Primus Finance opinie

primus finance

Primus Finance to firma zajmująca się udzielaniem pożyczek. Pod jej skrzydłami działają prężnie rozwijający się pożyczkodawcy, których podstawowymi założeniami jest walka o klienta w sektorze chwilówek. Wszystkie trzy firmy łączą zunifikowane założenia i zasady funkcjonowania. Firma chwali się, że współpraca z jego spółkami przebiega w całości w internecie, nie opiewa w formalności i gwarantuje błyskawiczną wypłatę gotówki. Co warto wiedzieć na temat Primus Finance?

Podobnie, jak w innych sektorach rynku, także i branża pożyczek charakteryzuje się gęstym obłożeniem i rozbudowaną siecią zależności. Niewiele produktów wywodzi się od samodzielnych pożyczkodawców — zdecydowana większość to część międzynarodowych lub krajowych, silnych korporacji. Mają one często ugruntowaną pozycję na rynku i skupiają pod swoimi skrzydłami często kilka firm o takim samym profilu. Działają zatem na zasadzie koncernu i nie różnią się w tej kwestii szczególnie od dużych spółek branży np. motoryzacyjnej lub spożywczej.

Do grona takich spółek działających jak koncern zalicza się polskie Primus Finance, spółka z Warszawy z ograniczoną odpowiedzialnością. Skupia ona, jak mówi, doświadczonych ekspertów z dziedziny finansów, którzy mają kompleksową wiedzę na temat obsługi klienta. Dowiedzmy się nieco więcej na temat omawianej spółki, poznajmy jej podwładne firmy i zapoznajmy się z podstawowymi założeniami jej oferty.

Firmy podległe Primus Finance oraz jej partnerzy

Primus Finance jako firma pożyczkowa udziela finansowania przez 3 należące do niej strony internetowe:

 1. Chwilówkomat
 2. Halo Pożyczka
 3. Ale Gotówka

Oprócz tego w 100% zależna od firmy Primus Finance jest spółka YES FINANCE S.A., która jest właścicielem marki Banknot.pl

Z wyjątkiem Banknot pl wszystkie powyższe podmioty łączy jedna cecha  oferują one pożyczki od 7 do 30 dni na kwotę nawet 5000 złotych. Zgodnie z odgórnymi ustaleniami spółki, która nimi zarządza.

Stałymi partnerami wszystkich podmiotów spółki są kolejno. BIG InfoMonitor, Biuro Informacji Gospodarczej ERIF, Polski Związek Instytucji pożyczkowych, Biuro Informacji Kredytowej oraz Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Co mówi o sobie Primus Finance?

Po przekierowaniu się na stronę internetową primusfinance.pl Twoim oczom ukazuje się prosta witryna. Informacje dla odwiedzających podzielone są cztery odrębne kategorie:

 • O firmie
 • O produkcie
 • Partnerzy
 • Kontakt

Działalność Primus Finance polega na oferowaniu klientom zastrzyków gotówki na większe lub mniejsze wydatki, którego uzyskanie ma przebiec na całkowicie bezpiecznych warunkach. Firma deklaruje, że wszystkie podległe jej firmy pożyczkowe oferują szybkie świadczenia dostępne w całości za pośrednictwem internetu. Ich maksymalna kwota wynosi nie więcej niż 4 000 złotych.

Primus Finance deklaruje także, że jego kadra składa się z doświadczonych, branżowych fachowców. Firma przestrzega 3 podstawowe wartości:

 1. Słuchamy Twojego głosu – zadowolenie klienta określane jest jako priorytet, dlatego firma zachęca do dzielenia się opiniami po skorzystaniu z jej usług.
 2. Jesteśmy fair. Primus Finance zapewnia, że w warunkach umów zawieranych z klientami nie zawarto żadnych ukrytych kosztów i tzw. kruczków, a ich treść ujęta jest w prostym języku.
 3. Jesteśmy, by pomagać  konsultanci obiecują, że dobiorą warunki dla danego klienta według indywidualnych kryteriów i będzie to dla niego korzystne.

Założenia Primus Finance

W podobnie, co wyżej wspomniany, przejrzysty sposób, Primus Finanse prezentuje swoje podstawowe założenia.

 • 100% online. System udzielania pożyczek odbywa się w całości za pośrednictwem internetu, jak deklaruje spółka przy wykorzystaniu przejrzystego i intuicyjnego panelu klienta.
 • Minimum formalności  podczas ubiegania się o pożyczkę w dowolnej, z podległych Primus Finance firm, niewymagane są żadne zaświadczenia.
 • Błyskawiczna wypłata. Spółka chwali się, że pożyczki są wypłacane w ekspresowym tempie, a ubiegać się o nią można 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Kontakt

Skontaktowanie się z przedstawicielami firmy jest proste. Wystarczy zadzwonić na numer 22 212 87 67 bądź napisać wiadomość e-mail na adres kontakt@primusfinance.pl

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Filip 28 listopada 2018 at 11:25 - Odpowiedz

  Rzeczywiście wszystko przez internet. Polecam