Zaplo – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.5
Ocena użytkowników
3.8
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 6 000 zł
Złóż wniosek w Zaplo

Zalety i wady firmy Zaplo

Zalety
 • Szybka wypłata pieniędzy
 • Prosty i przejrzysty formularz rejestracyjny
 • Stosunkowo mało formalności towarzyszących procesowi ubiegania się o pożyczkę
 • Maksymalna kwota pożyczki —6 000 złotych.
Wady
 • Spore koszty pożyczki
 • Wysoka granica wiekowa
 • Weryfikacja dochodów

Siedziba firmy

Adres:

Zaplo sp. z o.o.

Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa

Dane kontaktowe

E-mail: kontakt@zaplo.pl
Strona: zaplo.pl

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 5000000 PLN
KRS: 0000483782
NIP: 5252531320
REGON: 146101268
Oprocentowanie17 %
? zmienne
RRSO136,20 %
Okres spłaty3 miesiące
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 6 000 zł
Maks. kolejna pożyczka6000 zł
Godziny pracy w sobotę08:00-20:00
Sposób weryfikacjiInstantor
Godziny pracy w niedziele08:00-20:00
Wiek pożyczkobiorcy21 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratisNie
Czas wypłaty15 minut

Przykład reprezentatywny dla pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 136,20%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł; zmienna stopa oprocentowania 17%, całkowity koszt pożyczki 456,03 zł (w tym: prowizja 370,62 zł, odsetki 85,41 zł); całkowita kwota do zapłaty 3456,04 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach (3 raty po 1152,01 zł). Kalkulacja na dzień 15.12.2022 r. Udzielenie pożyczki zależy od dokonania uprzedniej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Opłata rejestracyjna (zwrotna): 1 gr.

Zaplo należy do polskiej spółki Soonly, która zajmuje się tworzeniem produktów finansowych. Do tej samej grupy należy także jedna z najpopularniejszych firm udzielających chwilówek – Vivus. Specjalnością Zaplo są pożyczki ratalne w kwocie do 6 000 złotych z terminem spłaty wynoszącym 3 miesiące. Sprawdziliśmy, co trzeba wiedzieć o ofercie tej instytucji i czy warto z niej skorzystać.

Zaplo — nasza opinia

Zaplo jest częścią firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. Do firmy tej należy też popularny Vivus. Grupa kapitałowa, do której należy Zaplo szczyci się ogólnoświatowym zasięgiem i bezpieczeństwem transakcji. I faktycznie, skorzystanie z usług Zaplo nie będzie decyzją obarczoną dużym ryzykiem. Firma koncentruje się na udzielaniu pożyczek ratalnych. Oznacza to, że podstawą jej działalności nie są chwilówki. Pożyczając pieniądze od Zaplo, nie musisz się śpieszyć ze spłatą — termin wynosi 3 miesiące.

Na korzyść Zaplo świadczy dodatkowo możliwość skorzystania z tzw. wakacji pożyczkowych lub przedłużenia terminu spłaty. Wymagania stawiane przez tego pożyczkodawcę są konkretne — nie możesz figurować w żadnym rejestrze dłużników. Sprawdziłem, jak prezentuje się oferta tej instytucji pozabankowej.

Pożyczka w Zaplo — jakie warunki należy spełnić?

Wymagania, jakie wnioskodawcom stawia Zaplo są typowe dla branży pożyczek. Ponadto, w przeciwieństwie do takich firm pożyczkowych jak Super Credit lub Ekspres Pożyczka, wymagania nie są okrojone z niektórych najczęściej powtarzających się treści, lecz przedstawione w wyczerpujący sposób. Gdybyś chciał skorzystać z usług Zaplo musisz wiedzieć, że powinieneś spełnić następujące wymagania:

