Czy możliwe jest odstąpienie od umowy pożyczki w Provident bez podania przyczyny? Okazuje się, że tak i nie jest to aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Pobierz darmowy wzór i pozbądź się niechcianego zobowiązania.
Kluczowe informacje
- Masz pełne prawo odstąpić od umowy pożyczki w Provident w ciągu 14 dni od jej zawarcia, bez konieczności podawania przyczyny swojej decyzji;
- W tym celu złóż oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Najlepiej z wykorzystaniem formularza, który pobierzesz ze strony: provident.pl lub w formie pisemnego oświadczenia. Jego darmowy wzór pobierzesz poniżej;
- Odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni od momentu jej zawarcia, jest całkowicie bezpłatne. Pamiętaj tylko, że jesteś zobowiązany do zwrotu całej pożyczonej kwoty oraz zapłaty odsetek za okres korzystania z pożyczki;
- Przysługuje Ci 30 dni na zwrot całego finansowania wraz z naliczonymi odsetkami. Ponadto Provident, o ile zaakceptuje wniosek o odstąpienie, zobowiązany jest do zwrotu poniesionych przez Ciebie opłat i prowizji.
Odstąpienie od umowy w Providencie
Provident jest jednym z najbardziej znanych pożyczkodawców w Polsce. Mimo to nadal wiele osób nie wie, że istnieje możliwość odstąpienia od umowy pożyczki i to zgodnie z obowiązującymi warunkami. Wystarczy jedynie zapoznać się z jej treścią i postępować zgodnie z wytycznymi.
Odstąpienie od umowy Provident musi respektować ze względu na Ustawę o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). Możemy przeczytać w niej, że:
Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.
Art. 53. 1. Ustawy o kredycie konsumenckim
W praktyce oznacza to, że możesz skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Nie stanowi problemu również to, że umowa z pożyczkodawcą została podpisana poza siedzibą firmy, w ramach tzw. pożyczki online.
W jaki sposób odstąpić od umowy pożyczki w Providencie?
Przede wszystkim Provident musi otrzymać Twój formularz odstąpienia od umowy pożyczki. Dołączany jest on właśnie do wspomnianej umowy. Możesz doręczyć go firmie:
- osobiście (lub przez pełnomocnika), prosto do siedziby;
- listem poleconym wysłanym na adres siedziby;
- za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając skan formularza wraz z odręcznym podpisem.
Alternatywnym rozwiązaniem jest jeszcze złożenie oświadczenia od umowy pożyczki. W tym przypadku nie musisz korzystać z dokumentu przygotowanego przez pożyczkodawcę. Taka forma nie ma odgórnie ustalonego wzoru. Sporządzisz ją samodzielnie, pamiętając o tym, by zawierała takie informacje, jak:
- Twoje imię i nazwisko;
- adres zamieszkania;
- PESEL i numer dowodu osobistego;
- numer klienta;
- numer pożyczki i/lub zawartej umowy;
- datę zawarcia umowy;
- odwołanie do Ustawy;
- deklarację zwrotu otrzymanych środków;
- numer rachunku, na który zwrócone zostaną pieniądze;
- odręczny podpis i datę.
Gotowy wzór odstąpienia od umowy pobierzesz w formacie .pdf oraz .doc poniżej.
Pobierz wzór wniosku o odstąpienie od umowy z Provident
Wzór wniosku jest dostępny do pobrania bezpłatnie, w wersji edytowalnej w formacie DOC oraz pliku do druku (PDF):
Na jaki adres wysłać odstąpienie od umowy pożyczki w Providencie?
Gotowe dokumenty dostarcz na adres: Provident Polska S.A., ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa, lub na adres e-mail: bok@provident.pl.
Zgodnie z formularzem informacyjnym Provident, masz 14 dni na złożenie odstąpienia. Liczone jest ono od daty zawarcia umowy pożyczki.
W przypadku, gdy Pan/Pani otrzymał podpisany egzemplarz umowy po dniu zawarcia umowy pożyczki termin 14 dni do odstąpienia od umowy liczy się od dnia otrzymania przez Pana/Panią podpisanego egzemplarza umowy.
czytamy na stronie provident.pl
Co, jeśli minie wspomniane 14 dni? W takim przypadku niestety będziesz zobowiązany do spłaty finansowania na warunkach określonych w umowie.
Jak wygląda skuteczne odstąpienie od umowy? Wzór z omówieniemJak można skontaktować się z firmą Provident?
Kontakt z firmą możliwy jest na kilka sposobów. Do Twojej dyspozycji pozostaje:
- formularz kontaktowy, dostępny na stronie internetowej Provident w zakładce Kontakt: www.provident.pl/kontakt;
- korespondencja e-mail na adres: bok@provident.pl;
- kontakt telefoniczny: 600 400 150;
- korespondencja pisemna, wysyłana na wyżej wspomniany adres siedziby.
Dodatkowo, jeśli posiadasz konto w serwisie Provident, to o szczegóły warto zapytać doradcę. Kontakt z nim jest możliwy właśnie za pośrednictwem konta użytkownika.
Częste pytania czytelników
Jak liczyć 14 dni na odstąpienie od umowy pożyczki w Provident?
Czy Provident może wypowiedzieć umowę pożyczki?
Jak zwrócić pożyczkę od Providenta?
Polecamy:
Wojciech
07.07.2024, 20:36
Jeśli chodzi o formularze od odstapienia od umowy nie należy go brac z umowy podpisanej bo to jest lipa i później można spłacać cały kredyt. A ponadto provident nie czyta emaili i ma to gdzieś co klient tam wysyła. Ja osobiście pobrałem tutaj ze strony i do nich wysłałem, przez email i listownie poleconym przez pocztę Polskę gdzie jest pieczątka nadania . Jak wysłałem do nich formularz z odstapienia od umowy z umowy zawartej w danym dniu , to niestety email gdzieś zaginął. Więc postanowiłem pobrać tutaj i wysłać listownie . Odstąpienie od umowy od razu nastąpiło, tego samego dnia .