Monedo Now – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
1500-20000 zł
Termin spłaty
6-36 miesięcy
Złóż wniosek
Maks. pierwsza pożyczka1500-20000 zł
Maks. kolejna pożyczka20000 zł
Sposób weryfikacjiKontoConnect
Godziny pracy w sobotę24/7
Godziny pracy w niedziele24/7
Wiek pożyczkobiorcy18-99 lat
Pierwsza pożyczka gratisNIE
Termin spłaty6-36 miesięcy
Czas wypłaty15 minut

Zalety i wady firmy Monedo Now

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki - nawet do 20 000 zł
 • Pożyczka dla osób już od 18. roku życia
 • Szybka decyzja pożyczkowa - nawet w ciągu kilku minut
 • Wysoka akceptowalność
 • Formalności ograniczone do minimum – wystarczy dowód osobisty
Wady
 • Brak możliwości przedłużenia terminu spłaty
 • Przelew środków na konto zależy od sesji Elixir
 • Brak darmowej pożyczki
 • Firma sprawdza klientów w bazach: BIK, BIG, KRD.
 • W tym samym czasie klient może mieć zaciągniętą jedną pożyczkę w MonedoNow

Siedziba firmy

Kreditech Holding SSL GmbH

Prosta 51

00-838 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 2000000 PLN

KRS: 0000429058

NIP: 5252534005

REGON: 146209184

Weryfikacja w bazach dłużników
BIK KRD CCC

Monedo Now – spółka działająca na polskim rynku już od ponad 5 lat. Specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych na raty. Własnością firmy były znane domeny jak Panda Money i Kredito24. W tej chwili są nieaktywne i przekierowują na jedyny dostępny w tej chwili produkt spółki, czyli Monedo Now. Pożyczkodawca skupia się na rozwoju jednego produktu, a niewykluczone że w przyszłości pojawią się następne.

Monedo Now udziela pożyczek ratalnych w kwocie do 20,000 złotych, na 48 miesięcy. Aby uzyskać pożyczkę ratalną w Monedo, nie są wymagane żadne formalności, zaświadczenia od pracodawcy i tym podobne dokumenty. Wystarczy dowód osobisty. Decyzję o pożyczce dostajemy w ciągu 15 minut przez internet, a środki są przelewane na konto bankowe szybkim przelewem niezależnie od dnia i godziny. Można więc powiedzieć, że Monedo Now działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jakie warunki należy spełnić, żeby uzyskać pożyczkę w Monedo Now?

Aby starać się o pożyczkę od Monedo wystarczy spełnić podstawowe warunki. Pierwszą rzeczą jest ukończone 18 lat. Następną, posiadanie obywatelstwa polskiego i dowodu tożsamości z numerem Pesel. Kolejno, należy być właścicielem rachunku bankowego, którego jest się właścicielem. Nie ma informacji, że nie może być to rachunek z placówki SKOK, więc przyjmujemy, że te również są akceptowane.

Koszty pożyczki w Monedo

Dużym plusem pożyczki w Monedo Now jest jej szybkość, brak formalności i elastyczność w badaniu zdolności kredytowej. Jak wyglądają jednak koszta takiej pożyczki w porównaniu do innych firm udzielających pożyczek na raty?

Porównaliśmy z Monedo 7 najpopularniejszych firm pożyczkowych, biorąc za przykład popularną kwotę 5000 złotych, rozłożoną 12-miesięczne raty. Wyniki mogą pomóc w wybraniu odpowiedniej firmy pożyczkowej, tak żeby zaoszczędzić środki w domowym budżecie.

 1. Provident – całkowita kwota do spłaty: 7938 zł, miesięczna rata 661 zł
 2. Aasa Polska – całkowita kwota do spłaty: 8106 zł, miesięczna rata 675 zł
 3. Zaplo – całkowita kwota do spłaty: 8024 zł, miesięczna rata 710 zł
 4. Wonga – całkowita kwota do spłaty: 6250 zł, miesięczna rata 520 zł
 5. Ferratum Bank – całkowita kwota do spłaty: 8019 zł, miesięczna rata 668 zł
 6. Hapi Pożyczki – całkowita kwota do spłaty: 5600 zł, miesięczna rata 466 zł
 7. Monedo Now – Całkowita kwora do spłaty:  7156.62 zł, miesięczna rata 569 zł

Jak widać, Monedo Now prezentuje się całkiem nieźle pod względem kosztów oferty. Lepszymi warunkami może pochwalić się tylko Wonga i Hapi Pożyczki. Naszym zdaniem przy wyborze oferty najlepiej kierować się kosztami, jakie poniesie klient, przyznawalnością oraz szybkością wypłaty środków.  Monedo zajmuje wysokie, trzecie miejsce w naszym rankingu.

Spłata pożyczki Monedo Now

Monedo do swojej oferty wprowadziła usługę płatności cyklicznych. Jest to wygodna opcja, bo dzięki niej nie trzeba pamiętać o comiesięcznej spłacie raty. Po zaakceptowaniu wniosku o pożyczkę przez Monedo, podajemy dane karty debetowej, a firma w wybranym przez nas dniu pobiera ustaloną ratę z konta. Najwygodniej ustawić dzień spłaty, na dzień kiedy, dostajemy wynagrodzenie od pracodawcy lub dzień po dzięki czemu pieniądze będą pobierane z konta automatycznie, bez zawracania sobie tym głowy. Usługa jest całkowicie bezpłatna i nie będą potrącane z konta żadne dodatkowe sumy.

Nie każdemu jednak taka automatyczna płatność przypadnie do gustu. Na pewno część osób wolałaby nie podawać danych swojej karty firmie pożyczkowej. Można bezpośrednio na stronie, w panelu klienta, zrezygnować z tej opcji, wybierając spłatę tradycyjną.

Czy Monedo sprawdza klienta w BIK?

Monedo, podobnie jak większość firm udzielających pożyczek na raty sprawdza swoich klientów w bazach dłużników BIK, BIG i KRD. Na stronie głównej możemy znaleźć jednak informację:

„Uwaga: to, że figurujesz w rejestrze dłużników, nie oznacza, że Twoja aplikacja będzie automatycznie odrzucona. Bierzemy pod uwagę wiele innych czynników i podejmujemy decyzję o pożyczce, biorąc pod uwagę nie tylko historię kredytową.:

Można więc uznać, że firma podchodzi dosyć elastycznie do zdolności kredytowej klienta. Jeśli jednak mimo próby, wniosek o pożyczkę został odrzucony, są też inne firmy, które nie sprawdzają klientów w BIK. Niestety większość firm pożyczających na raty sprawdza bazy dłużników, ale znaleźliśmy dwi, które tego nie robią. Są to: Ferratum i SuperCredit. Jeśli zaś zamiast pożyczki na raty , będzie odpowiada nam też chwilówka, warto sprawdzić ranking szybkich pożyczek bez BIK. Ich jest zdecydowanie więcej.

Co w przypadku braku spłaty rat?

Monedo Now, tak jak inne firmy z branży zastrzega sobie prawo do przekazania sprawy do działu windykacji, po 30 dniach od planowanego terminu spłaty. Opłaty windykacyjne wyniosą ok 1,15% całkowitej kwoty do spłaty i zostaną do niej doliczone. Oprócz tego dodane zostaną odsetki karne, od całkowitej sumy do zapłaty. Jeśli w dalszym ciągu dłużnik zaniecha spłaty, sprawa zostanie przekazana do sądu, a klient zostanie obciążony dodatkowymi kosztami rozprawy, oraz kosztami egzekucji komorniczej na następnym etapie.

Pożyczka na raty: Stała stopa procentowa oferowanych pożyczek wynosi 10%. Roczna stopa procentowa oferowanych pożyczek wynosi od 19,04% do 101,15%. Minimalna kwota pożyczki wynosi 3 000 zł, minimalny okres pożyczki wynosi 3 miesiące. Całkowity koszt oferowanej pożyczki wynosi 3878 zł. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 10 000 zł, maksymalny okres pożyczki wynosi 36 miesiące. Całkowity koszt oferowanej pożyczki wynosi 18 481 zł.Miesięczne raty wynoszą od 709,12 zł do 796,79 zł w zależności od ilości rat, na okres od 6 do 24 miesięcy.

Monedo Now – czy warto w 2019?

Jeżeli poszukujesz w 2019 roku bezpiecznej i sprawdzonej pożyczki online, to Monedo Now może okazać się jedną z najciekawszych ofert. Ta doświadczona firma, pomimo młodego wieku, szybko zdobyła zaufanie klientów. Nie ruszając się od komputera, konsument może uzyskać w 2019 roku tutaj pomoc finansową na dużą kwotę. Wszystko przy terminie spłaty nawet na kilkadziesiąt miesięcy

Komentarze (50)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Arek
  Arek
  26.03.2020, 18:12

  Skorzystałem z szybkiej pożyczki w tej firmie i spokojnie polecam. Ta kasa mi pomogła w trudnej chwili. Jeśli teraz taką macie warto skorzystać z ich pomocy. Wszystko można załatwić on line.

 • Komentarz od Dominika
  Dominika
  24.03.2020, 17:26

  Wniosek najłatwiejszy z jakim się spotkałam, szybko udzielona pożyczka no i to że sama się spłaca po podpięciu karty. Super!

 • Komentarz od Rafał
  Rafał
  21.03.2020, 10:16

  Prosty sposób złożenia wniosku, szybko otrzymane środki na konto, łatwa forma spłaty. O to mi chodziło. Bez zastrzeżeń!

 • Komentarz od Kacka
  Kacka
  17.03.2020, 11:49

  Dobra oferta! W banku uzyskałam odmowę, a tu akcept na środki, które były mi bardzo potrzebne. Będę polecała tę firmę dalej!

 • Komentarz od Licek
  Licek
  10.03.2020, 13:27

  Byłem w sytuacji kryzysowej i skorzystałem z szybkiej pożyczki. I potwierdzam - szybko rozpatrzony wniosek, od razu środki na koncie. Kontakt pozytywny - otrzymałem wyczerpujące info na zadane pytania. Profesjonalnie!

 • Komentarz od Rodek
  Rodek
  06.03.2020, 14:39

  To moja kolejna pożyczka od tej firmy. Wszystko zgodnie z zapisami. To naprawdę szybkie środki, którymi od czasu do czasu muszę się ratować! Szczerze polecam!

 • Komentarz od Jula
  Jula
  28.02.2020, 14:43

  Wszystko zgodnie z umową! Bardzo polecam!

 • Komentarz od Darek
  Darek
  24.02.2020, 14:50

  Pożyczkę przyznali bez komplikacji, a tego potrzebowałem. Polecam tę firmę - obsługa zrobiła na mnie miłe wrażenie - pomogli!

 • Komentarz od Renata
  Renata
  12.02.2020, 13:42

  Potrzebowałam pilnie ratunku, bo generalnie daje sobie radę bez szybkich pożyczek. Sytuacja mnie zmusiła. Pożyczka spłacona. Firma ok, polecam!

 • Komentarz od Ambroż
  Ambroż
  10.02.2020, 15:42

  Polecam firmę, dobra współpraca! Jeżeli szybko zależy Ci na środkach to warto skorzystać!

Weź pożyczkę