Rapida Money – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
2500-25000 zł
Termin spłaty
12-60 miesięcy

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Ostatnia aktualizacja: 1 Kwietnia 2020
Ranking tworzony według najczęściej udzielanych pożyczek
zobacz opinie
1000-60000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
12-60 miesięcy
Termin spłaty
30 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
1500-20000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
6-36 miesięcy
Termin spłaty
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
300-20000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
3-48 miesięcy
Termin spłaty
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Maks. pierwsza pożyczka2500-25000 zł
Maks. kolejna pożyczka25000 zł
Wiek pożyczkobiorcy18-75 lat
Pierwsza pożyczka gratisNIE
Termin spłaty12-60 miesięcy
Czas wypłaty48 godzin

Zalety i wady firmy rapida money

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki do 25 000 zł
 • Dość długi okres kredytowania do 60 miesięcy
 • Szansa na gotówkę nawet dla osób zadłużonych ze złym BIK-iem
 • Szybka decyzja pożyczkowa w ciągu 24 godzin i przelew na konto w 48 godzin
 • Niski próg wiekowy. Pożyczki od 18-latków
Wady
 • Konieczność przystąpienia do pożyczki z poręczycielem
 • Weryfikacja klienta w bazie BIK
 • Brak darmowej pożyczki

Siedziba firmy

Rapida Sp. z o.o.

Długa 72 (IVp.)

31-146 Kraków

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 200000 PLN

KRS: 0000647952

NIP: 5252684957

REGON: 365892926

Weryfikacja w bazach dłużników
BIK

Rapida Money — nasza opinia

Trafiając na stronę internetową firmy Rapida Money w oczy rzuca się odmienność jej schematu. W przeciwieństwie do konkurencyjnych stron, jak takich jak Hapi Pożyczki, układ witryny jest nieco archaiczny. Brak nowoczesnych modyfikacji i postawienie na prosty układ witryny może jednak okazać się dla wielu zaletą i poprawić nawigację. Autorzy strony stawiają, oprócz klasycznego kalkulatora wartości pożyczki i wysokości odsetek, na wzbudzeniu zaufania u kredytobiorcy. Aby wzmocnić wiarygodność Rapida Money i zachęcić do zagłębienia się w jej ofertę przedstawiono opinie zadowolonych użytkowników. Usatysfakcjonowana klientka chwali za szybkie otrzymanie pożyczki na raty, a drugi mężczyzna pełniący tutaj rolę gwaranta chwali za brak zbędnych formalności. Rapida Money chwali się też wysokim poziomem zadowolonych klientów — przyzwoite 93%. Czy brytyjski gracz na polskim rynku usług pozabankowych faktycznie odznacza się tak interesującą ofertą?

Pożyczka w Rapida Money — jakie warunki należy spełnić?

Warunki, jakie należy spełnić, aby uzyskać kredyt o jakiejkolwiek wysokości, nie są zbyt wygórowane, jeśli nie liczyć gwaranta, który jest konieczny do uzyskania pożyczki. Wniosek może złożyć każdy, kto spełnia następujące warunki.

 • Ma żyranta, który poręczy za konsumenta i przyjmie na siebie ewentualny ciężar spłaty zobowiązania.
 • Ma nie mniej niż 18 lat oraz nie więcej niż 75 lat.
 • Nie zalega ze spłatą żadnych wcześniejszych pożyczek w Rapida Money.
 • Ma pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych.
 • Mieszka na stałe na terenie Rzeczypospolitej Polski i jest jej obywatelem lub ma prawo do stałego pobytu.

Jeśli chodzi o gwaranta, czyli osobę, która poręcza za pożyczkobiorcę to musi spełnić następujące warunki.

 • Musi być pełnoletni (minimalnie 18 lat).
 • Musi posiadać dobrą historię kredytową.
 • Koniecznie musi posiadać także konto bankowe z dostępną historią rachunku.

Warunki pierwszej pożyczki

Pierwsza pożyczka może wynieść od 2,5 tysiąca złotych do nawet 25 tysięcy złotych. Termin spłaty może wynieść od 12 miesięcy (rok) do nawet 60 miesięcy (5 lat). Złożenie wniosku o uzyskanie pożyczki nie jest wyjątkowo trudne. Zanim jednak przejdzie się do wypełniania formularza musimy pamiętać, że obowiązkowe jest pozyskanie gwaranta. Jest on niezbędny podczas składania wniosku pożyczkowego, ponieważ żyrant również musi pokwitować odrębne dokumenty.

Gdy gwarant zakończy swoją część — wówczas można przejść do etapu wykazania i udowodnienia naszych (obu osób) miesięcznych wydatków oraz dochodów. W ten sposób pożyczkodawca będzie mógł mieć pewność, że zarówno my, jak i nasz gwarant (w awaryjnej sytuacji) będą wstanie spłacać na czas wszystkie określone w umowie raty pożyczki.

Co następnie? Telefon od konsultanta Rapida Money i odbycie krótkiej rozmowy telefonicznej z konsumentem i gwarantem. Jej cel to upewnienie się, że wszelkie formalności i dane, jakie dotychczas podano są prawdziwe. Po pomyślnym zakończeniu rozmowy wypłacane są środki do 60 godzin od czasu zakończenia rozmowy, która zamyka proces aplikacji.

Co ciekawe — środki finansowe w formie pożyczki, jakie są przyznawane pierw trafiają na rachunek gwaranta. Potem dopiero przekazuje on je nam. Rapida Money nie udziela pożyczek bez gwaranta!

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Weryfikacja w Rapida Money przebiega na niestandardowych warunkach. Z racji istnienia wymogu posiadania gwaranta, weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) zostanie poddany zarówno wnioskujący o pożyczkę, jak i towarzyszący mu żyrant. W przypadku tej drugiej osoby, Rapida może też niekiedy wystąpić z prośbą o dodatkowe zabezpieczenie jak np. nieruchomość.

Co opóźnia termin wypłaty pożyczki?

Istnieją okoliczności, wraz z którymi udzielenie pożyczki może okazać się problemem. Muszą wówczas nastąpić następujące przypadki.

 • Brak możliwości nawiązania kontaktu z klientem lub jego gwarantem.
 • Złożenie wniosku o pożyczkę na raty podczas weekendu lub w okresie dni ustawowych wolnych od pracy.
 • Konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów.

Kim może być gwarant i jaka jest jego odpowiedzialność?

Gwarantem może być każda osoba, która utrzymuje dobrą i długotrwałą relację z pożyczkobiorcą. Gwarantuje ona wówczas za niego, że będzie on w stanie zwrócić pożyczone pieniądze w terminie i bez opóźnień.

Wymagane cechy gwaranta:

 • Być osobą w wieku nie mniejszym niż 18 i nie większym niż 75 lat.
 • Brak problemów ze spłatą ewentualnych należnych zobowiązań bankom lub parabankom w przeszłości.

Gwarant nabywa odpowiedzialność za spłatę pożyczki, jeśli pożyczkobiorca nie jest w stanie regulować zaciągniętego zobowiązania w ustalonym terminie.

Zanim pożyczkobiorca zwróci się z prośbą o spłatę do gwaranta, pierw powinien poinformować o wszelkich wstępnych warunkach wiążących się z uzyskaniem tego statusu. Gwarant jest również informowany o wszelkich ustaleniach dokonanych z pożyczkobiorcą i uczestniczy w procesie wydawania decyzji o udzieleniu pożyczki do końca.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Rapida Money nie przewiduje pierwszej pożyczki za darmo dla nowych klientów (bez opłat i odsetek). System naliczania opłat działa na zasadzie proporcjonalności i prezentuje się w następujący sposób.

Przykładowo, jeśli weźmiemy pożyczki o poniższych kwotach zapłacić będziemy musieli:

 • Pożyczka 5000 zł na 12 miesięcy, rata wyniesie 590, 72 zł.
 • Pożyczka 10 000 zł na 36 miesięcy, rata wyniesie 620,39 zł.

Minimalnie można pożyczyć 2500 złotych, a kolejne kwoty rosną co 5000 złotych aż do maksymalnej – 25 000 złotych. Terminy spłaty można dobrać na 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy.

Reprezentatywny przykład: pożyczasz 25000 zł na 48 miesięcy, płacąc 1028.57zł na miesiąc, całkowita kwota do zapłaty 49370.98 zł. Prowizja za udzielenie pożyczki: 17000 zł. Oprocentowanie stałe: 10%, RRSO: 46.1%.

Komentarze (56)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Gal Anonim
  Gal Anonim
  06.04.2020, 13:33

  Proces przydzielania kredytu - okej. Rozumiem również formę udzielania pożyczki, jak i jej zabezpieczenia. Jednak w okresie, który nadszedł teraz nie wyszli na przeciw potencjalnym problemom swoich klientów, które mogą się pojawić w związku z COVIDem. To był pierwszy i ostatni raz gdy skorzystałem z ich propozycji. NIE POLECAM.

 • Komentarz od Aroo
  Aroo
  06.03.2020, 11:32

  Lichwa i nic pozatym. Oszuśći

 • Komentarz od Leszek
  Leszek
  03.01.2020, 21:59

  Szanowni Państwo wyżej wymieniona firma. Rapida Money jest firmą żerująca na naiwności i trudnych sytuacjach życiowych. Tak dają pożyczki ale po nieruchomości, a głównym ich celem są zajęcia w BN przypadku trudności ze spłatą rat nie ma możliwość żadnej rozmowy z nimi. Mają tak agresywną windykacje nastawioną na zabranie nieruchomości. U nich nie chodzi o spłatę. Wymyślił tą Firmę bardzo ktoś cwany. UWAŻAJCIE, NIE DAJCIE SIĘ WCIĄGNĄĆ W POŻYCZKĘ. Wszędzie jest możliwe odbycia rozmowy z Rapida nie ma rozmów. Są bezwzględni. A Pisze to klient, który ma spłacone połowę z górką. Mi powinęła się noga, straciłem pracę. Wpłacam co mam.

 • Komentarz od Pawel
  Pawel
  28.11.2019, 19:51

  Lichwa jedna wielka lichwa

 • Komentarz od Tola
  Tola
  12.11.2019, 12:30

  6 dzień czekam na decyzje...na infolinii nie wiedzą ile to może potrwać czy dzień czy jeszcze tydzień...

 • Komentarz od Olek
  Olek
  22.10.2019, 21:50

  Niestety pożyczki nie otrzymałem, wniosek zaakceptowany a wszystkiemu winien jakiś system intra czy jakoś tak który nie mógł zweryfikować mojego gwaranta który klikal w link w mailu kilka razy, wysyłał kilka razy a odp zero... (awaria?)... I tak dwa dni dzwonienia stresu itd itp aż w końcu dałem za wygraną i anulowalem wniosek... Rzenada

 • Komentarz od Dominika
  Dominika
  08.10.2019, 14:48

  LUDZIE NIE BIERZCIE POŻYCZKI Z RAPIDA MONEY BO TO SĄ OSZUŚCI!!!! OBIECUJĄ PRZEZ TELEFON KASĘ A POTEM KAŻĄ CZEKAĆ NA WERYFIKACJE KTÓRA JEST OD RAZU ODRZUCANA A POTEM UDAWAJĄ PRZEZ TELEFON ZE NIC TAKIEGO NIE OBIECYWALI MNIE TAK WŁAŚNIE OSZUKALI I ŻYCZĘ IM SZYBKIEGO BANKRUCTWA

 • Komentarz od Elwira
  Elwira
  03.09.2019, 01:28

  Jeżeli są ludzie oszukani i zastraszani to proponuję żeby się zajęła tym instytucja państwowa taka jak telewizja to jest karalne i oczywiście już pozew przeciwko nim został złożony i się toczy jeszcze chwila jak znikną będziemy darzyc by takich firm nie było... Każdy idzie zgłasza oficjalne zawiadomienie na policji, trzymamy smsy i absolutnie pozytywnych opinii nie brać pod uwagę ponieważ to ludzie podesłani i opłaceni.. Więc ci co je wystawili też dojdziemy i do tego etapu

 • Komentarz od Soniak
  Soniak
  15.07.2019, 15:43

  Ludzie, skoro godzicie się na pożyczkę z takiej firmy, to czego oczekujecie? Skoro banki nie chcą wam dac kredytu, to znaczy że nie jesteście wyplacalni. A takie firmy właśnie tak działają, dac bez problemu pomimo ze mają w bazie Bik, big itd dane że nie można wam dac kredytu, Oni wlasnie na tym zarabiaja, na osobach zadłużonych, aby jeszcze bardziej ich dobić. Prawda jest taka, ,że nie powinno być żadnych parabankow. Jeżeli Bank nie da kredytu, trudno. Państwo powinno się wziąć za tą lichwe, ponieważ przez nich ludzie się zadluzaja. Ale nie wezmą, A dlaczego? Ponieważ to bankowcy zakładają takie firmy jak parabanki.......

  • Komentarz od Dominika
   Dominika
   08.10.2019, 15:17

   Przestań ich bronić!!! To są ZŁOZIEJE i OSZUŚCI

 • Komentarz od Bartek
  Bartek
  12.07.2019, 07:59

  U mnie wszystko było w porządku. Nie rozumiem tego narzekania na Rapidę. Ludzie - czytajcie umowy! Jak się nie wie co się podpisuje to się nie podpisuje.