Opinie o pożyczce samoobsługowej Provident

provident samoobslugowa opinie

Szczegóły oferty:

15000 zł na 24 miesiące

Pożyczając 5000 zł na 12 miesięcy całkowita suma do spłaty wyniesie: 7937 zł, z ratą 661 zł

W przypadku spłaty całej kwoty pożyczki w ciągu 30 dni, klient nie poniesie żadnych kosztów z tytułu odsetek, czy też prowizji.

Tak, w przypadku pożyczki przez Internet nie trzeba przygotowywać żadnych formalności i zaświadczeń.

Provident to firma której nie trzeba przedstawiać. Podążając za trendem szybkich pożyczek online, również taka oferta została uruchomiona w Providencie. Po złożeniu wniosku online otrzymamy decyzję w 15 minut, bez żadnych formalności. Oprócz tego przy spłaceniu pożyczki w miesiąc, klient nie zostanie obciążony żadnymi kosztami.

Wymagania pożyczkodawcy
Wymagania pożyczkodawcy
Złóż wniosek
Złóż wniosek

Provident pożyczka samoobsługowa

Firmy Provident nie trzeba nikomu przedstawiać. Działa nieprzerwanie od 1996 roku, co daje 21 lat obecności na rynku. Przez ten czas firma zdążyła wyrobić sobie renomę solidnego pożyczkodawcy. Provident i jego pożyczki udzielane przez przedstawicieli, są dla wielu symbolem szybkich pożyczek pozabankowych. Firma jednak dostosowała się do zmieniającego się rynku i oprócz pożyczek w domu, oferuje także pożyczki samoobsługowe, dostępne w 100% przez internet bez żadnych formalności. Maksymalna kwota pożyczki to 15000 złotych na 24 miesiące.

Ogromnym plusem pożyczki samoobsługowej jest to, że jest szansa żeby ta pożyczka była w 100% za darmo. Chociaż podczas składania wniosku minimalny czas spłaty to 3 miesiące, w regulaminie jest zapis który mówi, że jeśli spłacimy kwotę pożyczki przed pierwszą ratą, nie ponosimy żadnych opłat. Zrzut ekranu i więcej informacji o tej promocji w poniższym artykule.

Oprócz tego pożyczka samoobsługowa w Providencie to automatyczny system rozpatrywania wniosków bez udziału konsultanta. Pożyczki są wypłacane i rozpatrywane 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, także w weekendy.

Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać z pożyczki od Providenta?

O pożyczkę w Providencie może wnioskować każdy, kto tylko ukończył 18 lat, jest obywatelem polski oraz posiada osobisty rachunek bankowy. Oprócz tego należy mieć telefon komórkowy i potwierdzenie go kodem SMS. Ostatnim warunkiem do spełnienia jest stały dochód, jednak Provident zweryfikuje podanego przez nas pracodawcy. Wszystko opiera się na naszych oświadczeniach które podamy we wniosku.

Pierwsza pożyczka na 30 dni gratis w Providencie

Wiele osób jest zaskoczonych kiedy dowiadują się że pierwszą pożyczkę samoobsługową można mieć za darmo. Informację o tym trudno znaleźć na stronie, a szkoda bo z pewnością skorzystało by więcej osób. Promocja dotyczy pożyczki samoobsługowej której spłatę można rozłożyć od 3 do 24 miesięcy. Maksymalna kwota to nawet 15 tysięcy złotych. Jak można więc nie zapłacić odsetek i prowizji za tą kwotę? Otóż wystarczy że zwrócimy w całości pożyczoną kwotę przed terminem pierwszej raty. Zazwyczaj jest to 30 lub 60 dni, jeśli wybierzemy przesunięcie pierwszej spłaty. Promocja została przez nas dogłębnie zweryfikowana.

Przykładowy proces wygląda następująco:

 1. Bierzemy pożyczkę 7 tyś zł na 12 miesięcy. Jest 09.10, a pierwsza rata przypada na 09.11
 2. W całości spłacamy pożyczkę maksymalnie 08.11 (dzień przed pierwszą ratą)
 3. Cieszymy się pożyczką za darmo

Paragraf 6, punkt 4, z umowy pożyczki samoobsługowej prawniczym językiem mówi:

4. W przypadku spłaty przez Klienta równowartości Całkowitej kwoty pożyczki w jednej lub kilku płatnościach w terminie do dnia spłaty pierwszej, miesięcznej raty pożyczki określonej Umową: (a) uznaje się, że Klient dokonał całkowitej spłaty pożyczki; (b) Całkowity koszt pożyczki ulega pomniejszeniu o: wysokość należnych Prowizji oraz Odsetek naliczonych do tego dnia spłaty; oraz Prowizji i Odsetek, które dotyczą okresu po dniu spłaty; (c) zapłacone przez Klienta w ramach pierwszej, miesięcznej raty pożyczki Prowizja i Odsetki zostają zaliczone na poczet spłaty Całkowitej kwoty pożyczki. Powyższe uprawnienie przysługuje Klientowi niezależnie obok posiadanego przez Klienta ustawowego prawa spłaty pożyczki przed terminem opisanego w § 6 ust. 1 – 3 Umowy i w art. 48 – 52 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

A tu przykładowy zrzut ekranu spłaconej pożyczki 2000 złotych bez żadnych kosztów. Można zauważyć że data zawarcia umowy to 05.01, a spłaty 09.02, czyli minął więcej niż miesiąc. Dzięki temu że przy składaniu wniosku zaznaczana została opcja o opóźnieniu pierwszej spłaty o miesiąc, pożyczka za darmo wciąż była możliwa. provident pożyczka za darmo

Czy Provident sprawdza BIK BIG KRD i inne bazy?

Provident udostępnia swoje usługi także dla osób ze złą przeszłością kredytową i tym którzy mieli problemy w spłacie poprzednich zobowiązań. Baza BIK nie jest sprawdzana przez Providenta, dzięki temu więcej osób może skorzystać z oferty. Klient weryfikowany jest jedynie w bazie BIG.

Provident

Koszty pożyczki i wysokość rat w Providencie

Jak prezentują się koszty pożyczki w Providencie? Jeśli szukamy najtańszej firmy, to poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie. Provident co prawda nie wypada w tym zestawieniu najlepiej, jednak firma stara się konkurować w nieco innych kategoriach. Mimo że pożyczka są może trochę droższa od pozostałych, to można je dostać bez sprawdzania baz BIK. Plusem Providenta jest również to, że nie wymaga też zaświadczeń od pracodawcy.

Porównanie pożyczek ratalnych na kwotę 5000 zł, z okresem spłaty 12 miesięcy:

 1. Provident – całkowita kwota do spłaty: 7938 zł, miesięczna rata 661 zł zł
 2. TakTo Finanse – całkowita kwota do spłaty: 8176 zł, miesięczna rata 681 zł
 3. Aasa Polska – całkowita kwota do spłaty: 8106 zł, miesięczna rata 675 zł
 4. Zaplo – całkowita kwota do spłaty: 8024 zł, miesięczna rata 710 zł
 5. Wonga ratalna – całkowita kwota do spłaty: 6250 zł, miesięczna rata 520 zł
 6. Ferratum Bank – całkowita kwota do spłaty: 8019 zł, miesięczna rata 668 zł
 7. Hapi Pożyczki – całkowita kwota do spłaty: 5600 zł, miesięczna rata 466 zł
 8. Monedo Now – Całkowita kwora do spłaty:  7156.62 zł, miesięczna rata 569 zł

Przedłużenie spłaty pożyczki

Przesunięcie spłaty pożyczki w Providencie jest oczywiście możliwe. Poniżej przedstawione są warunki. Każde jedno przesunięcie spłaty to jeden miesiąc.

– na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej pełnej racie pożyczki;
– Twoje zaległości w spłacie pożyczki nie przekraczają 150% wartości raty;
– nie korzystałeś z przesunięcia terminu spłaty w poprzednim miesiącu;
– złożyłeś aplikację o przesunięcie terminu spłaty co najmniej 3 dni przed datą spłaty raty wynikającą z harmonogramu spłat;
– Twoja umowa została zawarta na co najmniej 6 miesięcy.

Liczba możliwych przesunięć terminu spłaty raty:
Pożyczka na okres od 6 miesięcy do 11 miesięcy – 1 przesunięcie terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres od 12 miesięcy do 17 miesięcy – 2 przesunięcia terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres od 18 miesięcy do 23 miesięcy – 3 przesunięcia terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres 24 miesięcy – 4 przesunięcia terminiu spłaty raty.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji?

Na stronie znaleźć można informację że firma nie będzie weryfikowała naszego pracodawcy. Wszystkie dane opierają się na oświadczeniach które zostały podane przy składaniu wniosku.

Co w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki?

W razie braku spłaty pożyczki, pożyczkodawca ma możliwość naliczenia dodatkowych opłat, oraz ma możliwość ich wyegzekwowania. Sprawa zapewne zostanie przekazana do firmy windykacyjnej, a następnie do sądu w celu odzyskania należności. Brak spłaty wpłynie na zdolność kredytową klienta, co utrudni lub uniemożliwi uzyskanie pożyczki następnym razem.

Szczegóły i wymagania w Providencie

Provident samoobsługowa
Sprawdzane bazy:BIG
Okres spłaty:3 - 36 miesięcy
Pierwsza pożyczka:15000 zł
Wymagany wiek:Od 18 lat, brak górnej granicy
Możliwość wydłużenia spłaty:Tak
Godziny wypłacania chwilówek:24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Pożyczka gratis:Przy spłacie całej pożyczki w 30 dni, klient nie poniesie żadnych kosztów.
Rachunki bankowe:Firma korzysta z szybkich przelewów BlueMedia, więc bank nie ma znaczenia.
KRS:0000009389

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 149,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4763,66 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1763,66 zł (w tym: prowizja 1598,40 zł, odsetki 165,26 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 396,98 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11.05.2017 na reprezentatywnym przykładzie.

2018-05-11T23:33:46+00:0009.10.2017|Pożyczki|

Jeden komentarz

 1. Tom 13 stycznia 2018 at 18:34 - Odpowiedz

  Trochę drogo, ale przynajmniej szybka decyzja i pieniądze dostałem od razu na konto.

Dodaj komentarz