Wonga odstąpienie od umowy pożyczki – wzór do pobrania

Jeśli złożyłeś wniosek o finansowanie i otrzymałeś środki na swoje konto, możesz wypowiedzieć umowę w ciągu 14 dni. Oto jak wygląda ten proces w Wonga.

Kluczowe informacje

  • Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, zaciągając pożyczkę w Wonga, masz prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od otrzymania środków.
  • Aby odstąpić od umowy, należy wypełnić i przesłać wniosek pocztą na adres firmy lub elektronicznie, skanując i wysyłając dokument drogą mailową. 
  • Po odstąpieniu od umowy pożyczkowej, musisz zwrócić całą kwotę pożyczki w terminie do 30 dni (liczą się dni od złożenia wniosku o odstąpienie).
  • Odstąpienie o pożyczki jest bezpłatne. 

Pobierz wzór wniosku o odstąpienie od umowy z Wonga

Wonga udostępnia wzór wniosku na swojej stronie internetowej. Możesz go pobrać w dowolnej chwili, wypełnić swoimi danymi, a następnie wysłać do pożyczkodawcy. Zachęcamy też do skorzystania z naszego wzoru umieszczonego poniżej. Udostępniamy go bezpłatnie, w wersji edytowalnej w formacie DOC oraz pliku do druku (PDF):


Wzór wniosku w wersji DOC


Wzór wniosku w wersji PDF

Wonga odstąpienie od umowy ramowej – gdzie wysłać?

Wypełniony wniosek możesz przesłać pocztą na adres: Wonga.pl sp z o.o, ul. Żaryna 2b bud. D, 02-593 Warszawa. Zalecamy, aby w tym przypadku wybrać przesyłkę poleconą, dzięki czemu w razie jakichkolwiek problemów, będziesz dysponować potwierdzeniem przesłania dokumentu.

Istnieje również opcja dostarczenia wypowiedzenia mailem, bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz i zeskanujesz dokument, a następnie prześlesz go na adres poczty elektronicznej wskazany na stronie internetowej: kontakt@wonga.com.

Ile mam czasu na złożenie wypowiedzenia w Wonga?

Zgodnie z informacjami zawartymi we wzorze oświadczenia o odstąpieniu od umowy ramowej, masz 14 dni na złożenie dokumentu. Taki termin nie jest jednak przypadkowy. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim:

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny 1.

Art. 53 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim

Po odstąpieniu od umowy musisz spłacić całość otrzymanej pożyczki. Masz na to maksymalnie 30 dni, licząc od dnia złożenia wypowiedzenia.

Jakie są odsetki przy odstąpieniu od umowy?

Odstąpienie od umowy pożyczkowej jest bezkosztowe. Możesz ponieść jednak koszt odsetek naliczonych za okres od dnia wypłaty pożyczki do momentu spłaty. Nieco inną sytuacją jest ta, kiedy zdecydujesz się na spłacenie pożyczki przed terminem – w całości lub części bez wypowiedzenia. W takiej sytuacji koszt kredytu zostanie obniżony o te opłaty, które dotyczą okresu, o który został skrócony czas obowiązywania umowy. Nawet jeśli poniosłeś je jeszcze przed tą spłatą. 

Czy Wonga jest bezpieczna?

Tak. Wonga to firma o mocno ugruntowanej pozycji. Na polskim rynku działa od 2012 roku, zjednując sobie sympatię wielu klientów. To, co mocno wyróżnia Wongę na tle konkurencji to darmowe benefity w postaci jednej raty gratis czy tygodniowego odroczenia spłaty. Wonga została też wyróżnioną nagrodą „Etyczna Firma” przyznaną przez Puls Biznesu w 2020 roku. 

Zastanawiasz się którym firmom warto zaufać? Sprawdź, kto otrzymał Gwaranta Zaufanej Pożyczki!

gwarant zaufanej pożyczki

Polecamy:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródła: 

1. Ustawa z dnia 30 maja 2014 r.o prawach konsumenta

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie