Eurobank działał w latach 1990-2019 r. jako bank specjalizujący się w kredytach gotówkowych, hipotecznych oraz kartach kredytowych dedykowanych, klientom detalicznym. 1 października 2019 r. w wyniku fuzji połączył się z Bankiem Millennium, a od listopada marka eurobank została całkowicie wycofana z polskiego rynku.

Kluczowe informacje:
- Eurobank w latach 1990-2019 działał jako bank komercyjny, oferujący usługi finansowe osobom fizycznym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom;
- Swoją działalność zakończył 1 października 2019 r. kiedy to w wyniku fuzji prawnej, został przejęty przez Millennium;
- Eurobank oferował głównie kredyty konsumpcyjne i hipoteczne, konta osobiste, firmowe oraz lokaty i produkty oszczędnościowe;
- Wśród klientów cieszył się dość dobrymi opiniami. Doceniany był za profesjonalną obsługę, innowacyjne rozwiązania czy duży wybór produktów kredytowych. Głosy krytyki pojawiały się z kolei w temacie stosunkowo wysokich prowizji i opłat za kredyty i rachunki, a także długiego oczekiwania na odpowiedź banku w przypadku problemów.
Krótka historia Eurobanku
Do 2003 r. Eurobank funkcjonował jako Bank Społem. Wówczas spółka Look Finansowanie Inwestycji prowadzona przez Mariusza Łukasiewicza przejęła Bank Społem, który zmienił nazwę właśnie na Euro Bank S.A.
O to kilka ważnych faktów z historii tej instytucji:
- w 2004 r. właścicielem Eurobanku została francuska Grupa Societe Generale, do której przynależy, m.in. Credit Agricole i BNP Paribas;
- 5 listopada 2018 r. Millennium zakupiło akcję Eurobanku za 1833 mln zł;
- 1 października 2019 r. doszło do fuzji, w wyniku której Eurobank prawnie wszedł w posiadanie Grupy Banku Millennium;
- Wraz ze zmianą właściciela ponad 1,4 mln posiadaczy produktów w Eurobanku znalazło się w rękach nowego właściciela.
Oferta Eurobank
- Konta osobiste: różnorodne konta, które umożliwiały łatwe zarządzanie finansami;
- Karty płatnicze: karty debetowe i kredytowe z ofertą programów lojalnościowych;
- Kredyty: kredyty gotówkowe, hipoteczne oraz konsumpcyjne, dostosowane do potrzeb klientów;
- Lokaty: lokaty terminowe oraz konta oszczędnościowe, które pozwalały na gromadzenie oszczędności z całkiem przystępnym oprocentowaniem;
- Ubezpieczenia: produkty ubezpieczeniowe, które udostępniały, m.in. ubezpieczenia na życie, zdrowie oraz majątek;
- Innowacje: Eurobank udostępniał także bankowość internetową i aplikację mobilną.
Kto przejął Eurobank?
1 października 2019 r. doszło do fuzji prawnej z Bankiem Millennium, w wyniku której Millennium stał się następcą prawnym Euro Banku.
Z kolei w dniach od 8 do 11 listopada 2019 r. marka eurobank została całkowicie wycofana z rynku, w wyniku czego dotychczasowi klienci instytucji zostali przeniesieni do Millennium.
Wspomniana fuzja miała na celu wzmocnienie pozycji obu instytucji na rynku, umożliwiając im lepsze wykorzystanie zasobów oraz zwiększenie konkurencyjności. Połączenie to pozwoliło także na poszerzenie oferty produktowej oraz poprawę jakości obsługi klienta w ramach większej instytucji.
Opinie klientów o Eurobanku
Bank miał neutralne opinie wśród klientów. Wiele osób doceniało go za innowacyjne podejście, przyjazny interfejs aplikacji mobilnej oraz różnorodność produktów. Pojawiały się również krytyczne głosy, dotyczące wysokich kosztów niektórych produktów oraz trudności w kontaktach z obsługą klienta.
Zalety i wady Eurobank
Zalety:
- Duży wybór produktów kredytowych i finansowych;
- Intuicyjna bankowość internetowa i mobilna;
- Przyjazna i szybka obsługa klienta;
- Programy lojalnościowe podpięte pod różne produkty finansowe.
Wady:
- Niektóre produkty, jak kredyty i konta, były krytykowane za wysokie prowizje i opłaty;
- Część klientów skarżyła się na długi czas oczekiwania na odpowiedzi oraz trudności w kontaktach z obsługą klienta w przypadku skomplikowanych spraw.