FaktorOne (dawniej Idea Money) – opinie i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Wartość faktury
100 %
Czas wypłaty
15 minut
Opłaty i prowizje
0,04%
? za każdy 1 dzień finansowania
Limit finansowania
10 tys - 3,5 mln zł
Wiek firmy
0 miesięcy
Kwota
10 000 - 3.5 mln zł
Prowizja
1%
Okres spłaty
1 - 120 dni
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

4.7/5

Ocena klientów:

4.5/5

Siedziba firmy

FaktorOne S.A. w restrukturyzacji
ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 10.783.162,00 (opłacony w całości)
KRS: 0000292108
NIP: 7010090534
REGON: 141138798

Usługi faktoringu w ostatnich latach zdobywają sporą popularność. Głównie za zasługą nowoczesnych startupów z branży fintech, które udowadniają, że nie trzeba być bankiem, aby w godny zaufania sposób wspierać bieżącą działalność finansową biznesów. Dobrym przykładem na potwierdzenie tych słów jest FaktorOne, spółka która jeszcze do niedawna znana była jako Idea Money.

Wsparcie w prowadzeniu działalności biznesowej to naturalne działanie, na które decyduje się wiele podmiotów. Dzięki kredytom szczególnie te mniejsze działalności gospodarcze mogą w ogóle stanąć na nogi i wkroczyć do gry, za to faktoring jest często wybieranym narzędziem do podtrzymywania optymalnej płynności finansowej firm w bezpośrednim kontakcie z jej kontrahentami. Nieopłacone faktury potrafią w końcu spędzać sen z powiek – zarówno przedsiębiorcom, jak i ich poddostawcom. Takie firmy jak FaktorOne zapewniają skuteczne wsparcie.

FaktorOne – podstawowe informacje

FaktorOne wkroczyło na rynek w 2012 roku i do 12 czerwca 2023 roku występował na rynku jako Idea Money. Za swój znak rozpoznawczy ta firma obrała wspomaganie prowadzących biznes, którzy mogą otrzymać finansowanie nawet w 1 dzień. W ten sposób, przedsiębiorcy regularnie obracający wieloma fakturami mogą na chwilę odetchnąć, uzyskując środki do kieszeni niezależnie od wskazanego w fakturze terminu zapłaty. A z tym bywają problemy – szczególnie w czasach kryzysu wielu kontrahentów ma kłopoty płynnościowe – i to niezależnie od swojej dobrej woli.

FaktorOne szybko dostosowało się do obowiązujących trendów i oparło swoją działalność przede wszystkim na nowoczesnej wizualnie, przejrzystej i wygodnej w obsłudze stronie internetowej, umożliwiającej wsparcie finansowe dla licznych podmiotów. Zarówno działalności gospodarczych, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i freelancerów i osób na własnej działalności, a także startupów.

FaktorOne obsługuje firmy z branż: budowlanej, spożywczej, transportowej, hotelarskiej, handlowej czy usługowej.

faktorone strona internetowa

FaktorOne – na czym polegają te usługi?

Usługi, jakie oferuje FaktorOne, pokrywają się z ogólną definicją dotyczącą finansowania przedsiębiorstw w formie faktoringu. Skierowane są one przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy wykonali określoną usługę zgodnie z umową, jednak faktura wystawiona została ze stosunkowo długim terminem płatności. Może być on odległy, za to pieniądze na bieżące potrzeby mogą pojawić się już teraz – i wówczas pomocny okazuje się faktoring.

Firma taka jak FaktorOne przekazuje nam środki wprost do kieszeni, za to nowym wierzycielem naszego kontrahenta staje się w ten sposób firma faktoringowa – i to jej teraz zleceniodawca będzie musiał w danym terminie zapłacić określoną sumę pieniędzy. Z usług faktoringowych można korzystać zarówno jednorazowo, epizodycznie w zależności od potrzeby lub regularnie, jeżeli wymaga tego specyfika naszej działalności.


Sprawdź także firmy:


Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Aby skorzystać z usług FaktorOne i szybko wzmocnić płynność swojej bieżącej sytuacji finansowej, niezbędne będzie przejście przez kilka prostych etapów, których realizacja odbywa się oczywiście w 100% online i nie wymaga od nas zaangażowania zbyt wiele czasu. Sprawdźmy, jak to działa w przypadku recenzowanej dziś firmy.

 1. Wejdź na stronę https://faktorone.pl/ i zamów indywidualną konsultację za pomocą formularza, w którym należy podać podstawowe dane do kontaktu zwrotnego.
 2. Po oddzwonieniu przez konsultanta FaktorOne, otrzymamy pełne informacje na temat oferty oraz dopełnimy pozostałych do podpisana umowy formalności.
 3. Po podpisaniu umowy, limit faktoringowy pozostaje do naszej dyspozycji jeszcze tego samego dnia!

Jakie bazy weryfikuje FaktorOne?

Nie ma wątpliwości, że do skorzystania z usług FaktorOne niezbędne będzie przejście weryfikacji, która pozwoli ocenić ryzyko związane z udzieleniem finansowania. Do wstępnej weryfikacji potrzebne będzie podanie podstawowych danych, może się to odbyć poprzez przesłanie skanu dowodu. Do faktoringu z limitem 100 000 złotych wystarczy spełnienie tylko tej niewielkiej formalności. W późniejszej fazie weryfikacji przy wyższych kwotach FaktorOne może poprosić także np. o wyciąg z konta czy pobrać raport z BIK na temat naszej firmy.

FaktorOne – z czego składa się oferta?

Oferta FaktorOne składa się z dwóch taryf uzależnionych od podstawowych preferencji klienta. Przyjrzyjmy się szczegółom na ich temat.

Faktoring dla Ciebie

 • Dostępność już od 1 dnia działalności.
 • Do 100% wartości faktur.
 • Decyzja o przyznaniu limitu w 24h.
 • Limit od 10 000 do 3 500 000 zł.
 • Faktury z terminem płatności nawet do 120 dni.
 • Prowizja już od 1%.

Faktoring abonament

 • Stała opłata miesięczna – korzystasz z faktoringu, kiedy chcesz bez żadnych dodatkowych opłat.
 • Finansowanie dowolnej liczby faktur.
 • Limit do 300 000 złotych.
 • Darmowe 30 dni po terminie płatności.
 • Darmowa aplikacja FaktorOne, dzięki której można sprawdzić wszystkie płatności.
 • Opłacalne rozwiązanie przy dużej licznie faktur miesięcznie.

Czy FaktorOne oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Faktoring, jak wiadomo, może przyjąć różne formy i polegać na zróżnicowanych usługach skierowanych do klientów o różnych potrzebach. Choć FaktorOne ma dość prostą i ograniczoną ofertę pod względem poszczególnych odmian faktoringu, to przyjrzyjmy się jednak, jakie są najpopularniejsze alternatywne formy tego typu finansowania.

 • Faktoring cichy.
  Faktoring ten, jest dostępny w FaktorOne, pozwala na opłacenie należnych faktur w wyznaczonym terminie bez konieczności informowania o tym kontrahenta. To najbardziej dyskretna forma faktoringu.
 • Faktoring odwrotny.
  Faktoring odwrotny, również jest dostępny w FaktorOne, polega na finansowaniu np. zakupów dokonywanych przez przedsiębiorstwo, przekazując środki na ich pokrycie od razu do odbiorcy. Przedsiębiorca za to płaci później, w dogodnym dla siebie terminie.

FaktorOne – czym się wyróżnia?

FaktorOne to kolejny gracz na rynku usług faktoringowych, który w atrakcyjnym wizualnie opakowaniu chce zaoferować swoim klientom konkurencyjne usługi, z których płynie nadrzędna korzyść – szybkość i łatwa dostępność.

 • FaktorOne oferuje usługi faktoringowe nie tylko dla klasycznych działalności gospodarczych, ale i form zarobkowych popularnych szczególnie w ostatnim czasie – czyli startupów, freelancingu i osób z jednoosobową działalnością gospodarczą.
 • Limit faktoringu w ten firmie to aż 3 500 000 zł – prowizja miesięczna od 1%.
 • FaktorOne oferuje także subskrypcyjny model faktoringu – to opłacalne rozwiązanie przy dużej ilości faktur miesięcznie.
 • Opisywany operator oddaje do dyspozycji swoich klientów także nowoczesną i wygodną aplikację mobilną FaktorOne24, która umożliwia szybkie przekazywanie faktur do rozliczenia ze smartfona niezależnie od miejsca i czasu.
 • FaktorOne może pochwalić się takimi osiągnięciami, jak zdobycie tytułu Firma Przyjazna Klientowi, Laur Eksperta, Mocna Firma Godna Zaufania 2016 czy Finansowa Marka Roku 2019.
 • Przedsiębiorca może skorzystać z usługi tzw. faktoringu w abonamencie, który polega na uiszczaniu stałej opłaty comiesięcznej w zamian za stałą gwarancję płynności finansowej.
 • Jeżeli klient nie wie, jaką ofertę dobrać, może liczyć na profesjonalne i spersonalizowane doradztwo.
FaktorOne oferta

Dane kontaktowe dla klientów

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie aktualizowania tego tekstu, tzn. 14 czerwca 2023 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (17 votes)
Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • r
  r

  romek

  27.03.2024, 15:57

  Wyróżniający się komentarz

  Fajna oferta, dosyć niskie koszty jak na faktoring. Dostałem też bardzo szybko decyzję. Ogólnie Faktor one daje porządne usługi faktoringowe, polecam

 • S
  S

  Shitashi

  27.10.2023, 09:11

  Wyróżniający się komentarz

  Polecam, świetna obsługa

 • R
  R

  Robert

  30.06.2021, 17:14

  Wyróżniający się komentarz

  Faktoring obowiązujący przy kredycie powinien się skończyć wraz z kredytem, a tym czasem nie słusznie, nie zgodnie z umową, zostają mi naliczone opłaty za faktoring. I wpisują mnie do KRD. Nigdy z ich faktoringu nie korzystałem. Wysyłam pisma z wyjaśnieniami, a tymczasem zero możliwości dogadania

  • J
   J

   Jakub Szymczak

   06.08.2021, 11:43

   Wyróżniający się komentarz

   Dzień dobry, umowa była zawierana przez ówczesnego operatora – Idea Bank. Obecnie Idea Money jest oddzielnym podmiotem zajmującym się tylko i wyłącznie usługami faktoringowymi. Proszę o kontakt pod numerem tel.: 503316738. Pomogę rozwiązać sytuację. Pozdrawiam, Jakub Szymczak Menedżer ds. Rozwoju Sieci Partnerskiej, Idea Money SA.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
FaktorOne S.A. w restrukturyzacji
Złóż wniosek