NetCredit odstąpienie od umowy pożyczki – darmowy wzór

Rozważasz odstąpienie od umowy pożyczki z NetCredit? W tym artykule znajdziesz darmowy wzór dokumentu, który umożliwi Ci bezproblemowe wycofanie się z umowy. Dowiedz się, jak krok po kroku złożyć oświadczenie i sprawdź szczegóły dotyczące terminów i wymaganych formalności.

Kluczowe informacje

  • Masz prawo odstąpić od umowy pożyczki bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Termin ten jednak jest liczony różnie w zależności od tego, czy dokonałeś już jakiekolwiek transakcji przy użyciu Wirtualnej Karty Kredytowej, czy też nie. 
  • Możesz złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy na jeden z trzech sposobów: osobiście w siedzibie pożyczkodawcy, pocztą wysyłając oświadczenie na adres wskazany w umowie, lub pocztą elektroniczną przesyłając skan własnoręcznie podpisanego oświadczenia. 
  • Jeśli zdecydujesz się przesłać oświadczenie mailem, pamiętaj o tym, aby wysłać go z adresu e-mail, który wskazałeś we wniosku lub panelu klienta. 
  • Jeśli dokonałeś transakcji płatniczej przed odstąpieniem, musisz zwrócić wykorzystany limit do 30 dni od dnia złożenia oświadczenia. 

Odstąpienie od umowy Net Credit 

NetCredit ma w swojej ofercie wirtualną kartę kredytową, która działa na podobnej zasadzie co bankowa karta kredytowa. To oznacza, że w przypadku braku środków, możesz jej użyć jako „drugiego portfela” i opłacić rachunek w restauracji, u lekarza czy zapłacić za zakupy w sklepie spożywczym. 

Jeśli jednak zbyt pochopnie podjąłeś decyzję o wzięciu finansowania, masz 14 dni na to, aby odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Co ciekawe jednak czas ten jest liczony w nieco inny sposób niż w przypadku pożyczki pozabankowej.

Klient, który nie wykonał jeszcze żadnej transakcji Wirtualną Kartą Kredytową, ma 14 dni na odstąpienie, licząc od daty wydania środka płatniczego. Pozostali klienci, mają również 14 dni, jednak licząc od dnia zawarcia umowy.

W jaki sposób odstąpić od umowy pożyczki w Net Credit? 

Musisz złożyć oświadczenie na jeden z trzech sposobów: 

  • osobiście – w siedzibie pożyczkodawcy, 
  • pocztą – wysyłając oświadczenie na adres wskazany w umowie ramowej, 
  • pocztą elektroniczną – przesyłając skan własnoręcznie podpisanego oświadczenia na adres: kontakt@netcredit.pl.

Jeśli zdecydujesz się przesłać wypowiedzenie umowy elektronicznie, zrób to z adresu mailowego, który wskazałeś we wniosku lub w panelu klienta. To ułatwi pożyczkodawcy identyfikację Ciebie jako klienta.

Na jaki adres wysłać odstąpienie od umowy NetCredit?

Oświadczenie odstąpienia od umowy możesz wysłać również tradycyjną pocztą. Takie dokumenty warto jednak zawsze przesyłać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu będziesz mieć dowód złożenia dokumentu o czasie. 

Na jaki adres wysłać odstąpienie od ramowej umowy pożyczki? 

Fincard sp. z o.o. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa

Net Credit odstąpienie od umowy – pobierz wzór

Wzór odstąpienia od umowy dostępny jest w wersji edytowalnej w formacie DOC oraz pliku do druku (PDF). Pobierz go bezpłatnie!


Wzór wniosku w wersji DOC


Wzór wniosku w wersji PDF

Skutki odstąpienia od umowy 

Zgodnie z regulaminem umieszczonym na stronie NetCredit, umowę, od której odstąpił klient, uważa się za niezawartą. Jeśli jednak przed odstąpieniem, dokonałeś jakiejkolwiek transakcji płatniczej, jesteś zobowiązany do tego, aby zwrócić wykorzystany limit. Masz na to maksymalnie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia. Jeśli tego nie zrobisz, Net Credit może naliczyć odsetki od należności przeterminowanej. 

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, pożyczkodawca nie może pobierać opłat za odstąpienie, a dodatkowo – zwraca klientowi pobrane prowizje i inne opłaty, które zostały naliczone zgodnie z taryfą.

Jak można skontaktować się z firmą NetCredit? 

Biuro Obsługi Klienta pracuje przez 6 dni w tygodniu. Z pracownikiem NetCredit możesz skontaktować się od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 20:00 oraz w sobotę od 08:00 do 17:00. Wystarczy zadzwonić pod numer: 225987799.  Jeśli wolisz korespondencję mailową, wyślij wiadomość pod adres: kontakt@netcredit.pl. 

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Czym jest wirtualna karta kredytowa Net Credit?

Jest to karta kredytowa podobna do tych, które wydawane są w bankach. Z tą różnicą, że podpisując umowę z NetCredit, nie otrzymujesz fizycznej karty, a jedynie wirtualną, którą można podpiąć np. do cyfrowego portfela (Google Pay, Apple Pay), a następnie wypłacać środki z bankomatu czy opłacać rachunki przy kasie. 

Jak spłacić pożyczkę NetCredit?

Spłaty limitu możesz dokonać z poziomu panelu klienta lub przelewem tradycyjnym. 

Jak można zrezygnować z umowy?

Wystarczy, że dostarczysz zawiadomienie o wypowiedzeniu umowy. Możesz to zrobić osobiście, wysyłając dokument pocztą lub skanując oświadczenie i przesyłając je mailem. 
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródła:

NetCredit.pl

https://netcredit.pl/wp-content/uploads/2019/10/Umowa-o-Wirtualna-Karte-Kredytowa-Net-Credit.pdf

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie