Smartney – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.1
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Maks. pierwsza pożyczka
2 000 - 60 000 zł
Złóż wniosek w Smartney

Zalety i wady firmy Smartney

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
 • Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
 • Proces w 100 % przez Internet
 • Szybka weryfikacja klienta
 • Akceptowane świadczenia socjalne oraz 500+
Wady
 • Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Siedziba firmy

Adres:

Smartney Sp. z o.o.

Krakowiaków 46

02-255 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000 PLN
KRS: 0000747738
NIP: 5272859012
REGON: 380793670
Wiek firmy 12 miesięcy
Forma prawna firmy JDG
Wymagane konto bankowe Tak
Metoda wypłaty Przelew na konto
Sposób weryfikacji wiele możliwości
Okres spłaty 6 - 96 miesięcy
Oprocentowanie 16,75 %
? zmienne
RRSO 24,70 %
Kwota 2 000 - 60 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 60000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 23 - 70 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
? darmowy zwrot do 60 dni
Maks. pierwsza pożyczka 2 000 - 60 000 zł
Czas wypłaty 30 minut

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,70%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 316,38 zł, całkowita kwota do zapłaty 45 981,08 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 21 664,70 zł (w tym: prowizja 3 708,25 zł, odsetki 17 956,45 zł), 77 miesięcznych równych rat po 596,23 zł, ostatnia rata wyrównująca 667,60 zł. Kalkulacja na dzień 16.03.2023 r.

Smartney to kolejny powiew świeżości na polskim rynku pożyczkowym. Ta innowacyjna instytucja finansowa łączy w sobie tradycyjną bankowość z technologicznym trendem w przyznawaniu szybkich pożyczek online. Co warto wiedzieć? Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat nowego pożyczkodawcy.

Smartney – nowość technologiczna na polskim rynku

Nie trzeba nikogo przekonywać, że popularność pozabankowych pożyczek w Polsce rośnie w siłę. W 2018 roku, według raportu półrocznego “Kredyt trendy” przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej z sektora pożyczkowego korzystają coraz młodsi klienci. Prawie 14 proc. osób zadłużonych w firmach pożyczkowych nie ma ukończonych 25 lat (w bankach jest to zaledwie 4 proc.)1. Nic dziwnego, że pojawiła się kolejna instytucja, która z innowacyjnym “przytupem” postanowiła zawalczyć o klientów. Smartney oferuje pożyczki online łączące w sobie najlepsze cechy kredytu bankowego. W związku z tym, że niewiedza może sporo kosztować, dowiedzmy się co nieco o nowym pożyczkodawcy.

[poll id=”32″]

Smartney – co warto o nim wiedzieć?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney powinny nam wiele powiedzieć o tej firmie. Jest ona częścią francuskiej grupy bankowej Oney Bank działającej na rynku od ponad 35 lat. I choć w Polsce znana jest szerzej od września 2018 roku, to może pochwalić się działalnością w 11 krajach na świecie, gdzie obsługuje ponad 7,6 mln klientów.

W kraju możemy ją znać ze współpracy, z chociażby: Leroy Merlin, Auchan, Credit Agricole czy Alior Bankiem. Warto dodać, że system. jaki stworzono w Smartney to nowa jakość, która oferuje klientom indywidualne dopasowanie pożyczki – szybko, prosto, bez zbędnych formalności i z korzystnym oprocentowaniem. To wszystko wprost ze swojego smartfona. Prawda, że taka pozabankowa opcja brzmi całkiem kusząco?

Opinie klientów i recenzja na temat Smartney z pewnością dużo powie o firmie. Jej wyjątkowości dodaje fakt, że oferuje znacznie wyższe kwoty zobowiązania i dłuższy okres kredytowania niż konkurencja. Źródło: Smartney.pl

Czym Smartney wyróżnia się na rynku finansowym?

Firma z pomocą technologicznych rozwiązań jest z całą pewnością aspirującym start-upem, który wypełnia lukę na rynku pożyczkowym. Na co konkretnie możesz liczyć w tej firmie? Smartney oferuje pożyczki do 60 tys. zł z terminem spłaty sięgającym nawet do 5 lat – i to wszystko, jak podkreśla instytucja, na korzystnych warunkach cenowych. Jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki rozłożonego na dłuższy czas niż w przypadku ofert krótkoterminowych.

 • Kwota pożyczki – od 3 000 zł do 60 000 zł
 • Okres spłaty – od 6 do 96 miesięcy
 • Minimum formalności – jedynym dokumentem niezbędnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty.
 • Pożyczka 100% online
 • Bez zaświadczeń o dochodach
 • Akceptowalne źródła dochodów – m.in. umowa o pracę, dzieło, zlecenie, świadczenia socjalne, renta, emerytura, świadczenie Rodzina “500+”.

Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej!


Pożycz łatwo i mądrze w Smartney!

Oferta pożyczkodawcy to propozycja nie tylko dla starszych klientów. Równie dobrze z usług Smartney mogą skorzystać młode osoby odnajdujące się w nowoczesnych technologiach. Firma celuje głównie do konsumentów, którzy:

 • Mają od 25 do 70 lat,
 • mają rachunek w banku działającym w Polsce.

Smartney weryfikuje wnioskujących na podstawie informacji z rachunku bankowego, sprawdzając wybrane bazy danych. Jak sami podkreślają – “skraca to zdecydowanie czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania, nawet do 1 minuty”.

Jak pożyczyć w Smartney?

Opinie klientów, jak i sama recenzja wielokrotnie podkreślają prosty proces wnioskowania o dodatkową gotówkę. Wszystko odbywa się całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu i kompletowania szeregu dokumentów.

Oprocentowanie niższe niż w innych firmach pożyczkowych, minimum formalności i najwyższe standardy bezpieczeństwa to główne kryteria, jakimi kieruje się Smartney. Źródło: smartney.pl

Do uzyskania pożyczki wystarczy:

Przejdź na stronę Smartney

1. wybranie konkretnej kwoty pożyczki i okresu spłaty,

2. wypełnienie wniosku o pożyczkę (składa się z trzech prostych stron z pomocną walidacją pól),

3. potwierdzenie online swoich danych poprzez wybranie jednej z 3 form weryfikacji:

 • przelew tradycyjny,
 • szybki przelew Blue Media,
 • aplikację Kontomatik – dzięki połączeniu online z kontem bankowym klienta pozwala ona na natychmiastową weryfikację dochodów i otrzymanie pożyczki do 60 tys.

Następnie trzeba tylko czekać na przelew gotówki – firma współpracuje z szybkim systemem DotPay, który gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie przelewu w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej do 30 minut).  


Szybki przelew Blue Media oraz przelew tradycyjny to metody, które umożliwiają wzięcie pożyczki maksymalnie do 15 tys. zł.


  Warto dodać, że gotówka w całości przelewana jest na konto podane we wniosku pożyczkowym. Smartney od kwietnia 2019 roku oferuje swoje produkty w stacjonarnych placówkach w Polsce, m.in. w punktach Oney Polska, w oddziałach ulokowanych w sieci sklepów Auchan oraz Leroy Merlin, a także w Unilink Cash.

Logowanie w Smartney

Jeśli chcesz się zalogować do Smartney, dokonasz tego na stronie pożyczkodawcy, klikając w prawym górnym rogu w zakładkę oznaczoną jako „Strefa Klienta”. Kiedy w nią wejdziesz, pojawi się panel logowania, w którym musisz podać albo adres e-mail, albo numer klienta z umowy oraz hasło. Następnie wybierz przycisk „Dalej”, po czym zostaniesz przeniesiony do swojego panelu.

Na swoim profilu masz dostęp do wszystkich informacji dotyczących zaciągniętej pożyczki. Możesz także za jego pomocą złożyć kolejny wniosek o finansowanie. Gdy zapomnisz hasła, istnieje opcja jego przypomnienia, która przyjdzie na Twój adres e-mail podany w umowie pożyczki.

Smartney – rozwiązanie szyte na miarę!

Warto wiedzieć, że firma jest zarejestrowana w Polsce i wpisana do rejestru przedsiębiorców. Smartney posiada kapitał zakładowy o wartości 20 000 000 zł. Formalnie zarejestrowana jest także w Komisji Nadzoru Finansowego, działając na podstawie Umowy o kredycie konsumenckim 2 oraz jak każda firma pożyczkowa podlega nadzorowi UOKiK.

Źródła:

1. Raport półroczny Biura Informacji Kredytowej „Kredyt Trendy”, Rok 2018.

2. Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12.05.2011 roku, http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715

3. https://www.smartney.pl/

Zostawiając opinię, pomagasz innym! Podziel się swoimi doświadczeniami z firmą Smartney w komentarzu.

Opinie o Smartney (102)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • B
  B

  Berek999

  21.08.2020, 10:45

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam. Nie mam żadnych negatywnych wpisów w żadnej z baz, mimo to odmowa i obniżka pkt przez ich zapytanie, nie wiem komu udzielają pożyczek

  • d
   d

   dokladnie

   20.02.2021, 19:56

   Wyróżniający się komentarz

   Mam to samo zadnych opoznien przy splacie innych kredytow a oni odmawiaja mi najnizszej kwoty pozyczki nawet bank udzieli mi pozyczki a oni nie to o czyms to swiadczy

  • P
   P

   Paweł

   04.12.2021, 13:31

   Wyróżniający się komentarz

   Również nie polecam, żadnych opóźnień w spłatach, wszystkie bazy czyste, zarobki 2800 netto, raty innych kredytów niecałe 500 zł, umowa zlecenie ale pewna i stabilna praca i odmowa 20000 kredytu na najdłuższy okres…zero innej propozycji…na szczęście są inne firmy gdzie bez problemu postałem pożyczkę…omijajcie smartney

 • M
  M

  Maciek

  17.07.2020, 06:47

  Wyróżniający się komentarz

  totalna porażka!!!!wniosek złożony w środę-brak odpowiedzi w czwartek i piątek – po zalogowaniu na konto klienta – wciąż informacja o weryfikacji i brak ponownego wykonania przelewu i skorzystania z weryfikacji poprzez kontomatik…..
  szybko ? ale nie u nich nawet po kontakcie telefonicznym zero reakcji usłyszałem tylko” oddzwonimy”

  • A
   A

   Alicja

   19.04.2021, 12:01

   Wyróżniający się komentarz

   Pierwsza pożyczka otrzymaną bez problemu. Spłacona trochę przed czasem. Gdy chciałam wziąć drugą okazało się że jest to niemożliwe. Dziwne.

 • A
  A

  Anonim

  14.05.2022, 15:50

  Wyróżniający się komentarz

  Lepiej nie brać u nich kredytu, stopy procentowe ciągle wzrastają więc i raty wyższe. Pożyczyłam 25 tys na 4 lata, mam do oddania prawie 50. Złodziejski procent, lichwa jak się patrzy! Omijajcie z daleka! Zamierzam to spłacić najszybciej jak mogę i zamykam konto, nigdy więcej.

 • A
  A

  AW

  11.03.2023, 10:49

  Wyróżniający się komentarz

  Absolutnie nie polecam, nieprzyjemna obsługa klienta. Pomimo dokonanej nadpłaty zmienili status pożyczki według własnego uznania. Pytania gdzie się podziały pieniądze z nadpłaty?!? Problemy z płatnościami które promują na swojej stronie i zastraszanie klienta. Przykre ze firmy jak Leroy Merlin współpracują z taką organizacją dając możliwości kredytowe.

 • o
  o

  olaxxx

  17.01.2023, 15:59

  Wyróżniający się komentarz

  Porażka, nie polecam. Spóźnienie w spłacie spowodowane utratą pracy. Dzwoniłam że zapłace za tydzień (rata 101,55zł)- pani na mnie nakrzyczała przez telefon i stwierdziła że oni nie będą czekać… masakra

 • A
  A

  Ani

  11.01.2023, 21:46

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam odmowa tak sobie. Za godzinę w innym banku dostałam. Pewnie nie mają kasy

 • R
  R

  Robert

  02.01.2023, 12:48

  Wyróżniający się komentarz

  Oszukańce zero pomocy dla klienta naciągacze, najgorsza firma w Polsce

 • A
  A

  Andrzej L

  14.11.2022, 11:09

  Wyróżniający się komentarz

  Ja zawiodłem się na firmie smartney bo 503zł miałem płacić a płacę ponat 600zł i jak spuzinisz się o kilka dni to sprzedają twoje dane innym a jest ochrona danych tak że pierwszy i ostatni raz brałem pożyczke i nie polecam.

 • P
  P

  Patka

  20.08.2022, 13:24

  Wyróżniający się komentarz

  Konsolidacja kredyt na spłatę zadłużenia itp ściema taka jak wszędzie tak chwała że pomagają a tak naprawdę wysyłają tylko zapytania do biku i przez nich wszystkich i te ściemy mimo że człowiek jest wypłacalny to blokują zapytaniami BIK i nie ma szans człowiek jest wypłacalny ma dobrą zdolność ale nie dostaniesz nic bo zapytania w biku znikają dopiero po roku ŚCIEMA!!!!

 • R
  R

  RADO

  04.08.2022, 17:26

  Wyróżniający się komentarz

  NIE BRAC POD ZADNYM POZOREM.

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!