Pekao kredyt gotówkowy – opinie i szczegóły oferty

Kredyt gotówkowy Pekao

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
3.9
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Promocja Tak
? Prowizja 0%
Skrócony przykład reprezentatywny RRSO: 12,55%, całkowita kwota kredytu: 15749 zł, oprocentowanie zmienne: 11,85%, całkowity koszt kredytu: 2954,91 zł - na przykładzie kredytu na 35 miesięcy
Oprocentowanie 11,85 %
? zmienne
RRSO 12,55 %
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 250 000 zł
Rodzaj pożyczka
? pożyczka
Wkład własny 0%
? 0%
Prowizja 6%
Metoda wypłaty przelew na konto
Okres spłaty 12 - 120 miesięcy
Czas wypłaty 24 godziny
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Wymagane konto bankowe Tak
Kwota 1 000 - 250 000 zł

RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 12,55% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 15 749 zł, pożyczka zaciągnięta na 35 miesięcy, oprocentowanie zmienne 11,85% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 2 954,91 zł (w tym: odsetki 2 954,91 zł), całkowita kwota do zapłaty 18 703,91 zł, płatna w 34 ratach miesięcznych po 534,40 zł, 35 rata wyrównująca 534,31 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 15 749 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 15.02.2023 r.

Inne produkty PEKAO S.A.

Kredyt gotówkowy w Pekao to propozycja dla każdego, kto nie boi się marzyć i planować. Bank proponuje swoim klientom pożyczkę w kwocie sięgającej nawet 250 tys. złotych. Instytucja z czerwonym żubrem w logo dodatkowo zachęca, aby otrzymane środki wykorzystać na finansowanie celów ekologicznych. W związku z tym została przygotowana specjalna oferta, z której mogą skorzystać nawet osoby niebędące klientami banku.

Bank Pekao SA powstał po I wojnie światowej, jako odpowiedź na rozwiązanie problemu przechowywania oszczędności emigrantów. Z czasem rozszerzono zakres usług banku, dołączając do nich działalność kredytową czy transakcje handlowe. Dzisiaj Pekao S.A. obsługuje zarówno klientów indywidualnych, drobnych przedsiębiorców, jak i duże korporacje, oferując im pożyczki, ubezpieczenia czy produkty do „codziennego bankowania”.

->Poznaj też opinie na temat Banku Pekao SA

Oferta kredytowa Pekao S.A.

Bank Pekao przygotował kilka ofert kredytów gotówkowych, które w zależności od potrzeby, można przeznaczyć na dowolny cel lub też na spłatę innych pożyczek. Składając wniosek możesz więc wybrać interesujący Cię wariant. Zanim to jednak zrobisz – koniecznie sprawdź RRSO oferty!

 1. Kredyt na dowolny cel. W ramach oferty można pożyczyć od 1 tys. do nawet 250 tys. złotych, a spłatę zobowiązania rozłożyć maksymalnie na 120 miesięcy. Bank nie nalicza prowizji za udzielenie finansowania, a dodatkowo umożliwia skorzystanie z karencji w spłacie pożyczki, która wynosi 3 miesiące. To oznacza, że spłata kredytu może zostać przesunięta w czasie aż o kwartał.
 2. Kredyt na spłatę innych pożyczek. Finansowanie umożliwia przeniesienie innych kredytów do banku z żubrem w logo, dzięki czemu kredytobiorca może płacić tylko jedną ratę. Pożyczka konsolidacyjna w Pekao udzielana jest na kwotę od 1 tys. do 250 tys. złotych, a okres spłaty wynosi maksymalnie 10 lat.
 3. Limit w koncie. Ten rodzaj pożyczki sprawdzi się wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że dodatkowa gotówka będzie zawsze pod ręką. Wysokość limitu ustalana jest indywidualnie.
 4. Pożyczka ekologiczna. Pożyczkę można przeznaczyć na finansowanie celów ekologicznych np. zakupu paneli fotowoltaicznych, wymiany pompy ciepła, czy budowy systemu odzysku wody deszczowej. Kredyt udzielany jest na kwotę od 5 tys. do 100 tys. złotych, z rozłożeniem spłaty na okres do 10 lat.
 5. Kredyt na studia medyczne. Finansowanie, z którego mogą skorzystać jedynie osoby, planujące związać zawodową przyszłość z medycyną. Pożyczka umożliwia regularne opłacanie czesnego, a jej wysokość zależy od sumy opłat za wszystkie semestry studiów. Okres kredytowania został dopasowany do potrzeb wnioskującego, a przy kredycie zastosowano oprocentowanie zmienne.

Warunki otrzymania pożyczki gotówkowej Pekao

Chcąc otrzymać kredyt gotówkowy w banku Pekao, należy spełnić szereg warunków. Najważniejszym z nich jest odpowiednia zdolność kredytowa. Bank na podstawie Twoich dochodów oraz wysokości regularnych wydatków stwierdzi, czy jesteś w stanie spłacić nową pożyczkę w terminie.

Dodatkowo bank Pekao zwraca uwagę również na dobrą historię kredytową wnioskującego. Kredytodawca przed wydaniem decyzji dokładnie sprawdzi Cię w bazach rejestrów dłużniczych. Pożyczka gotówkowa może być zaciągnięta tylko przez pełnoletniego obywatela RP, który posiada ważny dowód osobisty.

Lista dokumentów przydatnych podczas wnioskowania o kredyt

Oprócz wniosku kredytowego, bank poprosi Cię o przedłożenie dowodu osobistego (do wglądu, w celu weryfikacji danych). Dodatkowo należy okazać wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące. Bank weźmie pod uwagę nie tylko dochody wynikające z pracy zarobkowej, ale też np. z otrzymywanej emerytury. Wniosek możesz złożyć zarówno osobiście w wybranym oddziale banku, jak i przez telefon lub online w Pekao24 lub PeoPay, jeśli jesteś klientem banku.

pożyczka gotówkowa w banku pekao
https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/pozyczanie-gotowki.html

Jak długo muszę czekać na wypłatę środków z kredytu w Pekao?

Kredyty gotówkowe rządzą się zupełnie innymi prawami niż np. kredyty mieszkaniowe. To sprawia, że liczba formalności związana z otrzymaniem finansowania jest stosunkowo niewielka, dzięki czemu kredytodawca może szybko podjąć decyzję kredytową. Bank Pekao S.A. najczęściej robi to w ciągu kilkudziesięciu minut. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, środki przelewane są na konto kredytobiorcy jeszcze tego samego dnia.


Może zainteresuje Cie też: Kredyt hipoteczny w Pekao SA – opinie


Pekao kredyt gotówkowy – czy warto? Opinie

Szeroka oferta kredytowa banku Pekao S.A. może zachęcać, pomimo że propozycja, która jeszcze jakiś czas temu cieszyła się dużym powodzeniem, zniknęła już z oferty banku (mowa o Pożyczce Ekspresowej). Aby jednak pomóc Ci podjąć decyzję, czy warto wiązać się z Pekao S.A. umową kredytową, sprawdziliśmy opinie obecnych klientów. Zebrane oceny przedstawiliśmy w formie zalet oraz wad.

Zalety:

 • rozbudowana oferta kredytowa,
 • wysoka maksymalna kwota kredytu (do 250 tys. złotych),
 • długi okres spłaty niektórych pożyczek (do 10 lat),
 • akceptowane różne źródła dochodu w tym emerytura,
 • możliwość skorzystania z karencji spłaty pożyczki,
 • brak prowizji
 • możliwość złożenia wniosku online, bez wychodzenia z domu.

Wady:

 • konieczność posiadania zdolności kredytowej (jak w przypadku każdej oferty bankowej).

Jak widać, pożyczka zaciągnięta w banku Pekao się opłaca. Jeśli jednak chcesz sprawdzić oferty innych banków, przejrzyj nasz najnowszy ranking kredytów gotówkowych. Znajdziesz tam aktualne propozycje banków wraz z informacjami, ile wynosi maksymalny okres kredytowania, roczna stopa oprocentowania RRSO czy wysokość oprocentowania.

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • W
  W

  Wioletta

  05.03.2023, 17:02

  Wyróżniający się komentarz

  Proszę jak załozyć koto

Podobne artykuły