eFaktor – opinie i recenzja

Nasza ocena
4.5
Ocena użytkowników
3.1
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

eFaktor S.A.

ADAMA BRANICKIEGO 15

02-972 WARSZAWA

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 501 000,00 ZŁ PLN
KRS: 0000539205
NIP: 9512387426
REGON: 360668153
Kwota50 000 - 5 000 000 zł
Okres spłaty1 miesiąc
Wiek firmy0 miesięcy
Wartość faktury90 %
Limit finansowania5 mln zł
Opłaty i prowizjeod 0,043%
Czas wypłaty24 godziny
Cichy faktoringNie
PromocjeNie
Maks. pierwsza pożyczka50 000 - 5 000 000 zł
Faktoring odwrotnyTak

Podobnie jak ogród, działalność gospodarcza – niezależnie od jej charakteru i obszaru działania – wymaga troski oraz doglądania, by prawidłowo się rozwijała. Równie ważne jest pamiętanie o tym, aby doglądać swoich finansów w sposób regularny. Szczególnie ważne jest terminowe opłacanie faktur, które nie muszą spędzać nam snu z powiek dzięki usługom takich firm jak eFaktor.

Faktoring to jedna z najprężniej rozwijających się w ostatnich latach branży w sektorze pozabankowym, która na cel obrała oferowanie kompleksowych i profesjonalnych usług dla różnego szczebla przedsiębiorców. Odpowiada ona na jedną z głównych potrzeb polskich działalności gospodarczych, czyli konieczność terminowego regulowania zobowiązań ze swoimi kontrahentami. Przyglądamy się dzisiaj jednej z popularniejszych firm faktoringowych – eFaktor. Wnikliwie analizujemy całą ofertę.

eFaktor – podstawowe informacje

Przedstawiana dziś firma to polska spółka akcyjna, która została założona w 2015 w Warszawie. Jej profilem działalności jest świadczenie obszernych usług faktoringowych dla przedsiębiorców z grona małych i średniej wielkości podmiotów. Celem eFaktor jest stanowienie atrakcyjnej alternatywy dla usług faktoringu bankowego, reprezentując tym samym prężnie rozwijające się grono faktorów z sektora pozabankowego. Faktoring w tym wydaniu chce konkurować nie tylko z kredytami, ale i pożyczkami.

O tym, że eFaktor to inicjatywa na miarę dzisiejszych czasów świadczy nie tylko fakt, że jest ona obecna na rynku od stosunkowo niedawna, ale i względy wizualne. Strona internetowa tej firmy faktoringowej została utrzymana w nowoczesnej i przyjemnej dla oka szacie graficznej, bliskiej idei „mniej i prościej znaczy lepiej”.

Swoje usługi firma eFaktor reklamuje jako oferujące bardzo elastyczne warunki, które gwarantować mają minimum wymaganych formalności, mało restrykcyjne wytyczne dotyczące przedsiębiorstwa wnioskującego o wsparcie i wreszcie specjalizujący się w różnych formach faktoringu. Usługi te w końcu mogą przyjmować różną postać – o czym więcej w dalszej części tekstu.

eFaktor opinie

Przedsiębiorcy zainteresowani skorzystaniem z usług danej firmy faktoringowej często preferują przeprowadzenie dokładnego rozeznania w ofercie rynkowej. Ma to na celu jak najlepsze poznanie dostępnych możliwości i uzyskanie najbardziej spersonalizowanego wsparcia finansowego na firmowe potrzeby z zakresu zobowiązań. Samo rozeznanie się w ofercie to jednak nie wszystko – istotne znaczenie dla wielu przed dokonaniem wyboru ma także zapoznanie się z opiniami dotychczasowych klientów danego faktora.

W ten sposób, niezwykle przydatna okazuje się fraza „eFaktor opinie„. Za jej pomocą możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę firmę faktoringową za stosunkowo mało restrykcyjne wymagania potrzebne do uzyskania pozytywnej weryfikacji wniosku o wsparcie finansowe. Cenione są też różne formy faktoringu dostępne w ofercie, a także możliwość ubiegania się o uzyskanie pomocy finansowej bez konieczności wychodzenia z domu – robiąc to wygodnie z zacisza domowego przy pomocy swojego komputera.

efaktor

eFaktor – na czym polegają te usługi?

Usługi, w jakich specjalizuje się eFaktor, są w głównej mierze przykładem typowego realizowania założeń, na jakich oparty jest faktoring. Firma ta oferuje przedsiębiorcom możliwość uzyskania zastrzyku dodatkowej, pilnej gotówki na naglące zobowiązania, pozwalając szybko pokryć koszty wynikające z faktur i zapewnić kontrahentom terminową wypłatę środków.

Faktoring poprzez finansowanie faktur pozwala usprawnić płynność finansową firmy i zniwelować ryzyko popadnięcia w tak niepożądane zaległości finansowe lub co gorsza – długi. Usługa ta w głównej mierze jest formą pożyczki, bowiem uzyskane dla firmy środki należy w określonym terminie spłacić, uwzględniając rzecz jasna dodatkowe koszty stanowiące prowizję dla firmy faktoringowej za sprzedaną usługę.

Z korzystania z usług faktoringowych płyną liczne korzyści. Poza wspomnianym aspektem pielęgnacji płynności finansowej przedsiębiorstwa, faktoring jest też ważnym motorem napędowym dla umacniania wizerunku firmy. Przedstawiamy się bowiem kontrahentom jako terminowy, sumienny płatnik, który niezależnie od tego, czy aktualnie ma się do czynienia z bardziej lub mniej optymistycznym finansowo miesiącem, zawsze na czas opłaca należne faktury. To niezwykle ważne szczególnie w dobie dużej konkurencji – w niektórych branżach kontrahent nie potrzebuje w końcu dużo czasu, by szybko znaleźć innego usługodawcę.

Sprawdź także:

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Jako że eFaktor opiera swoją stronę na stosunkowo prostych założeniach, tak i samo złożenie wniosku o uzyskanie wsparcia finansowego za pośrednictwem strony internetowej nie jest przesadnie skomplikowane. Zanim jednak tego dokonamy, warto poznać podstawowe wymagania, jakie eFaktor określa wobec swoich potencjalnych klientów.

 • Należy być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • Finansowanie udzielane jest jedynie na funkcjonowanie działalności gospodarczej.
 • Konieczne będzie przedstawienie stażu rynkowego przedsiębiorstwa.
 • Do limitu faktoringowego konieczne jest też wykazanie obrotów.
 • We wniosku należy także wskazać rodzaj wykonywanej działalności.
 • Konieczne jest też przedstawienie numeru telefonu i adresu e-mail.

Jeżeli chodzi o sam proces wnioskowania o limit faktoringowy w eFaktor, mowa o dość prostej i mało zawiłej procedurze. Złożenie wniosku odbywa się w 100% online, a cały schemat wygląda następująco.

 1. Na stronie głównej eFaktor należy wybrać żółty przycisk „wypełnij formularz” znajdujący się w prawej, górnej części.
 2. Przekierowani zostaniemy do formularza rejestracyjnego, który wymagać będzie wskazanie kilku niezbędnych informacji dotyczących danych firmowych i osobowych.
 3. Po wskazaniu informacji identyfikacyjny, należy określić wskazane wcześniej wymogi dotyczące stażu firmy na rynku, liczby stałych odbiorców i przychodów za ubiegły rok.
 4. Ostatnim krokiem w składaniu formularza jest określenie oczekiwanego limitu faktoringowego, jaki chcemy uzyskać.
 5. Po wysłaniu wniosku, eFaktor skontaktuje się z nami i omówi zarówno stosunek do przedstawionych we wniosku oczekiwań, jak i ewentualne warunki współpracy.

Jakie bazy weryfikuje eFaktor?

Ubieganie się o uzyskanie wsparcia finansowego w eFaktor wiąże się też ze standardową procedurą polegającą na poddaniu weryfikacji zdolności kredytowej i bieżącej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. W tym celu, firma ta pobierze raport na temat historii dotychczasowej spłaty zobowiązań.

W zakładce zawierającej pełen wykaz polityki prywatności i dysponowania danymi osobowymi przez eFaktor możemy się dowiedzieć, że sprawdzane jest BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Ponadto, firma mówi też o bliżej nieokreślonych „agencjach ds. zapobiegania nadużyciom finansowym”.

eFaktor – limit faktoringowy

Grono firm faktoringowych dzieli się na te, które wzorem choćby pożyczkodawców online oferuje na swojej stronie internetowej duży, wyeksponowany kalkulator pozwalający na zapoznanie się z podstawowymi parametrami takimi jak kwota brutto na fakturze oraz dostępny okres spłaty zobowiązania.

Niestety, eFaktor tworzy tę drugą grupę – która nie przewidziała na swojej stronie internetowej uwzględnienia takich informacji. W ten sposób, poznanie dokładnego zakresu dostępnych kwot limitu faktoringowego i okresu obowiązywania umowy nie jest możliwe. Dowiedzieć się można tylko tyle, w jaki sposób odbywa się wypłata limitu dla osób korzystających z faktoringu niepełnego i jaki procent limitu wypłacany jest z początku.

Czy eFaktor oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Jak wspomniano już wcześniej, faktoring może przyjmować różne formy – choć zawsze przedmiotem tej specyficznej formy pożyczki jest sfinansowanie faktury, to jednak strony uczestniczące w takiej transakcji i inne zależności mogą się skrajnie od siebie różnić. W ten sposób, warto określić jakie najpopularniejsze odmiany faktoringu są częścią oferty eFaktor.

 • Faktoring cichy.
  Niestety, w zakresie usług świadczonych przez firmę eFaktor nie znajdziemy możliwości skorzystania z faktoringu cichego, czyli polegającego na sfinansowaniu faktury bez angażowania do tej transakcji kontrahenta. Odbywać się ona musi tutaj zawsze przy jego wiedzy i przy jego udziale.
 • Faktoring odwrotny.
  Jeżeli jednak mowa o faktoringu odwrotnym, to tutaj dobre wieści – eFaktor specjalizuje się również w takiej formie usług. Co za tym idzie, przedsiębiorca wybierający tę formę finansowania decyduje się na następujący schemat. Firma faktoringowa spłaca zobowiązanie jej klienta bezpośrednio na rzecz kontrahenta, który oczekuje na zapłatę faktury.

Omawiając typy faktoringu, w których specjalizuje się eFaktor, warto dodać także, że inną formą tej usługi jest także faktoring niepełny. Oznacza to, że opisywana firma finansuje usługę opłacenia faktury, ale nie bierze na siebie ryzyka związanego z ewentualną niewypłacalnością odbiorcy, zwanego też dłużnikiem.

Faktoring w eFaktor – przykładowe parametry limitu i opłaty

Niestety, eFaktor nie oferuje na swojej stronie internetowej żadnych konkretnych informacji na temat dostępnych parametrów limitu faktoringowego, a także czasu, na jaki może on zostać zaciągnięty. Co za tym idzie, próżno szukać też konkretnych danych związanych z reprezentatywnym kosztem przykładowego limitu faktoringowego, w tym prowizją, kosztami VAT czy innymi opłatami wchodzącymi w całokształt zwracanej faktorowi kosztów.

eFaktor – czym się wyróżnia?

Przedstawiona dziś firma faktoringowa to jeden z ciekawszych graczy w tej stale rozwijającej się branży. Jak wiadomo, każdy z nich potrafi wyróżniać się na swój sposób, dlatego warto przedstawić teraz zagadnienia, pod których względem eFaktor to szczególnie godna uwagi oferta.

 • Limit faktoringowy można zamówić w czterech różnych walutach – poza polskimi złotówkami, mogą to być także dolary amerykańskie, frank szwajcarski lub euro.
 • Jako jedni z nielicznych, eFaktor umożliwia finansowanie jedynie części faktury oraz faktur już po terminie płatności.
 • Po pozytywnej decyzji, eFaktor gwarantuje natychmiastowe uruchomienie przyznanych środków.
 • Firma nie przewiduje także sztywnych wzorów umów faktoringowych i gwarantuje możliwość rozwiązania umowy bez dodatkowych opłat.
efaktor

eFaktor – nasza opinia

Nie da się ukryć, że po wnikliwej analizie oferty przedstawionej dziś firmy faktoringowej można stwierdzić, że to jedna z bardziej atrakcyjnych ofert na rynku. Choć całokształt oferty psuje strona internetowa z poważnymi brakami odnośnie informacji o parametrach oferty, to jednak jej podstawowe założenia są godne uwagi. Wymagania są mało restrykcyjne, proces wnioskowania jest prosty i intuicyjny, a pozytywny obraz dopełnia możliwość skorzystania z różnych form faktoringu.

Dane kontaktowe dla klientów

 • Telefon: 22 203 41 66, 22 203 41 67
 • E-mail: sekretariat@efaktor.com.pl

Informacje na temat spółki

 

eFaktor

 

eFaktor SA

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
360668153
Numer NIP:
9512387426
Numer KRS:
0000539205
Data rejestracji KRS:
19 stycznia 2015
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-16:00

Adres firmy

 

ul. Branickiego 15, 02-972 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 2 czerwca 2020 roku.

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • s
  s
  salq
  13.07.2021, 15:24

  Dla mnie 5

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x