Solcredit – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.5
Ocena użytkowników
4.1
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Telefon komórkowy
Konto w banku
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 5 000 zł
Złóż wniosek w solcredit

Siedziba firmy

Adres:

Fiizy Poland SP. Z.O.O

OGRODOWA 58

00-876 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 5000 PLN
KRS: 0000804600
NIP: 5272907053
REGON: 384451140
Prowizja0%
Kwota100 - 5 000 zł
RRSO0 %
Oprocentowanie0 %
Metoda wypłatywiele możliwości
Okres spłaty91 - 120 dni
Maks. pierwsza pożyczka100 - 5 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy18 - 80 lat
Maks. kolejna pożyczka5000 zł
Czas wypłaty15 minut
Godziny pracy w sobotę24/7
Pierwsza pożyczka gratisNie
Sposób weryfikacjiwiele możliwości
Godziny pracy w niedziele24/7

Przykład reprezentytywny: możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

Tym razem przedstawiamy ofertę kolejnego pośrednika finansowego. Solcredit to znana poza granicami Polski platforma, która na prośbę klienta przedstawia mu dogodną ofertę na podstawie analizy współpracującej z nią ofert chwilówek. Czy warto skorzystać z jej usług? Szukamy odpowiedzi na to pytanie, szczegółowo analizując związane z nią informacje.

Solcredit nasza opinia

Pod nazwą Solcredit kryje się firma wywodząca się z Estonii, wchodząca w skład spółki FIIZY Limited z Tallinna. Założono ją tam w 2011 jako kolejnego gracza na bardzo konkurencyjnym rynku usług fintech. Rynek ten jest silnie reprezentowany przez Państwa Bałtyckie, które z kolei chętnie inwestują w chłonny, polski rynek finansowy. Poza naszym krajem, Solcredit prężnie działa jeszcze m.in. w Hiszpanii, a także Stanach Zjednoczonych i krajach Ameryki Południowej (np. Brazylii i Peru).

Co warto zaznaczyć już na samym początku – Solcredit to nie firma pożyczkowa, nie udziela ona pożyczek i nie jest podmiotem, który bezpośrednio świadczy konsumentom pomoc finansową. Solcredit jest pośrednikiem finansowym, czyli reprezentantem bardzo licznego grona firm stawiających sobie na celu wyręczenie konsumentów z przedzierania się przez dziesiątki różnych ofert pożyczkowych. Opisywana firma przedstawia konsumentowi składającemu wniosek wybrane oferty pasujące do jego preferencji, które wyselekcjonowane są z grona współpracujących z Solcredit firm pożyczkowych.

Strona internetowa tej firmy finansowej jest rozplanowana w przemyślany i przejrzysty sposób. Warto docenić, że – co nie jest oczywiste – Solcredit wyraźnie zaznacza już na stronie głównej, że nie jest pożyczkodawcą. Witryna gromadzi dużo zwięźle przedstawionych informacji, które pozwalają szybko zebrać wiedzę na temat najważniejszych cech tego pośrednika. Żaden konsument nie powinien napotkać w tej kwestii trudności.

Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki Solcredit chce przedstawić swoje doświadczenie i silną pozycję na rynku pożyczek. Czytamy kolejno, że firma ma wskaźnik akceptacji wniosków na poziomie 96% i zatwierdziła 946 tysięcy pożyczek. 99,10% klientów, rzekomo, czuje się zadowolonych z uzyskanych usług finansowych, a łączna suma pieniędzy, jaka została dotychczas pożyczona, wynosi imponujące niecałe 2 miliardy złotych. Sprawdźmy zatem, czy warto dołączyć do przytoczonego szerokiego grona zadowolonych konsumentów.

Jakie warunki należy spełnić w Solcredit?

Choć Solcredit to pośrednik finansowy, to firma określa jednak dość precyzyjne, jednolicie sformułowane warunki. Musi je spełnić każda osoba, która ubiega się tutaj o wsparcie finansowe.

 • Wiek konsumenta musi być większy niż 18 lat i zarazem nie wyższy niż 80 lat.
 • Ważne jest też posiadanie polskiego obywatelstwa, które należy potwierdzić za pomocą ważnego dowodu osobistego.
 • Należy posiadać stały adres zamieszkania na terenie Polski.
 • Niezbędne jest dysponowanie własnym numerem telefonu komórkowego i adresu poczty e-mail.
 • Konieczne jest posiadanie rachunku bankowego w działającym w Polsce banku.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jako pośrednik finansowy, firma Solcredit nie zajmuje się bezpośrednio gromadzeniem i weryfikowaniem danych na temat historii kredytowej. Przechodząc jednak do zakładki „Pomoc” dowiadujemy się, że współpracujące z Solcredit firmy pożyczkowe mogą weryfikować różne, popularne rejestry finansowe, lecz wcale nie muszą. Decyzja co do ostatecznego przyznania pożyczki pozabankowej za pośrednictwem opisywanej platformy może zostać uzależniona od tego, jak prezentuje się historia pożyczkobiorcy w:

 • BIG – Biuro Informacji Gospodarczej: BIG InfoMonitor, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, ERIF oraz Krajowy Rejestr Długów.

Oddając się krótkiej lekturze zakładki „zobowiązanie” warto zwrócić na kluczowe zastrzeżenie co do wyżej przedstawionych informacji o weryfikowanych rejestrach. Wniosek pożyczkowy może zostać odrzucony, jeżeli zawarte są w nim informacje o zadłużeniu lub nieterminowej spłacie finansowych zobowiązań należnych np. wcześniejszym firmom pożyczkowym lub bankom.

Gdy dana firma, z którą współpracuje Solcredit, sprawdza rejestr BIG, nasza szansa na otrzymanie pożyczki nie jest zbyt wysoka, gdy widniejemy w niezbyt pozytywnym świetle w tej bazie. Inaczej wygląda historia z pożyczkami bez BIK – w tym przypadku Solcredit daje nam większą gwarancję otrzymania środków. Można więc powiedzieć, że ta firma pozabankowa oferuje pośrednictwo w przyznawaniu takich produktów finansowych, jak pożyczka dla zadłużonych.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

W ramach usług pośrednictwa finansowego, jakie świadczy Solcredit, firma już na samym początku strony głównej swojej witryny internetowej prezentuje najważniejsze informacje o parametrach dostępnych pożyczek. Przy pomocy tej firmy można ubiegać się o pożyczkę, której minimalna wartość wynosi już 100 złotych. Kolejne wartości rosną o kolejne 100 złotych, dochodząc do maksymalnej dostępnej kwoty – 5 000 złotych.

Termin spłaty można z kolei ustalić minimalnie na 91 dni, a poprzez kolejne wartości rosnące co 1 dzień, maksymalny dostępny termin na spłatę zobowiązania wynosi 120 dni. Warto dodać, że taryfa pożyczkowa nie została podzielona na tę dla klientów nowych i wielokrotnych. Wszystko uzależnione jest bowiem od tego, jaka oferta danej firmy pożyczkowej zostanie przyporządkowana do preferencji wnioskującego przy pomocy platformy Solcredit. Firma określa zarazem, że w grę wchodzą pożyczki z zerowym RRSO – niektóre firmy współpracujące z nią zatem przewidują taką możliwość dla niektórych konsumentów.

Pożyczka w Solcredit krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę przy pomocy pośrednika Solcredit można przedstawić w kilku prostych krokach.

 1. Na samym początku strony głównej Solcredit należy przejść do kalkulatora parametrów pożyczki. Za pomocą dwóch suwaków należy ustalić interesującą pożyczkobiorcę kwotę pożyczki, o jaką chce się ubiegać. Pierwszy pozwala wybrać wartość pożyczki, a drugi – termin spłaty.
 2. Po kliknięciu przycisku „Zaczynamy!”, strona przekierowuje do formularza rejestracyjnego. Należy go wypełnić stosownymi danymi osobowymi. Kolejno, jest to imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz adres e-mail.
 3. Po zaznaczeniu wszystkich wymaganych zgód, należy kliknąć przycisk „Dalej”. Jest to równoznaczne ze złożeniem wniosku o pomoc w uzyskaniu pożyczki pozabankowej w Solcredit.
 4. W tym momencie, konsument musi podzielić się jeszcze jedną, dużą dawką informacji osobistych. W pierwszej kolejności należy podać dane o mieście, kodzie pocztowym i adresie zamieszkania. Następnie: informacje o wykształceniu, stanie cywilnym, źródle dochodu i wysokości tego dochodu miesięcznie w wymiarze netto.
 5. Algorytm Solcredit na podstawie przedstawionej wysokości dochodów automatycznie oblicza wysokość zobowiązania, na jaką można liczyć. Na przykład, przy dochodach 3 800 złotych na umowę o pracę na czas określony firma zaproponowała chwilówkę o wartości 2 000 złotych.
 6. Ostatnim krokiem przed potencjalnym uzyskaniem pożyczki jest podanie numeru dowodu osobistego oraz numeru konta bankowego, na jaki mają zostać przyznane środki pożyczkowe.
 7. Po podaniu tych danych, przedstawia się przykładowe oferty, z jakich konsument może skorzystać przy pomocy Solcredit.
 8. Konsument otrzymuje środki pożyczkowe po ostatecznej weryfikacji.

Co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku pojawienia się problemów z terminową spłatą pożyczki, Solcredit ostrzega przed konsekwencjami. Firma zaleca, aby dokładnie przeczytać część umowy poświęconą ewentualnym działaniom na wypadek nieotrzymania terminowo zwrotu pożyczonych środków. Dokładny zakres może być co prawda zróżnicowany w zależności od tego, jaka firma bezpośrednio udzieli zobowiązania, jednak może to przyjąć następujący, przykładowy scenariusz. Po wpisaniu danych konsumenta do baz, Solcredit rozpocznie kroki prawne w celu wyegzekwowania należności.

Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000 zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97 zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97 zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x