Provident odstąpienie od umowy pożyczki – darmowy wzór

Czy możliwe jest odstąpienie od umowy pożyczki w Provident bez podania przyczyny? Okazuje się, że tak i nie jest to aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Pobierz darmowy wzór i pozbądź się niechcianego zobowiązania.

odstapienie od umowy pozyczki provident

Kluczowe informacje

  • Masz pełne prawo odstąpić od umowy pożyczki w Provident w ciągu 14 dni od jej zawarcia, bez konieczności podawania przyczyny swojej decyzji​;
  • W tym celu złóż oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Najlepiej z wykorzystaniem formularza, który pobierzesz ze strony: provident.pl lub w formie pisemnego oświadczenia. Jego darmowy wzór pobierzesz poniżej;
  • Odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni od momentu jej zawarcia, jest całkowicie bezpłatne. Pamiętaj tylko, że jesteś zobowiązany do zwrotu całej pożyczonej kwoty oraz zapłaty odsetek za okres korzystania z pożyczki;
  • Przysługuje Ci 30 dni na zwrot całego finansowania wraz z naliczonymi odsetkami. Ponadto Provident, o ile zaakceptuje wniosek o odstąpienie, zobowiązany jest do zwrotu poniesionych przez Ciebie opłat i prowizji.
Provident: opinie klientów i recenzja Zobacz

Odstąpienie od umowy w Providencie

Provident jest jednym z najbardziej znanych pożyczkodawców w Polsce. Mimo to nadal wiele osób nie wie, że istnieje możliwość odstąpienia od umowy pożyczki i to zgodnie z obowiązującymi warunkami. Wystarczy jedynie zapoznać się z jej treścią i postępować zgodnie z wytycznymi.

Odstąpienie od umowy Provident musi respektować ze względu na Ustawę o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). Możemy przeczytać w niej, że:

Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Art. 53. 1. Ustawy o kredycie konsumenckim

W praktyce oznacza to, że możesz skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Nie stanowi problemu również to, że umowa z pożyczkodawcą została podpisana poza siedzibą firmy, w ramach tzw. pożyczki online.

W jaki sposób odstąpić od umowy pożyczki w Providencie?

Przede wszystkim Provident musi otrzymać Twój formularz odstąpienia od umowy pożyczki. Dołączany jest on właśnie do wspomnianej umowy. Możesz doręczyć go firmie:

  • osobiście (lub przez pełnomocnika), prosto do siedziby;
  • listem poleconym wysłanym na adres siedziby;
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając skan formularza wraz z odręcznym podpisem.

Alternatywnym rozwiązaniem jest jeszcze złożenie oświadczenia od umowy pożyczki. W tym przypadku nie musisz korzystać z dokumentu przygotowanego przez pożyczkodawcę. Taka forma nie ma odgórnie ustalonego wzoru. Sporządzisz ją samodzielnie, pamiętając o tym, by zawierała takie informacje, jak:

  • Twoje imię i nazwisko;
  • adres zamieszkania;
  • PESEL i numer dowodu osobistego;
  • numer klienta;
  • numer pożyczki i/lub zawartej umowy;
  • datę zawarcia umowy;
  • odwołanie do Ustawy;
  • deklarację zwrotu otrzymanych środków;
  • numer rachunku, na który zwrócone zostaną pieniądze;
  • odręczny podpis i datę.

Gotowy wzór odstąpienia od umowy pobierzesz w formacie .pdf oraz .doc poniżej.

Pobierz wzór wniosku o odstąpienie od umowy z Provident

Wzór wniosku jest dostępny do pobrania bezpłatnie, w wersji edytowalnej w formacie DOC oraz pliku do druku (PDF):


Wzór wniosku w wersji DOC


Wzór wniosku w wersji PDF

Na jaki adres wysłać odstąpienie od umowy pożyczki w Providencie?

Gotowe dokumenty dostarcz na adres: Provident Polska S.A., ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa, lub na adres e-mail: bok@provident.pl.

Zgodnie z formularzem informacyjnym Provident, masz 14 dni na złożenie odstąpienia. Liczone jest ono od daty zawarcia umowy pożyczki.

W przypadku, gdy Pan/Pani otrzymał podpisany egzemplarz umowy po dniu zawarcia umowy pożyczki termin 14 dni do odstąpienia od umowy liczy się od dnia otrzymania przez Pana/Panią podpisanego egzemplarza umowy.

czytamy na stronie provident.pl

Co, jeśli minie wspomniane 14 dni? W takim przypadku niestety będziesz zobowiązany do spłaty finansowania na warunkach określonych w umowie.

Jak wygląda skuteczne odstąpienie od umowy? Wzór z omówieniem Zobacz

Jak można skontaktować się z firmą Provident?

Kontakt z firmą możliwy jest na kilka sposobów. Do Twojej dyspozycji pozostaje:

  • formularz kontaktowy, dostępny na stronie internetowej Provident w zakładce Kontakt: www.provident.pl/kontakt;
  • korespondencja e-mail na adres: bok@provident.pl;
  • kontakt telefoniczny: 600 400 150;
  • korespondencja pisemna, wysyłana na wyżej wspomniany adres siedziby.

Dodatkowo, jeśli posiadasz konto w serwisie Provident, to o szczegóły warto zapytać doradcę. Kontakt z nim jest możliwy właśnie za pośrednictwem konta użytkownika.

Częste pytania czytelników

Jak liczyć 14 dni na odstąpienie od umowy pożyczki w Provident?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami odstąpienie liczone jest od daty zawarcia umowy pożyczki. W praktyce oznacza to, że jeśli otrzymasz podpisane dokumenty później niż w dniu zawarcia umowy, to wspomniane 14 dni będzie obowiązywać od daty otrzymania podpisanej umowy.

Czy Provident może wypowiedzieć umowę pożyczki?

Tak, Provident może wypowiedzieć umowę pożyczki swojemu klientowi. Takie działanie ma 14 dni wykonalności od chwili, gdy będziesz spóźniał się z zapłatą kwoty równej dwóm miesięcznym ratom zobowiązania. Zanim jednak do tego dojdzie, otrzymasz od firmy nakaz wpłaty należności (* lub przynajmniej jej części) w ciągu 7 dni. Pożyczkodawca ma prawo wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym również wtedy, gdy, np. podałeś we wniosku nieprawdziwe dane czy przekazałeś całą sumę lub jej część innej osobie.

Jak zwrócić pożyczkę od Providenta?

Pożyczkę od Providenta zwracasz na konto pożyczkodawcy, które podane jest w harmonogramie spłaty pożyczki lub na podpisanej umowie. Warto to zrobić tuż po wysłaniu deklaracji odstąpienia od umowy. Jest to bardzo ważna kwestia, bo nawet jeśli oświadczenie w pisemnej formie nie dotrze do siedziby firmy na czas, a pieniądze zostaną zwrócone, to takie wypowiedzenie powinno zostać uznane.

Polecamy:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie będzie widoczny publicznie

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

  • W
    W

    Wojciech

    07.07.2024, 20:36

    Wyróżniający się komentarz

    Jeśli chodzi o formularze od odstapienia od umowy nie należy go brac z umowy podpisanej bo to jest lipa i później można spłacać cały kredyt. A ponadto provident nie czyta emaili i ma to gdzieś co klient tam wysyła. Ja osobiście pobrałem tutaj ze strony i do nich wysłałem, przez email i listownie poleconym przez pocztę Polskę gdzie jest pieczątka nadania . Jak wysłałem do nich formularz z odstapienia od umowy z umowy zawartej w danym dniu , to niestety email gdzieś zaginął. Więc postanowiłem pobrać tutaj i wysłać listownie . Odstąpienie od umowy od razu nastąpiło, tego samego dnia .

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie