Rapida Money opinie – Pożyczki z gwarantem

rapidamoney
rapida-opinie

Na rynku pożyczek pozabankowych zdecydowanie wyróżnia się firma Rapida. Jest to jedyna firma obejmująca swoim zakresem działań całą Polskę i udziela pożyczek z gwarantem. Firma udziela najtańszych pożyczek ratalnych w sektorze firm pozabankowych. Niestety, z usług tego pożyczkodawcy mogą skorzystać jedynie osoby za których poręczy żyrant.

Sprawdź inne pożyczki ratalne
Sprawdź inne pożyczki ratalne
Złóż wniosek
Złóż wniosek

Rapida Money — nasza opinia

Trafiając na stronę internetową firmy Rapida Money w oczy rzuca się odmienność jej schematu. W przeciwieństwie do konkurencyjnych stron, jak takich jak Hapi Pożyczki, układ witryny jest nieco archaiczny. Brak nowoczesnych modyfikacji i postawienie na prosty układ witryny może jednak okazać się dla wielu zaletą i poprawić nawigację. Autorzy strony stawiają, oprócz klasycznego kalkulatora wartości pożyczki i wysokości odsetek, na wzbudzeniu zaufania u kredytobiorcy. Aby wzmocnić wiarygodność Rapida Money i zachęcić do zagłębienia się w jej ofertę przedstawiono opinie zadowolonych użytkowników. Usatysfakcjonowana klientka chwali za szybkie otrzymanie pożyczki na raty, a drugi mężczyzna pełniący tutaj rolę gwaranta chwali za brak zbędnych formalności. Rapida Money chwali się też wysokim poziomem zadowolonych klientów — przyzwoite 93%. Czy brytyjski gracz na polskim rynku usług pozabankowych faktycznie odznacza się tak interesującą ofertą?

Pożyczka w Rapida Money — jakie warunki należy spełnić?

Warunki, jakie należy spełnić, aby uzyskać kredyt o jakiejkolwiek wysokości nie są zbyt wygórowane, jeśli nie liczyć gwaranta który jest konieczny do uzyskania pożyczki. Wniosek może złożyć każdy, kto:

 • Ma żyranta który za niego poręczy
 • Ma nie mniej niż 18 lat oraz nie więcej niż 75 lat
 • Nie zalega ze spłatą żadnych wcześniejszych pożyczek w Rapida Money
 • Ma pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych
 • Mieszka na stałe na terenie Rzeczypospolitej Polski i jest jej obywatelem lub ma prawo do stałego pobytu.

Jeśli chodzi o gwaranta, czyli osobę która poręcza za pożyczkobiorcę to musi spełnić następujące warunki:

 • musi mieć nie mniej niż 25 lat
 • musi posiadać dobrą historię kredytową
 • Koniecznie musi posiadać także konto bankowe z dostępną historią rachunku

Warunki pierwszej pożyczki

Po zapoznaniu się z ogólnymi warunkami i kwestią wiarygodności Rapida Money, jeśli nie widzimy żadnych przeciwwskazań i nie czujemy obaw — czas poznać cechy procesu składania wniosku. Pierw warto sprawdzić kondycję naszej sytuacji finansowej. Musimy być pewni, czy aby na pewno obecna zapomoga finansowa od pożyczkodawcy nie będzie dla nas za dużym zobowiązaniem w przyszłości w kwestii spłaty.

Pierwsza pożyczka może wynieść od 2,5 tysiąca złotych do nawet 25 tysięcy złotych. Termin spłaty może wynieść od 12 miesięcy (rok) do nawet 60 miesięcy (5 lat). Złożenie wniosku o uzyskanie pożyczki nie jest wyjątkowo trudne. Zanim jednak zabierzemy się do wypełniania formularza musimy pamiętać, że obowiązkowe jest pozyskanie gwaranta. Jeśli udało nam się go znaleźć — świetnie. Czas na wypełnienie krótkiego i treściwego formularza zgłoszeniowego. Jeśli zostanie ono rozpatrzone pozytywnie przez obsługę banku, Rapida Money wyśle jeszcze link dla gwaranta. Zadaniem gwaranta jest wypełnienie i podpisanie swoją część aplikacji.

Gdy gwarant zakończy swoją część — wówczas możemy przejść do etapu wykazania i udowodnienia naszych (obu osób) miesięcznych wydatków oraz dochodów. W ten sposób pożyczkodawca będzie mógł mieć pewność, że zarówno my, jak i nasz gwarant (w awaryjnej sytuacji) będą wstanie spłacać na czas wszystkie określone w umowie raty pożyczki. Co następnie? Odebranie telefonu od konsultanta Rapida Money i odbycie krótkiej rozmowy telefonicznej z nami oraz naszym gwarantem. Jej cel to upewnienie się, że wszelkie formalności i dane, jakie dotychczas podaliśmy są prawdziwe. Po pomyślnym zakończeniu rozmowy wypłacane są nam środki do 60 godzin od czasu zakończenia rozmowy, która zamyka proces aplikacji.

Co ciekawe — środki finansowe w formie pożyczki, jakie są nam przyznawane pierw trafiają na rachunek gwaranta. Potem dopiero przekazuje on je nam. Rapida Money nie udziela pożyczek bez gwaranta!

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Rapida Money dopuszcza możliwość zaciągnięcia kredytu przez osoby zadłużone.

Wraz z wyjątkowym zaufaniem Rapidy do osób z problemem zadłużenia automatycznie możemy odrzucić także kwestię sprawdzania przez firmę innych rejestrów jak KRD, BIG oraz ERIF. Nie ma o tym informacji na stronie firmy i patrząc na powyższe informacje — wydaje się to logiczne. Zatem jeśli mamy nawet spore długi, a znajdziemy gwaranta — firma zaufa nam i wypłaci pożyczkę adekwatną do naszej zdolności kredytowej.

Co opóźnia termin wypłaty pożyczki?

Istnieją okoliczności, wraz z którymi wypłacenie dla nas pożyczki może okazać się problemem. Muszą wówczas nastąpić następujące przypadki:

 • Brak możliwości nawiązania kontaktu z klientem lub jego gwarantem
 • Złożenie wniosku o pożyczkę na raty podczas weekendu lub w okresie dni ustawowych wolnych od pracy
 • Konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów typu dowód osobisty lub numer rachunku konta bankowego

Kim może być gwarant i jaka jest jego odpowiedzialność?

Gwarantem może być każda osoba, która utrzymuje dobrą i długotrwałą relację z pożyczkobiorcą. Gwarantuje ona wówczas za niego, że będzie on w stanie zwrócić pożyczone pieniądze w terminie i bez opóźnień.

Wymagane cechy gwaranta:

 • Być osobą w wieku nie mniejszym niż 18 i nie większym niż 75 lat
 • Brak problemów ze spłatą ewentualnych należnych zobowiązań bankom lub parabankom w przeszłości

Gwarant nabywa odpowiedzialność za spłatę pożyczki, jeśli pożyczkobiorca nie jest w stanie regulować zaciągniętego zobowiązania w ustalonym terminie.

Zanim pożyczkobiorca zwróci się z prośbą o spłatę do gwaranta, pierw powinien poinformować o wszelkich wstępnych warunkach wiążących się z uzyskaniem tego statusu. Gwarant jest również informowany o wszelkich ustaleniach dokonanych z pożyczkobiorcą i uczestniczy w procesie wydawania decyzji o udzieleniu pożyczki do końca.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Rapida Money nie przewiduje pierwszej pożyczki za darmo dla nowych klientów (bez opłat i odsetek). System naliczania opłat działa na zasadzie proporcjonalności i prezentuje się w następujący sposób.

Przykładowo, jeśli weźmiemy pożyczki o poniższych kwotach zapłacić będziemy musieli:

 • Pożyczka 5000 zł na 12 miesięcy, rata wyniesie 513, 39 zł; oprocentowanie — 10% [całkowicie do spłaty 6160,58 zł]
 • Pożyczka 10 000 zł na 36 miesięcy, rata wyniesie 486,89 zł; oprocentowanie — 10% [całkowicie do spłaty 17527,92 z zł]

Podsumowanie

Zalety

 1. Wysoka kwota pożyczki – do 15 tysięcy zł
 2. Długi okres spłaty – do 60 miesięcy
 3. Wsparcie finansowe oferowane osobom ze złą historią kredytową
 4. Wnioskowania online
 5. RRSO od 49.9%

Wady

 1. Konieczność wskazania poręczyciela (gwaranta) — jedyna rzecz, która może być uznana przez wielu za wada.

Kontakt:

e-mail: czesc@rapidamoney.pl

tel.:  128 813 123

Złóż wniosek

Reprezentatywny przykład: pożyczasz 25000 zł na 48 miesięcy, płacąc 1028.57zł na miesiąc, całkowita kwota do zapłaty 49370.98 zł. Prowizja za udzielenie pożyczki: 17000 zł. Oprocentowanie stałe: 10%, RRSO: 46.1%.

Rapida Money opinie – Pożyczki z gwarantem
5 (100%) 2 głos[ów]
2018-11-30T12:41:41+00:0012.07.2018|Pożyczki|

Jeden komentarz

 1. Ewa 28 listopada 2018 at 11:38 - Odpowiedz

  Decyzja może nie jest szybka jak w niektórych pożyczkowniach, ale przynajmniej można spłacać przez dłuższy okres czasu.

Dodaj komentarz