Smartney – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Czas wypłaty
30 minut
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Wiek pożyczkobiorcy
21 - 70 lat
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 150 000 zł
Oprocentowanie
15,75 %
? zmienne
Okres spłaty
6 - 120 miesięcy
Metoda wypłaty
Wiele możliwości
Sposób weryfikacji
wiele możliwości
Wymagane konto bankowe
Tak
Promocja
Nie
Forma prawna firmy
JDG
Wiek firmy
12 miesięcy
Maks. kolejna pożyczka
60000 zł
RRSO
15,75 %
Kwota
1 000 - 150 000 zł
Przyznawalność
70 %
? Przyznawalność kredytu liczona jest na podstawie liczby kredytów udzielonych w ostatnich trzech miesiącach.

Oferta produktowa „Atrakcyjna” obowiązuje od 22.05.2024 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 65 000 zł do 150 000 zł, zawieranej na okres od 98 do 120 miesięcy, za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Atrakcyjna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,94%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 80 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 159 551,31 zł, oprocentowanie zmienne 15,75%, całkowity koszt kredytu 79 551,31 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 79 551,31 zł), 119 miesięcznych równych rat po 1 327,67 zł, ostatnia rata wyrównująca 1 558,58 zł. Kalkulacja na dzień 22.05.2024 r.

Zalety
Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
Proces w 100 % przez Internet
Szybka weryfikacja klienta
Akceptowane świadczenia socjalne oraz 500+
Wady
Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.0/5

Siedziba firmy

Smartney Grupa Oney S.A.
ul. Krakowiaków 44
02-255 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 4 383 360,00 ZŁ
KRS: 0000747738
NIP: 5272429317
REGON: 015707452

Smartney to kolejny powiew świeżości na polskim rynku pożyczkowym. Ta innowacyjna instytucja finansowa łączy w sobie tradycyjną bankowość z technologicznym trendem w przyznawaniu szybkich pożyczek online. Co warto o niej wiedzieć? Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat tego pożyczkodawcy.

Kluczowe informacje

 • Smartney to firma pozabankowa, która zapoczątkowała swoją działalność w Polsce we wrześniu 2018 roku;
 • Oferuje finansowanie do 60 tys. zł z terminem spłaty do 8 lat;
 • Z usług pożyczkodawcy mogą skorzystać osoby w przedziale 23-70 lat, które posiadają konto bankowe;
 • To w pełni legalna firma zarejestrowana w Polsce, wpisana do rejestru instytucji pożyczkowych KNF i podlegająca kontroli UOKiK.

Smartney oferuje pożyczki online, które jak sam nazywa, łączą w sobie najlepsze cechy kredytu gotówkowego. W związku z tym, że niewiedza może sporo kosztować, dowiedzmy się co nieco o samej firmie i usługach, jakie proponuje swoim klientom.

Smartney – co warto o nim wiedzieć?

Pożyczkodawca jest częścią francuskiej grupy bankowej Oney Bank działającej na rynku od ponad 35 lat. Działalność w Polsce rozpoczął stosunkowo niedawno, bo od września 2018 roku. Smartney może pochwalić się ekspansją w 11 krajach na świecie, w których obsłużył ponad 7,6 mln klientów.

U nas możemy znać firmę ze współpracy, chociażby z: Leroy Merlin, Auchan, Credit Agricole czy Alior Bankiem. Warto dodać, że system, jaki funkcjonuje w Smartney oferuje klientom indywidualne dopasowanie pożyczki – szybko, prosto i bez zbędnych formalności.

Opinie klientów na temat Smartney są w dużej mierze pozytywne. Chwalony jest za wyższe kwoty pożyczek i dłuższy okres kredytowania niż ma to miejsce u jego konkurentów.

Czym Smartney wyróżnia się na rynku finansowym?

Z pomocą technologicznych rozwiązań jest to z całą pewnością aspirujący start-up, który wypełnia lukę na rynku pożyczkowym. Na co konkretnie możesz liczyć w tej firmie?

Smartney oferuje pożyczki do 60 tys. zł z terminem spłaty sięgającym do 8 lat. I jak podkreśla, to wszystko dzieje się na korzystnych warunkach cenowych. Możemy więc przypuszczać, że sprawdzi się dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki rozłożonego na dłuższy okres, niż ma to miejsce przy chwilówkach.

Smartney zbudował swoją rynkową pozycję, wykorzystując nowoczesne technologie i łącząc je z doskonałym customer experience. Dzięki rozwiązaniom open bankingu całkowicie zrezygnowaliśmy z procesowania tradycyjnych dokumentów. Proces pożyczkowy realizowany jest 100% online. Bazujące na sztucznej inteligencji rozwiązania wspierają nasze procesy oceny ryzyka kredytowego, dzięki czemu jesteśmy jedyną w Polsce instytucją pożyczkową, która proponuje swoim klientom pożyczki na tak wysokie kwoty, ze spłatą możliwą do rozłożenia na tak długi okres. A za sprawą współpracy z wieloma partnerami, zrozumieniu rynku i możliwościom, jakie dają dzisiaj technologie finansowe, nasza oferta dostępna jest praktycznie wszędzie: online jako płatność odroczona, na największych platformach e-commerce, w sklepach stacjonarnych czy stacjonarnych punktach brokerskich. Pokazujemy, że da się tworzyć na rynku nową jakość.

Maciej Kikta – manager ds. Public Relations Smartney
Kwota pożyczkiod 3 000 do 60 000 zł
Okres kredytowaniaod 6 do 96 miesięcy
Formalnościdokumentem niezbędnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty
* w niektórych przypadkach firma może poprosić o dodatkowe dokumenty
Czy jest to pożyczka 100% online?TAK
Czy jest to pożyczka bez zaświadczeń o dochodach?TAK
Akceptowalne źródła dochodów:umowa o pracę, dzieło, zlecenie, świadczenia socjalne, renta, emerytura, świadczenie Rodzina “500+

Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.

Kto może skorzystać ze Smartney?

Oferta pożyczkodawcy to propozycja zarówno dla starszych, jak i młodszych. Dla osób od 23 do 70 lat, które mają konto osobiste w polskim banku.

Smartney weryfikuje wnioskujących na podstawie informacji z rachunku bankowego, sprawdzając wybrane bazy danych. Jak sami podkreślają: skraca to zdecydowanie czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania, nawet do 1 minuty.

Jak dostać pożyczkę w Smartney? Krok po kroku

Opinie klientów, jak i sama recenzja wielokrotnie podkreślają prosty proces wnioskowania o dodatkową gotówkę. Wszystko odbywa się w 100% zdalnie, bez wychodzenia z domu i kompletowania szeregu dokumentów.

Do uzyskania pożyczki wystarczy:

1. Wybierz konkretną kwotę pożyczki i okres spłaty.

2. Wypełnij wniosek o pożyczkę (* składa się z trzech prostych stron z pomocną walidacją pól).

3. Potwierdź online swoje dane osobowe i adresowe poprzez wybranie jednej z 3 form weryfikacji:

 • przelew tradycyjny,
 • szybki przelew Blue Media,
 • aplikację Kontomatik (* dzięki połączeniu online z kontem bankowym klienta pozwala ona na natychmiastową weryfikację dochodów i otrzymanie pożyczki).

4. Poczekaj na przelew gotówki. Firma współpracuje z szybkim systemem DotPay, który gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie przelewu w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej do 30 minut).  

Szybki przelew Blue Media oraz przelew tradycyjny to metody, które umożliwiają wzięcie pożyczki maksymalnie do 15 tys. zł.

Dodam jeszcze, że gotówka w całości przelewana jest na konto podane we wniosku pożyczkowym. Smartney od kwietnia 2019 roku oferuje swoje produkty w stacjonarnych placówkach w Polsce, m.in. w punktach Oney Polska, w oddziałach ulokowanych w sieci sklepów Auchan oraz Leroy Merlin, a także w Unilink Cash.

Czy Smartney sprawdza BIK?

Tak, Smartney weryfikuje wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Poza tym zagląda do wszystkich najważniejszych rejestrów, typu KRD, ERIF czy BIG Infomonitor.

Czy banki konsolidują Smartney?

Tak. Musisz tylko znaleźć bank, który w swojej ofercie posiada kredyt konsolidacyjny, obejmujący nie tylko zobowiązania z banków, ale i instytucji pozabankowych. Taką opcję oferuje np. Alior Bank.

Ile trwa weryfikacja w Smartney?

Do kilku minut. Smartney opiera proces weryfikacji klientów o najnowsze technologie, wykorzystując, m.in. proces zautomatyzowanej weryfikacji na podstawie rachunku bankowego.

Logowanie w Smartney

Jeśli chcesz się zalogować na swoje konto klienta, to dokonasz tego na stronie pożyczkodawcy, klikając w prawym górnym rogu w zakładkę oznaczoną jako Strefa Klienta. Ujrzysz wówczas panel logowania, w którym musisz podać albo swój adres e-mail, albo numer klienta z umowy oraz hasło. Następnie wybierz przycisk Dalej i przejdź do swojego panelu.

Na profilu klienta w Smartney masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących zaciągniętej pożyczki. Możesz także za jego pomocą złożyć kolejny wniosek o finansowanie. Gdy zapomnisz hasła, istnieje opcja jego przypomnienia, która przyjdzie na Twój adres e-mail podany w umowie pożyczki.

Pay Smartney – jak to działa?

To nowa usługa, z jaką wyszła firma. Działa na zasadzie płatności odroczonych, coś na wzór Allegro Zapłać Później, PayPo czy Twisto Kup Teraz. Czyli, np. robiąc zakupy online w sklepie internetowym, wystarczy, że wybierzesz z dostępnych opcji usługę paySmartney, a za produkt zapłacisz 30 dni później.

Możesz również rozłożyć spłatę na 3, 6, 9 lub 12 rat. Dostępny limit w ramach zakupów online wynosi 2,5 tys. zł.

Czy Smartney się opłaca?

Na pewno tak, jeśli jesteś terminowy, zależy Ci na szybkiej gotówce i nie masz czasu na kompletowanie całej dokumentacji do banku. Kwota finansowania, jaką proponuje pożyczkodawca, jest jak na standardy pozabankowe bardzo wysoka.

Mankamentem oferty może być natomiast fakt, że firma dużą część wniosków zwyczajnie odrzuca. Dlatego nie jest ona dostępna dla każdego, i nie w każdej sytuacji finansowej można po nią sięgnąć. Smartney dość srogo ocenia klientów pod kątem ich zdolności kredytowej. Zagląda do Biura Informacji Kredytowej, w tym do najważniejszych rejestrów dłużników.

W praktyce oznacza to, że na takie finansowanie mogą liczyć osoby o stałych i regularnych dochodach i bez zaległości w spłacie zobowiązań. Jeśli więc masz na koncie jakieś zadłużenie i Twoje dochody nie są na wysokim poziomie, to moim zdaniem – lepiej udaj się do swojego banku (* którego już od dłuższego czasu jesteś lojalnym klientem) i zobacz, czy nie zaproponuje Ci przystępnego kredytu gotówkowego.

Zalety i wady Smartney

Zalety:

 • wysoka kwota finansowania;
 • długi okres kredytowania;
 • uproszczony proces pożyczkowy;
 • przejrzysty panel klienta, na którym kontrolujesz spłatę zadłużenia;
 • przystępne koszty.

Wady:

 • sprawdzanie w rejestrach dłużników, w tym weryfikacja w BIK;
 • ograniczona dostępność (* duża liczba wniosków zostaje odrzucona).

Zostawiając opinię, pomagasz innym! Podziel się swoimi doświadczeniami z firmą Smartney w komentarzu.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (366 votes)
Opinie o Smartney (109)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • B
  B

  Berek999

  21.08.2020, 10:45

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam. Nie mam żadnych negatywnych wpisów w żadnej z baz, mimo to odmowa i obniżka pkt przez ich zapytanie, nie wiem komu udzielają pożyczek

  • d
   d

   dokladnie

   20.02.2021, 19:56

   Wyróżniający się komentarz

   Mam to samo zadnych opoznien przy splacie innych kredytow a oni odmawiaja mi najnizszej kwoty pozyczki nawet bank udzieli mi pozyczki a oni nie to o czyms to swiadczy

  • P
   P

   Paweł

   04.12.2021, 13:31

   Wyróżniający się komentarz

   Również nie polecam, żadnych opóźnień w spłatach, wszystkie bazy czyste, zarobki 2800 netto, raty innych kredytów niecałe 500 zł, umowa zlecenie ale pewna i stabilna praca i odmowa 20000 kredytu na najdłuższy okres…zero innej propozycji…na szczęście są inne firmy gdzie bez problemu postałem pożyczkę…omijajcie smartney

 • M
  M

  Maciek

  17.07.2020, 06:47

  Wyróżniający się komentarz

  totalna porażka!!!!wniosek złożony w środę-brak odpowiedzi w czwartek i piątek – po zalogowaniu na konto klienta – wciąż informacja o weryfikacji i brak ponownego wykonania przelewu i skorzystania z weryfikacji poprzez kontomatik…..
  szybko ? ale nie u nich nawet po kontakcie telefonicznym zero reakcji usłyszałem tylko” oddzwonimy”

  • A
   A

   Alicja

   19.04.2021, 12:01

   Wyróżniający się komentarz

   Pierwsza pożyczka otrzymaną bez problemu. Spłacona trochę przed czasem. Gdy chciałam wziąć drugą okazało się że jest to niemożliwe. Dziwne.

 • A
  A

  Anonim

  14.05.2022, 15:50

  Wyróżniający się komentarz

  Lepiej nie brać u nich kredytu, stopy procentowe ciągle wzrastają więc i raty wyższe. Pożyczyłam 25 tys na 4 lata, mam do oddania prawie 50. Złodziejski procent, lichwa jak się patrzy! Omijajcie z daleka! Zamierzam to spłacić najszybciej jak mogę i zamykam konto, nigdy więcej.

 • A
  A

  Anna

  05.04.2024, 07:23

  Wyróżniający się komentarz

  Spłacasz terminowo a oni później mają klienta gdzieś zasłaniając się wewnętrzną polityką kredytową . Ponadto sami nie chcą oddać za wcześniejszą spłatę ( wręcz trzeba się prosić) . Odradzam każdemu

 • R
  R

  Rafał

  22.12.2023, 11:42

  Wyróżniający się komentarz

  Nigdy więcej tej firmy pożyczkowej na zwrot odsetek czekam już około 14 dni

 • k
  k

  kwasiek

  03.10.2023, 19:40

  Wyróżniający się komentarz

  Polecam, mam dobre doświadczenia z tą firmą. Inne banki nie chciały mi udzielić pożyczki na zakup (okazyjny), a Smartney mi udzielił. Co prawda główna oferta nie była atrakcyjna (gdy nie ma zdolności, to oferują pożyczkę na gorszych warunkach), ale za to zwracają koszty po wcześniejszej spłacie, dzięki czemu pożyczka nie okazała sią zła (wystarczy wysłać wniosek o zwrot). Do tego przed chwilą udzielili mi pożyczki na Allegro przez PayU na 10 rat 0%, Credit Agricole odrzucił wniosek, a Smartney go zaakceptował :) Zdziwiłem się, że takich pożyczek udzielają. Musiałem gdzieś napisać komentarz, bo to już 3 pożyczka, której tylko Smartney mi udzielił, więc nie sposób żebym nie był zadowolony :)

 • M
  M

  Małgorzata

  15.09.2023, 11:24

  Wyróżniający się komentarz

  Jak RPP podwyzszala stopy procentowe to tego samego dnia mialam na profilu wyzsza rate szybciutko a teraz byla obniżka i ponad tydzień mimo telefonow nie raczą obnizyc raty. napisze ze rzecznika finansowego zeby się za tych oszustow wzial

 • P
  P

  Piotr

  15.09.2023, 09:09

  Wyróżniający się komentarz

  Jestem od paru lat klientem Smartney mam od jakiegoś czasu dwie pożyczki wyjątkowo w ostatnim i tym miesiącu powstało u mnie opóźnienie, dzwoniąc na infolinię i na dział windykacji i przedstawisjac mój problem nie uzyskałem żadnej pomocy czy możliwości spłaty raty z tygodniowym opóźnieniem, a zażądano spłaty natychmiast mimo mojej prośby, mam też produkty ,pożyczki w innych bankach gdzie o wiele bardziej łagodnie podchodzą do takich sytuacji

 • U
  U

  Urszula

  07.08.2023, 10:18

  Wyróżniający się komentarz

  Niestety firma udostępnia lub odsprzedaje dane osobowe swoich klientów. Podałam tylko im nowo zakupiony numer – nie wyraziłam zgody na udostępnianie danych a po dwóch dniach zaczęły się telefony z innych firm – i to nie związanych z pożyczkami. Jak powołałam się na RODO i zagroziłam sądem Pani przyznała że numer mają z firmy smartney

 • M
  M

  Marian

  04.07.2023, 16:27

  Wyróżniający się komentarz

  Tylko sie chwala a nic nie daja ,i robia niepotrzebne zapytania w bik

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie