Idea Bank – opinie i recenzja

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

3.3/5

Siedziba firmy

Idea Bank SA
ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0000026052
NIP: 5260307560
REGON: 011063638

Jako społeczeństwo jesteśmy silnie zróżnicowani, jednak łączy nas co najmniej jedno – każdy z nas prędzej czy później będzie musiał skorzystać z usług bankowych. W odpowiedzi na tak masowe potrzeby, banki kształtują swoje oferty na różne sposoby. Niektóre decydują się kierować swoje usługi do zróżnicowanego grona konsumentów, działając jako banki uniwersalne. Inne koncentrują się na określonej grupie, jak np. przedsiębiorcy. Dobrym przykładem jest Idea Bank, którego ofertę dzisiaj obszernie scharakteryzujemy.

Duża część banków działających na polskim rynku finansowym stara się budować swoją pozycję w oparciu o uniwersalny zakres usług. Z bankowości korzystają na co dzień różne grupy konsumentów, przez co przeglądając oferowane rozwiązania największych i najpopularniejszych instytucji, znajdujemy zarówno zakładki dedykowane dla osób prywatnych, jak i rolników, dużych firm i przedsiębiorców. Ta ostatnia jest jednak tak liczna i ma na tyle specyficzne potrzeby, że niektórzy decydują skupić się na obsłudze ich w całości. Sprawdźmy, jakie ciekawe rozwiązania dla przedsiębiorców oferuje Idea Bank.

Sprawdź najlepsze promocje bankowe

[latest_post cat=”7922″]

Idea Bank – historia i podstawowe informacje

Idea Bank to polski bank komercyjny, który działa na rynku jako instytucja o jasno określonym profilu, stawiając sobie za cel obsługę drobnych, małych i średnich przedsiębiorców. Omawiany bank zarejestrowany jest w Warszawie jako spółka akcyjna Idea Bank, działając od 1991 roku. W pierwszym okresie działalności przypadającym na lata 90., instytucja ta funkcjonowała pod nazwą Polbank SA, by z czasem zmienić nazwę na Opel Bank SA. Od samego początku działalność miała charakter profilowy, opierając się na oferowaniu kompleksowej obsługi określonego grona klientów. Od początku byli do przedsiębiorcy i klienci biznesowi.


Ważne! W wyniku przymusowej restrukturyzacji klienci i aktywa Idea Banku zostały przeniesione do Pekao SA. Od 6 stycznia 2021 roku ofertę Idea Banku zastąpiły produkty Pekao SA.


Przełomowym momentem okazał się 2001 rok, kiedy to Opel Bank SA przemianował się na GMAC Bank Polska SA. Pod tą nazwą funkcjonował przez kolejną dekadę, gruntując swoją pozycję w sektorze polskiej bankowości jako sprawdzona instytucja oferująca kompleksowe usługi z zakresu obsługi różnego szczebla przedsiębiorców. Kolejne ważne wydarzenie datowane jest na 2010 rok, kiedy to opisywana instytucja po raz kolejny zdecydowała się zmienić swoją nazwę – tym razem na tę, pod którą funkcjonuje po dziś dzień, czyli Idea Bank SA.

Idea Bank należy do dobrze znanej, polskiej grupy finansowej Getin Holding z Wrocławia, która jest dobrze znana z usług Getin Banku dla klientów detalicznych i Noble Banku dla klientów premium. Marka Idea koncentruje się w tej grupie na wspomnianej obsłudze przedsiębiorców, działając zarówno w ramach obsługi stacjonarnej, jak i internetowej. Co warto dodać, Idea Bank ma zasięg międzynarodowy – działa on także na Ukrainie i Białorusi, a także w Rosji i Rumunii. Inaczej niż w Polsce, tam zajmuje się on obsługą głównie klientów prywatnych. Wróćmy do spraw lokalnych – czym dokładnie charakteryzuje się oferta banku Idea i co warto o niej wiedzieć?

Idea Bank opinie

W dobie intensywnego rozwoju internetowej bankowości, smartfon czy komputer mogą stać się dzisiaj podręczną i łatwo dostępną skarbnicą wiedzy na temat finansów osobistych. W kilka minut można sprawdzić wszystkie niezbędne informacje na temat ofert poszczególnych banków, sprawdzić najważniejsze informacje na ich temat, a nawet je ze sobą zestawić i ocenić, który zasługuje na najwięcej uwagi. Nie brakuje jednak wymagających konsumentów, jak przedsiębiorcy, dla których istotnym parametrem przed podjęciem decyzji są recenzje dotychczasowych klientów danego banku. W tym celu pomaga wyszukanie prostej, pomocnej frazy, jak w tym wypadku – „Idea Bank opinie„.

Dzięki niej możemy się dowiedzieć, że przedsiębiorcy korzystający z usług tego banku cenią go za możliwość uzyskania kompleksowych i spersonalizowanych usług pod kątem finansowania bieżącej działalności swojego biznesu. Z uznaniem spotyka się zarówno oferta dostępnych kredytów, jak i kont osobistych i innych produktów z myślą o prowadzących firmę. Z drugiej strony, trafić można też na narzekania na np. funkcjonowanie infolinii czy strony internetowej do koordynowania bankowości elektronicznej.

Z czego składa się oferta tego banku?

Choć Idea Bank to instytucja o ściśle określonym gronie klientów, a co za tym idzie ograniczająca się do wyselekcjonowanego grona odbiorców, to jednak jego oferta jest bardzo obszerna i zróżnicowana. Sprawdźmy, na jakie produkty finansowe i rozwiązania można ogółem liczyć, zwracając się do Idea Bank o pomoc.

 1. Kantor internetowy.
 2. Księgowość.
 3. Doradztwo finansowe.
 4. Oprogramowanie.
 5. Ubezpieczenia firmowe.
 6. Kredyty gotówkowe.
 7. Leasingi firmowe na zakup samochodów.
 8. Leasingi firmowe na zakup maszyn specjalistycznych.
 9. Faktoring.
 10. Leasingi firmowe na zakup sprzętu.
 11. Konta osobiste.
 12. Limity kredytowe.
 13. Konta oszczędnościowe.
 14. Lokaty oszczędnościowe.
 15. Konta walutowe.
Idea Bank

Przegląd świadczonych usług

Po przedstawieniu podstawowych i pobieżnych rozwiązań finansowych oferowanych dla klientów Idea Bank, pora teraz obszernie scharakteryzować usługi świadczone przez tę instytucję finansową. Przyjrzyjmy się bliżej rozwiązaniom, na jakie może liczyć przedsiębiorca liczący na uzyskanie profesjonalnego, spersonalizowanego i kompleksowego wsparcia mającego pomóc w codziennym funkcjonowaniu swojego biznesu. Informacje pozyskujemy rzecz jasna ze strony internetowej Idea Bank, przedstawiając aktualny kształt oferty.

 1. Usługi.
  – Księgowość (Kasoterminal, Chmura Faktur).
  – Doradztwo (Ubezpieczenia).
  Oprogramowanie (Terminale płatnicze, aplikacja mobilna, Dysk internetowy Idea Cloud).
  – Inne (kantor walutowy).
 2. Finansowanie dla firm.
  – Kredyt firmowy (limit do 500 000 zł na rachunku, rata 0 zł).
  – Leasing dla firm (od 5000 do 1 000 000 zł).
  – Kredyt dla przedsiębiorców (kredyt do 400 000 zł bez zabezpieczeń).
  – Limit dla przedsiębiorców (limit na rachunku do 500 000 zł, do 1,99%).
  – Kredyt dla profesjonalistów (kredyt obrotowy do 500 000 zł).
  – Finansowanie dla spółek (do 500 000 zł bez zabezpieczeń).
  – Leasing dla firm (od 15 000 zł netto).
  – Faktoring (pieniądze na koncie w 24 h, 0%).
 3. Konta.
  – Konto z kasoterminalem.
  – Bonus za ZUS.
  – Konto oszczędnościowe.
  – Firma+.
  – Idealne.
  – Idealna firma.
  – Walutowe.
  – Zyskowne biznes (do 2,00%).
  – Oszczędnościowe biznes (do 0,50%.).
 4. Oszczędności – lokaty.
  – Happy (do 3,80%).
  – Happy Pro (do 3,00%).
  – Na Nowe Środki Plus (do 2,60%).
  – Nr 1 (do 2,10%).
  – Ping Pong (do 1,20%).
  – Beztroska (do 1,40%).
  – Short Plus (do 1,30%).
  – Overnight (do 1,20%).
  – Short Biznes (do 1,30%).
  – Cloud Biznes (do 1,30%).
  – Walutowa (do 0,50%).
  – Walutowa Biznes (do 0,50%).
  – Ping Pong Biznes (do 1,20%).

Idea Bank – przykład kredytu

Pora bliżej przyjrzeć się reprezentatywnemu przykładowi jednego z najpopularniejszych produktów finansowych, jakie uzyskać może przedsiębiorca wnioskujący o wsparcie finansowe w ramach Idea Bank. Jest to tzw. Kredyt Fair, oferta finansowania dla przedsiębiorców pod postacią limitu na rachunki. Przedstawione niżej parametry mają na celu orientacyjnie naświetlić najważniejsze wymagania. Informacje są aktualne w momencie tworzenia tego tekstu.

 • Produkt bankowy: Kredyt Fair.
 • Oprocentowanie limitu: 0%.
 • Prowizja za rozpatrzenie wniosku: 0%.
 • Prowizja za udzielenie limitu: 7,99%.
 • Opłata za gotowość środków: 0%.
 • Limit w rachunku: do 500 000 zł.
 • Bez zaświadczeń z ZUS i US.
 • Staż prowadzenia działalności gospodarczej powyżej 12 miesięcy.

Jak pobrać wyciąg z konta Idea Bank?

Klient Idea Bank może w nieograniczony sposób korzystać z wielu funkcjonalności konta do bankowości online, wśród których można wymienić szybkie i darmowe pobranie wyciągu z transakcji.

Na początku z poziomu strony głównej Idea Banku należy wybrać przycisk w górnym prawym rogu, który pozwala szybko się zalogować.

wyciąg idea bank

W nowej karcie naszej przeglądarki automatycznie otworzy się okno do zalogowania się, do czego w pierwszym kroku konieczne będzie wpisanie loginu, a następnie hasła użytkownika.

wyciąg idea bank

Uzyskując dostęp do pulpitu bankowości online, musimy teraz wybrać zakładkę z logo koperty, która znajduje się w górnym prawym roku panelu.

wyciąg idea bank

W tym miejscu wczytuje się lista dostępnych wyciągów, z której można pobrać za darmo dowolne pliki zawierające interesujące nas informacje.

Idea Bank w liczbach

 • 28 800 000 000 – tyle wynosiła wartość aktywów spółki Idea Bank SA w pierwszym kwartale 2018 roku.
 • 156 803 962 – tyle złotych wynosi kapitał własny spółki Idea Bank SA.
 • 2010 – od tego roku Idea Bank funkcjonuje pod obecną nazwą.
 • 1991 – w tym roku działalność rozpoczęła spółka Polbank SA, prekursor dzisiejszego Idea Banku.
 • 27 – tyle placówek i bankomatów posiada Idea Bank na terenie całej Polski.
 • 10 – z tyloma firmami ubezpieczeniowymi stale współpracuje Idea Bank.
 • 5 – w tylu państwach Europy obecna jest marka Idea Bank.
 • 3 – tyle razy Idea Bank zmieniała wcześniej swoją nazwę od momentu powstania w 1991 roku.

Idea Bank – czym się wyróżnia?

Idea Bank to instytucja, która bez wątpienia wyróżnia się pod wieloma istotnymi względami. Inaczej niż wiele konkurencyjnych banków, koncentruje się on w swojej działalności na oferowaniu profilowanych usług z myślą o przedsiębiorcach. Nie jest to jednak jedyny aspekt, pod którego względem Idea Bank może się wyróżnić. Przytaczamy także inne, często nieoczywiste i mało znane zagadnienia, które warto wymienić w kontekście tego banku.

 • Idea Bank jest częścią grupy Getin Holding, do której należy także dobrze znany Getin Bank oferujący usługi dla klientów prywatnych i Noble Bank specjalizujący się w bankowości premium.
 • W 2011 roku Idea Bank przejął oddziały bankowości stacjonarnej po Allianz Bank Polska w ramach przejęcia tej instytucji przez Getin Holding.
 • Idea Bank precyzuje swoje docelowe grono klientów nie tylko w kwestii przedsiębiorców. Firma oferuje usługi przede wszystkim dla jednoosobowych działalności gospodarczych, a także małych i średnich firm.
 • Idea Bank posiada własną, dedykowaną aplikację mobilną do używania na smartfonach i tabletach.
 • Przedstawiony bank oferuje usługi za pomocą infolinii zarówno za pomocą czatu, jak i linii telefonicznej.
 • Idea Bank jako jedyny w Polsce oferuje przedsiębiorcom możliwość skorzystania z chmury faktur online.
 • Przedstawiony bank posiada odrębny serwis dotyczący relacji inwestorskich.
 • Idea Bank oferuje także serwis aukcyjny do sprzedaży np. pojazdów specjalistycznych i maszyn budowlanych.
Idea Bank

Idea Bank – nasza opinia

Idea Bank to instytucja, która bez wątpienia zasługuje na bliższą uwagę dedykowanego grona odbiorców – czyli przedsiębiorców. Bank ten pod postacią nowoczesnej, przejrzystej i czytelnej strony internetowej oferuje kompleksowe usługi z zakresu obszernej obsługi firmowych finansów. Mowa tutaj zarówno o faktoringu, jak i kredytach, kontach osobistych, lokatach oszczędnościowych czy limitach kredytowych.

Warto docenić mnogość produktów bankowych zaliczających się do wspomnianych kategorii usług, które powodują, że w dość obszernym i zróżnicowanym gronie przedsiębiorców zgodne z oczekiwaniami rozwiązania może znaleźć szerokie grono prowadzących firmy. Zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak i ci posiadający większe zakłady.

Omawiany bank to doświadczona instytucja mająca za sobą prawie trzy dekady obsługi klientów biznesowych, co pozwala sądzić, że Idea Bank zasługuje na zaufanie klientów. Co prawda skoncentrowanie się tylko na prowadzących biznesy znacznie zawęża pole do rozwoju banku i w stosunku do największych instytucji daje Idea Bankowi miejsce w finansowej niszy, jednak jesteśmy pewni, że nie zabraknie osób, które przychylnie przyjrzą się oferowanym tu rozwiązaniom.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla przedsiębiorców:

 • +22 101 10 10
 •  801 999 111

Informacje na temat spółki

Idea Bank

Idea Bank SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bankowość dla przedsiębiorstw
Utworzony:
1991
Numer REGON:
011063638
Numer KRS:
0000026052
Numer NIP:
5260307560
Adres siedziby:
ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 7 kwietnia 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.3/5 - (3 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  MC

  07.10.2020, 13:57

  Wyróżniający się komentarz

  Potwierdzam Bank pod każdym względem fatalny. Radzę omijać szerokim łukiem. Szukają tyko haczyków i potknięć klienta.

 • G
  G

  Goszka

  24.06.2020, 16:18

  Wyróżniający się komentarz

  Bank pod każdym względem fatalny. Radzę omijać szerokim łukiem. Ciągłe awarie, zawieszone lub wielokrotnie wysłane przelewy. Fatalne pobieranie historii, żeby cokolwiek znaleźć, trzeba się bardzo postarać. Harmonogram spłat rat widać tylko bieżący, żeby zobaczyć np. harmonogram na cały rok, to trzeba za niego zapłacić. Historia spłaty rat za opłatą także. Wniosek o wakacje kredytowe złożony w bankowości internetowej 31 marca 2020 nie załatwiony do dziś (24 czerwca) – wykonałam już milion telefonów, podpisałam dokumenty w oddziale 9 czerwca (konieczne było do tego wzięcie dnia wolnego z pracy, bo w Warszawie są TYLKO DWA ODDZIAŁY czynne w godzinach 10-16, proszę się przygotować na odstanie w kolejce na ulicy ok. 3-4h minimum). Dziś, dwa tygodnie później, dostaję telefon, że w aneksie był błąd i mam się zgłosić do oddziału raz jeszcze. Posiadam konta firmowe w innych bankach i nigdzie nie spotakałam się z tak żenującym poziomem obsługi klienta. Oceniam ten bank na ZERO!!!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie