InCredit – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

incredit logoincredit opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pożyczki krótkoterminowej:9500 złotych na 24 miesiące
 • Maksymalna kwota i czas pożyczki ratalnej:35 000 złotych na 30 miesięcy
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Tak, InCredit oferuje błyskawiczne pożyczki dzięki aplikacji Kontomatik.

W dzisiejszym tekście przedstawiamy kolejną, stosunkowo młodą firmę pożyczkową. Poprzez przystępnie przedstawioną ofertę, celuje ona w zróżnicowanego klienta – poszukującego zarówno krótko, jak i długoterminowych zobowiązań. Jak prezentuje się szczegółowa oferta InCredit?

InCredit  nasza opinia

Opisywana firma pożyczkowa działa na polskim rynku usług pozabankowych stosunkowo niedługo. Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością InCredit zarejestrowano bowiem w lutym 2016 roku. W swojej ofercie firma koncentruje się na zróżnicowanym profilu usług, dostosowanym do różnych grup klientów. Studiując przejrzyście rozplanowaną stronę internetową InCredit można znaleźć tam ofertę pożyczek zarówno krótkoterminowych, jak i tych użyczanych w formie ratalnej.

Obie reklamowane są jako szybkie w pozyskaniu i przejrzyste w warunkach, a co ważne – możliwe do uzyskania w 100% online. InCredit koncentruje się zatem bez wątpienia na gałęzi internetowych usług pozabankowych, które stale zyskują na popularności.

Jakie warunki należy spełnić w InCredit?

Wystarczy wejść w zakładkę „Pytania i odpowiedzi”, aby znaleźć podstawowe informacje na temat warunków, jakie InCredit stawia swoim pierwszym klientom.

 • Należy być nie młodszym niż 21 lat i nie starszym niż 70 lat.
 • Konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa i ważnego dowodu osobistego.
 • Niezbędne jest posiadanie konta w banku, adresu poczty e-mail i aktywnego numeru telefonu komórkowego.
 • Firma wymaga też regularnych comiesięcznych dochodów.
 • Ponadto, konieczna będzie też pozytywna historia kredytowa – InCredit precyzuje tutaj, że mowa o braku zaległości w spłacie pożyczek, kredytów i innych zobowiązań).

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jak już wspomniano w wyżej zawartych warunkach, InCredit za ważny element weryfikacji swoich potencjalnych klientów stawia sprawdzenie ich zdolności kredytowej i historii spłat dowolnych zobowiązań widniejących w rejestrach finansowych. Opisywana firma pożyczkowa współpracuje ze wszystkimi dużymi bazami, przez co każdy wnioskujący o pożyczkę w InCredit musi przygotować się na weryfikację w następujących rejestrach

 • Biuro Informacji Kredytowej (BIK).
 • BIG Infomonitor.
 • Krajowy Rejestr Długów (KRD).
 • ERIF.

Warto zaznaczyć, że w myśl warunków określonych na stronie internetowej firmy – InCredit nie toleruje widniejących w dowolnym z rejestrów informacji o niespłaconych kredytach, pożyczkach i innych zobowiązaniach.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w opisywanej firmie pożyczkowej została zróżnicowana na dwie odrębne taryfy. Nie są one rozdzielone na zasadzie oferty dla nowych i wielokrotnych klientów InCredit, lecz różnica między nimi polega na kwotach i czasie spłaty pożyczek.

Pierwsza część oferty pożyczkowej to zwana tutaj pożyczka konsumencka, będąca pożyczką długoterminową w stosunkowo mniejszych kwotach. W jej ramach można ubiegać się minimalnie o 2000 złotych, a poprzez kolejne kwoty rosnące co 50 złotych, maksymalna wartość zobowiązania wynosi 9500 złotych. Termin spłaty można ustalić na minimalnie 9 miesięcy, a maksymalny zakres to 12 miesięcy (rok).

Druga taryfa w InCredit to zwana tutaj pożyczka na większe wydatki, czyli kolejna odsłona pożyczki długoterminowej – tym razem, w o wiele większych kwotach. Stanowi ona swoiste przedłużenie pierwszej oferty – minimalna kwota zobowiązania wynosi bowiem dokładnie 9550 złotych. Kolejne wartości, również rosnąc co 50 złotych, kończą się na maksymalnej kwocie pożyczki równej nawet 35 000 złotych. Termin spłaty można ustalić na minimalnie 12 miesięcy (rok), a maksymalny – na 30 miesięcy (2 i pół roku).

Każda pożyczka w InCredit jest płatna. Pożyczki za darmo musimy zatem szukać gdzie indziej. Koszty są naliczane w taki sam sposób, niezależnie od taryfy. Pożyczając przykładowo 8000 złotych na 12 miesięcy w ramach pożyczki konsumenckiej, klient jest obciążony dodatkowym kosztem w wysokości 3679,92 złote. Łączna kwota do zwrócenia pożyczkodawcy w takim przypadku wynosi 11 679,22 złote.

Pożyczka w InCredit krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w InCredit warto rozpisać jeszcze w kilku przejrzyście rozplanowanych etapach.

 1. Należy wybrać interesującą klienta taryfę na stronie internetowej pożyczkodawcy – pożyczkę konsumencką lub pożyczkę na większe wydatki.
 2. Przechodząc do wybranej oferty, oczom klienta ukazują się suwaki pozwalające na dobranie dogodnych parametrów. Za ich pomocą ustalić można nie tylko kwotę pożyczki, ale i termin jej spłaty. Poniżej warto rzucić jeszcze okiem na wyliczone automatycznie przez kalkulator łączne koszty dodatkowe pożyczki i ich udział w całej kwocie zobowiązania do spłaty. Podana jest także miesięczna rata – wszystkie pożyczki w InCredit są bowiem spłacane w formie regularnych rat o stałej kwocie.
 3. Po kliknięciu w przycisk „złóż wniosek” strona internetowa przekierowuje do formularza rejestracyjnego. Na początku, konieczne będzie założenie konta użytkownika, podając adres e-mail i ustalając login oraz hasło do logowania.
 4. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego danymi osobowymi (np. imię, nazwisko, adres zamieszkania), konieczne będzie już tylko zweryfikowanie konta bankowego. Dokonać można tego na dwa sposoby – jeden to klasyczny przelew weryfikacyjny w wysokości 1 grosza. Drugi to nowoczesna aplikacja Kontomatik, która automatycznie weryfikuje historię transakcji na rachunku bankowym.
 5. Następnie firma prosi o odrobinę cierpliwości – po zakończeniu rejestracji poddawana jest ostateczna decyzja co do przyznania pożyczki.
 6. Przyznane środki pożyczkowe wysyłane są systemem BlueMedia – trafiają na konto błyskawicznie, niezależnie od rachunku bankowego konsumenta i godziny sesji przychodzącej.

InCredit  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Niestety, w przypadku problemu z terminową spłatą zobowiązania, InCredit nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. W tej sytuacji, firma za opóźnienia w spłacie będzie naliczać standardowe odsetki karne. W dalszej perspektywie zaległości mogą skutkować przekazaniem sprawy wyegzekwowania długu zewnętrznej firmie windykacyjnej, a jeśli to nie poskutkuje – sądowi. Długotrwałe braki w spłacie zaległości mogą zakończyć się egzekucją komorniczą, a także wpisaniem danych konsumenta do któregoś z rejestrów dłużników.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Obszerna oferta pożyczkowa – możliwość zaciągnięcia zarówno pożyczki na małe, jak i duże wydatki.
 • Bardzo wysokie kwoty pożyczek – nawet do 35 000 złotych.
 • Przejrzyście rozplanowana strona internetowa, uprzedzająca wszelkie pytania na temat oferty.
 • Korzystanie z usługi BlueMedia – przelew z pożyczką zawsze dociera błyskawicznie, niezależnie od banku, w jakim ma się konto.

Wady

 • Weryfikacja w rejestrach dłużników.
 • Brak możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki.
 • Brak oferty darmowej pożyczki.

Kontakt: infolinia

tel. 22 598 71 00 – Biuro Obsługi Klienta
tel. 22 598 71 10 – Dział windykacji

Godziny pracy:

Poniedziałek – piątek: 8.00 – 19.00
Sobota: 9.00 – 17.00

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Łukasz 3 stycznia 2019 at 14:48 - Odpowiedz

  Jakby jeszcze oferowali pierwszą pożyczkę za darmo to bym się skusił :)