Raiffeisen Digital Bank – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

3.3/5

Siedziba firmy

Raiffeisen Digital Bank AG
Am Stadtpark 9
1030 Wiedeń

Dane firmy

Raiffeisen Digital Bank to dowód na to, że austriacka marka Raiffeisen Centrobank AG po kilku latach nieobecności na polskim rynku, znowu powróciła. Tym razem w zupełnie nowej formie. Instytucja oferuje jedynie produkty kredytowe oraz konta, dostępne przez aplikację mobilną. Sprawdźmy, jak wygląda oferta Raiffeisen Digital Bank i czy warto z niej skorzystać.

Kluczowe informacje

 • Raiffeisen Bank Polska działał w Polsce od 1991 roku, a po fuzji z Polbankiem EFG SA zmienił nazwę na Raiffeisen Polbank. W 2018 roku został przejęty przez BNP Paribas Bank Polska. Od 2021 roku ponownie wrócił na polski rynek i funkcjonuje jako Raiffeisen Digital Bank, oferując usługi wyłącznie online.
 • Klienci mogą korzystać z usług tego banku poprzez dedykowaną aplikację na swoje telefony.
 • Bank skupia się przede wszystkim na kredytach konsumenckich i kontach osobistych. Oferuje pożyczki gotówkowe, w tym również konsolidacyjne, oraz darmowe konta osobiste bez konieczności spełniania dodatkowych wymogów.
 • Choć marka jest stosunkowo nowa na rynku, klienci wyrażają pozytywne opinie na temat szybkości procesu wnioskowania o kredyty. Bank udziela kredytów bez konieczności przedstawiania wielu dokumentów, co dla kredytobiorców jest dużą zaletą.

O banku Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Bank Polska działał w naszym kraju od 1991 roku, a po fuzji z Polbankiem EFG SA, zmienił nazwę na Raiffeisen Polbank. Następnie, w 2018 roku został przejęty przez BNP Paribas Bank Polska (ówczesny Bank BGŻ BNP Paribas) i zniknął z rynku. Dziś pojawia się w zupełnie nowej formie. Od 2021 roku, Polacy znów mogą korzystać z usług instytucji, która w logotypie ma umieszczone końskie, skrzyżowane głowy na żółtym tle.

Siedziba centrali banku Raiffeisen Digital Bank w Wiedniu
Siedziba centrali banku w Wiedniu (2017)

Raiffeisen Digital Bank to bank cyfrowy, który świadczy swoje usługi jedynie drogą elektroniczną. To oznacza, że aby skorzystać z oferty instytucji, nie trzeba wybierać się do stacjonarnej placówki, a jedynie pobrać na swój telefon dedykowaną aplikację. W Polsce na podobnych zasadach funkcjonuje już Revolut Bank czy nieco mniej znany — Aion Bank. Marka obecna jest na polskim rynku finansowym od niedawna, jednak wcale nie musi walczyć o uwagę i zaufanie klientów. Większość z nich pamięta bowiem czasy, w których funkcjonował Raiffeisen Bank Polska.

Jaka jest nasza opinia o Raiffeisen Digital Bank?

Raiffeisen Digital Bank bez dwóch zdań wyróżnia się na tle swojej konkurencji, chociażby mocno okrojoną ofertą. Dla kogoś, kto traktuje to jako minus, mam jednak dobrą wiadomość. Wszystko rekompensuje sposób wnioskowania i szybki proces online. Tak naprawdę bez potrzeby wychodzenia z domu można założyć rachunek, otrzymać kredyt gotówkowy czy skonsolidować swoje zobowiązania.

To jednak nie koniec zalet. Raiffeisen Digital Bank zaskakuje prawdziwie darmowym kontem osobistym. W odróżnieniu od innych instytucji rachunek jest bezwarunkowo bezpłatny. To oznacza, że nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych wymogów takich jak: zasilanie konta konkretną kwotą czy też wykonywania określonej liczby transakcji.

cytat-Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Oferta Raiffeisen Digital Bank stanowi znaczący krok w kierunku nowoczesności i dostosowania się do potrzeb współczesnych klientów. Jednym z jej najważniejszych atutów jest przeniesienie wszystkich procesów bankowych do świata online. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej Raiffeisen Digital Bank, można załatwić wszystkie bankowe sprawy bez wychodzenia z domu. To szczególnie istotne dla osób, które preferują rozwiązania cyfrowe i nie chcą tracić czasu na kolejki czy umawianie się na spotkania w placówkach bankowych.

Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Jakie produkty bankowe znajdziemy w ofercie Raiffeisen Digital Bank?

Raiffeisen Digital Bank to instytucja, która ma w swojej ofercie produkty skierowane tylko do klientów indywidualnych. Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości konkurencyjnych banków, Raiffeisen Digital Bank oferuje dość okrojoną liczbę produktów. Bank skupia się przede wszystkim na kredytach konsumenckich i kontach.

Oferta dla klientów indywidualnych banku Raiffeisen Digital Bank

Pożyczka gotówkowa w Raiffeisen Digital Bank

Pożyczka Raiffeisen Digital Bank udzielana jest do kwoty 150 tys. złotych, a spłatę zobowiązania można rozłożyć na maksymalnie 120 miesięcy. Kredyt udzielany jest jedynie w aplikacji Raiffeisen Digital Bank, a decyzja kredytowa wydawana jest przez 7 dni w tygodniu.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy Raiffeisen, należy spełnić tylko trzy warunki:

 • mieć regularny dochód (na podstawie umowy o pracę, zlecenia, o dzieło lub świadczenia emerytalnego czy renty),
 • posiadać konto bankowe (musi to być rachunek, na który wpływa Twoje wynagrodzenie),
 • mieć ważny dowód osobisty (jeszcze przez co najmniej 31 dni od momentu złożenia wniosku o pożyczkę).

Bank nie wymaga przedstawiania żadnych dodatkowych dokumentów, w tym zaświadczenia o dochodach. Co ciekawe, na stronie banku został umieszczony kalkulator, który umożliwia samodzielne obliczenie szacowanej miesięcznej raty.

Pożyczka konsolidacyjna w Raiffeisen Digital Bank

Pożyczka konsolidacyjna w Raiffeisen Digital Bank udzielana jest na stałym oprocentowaniu. W ramach pożyczki możesz skonsolidować do 8 zobowiązań o maksymalnej wartości 150 tys. złotych. Cały proces konsolidacji przeprowadzany jest online w aplikacji mobilnej, a decyzja kredytowa – podobnie jak3 w przypadku pożyczki gotówkowej – wydawana jest przez 7 dni w tygodniu.

Ważne!
Pożyczka konsolidacyjna w Raiffeisen Digital Bank musi zostać przeznaczona na spłatę Twoich wybranych pożyczek posiadanych w innych bankach, które działają w Polsce.

Konta osobiste

Konto osobiste w Raiffeisen Digital Bank jest w pełni darmowe. To oznacza, że nie musisz płacić za założenie rachunku, przelewy krajowe czy też wirtualną kartę wydawaną do rachunku. Co wyróżnia Raiffeisen Digital Bank na tle konkurencji, to fakt, że aby korzystać z darmowego konta, klient nie musi spełniać żadnych warunków dotyczących np. minimalnego wolumenu przeprowadzonych transakcji.

Wirtualna karta debetowa działa dokładnie tak samo, jak fizyczna. Wystarczy dodać ją do aplikacji cyfrowego portfela, aby móc płacić bezkontaktowo i wypłacać gotówkę w sklepach, i bankomatach z funkcją zbliżeniową.  

Konta oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe Raiffeisen Digital Bank to oferta skierowana do osób, które szukają sposobu na bezpieczne pomnażanie swoich środków. Aktualnie bank proponuje swoim klientom konto oprocentowane na 8% w skali roku (promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 30 grudnia 2023 roku).

Proces otwierania konta jest niezwykle szybki i prosty. Wystarczy pobrać aplikację i potwierdzić swoją tożsamość na selfie. Następnie, w aplikacji wybrać opcję „Oszczędności” i przelać środki.

Wady i zalety Raiffeisen Digital Bank

Podobnie jak w przypadku większości innych instytucji finansowych, Raiffeisen Digital Bank ma swoje zalety i wady, które przyciągają lub zniechęcają niektórych klientów. Aby pomóc Ci zrozumieć, czy Raiffeisen Digital Bank jest odpowiednią opcją dla Ciebie, zestawiłam najważniejsze punkty, prezentując zarówno jego mocne, jak i słabe strony.

ZaletyWady
Dostępność online. Bank działa wyłącznie online poprzez dedykowaną aplikację, co oznacza wygodę i dostępność usług 24/7 dla klientów.
Prostota i przejrzystość. Bank skupia się na prostocie i przejrzystości oferty, co ułatwia klientom zrozumienie produktów finansowych.
Darmowe konto osobiste. Oferuje darmowe konta osobiste bez dodatkowych wymogów, co jest atrakcyjne dla osób, które chcą unikać ukrytych opłat.
Szybkie wnioskowanie online. Klienci mogą składać wnioski o produkty finansowe szybko i wygodnie online, co oszczędza czas.
Ograniczona oferta produktowa. Bank skupia się głównie na kredytach konsumenckich i kontach osobistych, co może być niewystarczające dla klientów poszukujących bardziej zróżnicowanej oferty.
Brak placówek stacjonarnych. Chociaż działanie online ma wiele zalet, niektórzy klienci mogą odczuwać brak możliwości odwiedzenia fizycznych placówek bankowych i uzyskania bezpośredniej obsługi.
Konieczność korzystania z aplikacji. Usługi bankowe są dostępne tylko poprzez aplikację mobilną, co może być ograniczeniem dla osób, które preferują tradycyjne metody obsługi bankowej.

Raiffeisen Digital Bank opinie dotychczasowych klientów

Zanim zaczniesz przeglądać opinie klientów banku, warto wziąć pod uwagę fakt, że marka funkcjonuje na rynku wyjątkowo krótko, co sprawia, że niewiele osób zdążyło już skorzystać z jej oferty. Większość pozytywnych recenzji dotyczy jednak szybkiego procesu wnioskowania o finansowanie. Raiffeisen Digital Bank udziela kredytów tak samo sprawnie, jak instytucje prywatne podejmują decyzje w sprawie chwilówek. Podobnie też nie wymaga to przedstawiania dodatkowych dokumentów, w tym zaświadczenia o zarobkach.

Kontakt do Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Digital Bank to bank cyfrowy, a to oznacza, że stacjonarny kontakt z instytucją może być mocno utrudniony. Możesz jednak skontaktować się z bankiem, za pośrednictwem wsparcia na czacie aplikacji, lub też wysyłając maila na adres: contact@raiffeisendigital.com. Możliwe jest również wysłanie tradycyjnej wiadomości w formie listu. Wystarczy przesłać dokument na adres: Raiffeisen Centrobank AG, Am Stadtpark 9, 1030 Wiedeń, Austria.

Aby tymczasowo lub na stałe zablokować, lub odblokować wirtualną kartę debetową Visa Gold, zespół Obsługi Klienta jest dostępny 24/7 pod numerem telefonu: +48 223 062 865

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Czy Raiffeisen to Paribas?

31 października 2018 roku BGŻ BNP Paribas przejęło podstawową działalność Raiffeisen Bank Polska.

Czy istnieje jeszcze Raiffeisen Bank?

Nie. W wrześniu 2021 roku, grupa kapitałowa Raiffeisen powróciła na polski rynek bankowości detalicznej, wprowadzając nową ofertę pod nazwą Raiffeisen Digital Bank, choć w mniejszym zakresie niż wcześniej.

Czy Raiffeisen Digital Bank to bezpieczny bank?

Tak. Instytucja przestrzega wszystkich kluczowych norm bezpieczeństwa, które są wymagane od banków. Co więcej, na stronie internetowej dostępne są wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z usług bankowych.

Czy Raiffeisen Digital Bank jest polskim bankiem?

Nie. Raiffeisen Digital Bank jest austriacką spółką zależną Raiffeisen Bank International AG (RBI).
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.3/5 - (50 votes)
Komentarze (17)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • W
  W

  Wielkopolanin

  25.08.2023, 22:25

  Wyróżniający się komentarz

  Ten bank to oszuści, nie mają infolinia, oddziałów, siedziby w Polsce. Założysz konto wpłacisz pieniądze a oni blokują konto odcinają cię od twoich pieniędzy.
  Na 40 twoich wiadomości odp Bott że trwa kontrola bezpieczeństwa na koncie w moim przypadku trwa już od 6 tygodni..Ostrzegam wszystkich przed Raiffeisen digital bank…..ja załatwiłem sprawę tak że złożyłem pozew o nakaz zapłaty. Domagam się od złodzieji prawie 100 tys odszkodowania . Jak tylko uzyskam nakaz zapłaty wyślę im komornika sądowego po to co moje…widziałem na forach internetowych wiele osób zrobiło w analogiczny do opisanego sposób. Bank okradający swoich klientów…..nie zła marka..

 • M
  M

  Martyna

  08.08.2023, 21:22

  Wyróżniający się komentarz

  Dlaczego Bank bez powodu blokuje konta w Aplikacji Zablokowali mi sporą Kwotę gotówki i nie odpowiadają na Email ani na Kontakt telefoniczny co zrobić aby odzyskać pieniądze

  • O
   O

   Oliwier

   11.08.2023, 16:50

   Wyróżniający się komentarz

   Ktoś wie jak odzyskać pieniądze ?

  • W
   W

   Wielkopolanin

   25.08.2023, 22:31

   Wyróżniający się komentarz

   Napisz reklamację jeżeli nic się nie zmieni do 30 dni tylko Prokuratura i Komisja Nadzoru Finasowego…Kradną poprostu pieniądze klientow

 • B
  B

  Barabasz

  10.06.2023, 15:10

  Wyróżniający się komentarz

  ten bank to jakaś ściema. Przelałem im symboliczna kwotę na próbę, nie mogę jej przelać z powrotem. Kontakt od pon. do piątku 17 godz. przez chat z sztuczną int. A co by było jak bym im przelał konkretną kasę? Trzymać się z daleka

 • A
  A

  Adiensik86

  13.02.2024, 00:57

  Wyróżniający się komentarz

  Witam uwazajcie na ten bank . To oszusci i kłamcy . Nie przyznaja premii za załozenie konta i spełnienie warunkow plus niema mozliwosci zamkniecie konta zabawa w kotka i myszke . Kontakt z nimi jest zerowy odpisuje bot zamiast czlowieka i 7raz to samo wyslali mi

  Dzień dobry! Twoją prośbę przyjęliśmy 02.01. Aktualnie mają miejsce opóźnienia w realizacji zgłoszeń. Dziękujemy za jeszcze trochę cierpliwości. Wkrótce Twoje konto zostanie zamknięte. Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie. Po zakończeniu procesu zamykania konta, otrzymasz od nas wiadomość mailową z potwierdzeniem zamknięcia. Pozdrawiamy!

  Tymczasem konto jak istnialo tak isnieje nadal. Totalna bzdura i klamstwo. Gdy napisalem ze ich zglosze dalej zero reakcji wrecz podziekowali mi za taka opinie . Wiec to Bot nie czlowiek . Niepolecam niezakladajcie !!!!!

 • P
  P

  Podkarpackie

  07.01.2024, 14:31

  Wyróżniający się komentarz

  Brak możliwości zalogowania się do aplikacji , piszą że coś poszło nie tak … I tak w kółko

 • B
  B

  Barbara

  27.12.2023, 19:09

  Wyróżniający się komentarz

  Witam czy ktoś wie jak usunąć konto w aplikacji, bo profil klienta może usunąć ale wówczas wtedy kiedy się usunie konto, nigdzie nie znalazłam usuń konto

 • A
  A

  Adam

  04.10.2023, 19:13

  Wyróżniający się komentarz

  Potwierdzam, oszuści. Kasa się pojawiła na ich koncie, po czym zniknęła i saldo konta wróciło do poziomu zero. Czary mary hokus pokus.

 • P
  P

  Pawko

  25.08.2023, 15:22

  Wyróżniający się komentarz

  Trzymać się jak najdalej od tego tworu. Bez przyczyny blokują konto, a kontakt z nimi jest zerowy. Amatorka.

 • P
  P

  Pawlo

  24.08.2023, 16:32

  Wyróżniający się komentarz

  Odradzam korzystanie z tego pseudo banku. Bez sensu zablokować konto to pierwsi, ale żeby to odkręcić to już nikogo nie ma.

 • A
  A

  Aneta

  14.08.2023, 10:39

  Wyróżniający się komentarz

  Mi rowniez zablomowali na 6 tysiecy jak to odzyskac pomozcie czat nie odpowiqda jak i infolinia ze nie osiagalny numer email zero odpowiedzi

  • W
   W

   Wielkopolanin

   25.08.2023, 22:27

   Wyróżniający się komentarz

   Jestem w takiej samej sytuacji …poprostu okradają własnych klientów

  • W
   W

   Wielkopolanin

   25.08.2023, 22:42

   Wyróżniający się komentarz

   Jestem w tej samej sytuacji możesz się do mnie odezwać? Tonder857 @gmail.com

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Raiffeisen Digital Bank AG
Sprawdź ofertę