Smartney – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

smartneyspartney opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota: 60 000 zł
 • Online, w 15 minut, bez formalności? Tak, decyzja o pożyczce zapada bardzo szybko

Smartney to kolejny powiew świeżości na polskim rynku pożyczkowym. Ta innowacyjna instytucja finansowa łączy w sobie tradycyjną bankowość z technologicznym trendem w przyznawaniu szybkich pożyczek online. Co warto wiedzieć? Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat nowego pożyczkodawcy.

Smartney – nowość technologiczna na polskim rynku

Nie trzeba nikogo przekonywać, że popularność pozabankowych pożyczek w Polsce rośnie w siłę. W 2018 roku, według raportu półrocznego “Kredyt trendy” przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej z sektora pożyczkowego korzystają coraz młodsi klienci. Prawie 14 proc. osób zadłużonych w firmach pożyczkowych nie ma ukończonych 25 lat (w bankach jest to zaledwie 4 proc.)1.

Nic dziwnego, że pojawiła się kolejna instytucja, która z innowacyjnym “przytupem” postanowiła zawalczyć o klientów. Smartney oferuje pożyczki online łączące w sobie najlepsze cechy kredytu bankowego. W związku z tym, że niewiedza może sporo kosztować, dowiedzmy się co nieco o nowym pożyczkodawcy.

Smartney – co warto o nim wiedzieć?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney powinna nam wiele powiedzieć o firmie. Jest ona częścią francuskiej grupy bankowej Oney Bank działającej na rynku od ponad 35 lat. I choć w Polsce znana jest szerzej od września 2018 roku, to może pochwalić się działalnością w 11 krajach na świecie, gdzie obsługuje ponad 7,6 mln klientów. W kraju możemy ją znać ze współpracy z chociażby: Leroy Merlin, Auchan, Credit Agricole czy Alior Bankiem.

Warto dodać, że system jaki stworzono w Smartney to nowa jakość, która oferuje klientom indywidualne dopasowanie pożyczki – szybko, prosto, bez zbędnych formalności i z korzystnym oprocentowaniem. To wszystko wprost ze swojego smartfona. Prawda, że taka pozabankowa opcja brzmi całkiem kusząco?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney z pewnością dużo powie o firmie. Jej wyjątkowości dodaje fakt, że oferuje znacznie wyższe kwoty zobowiązania i dłuższy okres kredytowania niż konkurencja. Źródło: Smartne.pl

Czym Smartney wyróżnia się na rynku finansowym?

Firma z pomocą technologicznych rozwiązań jest z całą pewnością aspirującym start-upem, który wypełnia lukę na rynku pożyczkowym. Na co konkretnie możesz liczyć w tej firmie?

Smartney oferuje pożyczki do 60 tys. zł z terminem spłaty sięgającym nawet do 5 lat – i to wszystko, jak podkreśla instytucja, na korzystnych warunkach cenowych. Jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki rozłożonego na dłuższy czas niż w przypadku ofert krótkoterminowych.

 • Kwota pożyczki – od 1 000 zł do 60 000 zł
 • Okres spłaty – od 12 do 60 miesięcy
 • RRSO – od 14,69%, maksymalne – 30,04%
 • Minimum formalności – jedynym dokumentem niezbędnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty.
 • Pożyczka 100% online
 • Bez zaświadczeń o dochodach
 • Akceptowalne źródła dochodów – m.in. umowa o pracę, dzieło, zlecenie, świadczenia socjalne, renta, emerytura, świadczenie Rodzina “500+”.

 


Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej!


Pożycz łatwo i mądrze w Smartney!

Oferta pożyczkodawcy to propozycja nie tylko dla starszych klientów. Równie dobrze z usług Smartney mogą skorzystać młode osoby odnajdujące się w nowoczesnych technologiach. Firma celuje głównie do konsumentów, którzy:

 • Mają od 25 do 70 lat,
 • mają rachunek w banku działającym w Polsce.

Smartney weryfikuje wnioskujących na podstawie informacji z rachunku bankowego sprawdzając wybrane bazy danych. Jak sami podkreślają – “skraca to zdecydowanie czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania, nawet do 1 minuty”.

Jak pożyczyć w Smartney?

Opinie klientów, jak i sama recenzja wielokrotnie podkreślają prosty proces wnioskowania o dodatkową gotówkę. Wszystko odbywa się całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu i kompletowania szeregu dokumentów.

Oprocentowanie niższe niż w innych firmach pożyczkowych, minimum formalności i najwyższe standardy bezpieczeństwa to główne kryteria, jakimi kieruje się Smartney. Źródło: smartney.pl

Do uzyskania pożyczki wystarczy:

1. wybranie konkretnej kwoty pożyczki i okresu spłaty,

2. wypełnienie wniosku o pożyczkę (składa się z trzech prostych ekranów z pomocną walidacją pól),

3. potwierdzenie online swoich danych wybierając jedną z 3 form weryfikacji:

 • przelew tradycyjny
 • szybki przelew Blue Media
 • aplikację Kontomatik – dzięki połączeniu online z kontem bankowym klienta pozwala ona na natychmiastową weryfikację dochodów i otrzymanie pożyczki do 60 tys.

Następnie trzeba tylko czekać na przelew gotówki – firma współpracuje z szybkim systemem DotPay, który gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie przelewu w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej do 30 minut).

 


Szybki przelew Blue Media oraz przelew tradycyjny to metody, które umożliwiają wzięcie pożyczki maksymalnie do 15 tys. zł.


 

Warto dodać, że gotówka w całości przelewana jest na konto podane we wniosku pożyczkowym. Smartney od kwietnia 2019 roku oferuje swoje produkty w stacjonarnych placówkach w Polsce, m.in. w punktach Oney Polska, w oddziałach ulokowanych w sieci sklepów Auchan oraz Leroy Merlin, a także w Unilink Cash.

Smartney – rozwiązanie szyte na miarę!

Warto wiedzieć, że firma jest zarejestrowana w Polsce i wpisana do rejestru przedsiębiorców. Smartney posiada kapitał zakładowy o wartości 20 000 000 zł. Formalnie zarejestrowana jest także w Komisji Nadzoru Finansowego działając na podstawie Umowy o kredycie konsumenckim2oraz jak każda firma pożyczkowa podlega nadzorowi UOKiK.

Kontakt:

 • Infolinia: 22 528 88 88. Czynna od Pon-Pt.: 8.00 : 21:00, Sb.-Ndz.: 9.00 : 16.00
 • Biuro prasowe: biuroprasowe@smartney.pl
 • E-mail: kontakt@smartney.pl

Dane firmy:

Smartney Sp. z o.o.

KRS: 0000747738

NIP: 5272859012

ul. Krakowiaków 46

02-255 Warszawa

Opinie klientów i recenzja – czas na podsumowanie!

Firma Smartney to z pewnością ciekawa i oryginalna propozycja dla klientów szukających kredytu konsumpcyjnego przez Internet. Na szczególną uwagę zasługuje sama wysokość udzielanego finansowania, które sięga 60 tys. zł. Kolejnym atutem jest brak konieczności dokumentowania dochodów.

Zalety:

 • Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
 • Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
 • Proces w 100% przez Internet
 • Szybka weryfikacja klienta
 •  Kalkulator pożyczkowy dostępny na stronie firmy
 • Różne metody weryfikacji tożsamości
 • Kilka dróg komunikacji z pożyczkodawcą
 • Dowód osobisty to jedyny dokument niezbędny do wzięcia pożyczki
 • W pełni bezpieczna firma pożyczkowa oparta na przepisach prawa polskiego oraz procedurach i standardach Grupy Oney Bank

Wady:

 • Duża konkurencja na rynku finansowym
 • Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Pożyczkodawca podkreśla, że jego siłą jest automatyzacja procesu pożyczkowego, który wykorzystuje nowoczesne technologie, by jak najlepiej trafić w gusta swoich użytkowników. Czy to podbije serca klientów? Czas pokaże. Jak na razie Smartney zapowiada się na firmę z przyszłością, która może zyskać uznanie wśród osób potrzebujących szybkiej gotówki.

Przykład reprezentatywny pożyczki

Przykład reprezentatywny dla kredytu konsumenckiego (pożyczki) udzielanego za pośrednictwem strony www.smartney.pl3.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 23,88%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10 000 zł, oprocentowanie zmienne 10% w skali roku, całkowity koszt kredytu 6 452,57 zł (w tym: prowizja 2 900 zł, odsetki 3 552,57 zł), całkowita kwota do zapłaty 16 452,57 zł płatna w 60 ratach (w tym 59 miesięczne raty równe w wysokości 274,09 zł, ostatnia rata: 281,44 zł). Kalkulacja na dzień 07.06.2019 rok.

 

Kontakt – Infolinia Smartney

Tel: 22 528 88 88

Godziny pracy infolinii:

Poniedziałek – piątek: 8.00 – 21.00
Sobota – niedziela: 9.00 – 16.00

Źródło:

1. Raport półroczny Biura Informacji Kredytowej „Kredyt Trendy”, Rok 2018.

2. Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12.05.2011 roku, http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715

3. https://www.smartney.pl/

Autor wpisu: Paulina Krupa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Marta 23 grudnia 2019 at 09:42 - Odpowiedz

  Wszyscy, ktorzy nie dostali tam pozyczki pisza negatywne opinie, wiadomo ;-) Smartney to nie kolejna firma pozyczkowa tylko część jakiegoś francuskiego banku, więc skoro dają kasę na warunkach jak w banku to i wybieraja sobie Klientow, ktorzy beda splacac. Ja dostalam pozyczke na 60 tys i jestem mega zadowolona.