Aasa odstąpienie od umowy pożyczki – wzór do pobrania

Aasa to firma, która udziela klientom pożyczek ratalnych. To, co wyróżnia ją na tle innych instytucji, to fakt, że do finansowania możesz otrzymać pakiet medyczny lub językowy. Atrakcyjna oferta sprawia, że nietrudno jest podjąć pochopną decyzję o wzięciu pożyczki. Jak się z tego wyplątać? Sprawdziłam, jak wygląda odstąpienie od umowy pożyczki w Aasa wraz z pakietem dodatkowych usług.

Kluczowe informacje

  • Klienci Aasa mają prawo do odstąpienia od umowy pożyczkowej w terminie 14 dni kalendarzowych od daty jej zawarcia.
  • Aby odstąpić od umowy, klient musi wypełnić odpowiedni dokument dostępny na stronie internetowej Aasa w sekcji „Dokumenty” i przesłać go na adres e-mail info@aasapolska.pl lub pocztą na adres siedziby.
  • Klienci Aasa mają możliwość odstąpienia od umowy zawierającej pakiet usług medycznych lub językowych, również w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy pożyczki od Aasa?

Każdy klient ma prawo do odstąpienia od umowy pożyczkowej w terminie 14 dni kalendarzowych od daty jej zawarcia. Gwarantuje mu to ustawa o kredycie konsumenckim, a dokładnie art. 53. Jeśli zdecydowałeś się wziąć pożyczkę ratalną, która jednak nie jest Ci potrzebna – możesz skorzystać z prawa wypowiedzenia bez podania przyczyny. W Aasa wystarczy, że wypełnisz odpowiedni dokument i prześlesz go na adres poczty elektronicznej: info@aasapolska.pl lub pocztą tradycyjną na adres siedziby pożyczkodawcy. Firma udostępnia wzór oświadczenia na swojej stronie internetowej w sekcji „Dokumenty”.

Na jaki adres wysłać odstąpienie od umowy pożyczki w Aasa?

Wypełnione oświadczenie wyślij na adres:

Aasa Polska S.A. ul. Hrubieszowska 2 01-209 Warszawa.

Pamiętaj o tym, aby wybrać list polecony z potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przesyłka dotarła we właściwe miejsce i zdobędziesz potwierdzenie, które w razie problemów posłuży Ci za dowód.

Pobierz wzór wniosku o odstąpienie od umowy z Aasa

Aasa udostępnia wzór wniosku na swojej stronie internetowej. Możesz go pobrać w dowolnej chwili, wypełnić swoimi danymi, a następnie wysłać do pożyczkodawcy. Zachęcamy też do skorzystania z naszego wzoru umieszczonego poniżej. Znajdziesz go tu w dwóch wersjach: edytowalnej w formacie DOC oraz pliku do druku (PDF).


Wzór wniosku w wersji DOC


Wzór wniosku w wersji PDF

Jak zrezygnować z pakietu medycznego w Aasa?

Pakiet medyczny umożliwia korzystanie z usług stomatologicznych, teleporad, konsultacji online z różnych dziedzin czy z badań laboratoryjnych. Z takiego pakietu może skorzystać każdy, kto złoży wniosek o finansowanie z pakietem gold lub biznes, dopełni wymaganych formalności i podpisze umowę pożyczki.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podobnie jak w przypadku pożyczki, odstąpić od umowy zawierających pakiet usług medycznych. Klient ma na to 14 dni i w tym czasie powinien złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy.


Wzór formularza odstąpienia od umowy sprzedaży pakietu usług medycznych

Rezygnacja z pakietu medycznego, chociaż jest darmowa, pociąga za sobą pewne konsekwencje. Zgodnie z regulaminem, jeśli klient przeznaczył część kwoty uzyskanej pożyczki na zakup pakietu medycznego, to musi wyrazić zgodę na przekazanie opłaty za niewykorzystany okres trwania umowy do Aasa Polska.

Jak zrezygnować z pakietu językowego?

Podobnie jak w przypadku pakietu medycznego, pożyczkobiorcy, którzy zdecydują się zawnioskować o pożyczkę wraz z dostępem do kursu językowego, mogą bez podania przyczyny z niego zrezygnować. Mają na to 14 dni od dnia zawarcia umowy. W tym przypadku również obowiązuje zasada przekazania płatności za niewykorzystany okres trwania umowy.


Wzór formularza odstąpienia od umowy pakietu językowego

Jak można skontaktować się z Aasa?

Jeśli masz jakieś pytania, które chcesz zadać po lub przed zawarciem umowy, możesz skorzystać z:

  • infolinii, która jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00. Zadzwoń pod numer 801 40 40 40 lub (22) 46 00 300,
  • wysłać wiadomość pocztą mailową na adres: info@aasapolska.pl
  • czatu dostępnego na stronie internetowej pożyczkodawcy. 

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje odstąpienie od umowy pożyczkowej Aasa?

Odstąpienie od umowy jest bezpłatne. Warto jednak pamiętać o tym, że musisz oddać pożyczkodawcy odsetki za okres liczony od dnia następującego po dniu wypłaty środków do dnia poprzedzającego zwrot pożyczki na rachunek Pożyczkodawcy.

Na jaki rachunek bankowy powinienem spłacić pożyczkę?

Kredyt należy spłacić na podany w umowie numer rachunku. Znajdziesz go w harmonogramie oraz po zalogowaniu się na swój profil.

W jakim terminie klient ma prawo do odstąpienia od umowy pożyczki?

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim może to zrobić w ciągu 14 dni kalendarzowych.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie