Aventus Group opinie – Właściciel 6 firm pożyczkowych

Aventus Group to prawdziwy potentat rynku pożyczkowego, zarówno w Polsce, jak i Europie. Choć spółka działa na terenie naszego kraju dopiero od 2012 roku, to zdążyła wprowadzić na rynek aż 6 firm pożyczkowych. Wśród nich są zarówno firmy oferujące chwilówki, oraz — od niedawna — także pożyczki ratalne. Co warto wiedzieć na temat Aventus Group? Sprawdziłem!

Rynek pożyczek pozabankowych z roku na rok jest coraz bardziej obsadzony. Tendencja ta nasiliła się szczególnie w ostatnich kilku latach, kiedy do branży wkroczyło sporo nowych graczy. Wiele firm pożyczkowych należy do jednego wielkiego koncernu. Taka taktyka ma zmniejszyć ryzyko utraty klienta i zwiększyć udział w konkurencyjnym rynku.

Aventus Group to kolejny, po Primus Finance, duży koncern koncentrujący się w branży pożyczek. Spółka ma biuro w Białymstoku a główną siedzibę na Litwie. Biorąc pod uwagę staż na polskim rynku, jej pozycja imponuje. Aventus Group powstało w 2012 roku, szybko zdobywając pozycję międzynarodowego gracza. Dotychczas firma objęła zasięgiem swojego działania Polskę, Litwę, Łotwę, Czechy, Ukrainę, Kazachstan i Gruzję. Priorytetem jest udzielanie prostych i przejrzystych pożyczek przez internet.

Co trzeba wiedzieć o Aventus Group?

Spółka chwali się swoim zasięgiem jest obecna w 5 krajach Europy i jednym państwie azjatyckim. Swoje zwiększanie zasięgu Aventus Group określa mianem ekspansji. Przejawia się ona nie tylko liczbą państw, na terenie których spółka jest obecna, ale też liczbą firm pożyczkowych, które podlegają Aventus Group. Jest ich aż 6!


→ Przeczytaj też nasz wywiad z CEO Aventus Group!


Firmy podległe Aventus Group

Aventus Group to klasyczny przykład firmy, który czerpie korzyści z władania mniejszymi, ale popularnymi firmami pożyczkowymi. W czasie, gdy konkurencyjne Primus Finance zarządza 4 przedsiębiorstwami Aventus ma ich aż sześć. Poznajmy je wszystkie:

 1. Pożyczka Plus
 2. Smart Pożyczka
 3. Rata na Plus
 4. Niewielka Pożyczka
 5. Lew Pożyczki
 6. Finansowe Posiłki

Wszystkie powyższe podmioty, z wyjątkiem Rata na Plus, mają ofertę o zbliżonym charakterze i specyfice. Dwie z nich opisaliśmy szerzej w powyżej załączonych linkach.

Aventus Group w Polsce

Spółka chwali się czynnikami świadczącymi o sile jej pozycji na polskim rynku, a także tym, że warto inwestować w rynek pożyczek.

 1. 400 000 zadowolonych klientów niestety, brak danych na poparcie.
 2. 6 miliardów złotych wartość rynku pożyczkowego w Polsce.
 3. 1 411 złotych średnia kwota pożyczki w podmiotach Aventus Group.
 4. 132% o tyle ponoć wzrosła wartość polskiego portfela w 2017 roku.
 5. 3,5 tyle pożyczek przypada średnio na klienta pożyczkodawców Aventus Group.
 6. 55  tylu etatowych pracowników zatrudnia spółka.

Co mówi o sobie Aventus Group?

Witryna internetowa aventusgroup.pl jest maksymalnie uproszczona, a na stronie głównej zawiera esencję informacji. Ma być miło dla oka, przejrzyście i treściwie. Nie da się ukryć, że Aventus Group zręcznie spełnia te założenia. Utrzymana w dominującej tonacji bieli i czerwieni strona główna już na górnej belce informuje o swoim adresie oraz podstawowych danych kontaktowych:

 • Adres ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, Białystok
 • Kontakt telefon +48 85 871 00 49, a e-mail inwestycje@aventusgroup.pl

Poniżej znajdziesz zakładki, które przenoszą do poszczególnych części serwisu:

 • Aventus na świecie
 • Aventus w Polsce
 • Wyróżnienia
 • CSR
 • CEO Blog
 • Misja
 • Kariera
 • Kontakt

Poszczególne sekcje serwisu wyświetlają się jeden pod drugim na stronie głównej.

Wartości Aventus Group

Aventus Group w przejrzysty sposób definiuje także swoje podstawowe założenia, nazywane misją i wartościami.

 • Pożyczanie czynimy prostszym spółka deklaruje, że transakcje odbywają się zawsze za pośrednictwem internetu i są pozbawione nadmiernych formalności.
 • Etyczne i uczciwe podejście Aventus przyznaje, że udziela pożyczek tylko tym, którzy mają zdolność finansową i kredytową.
 • U nas liczy się klient firma stawia na sprawne udzielanie pożyczek.
 • Bezpiecznie i zgodnie z prawem  wszystkie dane osobowe są przechowywane i przetwarzane zgodnie z przepisami prawa.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3/5 - (24 votes)
Komentarze (6)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • I
  I

  Iwona

  19.08.2019, 21:22

  Wyróżniający się komentarz

  Nie powiedziałbym! Udzielono pożyczek mojej córce i jej chłopakow, którzy nie mieli i nie mają żadnej stałej pracy i na dodatek od roku są poza granicami kraju, a wezwania przychodzą na polski adres.

  • T
   T

   Tomo

   11.04.2022, 12:35

   Wyróżniający się komentarz

   Anna28 CO TY ZA GLUPOTY PISZESZ??? Dzisiaj splacilem bralem 1500 po 45 dniach splacilem 1632,99.To wychodzi 133 zl w dwa dni nie raz przewale 3 razy tyle [ 130 ].Widze ze najlepiej zeby ci dali 2000 a ty bys oddala 1200 to by ci pasowalo

 • M
  M

  Mariola

  24.07.2019, 14:09

  Wyróżniający się komentarz

  Aventus to naprawdę solidna firma, jej brandy udzielą pożyczek na sprawiedliwych zasadach, a obsługa klienta stoi na naprawdę wysokim poziomie, czuć że to ludzi z klasą. Polecam !

  • A
   A

   Anna28

   08.02.2022, 23:20

   Wyróżniający się komentarz

   Największa Lichwa w całej Europie .Banda Oszustów i wyciąganie ogromnej sumy z klientów.
   biorąc 2000zł musisz oddać 6000 tyś ,i jeszcze sprzedają twój dług i ten co kupi tyle samo chce od ciebie wyłudzić

 • P
  P

  Paulina

  23.05.2022, 13:55

  Wyróżniający się komentarz

  Brałam zarówno smarta i plus pożyczkę i wszystko było ok. Pomocna firma pożyczkowa, wszystko wytłumaczą i pieniądze szybko na koncie.

 • K
  K

  Klient

  21.04.2022, 16:08

  Wyróżniający się komentarz

  Jedyna firma która zawsze mi pożyczy jak potrzebuje. Dobre warunki pożyczki plus często jak potrzebuje a wychodzi za dużo to jako stały klient jestem w stanie ugrać dobrą ofertę. Ostatnio osoba z mojej rodziny potrzebowała i za każdy 1000 zł 20 zł no to są warunki mega. Jak spłacasz na czas to dbają o klienta. Mogę polecić firmę z czystym sumieniem.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie