Provident – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 20 000 zł
Złóż wniosek w Provident

Zalety i wady firmy Provident

Zalety
 • Firma o ugruntowanej i wiarygodnej pozycji na rynku
 • Szybka decyzja pożyczkowa
 • Opcja tzw. Okresowej Przerwy w Spłacie - klient może odroczyć termin spłaty ratybez podania przyczyny
Wady
 • Pożyczkodawca sprawdza klientów w bazach: BIK, BIG “InfoMonitor”
 • Dosyć wysokie odsetki w pożyczce ratalnej
 • Szczegóły oferty podawane są po wypełnieniu wniosku

Siedziba firmy

Adres:

Provident Polska S.A.

Inflancka 4A

00-189 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 879000000 PLN
KRS: 0000009389
NIP: 5251571292
REGON: 011994880
Metoda wypłaty przelew na konto
Oprocentowanie 0 %
Wymagane konto bankowe Tak
Kwota 500 - 20 000 zł
RRSO 19,75 %
? dla oferty Samoobsługowa PRO
Okres spłaty 12 - 36 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 20 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 20000 zł
Godziny pracy w sobotę 24/7
Godziny pracy w niedziele 24/7
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 80 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Sposób weryfikacji przelew 1 zł
Czas wypłaty 15 minut

Oferta produktowa „Pożyczka Samoobsługowa PRO” trwa od 01.06.2022 r. i dotyczy pożyczki oferowanej przez Internet spłacanej w 12, 18, 24 lub 36 miesięcznych ratach o całkowitej kwocie pożyczki od 500 zł do 15 000 zł. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 6000 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 1000 zł (w tym: prowizja 480 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 480 zł, odsetki 0 zł), 24 równe raty miesięczne w wysokości 250 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.11.2022 na reprezentatywnym przykładzie „Pożyczki Samoobsługowej PRO”.

Provident pożyczka samoobsługowa

Firmy Provident nie trzeba nikomu przedstawiać. Pożyczkodawca należy do międzynarodowej grupy finansowej IPF, czyli International Personal Finance. Działa nieprzerwanie od 1996 roku. Przez ten czas firma zdążyła sobie wyrobić opinię solidnego pożyczkodawcy. Provident i jego pożyczki udzielane przez przedstawicieli, są dla wielu symbolem tradycyjnych pożyczek pozabankowych. Firma przystosowuje się jednak do zmieniającego się rynku i oprócz pożyczek w domu, oferuje również pożyczki samoobsługowe, które dostępne są w 100% przez internet na dowód osobisty, bez żadnych formalności. Maksymalna kwota pożyczki to 20 000 złotych na 48 miesięcy.

Ogromnym plusem pożyczki samoobsługowej jest możliwość złożenia wniosku online. Również okres kredytowania w przypadku tej oferty wynosi od 5 do 48 miesięcy. Oprócz tego pożyczka samoobsługowa w Providencie charakteryzuje się automatycznym system rozpatrywania wniosków (bez udziału konsultanta). A same środki wypłacane są 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, także w weekendy.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki od Providenta?

O pożyczkę w Providencie może wnioskować każdy, kto ukończył 18 lat, ma polskie obywatelstwo, osobisty rachunek bankowy oraz telefon komórkowy. Ostatnim warunkiem, jaki musisz spełnić, chcąc ubiegać się o pożyczkę, jest stały dochód. Provident nie będzie weryfikować podanych przez Ciebie informacji u pracodawcy. Wystarczą mu dane, które podasz we wniosku.

Weź pożyczkę w Providencie

Pożyczka wynajmowana w Provident do 4 000 zł

W połowie 2020 roku oferta firmy pożyczkowej Provident została urozmaicona o nowy, atrakcyjny produkt będący nietypową odmianą pożyczki ratalnej. Jak działa? To proste – przedstawiamy najważniejsze detale na temat pożyczki wynajmowanej.

Pożyczkę można uzyskać na minimalną kwotę wynoszącą już 500 złotych, a maksymalnie – nawet 4 000 złotych. Udzielana jest ona na okres jedynie 5 miesięcy.

Pożyczka wynajmowana jest możliwa do uzyskania bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej Provident, po czym niezwłocznie skontaktuje się z nami biuro obsługi klienta pożyczkodawcy. Zapytani zostaniemy wówczas o oczekiwaną kwotę pożyczki, a także przeprowadzona zostanie szybka weryfikacja.

W przypadku wydania pozytywnej decyzji dotyczącej przyznania pożyczki, Provident umożliwia nam dwa sposoby wypłaty środków w zależności od indywidualnego uznania – za pomocą gotówki lub przelewem prosto na nasze konto bankowe.

Pożyczka Samoobsługowa PRO

Nowością w ofercie firmy jest natomiast pożyczka Samoobsługowa PRO. Jak o nią wnioskować? Bardzo prosto! Formularz jest dostępny na stronie głównej pożyczkodawcy.

Wnioskować możemy o kwoty w przedziale od 5 000 do maksymalnie 20 000 zł, rozkładając okres spłaty na 12, 18, 24, 36 lub 48 miesięcy. RRSO oferty wynosi od 19,75%. Gotówkę otrzymamy szybkim przelewem na konto.

Reklama Provident – kliknij, by przejść na stronę pożyczkodawcy

Czy Provident sprawdza BIK, BIG, KRD i inne bazy?

Z oferty Providenta mogą skorzystać też osoby ze złą przeszłością kredytową i takie, które miały problemy ze spłatą poprzednich zobowiązań. Provident sprawdza bazy BIK, jednak każdy wniosek rozpatruje indywidualnie.

Koszty pożyczki i wysokość rat w Providencie

Jak prezentują się koszty pożyczki na raty w Providencie? Decydując się na pożyczkę o wartości 5000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy, przyjdzie Ci płacić co miesiąc ratę w wysokości 458,34 zł. Całkowita kwota do spłaty wyniesie 5 500 zł. Oferta dotyczy Pożyczki Samoobsługowej PRO.

Sprawdź również inne pożyczki jak Provident!

Przedłużenie spłaty pożyczki

W Providencie możliwe jest przesunięcie spłaty pożyczki w ramach pakietu Elastyczny Plan Spłat. Poniżej przedstawione są warunki. Każde, jedno przesunięcie spłaty to jeden miesiąc.

 • na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej pełnej racie pożyczki;
 • Twoje zaległości w spłacie pożyczki nie przekraczają 150% wartości raty;
 • nie korzystałeś z przesunięcia terminu spłaty w poprzednim miesiącu;
 • złożyłeś wniosek o przesunięcie terminu spłaty co najmniej 3 dni przed datą spłaty raty wynikającej z harmonogramu spłat.

Możliwe jest przesunięcie tylko jednej raty w całym okresie kredytowania.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji?

Na stronie pożyczkodawcy znaleźć można informację, że firma nie będzie weryfikowała Twojego pracodawcy. Wszystkie dane opierają się na oświadczeniach, które zostały podane przy składaniu wniosku.

Provident – logowanie

Pożyczkodawca umożliwia swoim klientom dostęp do profilu użytkownika. Aby się do niego zalogować, należy kliknąć na stronie internetowej w prawy górny przycisk „Zaloguj się”. Zostaniemy przeniesieni do panelu użytkownika, gdzie wpisujemy swój adres e-mail oraz hasło. W ten sposób zyskamy dostęp do aktualnie spłacanych zobowiązań.

Klienci, którzy chcą ułatwić sobie kontakt z pożyczkodawcą, mogą skorzystać również z ProviGo Provident. Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników korzystających z systemów iOS, jak i Android.

ProviGo to narzędzie, które nie tylko umożliwia szybki kontakt z pracownikiem działu obsługi, ale również stanowi źródło cennych informacji. Po zalogowaniu można podejrzeć postęp w spłacie pożyczek oraz sprawdzić parametry aktualnych ofert finansowych.

Zrzut ekranu ze strony Provident - aplikacja ProviGo

Co w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki?

W razie braku spłaty pożyczki, pożyczkodawca ma możliwość naliczenia dodatkowych opłat, oraz ma możliwość ich wyegzekwowania. Sprawa zapewne zostanie przekazana do firmy windykacyjnej, a następnie do sądu w celu odzyskania należności. Brak spłaty wpłynie na wiarygodność kredytową klienta, co utrudni lub uniemożliwi uzyskanie pożyczki następnym razem.

Najczęstsze pytania

Jak sprawdzić zadłużenie w Providencie?

Aby sprawdzić stan swojego zadłużenia w Provident, należy zalogować się na swoje konto na stronie provident.pl lub zadzwonić na infolinię 600 400 101. Alternatywnie, można także sprawdzić swoje zadłużenie pobierając raport BIK

Jak przesunąć termin spłaty w Provident?

Aby przesunąć termin spłaty zadłużenia należy złożyć wniosek o przesunięcie spłaty co najmniej 3 dni przed terminem spłaty kolejnej raty zadłużenia. Istnieje jednak wiele warunków, które należy spełnić aby przesunięcie spłaty było możliwe. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na infolinii Provident pod numerem 600 200 200

Jak się zalogować do Provident?

Aby zalogować się na swoje konto Provident należy przejść na stronę https://www.provident.pl/logowanie/moje-konto i użyć danych podanych przy rejestracji.

Kiedy dostanę przelew z Provident?

Provident używa systemów natychmiastowych przelewów, więc pieniądze z pożyczki uzyskamy niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Provident – opinie klientów i recenzjaProvident Polska SA
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Data utworzenia firmy:2001
Numer REGON:011994880
Numer KRS:0000009389
Numer NIP:5251571292
Adres siedziby:Inflancka 4A, 00-189 Warszawa    
Opinie o Provident (141)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • N
  N

  Nie ważne kto

  05.08.2020, 16:22

  Wyróżniający się komentarz

  Provident cholerna mafia pożyczasz ile trzeba ci a oni jeszcze zdzierają z ciebie podwójnie tyle i musisz oddawać. Nie polecam i nigdy nie wezmę pożyczki w tej mafii. Nie polecam nikomu nawet znajomym…..!!!!!!

  • a
   a

   agata

   17.12.2020, 19:33

   Wyróżniający się komentarz

   A czy ktos cie biedaku zmusil do zaciagniecia pozyczki w providencie? Do banku mogles isc, dostalbys kopa a nie kredyt, wybor zawsze jest !

  • T
   T

   Tk

   15.01.2021, 14:21

   Wyróżniający się komentarz

   Co pracujesz tam?

  • K
   K

   Korzeń

   24.02.2021, 01:07

   Wyróżniający się komentarz

   Odradzam tę firmę !!! 1/10

  • M
   M

   Mister

   11.09.2021, 04:35

   Wyróżniający się komentarz

   Zdzierają kasę mówili że u nich się co tydzień zmienia nieinformujac o tym .zabierają 3cos złotych tygodniowo za niesplate też o tym nie informując . Miałem 1100 do spłaty spłaciłem 380a drugi raz przyszedłem zapłacić druga ratę też 1000 do spłaty jak to możliwe niewiem niemialem wyboru musiałem zapłacić. Nie polecam .

  • P
   P

   Piter

   10.07.2022, 15:32

   Wyróżniający się komentarz

   Na początku już wiesz, ile będziesz musiał zwrócić. Sam decydujesz. A że na bardzo wysokim procencie? Tak ale oni dają gdy nie masz szans na pożyczkę w zwykłym banku a kasę musisz mieć bo masz „pętlę na szyi”. Nie pomagał fakt, że miałem słabą historię w bik. Tak było w moim przypadku. Gdybym nie dostał kasy od nich (w sumie dwie pożyczki na ok 15 tys) to było by cienko. Fakt bolało dy musiałeś długo zwracać co miesiąc o wiele więcej niż pożyczyłeś. Ale w końcu się udało i spłaciłem pożyczkę. Można powiedzieć, że uratowali mi skórę. Gdybym mógł gdzieś pożyczyć na niższym procencie oczywiście chętnie bym skorzystał. Ale czas mnie gonił a nie mogłem znaleźć innej opcji.
   Jeszcze raz podkreślam: Warunki ciężkie (duże oprocentowanie) ale to Ty decydujesz.

  • r
   r

   rwodkiew09

   07.09.2022, 09:33

   Wyróżniający się komentarz

   Do @Mister. Już Twojego pierwszego zdania nie można zrozumieć a rzucasz też jakieś dziwne oskarżenia….

  • T
   T

   Toomasz

   29.09.2022, 14:21

   Wyróżniający się komentarz

   Koszty mniejsze niż w bankach ,także nie płacz

  • !
   !

   !!!!

   10.12.2022, 04:10

   Wyróżniający się komentarz

   Mnie nachodził jakiś typ przez którego tak się zdenerwowałam że zaczęłam krwawić i poroniłam. Nic nie słuchał co się do niego mówi nawet gdy powiedziałam że tak robi tylko się zaśmiał i przyznał mi rację. Przyczke wzięłam dla kogoś fakt jest po terminie ponieważ „osoba” jej nie spłacała na szczęście zbliżam się ku końcowi…. Nie polecam nikomu brać pożyczek w tej firmie.

  • J
   J

   Jagoda.

   10.02.2023, 20:18

   Wyróżniający się komentarz

   Zgadza się.

 • I
  I

  Iwona

  20.09.2020, 15:52

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam !!! Kontakt przez e-mail to po prostu jakaś masakra ! Zero szacunku dla klienta

  • X
   X

   Xxx

   05.01.2021, 18:52

   Wyróżniający się komentarz

   Ostrzegam do zawarcia umowy nie doszło bo nie dostarczylem skanów dowodu osobistego w dobrym formacie. Później sie rozmyslilem piszę do nich o usunięcie konta a dostaje pismo ze mam otwarta pożyczkę. Masakra. Jak może być otwarta skoro do finalizacji nie doszło pieniędzy nie dostałem. Muszę teraz pobrać raport Bik. A czy ktoś jak brał pożyczkę samoobsługowa to na profilu klienta ona widnieje ? Jak to wygląda?

 • K
  K

  Kamila Wild

  02.12.2020, 11:24

  Wyróżniający się komentarz

  Witam jak mam dochody 500+ rodzinne i zasiłek pielęgnacyjny i mam złą historię czy jest jakaś szansa? Czy bym dostała jakąś pożyczka na święta?

  • A
   A

   Amanda

   21.07.2021, 07:51

   Wyróżniający się komentarz

   Pieniądze z 500+ są „rozdawane” na dzieci a nie na twoje widzi mi się. Jak brakuje ci kasy idź do roboty a nie kredyty zaciągaj u mafii żeby potem twoje dzieci musiały to spłacać!

  • K
   K

   Kama

   22.07.2021, 13:12

   Wyróżniający się komentarz

   Jak mogę wykasować wiadomość

  • E
   E

   Erni

   14.04.2022, 17:19

   Wyróżniający się komentarz

   Ja osobiście nie mogę narzekać na nich miałem dwie pożyczki i dwie spłaciłem przed czasem prowizja po pierwszej została zwrócona po 14 dniach przy drugiej po rozmowie z konsultantem wpłaciłem tyle ile być powinno i sprawa została zamknięta ,prawda jest taka że jak cię nie stać to nie pożyczaj od nikogo

  • r
   r

   rwodkiew09

   07.09.2022, 09:38

   Wyróżniający się komentarz

   Do @ Kama. Napisz do Administratora. Tutaj wyrażamy opinię nt. Providenta

 • J
  J

  Jolanta

  25.05.2023, 19:04

  Wyróżniający się komentarz

  Komentarze nieprzychylne dla providenta a ocena komentarzy 4. Dziwne- naprawdę. Sama nie polecam tej chwilówki bo to dla mnie chwilowka. Spłacasz drugie tyle. Spamią maile i smsy że dadzą a przyjdzie co do czego to odmowa. Gdzie jest ministerstwo, że się nie weźmie za te parabanki i chwilówki co prowizje wysokie mają. Co to za dziadostwo te parabanki i chwilówki. Jestem uwolniona od nich raz na zawsze. Tragedia.

 • E
  E

  Ela

  25.05.2023, 10:44

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam, drugie tyle do spłacania. Kuszą strasznie niby ofertami a jak przyjdzie co do czego to nie dają pomimo dobrej zdolności kredytowej. Sprawdzają w bik. Spamują pocztę e-mail i smsy. Masakra jakaś.

 • R
  R

  Red...

  09.05.2023, 21:52

  Wyróżniający się komentarz

  Ludzie omijajcie ich z daleka..Jedna wielka lichwa, a te ich ubezpieczenia w głowie się nie mieści…

 • J
  J

  Jakub

  04.05.2023, 16:49

  Wyróżniający się komentarz

  Firma to lichwa, jak Polskie prawo może pozwolić na funkcjonowanie takim lichwiarzom na terenie Polski?! za nic mają sobie przepisy prawa! zwrot wcześniej nadpłaconej, pełnej spłacie pożyczki miał nastąpić w ciągu 14 dni, po 18 dniach odezwałem się do nich, szablonowo usłyszałem, że przykro im bla bla bla, mam złożyć reklamację która uwaga zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni! Ta lichwiarska firma naciąga przepisy jak się jej podoba. Ostrzegam ! nie bierzcie żadnych kredytów, bo to firma która powinna nazywać się problem.pl Chętnie przedstawię swoją drogę przez mękę z tymi lichwiarzami.

 • k
  k

  kazaczoka

  14.04.2023, 20:44

  Wyróżniający się komentarz

  ogólnie jeżeli chodzi o odpowiedzi na emeile to tragiczni są zero kontaktu system księgowania z opóźniony też o 3 dni zapłacisz szybciej to tez problem konsultantka powiedziała mi że trzeba płacić na czas a nie szybciej – zapłacisz na czas to dostaniesz smsa że wpłata nie wpłynęła bo system księguje 3 dni :) – nie polecam

 • J
  J

  Justyn

  14.04.2023, 18:26

  Wyróżniający się komentarz

  Proszę uważać! Sprawa zgłoszona już do UOKiK. Biorąc pożyczkę trzeba wykupić abonament medyczny w kwocie 249 zł – 2449 zł, o którym nie ma informacji w Umowie Pożyczki. Koszty pakietu medycznego od firmy JP Medica Sp. z o.o. są podpięte pod „Kwotę wypłacaną Klientowi w gotówce/przelewem na rachunek Klienta”, a to nie jest prawda, gdyż koszt pakietu medycznego jest przelewany przez Provident bezpośrednio firmie JP Medica.. W rezultacie, całkowity koszt pożyczki wynosi ponad 220%.

 • G
  G

  Grzegorz

  17.01.2023, 14:39

  Wyróżniający się komentarz

  Wszystko ok dopóki spłacasz korzystałem z usług tej firmy od 5 lat ale jak to bywa nastał trudniejszy okres i nie mogłem spłacać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym dodatkowe koszty ale to jest jeszcze ok bo nie miałem z czego spłacić uzgodnienia z ich windykacją mam wszystkie smsy i rzetelne spłacanie co miesiąc po 400 zł z ich odsetkami i jak już pozostało do spłaty z 4400 zł tylko 1400 to sprawa do sądu i nakaz zapłaty ponowny do tej pożyczki i dodatkowe koszty na 500 zł wszystko udokumentowane reklamacja to jakiś śmiech oczywiście nie uznali ale odpowiedź nie po 30 dniach a po przeszło 100 tak że jak się noga powinie lepiej nic nie uzgadniać z ich windykatorami tylko od razu sąd i komornik człowiek wie na czym stoi i nic się już więcej nie zmieni w kwotach pewnie mają dodatkowe premie za dodatkowe złupienie „frajerów” ja już więcej z tą firmą nie chcę mieć do czynienia

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!