Finbo – opinie klientów i recenzja

Pożyczam
od 500 do 15000
na
od 30 do 30 dni
Złóż wniosek

Koszty pożyczki

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Koszty pożyczki
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0

Wymagania:

Konto w banku
Status osoby fizycznej
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

RRSO:310,16%, całkowita kwota pożyczki: 2500 zł, oprocentowanie zmienne: 18%, całkowity koszt pożyczki: 307,50 zł - na podstawie pożyczki na 30 dni.

Szczegóły pożyczki
Maks. kolejna pożyczka
15000 zł
Wiek pożyczkobiorcy
20 - 75 lat
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 5 000 zł
Czas wypłaty
15 minut
RRSO
0 %
? 0% przy pierwszej darmowej pożyczce w innym przypadku 310,16%
Oprocentowanie
0 %
? 0% przy pierwszej darmowej od 5000 zł, w innym przypadku 18%
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? 0 zł przy pierwszej darmowej od 5000 zł
Darmowa pożyczka
Do 5000 zł
Okres spłaty
1 miesiąc
Metoda wypłaty
Przelew na konto
Sposób weryfikacji
Kontomatik
Wymagane konto bankowe
Tak
Kwota
500 - 15 000 zł
Godziny pracy w niedziele
9-17
Prowizja
0,00%
? 0% przy pierwszej darmowej od 5000 zł, w innym przypadku 15,49%
Godziny pracy w sobotę
9-17

Reprezentatywny przykład Pożyczki: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 2500 zł na 30 dni (standardowe warunki) RRSO wynosi 310,16%; całkowita kwota pożyczki: 2500 zł; oprocentowanie zmienne: 18,0%; całkowity koszt pożyczki: 307,50 zł, w tym: Prowizja 270,51 zł, Odsetki 36,99 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 2807,50 zł. Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 5000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; całkowita kwota pożyczki: 5000 zł; oprocentowanie zmienne: 0,0%; całkowity koszt pożyczki: 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 5000,00 zł. Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku braku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 5000 zł na 30 dni RRSO wynosi 310,16%; całkowita kwota pożyczki: 5000 zł; oprocentowanie zmienne: 18,0%; całkowity koszt pożyczki: 615,00 zł, w tym: Prowizja 541,03 zł, Odsetki 73,97 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 5615,00 zł.

Zalety
Nowoczesny i przejrzysty projekt strony.
Długie godziny pracy i czynne także w weekendy
Spora ilość rachunków bankowych – osiem.
Wady
Utrudnione odnalezienie informacji na temat sprawdzanych rejestrów finansowych i KRS firmy
Stosunkowo wysokie koszty kolejnych pożyczek

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.2/5

Siedziba firmy

Fincapital Sp. z o.o.
Postępu 18B
02-676 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 5000
KRS: 0000653383
NIP: 7010642695
REGON: 366100525

Finbo to polska firma pożyczkowa, która pomaga uzyskać środki na niespodziewane wydatki. Instytucja oferuje zobowiązania krótkoterminowe w wyjątkowo atrakcyjnych kwotach. Nowi klienci mogą skorzystać również z pierwszej darmowej chwilówki. Sprawdźmy, co na temat Finbo sądzą jej obecni klienci.

Finbo – nasza opinia

Rynek pożyczek krótkoterminowych, choć wydaje się już nasycony dużą liczbą zróżnicowanych podmiotów, to wciąż rozrasta się o nowych graczy. Do grona pożyczkodawców dołączyła również firma Finbo, która podlega zarejestrowanej w 2016 roku w Warszawie spółce Fincapital. Oprócz opisywanej firmy pożyczkowej, zarządza ona także innym popularnym pożyczkodawcą – Kuki.pl.

Specjalnością Finbo są pożyczki krótkoterminowe, oferowane w dwóch taryfach – dla nowych i stałych klientów. Firma stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują zobowiązań w większych kwotach, które będą w stanie szybko spłacić. Zarazem, chwali się, minimalną liczbą formalności i szybkim czasem udzielania pożyczek.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę w Finbo?

Tradycyjnie jak dla większości firm pożyczkowych, aby znaleźć warunki stawiane wobec nowych klientów, należy zajrzeć do zakładki: „pytania i odpowiedzi”, dostępnej na stronie internetowej. Można tam poznać wszelkie wymagania, jakie musi spełnić każdy wnioskujący, aby z powodzeniem móc ubiegać się o pożyczkę w Finbo.

Pożyczkodawca, wymaga, aby klient w dniu złożeniu wniosku:

 • miał minimum 20 lat i nie więcej niż 75 lat,
 • posiadał własny numer telefonu komórkowego, zarejestrowany u polskiego operatora,
 • posiadał rachunek bankowy z dostępem do elektronicznej bankowości,
 • był w stanie okazać ważny, polski dowód osobisty potwierdzający fakt bycia obywatelem Polski,
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Weryfikacja historii spłat zobowiązań i ocena zdolności kredytowej to niezbędny element każdego procesu pożyczkowego. Finbo przed udzieleniem zobowiązania sprawdza dane swoich klientów we wszystkich najpopularniejszych rejestrach dłużniczych. Poza Biurem Informacji Kredytowej (BIK), sprawdzane są też wpisy w Biurach Informacji Gospodarczej (BIG). Kolejno, jest to: BIG Infomonitor, ERiF, KBIG, oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Finbo – wysokość pożyczek, rat i odsetek

Oferta pożyczkowa Finbo podzielona jest na dwie proste taryfy. Pierwsza przeznaczona jest tylko dla nowych klientów, a z drugiej mogą korzystać osoby, które wnioskują o drugą lub każdą kolejną pożyczkę.

Pożyczając w Finbo po raz pierwszy, możesz otrzymać kwotę od 500 do 5 000 zł. Termin spłaty wynosi typowe dla pożyczek krótkoterminowych 30 dni, czyli jeden miesiąc. Co ciekawe, pierwsza pożyczka może być darmowa (czyli oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy). Musi ona wynosić jednak od 4000 do 5000 złotych.

W przypadku pożyczki dla kolejnych klientów zmianie ulega jeden, choć istotny i kluczowy zarazem parametr. Maksymalna kwota pożyczki rośnie ponad trzykrotnie, wynosząc tym samym aż 15 000 złotych. Bez zmian pozostaje minimalna wartość (500 złotych) i różnice między kwotami do wyboru. Taki sam jest też termin spłaty, który wynosi 30 dni.

Do drugiej i kolejnej pożyczki dochodzą też koszty w postaci prowizji i odsetek. Aby poznać ich wysokość, wystarczy zerknąć na tabelkę, znajdującą się na stronie internetowej Finbo, pod suwakami pożyczki.

Pożyczka w Finbo krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Finbo jest bardzo szybki. Wystarczy wykonać 5 kroków.

 1. Określ za pomocą suwaka, widocznego na stronie głównej, kwotę pożyczki.
 2. Zaloguj się do konta klienta. Jeśli jesteś nowym klientem, przejdź do formularza rejestracyjnego.
 3. Podaj swoje dane osobowe, takie jak: imię, nazwisko, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego oraz osobisty adres poczty e-mail. Ponadto, zweryfikuj swój numer telefonu poprzez wpisanie kodu z SMS-a, który jednorazowo zostanie do Ciebie wysłany. Po ustaleniu hasła do konta użytkownika i zaznaczeniu wszelkich wymaganych zgód, możesz przejść do wpisywania adresu zamieszkania.
 4. Ostatnim etapem są już tylko „dane finansowe”. Po szybkim wpisaniu tych informacji, pozostaje weryfikacja danych klienta – czyli Twojej zdolności kredytowej.
 5. Decyzja wydawana jest w ciągu 5 minut od złożenia wniosku. Pieniądze dotrą na konto błyskawicznie, jeśli posiadasz rachunek w jednej z placówek współpracujących z Finbo. Kolejno, jest to: PKO Bank Polski, mBank, ING Bank, Millenium Bank, Pekao Bank, Santander Bank, Getin Bank i Alior Bank.

Finbo – co, jeśli nie spłacę pożyczki na czas?

Finbo przewiduje możliwość przedłużenia terminu spłaty w przypadku problemów z uregulowaniem zobowiązania na czas. Należy jednak poinformować obsługę pożyczkodawcy o problemach i wybrać jeden z trzech dostępnych terminów na uregulowanie zobowiązania – 7, 14 lub 30 dni. Z usługi przedłużenia pożyczki można skorzystać tylko raz i jest ona płatna. Jeśli jednak nie możesz poradzić sobie ze spłatą zadłużenia – warto wybrać tę opcję. Dzięki temu unikniesz przykrych konsekwencji windykacyjnych.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (87 votes)
Opinie o Finbo (22)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • S
  S

  Stefania1952

  15.09.2020, 12:00

  Wyróżniający się komentarz

  Banda oszustów! Wzielam pożyczkę na kwotę 500zl, splacilam ja po dwóch dniach, malo tego przez pomyłkę zrobilam to dwu krotnie i nie moge sie doczekać na zwrot moich podkreślam pieniedzy, które sobie przywlaszczyli bezpodstawnie. Omijać z daleka!

 • T
  T

  Tomasz

  06.07.2022, 07:15

  Wyróżniający się komentarz

  Normalnie nie piszę takich komentarzy, ale może komuś się przyda.

  Zdarza mi się dość często korzystać z chwilówek tego typu i szczerze mówiąc nie spotkałem się do tej pory z żadnymi problemami w innych miejscach, nawet przy kilkudniowym opóźnieniu. Tutaj natomiast dzień po opóźnieniu dostaję telefon od kosmicznie niesympatycznej kobiety, która zaczyna mnie pytać o prywatne rzeczy, o powody do opóźnienia. „Ale jak to jest, że pan nie może, skoro pan napisał, że pan może?” czy „ale czemu? Ale dlaczego takie opóźnienie?” Zwyczajne zastraszanie, nie dałem się na to złapać oczywiście. Dzień później byłem w stanie spłacić pożyczkę, przyjęli, nie marudzą, ale nigdy już nie skorzystam z ich usług i nie polecam nikomu.

 • G
  G

  Groot

  08.04.2019, 13:19

  Wyróżniający się komentarz

  3 koła za darmo, potem uciekam gdzieś indziej :)

 • O
  O

  Oszukany

  20.02.2024, 00:01

  Wyróżniający się komentarz

  Miała być pożyczka bez ukrytych kosztów, a się okazało iż przy oddawaniu musiałem jeszcze dopłacić 238,67 PLN od wypłacanej kwoty, zaznaczam była to pierwsza wypłata.

 • K
  K

  Kkk

  01.02.2024, 14:50

  Wyróżniający się komentarz

  Tanio nie jest wręcz strasznie drogo(doliczają usługę ekspresowej wypłaty) , ale nigdy mi nie odmówili i zawsze można na nich liczyć. Tak samo wyślą sms tydzień przed spłatą i dwa dni przed spłatą by przypomnieć , zero niepotrzebnych telefonów . Mogę polecić jeśli wiesz że spłacisz na czas.

 • N
  N

  Niezadowolona

  16.06.2023, 18:50

  Wyróżniający się komentarz

  Zawoalowana dodatkową opłatą 40pln za wypłatę, proceder wprowadzający klienta w błąd. Nie polecam. To dla mnie celowa manipulacja i wprowadzanie w błąd klienta

 • I
  I

  Iwa28

  27.01.2023, 05:47

  Wyróżniający się komentarz

  Wszystko sprawnie ale jest jedno ALE .Aplikowałam o 200 zł bo najzwyczajniej w świecie zabrakło do wypłaty .W efekcie przelali mi 500 o co nie prosiłam .Nie chcę się zadłużać bardziej więc wydam tylko to co potrzebuje ale wiadomo ,że pieniążki kuszą ;-) A to ,że spłaca się więcej to normalne choć rozumiem niektóre osoby bo faktycznie napisane było ,że pierwsza pożyczka za free

 • B
  B

  Ballando

  23.01.2023, 15:19

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam Uważajcie!!!

 • A
  A

  Anna

  05.01.2023, 13:49

  Wyróżniający się komentarz

  Wszystko szybko i sprawnie Polecam. Pożyczka w 15 minut
  . A odsestki nie duże. Nikt za darmo nie pożycza. Polecam. Super

 • K
  K

  Kacper

  13.08.2022, 12:18

  Wyróżniający się komentarz

  Beznadziejna firma która podejrzewam że żyje z tego że sprzedaje dane osobowe (pełne dane osobowe z peselem i adresem to nawet 40 zł) bo nie ma mnie w żadnych bazach niesolidnych kontrahentów (w dodatku prowadzę działalność gospodarczą) i nie przyznali mi pożyczki na 2 tygodnie a godzinę później dostałem w innej firmie bez problemu.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie