Primus Finance opinie

Primus Finance to firma zajmująca się udzielaniem pożyczek. Pod jej skrzydłami działają prężnie rozwijający się pożyczkodawcy, których podstawowymi założeniami jest walka o klienta w sektorze chwilówek. Wszystkie trzy firmy łączą zunifikowane założenia i zasady funkcjonowania. Firma chwali się, że współpraca z jego spółkami przebiega w całości w internecie, nie opiewa w formalności i gwarantuje błyskawiczną wypłatę gotówki. Co warto wiedzieć na temat Primus Finance?

Podobnie, jak w innych sektorach rynku, także i branża pożyczek charakteryzuje się gęstym obłożeniem i rozbudowaną siecią zależności. Niewiele produktów wywodzi się od samodzielnych pożyczkodawców — zdecydowana większość to część międzynarodowych lub krajowych, silnych korporacji. Mają one często ugruntowaną pozycję na rynku i skupiają pod swoimi skrzydłami często kilka firm o takim samym profilu. Działają zatem na zasadzie koncernu i nie różnią się w tej kwestii szczególnie od dużych spółek branży np. motoryzacyjnej lub spożywczej.

Do grona takich spółek działających jak koncern zalicza się polskie Primus Finance, spółka z Warszawy z ograniczoną odpowiedzialnością. Skupia ona, jak mówi, doświadczonych ekspertów z dziedziny finansów, którzy mają kompleksową wiedzę na temat obsługi klienta. Dowiedzmy się nieco więcej na temat omawianej spółki, poznajmy jej podwładne firmy i zapoznajmy się z podstawowymi założeniami jej oferty.

Firmy podległe Primus Finance oraz jej partnerzy

Primus Finance jako firma pożyczkowa udziela finansowania przez 3 należące do niej strony internetowe:

 1. Chwilówkomat
 2. Halo Pożyczka
 3. Ale Gotówka

Oprócz tego w 100% zależna od firmy Primus Finance jest spółka YES FINANCE S.A., która jest właścicielem marki Banknot.pl

Z wyjątkiem Banknot pl wszystkie powyższe podmioty łączy jedna cecha  oferują one pożyczki od 7 do 30 dni na kwotę nawet 5000 złotych. Zgodnie z odgórnymi ustaleniami spółki, która nimi zarządza.

Stałymi partnerami wszystkich podmiotów spółki są kolejno. BIG InfoMonitor, Biuro Informacji Gospodarczej ERIF, Polski Związek Instytucji pożyczkowych, Biuro Informacji Kredytowej oraz Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Co mówi o sobie Primus Finance?

Po przekierowaniu się na stronę internetową primusfinance.pl naszym oczom ukazuje się uproszczona do minimum witryna. Informacje dla odwiedzających posortowano na cztery odrębne kategorie ulokowane w dedykowanych, umieszczonych w górnej części zakładkach.

 • O firmie
 • O produkcie
 • Partnerzy
 • Kontakt

Pierw zajmijmy się opisaniem tego, jak Primus Finance przedstawia samego siebie. Pierw czytamy o wizji, która, według zapewnień, polega na oferowaniu produktów w formie pomocy finansowej. Ma ona pomóc ludziom pozyskać chwilowy zastrzyk gotówki na większe lub mniejsze wydatki, którego uzyskanie ma przebiec na całkowicie bezpiecznych warunkach. Firma deklaruje, że wszystkie podległe jej firmy pożyczkowe oferują szybkie świadczenia dostępne w całości za pośrednictwem internetu. Ich maksymalna kwota wynosi nie więcej niż 4000 złotych.

Primus Finance deklaruje także, że jego kadra składa się z doświadczonych, branżowych fachowców. Podejście firmy, jak możemy przeczytać, dzieli się na 3 podstawowe wartości.

 1. Słuchamy Twojego głosu v zadowolenie klienta określane jest jako priorytet, dlatego firma zachęca do dzielenia się opiniami po skorzystaniu z jej usług.
 2. Jesteśmy fair. Primus Finance zapewnia, że w warunkach umów zawieranych z klientami nie zawarto żadnych ukrytych kosztów i tzw. kruczków, a ich treść ujęta jest w prostym języku.
 3. Jesteśmy, by pomagać  konsultanci obiecują, że dobiorą warunki dla danego klienta według indywidualnych kryteriów i będzie to dla niego korzystne.

Założenia Primus Finance

W podobnie, co wyżej wspomniany, przejrzysty sposób, Primus Finanse prezentuje swoje podstawowe założenia.

 • 100% online. Proces udzielania pożyczek odbywa się w całości za pośrednictwem internetu, jak deklaruje spółka  przy okazji przejrzystego i intuicyjnego panelu klienta.
 • Minimum formalności  podczas ubiegania się o pożyczkę w dowolnej, z podległych Primus Finance firm, niewymagane są żadne zaświadczenia.
 • Błyskawiczna wypłata. Spółka chwali się, że pożyczki są wypłacane w ekspresowym tempie, a ubiegać się o nią można 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (53 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • F
  F

  Filip

  28.11.2018, 11:25

  Wyróżniający się komentarz

  Rzeczywiście wszystko przez internet. Polecam

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie