Faktoria – opinie klientów i recenzja

Przedsiębiorstwa, nawet jeżeli skrajnie się od siebie różnią i funkcjonują w zupełnie innych sektorach, w kilku aspektach spotykają się z takimi samymi regularnymi wyzwaniami. Jednym z nich jest zachowanie optymalnej płynności finansowej, na co wpływ ma terminowe regulowanie faktur. Jak sobie to zagwarantować? Pomocny może okazać się faktoring w Faktoria.

Ostatnia dekada to okres intensywnego rozwoju usług szeroko pojętego finansowania działalności przedsiębiorstw. Tętniący życiem sektor małych i średnich firm często wyróżnia się inicjatywami powstałymi w dobrym miejscu i czasie, ale i ściera się z typowymi wyzwaniami – jak choćby konieczność dbania o jak najlepszą płynność finansową. Nie musi ona jednak spędzać przedsiębiorcom snu z powiek, co udowadnia coraz popularniejszy faktoring. Co ma do zaoferowania Faktoria?

Faktoria – podstawowe informacje

Za dźwięczną i szybko wpadającą w ucho nazwą Faktoria kryje się polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie, która rozpoczęła działalność jesienią 2017 roku. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych podmiotów, Faktoria to inicjatywa wprost z sektora bankowego i chęć stworzenia alternatywy dla mnożących się z roku na rok firm faktoringowych o profilu pozabankowym.

Za powołanie do życia opisywanej firmy odpowiada dobrze znany Nest Bank, który w celu konkurowania w branży finansowania faktur zdecydował się nadać Faktorii dużą samodzielność. Na stronie internetowej możemy przeczytać, że za stosunkowo młodą inicjatywą stoją doświadczeni menadżerowie działający w branży nawet kilkanaście lat. Podstawowym filarem usług Faktorii jest faktoring dla małych oraz średnich przedsiębiorstw.

To, czym Faktoria chce się wyróżniać na tle konkurencji, to m.in. możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego dla firmy w 100% online, zapewniając szybki dostęp do środków finansowych przy minimum wymaganych formalności. Firma oferuje też wsparcie biznesowe oraz porady dla początkujących przedsiębiorców, pomagając rozwinąć swoją działalność.

Faktoria opinie

Dla przedsiębiorcy, który potrzebuje sprawnego w pozyskaniu i bezpiecznego źródła środków na bieżącą działalność, na jego ostateczną decyzję co do wybrania najlepszej oferty wpływa wiele czynników. Poza odpowiednio satysfakcjonującymi dostępnymi parametrami limitu, istotne znaczenie ma też zakres warunków, dostępne formy faktoringu i w końcu – recenzje uzyskanych już usług przez dotychczasowych klientów. Warto w końcu wiedzieć, jak oferta danego faktora sprawdza się w praktyce.

W tym celu pomocna okazuje się fraza „Faktoria opinie„, dzięki której możemy pozyskać garść interesujących informacji. Firma ta cieszy się ponadprzeciętnie dobrą opinią, zbierając pochwały za pomocną i profesjonalną obsługę, a także wygodnie zaprojektowany interfejs pozwalający na szybkie sprawdzenie historii opłaconych faktur. Grono klientów Faktorii w dużej mierze tworzą przedsiębiorstwa, które skorzystały z usług wielokrotnie, z powodu wspomnianych pozytywnych aspektów – przedłużając umowę nawet kilkukrotnie.

Faktoria

Faktoria – na czym polegają te usługi?

Usługi faktoringu w wydaniu firmy Faktoria przyjmują tradycyjną formę, realizując klasyczne założenia wynikające z profesjonalnego finansowania faktur. Działa to następująco – przedsiębiorca składa wniosek o uzyskanie finansowania na określonej wartości faktury, zgadzając się na poddanie weryfikacji zarówno podstawowych danych na temat jego firmy, jak i sytuacji finansowej.

Następnie, firma faktoringowa, zwana faktorem, udziela środków na bieżącą działalność firmy i tym samym zapewnia płynność finansową firmowych finansów. Regularnie regulowane faktury mają w końcu na nią istotny wpływ.

Co warto dodać, poza zapewnieniem bezproblemowego przepływu gotówki na naglące zobowiązania, faktoring jest też wartościowym sposobem na zwiększenie wiarygodności finansowej przedsiębiorcy wobec kontrahentów. Faktoring gwarantuje terminowe wywiązywanie się z należności, co może stanowić niebagatelną kartę przetargową – problemy z terminowym opłacaniem faktur to w końcu jeden z szarych elementów codzienności wielu sektorów usług. Faktoria pozwala wzmocnić wizerunek naszej firmy.

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Aby z powodzeniem skorzystać z usług oferowanych przez firmę Faktoria, konieczne będzie spełnienie szeregu wymagań, jakie stawiane są wobec pożądanego profilu klienta. Ich zakres trudno uznać jednak za skomplikowany, a co warto docenić – zawarto je już w pierwszym pytaniu tworzącym sekcję „pytania i odpowiedzi” na stronie głównej tego faktora.

 • Należy być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • Przedsiębiorstwo musi funkcjonować od co najmniej 6 miesięcy (pół roku).
 • Z podobnego okresu, czyli ostatnich 6 miesięcy, należy przedstawić wykaz wyciągów firmowych.
 • Ostatnia firmowa transakcja nie może być późniejsza niż sprzed 40 dni.
 • Należy przedstawić dane wszystkich kontrahentów, których faktury mają zostac objęte finansowaniem.
 • Przygotować trzeba wyciąg rachunku bankowego firmy, na którego przekazywane będą środki na regulację faktur.
 • Należy poinformować kontrahenta o skorzystaniu przez firmę z usługi faktoringowej.
 • Niezbędne będzie też przejście weryfikacji pod kątem zdolności kredytowej.

Znając już wymagania, jakie Faktoria stawia wobec swoich potencjalnych klientów, nie sposób też nie wspomnieć o tym, jak wygląda proces wnioskowania i uzyskiwania środków na konto firmowe. Przedstawiamy ten etap krok po kroku.

 1. Wchodząc na stronę główną, należy wybrać umieszczony bliżej lewej krawędzi rysunku przycisk „złóż wniosek”.
 2. Następnie zostajemy przekierowani do formularza rejestracyjnego, który został podzielony na 6 kolejnych etapów.
 3. W pierwszym kroku należy podać dane firmy i zaznaczyć niezbędne oświadczenia.
 4. Następnie dodać niezbędne wyciągi z ostatnich 6 miesięcy działania firmy.
 5. Potem Faktoria prosi przedsiębiorcę o uściślenie, jaki rodzaj faktoringu go interesuje.
 6. W kolejnym kroku należy uzupełnić jeszcze kilka informacji do wniosku.
 7. Po wysłaniu tej części formularza Faktoria przedstawi propozycję oferty, którą klient może zaakceptować.
 8. Po wydaniu akceptacji pozostaje już tylko podpisać umowę i uzyskać limit na konto bankowe.

Jakie bazy weryfikuje Faktoria?

Pozytywna odpowiedź Faktorii na złożony przez przedsiębiorcę wniosek o uzyskanie wsparcia finansowego na uregulowanie faktur nie może odbyć się bez wspomnianej weryfikacji baz. Pozwala ona oszacować zdolność kredytową pod kątem regulacji dotychczasowych zobowiązań przez przedsiębiorstwo, a także ewentualnych np. zaległości.

W celu oszacowania zdolności, Faktoria weryfikuje następujące bazy.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • BIG InfoMonitor.
 • ERIF.
 • ZBP – Związek Banków Polskich.

Faktoria – limit faktoringowy

Jeżeli chodzi o zakres dostępnych kwot na fakturze, Faktoria podchodzi do tej kwestii w sposób nieco nietypowy. Na głównej stronie próżno szukać kalkulatora pozwalającego na dobranie dostępnych kwot limitu i zapoznania się z orientacyjnym terminem, jaki jest dostępny. By go namierzyć, konieczne jest wybranie taryfy „Faktura na raz„, gdzie widoczne są interesujące nas suwaki. W ten sposób, niżej wskazane parametry opieramy tylko na tej taryfie – w przypadku pozostałych mogą one się różnić.

 • Kwota brutto na fakturze.
  Minimalna wartość faktury to 1000 złotych, z kolei kolejne wartości rosną co 100 złotych aż do maksymalnej dostępnej wartości – 30 000 złotych.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  Jeśli mowa o liczbie dni do spłaty faktury, Faktoria w opisywanej taryfie przewiduje minimalną wartość 5 dni i maksymalną w postaci 90 dni (3 miesięcy).

Czy Faktoria oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Jak wiadomo, usługa faktoringu może przyjmować liczne postaci i pomimo tego samego celu – finansowania faktur – sposób realizacji poszczególnych odmian tej metody znacznie się różni. Faktoria to dobitnie udowadnia – w jej portfolio możemy znaleźć różne taryfy.

 • Faktoring cichy.
  Niestety, Faktoria nie przewiduje w swojej ofercie usługi polegającej na finansowaniu faktur bez udziału kontrahenta. Transakcja zawsze odbywa się przy jego udziale, informując go o umowie, jaka ma zostać zawarta przez przedsiębiorcę z faktorem.
 • Faktoring odwrotny.
  Dobre wiadomości – jeżeli mowa o faktoringu odwrotnym, taka forma finansowania jest dostępna w Faktorii. Tutaj jest ona określana mianem „Finansowanie zakupów”, jednak sens jest taki sam – umożliwia to opłacenie zobowiązań wobec kontrahentów.

Faktoring w Faktoria – przykładowe parametry limitu i opłaty

Nawiązując do wcześniej wspomnianych orientacyjnych limitów kwoty na fakturze oraz terminu spłaty, na jaki pozwala Faktoria wobec klientów korzystających z taryfy „Faktura na raz„, warto scharakteryzować jeszcze podstawowe koszty tej reprezentatywnego przykładu limitu.

 • Kwota limitu: 20 000 zł.
 • Czas trwania limitu: 90 dni.
 • Koszt prowizji: 1 792,80 zł + VAT.
 • Kwota, jaką otrzymamy na konto: 18 207,20.

Faktoria – czym się wyróżnia?

Faktoria to jedna z popularniejszych i niezwykle ciekawych ofert w prężnie rozwijającej się branży faktoringu. Warto przedstawić aspekty, pod których względem szczególnie wyróżnia się ona na tle konkurencji – której w ostatnich latach pojawiło się w końcu co nie miara. Przedstawiamy ciekawostki dotyczące oferty i nie tylko!

 • Usługi Faktorii poleca 10 różnych, dużych polskich przedsiębiorstw wielu sektorów.
 • Ponadto, Faktoria sfinansowała już łącznie ponad 50 tysięcy faktur od tysięcy klientów.
 • Grupa Nest Banku, do której należy Faktoria, może pochwalić się ponad 25-letnim doświadczeniem sięgającym 1995 roku.
 • Faktoria umożliwia zarówno finansowanie sprzedaży z ryzykiem, jak i bez brania na siebie niebezpieczeństwa niewywiązania się z faktury przez kontrahenta.
Faktoria

Faktoria – nasza opinia

Przyglądając się z bliska ofercie Faktorii, nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z inicjatywą, za którą stoją fachowcy z dużym doświadczeniem i dobrym rozeznaniem w realiach branży. Pod postacią niezwykle estetycznej i czytelnej strony internetowej znaleźć możemy odnośniki do różnej formy usług finansowania faktur.

Co więcej, warto docenić, że wszystko odbywa się w 100% online. Co za tym idzie, środki na bieżącą działalność firmy możemy otrzymać bez potrzeby wychodzenia z domu. Kto wie, być może jednorazowe skorzystanie z usług Faktorii, przeistoczy się kiedyś w regularną współpracę z tą firmą faktoringową!

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

E-mail:

 • kontakt@faktoria.pl

Informacje na temat spółki

 

Faktoria

 

Faktoria

Sp. z o.o

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
366300448
Numer NIP:
5252693519
Numer KRS:
0000656462
Data rejestracji KRS:
10 października 2017
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 9:00-17:00

Adres firmy

 

ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 3 czerwca 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.7/5 - (6 votes)
Komentarze (8)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  RR

  29.09.2020, 16:32

  Wyróżniający się komentarz

  banda wydrwigroszy, wyłudzajacy pieniądze na nieistniejące zobowiazania

  • Z
   Z

   Zbigniew

   08.04.2022, 15:53

   Wyróżniający się komentarz

   Niestety to prawda naciągacze.

 • H
  H

  Hubert

  06.05.2022, 09:51

  Wyróżniający się komentarz

  Tragiczna współpraca. Ogromne koszty korzystania. Kontrahent okazał się niewypłacalny i mimo, że wszystko było ubezpieczone i tak ponoszę koszty miesięczne a to nie moja wina, że ktoś nie płaci. Również nawet jak się nie korzysta płaci się sporo. Nie polecam.

 • T
  T

  Tomasz

  31.08.2021, 16:50

  Wyróżniający się komentarz

  Nie warto, pobierają opłaty za niekorzystanie z faktoringu, są niesłowni. I zasadniczo cwaniakują, by skorzystać z ich oferty, a nie oferty konkurencji. Naprawdę nie warto, są znacznie lepsze oferty na rynku.

 • K
  K

  Klient

  31.07.2023, 10:34

  Wyróżniający się komentarz

  nie polecam ,właśnie podnieśli kwotę usługi za dostęp do internetu z 20 zł na 100 zł miesięcznie netto

 • J
  J

  Józek

  25.02.2023, 10:28

  Wyróżniający się komentarz

  Zgadzam sie firma wyciągająca kasę limit ogromny przyznany a nie ma możliwość skorzystania. Ciągłe odmowy dodania kontrahenta. Opłaty mega wielkie stanowczo odradzam i przestrzegam ponieważ moze to wile kosztować współpraca z tą firma. NACIĄGACZE NA MAKSA. Mnie przy jednej sfinansowanej fakturze współpraca kosztowała 30 tysi.

 • M
  M

  Michal

  09.02.2023, 14:05

  Wyróżniający się komentarz

  Wyłudzają środki przedluzajac automatycznie umowy bez weryfikacji klienta, zenujacy poziom obslugi, skargi zglaszane przez klientów są przewlekle rozpatrywane na niekorzysc klienta. Przestrzegamy!!! Należy przechowywać własne rozmowy, maile, smsy. Firma a bardziej jej pracownicy są nieuczciwi.

 • k
  k

  krzysiek

  28.09.2022, 14:04

  Wyróżniający się komentarz

  Złodzieje!!! Po niezapłaceniu 6,80 bo gdzieś umknęła tak niska kwota po 2 miesiącach chcą zapłaty 98zł

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie