Faktura.pl – opinie klientów i recenzja

Oferta Faktura.pl

Nasza ocena
0.0
Ocena użytkowników
2.8
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek

Jedna rzecz łączy bardzo wielu przedsiębiorców – potrzeba wystawiania regularnych faktur za sprzedaż swoich usług czy towarów. Kiedyś ta czynność kojarzyła się ze żmudnym wypełnianiem papierowych bloczków. Wszystko zmieniły programy do wystawiania faktur, z których korzysta coraz więcej firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. Jak prezentuje się platforma Faktura.pl umożliwiająca wystawianie faktur online?

Zgadnij, ile faktur rocznie wystawia się w naszym kraju? Milion, 10 milionów, a może jeszcze więcej? Zaskoczeniem będzie, że ta liczba jest zdecydowanie wyższa – wynosi aż 1,5 miliarda! Co ciekawe, zaledwie 10% faktur wysyłanych jest tylko w formie elektronicznej, a pozostałe są drukowane po wystawieniu lub wypełniane na staromodnych blankietach 1. Sposobem na to, aby oszczędzić kilka drzew, jest wystawienie faktury przy pomocy profesjonalnego programu i omówienie się ze swoimi kontrahentami na wirtualną formę przesyłania i przechowywania dokumentów.

Na rynku dostępne są programy, które instalujemy na komputerze i w ten sposób wystawiamy faktury. Korzystać jednak można także z fakturowania online, dzięki przystosowanym do tego platformom. Jedną z nich jest popularna i miła w obsłudze strona Faktura.pl. Pomaga ona w bardzo sprawnym poradzeniu sobie z wystawieniem dokumentów, potwierdzających sprzedaż towarów lub usług. Przyjrzymy się jej trochę bliżej.

Sprawdź platformę Faktura.pl i wygodnie wystawiaj dokumenty firmowe

Program do wystawiania faktur – jak działa Faktura.pl?

Faktura.pl, jak sama nazwa wskazuje, to program do wystawiania faktur, który działa w środowisku wirtualnym. Dlatego, aby z niego korzystać, potrzebny jest dostęp do sieci i utworzone konto. Gdy już dodamy na tę platformę dane swojej firmy oraz kontrahentów, logo i specyfikację produktów lub usług, możemy rozpocząć wystawianie dokumentów.

Jest to bardzo prosta i w większości zautomatyzowana czynność. Nasze dane pojawiają się samoczynnie, dlatego nie trzeba ich za każdym razem wpisywać (jak ma to miejsce, np. w przypadku wystawiania klasycznych faktur na blankietach). Kolejnym udogodnieniem jest prosty wybór kontrahenta z bazy oraz produktów, które chcemy, aby pojawiły się na fakturze. Co jednak najbardziej docenią użytkownicy portalu Faktura.pl? Automatyczne przeliczanie wartości brutto i netto czy dodawanie takich kolumn, jak PKWiU albo rabat. Ręczne uzupełnianie faktury z kalkulatorem w ręku to rozwiązanie z czasów kamienia łupanego, gdy porównamy ten proces z elektronicznym fakturowaniem.

To, o czym mówimy dotyczy także programów do faktur, które instaluje się na komputerze. W takim razie, jaką przewagę mają rozwiązania online? Jednym z nich jest możliwość wystawiania faktur z każdego miejsca na świecie, gdy nie ma się dostępu do swojego domowego sprzętu. Kolejny plus? Laptopy i komputery stacjonarne bywają zawodne i gdy dojdzie do awarii, nasz program może przepaść razem z bazą faktur i kontrahentów. Rozwiązanie online, takie jak Faktura.pl zapewnia bezpieczeństwo naszym dokumentom. Dodatkowo jest szyfrowane 256-bitowym kluczem, TLS 1.2.

Miewasz kłopoty z opłaceniem swoich faktur? Sprawdź nasze zestawienie firm oferujących faktoring online i wybierz firmę, która pomoże Ci w regularnym opłacaniu swoich zobowiązań.

Jakie typy faktur wystawimy dzięki Faktura.pl?

Klasyczne blankiety do faktur zawierają zwykle tylko jeden typ dokumentów do wystawienia, a gdy chcemy skorzystać z innych (np. faktur korygujących), musimy zakupić kolejne bloczki. Ten problem omija program do fakturowania. Dzięki stronie Faktura.pl możemy wystawić następujące typy faktur:

 • Faktury VAT.
 • Rachunki online.
 • Faktury korygującej.
 • Faktury proforma.
 • Faktury zaliczkowej.
 • Faktury VAT marża dla biur podróży.
 • Faktury VAT marża dla dzieł sztuki.
 • Faktury VAT marża na przedmioty kolekcjonerskie i antyki.
 • Faktury VAT procedura marża dla towarów używanych.
 • Faktury uproszczone.
 • Faktury cykliczne.

Trudno znaleźć typ faktury, którego nie wystawimy przy pomocy platformy Faktura.pl. Dużym ułatwieniem jest także archiwum faktur, dzięki któremu w łatwy sposób możemy wyszukać i sprawdzić dokumenty nawet sprzed wielu lat. Trudno wyobrazić sobie, ile teczek i szafek potrzebowalibyśmy realnie, aby to wszystko pomieścić…

Ile kosztuje korzystanie z portalu?

Faktura.pl to darmowy program do wystawiania faktur pod pewnymi warunkami. Po pierwsze, bezpłatny dostęp do wszystkich funkcjonalności portalu trwa przez pierwszy miesiąc od założenia konta. Po miesiącu decydujemy się na to, czy interesuje nas dalsze darmowe korzystanie z Faktura.pl, czy wybierzemy któryś z dostępnych pakietów. Za darmo wystawimy 3 faktury miesięcznie (są firmy, które wystawiają tak niewielką liczbę faktur i będzie to dla nich atrakcyjna opcja).

Gdy jednak chcemy wystawiać miesięcznie więcej faktur, będziemy musieli zdecydować się na jedno z płatnych rozwiązań. Faktura.pl daje możliwość przedłużenia pełnej funkcjonalności portalu na miesiąc, pół roku lub rok. Jak to zwykle bywa, pakiet roczny jest najbardziej atrakcyjny. Na poniższym obrazku zarysowane są detale każdego z pakietów.

Jak założyć konto na platformie Faktura.pl?

Dużym plusem platformy jest szybkość, z jaką możemy założyć konto. Trwa to zaledwie kilka minut.

Przejdź na stronę Faktura.pl
 1. Wprowadź swój adres e-mail i wybierz hasło.
 2. Zaznacz, że zapoznałeś się z regulaminem i naciśnij przycisk „Załóż konto”.
 3. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny. Otwórz swoją skrzynkę mailową, a w wiadomości od Faktura.pl naciśnij przycisk „Aktywuj konto”.
 4. Zostaniesz przeniesiony na stronę Faktura.pl, gdzie wystarczy się zalogować przy pomocy hasła podanego podczas rejestracji.
 5. Uzupełnij dane swojej firmy i zacznij wystawiać pierwsze faktury!

Program do fakturowania online – wady i zalety

Zalety

 • Dostęp do swoich faktur z każdego miejsca na świecie dzięki platformie online.
 • Archiwum dokumentów i baza kontrahentów.
 • Bogaty wybór faktur do wystawienia.
 • Ekspresowe wystawianie faktur w porównaniu do tradycyjnej metody wypełniania blankietów.
 • Łatwe poruszanie się wśród swoich dokumentów, dzięki intuicyjnemu interfejsowi i informacjom o przekroczonym terminie zapłaty danej faktury.
 • Pierwszy miesiąc za darmo.

Wady

 • Tylko 3 faktury do wystawienia w wersji darmowej po upływie miesiąca.

Faktura.pl to odpowiednia platforma dla małych i dużych przedsiębiorców. Wygoda i szybkość działania to podstawowe zalety tego rozwiązania. Na uwagę zasługuje również duży wybór typów faktur do wystawienia i przyjazny dla użytkownika interfejs.

Faktura.pl nie jest w pełni darmowa, jednak porównując ją do konkurencyjnych portali, oferta cenowa jest naprawdę atrakcyjna (szczególnie w wersji rocznego abonamentu. 9,99 zł/miesięcznie). Tym bardziej że znalezienie w pełni darmowego programu lub platformy do wystawiania faktur z taką ilości opcji jest praktycznie niemożliwe.

Źródła:

1.http://konfederacjalewiatan.pl/efaktura

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wojtek
  31.08.2021, 18:00

  Prosty i przejrzysty. W dobie skomplikowanych i pstrokatych programów fajnie spełnia swoją funkcję. Na plus możliwość dodawania dokumentów kosztowych. Na minus brak aplikacji mobilnej

 • A
  A
  Ada,
  06.02.2021, 15:35

  Nie polecam. NIe potrafią od blisko 3 miesiecy dokonać migracji konta ze starego systemu do systemu nowego.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x