Aventus Group opinie – Właściciel 6 firm pożyczkowych

aventus group

Aventus Group to prawdziwy potentat rynku pożyczkowego, zarówno w Polsce, jak i Europie. Choć spółka działa na terenie naszego kraju dopiero od 2012 roku, to zdążyła nasycić rynek aż 6 firmami oferującymi usługi pozabankowe. W obszarze zainteresowań opisywanej spółki jest zarówno branża chwilówek, jak i — od niedawna — także sektor pożyczek ratalnych. Oferta tych podmiotów jest zbliżona, a ich mnogość wynika z prostego założenia, czyli chęci zdobycia jak największego udziału w rynku. Co warto wiedzieć na temat Aventus Group?

Rynek pożyczek i chwilówek z roku na rok jest coraz silniej obsadzony. Tendencja ta nasiliła się szczególnie w ostatnich kilku latach, kiedy to do branży wkroczyło sporo nowych graczy. Dogłębnie zapoznając się z sytuacją rynkową, można odnieść wrażenie, że takie namnożenie firm pożyczkowych może wywoływać chaos i zakłopotanie u poszukujących świadczenia. Nic bardziej mylnego wiele firm pożyczkowych to często jedna rodzina podległa wielkiemu koncernowi. Taktyka ta ma zmniejszyć ryzyko utraty klienta i zwiększyć udział w konkurencyjnym rynku. Klient w końcu usłyszy o chociaż dwóch, z konkretnych firm. A nuż akurat będą one należeć do jednego koncernu.

Aventus Group to kolejny, po Primus Finance przykład dużego koncernu koncentrującego się na branży pożyczek. Spółka ma biuro w Białymstoku a główną siedzibę na Litwie. Biorąc pod uwagę staż na polskim rynku, jej pozycja imponuje. Aventus Group powstało w 2012 roku, szybko zdobywając pozycję międzynarodowego gracza. Dotychczas firma objęła swoim zasięgiem poza Polską: Litwę, Łotwę, Czechy, Ukrainę, Kazachstan i Gruzję. Priorytetem jest świadczenie prostych i przejrzystych pożyczek za pośrednictwem internetu. Aventus Group dąży do miana uczciwej, etycznej i transparentnej firmy. Poznajmy obszerne informacje na temat omawianej spółki i sprawdźmy, jakie firmy pożyczkowe tworzą jej imperium.

Co chcemy wiedzieć o Aventus Group?

Pierw spółka chwali się swoim zasięgiem jest ona obecna w 5 krajach Europy i jednym państwie azjatyckim. Swoje zwiększanie zasięgu Aventus Group określa mianem ekspansji, która przejawia się nie tylko ilością państw, gdzie spółka jest obecna. Ukazuje to także wspomniane wyżej zagadnienie ilości firm pożyczkowych, które podlegają Aventus Group. Jest ich aż 6!

Firmy podległe Aventus Group

Aventus Group to klasyczny przykład firmy, który czerpie korzyści z władania mniejszymi, ale popularnymi firmami pożyczkowymi. W czasie, gdy konkurencyjne Primus Finance zarządza 4 przedsiębiorstwami Aventus ma ich aż sześć. Poznajmy je wszystkie:

 1. Pożyczka Plus
 2. Smart Pożyczka
 3. Rata na Plus
 4. Niewielka Pożyczka
 5. Lew Pożyczki
 6. Finansowe Posiłki

Wszystkie powyższe podmioty z wyjątkiem Rata na Plus posiadają ofertę o zbliżonym charakterze i specyfice. Dwie z nich opisaliśmy szerzej w powyżej załączonych linkach.

Aventus Group w Polsce

Spółka chwali się w wyeksponowanej, zabarwionej na czerwono sekcji tekstu, czynnikami świadczącymi o sile jej pozycji na polskim rynku, a także o tym, jak warto inwestować w rynek pożyczek.

 1. 300 000 zadowolonych klientów niestety, brak danych na poparcie.
 2. 6 miliardów złotych wartość rynku pożyczkowego w Polsce.
 3. 1 411 złotych średnia kwota pożyczki w podmiotach Aventus Group.
 4. 132% o tyle ponoć wzrosła wartość polskiego portfela w 2017 roku.
 5. 3,5 tyle pożyczek przypada średnio na klienta pożyczkodawców Aventus Group.
 6. 55  tylu etatowych pracowników zatrudnia spółka.

Co mówi o sobie Aventus Group?

Trafiając na witrynę internetową aventusgroup.pl, widzimy potwierdzenie reguły dla branży pożyczek obecnie dąży się do maksymalnie uproszczonej strony głównej, która zawiera esencję informacji. Ma być miło dla oka, przejrzyście i treściwie. Nie da się ukryć, że Aventus Group zręcznie spełnia te założenia. Utrzymana w dominującej tonacji bieli i czerwieni strona główna już na belce informuje nas o adresie oraz podstawowych danych kontaktowych:

 • Adres ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, Białystok
 • Kontakt — numer telefonu to +48 85 871 00 49, a e-mail inwestycje@aventusgroup.pl

Tuż poniżej widzimy zakładki, które kategoryzują podstawowe informacje, jakie potencjalnie ciekawią odwiedzających. Brzmią one następująco:

 • Aventus na świecie
 • Aventus w Polsce
 • Wyróżnienia
 • CSR
 • CEO Blog
 • Misja
 • Kariera
 • Kontakt

Wydaje się, że to praktycznie wszystko, co chcemy wiedzieć o polskiej spółce. Co ciekawe, klikając w poszczególne zakładki, nie jesteśmy przekierowywani do podstrony. Zawartość wszystkich skrótów wyłożono na… stronie głównej, jedno pod drugim. Klikając, strona przemieszcza się do interesującej nas sekcji.

Wartości Aventus Group

W przejrzysty sposób, Aventus Group definiuje także swoje podstawowe założenia, nazywane misją i wartościami.

 • Pożyczanie czynimy prostszym spółka deklaruje, że transakcje odbywają się zawsze za pośrednictwem internetu i są pozbawione nadmiernych formalności.
 • Etyczne i uczciwe podejście innymi słowy Aventus przyznaje, że udziela pożyczek tylko tym, którzy mają zdolność finansową i kredytową.
 • U nas liczy się klient firma stawia na sprawne udzielanie pożyczek.
 • Bezpiecznie i zgodnie z prawem  wszystkie dane osobowe są przechowywane i przetwarzane zgodnie z przepisami prawa.

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

2 komentarze

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Iwona 19 sierpnia 2019 at 21:22 - Odpowiedz

  Nie powiedziałbym! Udzielono pożyczek mojej córce i jej chłopakow, którzy nie mieli i nie mają żadnej stałej pracy i na dodatek od roku są poza granicami kraju, a wezwania przychodzą na polski adres.

 2. Mariola 24 lipca 2019 at 14:09 - Odpowiedz

  Aventus to naprawdę solidna firma, jej brandy udzielą pożyczek na sprawiedliwych zasadach, a obsługa klienta stoi na naprawdę wysokim poziomie, czuć że to ludzi z klasą. Polecam !