Raiffeisen Digital Bank — opinie klientów i recenzja

Raiffeisen Digital Bank to dowód na to, że austriacka marka Raiffeisen Centrobank AG po kilku latach nieobecności na polskim rynku, znowu powróciła. Tym razem w zupełnie nowej formie. Instytucja oferuje jedynie produkty kredytowe, dostępne przez aplikację mobilną. Sprawdźmy, jak wygląda oferta Raiffeisen Digital Bank i czy warto z niej skorzystać.

Raiffeisen Bank Polska działał w naszym kraju od 1991 roku, a po fuzji z Polbankiem EFG SA, zmienił nazwę na Raiffeisen Polbank. Następnie, w 2018 roku został przejęty przez BNP Paribas Bank Polska (ówczesny Bank BGŻ BNP Paribas) i zniknął z rynku. Dziś pojawia się w zupełnie nowej formie. Od 2021 roku, Polacy znów mogą korzystać z usług instytucji, która w logotypie ma umieszczone końskie, skrzyżowane głowy na żółtym tle. Co ciekawe, te stanowią w Niemczech popularny element dekoracyjny umieszczany na zwieńczeniach dachowych i nawiązują do legendy o dwóch braciach, którzy w V wieku n.e. prowadzili germańskie armie na wojnę z Wyspami Brytyjskimi.

Raiffeisen Digital Bank co to za instytucja?

Raiffeisen Digital Bank to bank cyfrowy, który świadczy swoje usługi jedynie drogą elektroniczną. To oznacza, że aby skorzystać z oferty instytucji, nie trzeba wybierać się do stacjonarnej placówki, a jedynie pobrać na swój telefon dedykowaną aplikację. W Polsce na podobnych zasadach funkcjonuje już Revolut Bank czy nieco mniej znany — Aion Bank. Marka obecna jest na polskim rynku finansowym od niedawna, jednak wcale nie musi walczyć o uwagę i zaufanie klientów. Większość z nich pamięta bowiem czasy, w których funkcjonował Raiffeisen Bank Polska.

raiffeisen strona
https://www.raiffeisendigital.com/pl/pl/index.html

Raiffeisen Digital Bank oferta

Oferta banku jak na razie nie jest szczególnie rozbudowana. Raiffeisen Digital Bank proponuje swoim klientom jedynie możliwość skorzystania z jednej usługi, jaką jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Jak nietrudno się domyślić, o pożyczkę gotówkową w banku można ubiegać się tylko online, a szybki i nieskomplikowany proces wnioskowania, przypomina ten stosowany przez prywatne instytucje pozabankowe.

Pożyczka w Raiffeisen Digital Bank

Pożyczka Raiffeisen Digital Bank udzielana jest do kwoty 150 tys. złotych, a spłatę zobowiązania można rozłożyć na maksymalnie 120 miesięcy. Ta pożyczka gotówkowa udzielana jest jedynie w aplikacji Raiffeisen Digital Bank, a decyzja kredytowa wydawana jest przez 7 dni w tygodniu.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy Raiffeisen, należy spełnić tylko trzy warunki:

 • mieć regularny dochód (na podstawie umowy o pracę, zlecenia, o dzieło lub świadczenia emerytalnego czy renty),
 • posiadać konto bankowe (musi to być rachunek, na który wpływa Twoje wynagrodzenie),
 • mieć ważny dowód osobisty.

Bank nie wymaga przedstawiania żadnych dodatkowych dokumentów, w tym zaświadczenia o dochodach.

Pożyczka Raiffeisen jak złożyć wniosek?

W jaki sposób złożyć wniosek o udzielenie pożyczki gotówkowej? Bardzo prosto. Oto instrukcja krok po kroku.