 • mieć nie mniej niż 21 lat i nie więcej niż 75 lat,
 • posiadać obywatelstwo polskie,
 • legitymować się aktualnym dowodem osobistym,
 • mieszkać i być zameldowanym na terenie Polski,
 • mieć zdolność i wiarygodność kredytową,
 • nie figurować w rejestrach dłużników,
 • mieć indywidualne konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej,
 • mieć telefon komórkowy i adres e-mail.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Zaplo poświęca sporo czasu weryfikacji nowego klienta sporo czasu. Sprawdza w odpowiednich rejestrach przede wszystkim to, jak wyglądała Twoja historia kredytowa. Pracownicy firmy sprawdzają, czy spłacałeś na czas poprzednie pożyczki i czy nie zalegasz obecnie ze spłatą jakichkolwiek zobowiązań. Pod uwagę brane jest także to, czy np. na czas opłacałeś rachunki. Zaplo bierze pod uwagę następujące rejestry:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej,
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów,
 • Rejestr Dłużników ERIF,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.

Zaplo — pełna oferta

Specjalnością Zaplo są pożyczki na raty. Oznacza to, podobnie jak w przypadku Super Grosz, że firma nie udziela darmowych pożyczek. W zamian za to, możesz otrzymać pożyczkę w kwocie wynoszącej nawet 6 000 złotych i spłacać ją przez okres 3 miesięcy.

Warto przypomnieć, że do pożyczki dochodzą jeszcze koszty oprocentowania stałego i prowizja, jaką Zaplo pobiera za udzielenie pożyczki.

Przykładowy koszt pożyczki:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 136,20%;
 • Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 3 000 zł;
 • Zmienna stopa oprocentowania: 17%,
 • Całkowity koszt pożyczki: 456,03 (w tym: prowizja: 370,62 zł, odsetki: 85,41 zł);
 • Całkowita kwota do zapłaty: 3 456,04 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach w wysokości: 1 152,01 zł.

Kalkulacja na dzień 15.12.2022 r. Udzielenie pożyczki zależy od dokonania uprzedniej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Opłata rejestracyjna (zwrotna): 1 gr

Warto dodać, że Zaplo umożliwia swoim klientom skorzystanie z tzw. wakacji pożyczkowych (tj. przesunięcia terminu spłaty do miesiąca). Chcąc skorzystać z tej usługi, musisz złożyć wniosek za pośrednictwem swojego indywidualnego profilu na zaplo.pl. Możliwość skorzystanie z wakacji pożyczkowych wiąże się oczywiście z opłatą. Decyzja o możliwości skorzystania z tej usługi wydawana jest indywidualnie, co oznacza, że pożyczkodawca może wydać decyzję odmowną.

Pożyczka w Zaplo krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Zaplo, podobnie jak w konkurencyjnych firmach jest prosty i przejrzysty. Nie powinien też zająć Ci zbyt wiele czasu. Przedstawię go w podziale na etapy.

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Wchodzisz na stronę zaplo.pl i przechodzisz do sekcji, w której dobierasz interesujące Cię parametry pożyczki (kwotę oraz termin, w jakim spłacisz pożyczkę). Korzystając z przejrzystego kalkulatora możesz szybko poznać liczbę i wysokość miesięcznych rat. Ponadto poznajesz także wszystkie dodatkowe koszty związane z pożyczką.
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego. Konieczne jest założenie indywidualnego konta, które jest niezbędne od ukończenia procesu uzyskania pożyczki. Rejestracja jest jednak zwięzła i nie zajmuje dużo czasu. Rejestrując się podajesz: imię, nazwisko, numer dowodu osobistego, numer telefonu, adres e-mail oraz numer PESEL.
 • Złożenie wniosku. Gdy zalogujesz się do świeżo utworzonego konta, możesz przejść do następnego etapu: złożenia wniosku. Oprócz danych, które podałeś zakładając konto, musisz jeszcze podać swój adres oraz wysokość miesięcznych dochodów.
 • Weryfikacja tożsamości. Etap ten możesz sfinalizować za pomocą przelewu weryfikacyjnego (polega on na przelaniu symbolicznego 1 grosza na konto pożyczkodawcy). Są też inne metody płatność przez system Blue Media lub weryfikacja przez aplikację Instantor.
 • Przyznanie pożyczki. Decyzja na temat przyznania pożyczki wydawana jest w ciągu najwyżej kilkunastu minut. Powiadamiany o tym jesteś za pośrednictwem wiadomości SMS.
 • Wypłata pieniędzy. Pieniądze są wysyłane na Twoje konto w ciągu kilkunastu minut od ostatecznego zawarcia umowy pożyczki.

Zaplo — co, jeśli nie spłacimy na czas?

Jeśli masz problemy ze spłatą rat, możesz skorzystać z wakacji kredytowych. Natomiast notoryczne niespłacanie rat powoduje:

 • obciążenie kosztami niespłacenia pożyczki w terminie (obecnie 11,2% w skali roku),
 • zerwanie umowy pożyczki przez Zaplo w trybie natychmiastowym. W takiej sytuacji jesteś zobowiązany do spłacenia całej brakującej kwoty w terminie do 1 miesiąca,
 • wysyłanie ponagleń, monitów i wezwań do zapłaty w postaci SMS-ów, e-maili, listów oraz połączeń telefonicznych. Pracownik firmy może też odwiedzić dłużnika, przychodząc pod adres zapisany w umowie pożyczki,
 • sprzedaż długu firmie windykacyjnej, która błyskawicznie zajmuje się jego wyegzekwowaniem,
 • skierowanie sprawy do sądu, który w większości przypadków, wydaje nakaz spłaty długu w określonym terminie i obciąża dłużnika kosztami procesu sądowego,
 • przekazanie sprawy komornikowi, który oprócz wyegzekwowania długu obciąży nas także kosztami postępowania,
 • wpisanie Twoich danych do rejestru dłużników BIG.

Nasza opinia na 2021 rok

Szczycąca się międzynarodowym zasięgiem firma Zaplo dobrze radzi sobie w warunkach kryzysu epidemicznego 2021. Jest to firma pożyczkowa specjalizująca się w zobowiązaniach długoterminowych. Jeżeli pilnie potrzebujesz większej gotówki dostępnej całkowicie online, powinieneś bliżej przyjrzeć się temu, co ma do zaoferowania Zaplo. W 2020 roku firma ta wyróżniała się bezpieczeństwem i szybkością. Dla wielu konsumentów ma to niebagatelne znaczenie.

Podziel się swoimi doświadczeniami z Zaplo w komentarzu poniżej i pomóż innym podejmować świadome decyzje finansowe!

Opinie o Zaplo (13)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • O
  O
  OSZUSCI
  09.08.2019, 15:25

  OSZUSCI SPŁACAŁEM Z 1 RATĄ SIE SPÓZNIŁEM I ROZWIĄZALI UMOWE I DOWALILI OGROMNĄ SUME!!!!!! BYŁEM U ADWOKATA Z ICH PISMEM NIE KAZAŁ NIC PŁACIC. SPRAWDZIŁ TE FIRME I SIE OKAZUJE ZE DOSTALI OGROMNE KARY ZA LICHWIARSTWO!!!!!!!!!!1

  • O
   O
   Olek
   13.02.2020, 13:51

   Popieram.Banda bogacąca się na osobach w trudnej sytuacji.Szukać innych pożyczkodawców a od tych uciekać..Biorąc 5 tys kredytu naliczane jest drugie 5 tys prowizji !!!!!!!Ktoś powinien się ta firmą zająć i dać karę za to lichwiarstwo.

  • r
   r
   rafal
   18.07.2020, 18:53

   Tragedia. Przykład: jak ognia boją się wystawienia historii kredytu, klient nie ma wg nich do tego prawa. Omijajcie z daleka, bo w razie takiej potrzeby będziecie w ich oczach intruzami. Pytanie czy to z lenistwa, skąpstwa na personel, czy czegoś innego jeszcze. W każdym razie zdecydowanie nie polecam bo pożyczka to nie tylko raty do spłaty ale i obsługa. Kto robiłby zakupy w sklepie gdzie staje się nieproszonym gościem gdy pyta o rachunek? Do tego prowizja tak ogromna, że tylko grosz dzieli ją od przekroczenia ustawy antylichwiarskiej.

   Edit 18.07.2020: no i ponowna odmowa wydania zaświadczenia, odrzucili reklamację, mają całkiem oficjalnie klienta w czterech literach. W PROVIDENCIE, takie zaświadczenie wystawiają właściwie od ręki w ciągu trzech dni. Odradzam pożyczki pozabankowe ale jeśli ktoś nie ma wyjścia to radzę omijać łukiem Zaplo.pl. A jeśli nadal masz wątpliwości to przeczytaj moją opinię kilka razy, a decyzję pozostaw na jutro i postaw na głos rozsądku.

 • K
  K
  Krystian
  08.07.2019, 20:50

  Zaplo oszukuje na kosztach pożyczki przy wcześniejszej spłacie. Omijać

  • s
   s
   syl
   02.08.2019, 21:21

   Oszukują przy wcześniejszej spłacie.wlasnie chcą mnie w konia zrobić że pieniadze Mi na konto zwrócili.ale ja się nie dam.

  • K
   K
   KAZIMIERA
   16.06.2020, 13:53

   Ale juz musza oddawac te koszty zgodnie z wyrokiem TSUE

 • O
  O
  Olek
  13.02.2020, 13:48

  Banda oszustów bogacąca się na osobach w trudnej sytuacji.Szukać innych pożyczkodawców a od tych uciekać..Biorąc 5 tys kredytu naliczane jest drugie 5 tys prowizji !!!!!!!Ktoś powinien się ta firmą zająć i dać karę za to lichwiarstwo.

 • A
  A
  Andrzej
  01.09.2020, 17:29

  Zaplo… Największe chamy i złodzieje. Z kwoty 7 tys. Po 2 latach do spłaty 15 tys !!! Nie możesz się spóźnić o jeden dzień z ratą, bo straszą ogromnymi odsetkami i złą historią kredytową, nawet jak wylądowałaś w szpitalu w tym czasie i do nich dzwonisz i im tłumaczysz, to ich to nie obchodzi. Lepiej pieniądze od mafii pożyczyć… kawał złodziei i tyle. Nie brać, nie brać, nie brać.

 • K
  K
  KAZIMIERA
  16.06.2020, 13:52

  Ludzie piszcie do Zaplo o zwrot prowizji i odsetek za wczesniejsza splate kredytow, ktore oni nazywaja konsolidacyjnymi. Zapladl wyrok TSUE i musza zwracac. A sa to duze pieniadze. Juz inne firmy zwracaja, a takze Vivus ktory jest z Zaplo.

 • a
  a
  adam
  04.05.2020, 19:35

  Kazali mi robić skaner i zdjęcie moich stwierdzeń, dlatego pisałem o przesunięcie raty na miesiąc. Pisali, ze mam pamiętać o odpowiedzialnosci karnej za to co napisałem, o możliwości odroczenia raty i napisali, ze będą żądać dokumentów. Jakich? Nie wiem. Nie wiadomo, ze będą żądac dodatkowych dokumentow, ze ja chcę odroczenia raty na miesiąc i pisałem, ze ewentualnie na cztery raty.Katastrofa.

 • D
  D
  Danuta
  27.03.2020, 19:15

  Złodzieje…Naciągacze…Oszuści……ja oddalam sprawę do prokuratury…..i nagłośnie to w telewizji

 • K
  K
  Katarzyna
  27.11.2018, 15:43

  Jak na pożyczkę pozabankową to mają bardzo niskie oprocentowanie. Decyzja rzeczywiście zapada bardzo szybko a pieniądze dostałam w niecałe pół godziny od złożenia wniosku.

  • r
   r
   rafal
   18.07.2020, 18:51

   Przykro mi że jesteś w sytuacji bez wyjścia ale wdepłeś w g. zadając się z Zaplo

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!