Kasa Stefczyka kredyt i pożyczka – opinie oraz szczegóły oferty

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Szczegóły kredytu
Oprocentowanie
10,90 %
Prowizja
0%
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 99 lat
Metoda wypłaty
przelew/gotówka
Sposób weryfikacji
w oddziale
Wymagane konto bankowe
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Promocja
Nie
Rodzaj
kredyt
? kredyt
Wkład własny
0%
? 0%
Maks. kolejna pożyczka
1000-240000 zł
? Kwota dostępna online wynosi aż 70 000 zł
Zaświadczenie o zarobkach
Tak
? wymagany stały dochód
Treść promocji
Również dla rolników!
RRSO
11,45 %
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 70 000 zł
Kwota
1 000 - 70 000 zł
? Maksymalna kwota pożyczki bez wychodzenia z domu, podpisywanej zdalnie wynosi 70 000 zł.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Przykład reprezentatywny z dnia 05.10.2023 r. dla Pożyczki Gotówkowej: Całkowita kwota kredytu wynosi 22 791,84 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 3 000,00 zł / 10,00%, ubezpieczeniem Twój Walor Plus 4 191,39 zł, opłatą za przelew: 16,77 zł) wynosi 14,85%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 26,89%. Czas obowiązywania umowy – 95 miesięcy, 94 miesięczne raty równe: 538,98 zł oraz ostatnia 95. rata: 538,46 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 51 202,58 zł w tym odsetki: 21 202,58 zł.

Zalety
Możliwość złożenia wniosku na trzy różne sposoby – przez internet, poprzez połączenie telefoniczne lub po udaniu się do placówki stacjonarnej.
Elastyczne parametry pożyczki do uzyskania
Harmonogram spłaty pożyczki oraz wysokość rat elastycznie dostosowana do wymagań konsumenta
Przejrzyście przedstawione warunki oraz szczegóły na temat przyznawania pożyczki
Szybki okres wypłaty
Wady
Konieczność udania się do placówki po kredyt na sumę wyższą niż 70 000 zł, Brak możliwości złożenia wniosku kredytowego przez aplikację mobilną

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

4.1/5

Siedziba firmy

SKOK im. F. Stefczyka
ul. Legionów 126-128
81-472 Gdynia

Dane firmy

KRS: 0000080915
NIP: 5861040096
REGON: 190408529

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mają silnie zakorzenioną funkcję w polskiej tradycji. Sektor finansowy jednak intensywnie się zmienia, co widać także po ofercie spadkobiercy dawnych SKOK-ów – Kasy Stefczyka. Na czele z konkurencyjną ofertą kredytu gotówkowego, stawia ona na rywalizację z bankowymi gigantami. Czy jednak warto skorzystać z jego oferty? Dowiesz się z naszej recenzji.

Kluczowe informacje

 • Kasę Stefczyka to tzw. spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa (SKOK), która nie jest bankiem, ale jej oferta jest podobna do oferty banków. 
 • Kasa Stefczyka powstała w 1993 roku i pierwotnie świadczyła usługi dla pracowników przedsiębiorstw morskich Wybrzeża Gdańskiego. Obecnie posiada 365 placówek w całej Polsce i oferuje konta, karty, pożyczki, oraz lokaty. Kasa Stefczyka założyła także Fundację Stefczyka, która prowadzi działalność charytatywną.
 • Oferta Kasy Stefczyka obejmuje pożyczki, w tym pożyczkę gotówkową, która wyróżnia się elastycznymi parametrami i możliwością ubiegania się o nią online. Ponadto Kasa Stefczyka umożliwia osobom z przeterminowanymi płatnościami ubieganie się o pożyczki konsolidacyjne.
 • Kasa Stefczyka oferuje również kredyty hipoteczne oraz pożyczki hipoteczne na zakup i budowę nieruchomości. Warunki i kwoty kredytów hipotecznych zależą od oceny zdolności kredytowej klienta.

O Kasie Stefczyka

Chociaż nasi czytelnicy najprawdopodobniej nie przyszli tu po historię, to jednak trudno nie zacząć recenzji od przypomnienia czym właściwie jest Kasa Stefczyka. Wiemy bowiem, że nie jest firmą pożyczkową ani bankiem, choć jej oferta jest niemal identyczna wobec kluczowych instytucji z tego grona. Jest to tzw. spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa, potocznie nazywana SKOK-iem, której podstawowe zasady funkcjonowania reguluje dedykowane prawo.

Kasa Stefczyka powstała w 1993 roku i początkowo kierowała swoje usługi tylko do pracowników przedsiębiorstw morskich Wybrzeża Gdańskiego. Aktualnie, posiada 365 placówek w całej Polsce, a w swojej ofercie ma przede wszystkim: konta, karty, pożyczki i lokaty. Co ciekawe, Kasa Stefczyka założyła również fundację, która kontynuuje jej pierwotną misję charytatywną. W ramach tej inicjatywy, osoby prywatne mogą otrzymać wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację.

Jaka jest nasza opinia o kredycie w Kasie Stefczyka?

Kasa Stefczyka to niekwestionowany lider spośród kilkudziesięciu działających w Polsce kas oszczędnościowo-kredytowych. Widać to przede wszystkim po popularności marki (zdecydowanie bardziej rozpoznawalny niż np. SKOK Chmielewskiego) oraz ukształtowaniu oferty, która zręcznie konkuruje z gigantami bankowymi.

Pożyczka gotówkowa wyróżnia się nie tylko możliwością uzyskania jej na trzy różne sposoby (internetowo, stacjonarnie lub telefonicznie), ale i elastycznymi parametrami oraz warunkami, które dopasowywane są do potrzeb różnych klientów. Najlepszym przykładem jest, chociażby pożyczka online udzielana bez zaświadczeń o zarobkach czy innych formalności, czy pożyczka 5-10-15, gdzie miesięczna rata zawsze wynosi 100 zł za każde pożyczone 5 000 zł.

To, co również może przyciągać klientów, to fakt, że o finansowanie mogą ubiegać się też osoby z przeterminowanymi płatnościami. Prawo to dotyczy tylko i wyłącznie pożyczek konsolidacyjnych, ale z drugiej strony żaden bank udzielający kredytów konsolidacyjnych, nie kieruje swojego produktu do osób z zadłużeniem. A to z całą pewnością może zadziałać na korzyść SKOK-u.

W takim razie czy oferta Kasy Stefczyka ma jakiekolwiek wady? Oczywiście, z resztą jak każdy produkt finansowy. Dla niektórych osób ogromnym minusem może być fakt, że instytucja nie udziela kredytów poprzez aplikację mobilną. Kolejnym mankamentem, zwłaszcza dla tych, którym marzy się duże finansowanie, będzie konieczność odwiedzenia stacjonarnej placówki spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. Kasa Stefczyka nie udziela bowiem finansowania online na kwotę wyższą niż 70 000 zł.

Czy są to jednak na tyle znaczące wady, aby całkowicie zrezygnować z oferty Kasy Stefczyka? Moim zdaniem – nie. Przed złożeniem wniosku, warto jednak porównać oferty konkurencyjnych banków czy firm pożyczkowych, aby upewnić się, że finansowanie, które wybraliśmy, jest dla nas zdecydowanie najlepsze. 

Wejdź na nasz ranking kredytów gotówkowych aby porównać jak oferta Kasy Stefczyka wypada na tle innych banków.

SKOK Stefczyka – kredyt i pożyczka online

oferta kredytowa kasy stefczyka

Pożyczka gotówkowa, jaką oferuje Kasa Stefczyka, to specyficzna wariacja na temat kredytu konsumpcyjnego uregulowanego w prawie. Choć sam kredytodawca działa na podstawie wspomnianych odrębnych przepisów o tzw. SKOK-ach, to pożyczka gotówkowa jest bardzo podobna do kredytów gotówkowych oferowanych przez banki – i to właśnie dlatego stanowi dla nich tak istotną konkurencję.

SKOK Stefczyka – kredyt. Czym charakteryzuje się pożyczka gotówkowa w Kasie Stefczyka?

 • Kwota, jaką można uzyskać, zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej i wynosi od 1000 złotych do nawet 240 000 złotych.
 • Środki można pożyczyć na dowolny cel bez wskazywania go we wniosku.
 • Oferta skierowana jest zarówno do osób, które są już klientami Kasy Stefczyka, jak i tych, którzy dotychczas nie mieli jeszcze z nią do czynienia.
 • Spłata odbywa się w comiesięcznych lub cotygodniowych ratach, elastycznie dopasowanych do preferencji kredytobiorcy.
 • Wniosek można złożyć online, bez wizyty w placówce.

Jakie korzyści oferuje Pożyczka gotówkowa?

Po przedstawieniu kluczowych cech wyróżniających pożyczkę gotówkową w Kasie Stefczyka, pora teraz bliżej przyjrzeć się bardziej specyficznym cechom tego produktu. Sprawdźmy, jakimi korzyściami wyróżnia się ten produkt i jakimi elementami może przekonać do siebie szczególnie wahających się klientów.

 • Weryfikacja oraz wydanie decyzji w sprawie potencjalnego przyznania pożyczki odbywa się szybko w ciągu od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
 • Harmonogram spłaty jest ściśle dopasowany do indywidualnych preferencji i możliwości klienta.
 • Wniosek o otrzymanie pożyczki można złożyć online, telefonicznie lub też udając się do jednej z wielu stacjonarnych placówek.
 • Przyznane w ramach pożyczki środki pieniężne są wypłacane jeszcze tego samego dnia, co nastąpiło wydanie pomyślnej decyzji pożyczkowej.
 • Oferta pożyczkowa jest na tyle szeroka, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Możliwe jest bowiem uzyskanie szybkiej pożyczki bez zaświadczeń, skorzystanie z kredytu ze stałym oprocentowaniem czy zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego przez osoby z przeterminowanym zadłużeniem. 

Jak skorzystać z oferty Pożyczki gotówkowej w Kasie Stefczyka?

Podobnie jak tradycyjne banki komercyjne, także i Kasa Stefczyka zdaje sobie doskonale sprawę z groźnej konkurencji firm pożyczkowych, których głównym wyróżnikiem jest możliwość uzyskania wsparcia finansowego w 100% online i bez konieczności wychodzenia z domu. W ten sposób także i u Stefczyka pożyczka gotówkowa może trafić do kieszeni po przejściu kilku prostych kroków.

 1. Wypełnij formularz pożyczkowy dostępny na stronie internetowej, podając swoje podstawowe dane osobowe, a także m.in. numer telefonu komórkowego. Złożenie formularza będzie oznaczało zgodę na rozpoczęcie weryfikacji zdolności kredytowej. Ta opierać się będzie m.in. na pobraniu raportu z BIK na temat historii spłaty dotychczasowych zobowiązań, jak i weryfikacji źródła oraz wysokości dochodów.
 2. Poczekaj na decyzję w sprawie wypłaty pożyczki. Ta zostanie wydana po przeprowadzeniu weryfikacji w wyżej wspomnianym zakresie, po czym Kasa Stefczyka zaproponuje ofertę pożyczki oraz przedstawi umowę do podpisania.
 3. Podpisz umowę i poczekaj na przelew. Środki zostaną przekazane na wskazane konto bankowe jeszcze tego samego dnia.

Warunki skorzystania z oferty i wymagane dokumenty

Pora przyjrzeć się jeszcze kwestii ogólnych warunków, jakie należy spełnić, aby mieć największe szanse na pozytywną decyzję kredytową.

 • Należy być osobą pełnoletnią, która ma status osoby fizycznej.
 • Wnioskujący musi również mieć pełną zdolność do podejmowania się czynności prawnych (jak podpisanie umowy).
 • Do wniosku o udzielenie pożyczki konieczne jest też posiadanie polskiego obywatelstwa, podobnie jak ważnego dowodu osobistego.
 • Konieczne jest też posiadanie stałego źródła dochodów, które jest udokumentowane oraz zapewnia stabilizację finansową i umożliwia spłatę nowego zobowiązania.
 • Podczas składania wniosku o pożyczkę gotówkową przeprowadzona zostanie też weryfikacja historii kredytowej widniejąca w BIK.

SKOK Stefczyka – Kredyt konsolidacyjny FIT

Pożyczka konsolidacyjna to finansowanie, które udzielane jest na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy pewność, że wcześniej zaciągnięte przez nas, a następnie zgłoszone kredyty czy pożyczki zostaną spłacone, a my będziemy musieli się zmierzyć tylko z jedną i to często niższą ratą.

Pożyczka konsolidacyjna FIT znajdująca się w ofercie Kasy Stefczyka udzielana jest na maksymalną kwotę sięgającą 240 000 zł (do 70 000 zł składając wniosek online), a okres spłaty finansowania może wynosić nawet 120 miesięcy. Z oferty skorzystają nawet osoby zadłużone, pod warunkiem że opóźnienia w spłacie zobowiązań są niewielkie i wynoszą mniej niż 30 dni.

Sprawdź ofertę pożyczek z komornikiem dla zadłużonych:

Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
6 - 36 miesięcy
? 6,11, 18, 24, 30, 36 rat
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 20 000 zł
Czas wypłaty
od 10 minut

2321 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 30 000 zł
Czas wypłaty
15 minut

2956 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,9/5
Okres spłaty
61 - 90 dni
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 10 000 zł
Czas wypłaty
15 minut

2794 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Na stronie internetowej instytucji znajduje się nawet kalkulator pożyczki konsolidacyjnej, który umożliwia samodzielne obliczenie wysokości przyszłej raty. Decydując się na kredyt konsolidacyjny w wysokości 30 000 zł i rozkładając jego spłatę na 48 rat, nasza rata wyniesie ok. 773 zł.

kalkulator pożyczki konsolidacyknej - zrzut ze strony kasa stefczyka

Kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna

Oprócz pożyczki gotówkowej, w ofercie Kasy Stefczyka znajduje się również kredyt hipoteczny. Finansowanie można otrzymać na maksymalną kwotę 2 000 000 złotych (do max. 60-90% wartości rynkowej nieruchomości mieszkalnej lub do max. 30-50% wartości nieruchomości komercyjnej).

Aby otrzymać kredyt hipoteczny w Kasie Stefczyka, należy podobnie jak w każdym innym banku:

 • złożyć odpowiedni wniosek,
 • przedstawić dokumenty potwierdzające źródło i wysokość dochodów,
 • przedłożyć dokumenty dotyczące nabywanej nieruchomości.

Finansowanie można otrzymać na zakup i budowę nieruchomości oraz zakup działki czy przebudowę nieruchomości mieszkalnej.

Pożyczka hipoteczna to nic innego jak kredyt zabezpieczony hipoteką. Z oferty mogą skorzystać osoby, które dysponują własną nieruchomością. Pożyczka hipoteczna w Kasie Stefczyka udzielana jest na kwotę od 10 000 do nawet 500 0000 zł (maksymalnie 50-70% wartości nieruchomości mieszkalnej, która jest zabezpieczeniem pożyczki). Środki można wykorzystać na dowolny cel.

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Czy SKOK widać w BIK?

Tak. Do Biura Informacji Kredytowej trafiają wszystkie zobowiązania zaciągnięte zarówno w bankach, firmach pożyczkowych, jak i właśnie w SKOK-ach. 

Czy SKOK Stefczyka to bank, czy parabank?

SKOK Stefczyka to nie jest ani bank, ani parabank zwany inaczej firmą pożyczkową. Jest to Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo -Kredytowa, która działa w oparciu o stworzone specjalnie dla tej formy, regulacje prawne. 

Czy SKOK udzieli pożyczki z komornikiem?

Nie, takie oferty można znaleźć jedynie u niektórych pożyczkodawców. SKOK może jedynie udzielić kredyt konsolidacyjnego osobom, z niewielkim przeterminowaniem, które nie przekracza 30 dni. 

Ile trwa weryfikacja wniosku Kasa Stefczyka?

Zazwyczaj decyzja kredytowa podejmowana jest w ciągu jednego dnia roboczego. Jeśli jest pozytywna, to środki zostają natychmiast przesłane do kredytobiorcy. 

Czy SKOK Stefczyka jest bezpieczny?

Tak. Podobnie jak w przypadku banków, tak i w SKOK-u, Bankowy Fundusz Gwarancyjny obejmuje ochroną środki zgromadzone na rachunku czy na lokacie do kwoty 100 000 euro. 
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (20 votes)
Komentarze (5)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • L
  L

  Leon

  27.07.2021, 17:56

  Wyróżniający się komentarz

  Złodzieje i oszusty

  • L
   L

   Leonid

   24.02.2022, 08:59

   Wyróżniający się komentarz

   Zgadzam sie

  • W
   W

   Wiedzma

   27.07.2022, 13:42

   Wyróżniający się komentarz

   Dokładnie przy pożyczce 12.000 zł spłacam 34.000 a i tak co chwilę podnoszą mi kwotę raty

 • D
  D

  Damian

  09.09.2021, 11:15

  Wyróżniający się komentarz

  To jakiś obłęd, napisane jest że oferują pożyczki dla ludzi którzy nie mają szans dostania kredytu w banku i każdą sprawę weryfikują po ludzku, w celu znalezienia alternatywy, chciałem wziąć 5.000 zł na raty tak niskie że aż śmieszne a mimo to po zmniejszeniu mi punktacji w BIK odmówili z powodu nieuregulowanej jakiejś niewielkiej kwoty… Mimo że nie posiadam żadnych kredytów, przy wysokich dochodach.

 • M
  M

  Maya

  03.11.2020, 10:37

  Wyróżniający się komentarz

  Radom, ul Traugutta, bardzo miła obsługa p. Renaty, jej podejście. Miałam problem z pożyczką ze względu na komornika, więc SKOK mi pomógł, a także skonsolidował moje dwa kredyty. Wyszło mniej, ale dodatkowo wymusił na mnie ubezpieczenie (a miało nie być). Oczywiście przy całkowitej spłacie zwracają. Mimo wszystko jestem im wdzięczna za pomoc. Gdyby nie oni… Inne banki odwróciły się plecami.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()