Profi Credit odstąpienie od umowy pożyczki – bezpłatny wzór

Decyzja o zaciągnięciu pożyczki ma długofalowe skutki. Najbardziej odczuwalne jest obciążenie domowego budżetu. Co zrobić, jeśli chcemy się wycofać z podpisanej umowy? W Profi Credit możemy to zrobić w ciągu 14 dni.

Kluczowe informacje

  • Klienci Profi Credit mogą odstąpić od umowy pożyczkowej bez podania przyczyny, pod warunkiem zgłoszenia tego faktu w ciągu maksymalnie 14 dni od dnia zawarcia umowy.
  • Profi Credit jako jeden z nielicznych pożyczkodawców, ma swoje placówki terenowe, do których osobiście można dostarczyć odstąpienie od umowy pożyczki. 
  • Klient może również wysłać dokument listem poleconym, na adres: PROFI CREDIT Polska S.A., ul. Św. Wincentego 93/5, 03-291 Warszawa. 

Odstąpienie od umowy w Profi Credit

Profi Credit to firma pożyczkowa, która zajmuje się udzielaniem finansowań dla osób prywatnych oraz firm. W przypadku tej pierwszej grupy klientów instytucja musi stosować się do przepisów zawartych w ustawie o kredycie konsumenckim. Zgodnie z prawem, klient może odstąpić od umowy, pod warunkiem że zgłosi ten fakt w ciągu maksymalnie 14 dni, licząc od dnia zawarcia umowy. Co ważne – ma prawo zrobić to bez podania przyczyny. 

W jaki sposób odstąpić od umowy pożyczki w Profi Credit? 

Na stronie pożyczkodawcy nie ma informacji na temat sposobu, w jaki można odstąpić od umowy. Biorąc pod uwagę jednak fakt, jak wygląda proces reklamacji, mogę domyślać się, że w sytuacji rezygnacji z finansowania, prezentuje się on bardzo podobnie.

Klient musi dostarczyć pożyczkodawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Może to zrobić osobiście, udając się do jednej z placówek terenowych pożyczkodawcy, lub wysyłając wypowiedzenie listem poleconym. 

Na jaki adres wysłać odstąpienie od umowy pożyczki w Profi Credit? 

Wypowiedzenie zawartej umowy można wysłać pocztą na adres pożyczkodawcy: 

PROFI CREDIT Polska S.A.,

ul. Św. Wincentego 93/5,

03-291 Warszawa.

Zalecam, aby wszystkie tego typu dokumenty zawsze przesyłać listem poleconym, najlepiej z potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu, w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów, np. związanych z brakiem spłaty zobowiązania, będziesz mieć dowód, że dostarczyłeś wypowiedzenie na czas. 

Profi Credit odstąpienie od umowy – pobierz wzór

Wzór odstąpienia od umowy dostępny jest w wersji edytowalnej w formacie DOC oraz pliku do druku (PDF). Pobierz bezpłatnie!


Wzór wniosku w wersji DOC


Wzór wniosku w wersji PDF

Jak można skontaktować się z firmą Profi Credit?

Profi Credit jako jedna z nielicznych firm pożyczkowych, ma swoje placówki terenowe zlokalizowane w całej Polsce. To sprawia, że w razie jakichkolwiek problemów, czy pytań, można po prostu udać się na stacjonarną rozmowę. Jeśli jednak wolisz kontakt bez wychodzenia z domu, możesz zadzwonić na infolinię, pod numer: (33) 496 00 60. Pracownicy infolinii pracują od poniedziałku do piątku w godzinach: 8 – 16. 

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Jak zwrócić pożyczkę od Profi Credit?

Warto pamiętać o tym, że po wypowiedzeniu umowy, masz 30 dni na to, aby zwrócić całość zobowiązania. Jeśli tego nie zrobisz, zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne. 

Ile mam czasu na rezygnację z pożyczki?

Każdy konsument ma 14 dni na to, aby zrezygnować z pożyczki lub kredytu i odstąpić od umowy. Niektórzy pożyczkodawcy mogą jednak dawać swoim klientom więcej czasu na zmianę decyzji. 

Ile kosztuje odstąpienie od umowy pożyczki w Profi Credit?

Odstąpienie od umowy jest darmowe. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku odstąpienia masz 30 dni na to, aby zwrócić całe zobowiązanie. 
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie