Rankomat – opinie i recenzja

Porównywarki finansowe prześcigają się w nakładach na marketing i prezentowaniu nowych funkcjonalności. Rankomat, znany przede wszystkim z ofert ubezpieczeń, to poważny gracz na tym rynku z zapleczem międzynarodowej grupy medialnej. Sprawdźmy, czy warto korzystać z usług tego popularnego portalu.

Polski rynek finansowy staje się coraz bardziej konkurencyjny i jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe fintechy i produkty, np. z działki płatności odroczonych. W takiej zalewie ofert internauci stają się po prostu bezradni i bez skutecznej porównywarki finansowej trudno im znaleźć coś dla siebie.

Poza portalami, które porównują oferty kredytów, pożyczek, kont osobistych czy lokat, istnieją także porównywarki ubezpieczeń, wśród których zdecydowanie pierwsze skrzypce gra Rankomat. Ta, znana z reklam telewizyjnych platforma, pozwala porównać praktycznie wszystkie dostępne w naszym kraju ubezpieczenia. Liczba udostępnianych ofert robi duże wrażenie. Przyjrzyjmy się jednak głębiej temu, co oferuje Rankomat.

porównywarka Rankomat.pl
https://rankomat.pl/

Charakterystyka portalu

Rankomat ma naprawdę spore doświadczenie, ponieważ powstał już w 2008 roku. Solidny rozwój nastąpił jednak dopiero 2 lata później, gdy zainwestował w ten projekt funduszu 3TS Capital Partners. Kolejny skok jakościowy nastąpił w 2015 roku, gdy Rankomat stał się częścią międzynarodowej grupy medialnej Bauer Media, do której należy np. Grupa Interia.

W tej chwili ten portal to najbardziej rozpoznawalna porównywarka ubezpieczeniowa w kraju, która daje możliwość znalezienia korzystnych ubezpieczeń samochodu, mieszkania czy podróży. Poza systemem wniosków online, Rankomat obsługuje także linię telefoniczną, w której pracuje aż 200 agentów ubezpieczeniowych.

Według informacji umieszczonych na tym portalu już ponad 530 000 klientów zakupiło ubezpieczenia za pośrednictwem Rankomatu. Warto pamiętać, że ta porównywarka sama nie świadczy usług ubezpieczeniowych – tylko łączy klientów z firmami, które mogą zaproponować atrakcyjne i tanie polisy.

Ubezpieczenia to jednak nie wszystko, Rankomat udostępnia także porównywarki kredytów czy operatorów komórkowych. Poza tym do tej marki należy kilka innych portali. Są to:

 • Finanse.rankomat.pl,
 • Autoumowa.pl,
 • Wakacyjnapolisa.pl,
 • Komorkomat.pl,
 • Wypowiadamoc.pl,
 • Sowafinansowa.pl.

Jak działa Rankomat?

Jak już wspomnieliśmy – Rankomat jest pośrednikiem, który agreguje w jednym miejscu wszystkie oferty ubezpieczycieli. Wystarczy wybrać interesujący nas produkt (np. ubezpieczenie OC) i wypełnić szybki wniosek online. Taki wniosek przesyłany jest do wielu towarzystw ubezpieczeniowych (Rankomat ma w swoim portfolio prawdopodobnie najwięcej towarzystw), które szybko analizują dane i odsyłają dopasowane oferty.

Pomaga to w sprawny sposób poznać sytuację rynkową, porównać poszczególne produkty i wreszcie wybrać najciekawszą opcję. Cały proces może odbyć się wraz z telefonicznym wsparciem agenta ubezpieczeniowego.

Rankomat ma swoje odpowiedniki w wielu europejskich krajach. Do Bauer Media Group należy np. hiszpański CrediMarket, działający w Czechach i Słowacji NetBrokers czy skandynawska Zmarta Group.

https://rankomat.pl/o-nas

Co oferuje porównywarka ubezpieczeń Rankomat?

Rankomat specjalizuje się głównie w polisach. Ten portal pomaga w porównaniu ofert – porównać możemy ze sobą:

 • Ubezpieczenia samochodu (ubezpieczenia OC, AC),
 • Ubezp. nieruchomości,
 • Ubezpieczenia podróżne,
 • Polisy na życie,
 • Ubezpieczenia zdrowotne (szeroki zakres ubezpieczenia i zakres ochrony, dzięki niemu możemy pokryć koszty leczenia),
 • Szkolne ubezpieczenia NNN (od następstw nieszczęśliwych wypadków).

I np. wybierając ubezpieczenia nieruchomości, Rankomat zaproponuje nam oferty aż od 21 towarzystw, typu Compensa, Uniqa czy Ergo Hestia.

Rdzeniem Rankomatu są ubezpieczenia, jednak ten portal proponuje także porównywarki finansowe czy rankingi operatorów komórkowych. Często jednak wybierając te opcje, jesteśmy przerzucani na inne portale, należące do Rankomatu.

Wybierając ranking kredytów gotówkowych, zostaniemy przerzuceni na finanse.rankomat.pl, pożyczki na Sowę Finansową, a chcąc porównać oferty komórkowe, przywita nas portal Komórkomat.

Rankomat to jednak także solidny dział z poradami, w którym bardzo regularnie pojawiają się merytorycznie napisane artykuły. Redakcja porusza w nich najczęściej tematy ubezpieczeniowe, choć znajdzie się też miejsce na treści o finansach czy nieruchomościach. Są to materiały zwykle tworzone pod określone frazy kluczowe, choć zdarzają się artykuły contentowe (np. o najpiękniejszych plażach czy interesujących modelach samochodów), promowane później na fanpage’u Rankomatu.

Bardzo przydatnym dodatkiem jest przygotowany przez Rankomat słowniczek ubezpieczeniowy. Pozwala on zapoznać się początkującym z tematem polis.

Rankomat może się pochwalić sporą liczbą artykułów poradnikowych/ https://rankomat.pl/porady-i-artykuly

Zalety i wady Rankomatu

Do największych zalet Rankomatu należy estetyczny i funkcjonalny projekt tego portalu. Względnie łatwo jest znaleźć na nim potrzebne informacje i złożyć wniosek – choć często, aby poznać dokładne wyliczenia, musimy wprowadzić swoje dane.

Portal równie dobrze wyświetla się na komputerze, jak i telefonie komórkowym, dzięki czemu możemy poszukiwać atrakcyjnych ofert ubezpieczeń nawet np. podczas jazdy tramwajem. Poza projektem strony na pochwały zasługuje również szerokość oferty przygotowanej przez Rankomat. Ten portal współpracuje praktycznie ze wszystkimi towarzystwami ubezpieczeniowymi w naszym kraju.

Dzięki temu ta porównywarka zdobyła sobie wysoką pozycję i rzeczywiście, gdy interesuje nas jakikolwiek typ polisy, Rankomat może być miejscem, gdzie możemy rozpocząć nasze poszukiwania.

Każda porównywarka poza zaletami ma także swoje mankamenty. Na niektóre z nich wskazują byli klienci Rankomatu, według których ceny ubezpieczeń podane w ofercie mogą różnić się od cen ostatecznych. Za minus możemy uznać konieczność podania swoich danych osobowych, aby otrzymać niektóre kalkulacje. Aby np. poznać oferty ubezpieczeń domu, należy podać jego adres. Dla osób lubiących anonimowość może być to dość kłopotliwe.

Mimo tych drobnych uchybień, Rankomat trzyma niezły poziom i warto odwiedzić ten portal w poszukiwaniu ofert ubezpieczeń OC czy polis na życie.

Zalety:

 • Przyjemny i funkcjonalny projekt portalu,
 • Olbrzymia liczba ofert,
 • Aż 200 telefonicznych konsultantów ubezpieczeniowych,
 • Promocje, np. system poleceń,
 • Merytoryczne artykuły w dziale porad,
 • Słowniczek ubezpieczeniowy,

Wady:

 • Promowane ceny ubezpieczeń mogą różnić się od cen ostatecznych,
 • Przy sprawdzaniu niektórych ofert potrzebne jest podanie danych osobowych, takich jak adres zamieszkania czy numer telefonu.

Dane firmy

Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
ul. Wolska 88
01-141 Warszawa


Korzystaliście z oferty Rankomatu? Odwiedzacie ten portal? Sądzicie, że oferują profesjonalne doradztwo i są najlepszą porównywarką? Podzielcie się swoimi opiniami w sekcji komentarzy!

Komentarze (19)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • a
  a
  andrzej
  22.03.2022, 00:40

  Rankomat to oszuści , ubezpieczyłem pojazd przez rankomat na tzw promocji czyli zwrot 120 zł jeżeli nie wycofam się z umowy w ciągu 30 dni , umowy dotrzymałem – oni nie , polisa z zeszłego roku a do dziś kasy nie oddali choć mieli na to termin 30 dni zgodnie z regulaminem promocji , do dziś z nimi walczę choć nie odpowiadają na moją korespondencje , jeden wielki przekręt jak dawny łańcuch św. antoniego , po interwencji Rzecznika praw Konsumenta uznali roszczenie ale kasy nie oddali , wcześniej mataczyli w sprawie zaprzeczając warunkom regulaminu promocji , jak widać złodzieje i oszuści w polsce mają się świetnie i nikt nic z tym nie robi , widać więc że i łapówkarzy nie brakuje a podobno miało być prawo i sprawiedliwość a jest????

 • R
  R
  Ryszard
  30.01.2022, 11:43

  Cena końcowa odbiega od od przedstawionej na stronie,50 PLN zwrotu
  To ordynarny kant.

 • A
  A
  Andrzej
  15.09.2022, 13:23

  Miałem dostać 120zł zwrotu- nie otrzymałem. Telefonu nie odbierają. Dziady.

 • M
  M
  Magda
  10.01.2023, 13:28

  Kiedy otrzymam zwrot moich pieniędzy za polisę, której nie otrzymałam? Czemu bezprawnie przetrzymują Państwo moje pieniądze?
  W zeszłym tygodniu chciałam kupić polisę – zapłaciłem za nią. Zamiast polisy otrzymałam błąd 6603160e-6260-4ac6-bb8f-775ac8d6bc73.
  Teraz nie mam ani pieniędzy ani polisy. A na wiadomości przestaliście odpisywać.

  • M
   M
   Magic
   12.01.2023, 20:51

   Mam podobny przypadek. Polisa opłacona, za chwilę anulowana a zwrotu pieniędzy za opłaconą składkę nie widzę.

 • M
  M
  MIKI
  13.12.2022, 20:20

  W żadnym razie nie akceptuję konieczności ujawniania pełnych danych właściciela pojazdu, głównie nie wiem do czego potrzebny jest nr pesel. Tą metodą mogą zażądać nr rachunku bankowego z aktualnym saldem, nr karty kredytowej + karty walutowej z kodami dostępu i terminami ważności. Kto opracowuje te ankiety? Jest to narażanie potencjalnych klientów na oszustwo. A może ktoś liczy na brak czujności. Gdziekolwiek by te dane nie były zapisane, pod nie wiem jakim zabezpieczeniem, to zawsze znajdzie się ktoś kto z nich może skorzystać w niecnych celach. W dzisiejszych czasach to można traktować jak aksjomat.

 • D
  D
  Dariusz
  10.12.2022, 15:31

  To są zwykli złodzieje, od miesiąca oczekije zwrotu składki, ba jak się okazało firma ubezpieczeniowa nie otrzymała od nich żadnych pieniędzy, zostaje mi tylko Rzecznik Finansowy

 • G
  G
  Głupirankomatpl
  13.11.2022, 20:31

  Strasznie słabo. Nie dostałem cashback’u za dokonanie zakupu ubezpieczenie. Naciąganie

 • d
  d
  deda
  04.11.2022, 20:26

  Ja tam polecam RANKOMAT

 • p
  p
  ptaq
  03.11.2022, 15:02

  Szkoda czasu na odbieranie telefonu. Oferta na oc od nich o 180 zł droższa niż przy przedłużeniu z automatu:) Rok temu było podobnie.

 • A
  A
  Al_Donna
  16.08.2022, 08:58

  Uwaga! Rankomat oszukuje klientów. Miałam otrzymać 250 zł zwrotu za przystąpienie do ubezpieczenia, otrzymałam 200zl. Oczywiście zero kontaktu z ich strony.
  Kłamią i oszukują!

Podobne artykuły