 1. Pobierz aplikację na swojego smartfona, a następnie zarejestruj się.
 2. Złóż wniosek o pożyczkę. W celu weryfikacji wykonaj zdjęcie swojej twarzy oraz dowodu osobistego.
 3. Potwierdź osiągane dochody. Bank poprosi Cię o jednorazowe logowanie na Twój rachunek.
 4. Wybierz ofertę i podpisz się elektronicznie.
 5. Czekaj na decyzję kredytową. Raiffeisen Digital Bank chwali się, że 93% klientów otrzymuje decyzję w ciągu 15 minut od rozpoczęcia wniosku.

Aplikacja Raiffeisen dostępna jest na telefony z systemem iOS oraz Android. Pobrać ją można na 3 sposoby:

 • bezpośrednio ze sklepu App Store czy Google Play,
 • za pomocą kodu QR,
 • klikając w link, otrzymany od banku za pośrednictwem wiadomości SMS. Aby otrzymać wiadomość, należy podać swój numer telefonu na stronie internetowej Raiffeisen Digital Bank.

Ile kosztuje pożyczka gotówkowa w Raiffeisen Digital Bank?

Na stronie banku został zamieszczony kalkulator pożyczek gotówkowych, dzięki któremu możesz sprawdzić szacowaną wysokość miesięcznej raty. Wystarczy, że zaznaczysz, ile chcesz pożyczyć i na jak długo, a narzędzie samo obliczy całkowity koszt zobowiązania. Bank nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie pożyczki, a RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu wynosi 14,99%. Pożyczka ma stałą stopę procentową, która od 10 listopada 2022 wynosi 14,05%.

Przykład reprezentatywny dla kredytu konsumenckiego:

 • całkowita kwota kredytu: 49 700 zł,
 • oprocentowanie stałe: 14,05%,
 • okres kredytowania: 92 miesiące
 • całkowity koszt kredytu: 32 137 zł (prowizja 0 zł, odsetki 32 137 zł),
 • całkowita kwota do zapłaty: 81 837 zł

Kalkulacja została dokonana na dzień 2 listopada 2022 roku.

Raiffeisen Digital Bank czy sprawdza BIK?

Otrzymanie pożyczki gotówkowej w Raiffeisen Digital Bank uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. To oznacza, że bank sprawdza nie tylko wysokość dochodów oraz stałych wydatków osoby wnioskującej, ale również wysyła zapytanie do rejestrów dłużniczych, takich jak, chociażby Biuro Informacji Kredytowej. Negatywna historia i tzw. niski scoring BIK, mogą sprawić, że kredyt nie zostanie Ci udzielony.

-> Zobacz, gdzie masz szansę uzyskać trudny kredyt!

Raiffeisen Digital Bank opinie dotychczasowych klientów

Zanim zaczniesz przeglądać opinie klientów banku, warto wziąć pod uwagę fakt, że marka funkcjonuje na rynku wyjątkowo krótko, co sprawia, że niewiele osób zdążyło już skorzystać z jej oferty. Większość pozytywnych recenzji dotyczy jednak szybkiego procesu wnioskowania o finansowanie. Raiffeisen Digital Bank udziela kredytów tak samo sprawnie, jak instytucje prywatne podejmują decyzje w sprawie chwilówek. Podobnie też nie wymaga to przedstawiania dodatkowych dokumentów, w tym zaświadczenia o zarobkach.

Kontakt do Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Digital Bank to bank cyfrowy, a to oznacza, że stacjonarny kontakt z instytucją może być mocno utrudniony. Możesz jednak skontaktować się z bankiem, za pośrednictwem wsparcia na czacie aplikacji, lub też wysyłając maila na adres: contact@raiffeisendigital.com. Możliwe jest również wysłanie tradycyjnej wiadomości w formie listu. Wystarczy przesłać dokument na adres: Raiffeisen Centrobank AG, Am Stadtpark 9, 1030 Wiedeń, Austria.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.3/5 - (38 votes)
Komentarze (13)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Tyczek

  26.04.2023, 19:49

  Wyróżniający się komentarz

  Digital bank oferuje od kilku dni konto bankowe wraz z polskim iban

 • P
  P

  Pawlo

  24.08.2023, 16:32

  Wyróżniający się komentarz

  Odradzam korzystanie z tego pseudo banku. Bez sensu zablokować konto to pierwsi, ale żeby to odkręcić to już nikogo nie ma.

 • A
  A

  Aneta

  14.08.2023, 10:39

  Wyróżniający się komentarz

  Mi rowniez zablomowali na 6 tysiecy jak to odzyskac pomozcie czat nie odpowiqda jak i infolinia ze nie osiagalny numer email zero odpowiedzi

  • W
   W

   Wielkopolanin

   25.08.2023, 22:27

   Wyróżniający się komentarz

   Jestem w takiej samej sytuacji …poprostu okradają własnych klientów

  • W
   W

   Wielkopolanin

   25.08.2023, 22:42

   Wyróżniający się komentarz

   Jestem w tej samej sytuacji możesz się do mnie odezwać? Tonder857 @gmail.com

 • W
  W

  Wielkopolanin

  25.08.2023, 22:25

  Wyróżniający się komentarz

  Ten bank to oszuści, nie mają infolinia, oddziałów, siedziby w Polsce. Założysz konto wpłacisz pieniądze a oni blokują konto odcinają cię od twoich pieniędzy.
  Na 40 twoich wiadomości odp Bott że trwa kontrola bezpieczeństwa na koncie w moim przypadku trwa już od 6 tygodni..Ostrzegam wszystkich przed Raiffeisen digital bank…..ja załatwiłem sprawę tak że złożyłem pozew o nakaz zapłaty. Domagam się od złodzieji prawie 100 tys odszkodowania . Jak tylko uzyskam nakaz zapłaty wyślę im komornika sądowego po to co moje…widziałem na forach internetowych wiele osób zrobiło w analogiczny do opisanego sposób. Bank okradający swoich klientów…..nie zła marka..

 • P
  P

  Pawko

  25.08.2023, 15:22

  Wyróżniający się komentarz

  Trzymać się jak najdalej od tego tworu. Bez przyczyny blokują konto, a kontakt z nimi jest zerowy. Amatorka.

 • M
  M

  Martyna

  08.08.2023, 21:22

  Wyróżniający się komentarz

  Dlaczego Bank bez powodu blokuje konta w Aplikacji Zablokowali mi sporą Kwotę gotówki i nie odpowiadają na Email ani na Kontakt telefoniczny co zrobić aby odzyskać pieniądze

  • O
   O

   Oliwier

   11.08.2023, 16:50

   Wyróżniający się komentarz

   Ktoś wie jak odzyskać pieniądze ?

  • W
   W

   Wielkopolanin

   25.08.2023, 22:31

   Wyróżniający się komentarz

   Napisz reklamację jeżeli nic się nie zmieni do 30 dni tylko Prokuratura i Komisja Nadzoru Finasowego…Kradną poprostu pieniądze klientow

 • B
  B

  Barabasz

  10.06.2023, 15:10

  Wyróżniający się komentarz

  ten bank to jakaś ściema. Przelałem im symboliczna kwotę na próbę, nie mogę jej przelać z powrotem. Kontakt od pon. do piątku 17 godz. przez chat z sztuczną int. A co by było jak bym im przelał konkretną kasę? Trzymać się z daleka

 • M
  M

  Marcin

  06.06.2023, 02:02

  Wyróżniający się komentarz

  Przestrzegam Bank blokuje konta bez podania powodu. Kontakt tylkonna czacie .Jak nie chcesz stracić pieniędzy nie zakładaj tam konta

  • M
   M

   Martyna

   08.08.2023, 21:23

   Wyróżniający się komentarz

   Potwierdzam Bank zablokował również mi konto Banko i dosyć spora kwotę gotówki teraz jedynie walczyć o Zwrot Pieniędzy

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie