Smartney – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.2
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
3 000 - 60 000 zł
Złóż wniosek w Smartney

Zalety i wady firmy Smartney

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
 • Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
 • Proces w 100 % przez Internet
 • Szybka weryfikacja klienta
Wady
 • Duża konkurencja na rynku finansowym
 • Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Siedziba firmy

Adres:

Smartney Sp. z o.o.

Krakowiaków 46

02-255 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000 PLN
KRS: 0000747738
NIP: 5272859012
REGON: 380793670
Wymagane konto bankoweTak
Metoda wypłatyPrzelew na konto
Sposób weryfikacjiwiele możliwości
Okres spłaty6 - 72 miesięcy
Oprocentowanie7,20 %
RRSO15,32 %
Kwota3 000 - 60 000 zł
Maks. kolejna pożyczka60000 zł
Wiek pożyczkobiorcy23 - 70 lat
Pierwsza pożyczka gratisNie
Maks. pierwsza pożyczka3 000 - 60 000 zł
Czas wypłaty30 minut

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 72 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,32%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 160,81 zł, całkowita kwota do zapłaty 20 557,05 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 396,24 zł (w tym: prowizja 2 769,86 zł, odsetki 3 626,38 zł), 65 miesięcznych równych rat po 311,42 zł, ostatnia rata wyrównująca 314,75 zł. Kalkulacja na dzień 18.08.2021 r.

Weryfikacja w bazach dłużników
ZBP CRIF CCC BIK KBIG KRD

Smartney to kolejny powiew świeżości na polskim rynku pożyczkowym. Ta innowacyjna instytucja finansowa łączy w sobie tradycyjną bankowość z technologicznym trendem w przyznawaniu szybkich pożyczek online. Co warto wiedzieć? Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat nowego pożyczkodawcy.

Smartney – nowość technologiczna na polskim rynku

Nie trzeba nikogo przekonywać, że popularność pozabankowych pożyczek w Polsce rośnie w siłę. W 2018 roku, według raportu półrocznego “Kredyt trendy” przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej z sektora pożyczkowego korzystają coraz młodsi klienci. Prawie 14 proc. osób zadłużonych w firmach pożyczkowych nie ma ukończonych 25 lat (w bankach jest to zaledwie 4 proc.)1.Nic dziwnego, że pojawiła się kolejna instytucja, która z innowacyjnym “przytupem” postanowiła zawalczyć o klientów. Smartney oferuje pożyczki online łączące w sobie najlepsze cechy kredytu bankowego. W związku z tym, że niewiedza może sporo kosztować, dowiedzmy się co nieco o nowym pożyczkodawcy.

Czy polecił(a)byś pożyczkę w Smartney przyjacielowi?

Zobacz wyniki

Smartney – co warto o nim wiedzieć?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney powinny nam wiele powiedzieć o tej firmie. Jest ona częścią francuskiej grupy bankowej Oney Bank działającej na rynku od ponad 35 lat. I choć w Polsce znana jest szerzej od września 2018 roku, to może pochwalić się działalnością w 11 krajach na świecie, gdzie obsługuje ponad 7,6 mln klientów.

W kraju możemy ją znać ze współpracy, z chociażby: Leroy Merlin, Auchan, Credit Agricole czy Alior Bankiem. Warto dodać, że system. jaki stworzono w Smartney to nowa jakość, która oferuje klientom indywidualne dopasowanie pożyczki – szybko, prosto, bez zbędnych formalności i z korzystnym oprocentowaniem. To wszystko wprost ze swojego smartfona. Prawda, że taka pozabankowa opcja brzmi całkiem kusząco?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney z pewnością dużo powie o firmie. Jej wyjątkowości dodaje fakt, że oferuje znacznie wyższe kwoty zobowiązania i dłuższy okres kredytowania niż konkurencja. Źródło: Smartney.pl

Czym Smartney wyróżnia się na rynku finansowym?

Firma z pomocą technologicznych rozwiązań jest z całą pewnością aspirującym start-upem, który wypełnia lukę na rynku pożyczkowym. Na co konkretnie możesz liczyć w tej firmie?Smartney oferuje pożyczki do 60 tys. zł z terminem spłaty sięgającym nawet do 5 lat – i to wszystko, jak podkreśla instytucja, na korzystnych warunkach cenowych. Jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki rozłożonego na dłuższy czas niż w przypadku ofert krótkoterminowych.

 • Kwota pożyczki – od 3 000 zł do 60 000 zł
 • Okres spłaty – od 6 do 60 miesięcy
 • RRSO – od 12,42%
 • Minimum formalności – jedynym dokumentem niezbędnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty.
 • Pożyczka 100% online
 • Bez zaświadczeń o dochodach
 • Akceptowalne źródła dochodów – m.in. umowa o pracę, dzieło, zlecenie, świadczenia socjalne, renta, emerytura, świadczenie Rodzina “500+”.

Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej!


Pożycz łatwo i mądrze w Smartney!

Oferta pożyczkodawcy to propozycja nie tylko dla starszych klientów. Równie dobrze z usług Smartney mogą skorzystać młode osoby odnajdujące się w nowoczesnych technologiach. Firma celuje głównie do konsumentów, którzy:

 • Mają od 25 do 70 lat,
 • mają rachunek w banku działającym w Polsce.

Smartney weryfikuje wnioskujących na podstawie informacji z rachunku bankowego, sprawdzając wybrane bazy danych. Jak sami podkreślają – “skraca to zdecydowanie czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania, nawet do 1 minuty”.

Jak pożyczyć w Smartney?

Opinie klientów, jak i sama recenzja wielokrotnie podkreślają prosty proces wnioskowania o dodatkową gotówkę. Wszystko odbywa się całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu i kompletowania szeregu dokumentów.

Oprocentowanie niższe niż w innych firmach pożyczkowych, minimum formalności i najwyższe standardy bezpieczeństwa to główne kryteria, jakimi kieruje się Smartney. Źródło: smartney.pl

Do uzyskania pożyczki wystarczy:

1. wybranie konkretnej kwoty pożyczki i okresu spłaty,

2. wypełnienie wniosku o pożyczkę (składa się z trzech prostych stron z pomocną walidacją pól),

3. potwierdzenie online swoich danych poprzez wybranie jednej z 3 form weryfikacji:

 • przelew tradycyjny,
 • szybki przelew Blue Media,
 • aplikację Kontomatik – dzięki połączeniu online z kontem bankowym klienta pozwala ona na natychmiastową weryfikację dochodów i otrzymanie pożyczki do 60 tys.

Następnie trzeba tylko czekać na przelew gotówki – firma współpracuje z szybkim systemem DotPay, który gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie przelewu w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej do 30 minut). 


Szybki przelew Blue Media oraz przelew tradycyjny to metody, które umożliwiają wzięcie pożyczki maksymalnie do 15 tys. zł.


  Warto dodać, że gotówka w całości przelewana jest na konto podane we wniosku pożyczkowym. Smartney od kwietnia 2019 roku oferuje swoje produkty w stacjonarnych placówkach w Polsce, m.in. w punktach Oney Polska, w oddziałach ulokowanych w sieci sklepów Auchan oraz Leroy Merlin, a także w Unilink Cash.

Smartney – logowanie

Jeśli chcesz się zalogować do Smartney, dokonasz tego na stronie pożyczkodawcy, klikając w prawym górnym rogu w zakładkę oznaczoną jako „Strefa Klienta”. Kiedy w nią wejdziesz, pojawi się panel logowania, w którym musisz podać albo adres e-mail, albo numer klienta z umowy oraz hasło. Następnie wybierz przycisk „Dalej”, po czym zostaniesz przeniesiony do swojego panelu.

Na swoim profilu masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących zaciągniętej pożyczki. Możesz także za jego pomocą złożyć kolejny wniosek o finansowanie. Gdy zapomnisz hasła, istnieje opcja jego przypomnienia, która przyjdzie na Twój adres e-mail podany w umowie pożyczki.

Smartney – rozwiązanie szyte na miarę!

Warto wiedzieć, że firma jest zarejestrowana w Polsce i wpisana do rejestru przedsiębiorców. Smartney posiada kapitał zakładowy o wartości 20 000 000 zł. Formalnie zarejestrowana jest także w Komisji Nadzoru Finansowego, działając na podstawie Umowy o kredycie konsumenckim2 oraz jak każda firma pożyczkowa podlega nadzorowi UOKiK.

Źródła:

1. Raport półroczny Biura Informacji Kredytowej „Kredyt Trendy”, Rok 2018.

2. Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12.05.2011 roku, http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715

3. https://www.smartney.pl/

Zostawiając opinię, pomagasz innym! Podziel się swoimi doświadczeniami z firmą Smartney w komentarzu.

Opinie o Smartney (56)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • B
  B
  Berek999
  21.08.2020, 10:45

  Nie polecam. Nie mam żadnych negatywnych wpisów w żadnej z baz, mimo to odmowa i obniżka pkt przez ich zapytanie, nie wiem komu udzielają pożyczek

  • d
   d
   dokladnie
   20.02.2021, 19:56

   Mam to samo zadnych opoznien przy splacie innych kredytow a oni odmawiaja mi najnizszej kwoty pozyczki nawet bank udzieli mi pozyczki a oni nie to o czyms to swiadczy

 • T
  T
  Tomasz
  23.07.2020, 06:58

  Witam czy Smartney wysyła papierowe umowy do domu?

  • T
   T
   Tom
   08.03.2021, 15:31

   Nie, Smartney nie wysyła papierowej umowy do domu

 • M
  M
  Maciek
  17.07.2020, 06:47

  totalna porażka!!!!wniosek złożony w środę-brak odpowiedzi w czwartek i piątek – po zalogowaniu na konto klienta – wciąż informacja o weryfikacji i brak ponownego wykonania przelewu i skorzystania z weryfikacji poprzez kontomatik…..
  szybko ? ale nie u nich nawet po kontakcie telefonicznym zero reakcji usłyszałem tylko” oddzwonimy”

  • A
   A
   Alicja
   19.04.2021, 12:01

   Pierwsza pożyczka otrzymaną bez problemu. Spłacona trochę przed czasem. Gdy chciałam wziąć drugą okazało się że jest to niemożliwe. Dziwne.

 • J
  J
  JK
  16.09.2021, 14:26

  Szukałem instytucji, która udzieli mi pożyczki. Czekałem cały dzień na akceptację wniosku – udało się. Przyznali jednak większą kwotę niż potrzebowałem, dlatego poprosiłem o zmniejszenie kwoty. Najpierw zadzwoniła jakaś dziwna pani, która w ogóle nie wiedziała, o co chodzi i dało się wyczuć, że miesza odpowiedzi. Ciągle podawała inne kwoty i czekała aż powiem magiczne: „Tak, zgadzam się”. Wtedy wiadomoo, że byłoby pozamiatane i zostałbym z taką kasą do splacenia. W końcu się zdenerwowała i niemal wykrzyczała, że ona nie jest od ustalania kwot i mam dzwonić na infolinię. Dzwoniłem, nikt długo nie odbierał. W końcu odebrał jakiś młody facet, bardzo butny, który powiedział, że jak się zmniejszy kwotę, to wniosek zostanie anulowany, a następny będzie rozpatrzony negatywnie. Mówię, że nie chcę tak dużej kwoty i nie chcę tyle płącić. No i co? Wniosek był negatywny xD To jakiś żart, ale cieszę się, że los mnie uchronił przed wzięciem pożyczki w tym parabanku.

 • K
  K
  Kaizer
  17.08.2021, 14:06

  Ta firma jest beznadziejna.2 razy aplikowalem i 2razy dostalem odmowe .Nie mam nikogo na utrzymaniu i dochody na poziomie 8 tysiecy złotych netto.Kredyty zawsze splacane na czas i odmowa.Nawet dostalem odmowe na konsolidacje.WYudzaja tylko dane i robia zapytania do BIKu.Uciekac od nich jak najdalej.

 • R
  R
  Rozalia
  16.08.2021, 15:28

  bardzo upierdliwi – rata kredytu na zakup w allegro jest do płacenia w niedzielę, zgodnie z umową, można zapłacić w 1szy dzień roboczy po terminie – ale jest mail i sms przypominający w niedzielę (po sms przypominającym w czwartek), do tego w poniedziałek rano sms, w poniedziałek o 12.05 mail, że o 12.03 jeszcze rata nie zapłacona, a to JUŻ POŁUDNIE MINĘŁO, dodatkowo o 12.25 mail, że zapłacono w terminie.
  Nie wiem, czy nie trzeba przyblokować matołków.

 • Z
  Z
  Zakup na raty
  28.07.2021, 21:01

  Na początku podchodziłem dość sceptycznie jeśli chodzi o sfinansowanie mojego zakupu na raty. Jednak niepotrzebnie się obawiałem. Bardzo łatwy formularz , wszytko online. Podczas weryfikacji danych nie trzeba logować się na konto , można zrobić przelew błyskawiczny. Decyzja bardzo szybka (nigdy nie miałem żadnego zadłużenia nawet jeden dzień). Umowa klarowna. Po zawarciu umowy bardzo przydatny panel klienta, z którego szybko można opłacić ratę. Polecam osobą które się zastanawiają. A co do oprocentowania każdy indywidualnie wie na co go stać. Niektórzy może przeceniają swoje możliwości a później mają problem podczas kolejnych prób składania wniosku

 • M
  M
  Marta
  16.06.2021, 10:14

  Czytałam komentarze i gdybym im uwierzyła to nie wzięłabym pożyczki 60 tys w 15 min! Teraz juz wiem, ze negatywne opinie wystawiły te osoby, które po prostu nie otrzymały pożyczki w Smartney. Ja jestem zachwycona i szczerze polecam wszystkim, którzy szukają uczciwej ceny i szybkiej kasy na koncie!

 • D
  D
  Danuta
  15.06.2021, 16:37

  Szybka wypłata i duże kwoty! polecam!

  • k
   k
   k
   12.07.2021, 12:55

   wypłata jest na Twoje konto bankowe?

 • P
  P
  Paweł
  14.06.2021, 21:36

  Za pośrednictwem Allegro wziąłem dwa produkty na kredyt – telefon za 3000zł i lodówkę za 700zł – z żadną z pożyczek / rat nie mam żadnych problemów, więc jestem zadowolony.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x