Monedo Now – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
1 500 - 20 000 zł
Termin spłaty
6 - 48 miesięcy
Złóż wniosek w Monedo Now

Zalety i wady firmy Monedo Now

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki - nawet do 20 000 zł
 • Pożyczka dla osób już od 18. roku życia
 • Szybka decyzja pożyczkowa - nawet w ciągu kilku minut
 • Wysoka akceptowalność
 • Formalności ograniczone do minimum – wystarczy dowód osobisty
Wady
 • Brak możliwości przedłużenia terminu spłaty
 • Przelew środków na konto zależy od sesji Elixir
 • Brak darmowej pożyczki
 • Firma sprawdza klientów w bazach: BIK, BIG, KRD.
 • W tym samym czasie klient może mieć zaciągniętą jedną pożyczkę w MonedoNow

Siedziba firmy

Kreditech Holding SSL GmbH

Prosta 51

00-838 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 2000000 PLN

KRS: 0000429058

NIP: 5252534005

REGON: 146209184

Maks. pierwsza pożyczka1 500 - 20 000 zł
Maks. kolejna pożyczka20000 zł
Sposób weryfikacjiKontoConnect
Godziny pracy w sobotę24/7
Godziny pracy w niedziele24/7
Wiek pożyczkobiorcy18 - 99 lat
Pierwsza pożyczka gratisNIE
Termin spłaty6 - 48 miesięcy
Czas wypłaty15 minut
RRSO12,19 %
Weryfikacja w bazach dłużników
BIK KRD CCC

Monedo Now – spółka działająca na polskim rynku już od ponad 5 lat. Specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych na raty. Własnością firmy były znane domeny jak Panda Money i Kredito24. W tej chwili są nieaktywne i przekierowują na jedyny dostępny w tej chwili produkt spółki, czyli Monedo Now. Pożyczkodawca skupia się na rozwoju jednego produktu, a niewykluczone że w przyszłości pojawią się następne.

Monedo Now udziela pożyczek ratalnych w kwocie do 20 000 złotych, z okresem spłaty od 6 do 48 miesięcy. Aby uzyskać pożyczkę ratalną w Monedo, nie są wymagane żadne formalności, zaświadczenia od pracodawcy i tym podobne dokumenty. Wystarczy dowód osobisty. Decyzję o pożyczce dostajemy w ciągu 15 minut przez internet, a środki są przelewane na konto bankowe szybkim przelewem niezależnie od dnia i godziny. Można więc powiedzieć, że Monedo Now działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jakie warunki należy spełnić, żeby uzyskać pożyczkę w Monedo Now?

Aby starać się o pożyczkę od Monedo, wystarczy spełnić podstawowe warunki. Pierwszą rzeczą jest ukończone 18 lat. Następną, posiadanie obywatelstwa polskiego i dowodu tożsamości z numerem Pesel. Kolejno, należy być właścicielem rachunku bankowego, którego jest się właścicielem. Nie ma informacji, że nie może być to rachunek z placówki SKOK, więc przyjmujemy, że te również są akceptowane.

Koszty pożyczki w Monedo

Dużym plusem pożyczki w Monedo Now jest jej szybkość, brak formalności i elastyczność w badaniu zdolności kredytowej. Jak wyglądają jednak koszta takiej pożyczki w porównaniu do innych firm udzielających pożyczek na raty?

Porównaliśmy z Monedo 5 najpopularniejszych firm pożyczkowych, biorąc za przykład popularną kwotę 5000 złotych, rozłożoną 12-miesięczne raty. Wyniki mogą pomóc w wybraniu odpowiedniej firmy pożyczkowej, tak żeby zaoszczędzić środki w domowym budżecie.

 1. Provident – całkowita kwota do spłaty: 6 300,96 zł, miesięczna rata 525,08 zł
 2. Aasa Polska – całkowita kwota do spłaty: 7 498,25 zł, miesięczna rata 624,76 zł
 3. Zaplo – całkowita kwota do spłaty: 8 024 zł, miesięczna rata 710 zł
 4. Wonga – całkowita kwota do spłaty: 6 250 zł, miesięczna rata 520 zł
 5. Hapi Pożyczki – całkowita kwota do spłaty: 5 600 zł, miesięczna rata 466 zł
 6. Monedo Now – Całkowita kwora do spłaty:  5 720,26 zł), miesięczna rata 476,61 zł

Jak widać, Monedo Now prezentuje się całkiem nieźle pod względem kosztów oferty. Lepszymi warunkami może pochwalić się tylko firma Hapi Pożyczki. Naszym zdaniem przy wyborze oferty najlepiej kierować się kosztami, jakie poniesie klient, przyznawalnością oraz szybkością wypłaty środków.  Monedo zajmuje wysokie, trzecie miejsce w naszym rankingu.

Spłata pożyczki Monedo Now

Monedo do swojej oferty wprowadziła usługę płatności cyklicznych. Jest to wygodna opcja, bo dzięki niej nie trzeba pamiętać o comiesięcznej spłacie raty. Po zaakceptowaniu wniosku o pożyczkę przez Monedo, podajemy dane karty debetowej, a firma w wybranym przez nas dniu pobiera ustaloną ratę z konta. Najwygodniej ustawić dzień spłaty, na dzień kiedy, dostajemy wynagrodzenie od pracodawcy lub dzień po dzięki czemu pieniądze będą pobierane z konta automatycznie, bez zawracania sobie tym głowy. Usługa jest całkowicie bezpłatna i nie będą potrącane z konta żadne dodatkowe sumy.

Nie każdemu jednak taka automatyczna płatność przypadnie do gustu. Na pewno część osób wolałaby nie podawać danych swojej karty firmie pożyczkowej. Można bezpośrednio na stronie, w panelu klienta, zrezygnować z tej opcji, wybierając spłatę tradycyjną.

Czy Monedo sprawdza klienta w BIK?

Monedo, podobnie jak większość firm udzielających pożyczek na raty sprawdza swoich klientów w bazach dłużników BIK, BIG i KRD. Na stronie głównej możemy znaleźć jednak informację:

„Uwaga: to, że figurujesz w rejestrze dłużników, nie oznacza, że Twoja aplikacja będzie automatycznie odrzucona. Bierzemy pod uwagę wiele innych czynników i podejmujemy decyzję o pożyczce, biorąc pod uwagę nie tylko historię kredytową.:

Można więc uznać, że firma podchodzi dosyć elastycznie do zdolności kredytowej klienta. Jeśli jednak mimo próby, wniosek o pożyczkę został odrzucony, są też inne firmy, które nie sprawdzają klientów w BIK. Niestety większość firm pożyczających na raty sprawdza bazy dłużników, ale znaleźliśmy jedną, która tego nie robi, jest to SuperCredit. Jeśli zaś zamiast pożyczki na raty, będzie odpowiadała nam też chwilówka, warto sprawdzić ranking szybkich pożyczek bez BIK. Ich jest zdecydowanie więcej.

Co w przypadku braku spłaty rat?

Monedo Now, tak jak inne firmy z branży zastrzega sobie prawo do przekazania sprawy do działu windykacji, po 30 dniach od planowanego terminu spłaty. Opłaty windykacyjne wyniosą ok 1,15% całkowitej kwoty do spłaty i zostaną do niej doliczone. Oprócz tego dodane zostaną odsetki karne, od całkowitej sumy do zapłaty. Jeśli w dalszym ciągu dłużnik zaniecha spłaty, sprawa zostanie przekazana do sądu, a klient zostanie obciążony dodatkowymi kosztami rozprawy, oraz kosztami egzekucji komorniczej na następnym etapie.

Pożyczka na raty: Stała stopa procentowa oferowanych pożyczek wynosi 8%. Roczna stopa procentowa oferowanych pożyczek wynosi od 13,03% do 49,26%. Minimalna kwota pożyczki wynosi 1 500 zł, minimalny okres pożyczki wynosi 6 miesiące. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 20 000 zł, maksymalny okres pożyczki wynosi 48 miesięcy.

Pożyczając 10 000 zł na 12 miesięcy, nasza rata miesięczna wyniesie od 953,21 zł.

Kwota pożyczki:10 000 zł
Liczba rat:12
Oprocentowanie stałe:8,00%
RRSO:28,63%
Łączna kwota do spłaty:11 441,63 zł

Monedo Now – czy warto w 2020?

Jeżeli poszukujesz w 2020 roku bezpiecznej i sprawdzonej pożyczki online, to Monedo Now może okazać się jedną z najciekawszych ofert. Ta doświadczona firma, pomimo młodego wieku, szybko zdobyła zaufanie klientów. Nie ruszając się od komputera, konsument może uzyskać tutaj w 2020 roku pomoc finansową na dużą kwotę. Wszystko przy terminie spłaty nawet na kilkadziesiąt miesięcy

Komentarze (61)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Magdalena
  Magdalena
  29.06.2020, 16:00

  szybka reakcja, prosty wniosek, spłata też dogodna - jestem zadowoloną klientką

 • Komentarz od Sowacka
  Sowacka
  25.06.2020, 11:42

  Czytelnia oferta, cennik dobry i jasne zasady. Okres spłaty odpowiednio rozłożony. Jest OK.

 • Komentarz od Józef
  Józef
  22.06.2020, 16:46

  Dwa razy już posiłkowałem się pożyczkami tej firmie. I mogę polecić, bo oferta dobra - nie odbiega od innych. Dzwonili ale rozmowa była kulturalna i wszystko wyjaśnione. Polecam

 • Komentarz od Kalina
  Kalina
  21.06.2020, 23:13

  Zaufałam, zawnioskowałam i nie żałuję, pewnie wrócę. Polecam!

 • Komentarz od Marecki
  Marecki
  15.06.2020, 22:30

  Mam dobre doświadczenia z tą firmą. Nie miałem wyjątkowo złej sytuacji jednak potrzebowałem pilnie kasy. O kredycie nie było mowy. Tu przyznali, szybko spłaciłem a w zasadzie samo się spłaciło po podłączeniu karty. Polecam!

 • Komentarz od Dariusz
  Dariusz
  04.06.2020, 17:30

  Polecam! Miałem świadomość warunków i opłat. Dobrze, że mi przyznali środki, więc jestem i tak zadowolony, a byłem w niefajnej sytuacji.

 • Komentarz od tomssonn
  tomssonn
  03.06.2020, 16:23

  W obecnej sytuacji związanej z pandemią firma Monedo nie ma żadnych rozwiązań , które mogą ograniczyć opłaty związane z zaciągniętą pożyczką. To świadczy najlepiej o firmie Monedo. Są bezwzględni w ściąganiu należności i nie interesuje ich trudna sytuacja gospodarcza jak również problemy klientów. Nie polecam!!!

 • Komentarz od Kasia
  Kasia
  05.05.2020, 07:59

  Pożyczka spłacona w listopadzie, w marcu doliczyli się, że policzyli za dużo bagatela o jedną ratę i do dziś nie zwrócili środków tłumacząc mgliście. Szanowna Pani, dziękuję za wiadomość i przepraszam za zwłokę w odpowiedzi. Uprzejmie informuję, że zgłoszenia zwrotu nadpłat z tytułu korekty kalkulacji odsetek są zbierane w jednym raporcie, do którego ma dostęp nasz dział płatności. Zostanie to rozplanowane w taki sposób, aby każdy Klient w mniej więcej tym samym czasie otrzymał zwrot. Dokładny termin nie jest oznaczony. W razie dodatkowych pytań zapraszam do ponownego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Z poważaniem, Jarosław Różański Specjalista ds. Obsługi Klienta

 • Komentarz od Szybki
  Szybki
  30.03.2020, 16:59

  Dzięki za szybką pożyczkę! Polecam!

  • Komentarz od Adam
   Adam
   05.06.2020, 10:29

   To oszuści, piszą o 12 rrso. Po złożeniu wniosku już do podpisania np. kredytu na 20tys biorą prowizje od wypłaty w wysokości 14tys złotych. Jedno wielkie oszustwo, nie polecam.

 • Komentarz od Arek
  Arek
  26.03.2020, 18:12

  Skorzystałem z szybkiej pożyczki w tej firmie i spokojnie polecam. Ta kasa mi pomogła w trudnej chwili. Jeśli teraz taką macie warto skorzystać z ich pomocy. Wszystko można załatwić on line.

Weź pożyczkę w Monedo Now