Finea faktoring – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.5
Ocena użytkowników
3.8
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

FINEA S.A.

ADAMA BRANICKIEGO 15

02-972 WARSZAWA

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 501 000,00 ZŁ PLN
KRS: 0000539205
NIP: 9512387426
REGON: 360668153
Możliwość finansowania części fakturyTak
Oprocentowanie0,07 %
Kwota500 - 200 000 zł
Okres spłaty7 - 90 dni
Wiek firmy12 miesięcy
? do 3 miesięcy
Wartość faktury100 %
Opłaty i prowizjeod 0,066%
? za 1 dzień finansowania
Limit finansowania200 tys zł
Czas wypłaty15 minut
Faktoring odwrotnyTak
Cichy faktoringTak
Maks. pierwsza pożyczka1 - 200 000 zł

Choć płynność finansowa to czynnik, na który mocny wpływ mają różne kwestie, to nie ulega wątpliwości, że w przypadku każdej działalności gospodarczej powinna być ona jednym z priorytetów w bliższej oraz dalszej perspektywie. O utrzymaniu tego wskaźnika w optymalnej kondycji mogą zadbać liczne firmy faktoringowe – jak spośród nich wyróżnia się Finea?

W odpowiedzi na cieszący się dużą popularnością w ostatnich latach pomysł na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej, jak grzyby po deszczu w ostatniej dekadzie pojawiły się na rynku firmy specjalizujące się we wspieraniu finansowania płynności biznesów. Nie da się ukryć, że kluczowy wpływ na ten aspekt mają regularnie opłacane faktury, w czym pomagają tzw. firmy faktoringowe, jak Finea.

Finea faktoring – podstawowe informacje

Marka Finea powstała z inicjatywy spółki akcyjnej o takiej samej nazwie, która została założona stosunkowo niedawno – bo wczesnym latem 2018 roku w Warszawie. Jak sama mówi na swojej stronie internetowej, za tą marką stoi szereg profesjonalistów z dziedziny finansów, technologii i biznesu. W ten sposób, pomimo młodego wieku, Finea ma kształtować się jako godna uwagi alternatywa dla większych i bardziej doświadczonych firm finansujących płynność biznesów.

Profilem działalności Finei jest rzecz jasna faktoring, i to przyjmujący różne postaci w zależności od preferencji wnioskującego. O tym, że mamy do czynienia z firmą, którą tworzą ludzie doświadczeni i dobrze znający branżę może świadczyć strona internetowa. Zgodnie z panującymi w ostatnich latach realiami, utrzymano ją w estetycznej i czytelnej kolorystyce, zachowując jako priorytet zasady czytelności, intuicyjności i prostoty przekazu – informacje o ofercie powinno się w końcu znaleźć jak najszybciej.

Finea faktoring opinie

Na ostateczną decyzję co do tego, czy przedsiębiorca ostatecznie skorzysta z usług firmy faktoringowej, która zwróciła jego uwagę, wpływa szereg zróżnicowanych czynników. Niektórych przekonuje szybkie namierzenie niezbędnych informacji na temat oferty, które pokrywają się z oczekiwaniami. Jeszcze inni czują się zachęceni prostym kontaktem z firmą i czytelną witryną. Do tych czynników bardzo często dochodzi jeszcze jeden – informacje o odczuciach dotychczasowych klientów.

Za sprawą frazy „Finea opinie” możemy się zatem dowiedzieć, że konsumenci doceniają tę firmę za np. możliwość szybkiego poznania wszystkich kosztów związanych z usługami, a także szybkim kontaktem i niezajmującą dużej ilości czasu wypłatą środków przyznanych w ramach limitu faktoringowego. Z narzekaniem spotykają się z kolei ogólnie ujęte koszty usług, choć jak wiadomo – jest to kwestia wbrew pozorom dość subiektywna.

Finea

Finea faktoring – na czym polegają te usługi?

Usługi, w jakich specjalizuje się Finea, to szeroko pojęty faktoring. W ogólnym ujęciu, składając wniosek o przyznanie wsparcia finansowego w tego typu firmie, występujemy o wsparcie płynności finansowej poprzez sfinansowanie określonych faktur. To przedsiębiorca wybiera, które faktury chce objąć finansowaniem, na jak długo oraz wreszcie – w jakiej formie, np. powiadamiając kontrahenta o tym lub nie. Faktoring może też opłacać należności firmy w sytuacji, gdy to ona jest wierzycielem z tytułu faktury.

Faktoring w Finea można uznać zatem jako specyficzną odmianę pożyczki pozabankowej, która służy zachowaniu płynnej sytuacji finansowej w przedsiębiorstwie nawet wtedy, gdy do czynienia mamy z trudniejszymi miesiącami w danej branży lub szerzej – dla całej gospodarki, jak choćby ostatnia epidemia koronawirusa. Finansowanie należności faktoringiem umacnia też wizerunek firmy wśród kontrahentów, pokazując ją jako solidnego partnera, na którego można liczyć w biznesie.

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Aby rozpocząć proces wnioskowania o limit faktoringowy w Finea, warto uprzednio zapoznać się z zakresem podstawowych wymagań. Wskazują one profil pożądanego klienta biznesowego, który składa wniosek i zarazem pokazują, co zwiększa diametralnie szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji.

 • Należy być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • Niezbędne jest też posiadanie numeru telefonu komórkowego oraz adresu poczty e-mail.
 • Trzeba przejść weryfikację sytuacji finansowej w rejestrach.
 • Konieczne jest też scharakteryzowanie podstawowych informacji na temat przedsiębiorstwa i jego danych identyfikacyjnych.
 • Każdy musi załączyć też wyciąg z rachunku bankowego oraz pliki JPK-VAT z ostatnich 6 miesięcy funkcjonowania działalności.
 • Należy wskazać firmowy rachunek bankowy do dokonywania rozliczeń.

Jeżeli mowa z kolei o procesie wnioskowania o limit, Finea wychodzi naprzeciw potrzebom wielu klientów i w sposób czytelny oraz przyjazny przedstawia pełen schemat krok po kroku. Poniżej przedstawiamy kolejne etapy dotyczące wnioskowania o najpopularniejszy produkt – finansowanie faktur.

 1. Po wystawieniu faktury za sprzedaż określonego towaru, należy zgłosić ją do usługi faktoringu za pośrednictwem aplikacji Finea.
 2. Przy okazji składania wniosku należy wypełnić formularz i wskazać wszystkie niezbędne informacje na temat wnioskującego i firmy.
 3. Gdy wniosek jest gotowy, należy go zaakceptować i skierować do rozpatrzenia.
 4. Finea dokonuje weryfikacji wniosku, prosząc o potwierdzenie transakcji u odbiorcy faktury będącej przedmiotem faktoringu.
 5. Następnie opisywana firma faktoringowa wypłaca na konto przedsiębiorcy zaliczkę będący procentową wartością faktury.
 6. Na końcu odbiorca faktury spłaca należność Finei, a ta szybko rozlicza pozostałą kwotę.

Jakie bazy weryfikuje Finea faktoring?

Nawiązując jeszcze chwilowo do kwestii samego procesu wnioskowania o limit faktoringowy w Finea, warto przypomnieć, że do niezbędne jest przejście weryfikacji historii kredytowej. W tym celu, sprawdzone zostaną wpisy na temat dotychczasowego regulowania zobowiązań przez przedsiębiorstwo przede wszystkim w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Ponadto, firma ta w regulaminie zastrzega, że na ocenę mogą mieć wpływ też informacje z nieokreślonych bliżej „agencji. ds. zapobiegania nadużyciom finansowym”.

Finea faktoring – limit faktoringowy

Przyglądając się ofercie firmy faktoringowej, pomocnymi informacjami są często dane na temat minimalnych oraz parametrów limitu, jakie przewiduje ona wobec zainteresowanych wsparciem przedsiębiorców. Analizujemy dwa najważniejsze z nich w oparciu o kalkulator znajdujący się na głównej stronie Finei.

 • Kwota brutto na fakturze.
  Minimalna wartość faktury może wynieść nie mniej niż 500 złotych. Kolejne wartości można powiększać co złotówkę, aż do najwyższej przewidzianej sumy na fakturze w postaci 200 000 złotych.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  W Finea możesz sfinansować fakturę z terminem płatności od 7 do 90 dni przed terminem. Możesz dodać fakturę w dowolnym momencie przed terminem zapłaty. W Finea oprocentowanie jest dzienne, więc zapłacisz dokładnie za tyle dni, ile zostało do terminu płatności.

Czy Finea faktoring oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Usługa faktoringu może przyjmować różne postaci, z czego coraz więcej firm specjalizujących się w usługach finansowania faktur doskonale zdaje sobie sprawę. Z tego powodu niczym rzadkim jest uwzględnianie w swojej ofercie możliwości skorzystania z różnych form faktoringu, co dobrze obrazuje Finea.

 • Faktoring cichy.
  Jako stosunkowo jedna z nielicznych firm faktoringowych, Finea przewiduje w swojej ofercie możliwość skorzystania z faktoringu cichego. W ten sposób, kontrahent nie jest informowany o dokonywanej cesji wierzytelności.
 • Faktoring odwrotny.
  Finea przewiduje też możliwość skorzystania z usługi faktoringu odwrotnego pod postacią usługi zwanej „Finansowanie zakupów”. W ten sposób, faktor finansuje Twoje faktury zakupowe, a przedsiębiorca w późniejszym czasie zobowiązany jest spłacić wierzytelność Finei.

Faktoring w Finea – przykładowe parametry limitu i opłaty

Na koniec warto scharakteryzować przykładowy, reprezentatywny koszt limitu faktoringowego, z jakiego skorzystać można za pośrednictwem usług firmy Finea. Informacje te pozyskaliśmy wprost ze strony internetowej, przyglądając się dodatkowym informacjom pod wspomnianym kalkulatorem.

 • Kwota finansowana z faktury: 30 000 zł
 • Termin płatności: za 60 dni
 • Koszt prowizji: 1 800 zł
 • Koszt prowizji z podatkiem VAT: 2 214 zł
 • Kwota, jaką otrzymamy na konto: 27 768 zł.

Finea faktoring – czym się wyróżnia?

Młody wiek i atrakcyjna wizualnie strona internetowa to nie wszystkie aspekty, pod których względem Finea się wyróżnia. Przyglądamy się niżej także innym zagadnieniom, które czynią tę firmę faktoringową ciekawą ofertą i godną uwagi alternatywą dla starszych i bardziej doświadczonych graczy w tej stale rozwijającej się branży.

 • Finea oferuje ciekawą promocję polegającą na bonusie wynoszącą kilkaset złotych za polecenie jej usług innemu przedsiębiorcy.
 • Wraz z kolejnymi wnioskami o finansowanie Faktur w Finea, firma obniża całkowity koszt usługi.
 • Finea przewiduje tylko jedną stawkę prowizji za swoje usługi dla każdego z klientów i nalicza koszty na uproszczonych zasadach.
 • Opisywana firma faktoringowa to jedna z nielicznych, która przewiduje w swoich usługach zarówno finansowanie ciche, jak i odwrotne oraz klasyczne. To uatrakcyjnia jej ofertę i wciąż jest dość rzadko spotykaną konfiguracją w porównaniu do konkurencji.
 • Finea to jedna z najmłodszych inicjatyw w branży – powstała pod koniec czerwca 2018 roku.
Finea - baner reklamowy

Finea faktoring – nasza opinia

Choć pod względem wieku i stażu działalności w branży Finea jest jedną z najmłodszych inicjatyw na rynku usług faktoringowych, to jej oferta została przygotowana w sposób przemyślany, atrakcyjny dla potencjalnego odbiorcy i wreszcie – intuicyjny.

Poza ciekawą wizualnie stroną internetową, zawierającą praktycznie wszystkie niezbędne informacje z punktu widzenia klienta, otrzymujemy też obszerną ofertę, przewidująca różne dostępne odmiany faktoringu. Warto docenić szczególnie obecność faktoringu cichego, który wciąż nie jest upowszechniony w ofertach wielu konkurencyjnych faktorów. Faktoring cichy oferują także firmy Finces oraz Indos.

Co więcej, wszystko oparte jest na dość klarownych warunkach i przy sensownie rozplanowanym cenniku. Nie da się ukryć, że Finea może okazać się wartościowym partnerem do współpracy – być może, takiej rozplanowanej na znacznie dłużej niż tylko jedna umowa o limit!

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

E-maile:

 • Biuro: kontakt@finea.pl.
 • Obsługa klienta: dok@finea.pl.
 • Windykacja: windykacja@finea.pl.
 • Współpraca biznesowa: partner@finea.pl.
 • Marketing i media: marketing@finea.pl.

Informacje na temat spółki

Finea

Finea SA

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
380641871
Numer NIP:
9512465149
Numer KRS:
0000737710
Data rejestracji KRS:
 29 czerwca 2018
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 9:00-17:00

Adres firmy

ul. Branickiego 15, 02-972 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 4 czerwca 2020 roku.

Komentarze (5)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • J
  J
  Joanna
  29.12.2022, 15:05

  Korzystam od 4 miesięcy, formalności łatwe do ogarnięcia online, pieniądze są szybko na koncie. polecam

 • J
  J
  Jola
  29.01.2023, 14:22

  Korzystam prawie od roku i jestem mega zadowolona. Formalności online, kasa na koncie szybko, dobry kontakt.

 • K
  K
  Kacpi
  27.01.2023, 10:50

  Rzetelna firma, dokumenty można bez problemu załatwić przez neta, a kasa za faktury jest szybko na koncie :-) Polecam

 • d
  d
  darex
  23.06.2022, 10:23

  Bardzo utrudniony kontakt. Zaczynam myśleć, że coś nie tak……?

 • Ł
  Ł
  Łukasz Szymaniak
  17.06.2022, 19:26

  Oszuści naciągają na podpisywanie weksli do współpracy nie dochodzi i weksli też nie odesłali nie wart tracić na nich czasu Patola.

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!