Indos faktoring – opinie klientów i recenzja

Każde przedsiębiorstwo różni się między sobą obszarem działania, sposobem funkcjonowania i ogólnie przyjętymi priorytetami. Jednak wśród wielu z nich odnotować można zawsze jeden „wspólnik”- płynność finansową. Utrzymanie równowagi finansowej może być łatwe, dzięki coraz popularniejszym usługom faktoringu, proponowanym przez firmę Indos.

Codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa lub firmy nie zawsze jest usłane różami. Niekiedy wyzwaniem może okazać się konieczność terminowego uregulowania wszystkich ciążących zobowiązań, które potrafią spędzać sen z powiek, w przypadku np. kłopotliwych kontrahentów lub gorszego okresu działalności. Niepożądane czynniki, nie muszą jednak odciskać zbyt wyraźnego piętna na płynności finansowej. Warto rzucić okiem na faktoring online dla firm oferowaną przez Indos faktoring.

Indos faktoring – podstawowe informacje

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą Indos kryje się niezwykle doświadczona firma o szeroko pojętym profilu finansowym, wywodząca się ze Śląska, a dokładniej – z Chorzowa. Specjalizuje się ona w usługach windykacyjnych i zakupie wierzytelności, a także szeroko pojętym finansowaniu firm – włącznie z pożyczkami i usługami faktoringu. Biorąc pod uwagę początki funkcjonowania Indos, które przypadają na 1991 rok, mamy do czynienia z jedną z najbardziej doświadczonych inicjatyw branży finansowania płynności finansowej sektora przedsiębiorstw.

Inaczej niż w przypadku wielu konkurentów, faktoring w Indos to jedynie jedna z form świadczonych usług. Z tego względu, informacje o tych usługach nie są przesadnie wyeksponowane, a strona internetowa w dość oszczędny sposób przedstawia szczegóły na temat podstawowych detali oferty. Trzeba jednak przyznać, że projekt witryny jest niezwykle nowoczesny. Uwagę przykuwa przejrzysty projekt graficzny, ciekawa forma rozplanowania informacji i ogólny układ witryny. W dzisiejszej recenzji sprawdzamy, czy równie atrakcyjna jest oferta faktoringu w Indos.

Sprawdź podobne firmy:

Indos faktoring opinie

Przedsiębiorca poszukujący optymalnej oferty finansowania swojej bieżącej działalności, zwraca zazwyczaj uwagę na wiele różnych czynników. Wśród nich można wymienić wysokość dostępnego limitu faktoringowego, niewygórowane warunki do spełnienia i wreszcie – ogólną atrakcyjność oferty. Przy werdykcie, często istotne znaczenie ma także zapoznanie się z recenzjami dotychczasowych klientów danej firmy.

W ten sposób, warto sprawdzić co kryje się za frazą „Indos faktoring opinie„. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że firma ta jest ceniona za wysoką jakość obsługi podczas składania wniosku i łatwy kontakt. Pozytywne recenzje zbiera też szybkość wypłaty limitu faktoringowego, a także stosunkowo uproszczony formularz wnioskowania o przyznanie środków na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa.

Indos opinie

Indos faktoring – na czym polegają te usługi?

Formuła, w jakiej Indos przedstawia usługę faktoringu, nie odbiega w żadnym stopniu od sposobu realizowania jej przez konkurencję. Składając wniosek o uzyskanie wsparcia, przedsiębiorca otrzymuje możliwość sfinansowania faktur, otrzymując w ciągu 24 godzin środki. Faktoring pozwala szybko usprawnić płynność finansową przedsiębiorstwa, pozwalając na opłacenie na czas należności wobec kontrahentów. Faktoring może znaleźć też odwrotne zastosowanie, opłacając należne firmie faktury jeszcze zanim zrobią to jej usługodawcy.

Usługi, jakie tworzą portfolio Indos, są zatem wartościowym i godnym uwagi sposobem finansowania. Poza uniknięciem widma popadnięcia w zaległości finansowe lub zachwiania funkcjonowania biznesu przez zaległe wobec nas faktury, faktoring umacnia też wiarygodność wobec współpracowników naszej firmy. Poprzez terminowe rozliczenia, firma traktowana jest jako sumienny i godny zaufania partner, który niezależnie od okoliczności zawsze terminowo reguluje swoje zobowiązania. Z kolei, w przypadku faktoringu odwrotnego, pozwala swoim dostawcom na wydłużenie płatności faktur.

Faktoring jest rzecz jasna odmianą pozabankowej pożyczki, którą w wyznaczonym terminie jesteśmy zobowiązani zwrócić. Należy przy tym pamiętać, że oprócz spłaty kwoty wypłaconej na faktury, przedsiębiorca ponosi także naturalny koszt uzyskania usługi w postaci prowizji wraz z doliczonym podatkiem VAT.

Sprawdź podobne firmy:

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Zanim przedstawimy schemat krok po kroku, jaki obrazuje proces wnioskowania o limit faktoringowy, warto przedstawić zakres wszystkich warunków wymaganych przez Indos. Jest to inaczej profil pożądanego klienta, którym powinien być każdy wnioskujący o wsparcie finansowe. Wówczas, szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku są bardzo duże.

 • Należy być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • Potrzeba wskazać numer telefonu oraz adres poczty e-mail.
 • Niezbędne jest również wskazanie numeru rachunku bankowego do wypłaty środków.
 • Konieczne jest wskazanie podstawowych danych przedsiębiorstwa.
 • Należy wskazać, ile faktur chcemy objąć finansowaniem oraz okazać dokumenty będące potwierdzeniem transakcji jak faktura, umowa itd.
 • Jeżeli posiadamy zadłużenie w ZUS lub US, należy o tym poinformować, a następnie przedstawić oświadczenia o stanie zobowiązań wobec tych podmiotów.
 • W przypadku spółek, trzeba okazać bilans i RZIS za ostatnie 2 lata. W przypadku osób fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą – Indos prosi o KPiR za bieżący rok lub PIT za ostatnie 2 lata.
 • Jeżeli klient wnioskuje o faktoring odwrotny lub niejawny – należy wskazać propozycję zabezpieczenia transakcji.

Co warto dodać, Indos nie ma restrykcyjnych wymagań co do stażu przedsiębiorstwa. Wsparcie udzielane jest także działalnościom funkcjonującym krócej niż 1 rok.

Proces wnioskowania w Indos faktoring

Teraz pora przedstawić wspomniany wyżej proces wnioskowania o środki na uregulowanie faktur. Krok po kroku należy zachować chronologiczną kolejność.

 1. Aby zawnioskować o limit faktoringowy, trzeba kliknąć w menu, a następnie wybrać zakładkę oferta. Tam wskazujemy taryfę, jaka nas interesuje – czyli faktoring.
 2. W następnym kroku należy kliknąć pomarańczowy przycisk „złóż wniosek”, po czym zostaniemy skierowani do formularza. Należy w nim wskazać m.in. podstawowe dane na temat firmy, wnioskowany limit faktoringowy w złotówkach oraz wreszcie dane odbiorcy lub obiorców faktury, które zostaną objęte faktoringiem.
 3. Po wskazaniu wszystkich niezbędnych danych, należy zaznaczyć niezbędne zgody i wysłać zgłoszenie.
 4. Teraz pozostaje tylko oczekiwać na kontakt ze strony firmy oraz wydanie decyzji co do wniosku.
 5. W przypadku pozytywnego werdyktu – środki są wysyłane na konto w ciągu 24 godzin lub w ciągu godziny, płatnym ekspresowym przelewem SORBNET.

Jakie bazy weryfikuje Indos faktoring?

Indos w zakładce FAQ informuje, że dopuszcza możliwość zaakceptowania wniosków o wsparcie także w przypadku firm mających zadłużenie w ZUS lub US. Najważniejsza tutaj jest weryfikacja wiarygodności kontrahenta. Ponadto, przy faktoringu odwrotnym lub niejawnym, zamiennikiem umacniającym wiarygodność transakcji jest zabezpieczenie. W polityce prywatności znaleźliśmy potwierdzenie naszych przypuszczeń – Indos nie weryfikuje baz takich jak BIK czy KRD.

Indos faktoring – limit faktoringowy

Pora teraz bliżej przyjrzeć się zakresowi limitu faktoringowego, jaki dostępny jest w Indos. Firma nie umieściła na swojej stronie internetowej klasycznego kalkulatora, dopuszczającego zapoznanie się z zakresami możliwych kwot brutto na fakturze oraz okresu spłaty zobowiązania. Jednak z pomocą przychodzi tutaj bardzo kompleksowo opisana sekcja „pytania i odpowiedzi”. Znaleźliśmy tam większość informacji, jakie przedstawiamy niżej.

 • Kwota brutto na fakturze.
  Indos określa minimalny limit finansowania wynoszący 30 000 złotych.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  Niestety, jeszcze przed złożeniem wniosku firma nie informuje precyzyjnie, jaki zakres terminów dopuszcza w przypadku faktoringu. Takie informacje uzyskamy podczas rozmowy z konsultantem.

Czy Indos faktoring oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Faktoring to usługa opracowana z myślą o różnych potrzebach i różnych formach zależności zachodzących między przedsiębiorcami a ich partnerami. Co za tym idzie, coraz więcej firm działających w branży finansowania faktur oferuje liczne odmiany tej usługi. W przypadku Indos – mamy od czynienia z ponadprzeciętnie obszerną ofertą.

 • Faktoring cichy.
  Jeśli zależy nam na tym, aby nasz kontrahent nie wiedział o tym, że korzystamy z usług faktoringu i chcemy dokonać całej transakcji bez jego udziału – Indos dopuszcza taką możliwość. Oferuje faktoring cichy, zwany tutaj jako „faktoring niejawny”.
 • Faktoring odwrotny.
  Indos oferuje swoim klientom także możliwość skorzystania, z tzw. faktoringu odwrotnego. W ten sposób, usługa ta pokrywa należności przedsiębiorcy wobec swoich kontrahentów, w późniejszym terminie zwracając te środki faktorowi.

Faktoring w Indos – przykładowe parametry limitu i opłaty

Pora teraz przyjrzeć się z bliska zakresowi kosztów, jakie tworzą przykładowy limit faktoringowy. W zakładce „FAQ” Indos wyjaśnia, że nie stosuje stałej miesięcznej opłaty ryczałtowej. Z kolei prowizja pobierana jest od kwoty oraz czasu, w jakim trwa finansowanie faktoringowe.

Co więcej, firma stawia na indywidualne podejście. Prowizja ma elastyczny zakres i wynosi co najmniej 0,06% od udzielonego limitu finansowania. Warto też pamiętać o prowizji przygotowawczej – wynosi ona co najmniej 3% od przyznanego limitu. Dokładne wartości poznajemy podczas podpisywania umowy.

Indos faktoring – czym się wyróżnia?

Analizując z bliska zarówno historię firmy Indos, jak i jej ofertę faktoringową, nie ulega wątpliwości, że można łatwo znaleźć garść aspektów, które wyróżniają ją na tle licznej konkurencji. Przyjrzyjmy się najbardziej wyrazistym ciekawostkom i wyróżnieniom, które warto wyliczyć.

 • Indos to jedna z najstarszych firm faktoringowych w Polsce – wyróżnia się ona prawie 30-letnim doświadczeniem, działając od 1991 roku.
 • Na życzenie klienta, Indos może przekazać środki na opłacenie faktur przelewem SORBNET w ciągu 1 godziny od pozytywnej weryfikacji wniosku.
 • W 2014 roku firma została wyróżniona tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play„.
 • 2016 rok przyniósł kolejne wyróżnienie dla Indos – tym razem, „Najlepsze produkty dla biznesu„.
 • Najnowsze osiągnięcie Indos zyskał w 2019 roku, otrzymując wyróżnienie „Certyfikat Etyczny Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce”.
 • Indos nie przewiduje limitu faktur, jakie mogą zostać objęte finansowaniem.
Indos strona

Indos faktoring – nasza opinia

Podsumowując recenzję Indos nie da się ukryć, że mamy do czynienia z graczem pierwszoligowym. Jest to firma o imponującym, niemal 30-letnim doświadczeniu. A to jak na realia tej wciąż dopiero rozwijającej się w Polsce branży, jest wartością godną podziwu.

Swoje dobre rozeznanie z realiami branży, firma potwierdza zarówno bardzo bogatą ofertą różnych form faktoringu, jak i doskonale zaprojektowaną stroną internetową zawierającą wszystkie niezbędne informacje na temat usług.

Duży plus szczególnie za zakładkę FAQ. Dawno nie widzieliśmy tak rozbudowanej sekcji, która odnosi się do szerokiej gamy często zadawanych pytań. Odpowiedzi nie są do tego zdawkowe, lecz pozwalają dobrze przygotować się do procesu. Polecamy przyjrzenie się bliżej ofercie Indos.

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

Fax:

 • 32 249 54 34

E-mail:

Informacje na temat spółki

Indos logo

Indos

SA

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
276591100
Numer NIP:
6272351283
Numer KRS:
 0000343763
Data rejestracji KRS:
 10 grudnia 2009
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-16:30

Adres firmy

ul. Kościuszki 63, 41-503 Chorzów

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 8 czerwca 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Klient

  04.08.2021, 16:44

  Wyróżniający się komentarz

  Rozumiem że jest obecnie pandemia. Ale metody tej firmy w trakcie procesu przyznawania faktoringu są rodem z najlepszych stalinowskich czasów! Na stronie same pozytywne wpisy typu:” janek z Krakowa”
  w rzeczywistości szukanie dziury w całym! Zdecydowanie Nie polecam!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie