Monevia faktoring – opinie i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Limit finansowania
300 tys zł
Wiek firmy
0 miesięcy
? brak min. wymagań co do stażu i kondycji finansowej – także dla start-up’ów
Faktoring odwrotny
Nie
Maks. pierwsza pożyczka
1 - 300 000 zł
Cichy faktoring
Nie
Opłaty i prowizje
od 0,086%
? za każdy dzień finansowania
Czas wypłaty
15 minut
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Oprocentowanie
0,09 %
? za każdy dzień finansowania
Prowizja
0,086%
Kwota
1 - 300 000 zł
Wartość faktury
100 %
? 100% wartości brutto!
Okres spłaty
7 - 30 dni
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.5/5

Siedziba firmy

MONEVIA SP Z O O
Juliusza Słowackiego 1
85-008 Bydgoszcz

Dane firmy

KRS: 0000075028
NIP: 5541021281
REGON: 091225389

Faktury to jeden z kluczowych czynników kształtujących płynność finansową firmy lub mniejszej działalności gospodarczej. Im ich więcej, tym więcej uwagi trzeba im poświęcać – szczególnie pod kątem regularnego opłacania. Potrzebując dodatkowego zastrzyku gotówki, nie trzeba już jednak szukać kredytów lub pożyczek – optymalny okazuje się bowiem faktoring, jak ten do uzyskania choćby w firmie Monevia!

Miesiące, które pozwalają nie tylko czerpać obiecujące zyski, ale i najpierw sumiennie opłacać wszystkie ciążące na firmie zobowiązania, są rzecz jasna na wagę złota w kalendarzu przedsiębiorstwa. Nie brakuje jednak i takich, w których konieczne jest zaciśnięcie pasa. Aby nie wpłynęło ono negatywnie np. na płynność finansową, warto rozejrzeć się za metodami wygodnego i szybkiego finansowania, które zapewnia faktoring. Dziś przyglądamy się usługom firmy Monevia.

Monevia faktoring – podstawowe informacje

Monevia to jedna z najbardziej doświadczonych w Polsce firm, które reprezentują profil finansowania faktur dla różnej wielkości firm i przedsiębiorstw. Pierwszy wpis o spółce tworzącej tę firmę pojawił się w KRS już w 2001 roku, co oznacza, że doświadczenie Monevii budowane było przez imponujące – jak na branżę faktoringową – prawie 20 lat! Inaczej niż wiele konkurencyjnych firm, siedziba tej spółki znajduje się nie w stołecznej Warszawie, lecz od samych początków w zupełnie innym regionie – Bydgoszczy.

Podstawowym elementem usług świadczonych przez firmę Monevia jest faktoring kierowany do mikroprzedsiębiorców, a także małych firm i tych ze średniego szczebla, działających w Polsce. Co więcej, pakiet usług dzieli się też na spersonalizowane taryfy z myślą o konkretnej odmianie działalności gospodarczej – dobre wieści są takie, że wyodrębniono tutaj firmy transportowe, a także nowo powstałe inicjatywy. Ich potrzeby są w końcu często bardzo specyficzne.

Zarówno zapoznanie się z obszernym pakietem usług, jak i dostępnymi parametrami limitu faktoringowego oraz wreszcie samo wnioskowanie o uzyskanie wsparcia finansowego – to wszystko może odbyć się w 100% online, bez konieczności wychodzenia z domu. Co warto docenić, projekt strony internetowej Monevia należy do jednego z najciekawszych branży. Zadbano nie tylko o przyjemną i przyciągającą uwagę kolorystykę, ale i o przejrzysty układ informacji.


Zobacz także: Małe firmy cierpią z powodu długich terminów płatności faktur – rozmowa z Tomaszem Gąsiorowskim, dyrektorem handlowym w Monevia


Monevia faktoring opinie

Przedsiębiorca, który zainteresowany jest skorzystaniem z usług faktoringowych, często poprzedza złożenie wniosku wnikliwymi poszukiwaniami najlepszej oferty. W dobie internetu nie wymaga to zbyt dużego nakładu czasu – wystarczy kilka minut, aby porównać ze sobą najważniejsze parametry charakteryzujące określone firmy faktoringowe i stanowiące o ich konkurencyjności. To jednak nie wszystko. Poza samą atrakcyjnością oferty, niebagatelne znaczenie mają też dostępne w zasięgu ręki informacje o odczuciach dotychczasowych klientów określonego faktora.

W tym przypadku, pomocna okazuje się fraza „Monevia opinie„. Wyszukując ją w przeglądarce, natknąć możemy się na informacje o wrażeniach wielu przedsiębiorców opisywanej firmy, którzy mieli okazję sfinansować już swoje faktury za pośrednictwem Monevii. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że cenione są stosunkowo przejrzyście rozplanowane koszty usług, a także elastyczność oferty z myślą o różnych formach działalności gospodarczej. Ceniona jest też ekspresowa wypłata środków po przyznaniu limitu, podobnie jak możliwość podwyższenia go w szybki i wygodny sposób.

Monevia - wygląd strony głównej

Monevia faktoring – na czym polegają te usługi?

Usługi faktoringu, w których specjalizuje się Monevia, oparte są na zasadach dość nietypowych dla tego profilu usług. Schemat jest prosty – przedsiębiorca, który z różnych względów potrzebuje dodatkowego źródła środków finansowych na terminowe uregulowanie należnych zobowiązań w postaci faktur, składa wniosek do firmy Monevii (czyli tzw. faktora) o odkupienie faktury. Środki uzyskane w ramach tej transakcji pozwalają zachować płynność finansową firmy, a cała transakcja odbywa się w 100% online.

Wraz z dynamicznym rozwojem tej branży, w ostatnich latach wyodrębniły się różne sposoby na dokonywanie transakcji faktoringu. W tej najpopularniejszej i najbardziej tradycyjnej formie, polega ona jednak na zaangażowaniu trzech stron – poza przedsiębiorcą wnioskującym o limit i firmą go udzielającym, w procedurę angażowany jest też kontrahent.

Co warto dodać, faktoring może nieść korzyści na różnych płaszczyznach. Poza źródłem gotówki od ręki na opłacenie pilnych faktur, zwiększa to też wiarygodność finansową i zaufanie u kontrahentów. Z faktoringu można w końcu korzystać wielokrotnie, nigdy nie zawodząc swoich wierzycieli. To z kolei umacnia pozycję danego przedsiębiorstwa na rynku, gdzie terminowe opłacanie zobowiązań to wciąż nie jest standard.

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Tradycyjnie dla tego typu usług, aby z powodzeniem z nich skorzystać, konieczne jest przejście następującego, niżej scharakteryzowanego schematu.

 1. Klient Monevii, czyli przedsiębiorca, musi wystawić fakturę z odroczonym terminem płatności.
 2. Następnie, przedsiębiorca musi złożyć wniosek o uzyskanie usługi za pośrednictwem sprzedaży wierzytelności.
 3. W następnym kroku, konieczne jest zawiadomienie kontrahenta o cesji oraz zmianie wierzyciela.
 4. W tym etapie, zostają przekazane środki na fakturę.
 5. Ostatni etap to tak naprawdę już tylko kompetencje kontrahenta, którego obowiązkiem było opłacenie faktury. Musi on w ustalonym z Monevią terminie opłacić należność, wpłacając środki wraz z należnymi opłatami.

Sam schemat korzystania z usług Monevii jest dość nietypowy, ale trudno odmówić mu przejrzystości i jasności.

Jak działa faktoring w Monevia

Jakie bazy weryfikuje Monevia faktoring?

Z powodu nietypowego profilu usług świadczonych przez firmę Monevia, deklaruje ona brak konieczności weryfikowania historii kredytowej oraz wiarygodności finansowej ubiegającego się o środki. Jak twierdzi faktor na swojej stronie, nacisk na weryfikację stawia się bardziej w przypadku kontrahenta niż przedsiębiorcy – co bez wątpienia zwiększa zakres potencjalnych klientów Monevii. To oznacza, że jeżeli szukamy faktoringu bez BIK, to taką ofertę znajdziemy właśnie w Monevii.

Monevia faktoring – limit faktoringowy

Niestety – z niezrozumiałych dla nas przyczyn, Monevia nie zdecydowała się na zawarcie na swojej stronie internetowej uniwersalnego kalkulatora pozwalającego na zapoznanie się z podstawowymi parametrami faktury. Co za tym idzie, minimalna oraz maksymalna wartość następujących wartości: kwota brutto na fakturze oraz okres spłaty zobowiązania pozostają zagadką aż do momentu złożenia wniosku. Dopiero wtedy firma deklaruje wskazanie zakresu dostępnych parametrów. Jedyną informacją o wartości limitu, jaką udało nam się znaleźć na stronie internetowej, jest to, że górna kwota limitu to 300 000 złotych,

Czy Monevia oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Faktoring może przyjmować różne postaci, dlatego warto w tym miejscu doprecyzować, jakie konkretne odmiany tej formy finansowania firmowego budżetu są dostępne za pośrednictwem platformy Monevia. Sprzedaż faktur nie przyjmuje w tym przypadku różnych odmian – na inne wariacje nie ma co liczyć.

 • Faktoring cichy.
  Niestety, za pośrednictwem platformy Monevia nie jest możliwe skorzystanie z faktoringu umożliwiającego zawarcie transakcji bez udziału kontrahenta. Jest on niezbędnym ogniwem w łańcuchu, który tworzy procedurę faktoringu.
 • Faktoring odwrotny.
  W ramach platformy faktoringowej Monevia nie jest też możliwe uzyskanie faktoringu odwróconego – środki finansowe przekazywane są na opłacenie faktur tylko w tzw. trybie tradycyjnym.

Faktoring w Monevia – przykładowe parametry limitu i opłaty

Niestety, z wyżej wspomnianych już przyczyn dotyczących braku kalkulatora wartości i terminu spłaty, nie znajdziemy też na stronie internetowej Monevii informacji o przykładowych kosztach dotyczących dodatkowych opłat za skorzystanie z usług. Wartość netto i brutto przykładowego limitu? Orientacyjna wartość prowizji? Nic z tych rzeczy – pozostaje złożyć wniosek i tam czekać na precyzyjne informacje!

Monevia faktoring – czym się wyróżnia?

Choć w teoretycznych założeniach może się wydawać, że każda firma faktoringowa oferuje praktycznie to samo i nawet nie sili się na to, by opakowanie w głębszym stopniu odróżniało się od siebie, to jednak wystarczy kilka minut, aby znaleźć garść cech stanowiących u unikalności danego faktora. Nie inaczej jest z Monevią, na której temat przedstawiamy teraz najciekawsze ciekawostki oraz informacje, które mogą ją wyróżnić na tle konkurencji.

 • Monevia to jedna z najdłużej działających firm faktoringowych na rynku – działalność rozpoczęła w 2001 roku.
 • Z usług Monevii skorzystało dotąd już ponad 4000 przedsiębiorstw różnej wielkości.
 • Monevia zdążyła już z powodzeniem sfinansować ponad 100 000 różnych faktur.
 • Inaczej niż wiele konkurencyjnych firm, siedzibą Monevii jest nie Warszawa, lecz Bydgoszcz.
 • Co nie jest oczywiste u innych firm – Monevia wypłaca od razu 100% wartości brutto faktury.
Monevia - oferta

Monevia – nasza opinia

Zmierzając ku podsumowaniu oferty firmy Monevia, nie da się ukryć, że mamy do czynienia z jednym z najsilniejszych graczy w tej branży. Firma ta wyróżnia się nie tylko imponującym, na tle stosunkowo niedawno pojawiającej się konkurencji, stażem rynkowym wynoszącym przeszło 20 lat. Uwagę zwraca też ciekawie rozplanowaną stroną internetową, która w zręczny sposób gromadzi wszystkie niezbędne informacje na temat oferty, przykuwając uwagę estetycznym oraz niebanalnym projektem i ogólnie przyjaznym charakterem dla użytkownika.

Rysą na tym pozytywnym wizerunku jest zaskakujący brak jednego elementu – Monevia nie zdecydowała się na zawarcie na stronie głównej kalkulatora pozwalającego na dobranie parametrów limitu, co jest poważną niedogodnością. Przyjęło się w końcu w branży, że za pomocą tego prostego narzędzia można szybko sprawdzić podstawowe informacje tworzące istotę faktoringu – kwotę i czas, na jaki udzielany jest limit. Poza tym jednak, Monevia to godna uwagi firma, której usługi powinny zadowolić kolejne setki klientów.

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon: +48 52 525 77 10

Mail: monevia@monevia.pl

Informacje na temat spółki

Monevia

Monevia

Sp. z o.o.

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
091225389
Numer NIP:
5541021281
Numer KRS:
0000075028
Data rejestracji KRS:
20 grudnia 2001
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-16:00

Adres firmy

ul. Słowackiego 1, 85-008 Bydgoszcz

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 25 maja 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (18 votes)
Opinie o MONEVIA - faktoring (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Teo

  14.01.2021, 11:36

  Wyróżniający się komentarz

  korzysytałem już z kilku firm faktoringowych online, Monevia przynajmniej nie kręci w kwestii ceny za transakcję, jest prosto i zrozumiale i co ważne – nie pobierają dodakowych opłat za opóźnienie w zapłacie faktury przez odbiorcę, wszyscy inni tylko czekają by kontrahent spóźnił ci się z zapłatą by „skroić” cię na dodatkowych prowizjach ; tak więc polecam

 • W
  W

  WWW

  30.11.2022, 16:48

  Wyróżniający się komentarz

  Z całego serca nie polecam, bardzo negatywne doświadczenie

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
MONEVIA - faktoring
Złóż wniosek