Opinie o pożyczce w Monedo Now

monedo
Monedo Now

Szczegóły oferty:

10000 zł na 24 miesiące

Pożyczając 5000 zł na 12 miesięcy, całkowita suma do spłaty wyniesie: 7156 zł, z ratą 596 zł.

Tak. Monedo nie wymaga żadnych zaświadczeń, a cały proces odbywa się przez Internet.

Monedo Now firma pozabankowa, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek ratalnych. W porównaniu do innych firm pożyczka od Monedo jest tania oraz szybko dostępna. Decyzję można otrzymać już w 15 minut przez internet, a wypłata pieniędzy nastąpi natychmiast, dzięki automatycznym systemom wypłat.

Wymagania pożyczkodawcy
Wymagania pożyczkodawcy
Złóż wniosek
Złóż wniosek

Monedo Now – spółka działająca na polskim rynku już od ponad 5 lat. Specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych na raty. Własnością firmy były znane domeny jak Panda Money i Kredito24. W tej chwili są nieaktywne i przekierowują na jedyny dostępny w tej chwili produkt spółki, czyli Monedo Now. Pożyczkodawca skupia się na rozwoju jednego produktu, a niewykluczone że w przyszłości pojawią się następne.

Monedo Now udziela pożyczek ratalnych w kwocie do 10,000 złotych, na 24 miesiące. Aby uzyskać pożyczkę ratalną w Monedo, nie są wymagane żadne formalności, zaświadczenia od pracodawcy i tym podobne dokumenty. Wystarczy dowód osobisty. Decyzję o pożyczce dostajemy w ciągu 15 minut przez internet, a środki są przelewane na konto bankowe szybkim przelewem niezależnie od dnia i godziny. Można więc powiedzieć, że Monedo Now działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jakie warunki należy spełnić, żeby uzyskać pożyczkę w Monedo Now?

Aby starać się o pożyczkę od Monedo wystarczy spełnić podstawowe warunki. Pierwszą rzeczą jest ukończone 18 lat. Następną, posiadanie obywatelstwa polskiego i dowodu tożsamości z numerem Pesel. Kolejno, należy być właścicielem rachunku bankowego, którego jest się właścicielem. Nie ma informacji, że nie może być to rachunek z placówki SKOK, więc przyjmujemy, że te również są akceptowane.

Koszty pożyczki w Monedo

Dużym plusem pożyczki w Monedo Now jest jej szybkość, brak formalności i elastyczność w badaniu zdolności kredytowej. Jak wyglądają jednak koszta takiej pożyczki w porównaniu do innych firm udzielających pożyczek na raty?

Porównaliśmy z Monedo 7 najpopularniejszych firm pożyczkowych, biorąc za przykład popularną kwotę 5000 złotych, rozłożoną 12-miesięczne raty. Wyniki mogą pomóc w wybraniu odpowiedniej firmy pożyczkowej, tak żeby zaoszczędzić środki w domowym budżecie.

  1. Provident – całkowita kwota do spłaty: 7938 zł, miesięczna rata 661 zł
  2. Aasa Polska – całkowita kwota do spłaty: 8106 zł, miesięczna rata 675 zł
  3. Zaplo – całkowita kwota do spłaty: 8024 zł, miesięczna rata 710 zł
  4. Wonga – całkowita kwota do spłaty: 6250 zł, miesięczna rata 520 zł
  5. Ferratum Bank – całkowita kwota do spłaty: 8019 zł, miesięczna rata 668 zł
  6. Hapi Pożyczki – całkowita kwota do spłaty: 5600 zł, miesięczna rata 466 zł
  7. Monedo Now – Całkowita kwora do spłaty:  7156.62 zł, miesięczna rata 569 zł

Jak widać, Monedo Now prezentuje się całkiem nieźle pod względem kosztów oferty. Lepszymi warunkami może pochwalić się tylko Wonga i Hapi Pożyczki. Naszym zdaniem przy wyborze oferty najlepiej kierować się kosztami, jakie poniesie klient, przyznawalnością oraz szybkością wypłaty środków.  Monedo zajmuje wysokie, trzecie miejsce w naszym rankingu.

Spłata pożyczki Monedo Now

Monedo do swojej oferty wprowadziła usługę płatności cyklicznych. Jest to wygodna opcja, bo dzięki niej nie trzeba pamiętać o comiesięcznej spłacie raty. Po zaakceptowaniu wniosku o pożyczkę przez Monedo, podajemy dane karty debetowej, a firma w wybranym przez nas dniu pobiera ustaloną ratę z konta. Najwygodniej ustawić dzień spłaty, na dzień kiedy, dostajemy wynagrodzenie od pracodawcy lub dzień po dzięki czemu pieniądze będą pobierane z konta automatycznie, bez zawracania sobie tym głowy. Usługa jest całkowicie bezpłatna i nie będą potrącane z konta żadne dodatkowe sumy.

Nie każdemu jednak taka automatyczna płatność przypadnie do gustu. Na pewno część osób wolałaby nie podawać danych swojej karty firmie pożyczkowej. Można bezpośrednio na stronie, w panelu klienta, zrezygnować z tej opcji, wybierając spłatę tradycyjną.

Monedo now

Czy Monedo sprawdza klienta w BIK?

Monedo, podobnie jak większość firm udzielających pożyczek na raty sprawdza swoich klientów w bazach dłużników BIK, BIG i KRD. Na stronie głównej możemy znaleźć jednak informację:

“Uwaga: to, że figurujesz w rejestrze dłużników, nie oznacza, że Twoja aplikacja będzie automatycznie odrzucona. Bierzemy pod uwagę wiele innych czynników i podejmujemy decyzję o pożyczce, biorąc pod uwagę nie tylko historię kredytową.:

Można więc uznać, że firma podchodzi dosyć elastycznie do zdolności kredytowej klienta. Jeśli jednak mimo próby, wniosek o pożyczkę został odrzucony, są też inne firmy, które nie sprawdzają klientów w BIK. Niestety większość firm pożyczających na raty sprawdza bazy dłużników, ale znaleźliśmy dwi, które tego nie robią. Są to: Ferratum i SuperCredit. Jeśli zaś zamiast pożyczki na raty , będzie odpowiada nam też chwilówka, warto sprawdzić ranking szybkich pożyczek bez BIK. Ich jest zdecydowanie więcej.

Co w przypadku braku spłaty rat?

Monedo Now, tak jak inne firmy z branży zastrzega sobie prawo do przekazania sprawy do działu windykacji, po 30 dniach od planowanego terminu spłaty. Opłaty windykacyjne wyniosą ok 1,15% całkowitej kwoty do spłaty i zostaną do niej doliczone. Oprócz tego dodane zostaną odsetki karne, od całkowitej sumy do zapłaty. Jeśli w dalszym ciągu dłużnik zaniecha spłaty, sprawa zostanie przekazana do sądu, a klient zostanie obciążony dodatkowymi kosztami rozprawy, oraz kosztami egzekucji komorniczej na następnym etapie.

Wymagania i szczegóły oferty od Monedo Now

Monedo now
Sprawdzane bazy:BIK, BIG, KRD
Okres spłaty:6 - 24 miesięcy
Pierwsza pożyczka:Do 10000 zł
Wymagany wiek:Od 18 lat, brak górnej granicy
Możliwość wydłużenia spłaty:Nie
Godziny wypłacania chwilówek:24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Rachunki bankowe:Firma korzysta z szybkich przelewów BlueMedia, więc bank nie ma znaczenia.
KRS:0000305781

Kontakt:

e-mail: info@now.monedo.pl

tel.:  12 881 12 09

Pożyczka na raty: Stała stopa procentowa oferowanych pożyczek wynosi 10%. Roczna stopa procentowa oferowanych pożyczek wynosi od 19,04% do 101,15%. Minimalna kwota pożyczki wynosi 3 000 zł, minimalny okres pożyczki wynosi 3 miesiące. Całkowity koszt oferowanej pożyczki wynosi 3878 zł. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 10 000 zł, maksymalny okres pożyczki wynosi 36 miesiące. Całkowity koszt oferowanej pożyczki wynosi 18 481 zł.Miesięczne raty wynoszą od 709,12 zł do 796,79 zł w zależności od ilości rat, na okres od 6 do 24 miesięcy.

Opinie o pożyczce w Monedo Now
4.3 (85.71%) 7 głos[ów]
2018-10-24T08:35:37+00:0001.10.2017|Pożyczki|

Dodaj komentarz