Rankomat – opinie i recenzja

Porównywarki finansowe prześcigają się w nakładach na marketing i prezentowaniu nowych funkcjonalności. Rankomat, znany przede wszystkim z ofert ubezpieczeń, to poważny gracz na tym rynku z zapleczem międzynarodowej grupy medialnej. Sprawdźmy, czy warto korzystać z usług tego popularnego portalu.

Polski rynek finansowy staje się coraz bardziej konkurencyjny i jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe fintechy i produkty, np. z działki płatności odroczonych. W takiej zalewie ofert internauci stają się po prostu bezradni i bez skutecznej porównywarki finansowej trudno im znaleźć coś dla siebie.

Poza portalami, które porównują oferty kredytów, pożyczek, kont osobistych czy lokat, istnieją także porównywarki ubezpieczeń, wśród których zdecydowanie pierwsze skrzypce gra Rankomat. Ta, znana z reklam telewizyjnych platforma, pozwala porównać praktycznie wszystkie dostępne w naszym kraju ubezpieczenia. Liczba udostępnianych ofert robi duże wrażenie. Przyjrzyjmy się jednak głębiej temu, co oferuje Rankomat.

porównywarka Rankomat.pl
https://rankomat.pl/

Charakterystyka portalu

Rankomat ma naprawdę spore doświadczenie, ponieważ powstał już w 2008 roku. Solidny rozwój nastąpił jednak dopiero 2 lata później, gdy zainwestował w ten projekt funduszu 3TS Capital Partners. Kolejny skok jakościowy nastąpił w 2015 roku, gdy Rankomat stał się częścią międzynarodowej grupy medialnej Bauer Media, do której należy np. Grupa Interia.

W tej chwili ten portal to najbardziej rozpoznawalna porównywarka ubezpieczeniowa w kraju, która daje możliwość znalezienia korzystnych ubezpieczeń samochodu, mieszkania czy podróży. Poza systemem wniosków online, Rankomat obsługuje także linię telefoniczną, w której pracuje aż 200 agentów ubezpieczeniowych.

Według informacji umieszczonych na tym portalu już ponad 530 000 klientów zakupiło ubezpieczenia za pośrednictwem Rankomatu. Warto pamiętać, że ta porównywarka sama nie świadczy usług ubezpieczeniowych – tylko łączy klientów z firmami, które mogą zaproponować atrakcyjne i tanie polisy.

Ubezpieczenia to jednak nie wszystko, Rankomat udostępnia także porównywarki kredytów czy operatorów komórkowych. Poza tym do tej marki należy kilka innych portali. Są to:

 • Finanse.rankomat.pl,
 • Autoumowa.pl,
 • Wakacyjnapolisa.pl,
 • Komorkomat.pl,
 • Wypowiadamoc.pl,
 • Sowafinansowa.pl.

Jak działa Rankomat?

Jak już wspomnieliśmy – Rankomat jest pośrednikiem, który agreguje w jednym miejscu wszystkie oferty ubezpieczycieli. Wystarczy wybrać interesujący nas produkt (np. ubezpieczenie OC) i wypełnić szybki wniosek online. Taki wniosek przesyłany jest do wielu towarzystw ubezpieczeniowych (Rankomat ma w swoim portfolio prawdopodobnie najwięcej towarzystw), które szybko analizują dane i odsyłają dopasowane oferty.

Pomaga to w sprawny sposób poznać sytuację rynkową, porównać poszczególne produkty i wreszcie wybrać najciekawszą opcję. Cały proces może odbyć się wraz z telefonicznym wsparciem agenta ubezpieczeniowego.

Rankomat ma swoje odpowiedniki w wielu europejskich krajach. Do Bauer Media Group należy np. hiszpański CrediMarket, działający w Czechach i Słowacji NetBrokers czy skandynawska Zmarta Group.

https://rankomat.pl/o-nas

Co oferuje porównywarka ubezpieczeń Rankomat?

Rankomat specjalizuje się głównie w polisach. Ten portal pomaga w porównaniu ofert – porównać możemy ze sobą:

 • Ubezpieczenia samochodu (ubezpieczenia OC, AC),
 • Ubezp. nieruchomości,
 • Ubezpieczenia podróżne,
 • Polisy na życie,
 • Ubezpieczenia zdrowotne (szeroki zakres ubezpieczenia i zakres ochrony, dzięki niemu możemy pokryć koszty leczenia),
 • Szkolne ubezpieczenia NNN (od następstw nieszczęśliwych wypadków).

I np. wybierając ubezpieczenia nieruchomości, Rankomat zaproponuje nam oferty aż od 21 towarzystw, typu Compensa, Uniqa czy Ergo Hestia.

Rdzeniem Rankomatu są ubezpieczenia, jednak ten portal proponuje także porównywarki finansowe czy rankingi operatorów komórkowych. Często jednak wybierając te opcje, jesteśmy przerzucani na inne portale, należące do Rankomatu.

Wybierając ranking kredytów gotówkowych, zostaniemy przerzuceni na finanse.rankomat.pl, pożyczki na Sowę Finansową, a chcąc porównać oferty komórkowe, przywita nas portal Komórkomat.

Rankomat to jednak także solidny dział z poradami, w którym bardzo regularnie pojawiają się merytorycznie napisane artykuły. Redakcja porusza w nich najczęściej tematy ubezpieczeniowe, choć znajdzie się też miejsce na treści o finansach czy nieruchomościach. Są to materiały zwykle tworzone pod określone frazy kluczowe, choć zdarzają się artykuły contentowe (np. o najpiękniejszych plażach czy interesujących modelach samochodów), promowane później na fanpage’u Rankomatu.

Bardzo przydatnym dodatkiem jest przygotowany przez Rankomat słowniczek ubezpieczeniowy. Pozwala on zapoznać się początkującym z tematem polis.

Rankomat może się pochwalić sporą liczbą artykułów poradnikowych/ https://rankomat.pl/porady-i-artykuly

Zalety i wady Rankomatu

Do największych zalet Rankomatu należy estetyczny i funkcjonalny projekt tego portalu. Względnie łatwo jest znaleźć na nim potrzebne informacje i złożyć wniosek – choć często, aby poznać dokładne wyliczenia, musimy wprowadzić swoje dane.

Portal równie dobrze wyświetla się na komputerze, jak i telefonie komórkowym, dzięki czemu możemy poszukiwać atrakcyjnych ofert ubezpieczeń nawet np. podczas jazdy tramwajem. Poza projektem strony na pochwały zasługuje również szerokość oferty przygotowanej przez Rankomat. Ten portal współpracuje praktycznie ze wszystkimi towarzystwami ubezpieczeniowymi w naszym kraju.

Dzięki temu ta porównywarka zdobyła sobie wysoką pozycję i rzeczywiście, gdy interesuje nas jakikolwiek typ polisy, Rankomat może być miejscem, gdzie możemy rozpocząć nasze poszukiwania.

Każda porównywarka poza zaletami ma także swoje mankamenty. Na niektóre z nich wskazują byli klienci Rankomatu, według których ceny ubezpieczeń podane w ofercie mogą różnić się od cen ostatecznych. Za minus możemy uznać konieczność podania swoich danych osobowych, aby otrzymać niektóre kalkulacje. Aby np. poznać oferty ubezpieczeń domu, należy podać jego adres. Dla osób lubiących anonimowość może być to dość kłopotliwe.

Mimo tych drobnych uchybień, Rankomat trzyma niezły poziom i warto odwiedzić ten portal w poszukiwaniu ofert ubezpieczeń OC czy polis na życie.

Zalety:

 • Przyjemny i funkcjonalny projekt portalu,
 • Olbrzymia liczba ofert,
 • Aż 200 telefonicznych konsultantów ubezpieczeniowych,
 • Promocje, np. system poleceń,
 • Merytoryczne artykuły w dziale porad,
 • Słowniczek ubezpieczeniowy,

Wady:

 • Promowane ceny ubezpieczeń mogą różnić się od cen ostatecznych,
 • Przy sprawdzaniu niektórych ofert potrzebne jest podanie danych osobowych, takich jak adres zamieszkania czy numer telefonu.

Dane firmy

Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
ul. Wolska 88
01-141 Warszawa


Korzystaliście z oferty Rankomatu? Odwiedzacie ten portal? Sądzicie, że oferują profesjonalne doradztwo i są najlepszą porównywarką? Podzielcie się swoimi opiniami w sekcji komentarzy!

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.7/5 - (22 votes)
Komentarze (30)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • a
  a

  andrzej

  22.03.2022, 00:40

  Wyróżniający się komentarz

  Rankomat to oszuści , ubezpieczyłem pojazd przez rankomat na tzw promocji czyli zwrot 120 zł jeżeli nie wycofam się z umowy w ciągu 30 dni , umowy dotrzymałem – oni nie , polisa z zeszłego roku a do dziś kasy nie oddali choć mieli na to termin 30 dni zgodnie z regulaminem promocji , do dziś z nimi walczę choć nie odpowiadają na moją korespondencje , jeden wielki przekręt jak dawny łańcuch św. antoniego , po interwencji Rzecznika praw Konsumenta uznali roszczenie ale kasy nie oddali , wcześniej mataczyli w sprawie zaprzeczając warunkom regulaminu promocji , jak widać złodzieje i oszuści w polsce mają się świetnie i nikt nic z tym nie robi , widać więc że i łapówkarzy nie brakuje a podobno miało być prawo i sprawiedliwość a jest????

 • R
  R

  Ryszard

  30.01.2022, 11:43

  Wyróżniający się komentarz

  Cena końcowa odbiega od od przedstawionej na stronie,50 PLN zwrotu
  To ordynarny kant.

 • A
  A

  Andrzej

  15.09.2022, 13:23

  Wyróżniający się komentarz

  Miałem dostać 120zł zwrotu- nie otrzymałem. Telefonu nie odbierają. Dziady.

 • K
  K

  Kumak

  05.01.2024, 13:37

  Wyróżniający się komentarz

  Portal z grupy drobnych oszustów. Wyświetlają rzetelne oferty towarzystw ubezpieczeniowych – takie same dostaniecie na innych porównywarkach. Ale Rankomat obiecuje 50,- zł zwrotu przy zakupach powyżej 400,- zł zatem … tylko oni! Wciskacie przycisk „płacę” i nagle oferta drożeje o stówkę z powodu rzekomej analizy historii ubezpieczenia, która jest – przynajmniej w moim przypadku – całkowicie czysta.

 • T
  T

  Tomek

  14.11.2023, 16:38

  Wyróżniający się komentarz

  Akacja BOOMerang
  Zgłosiłem trzy polisy zawarte w ciągu 10 miesięcy i po 30dniach dostaję info że niby nie zgodnie z regulaminem, bez dokładnego uzasadnienia którego z punktów nie spełniłem.
  Nie liczcie na wypłatę z tej akcji to nieuczciwy chwyt reklamowy.

 • J
  J

  JACEK

  19.09.2023, 09:14

  Wyróżniający się komentarz

  Dziadostwo! Dostałem polisę niezgodną z umową. Złożyłem reklamację, została odrzucona choć treść rozmowy przemawia na moją korzyść. Utrudniony kontakt telefoniczny,brak nadzoru nad agentami,

 • L
  L

  Les

  31.07.2023, 13:23

  Wyróżniający się komentarz

  Akacja BOOMerang
  Ubezpieczyłem PIERWSZY samochód i wypisałem zgłoszenie na zwrot 50 zł. Za miesiąc ubezpieczyłem drugi samochód i próbowałem wysłać zgłoszenie na zwrot 150 zł – niestety zgłoszenie MOŻNA WYSŁAĆ TYLKO 1 RAZ!!!
  Firma zasłania się regulaminem – któryś podpunkt punktu :(
  NIGDY WIĘCEJ!

 • I
  I

  Iwi

  21.07.2023, 15:53

  Wyróżniający się komentarz

  Prosze bądżcie ostrożni z porównywarką rankomat. Codziennie składka za ubezpieczenie OC auta rośnie. Powołując sie na kalkulację spersonalizowaną ona juz jest zmieniona. Bez uzasadnienia cena rośnie. Uważam, że to jest LICHWIARSKIE działanie portalu kwalifikujące się do UOKIK. NIE POLECAM i sama zniechęcę moich znajomych do korzystania z tego portalu
  :{ :{:(

 • j
  j

  jacek

  08.07.2023, 16:17

  Wyróżniający się komentarz

  ja natomiast nie polecam ,tak oczywiście znalazłem najtańszą ofertę na ubezpieczenie oc/ac auta która została mi przedstawiona miesiąc wcześniej gdyż rankomat posiadał dane tego auta ubezpieczał je wcześniej a dodam że posiadam je 16 lat po przedstawieniu oferty od razu połączono mnie z bankiem opłaciłem polisę kartą dokumenty dostałem póżniej na maila, minęły trzy miesiące i otrzymałem Zgłoszenie dotyczyące otrzymania kary z UFG, za przerwę w Ubezpieczeniu a mianowicie przesunięcia daty rozpoczęcia o jeden dzień z 13.06 na 14.05 .oczywiście zgłosiłem to do rankomatu celem wyjaśnienia
  jak można było się spodziewać otrzymałem odpowiedż że to ja powiedziałem że start ubezpieczenia będzie dzień póżniej
  wiem że powinienem był sprawdzić dokumenty bo to mój obowiązek ale działając w dobrej wierze zwłaszcza że posiadam pięć aut i motocykl rankomat który zgłosił się do mnie znając dane auta oraz wiedze o starcie i zakończeniu polisy takiego błędu nie popełni a tym bardziej odwróci się czterema literami w momęcie zaistniałego problemu
  dlatego nie polecam

 • J
  J

  Joanna

  27.06.2023, 10:01

  Wyróżniający się komentarz

  Porównywarka??? Czego??? Skorzystałam z kalkulatora po, aby otrzymać PORÓWNANIE OFERT z iluś tam ubezpieczycieli. Oczywiście do kalkulacji jest im „niezbędny” numer telefonu (sic!). I co? Otrzymałam AŻ …. 1 ofertę! I to jest PORÓWNANIE??? Ale nie zapomnieli nękać mnie telefonami! Rankomat, Przestańcie oszukiwać!!!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie