Zapłać okiem i odbierz 50 zł na start od PayEye!

promocja payeye
Promocja nieaktywna

Prawdziwa rewolucja na rynku! Od teraz wystarczy Twoje “jedno spojrzenie” na terminal płatniczy, byś bezpiecznie i higienicznie zapłacił w restauracji, zrobił zakupy lub skorzystał z innych usług. Jednym słowem – witamy w świecie PayEye. Za skorzystanie z usługi, fintech wręcza każdemu nowemu klientowi 50 zł na start. Puść oko do terminala i ciesz się dodatkową kasą!

PayEye z usługą płatności “na oko”

Co potrafi zdziałać jedno spojrzenie? Wszystko! Oczy są jednym z najdoskonalszych systemów komunikacji międzyludzkiej – i od teraz stają się także świetną metodą płatności bezgotówkowych. Pochodząca z Wrocławia, firma PayEye wdrożyła innowację, która za pomocą biometrii tęczówki oka pozwala na dokonywanie płatności w wybranych miejscach.

Zacznij płacić spojrzeniem i odbierz 50 zł od PayEye

Aby skorzystać z takiego rozwiązania, nie musisz mieć przy sobie portfela, karty płatniczej, smartfona, zegarka, naklejki ani też jednorazowego kodu BLIK. Wystarczy, że zarejestrujesz się na payeye.com, stworzysz swój własny indywidualny wzorzec na bazie tęczówki oka, zasilisz konto – by potem odwiedzać sklepy i punkty usługowe, w których akceptowana jest taka forma płatności. Dodatkowo w ramach Promocji “50+” – pierwsze 1 000 osób zgarnie 50 zł do wykorzystania u partnerów PayEye. Akcja trwa do 31.12.2020 r.

payeye.com

PayEye to wrocławska firma, która ma status Małej Instytucji Płatniczej nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Zadebiutowała na rynku w kwietniu 2020, realizując jako pierwsza w Polsce i na świecie, pierwszą płatność za pomocą biometrii tęczówki oka. Od pojawienia się pomysłu do jego pilotażowego wprowadzenia w życie minęły 2 lata.

Jak zacząć płacić tęczówką?

Technologia zaprojektowana przez PayEye, opiera się na akceptacji transakcji oraz potwierdzeniu tożsamości użytkownika z wykorzystaniem skanu tęczówki ludzkiego oka. W praktyce więc, zanim zaczniesz płacić spojrzeniem, musisz wygenerować w systemie swój indywidualny wzorzec biometryczny tzw. payeye kod (będzie on przechowywany w bazie fintechu). Podobnie zresztą, jak ma to miejsce podczas biometrii twarzy czy technologii “touch ID” (czyli skanowania linii papilarnych palców).

Generowanie takiego wzorca jest bezstykowe i nie ma wpływu na Twoje zdrowie – jest za to niezbędne, byś mógł korzystać z usług payeye. Rejestracji siatkówki dokonasz na jeden z wybranych sposobów:

  • u jednego z partnerów firmy, np. w sklepie lub restauracji,
  • w domu, np. gdy skorzystasz z opcji dostawy do domu.

Nie musisz obawiać się też tego, że w trakcie procesu autoryzacji coś pójdzie nie tak. Wystarczy tylko, że skierujesz swoje spojrzenie w kierunku terminala płatniczego … i gotowe ?

Podczas generowania swojego osobistego wzorca biometrycznego, miej przy sobie telefon, który podałeś podczas rejestracji. Otrzymasz na niego SMS-a z kodem. Po stworzeniu payeye kodu możesz już zacząć płacić spojrzeniem – żaden smarton i karta nie będą Ci już potrzebne.

Jak aktywować konto payeye?

Założenie konta i zarejestrowanie się w systemie może zająć Ci trochę czasu – w przeciwieństwie do samych płatności, które zrealizujesz w okamgnieniu. Przy pierwszej rejestracji wymagana jest weryfikacja tożsamości. W tym celu będziesz musiał podać swoje dane osobowe, jak numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL czy dane z dokumentu tożsamości.

Założenie i prowadzenie konta payeye wynosi 0 zł. Nic nie zapłacisz również za przelewy między użytkownikami usługi PayEye.

Po sprawdzeniu tych informacji, Twoje konto zostanie aktywowane. Jego numer odnajdziesz po zalogowaniu się na koncie payeye (w zakładce “Mój profil” – Numer konta payeye). Co ważne, abyś mógł rozpocząć płatności poprzez PayEye, musisz zasilić swoją “wirtualną portmonetkę” o wybraną kwotę. Nie może ona jednak przekroczyć równowartości 8 000 zł. Tak więc podczas transakcji okiem, potwierdzisz jedynie taką sumę, która jest dostępna w Twoim wirtualnym portfelu. Kto wie, być może za jakiś czas start-up pokusi się o inne rozwiązanie, np. aplikację mobilną, która umożliwi dodawanie kart płatniczych jako źródła płatności …

Pamiętaj, aby podczas generowania indywidualnego payeye kodu ściągnąć okulary optyczne lub przeciwsłoneczne, czy też soczewki zmieniające wygląd lub kolor Twoich tęczówek! Podczas kolejnych płatności za towary i usługi nie będziesz już musiał niczego zdejmować.

Jak zgarnąć 50 zł na zakupy?

Dla nowych użytkowników, PayEye przygotował Promocję “50+”, czyli 50 zł na start dla pierwszych 1 000 klientów, którzy zarejestrują swoją siatkówkę oka w systemie. Otrzymaną premię można wykorzystać na dowolny zakup u akceptantów systemu (partnerów PayEye).

  1. Najpóźniej do 31.12.2020 r. (albo do wyczerpania puli 1 000 rejestracji) załóż konto w PayEye. Link do Promocji podsyłamy poniżej:
Zacznij płacić spojrzeniem i odbierz 50 zł od PayEye

2. W ciągu 2 roboczych, od momentu akceptacji wniosku o otwarcie konta payeye otrzymasz 50 zł (możesz wykorzystać je jednorazowo lub w ramach kilku transakcji).

3. Zasil konto dowolną sumą środków (jednak nie wyższą niż 8 000 zł).

4. Podczas swojej pierwszej płatności okiem (w punkcie lub w domu), stwórz osobisty wzorzec tęczówki oka. Generowanie wzorca nastąpi poprzez spojrzenie w ekran terminala płatniczego. Jest to forma w pełni bezpieczna dla zdrowia Twoich oczu i finansów.

5. Płać jednym spojrzeniem i korzystaj z oferty partnerów PayEye!

Czy aby to wszystko jest bezpieczne?

Tak – zarówno dla Twoich finansów, jak i oczu. W trakcie transakcji stosowane są autorskie urządzenia EyePOS oraz specjalne algorytmy, zmieniające unikalne tęczówki na indywidualny kod payeye. Podczas finalizacji zakupów/usług, za pomocą Twojego jednego spojrzenia następuje porównanie payeye kodu z oryginalnym wzorcem, czyli Twoimi oczami.

Jedynym trwałym środkiem potwierdzającym zrealizowane transakcje jest wyłącznie tęczówka oka właściciela konta payeye!

Gdzie zapłacisz okiem?

Jak na razie lista partnerów PayEye korzystających ze skanowania tęczówki oka jest ograniczona na terenie Wrocławia, Wysokiej, Wilkszyna i Kiełczowa. Z dostępnych punktów możesz korzystać na wszystkie sposoby: w trakcie zakupów spożywczych, w restauracji, kawiarni, klubie czy na lodowisku, kupując ubrania albo opłacając wizytę u stomatologa, optyka, a nawet myjnię samochodową, itp. Również wrocławski Aquapark jako pierwszy kompleks basenowy na świecie, wprowadził biometryczną płatność w tej formie. Podobną drogę obrał wrocławski AC Hotel by Mariott, stając się pierwszym hotelem na świecie, w którym zapłacisz okiem!

Lista partnerów PayEye, payeye.com/promocje/

Spółka ma plan, aby regularnie rozszerzać współpracę na coraz większą liczbę punktów. I kto wie, może już niedługo zapłacimy skanem tęczówki w innych miastach w Polsce. Niektórzy usługodawcy współpracujący z fintechem, oferują dodatkowe zniżki i rabaty przy płatności okiem:

  • 10% rabatu w Sushi Naka,
  • -50% w MiłoMI,
  • 10% rabatu w Restauracji Kociołek,
  • 5% rabatu w Zieleniaku,
  • 10% rabatu w Chlebotece,
  • 5% rabatu w Kwiaciarni Mafia Flowers.

Siatkówką swojego oka, za pomocą PayEye nie zapłacisz wszędzie. Ta metoda dostępna jest tylko u partnerów start-upu. Ich pełna lista dostępna jest na stronie: payeye.com w zakładce “Tu już jesteśmy”.

Zakupy na “ładne oczy”

Jesteśmy przekonani, że biometria oka w płatnościach zrewolucjonizuje współczesny rynek. Zapomnisz zabrać ze sobą portfel, kartę, zegarek, smartfona … – co wcale nie oznacza, że zostajesz bez pieniędzy, bo masz jeszcze oczy ? Dodatkowo, według różnych badań, sama tęczówka to najbezpieczniejsza biometryczna metoda identyfikacji. Fizycznie, nikt nie jest w stanie nas okraść z pieniędzy, bo każda tęczówka jest unikatowa i nie do porobienia.

Minusem jest natomiast ograniczony obszar działania. Płacić spojrzeniem możemy na razie tylko we Wrocławiu i okolicach. Jednak licząc na zapewnienia firmy, taki system płatniczy będzie dostępny też w innych obszarach Polski. Na dzień dzisiejszy, mieszkańcy Wrocławia i niedalekich miejscowości czy nawet turyści powinni poeksperymentować i skorzystać z nadarzającej się okazji, by zapłacić za cokolwiek – mrugnięciem oka.

Jeśli chcesz mieć kontrolę nad stanem doładowywanego konta, wybierz PayEye albo zdecyduj się opcjonalnie na kartę kredytową. Dostępny na naszej stronie ranking kart kredytowych prezentuje kilka najlepszych promocyjnych ofert z premiami za założenie „kredytówki”.

Źródło:

1. Regulamin Promocji „50+”

2. Strona PayEye, payeye.com

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły