Zwolnienie z opłat + 300 zł do Biedronki z kartą kredytową Citi Simplicity w Citi Handlowy

Promocja nieaktywna

Dawno niewidziany na łamach Czerwonej-Skarbonki, Citi Handlowy wystartował z nową ofertą. Tym razem, korzystającym z karty kredytowej Citi Simplicity rozdaje e-kody na zakupy do Biedronki o wartości aż 300 zł! Miłą informacją jest też to, że Bank proponuje proste warunki zwolnienia z opłat za tę „kredytówkę” przez rok.

Karta kredytowa Citi Simplicity z bonem do Biedronki

Bank Citi Handlowy najwyraźniej stawia na pomysłowość i atrakcyjność proponowanych bonusów, bo tym razem do karty kredytowej Citi Simplicity dorzuca voucher Biedronki na kwotę 300 zł. Warunkiem otrzymania prezentu jest założenie wspomnianej “kredytówki” oraz spełnienie dwóch prostych aktywności: zalogowania się do bankowości elektronicznej i wydania min. 1 000 zł swoją nową kartą.

Dodatkowo, Bank jeszcze bardziej postanowił zaskoczyć klientów, oferując zwolnienie z opłaty za wydanie i użytkowanie „kredytówki” – przez 12 miesięcy (wtedy, gdy jej używasz). Promocja skierowana jest do nowych klientów i potrwa do 5.04.2021 r.

Zawnioskuj o Citi Simplicity i zgarnij 300 zł do Biedronki

Już 5 rok z rzędu, karta Citi Simplicity zajęła 1. miejsce w plebiscycie Złotego Bankiera w kategorii “Najlepsza karta kredytowa w Polsce”! To zestawienie, które jest przyznawane przez klientów i ekspertów branżowych od 2009 roku. Wyróżnione są w nim banki stawiające w swojej działalności na najlepsze praktyki rynkowe oraz oferujące produkty odpowiadające potrzebom klientów.

Kto może skorzystać z Promocji?

Cenimy banki, które proponują proste promocje i łatwe warunki dla przyszłych klientów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Citi Handlowy zachęca do udziału pełnoletnich klientów (min. 18 lat), którzy posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Z udziału wykluczone są osoby, które od 1.01.2019 r. posiadały w Citi Handlowy “kredytówkę”.

Podstawowe wymagania do wnioskowania:

 • aktualny dowód osobisty (jest on potwierdzeniem wieku i najważniejszych informacji o użytkowniku),
 • dochód netto: min. 1 200 zł lub min. 2 500 zł (w przypadku własnej działalności gospodarczej),
 • zatrudnienie w obecnej firmie: min. 3 miesiące lub min. 2 lata (w przypadku własnej działalności gospodarczej),
 • dokument dochodowy potwierdzający zdolność kredytową (może to być, np. wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące, decyzja o przyznaniu/waloryzacji emerytury/renty, PIT za ubiegły rok kalendarzowy z potwierdzeniem zapłaty podatku (lub zaświadczenie o dochodzie z US) czy też wyciąg bankowy z konta firmowego (z okresu od początku roku kalendarzowego do momentu złożenia wniosku). Szczegóły, co do dokumentów podstawowych i alternatywnych opisane są w Regulaminie Oferty,
 • odpowiednia zdolność kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Pracownik Banku może wziąć pod uwagę Twoje miesięczne wydatki, obecnie spłacane zobowiązania, inne aktywne limity na kartach kredytowych, liczbę osób na utrzymaniu, ale i Twoje wykształcenie oraz stan cywilny

Pamiętaj też, że aby skorzystać z promocyjnych warunków musisz zawnioskować o kartę kredytową najpóźniej do 5.04.2021 r. Również w ciągu 10 dni roboczych od dnia złożenia wniosku, dostarcz do Banku – aktualny i czytelny dokument dochodowy, który potwierdzi deklarowane dochody.

Bank zastrzega sobie, że jeśli dostarczony dokument nie będzie wystarczający do potwierdzenia zdolności kredytowej, to może wymagać przesłania innych dokumentów dochodowych przez uczestnika Promocji.

Kogo Bank wyklucza z akcji?

Podobnie, jak przy wcześniejszych promocjach, Citi Handlowy wprowadził pewne ograniczenia. Oferta nie jest przeznaczona dla klientów, którzy:

 • mają status dewizowy nierezydenta,
 • są obywatelami lub rezydentami Stanów Zjednoczonych Ameryki (czyli mają stałe miejsce zamieszkania na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki lub posiadają “pozwolenie na pracę” w Stanach Zjednoczonych Ameryki, czyli tzw. Zieloną Kartę lub spełniają tzw. test długotrwałego przebywania na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki, który zasadniczo dotyczy weryfikacji długości pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki w okresie ostatnich 3 lat).

Jak odebrać 300 zł do Biedronki?

Wiesz już, jakie wymogi czekają na Ciebie w trakcie wnioskowania o “kredytówkę” – dlatego najwyższy czas przedstawić działania, które przybliżą Cię do nagrody.

1. Do 5.04.2021 r. zawnioskuj o kartę kredytową Citibank Citi Simplicity. Link do Promocji podsyłamy poniżej:

Zawnioskuj o Citi Simplicity i odbierz 300 zł do Biedronki

Pamiętaj, aby w tym kroku zaakceptować regulamin Promocji i w trakcie 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku, dostarczyć instytucji aktualny dokument dochodowy, potwierdzający Twoje dochody!

2. Nie później niż do końca 1. miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy, zaloguj się co najmniej 1 raz do bankowości internetowej Citibank Online albo aplikacji mobilnej Citi Mobile.

3. Najpóźniej do końca 3. miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy, dokonaj transakcji nową kartą na kwotę min. 1 000 zł.

4. Unikalny 13-cyfrowy e-kod do sieci sklepów Biedronka na kwotę 300 zł, otrzymasz w wiadomości wysłanej w Citibank Online w ciągu 60 dni (od daty przekazania decyzji o spełnieniu warunków do wręczenia nagrody).

5. Przez kolejnych 12 okresów rozliczeniowych (zaczynając od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy), płać za transakcje kartą kredytową lub nośnikiem zbliżeniowym na łączną kwotę min. 1 000 zł.

5. Jeśli zrealizujesz ten podpunkt, Bank zwolni Cię z opłat miesięcznych za wydanie i obsługę “kredytówki” (opłata za użytkowanie karty wynosi 12 zł). Standardowo jest ona anulowana, gdy wydasz nią min. 1 000 zł.

Ważne szczegóły

Jak widzisz, Citi Handlowy dość elastycznie podchodzi do wykonania konkretnych aktywności. Możesz więc jednorazowo zapłacić kartą 1 000 zł lub rozłożyć tę płatność na wiele mniejszych transakcji, które wykonasz w ciągu 3 miesięcy. Pamiętaj tylko, że muszą to być wyłącznie transakcje bezgotówkowe, do których nie zaliczają się ani transakcje zwrócone, ani też tzw. transakcje szczególne (powiązane z kodami MCC, np. bukmacherka, hazard, przelewy z rachunku karty, zasilenie konta Revolut, itp.).

Pocieszające jest to, że w przypadku, gdy nie spełnisz warunków zwalniających Cię z opłat za kartę w jednym z miesięcy – nie tracisz szansy do tego bonusu w kolejnych miesiącach. UWAGA: nagroda przysługuje tylko w pierwszych 12 okresach rozliczeniowych po podpisaniu umowy o kartę!

Przyznanie karty kredytowej Citibank Citi Cimplicity uzależnione jest pozytywnej oceny zdolności kredytowej przez Citi Handlowy.

Jak wykorzystać e-kod do Biedronki?

Voucher do Biedronki zostanie przekazany w formie 13-cyfrowego kodu elektronicznego, który znajdziesz w wiadomości wysłanej w serwisie bankowości internetowej Citibank Online. E-kod powinieneś pokazać sprzedawcy, jeszcze przed dokonaniem płatności za zakupy.

Termin ważności bonu wynosi 6 miesięcy od momentu jego przekazania w wiadomości. Po tym terminie, środki na nim dostępne nie będą mogły zostać wykorzystane … Samym e-kodem możesz płacić wielokrotnie aż do wyczerpania limitu 300 zł (nie ma za to możliwości wydawania reszty w gotówce).

Nagrodę możesz otrzymać tylko jeden raz! Jest ona również zwolniona z opodatkowania, więc nie musisz martwić się jej rozliczeniem z urzędem skarbowym ?

Koszty karty kredytowej Citi Cimplicity

Zobaczmy, jak przedstawiają się ogólne koszty użytkowania “kredytówki” na podstawie przykładu reprezentatywnego, obliczonego na dzień 31.08.2020 r.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 10,24%,
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł,
 • Całkowita kwota do zapłaty: 10538,28 zł,
 • Zmienne oprocentowanie nominalne: 7,2% w skali roku,
 • Całkowity koszt kredytu: 538,28 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną: 144 zł, odsetki: 394,28 zł.),
 • 12 miesięcznych rat równych w wysokości: 878,19 zł.

Do niedawna, “kredytówka” w Citi Handlowy była ewenementem na rynku, bo Bank nie pobierał za nią żadnych opłat. Obecnie koszt za kartę wynosi 12 zł/miesięcznie (jednak unikniesz prowizji, gdy wykonasz w danym miesiącu transakcje na minimum 1 000 zł). A jak przedstawiają się pozostałe opłaty?

 • prowizja od wypłaty gotówki z bankomatów: 10% wartości transakcji (min. 20 zł),
 • polecenie przelewu wewnętrznego: 10% wartości transakcji (min. 20 zł),
 • prowizja za przewalutowanie transakcji dokonanej w innej walucie niż PLN: 5,8% wartości transakcji,
 • miesięczna obsługa karty w formie nośnika zbliżeniowego: 5 zł/miesięcznie,
 • usługa CitiAlerts (w tym usługa powiadomień SMS): 0 zł/miesięcznie,
 • możliwość korzystania przez klienta z usługi bankowości telefonicznej CitiPhone: 6 zł/miesięcznie,
 • opłata roczna za wydanie karty płatniczej (będącej Kartą dodatkową i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą dodatkową): 4 zł/miesięcznie (48 zł w skali roku),
 • ponowne wydanie karty płatniczej (zamiast utraconej lub wydanie duplikatu Karty): 30 zł.

Jakie usługi posiada karta kredytowa Citi Simplicity?

Karta Citi Simplicity daje dostęp do wielu ciekawych usług. Oto najważniejsze z nich.

 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty (jeśli dokonasz transakcji o wartości minimum 1 000 zł/miesięcznie płacąc, np. za zakupy spożywcze, paliwo lub usługi w internecie. Gdy nie wykonasz płatności na wskazaną kwotę, to obsługa karty wyniesie Cię 12 zł/miesięcznie). RRSO: 10,24%,
 • Wygodny kredyt bezodsetkowy do 56 dni,
 • 0 zł za powiadomienia SMS o transakcjach (dzięki nim masz stałą kontrolę nad swoimi wydatkami),
 • System spłat ratalnych „Komfort” (rozłóż zakupy powyżej 100 zł na raty w Karcie),
 • Pożyczka z Karty (od 500 zł do 9 900 zł, rozłożone na 60 rat bez dokumentów dochodowych i bez decyzji kredytowej, RRSO: 19,68%)
 • Wygodne płatności telefonem: Apple Pay, Google Pay,
 • Program Korzyści Citi Specials (ponad 300 rabatów do Partnerów Banku w Polsce oraz za granicą, np. 20% na zakupy online oraz zniżki na dostawy z restauracji),
 • Program punktowy MasterCard Bezcenne Chwile (dołącz do Programu, płać Kartą oraz odbieraj cenne nagrody).

Promocja warta uwagi

Jednym słowem, akcja przygotowana przez Citi Handlowy z pewnością zasługuje na większą uwagę, bo jej warunki nie są zbyt wygórowane. Bon podarunkowy do Biedronki oraz “złagodzenie” przez rok wymogów uniknięcia opłat związanych z “kredytówką”, brzmią całkiem zachęcająco ?

Po tym czasie, możesz oczywiście nadal realizować wytyczne Banku lub zrezygnować z Citi Simplicity i rozejrzeć się za lepszą ofertą. Wtedy warto skorzystać z naszego rankingu kart kredytowych, który na bieżąco jest aktualizowany o nowe propozycje “kredytówek” 😊

Źródło:

1. Regulamin Promocji „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity zyskaj zwrot opłaty rocznej na korzystnych warunkach i otrzymaj voucher do Biedronki”

2. Tabela Opłat i Prowizji dla Kart Kredytowych Citibank

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x