Jak wziąć kredyt w Orange?

Musisz wykonać pilny telefon – jednak pech pechem, skończyły Ci się środki na koncie? Nic straconego! Dla klientów Orange, sieć przygotowała usługę Kredytu. Z jej pomocą pożyczysz dokładnie tyle, ile potrzebujesz, gdy na Twoim koncie widnieje mniej niż złotówka. Jak to działa?

Kredyt w Orange – jak działa?

Jeśli stan Twojego konta wynosi mniej niż 1 zł, to sieć Orange oferuje swoim użytkownikom skorzystanie z szybkiej pomocy finansowej – kredytu. Wysokość „ratunkowych” złotówek, które przyslugują Ci w ramach usługi, zależą jednak od długości stażu w Orange. Im dłużej jesteś klientem sieci, tym więcej możesz otrzymasz w ramach kredytu.

Staż abonenta w sieci OrangeWysokość przyznanego kredytu
do 24 miesięcy 2 zł
od 25 do 36 miesięcydo wyboru: 2 lub 3 zł
powyżej 36 miesięcydo wyboru: 2, 3 lub 5 zł

Gdy korzystasz z oferty Zetafon (z miesięcznym zobowiązaniem) albo Minutofon, to środki z kredytu nie są zaliczane do kwoty zobowiązania miesięcznego.

Dla kogo jest to oferta?

Usługa kredytu dostępna jest dla użytkowników, którzy posiadają ofertę abonamentu na kartę Orange w taryfach: Orange Yes, Orange One, Orange POP, Nowe Orange Go, Orange Smart na kartę, Orange Free na kartę – i spełnią jeden z poniższych warunków:

 • saldo konta głównego jest niższe niż 1 zł lub
 • abonent nie ma możliwości realizowania połączeń, ale ma możliwość ich odbierania.

Pamiętaj, że ważność kredytu wynosi zawsze 24 godziny, od momentu pojawienia się dodatkowych złotówek na koncie. Całą kwotę zwrócisz bez odsetek podczas kolejnego doładowania konta (niezależnie od tego, czy wykorzystałeś wszystkie przyznane środki, czy tylko ich część).

Jak wziąć kredyt w Orange?

Aby doładować stan konta Orange, możesz skorzystać z jednego z dwóch dostępnych sposobów:

 • wyślij SMS-a o treści: KREDYT lub o treści: KASA, pod bezpłatny numer 808. W tym przypadku otrzymasz informację zwrotną o wysokości dostępnego dla Ciebie kredytu. Wybierzesz także kwotę kredytu, jaką chcesz otrzymać, wpisując w treść wiadomości zwrotnej odpowiednią wartość (np. 2, 3 lub 5 zł), lub
 • wybierz z klawiatury telefonu krótki kod: *110*01# i potwierdź go przyciskiem: ZADZWOŃ. Następnie, postępuj zgodnie z informacjami, które pojawią się na wyświetlaczu Twojego urządzenia.

Jeśli chcesz, aby Orange za każdym razem przyznawało Ci kredyt, gdy stan konta będzie bliski zeru – wyślij bezpłatnego SMS-a o treści: AUTO pod numer 808. Korzystanie z tej usługi nie wiąże się z żadnymi opłatami – a jej zasady są identyczne, jak w przypadku samodzielnej aktywacji. Gdy chcesz wybrać kwotę kredytu, która będzie Ci przyznana, wyślij SMS-a o treści: AUTO X (gdzie „X” to preferowana przez Ciebie kwota: 2, 3 lub 5 zł).

Sprawdź też: Pożyczki przez SMS.

Jak sprawdzić, ile zostało z kredytu?

Wartość środków dostępnych w ramach kredytu, sprawdzisz wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści: ILE pod numer 808.

Z kredytu na kartę możesz korzystać wielokrotnie – jednak dopiero po zwrocie poprzedniego kredytu (poprzez doładowanie konta).

Na co możesz wykorzystać przyznaną kwotę z kredytu?

Pożyczone środki możesz wykorzystać na:

 • połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz na połączenia na numery stacjonarne (za wyjątkiem numerów specjalnych określonych w cennikach poszczególnych ofert na kartę),
 • połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y w ramach połączeń międzynarodowych i realizowanych w roamingu,
 • usługi dostępne w ofertach na kartę (zgodnie z cennikiem usług).

Kredyt w Orange na kartę nie jest aktywny, gdy przebywasz poza Polską i masz włączoną funkcję roamingu!

Jak wyłączyć automatyczny kredyt w Orange?

Usługę kredytu łatwo wyłączysz, wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści: STOP pod numer 808.

Źródło:

1. orange.pl

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.8/5 - (5 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • S
  S

  Szymon

  27.07.2022, 21:16

  Wyróżniający się komentarz

  Chcę wziąć kredyt o wysokości 10 zł

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie