Nasza redakcja

Dostarczamy rzetelnych informacji i pomocnych narzędzi, które przyczyniają się do zwiększania świadomości finansowej naszych użytkowników.

Redaktorzy Czerwonej Skarbonki

Stanisław Wolniewicz Duda

Stanisław Wolniewicz Duda

Założyciel Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
Paulina Iwicka

Paulina Iwicka

Redaktorka Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
Daria Rek

Daria Rek

Redaktorka Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
Kornel Maliszewski

Kornel Maliszewski

Redaktor Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
Aleksander Borzęcki

Aleksander Borzęcki

Redaktor Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
Magda Kopiczko

Magda Kopiczko

Redaktorka Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
Patryk Korzec

Patryk Korzec

Redaktor Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
Marek Przybylski

Marek Przybylski

Redaktor Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
Emil Zelma

Emil Zelma

Redaktor Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
Magda Jabłońska

Magda Jabłońska

Redaktorka Czerwona-Skarbonka.pl

Zobacz artykuły
skontaktuj sie z nami
Słuchamy Twoich pomysłów
Tworzymy inspirujące treści!

Jesteśmy tu, aby wysłuchać Twoich pomysłów, sugestii i opinii. Chcemy tworzyć treści, które inspirują i angażują naszych czytelników.

Napisz na: redakcja@czerwona-skarbonka.pl

Zespół Czerwonej Skarbonki tworzą redaktorzy-eksperci, którzy czuwają nad wszystkimi artykułami i rankingami na naszym serwisie. Z dużą troską dbają o jakość publikowanych treści i z taką samą starannością pozyskują wypowiedzi od niezależnych ekspertów w sprawach związanych z finansami osobistymi i firmowymi, bankowością, e-commerce oraz inwestycjami.

O tym, że finanse to ich żywioł świadczą setki napisanych recenzji, dotyczących analizy konkretnych produktów bankowych/pozabankowych, jak i firm oraz banków. Nieustannie aktualizują swoją wiedzę i podnoszą poziom merytoryczny serwisu, by w prosty i przejrzysty sposób edukować swoich czytelników w obszarze szeroko pojętych finansów.

Chcąc być jeszcze bliżej użytkowników, nasz dział redakcji wsłuchuje się w problemy zwykłych ludzi, aktywnie odpowiada na komentarze oraz porusza trudne tematy, często interweniując w imieniu samych czytelników.

Kto tworzy zespół Czerwonej Skarbonki?

W codziennym korzystaniu z naszej porównywarki finansowej towarzyszy Ci zespół doświadczonych redaktorów, specjalistów w swoim fachu.

Aby poznać więcej informacji o konkretnym autorze/-ce, kliknij przycisk: Zobacz artykuły. Zostaniesz przeniesiony na podstronę wybranego redaktora/-rki, na której masz dostęp do napisanych przez niego/-ą treści, dowiesz się więcej o jego/jej wykształceniu, jak i doświadczeniu zawodowym. Członkowie naszego zespołu redakcyjnego obecni są również w mediach społecznościowych. Poznasz ich bliżej, zaglądając na ich oficjalne profile. W razie pytań dotyczących tematów finansowych możesz napisać wiadomość e-mailową do wybranego autora.

Misja i cele

Naszą misją jest bycie blisko potrzeb i problemów drugiego człowieka. Staramy się edukować społeczeństwo i ułatwiać podejmowanie ważnych decyzji finansowych.

Od momentu powstania naszego portalu ponad 4 miliony Polaków:

  • skorzystało z naszych porad w zakresie tematyki finansowo-biznesowej;
  • zaczęło podejmować świadome i przemyślane wybory dotyczące budżetu domowego;
  • zapoznało się z ofertami i wnikliwą analizą setek produktów finansowych;
  • rozwinęło swoje umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Czerwona-Skarbonka.pl jest miejscem, w którym oddajemy głos naszym użytkownikom. Stąd obok na bieżąco aktualizowanych artykułów i rankingów, znajdziesz tutaj opinie innych czytelników, a także subiektywne recenzje i indywidualne porady naszych ekspertów.

Nie spoczywamy na laurach, a mając świadomość fundamentalnego znaczenia finansów w życiu człowieka, chcemy być Twoim towarzyszem każdego dnia. Poznaj nas bliżej i zobacz, jakimi wartościami kierujemy się na co dzień.

Główne zasady redakcyjne

Etyka

Każdy członek zespołu redakcyjnego Czerwonej Skarbonki jest odpowiedzialny za dobre imię redakcji. Na zbiór zasad, które przestrzegamy, składają się polskie Prawo autorskie, Prawo prasowe, oficjalne kodeksy etyczne, w tym dziennikarskie, badawcze oraz wydawnicze, a także zasady współżycia społecznego.

Autentyczność

Publikowane przez nas materiały opierają się na faktach i zweryfikowanych źródłach, a nie na plotkach i spekulacjach. Gwarantujemy Ci, że na Czerwonej Skarbonce nie znajdziesz informacji, które promują różne formy uprzedzeń, dyskryminację czy przemoc.

Odpowiedzialność za treść

Każdy członek redakcji Czerwonej Skarbonki jest odpowiedzialny za opublikowaną treść w granicach opisanych przez przepisy prawa. Jest również zobowiązany do dbania o poprawność językową oraz przeciwdziałania jego wulgaryzacji.

Bezstronność i niezależność

Celem Czerwonej Skarbonki jest przekazywanie informacji w sposób otwarty, transparentny, przejrzysty oraz niezależny od zewnętrznych nacisków. Jeśli opublikowany artykuł będzie miał charakter artykułu sponsorowanego, to informacja o tym, pojawi się na końcu tekstu.

Wysoka jakość

Każdy artykuł poparty jest dokładnym researchem, analizą oraz informacjami zaczerpniętymi z wiarygodnych źródeł. Jeśli poruszana tematyka wymaga dodatkowych działań, odwołujemy się do raportów, kodeksów i naukowych ekspertyz. Współpracujemy także z ekspertami, by prezentowane przez nas treści były jeszcze dokładniejsze i służyły rozwojowi edukacyjnemu Polaków.

Zrozumienie i dokładność

Nawet najbardziej zawiłe tematy finansowe staramy się ująć w przejrzysty sposób. Tam, gdzie tylko to możliwe, działamy na przykładach i pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy ułatwiają naszym użytkownikom zrozumienie skomplikowanych zagadnień.

Korekta

Nieustannie pracujemy nad tym, by nasze treści wyróżniały się wysoką jakością wykonania. 

Jeśli zauważysz, że w artykule pojawiły się błędy stylistyczne, językowe lub nieścisłości w prezentowaniu tematu, najlepiej daj nam znać w komentarzu pod danym artykułem. Jesteśmy tylko ludźmi, nam również zdarzają się drobne potknięcia.

Edukacja

Staramy się inspirować, edukować i przekazywać wiedzę każdemu, niezależnie od tego, jakie ma doświadczenie w finansach. Chcemy wykształcać pozytywne nawyki, ułatwiać podejmowanie racjonalnych decyzji, uczyć jak pomnażać oszczędności i pomagać, gdy borykasz się z długami.

Naszym priorytetem jest także eliminowanie patologii na rynku finansowym. Jeśli padłeś ofiarą oszustwa, śmiało napisz do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą!

Aktualność

Odpowiadamy za aktualność, poprawność i jakość udostępnianych materiałów.

Staramy się na bieżąco dostarczać najnowszych informacji, ale z racji tego, że na naszym serwisie znajduje się kilka tysięcy różnych artykułów, możesz trafić na nieaktualny tekst. Zdajemy sobie z tego sprawę i priorytetowo zajmujemy się takimi zadaniami.

Uczciwość

Nasz zespół redakcyjny przygotowuje artykuły i analizuje oferty w sposób rzetelny, dzieląc się swoimi odczuciami oraz udzielając przydatnych wskazówek.

Wolność wypowiedzi

Jako dostawcy usług, jesteśmy odpowiedzialni za publikowaną treść. Nasza redakcja stoi na straży wolności słowa, ale z zachowaniem zasad przyzwoitości i nienaruszania prawa. Nie tolerujemy hejtu, aktów wulgaryzmu, które dyskryminują osoby ze względu na płeć, pochodzenie, światopogląd czy orientację seksualną.

Bezpieczeństwo

Korzystając z Czerwonej Skarbonki, masz pewność, że wszystkie oferty prezentowane w rankingach, recenzjach lub w treści artykułu pochodzą z wiarygodnych instytucji, przestrzegających polskich przepisów prawa. Gdy jakaś oferta wiąże się z ryzykiem, nasi redaktorzy zawsze o tym komunikują.

Otwartość

Jesteśmy otwarci na relacje z ekspertami, podmiotami finansowymi, organizacjami, ale i z każdą osobą, która chce podzielić się swoją wiedzą tak, by tworzone przez nas treści miały jeszcze większą wartość pomocniczą w budowaniu świadomości finansowej społeczeństwa.

Warunek jest jeden: nie mogą one łamać norm etycznych i działać wbrew wyznawanym przez nas wartościom.

Kontakt z czytelnikami

Bardzo cenimy swoich czytelników, dlatego z dużą satysfakcją wchodzimy z nimi we wszelakie interakcje. Jesteśmy tutaj dla Was! Na naszej podstronie redakcyjnej odnajdziesz dane kontaktowe, w tym adres e-mail oraz profile społecznościowe, abyś mógł skontaktować się z naszym zespołem ekspertów.

Polityka redakcyjna i korekta

Główni członkowie redakcji Czerwonej Skarbonki zarządzają wszystkimi artykułami, jakie znajdują się na stronie. Weryfikują je pod względem wiarygodności, poprawności merytorycznej, dopracowania pod względem wizualnym i gotowości do publikacji.

W trosce o wysoki poziom językowy, publikowany artykuł przechodzi przez wszystkie etapy procesu redakcyjnego. Jest on dokładnie sprawdzany i korygowany przez jeszcze jednego specjalistę. W przypadku aktualizacji tekstu jest on redagowany o nowe informacje i dane albo, jeśli jest to konieczne, pisany od nowa, po czym przechodzi jeszcze przez powyższą procedurę redakcyjną. Datę aktualizacji artykułu odnajdziesz w górnym, lewym rogu strony.

Współpraca z redaktorami zewnętrznymi

Na bieżąco rozbudowujemy swój zespół o nowych, zdolnych i wykwalifikowanych redaktorów, będących specjalistami w swojej dziedzinie. Jeśli czujesz, że świetnie odnajdziesz się w naszym towarzystwie i chcesz podzielić się swoją wiedzą finansową z innymi, napisz do nas! 

Być może, to właśnie Twoje zdjęcie pojawi się w naszej galerii redaktorów. Dołącz do naszego zespołu i rozpocznij inspirującą przygodę w budowaniu świadomości finansowej Polaków.

Relacje z partnerami biznesowymi

  1. Wszystkie materiały reklamowe publikowane na Czerwonej Skarbonce są wyraźnie wyszczególnione od materiałów redakcyjnych. 
  2. Zespół redakcyjny nie pozwala swoim partnerom biznesowym na ingerencję w proces redakcyjny oraz treść. Chyba że dotyczy do tekstów sponsorowanych, albo informacji, które mają za zadanie wzbogacić artykuł o aktualne dane lub informacje, stanowiące wartość dodaną dla czytelników.
  3. Nie umieszczamy materiałów udostępnianych nam przez naszych partnerów, bez ich wcześniejszej weryfikacji i edycji.
  4. Zapewniamy przejrzystość w relacjach z naszymi partnerami biznesowymi. Wyróżniamy poszczególne oferty i artykuły płatne jako materiały sponsorowane.

Blog Czerwonej Skarbonki

Pomimo że Czerwona Skarbonka to  porównywarka finansowa i jej głównym zadaniem jest przegląd ofert bankowych i pozabankowych, to przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne miejsce: bloga, w którym odnajdziesz odpowiedzi na wiele pytań z gałęzi finansów. Dla ułatwienia podzieliliśmy je na kilkanaście podkategorii. Sprawdź, o czym mówi każda sekcja i wybierz tę, która pasuje do Twoich aktualnych potrzeb.

Życzymy Ci bardzo przyjemnej lektury!

4.7/5 - (4 votes)
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (4 votes)