Solcredit – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
3.5
Wymagania
Zaświadczenie o zarobkach
Konto w banku
Telefon komórkowy
Maks. pierwsza pożyczka
100-5000 zł
Termin spłaty
91-120

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Ostatnia aktualizacja: 17 Marca 2020
Ranking tworzony według najczęściej udzielanych pożyczek
zobacz opinie
500-3500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
30-45 dni
Termin spłaty
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
200-5000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
1-30
Termin spłaty
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
300-3000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
45 dni
Termin spłaty
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
300-3000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
14-30 dni
Termin spłaty
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Maks. pierwsza pożyczka100-5000 zł
Termin spłaty91-120

Siedziba firmy

FIIZY Ltd.

Toom-Kooli 1

10130 Tallinn

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 5000 PLN

KRS: 0000804600

NIP: 5272907053

Tym razem przedstawiamy ofertę kolejnego pośrednika finansowego. Solcredit to znana poza granicami Polski platforma, która na prośbę klienta przedstawia mu dogodną ofertę na podstawie analizy współpracującej z nią ofert chwilówek. Czy warto skorzystać z jej usług? Szukamy odpowiedzi na to pytanie, szczegółowo analizując związane z nią informacje.

Solcredit nasza opinia

Pod nazwą Solcredit kryje się firma wywodząca się z Estonii, wchodząca w skład spółki FIIZY Limited z Tallinna. Założono ją tam w 2011 jako kolejnego gracza na bardzo konkurencyjnym rynku usług fintech. Rynek ten jest silnie reprezentowany przez Państwa Bałtyckie, które z kolei chętnie inwestują w chłonny, polski rynek finansowy. Poza naszym krajem, Solcredit prężnie działa jeszcze m.in. w Hiszpanii, a także Stanach Zjednoczonych i krajach Ameryki Południowej (np. Brazylii i Peru).

Co warto zaznaczyć już na samym początku – Solcredit to nie firma pożyczkowa, nie udziela ona pożyczek i nie jest podmiotem, który bezpośrednio świadczy konsumentom pomoc finansową. Solcredit jest pośrednikiem finansowym, czyli reprezentantem bardzo licznego grona firm stawiających sobie na celu wyręczenie konsumentów z przedzierania się przez dziesiątki różnych ofert pożyczkowych. Opisywana firma przedstawia konsumentowi składającemu wniosek wybrane oferty pasujące do jego preferencji, które wyselekcjonowane są z grona współpracujących z Solcredit firm pożyczkowych.

Strona internetowa tej firmy finansowej jest rozplanowana w przemyślany i przejrzysty sposób. Warto docenić, że – co nie jest oczywiste – Solcredit wyraźnie zaznacza już na stronie głównej, że nie jest pożyczkodawcą. Witryna gromadzi dużo zwięźle przedstawionych informacji, które pozwalają szybko zebrać wiedzę na temat najważniejszych cech tego pośrednika. Żaden konsument nie powinien napotkać w tej kwestii trudności.

Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki Solcredit chce przedstawić swoje doświadczenie i silną pozycję na rynku pożyczek. Czytamy kolejno, że firma ma wskaźnik akceptacji wniosków na poziomie 96% i zatwierdziła 946 tysięcy pożyczek. 99,10% klientów, rzekomo, czuje się zadowolonych z uzyskanych usług finansowych, a łączna suma pieniędzy, jaka została dotychczas pożyczona, wynosi imponujące niecałe 2 miliardy złotych. Sprawdźmy zatem, czy warto dołączyć do przytoczonego szerokiego grona zadowolonych konsumentów.

Jakie warunki należy spełnić w Solcredit?

Choć Solcredit to pośrednik finansowy, to firma określa jednak dość precyzyjne, jednolicie sformułowane warunki. Musi je spełnić każda osoba, która ubiega się tutaj o wsparcie finansowe.

 • Wiek konsumenta musi być większy niż 18 lat i zarazem nie wyższy niż 80 lat.
 • Ważne jest też posiadanie polskiego obywatelstwa, które należy potwierdzić za pomocą ważnego dowodu osobistego.
 • Należy posiadać stały adres zamieszkania na terenie Polski.
 • Niezbędne jest dysponowanie własnym numerem telefonu komórkowego i adresu poczty e-mail.
 • Konieczne jest posiadanie rachunku bankowego w działającym w Polsce banku.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jako pośrednik finansowy, firma Solcredit nie zajmuje się bezpośrednio gromadzeniem i weryfikowaniem danych na temat historii kredytowej. Przechodząc jednak do zakładki „Polityka prywatności” szybko dowiadujemy się, że współpracujące z Solcredit firmy pożyczkowe mogą wnikliwie weryfikować różne, popularne rejestry finansowe. Decyzja co do ostatecznego przyznania pożyczki pozabankowej za pośrednictwem opisywanej platformy może zostać uzależniona od tego, jak prezentuje się historia pożyczkobiorcy w poniższych bazach.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG – Biuro Informacji Gospodarczej: BIG InfoMonitor, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, ERIF oraz Krajowy Rejestr Długów.

Oddając się krótkiej lekturze zakładki „zobowiązanie” warto zwrócić na kluczowe zastrzeżenie co do wyżej przedstawionych informacji o weryfikowanych rejestrach. Wniosek pożyczkowy może zostać odrzucony, jeżeli zawarte są w nim informacje o zadłużeniu lub nieterminowej spłacie finansowych zobowiązań należnych np. wcześniejszym firmom pożyczkowym lub bankom.

Informacja na stronie głównej pt. „pożyczki bez BIK”, gdzie firma chwali się, że zadłużeni też mają czego tu szukać, jest zatem nieprecyzyjna. Mogą, ale tylko w niektórych przypadkach – jeżeli współpracująca z Solcredit firma pożyczkowa akurat nie weryfikuje BIK. Jak widać po formularzu polityki prywatności, nie jest to reguła.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

W ramach usług pośrednictwa finansowego, jakie świadczy Solcredit, firma już na samym początku strony głównej swojej witryny internetowej prezentuje najważniejsze informacje o parametrach dostępnych pożyczek. Przy pomocy tej firmy można ubiegać się o pożyczkę, której minimalna wartość wynosi już 100 złotych. Kolejne wartości rosną o kolejne 100 złotych, dochodząc do maksymalnej dostępnej kwoty – 5 000 złotych.

Termin spłaty można z kolei ustalić minimalnie na 5 dni, a poprzez kolejne wartości rosnące co 1 dzień, maksymalny dostępny termin na spłatę zobowiązania wynosi 50 dni. Warto dodać, że taryfa pożyczkowa nie została podzielona na tę dla klientów nowych i wielokrotnych. Wszystko uzależnione jest bowiem od tego, jaka oferta danej firmy pożyczkowej zostanie przyporządkowana do preferencji wnioskującego przy pomocy platformy Solcredit. Firma określa zarazem, że w grę wchodzą pożyczki z zerowym RRSO – niektóre firmy współpracujące z nią zatem przewidują taką możliwość dla niektórych konsumentów.

Pożyczka w Solcredit krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę przy pomocy pośrednika Solcredit można przedstawić w kilku prostych krokach.

 1. Na samym początku strony głównej Solcredit należy przejść do kalkulatora parametrów pożyczki. Za pomocą dwóch suwaków należy ustalić interesującą pożyczkobiorcę kwotę pożyczki, o jaką chce się ubiegać. Pierwszy pozwala wybrać wartość pożyczki, a drugi – termin spłaty.
 2. Po kliknięciu przycisku „Zaczynamy!”, strona przekierowuje do formularza rejestracyjnego. Należy go wypełnić stosownymi danymi osobowymi. Kolejno, jest to imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz adres e-mail.
 3. Po zaznaczeniu wszystkich wymaganych zgód, należy kliknąć przycisk „Dalej”. Jest to równoznaczne ze złożeniem wniosku o pomoc w uzyskaniu pożyczki pozabankowej w Solcredit.
 4. W tym momencie, konsument musi podzielić się jeszcze jedną, dużą dawką informacji osobistych. W pierwszej kolejności należy podać dane o mieście, kodzie pocztowym i adresie zamieszkania. Następnie: informacje o wykształceniu, stanie cywilnym, źródle dochodu i wysokości tego dochodu miesięcznie w wymiarze netto.
 5. Algorytm Solcredit na podstawie przedstawionej wysokości dochodów automatycznie oblicza wysokość zobowiązania, na jaką można liczyć. Na przykład, przy dochodach 3 800 złotych na umowę o pracę na czas określony firma zaproponowała chwilówkę o wartości 2 000 złotych.
 6. Ostatnim krokiem przed potencjalnym uzyskaniem pożyczki jest podanie numeru dowodu osobistego oraz numeru konta bankowego, na jaki mają zostać przyznane środki pożyczkowe.
 7. Po podaniu tych danych, przedstawia się przykładowe oferty, z jakich konsument może skorzystać przy pomocy Solcredit.
 8. Konsument otrzymuje środki pożyczkowe po ostatecznej weryfikacji.

Co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku pojawienia się problemów z terminową spłatą pożyczki, Solcredit ostrzega przed konsekwencjami. Firma zaleca, aby dokładnie przeczytać część umowy poświęconą ewentualnym działaniom na wypadek nieotrzymania terminowo zwrotu pożyczonych środków. Dokładny zakres może być co prawda zróżnicowany w zależności od tego, jaka firma bezpośrednio udzieli zobowiązania, jednak może to przyjąć następujący, przykładowy scenariusz. Po wpisaniu danych konsumenta do BIK, Solcredit rozpocznie kroki prawne w celu wyegzekwowania należności.

Komentarze (1)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Rnest
  Rnest
  13.01.2020, 14:36

  Dosyć długo musiałem czekać na decyzję, ale pożyczkę ostatecznie dostałem. Chyba jednak lepiej bezpośrednio wnioskować, nie będzie tak długiego oczekiwania.