Provident – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

provident logoprovident opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota pierwszej pożyczki: 20 000 zł na 48 miesięcy
 • Koszty pożyczki: W przypadku pożyczki w kwocie 5 000 zł na 12 miesięcy całkowita suma do spłaty wyniesie: 7 937 zł, a rata 661 zł
 • Pożyczka gratis: W przypadku spłaty całej kwoty pożyczki w ciągu 30 dni, nie poniesiesz żadnych kosztów z tytułu odsetek czy też prowizji.
 • Online, w 15 minut, bez formalności? Tak, w przypadku szybkich chwilówek, do uzyskania pożyczki wystarczy dowód osobisty. W ofercie pożyczki samoobsługowej nie są wymagane żadne formalności.
 • Krótka opinia: Provident to firma, której nie trzeba przedstawiać. Podążając za trendem szybkich pożyczek online, podobna oferta została uruchomiona w Providencie. Po złożeniu wniosku online otrzymasz decyzję w 15 minut, bez żadnych formalności. Oprócz tego przy spłaceniu pożyczki w miesiąc nie zostaniesz obciążony żadnymi kosztami.

Provident pożyczka samoobsługowa

Firmy Provident nie trzeba nikomu przedstawiać. Pożyczkodawca należy do międzynarodowej grupy finansowej IPF, czyli International Personal Finance. Działa nieprzerwanie od 1996 roku. Przez ten czas firma zdążył sobie wyrobić opinię solidnej firmy pożyczkowej. Provident i jego pożyczki udzielane przez przedstawicieli, są dla wielu symbolem tradycyjnych pożyczek pozabankowych. Firma przystosowuje się jednak do zmieniającego się rynku i oprócz pożyczek w domu, oferuje także również pożyczki samoobsługowe, które dostępne są w 100% przez internet na dowód osobisty, bez żadnych formalności. Maksymalna kwota pożyczki to 20 000 złotych, a można ją spłacać przez 48 miesięcy.

Ogromnym plusem pożyczki samoobsługowej jest to, że może być ona całkowicie za darmo. Chociaż podczas składania wniosku można wybrać minimalny czas spłaty na 3 miesiące, to w regulaminie jest zapis, który mówi, że w przypadku całkowitej spłaty pożyczki przed pierwszą ratą, nie poniesiesz żadnych opłat. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć w § 6 punkt 4  umowy pożyczki samoobsługowej Provident.  provident regulaminOprócz tego pożyczka samoobsługowa w Providencie charakteryzuje się automatycznym system rozpatrywania wniosków (bez udziału konsultanta). Wnioski są rozpatrywane a pożyczki wypłacane 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, także w weekendy.

Złóż wniosek w Provident

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki od Providenta?

O pożyczkę w Providencie może wnioskować każdy, kto ukończył 18 lat, ma polskie obywatelstwo, konto osobiste oraz telefon komórkowy. Ostatnim warunkiem, jaki musisz spełnić chcąc ubiegać się o pożyczkę jest stały dochód. Provident nie będzie weryfikować podanych przez Ciebie informacji u pracodawcy. Wystarczą mu dane, które podasz we wniosku.

Pierwsza pożyczka na 30 dni gratis w Providencie

Wiele osób jest zaskoczonych, kiedy dowiaduje się, że pierwszą pożyczkę samoobsługową można mieć za darmo. Informację o tym trudno znaleźć na stronie, a szkoda, bo z oferty pewnością skorzystałoby więcej klientów. Promocja dotyczy pożyczki samoobsługowej, którą można spłacać od 3 do 24 miesięcy. Maksymalna kwota tej pożyczki to nawet 20 tysięcy złotych. Jak więc możesz nie zapłacić odsetek i prowizji za tę kwotę? Otóż wystarczy, że zwrócisz w całości pożyczoną kwotę przed terminem spłaty pierwszej raty. Zazwyczaj jest to 30 lub 60 dni (w przypadku wyboru przesunięcia pierwszej spłaty). Zweryfikowałem tę promocję.

Przykładowy proces wygląda następująco:

 1. bierzesz 7 000 zł pożyczki na 12 miesięcy (jeśli zawrzesz umowę 9 kwietnia, to termin spłaty pierwszej raty przypadnie na 9 maja),
 2. spłacasz w całości pożyczkę maksymalnie 8 maja (dzień przed pierwszą ratą),
 3. cieszysz się pożyczką za darmo.

W sposób bardziej formalny opisuje to – przywołany powyżej – paragraf 6, punkt 4 umowy pożyczki samoobsługowej.

Poniżej znajdziesz przykład pożyczki w kwocie 2 000 złotych bez żadnych kosztów. Data zawarcia umowy to 05.01, a spłaty – 09.02. Oznacza to, że minął niż miesiąc. Pożyczkę tę mogłeś otrzymać za darmo dzięki temu, że przy składaniu wniosku zaznaczyłeś opcję o opóźnieniu pierwszej spłaty o miesiąc. provident pożyczka za darmo

Złóż wniosek w Provident

Czy Provident sprawdza BIK BIG KRD i inne bazy?

Z oferty Providenta mogą skorzystać też osoby ze złą przeszłością kredytową i takie, które miały problemy ze spłatą poprzednich zobowiązań. Provident nie sprawdza bazy BIK. Dzięki temu więcej osób może skorzystać z oferty. Wnioskodawca weryfikowany jest jedynie w bazie BIG.

provident baner

Koszty pożyczki i wysokość rat w Providencie

Jak prezentują się koszty pożyczki ratalnej w Providencie? Jeśli szukasz najtańszej firmy, to powinieneś sprawdzić krótkie zestawienie znajdujące się poniżej. Provident co prawda nie wypada w nim najlepiej, stara się jednak konkurować w nieco innych kategoriach. Mimo tego, że pożyczka jest może trochę droższa od pozostałych, to możesz ją dostać bez sprawdzania baz BIK. Plusem Providenta jest również to, że nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy.

Porównanie pożyczek ratalnych w kwocie 5 000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy:

 1. Provident – całkowita kwota do spłaty: 7 938 zł, miesięczna rata 661 zł zł
 2. Aasa Polska – całkowita kwota do spłaty: 8 106 zł, miesięczna rata 675 zł
 3. Zaplo – całkowita kwota do spłaty: 8 024 zł, miesięczna rata 710 zł
 4. Wonga ratalna – całkowita kwota do spłaty: 6 250 zł, miesięczna rata 520 zł
 5. Ferratum – całkowita kwota do spłaty: 8 019 zł, miesięczna rata 668 zł
 6. Hapi Pożyczki – całkowita kwota do spłaty: 5 600 zł, miesięczna rata 466 zł
 7. Monedo Now – Całkowita kwora do spłaty:  7 156.62 zł, miesięczna rata 569 zł

Złóż wniosek w Provident

Przedłużenie spłaty pożyczki

W Providencie możliwe jest przesunięcie spłaty pożyczki. Każde jedno przesunięcie spłaty to jeden miesiąc. Poniżej przedstawione są jego warunki.

 • na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej pełnej racie pożyczki;
 • Twoje zaległości w spłacie pożyczki nie przekraczają 150% wartości raty;
 • nie korzystałeś z przesunięcia terminu spłaty w poprzednim miesiącu;
 • złożyłeś wniosek o przesunięcie terminu spłaty co najmniej 3 dni przed datą spłaty raty wynikającej z harmonogramu spłat;
 • Twoja umowa została zawarta na co najmniej 6 miesięcy.

Liczba możliwych przesunięć terminu spłaty raty:

 • Pożyczka na okres od 6 miesięcy do 11 miesięcy – 1 przesunięcie terminu spłaty raty.
 • Pożyczka na okres od 12 miesięcy do 17 miesięcy – 2 przesunięcia terminu spłaty raty.
 • Pożyczka na okres od 18 miesięcy do 23 miesięcy – 3 przesunięcia terminu spłaty raty.
 • Pożyczka na okres 24 miesięcy – 4 przesunięcia terminu spłaty raty.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji?

Na stronie pożyczkodawcy znaleźć można informację, że firma nie będzie weryfikowała Twojego pracodawcy. Wszystkie dane opierają się na oświadczeniach, które zostały podane przy składaniu wniosku.

Co w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki?

W razie braku spłaty pożyczki, pożyczkodawca ma możliwość naliczenia dodatkowych opłat, oraz ma możliwość ich wyegzekwowania. Sprawa zapewne zostanie przekazana do firmy windykacyjnej, a następnie do sądu w celu odzyskania należności. Brak spłaty wpłynie na wiarygodność kredytową klienta, co utrudni lub uniemożliwi uzyskanie pożyczki następnym razem.

Złóż wniosek w Provident

Szczegóły i wymagania w Providencie

Sprawdzanie bazy:BIG
Okres spłaty:3-48 miesięcy
Pierwsza pożyczka:20 000 zł
Wymagany wiek:Od 18 lat, brak górnej granicy
Możliwość wydłużenia spłaty:Tak
Godziny wypłacania chwilówek:24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Pożyczka gratis:Przy spłacie całej pożyczki w 30 dni, klient nie poniesie żadnych kosztów.
Rachunki bankowe:/td>Firma korzysta z szybkich przelewów BlueMedia, więc bank nie ma znaczenia.
KRS:/td>0000009389

 

Zalety i wady pożyczki w Provident

Zalety:

 • Pewna firma, działająca od lat
 • Natychmiastowe przelewy
 • Bez prześwietlania BIK

Wady:

 • Dosyć wysokie odsetki w pożyczce ratalnej

Kontakt – Infolinia Provident

e-mail: bok@provident.pl
tel.:  600 200 200
tel.:  801 707 990

Godziny pracy infolinii:

Poniedziałek – Piątek: 7.00 – 21.00
Sobota – Niedziele: 9.00 – 15.00

Złóź wniosek w Provident

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 149,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4763,66 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1763,66 zł (w tym: prowizja 1598,40 zł, odsetki 165,26 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 396,98 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11.05.2017 na reprezentatywnym przykładzie.

Dane firmy

Provident Polska S.A. to spółka aukcyjna z siedzibą w Warszawie. Spółka zajmuje się tworzeniem produktów finansowych, takich jak: pożyczki pozabankowe online. Swoją ofertę produktów, tworzy pod marką firmy pożyczkowej Provident.

Dane spółki PROVIDENT POLSKA S A

Prezes zarządu:Agnieszka Monika Kłos
REGON:01199488000000
KRS:0000009389
NIP:5251571292
Kapitał zakładowy142900000 zł
Adres:Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

 

Autor wpisu: Stanisław

Dodaj komentarz

16 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Aneta 29 stycznia 2020 at 12:05 - Odpowiedz

  Witam.
  Jestem klientka w Providencie od kilku lat. Zawsze 100%spłacalność rat. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielem.
  Posiadałam równocześnie trzy pożyczki .Nigdy nie miałam opóźnień. Zgodnie z polityką firmy minęło 17 tygodni od ostatniej umowy pożyczkowej i zazwyczaj pojawiała się oferta. W międzyczasie spłaciłam jedną z pożyczek zgodnie z harmonogramem i cisza. Zadłużenie na jednej mam 1000 zł. Od ostatniej umowy minęło 24 tygodnie. Nigdy wcześniej nie było problemów. 17 tydzień i nowa oferta. Zadłużenie zawsze miłam około 20000 i następna oferta. Na dzień dzisiejszy mam 9000 zł i klapa. Przedstawicielka informuje mnie ,że to system wybiera oferty…. Coś mi się wydaje ,że chyba się zawiesił….

 2. Agnez 7 grudnia 2019 at 16:18 - Odpowiedz

  PROVIDENT SPRAWDZA BIK!!!
  TO WIELKA SCIEMA, ŻE PROVIDENT SPRAWDZA TYLKO REJESTRY DŁUŻNIKÓW. PODCHODZI MNIEJ RESTRYKCYJNIE DO BIKU ALE TO SPRAWDZA. DZIS SPRAWDZALAM SWOJE KONTO W BIK A TU PROSZĘ…5 M-CY TEMU, DOKLADNIE WTEDY JAK STARAŁAM SIĘ O POŻYCZKĘ W PROVIDENCIE JEST ZAPYTANIE O ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ. A TO NIESPODZIANKA

  • Magdalena 9 grudnia 2019 at 22:40 - Odpowiedz

   Starałam się o pożyczkę samoobsługową,dostałam propozycję na 7000 i 18 miesięcy spłaty,no ok,fajnie dalej nie było tak różowo,bo cytuję….pożyczkę dostarczy przedstawiciel(skoro samoobsługowa to miała iść na moje konto)wizyty przedstawiciela mnie nie interesują,dużo wyjeżdżam w delegację dlatego chciałam SAMOOBSŁUGOWĄ….pytam,po cholerę proponują wizyty przedstawiciela skoro klient chce wysyłać co miesiąc raty na ich konto??????…..po telefonie na infolinię i wyjaśnieniu o co mi chodzi….odpowiedź Prowidenta….no tak widocznie system Pani zaproponował….SYSTEM MI ZAPROPONOWAŁ?…..idiotyzm w czystej postaci….zrezygnowałam,bo to jakaś kpina…SAMOOBSŁUGOWA???….też coś!

 3. D 1 grudnia 2019 at 21:07 - Odpowiedz

  U mnie również czyste krd i bik. Próbowałem wziąć pożyczkę 20000zł 0% którą tak wszędzie reklamują, mam dobre dochody, i nie przyznali mi, a zaproponowali 7000zł na RRSO 117,76 % ! Całkowita kwota do spłaty 14238,72 zł, parodia westernu!!

 4. ziom 30 września 2019 at 18:20 - Odpowiedz

  czyste krd i bik proba pozyczki na 20000 niestety nie udana proponuja 3000… wyłudzaja dane omijac

 5. Agata 28 września 2019 at 14:46 - Odpowiedz

  Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności – bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!

 6. Justyna 13 września 2019 at 10:17 - Odpowiedz

  Wielkie bagno nie polecam

 7. Maria 3 sierpnia 2019 at 21:48 - Odpowiedz

  Po raz trzeci wzięłam w Providencie Samoobsługowa pożyczkę ratalną, dwie poprzednie spłacone. Zalogowałam się na moje konto, przesunęłam suwakiem kwotę , o którą się ubiegam, wysokości raty ustaliłam sama, nawet dzień spłaty każdego miesiąca i czekałam chwilkę na akceptację wniosku, potwierdziłam, że akceptuje, dokładnie taką kwotę i ilość rat, o którą wnioskowałam i w ciągu 5 minut od razy pieniążki były na moim koncie. Jestem bardzo zadowolona z usług tej firmy, w innych mi odmawiano a w Providencie bez problemu.

 8. Kinga 6 lipca 2019 at 11:49 - Odpowiedz

  Nie polecam tej firmy. Bardzo wysokie oprocentowanie to jeszcze pracownicy mają problem z dyspozycyjnością. Polecam pożyczki krótkoterminowe, które szybko są przelewem na koncie, można szybko dokonać zapłaty w formie przelewu, a nie czekać łaskawie aż pracownik terenowy przyjdzie po gotówkę.

 9. Konrad 21 czerwca 2019 at 15:33 - Odpowiedz

  ogromne oprocentowanie i bardzo długa weryfikacja!! W takich firmach jak Szybka Gotowka lub vivus otrzymujesz pożyczkę naprawdę bardzo szybko

 10. Ela 16 czerwca 2019 at 15:52 - Odpowiedz

  Ja jestem zadowolona z ich obsługi brałam u nich pożyczkę i pieniaszki do ręki dostałam i nie żałuję że jestem ich klientka już trzeci raz u nich mam pożyczkę

 11. Kornelia 13 czerwca 2019 at 10:50 - Odpowiedz

  NIE POLECAM! obsługa niemiła, decyzja bardzo długo, przez telefon nie da się dogadać! Inni oferują więcej i szybciej w Szybka Gotówka dostaję przelew na konto za kilka minut!!

 12. Sławomir 8 kwietnia 2019 at 18:17 - Odpowiedz

  Miła i fachowa obsługa. Przede wszystkim dobre oferty i dla regularnie spłacających lepsze oferty. Gorąco polecam. W trudnych chwilach jako jedyni mi zaufali z wzajemnością.

 13. Marii 22 marca 2019 at 22:01 - Odpowiedz

  Polecam,,,.jako jedyni mi zaufali kiedy tego.potrzebowałam….i to nie pierwszy raz…nigdy nie miałam .żadnych przykrych incydentów związanych ze spłatą…zawsze podziękowania …więc dziwią mnie komentarze tu wystawiane….ja zapewne nie raz do nich wrócę kiedy będę w potrzebie bo i koszty są o wiele mniejsze niż w wielu innych firmach…zresztą wystarczy porównać

  • Justyna 13 września 2019 at 10:19 - Odpowiedz

   Chcesz mieć więcej problemów wez sobie pożyczkę w providencie

 14. Tom 13 stycznia 2018 at 18:34 - Odpowiedz

  Trochę drogo, ale przynajmniej szybka decyzja i pieniądze dostałem od razu na konto.