Konto bez komornika – które banki je oferują?

Cenimy sobie własną prywatność, również jeśli chodzi o kwestie finansowe. Nikt z nas nie chce, aby informacje o naszych transakcjach czy posiadanych oszczędnościach były powszechnie dostępne. Dlatego, mając problem z komornikiem sądowym, decydujemy się na konta, do których nie mają dostępu osoby trzecie. Czy istnieje, tzw. konto bez komornika? Jeśli tak, które banki je oferują?

konto bez komornika - które banki oferują?

Kluczowe informacje

 • Nie istnieje konto bankowe bez komornika, bo każda umowa o rachunek zawarta na mocy polskiego prawa daje komornikowi przyzwolenie na przeprowadzenie postępowania egzekucyjnego, o ile wystąpią ku temu odpowiednie okoliczności;
 • Kwota wolna od zajęcia komorniczego wynosi 75% minimalnej pensji pracowniczej dla osoby zatrudnionej w pełnym wymiarze czasu. Z egzekucji zwolnione są świadczenia rodzinne, m.in. 500+, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, świadczenia z pomocy społecznej czy zasiłki dla opiekunów;
 • Pewną alternatywą, dzięki której możesz częściowo zabezpieczyć swój majątek spod kurateli komornika, jest otwarcie konta w zagranicznym banku. Do dyspozycji masz, np. konto w Revolut, Wise, N26 oraz korzystanie z kart przedpłaconych (podarunkowych);
 • Uważaj na oferty, typu: sprzedam konto bankowe. Istotą takich ogłoszeń jest oferowanie tzw. konta bankowego na słupa, którego właścicielem będzie inna osoba, a na które będzie przelewane wynagrodzenie dłużnika. To nic innego, jak oszustwo!

Konto bankowe bez komornika – czy istnieje?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: nie istnieje. Całkowita anonimowość, która zapewni nam „ucieczkę” od komornika, jest niemożliwa z przynajmniej dwóch powodów:

 • aby założyć konto osobiste, konieczne jest podpisanie umowy z bankiem – czy to z komercyjnym, spółdzielczym, czy ze SKOKiem,
 • zdecydowana większość systemów prawnych obliguje instytucje bankowe do udostępniania danych o swoich klientach, m.in. urzędom skarbowym i prokuraturze. W razie więc popełnienia przestępstwa czy zadłużenia komorniczego nie pomoże nam nawet tajemnica bankowa. Według ustawy Prawo bankowe (art. 105) bank musi udostępniać informacje na temat klienta, m.in. właśnie komornikowi sądowemu w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia postępowania egzekucyjnego i wszystkich innych czynności, które są konieczne.

Nie oznacza to jednak, że nie istnieją sposoby – i to całkowicie legalne – aby choć częściowo zabezpieczyć swój majątek. Nawet jeśli nie jesteśmy chronieni w pełni, to dostajemy w zamian pewną namiastkę anonimowości. Anonimowości, która może zapewnić nam spokój ducha i konto wolne od zajęcia komornika.

Masz zadłużenie i potrzebujesz finansowania? Sprawdź ranking pożyczek z komornikiem:

Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 30 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Czas wypłaty
15 minut

3142 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
2.
taRata pożyczka online
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 60 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? Zależnie od oferty pożyczkodawcy
Czas wypłaty
max 15 minut

3794 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 60 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Czas wypłaty
30 minut

4013 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

A jeśli masz problemy finansowe, to zapoznaj się z naszym poradnikiem o tym jak wyjść z długów. Nie odkładaj rozwiązania swoich kłopotów na później. Lepszego momentu nie będzie.

W jaki sposób komornik ustala numer konta bankowego dłużnika?

Informacje o koncie bankowym dłużnika, komornik może pozyskać z kilku źródeł:

 • system OGNIVO, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa;
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych;
 • urząd skarbowy;
 • informacja od samego dłużnika;
 • wniosek egzekucyjny wierzyciela.

System OGNIVO – co to jest i jak działa?

O systemie OGNIVO zapewne słyszały osoby, które miały zablokowane konta bankowe z powodu zaległych zobowiązań. OGNIVO to system umożliwiający szybką wymianę informacji w zakresie, m.in. zajęć egzekucyjnych. Dostęp do niego oprócz komorników i organów egzekucyjnych ma Poczta Polska, ZUS, izby celne, administracyjne, urzędy skarbowe oraz sądy i prokuratury.

Ważne są w tym kontekście banki, które za pośrednictwem OGNIVO przekazują komornikowi informacje nt. rachunków bankowych dłużnika, w celu przeprowadzenia postępowania egzekucyjnego. Taka wymiana danych odbywa się elektronicznie, dzięki czemu cały proces jest bardzo szybki.

Jak działa OGNIVO?

System OGNIVO działa w formie aplikacji elektronicznej. Cały mechanizm polega na tym, że komornik albo inny organ egzekucyjny wysyła zapytanie do banku, dotyczące konkretnego dłużnika. Bank w ciągu kilku minut ma ustawowy obowiązek zablokować bądź przekazać środki. Może to być nawet dług, o którym dłużnik nic nie wie. Wtedy dochodzi do sytuacji, w której taka osoba, zanim otrzyma informację o zajęciu (organ egzekucyjny wysyła ją zawsze w formie papierowej), ma już zajęte środki przez komornika, który przekazuje je na poczet zaległości.

system ognivo a konto bez komornika

Aplikacja OGNIVO została stworzona przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR) w 2007 r. Posiada certyfikat zgodności z międzynarodową normą ISO/IEC 27001:2013, który potwierdza bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Konto bez OGNIVO – lista banków

Obecnie wszystkie banki, w tym SKOKi należą do systemu OGNIVO. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku banków spółdzielczych.

Zrzeszone z systemem są największe instytucje:

 • PKO BP,
 • Pekao SA,
 • mBank,
 • Millennium Bank,
 • ING Bank Śląski,
 • Santander Bank Polska,
 • BNP Paribas,
 • Getin Bank,
 • Alior Bank,
 • BOŚ Bank,
 • Citi Handlowy,
 • Credit Agricole,
 • Bank Pocztowy,
 • Plus Bank,
 • Nest Bank,
 • Toyota Bank,
 • Volkswagen Bank Polska,
 • SGB Bank,
 • BPS,
 • Bank Gospodarstwa Krajowego.

To oznacza, że konto bankowe bez OGNIVO nie istnieje. Komornik może zatem błyskawicznie ustalić, w jakiej instytucji dłużnik posiada rachunek, by następnie skierować wniosek o jego zajęcie.

Na wyjście z tej dość niekomfortowej sytuacji jest jednak pewne rozwiązanie. Jakie? Czytaj dalej :)

Konto bez OGNIVO, czyli Revolut a komornik

Szukając schronienia przed „łakomym okiem” komornika, możemy otworzyć, np. konto Revolut. Powszechnie wiadomo, że polski komornik może działać wyłącznie na terenie Polski. A Revolut jest firmą brytyjską, która nie ma swojej siedziby w naszym kraju a na Litwie (podlega nadzorowi Banku Centralnego Litwy). Dzięki czemu fintech nie musi ściśle współpracować z polskimi instytucjami, ani też należeć do systemu OGNIVO.

Każdy, kto otwiera rachunek w Revolut, otrzymuje dwa numery konta – jedno prowadzone w euro i drugie do realizacji transakcji lokalnych w Polsce. I tutaj się zatrzymamy. W przypadku tego drugiego rachunku nie ma powodów do obaw, bo choć jest on zakładany w Danska Bank, służy do obsługi klientów masowych. A to oznacza, że konto założył sam Revolut, a nie jego klient. Dlatego taki rachunek nie jest dostępny dla polskich organów egzekucyjnych – podobnie, jak karty, które Revolut oferuje swoim klientom.

Sytuacja jest zgoła inna, gdy posiadasz rachunek bankowy z polskim numerem IBAN, które obsługuje we współpracy z Revolutem, Aion Bank. Wówczas komornik ma pełną swobodę egzekucji tych środków.

Przykład.

Jeśli chcesz założyć konto wolne od zajęcia, zdecyduj się np. na subkonto prowadzone w funcie brytyjskim. Będzie to konto zagraniczne prowadzone w banku poza Polską, co zgodnie z krajowym systemem egzekucyjnym, utrudni komornikowi drogę do zagarnięcia środków.

Konto Revolut a komornik – zalety i wady

Po pierwsze Revolut to prężnie rozwijający się fintech – co rusz zapewnia nowe produkty. Na przykład udostępnia konta oszczędnościowe pod nazwą Sejfy albo usługę Pay Later, która działa na zasadzie płatności odroczonych, coś jak np. PayPo.

Dla osób, które Revolut interesuje przez wzgląd na konto bez komornika, mamy dobrą informację. O ile założysz subkonto w banku zagranicznym, to nic Ci nie grozi i możesz spać spokojnie. Oddzielną kwestię stanowią opłaty dla klientów z Polski. Choć startup oferuje darmowy plan Standard, to wprowadził zmiany w cenniku opłat. Podrożały wypłaty z bankomatów oraz przelewy międzynarodowe poza strefę SEPA, oraz w walucie innej niż euro.

Karta ZEN – kolejny gracz kont bez komornika

Firma ZEN to kolejny gracz z kategorii pozabankowej, który posiada licencję pieniądza elektronicznego, wydaną przez Bank Centralny Litwy. I choć założycielem startupu jest Polak – Dawid Rożek, to ZEN działa poza nadzorem polskich władz, a więc i w tym przypadku, komornik nie ma dostępu do naszych środków.

ZEN podobnie, jak Revolut proponuje otwarcie konta, które możemy zasilać za pomocą BLIKa, szybkiego przelewu czy karty płatniczej. Do rachunku otrzymujemy fizyczną kartę Mastercard, choć istnieje też opcja zamówienia karty wirtualnej. Startup oferuje trzy plany taryfowe: darmowy Free, Gold za 4 zł msc. oraz Platinum za 30 zł msc. Ten pierwszy, mimo że najtańszy, w praktyce może okazać się droższy dla osób, które planują regularne korzystanie z usługi. W dużym skrócie: płatna jest każda wypłata z bankomatu, przelewy lokalne, przelewy SEPA czy przelewy SWIFT.

Choć ZEN udostępnia konta z polskimi numerami IBAN dla polskich klientów, to w praktyce komornik nie ma do nich dostępu, bo ich właścicielem jest wspomniany startup. Natomiast klienci są jedynie ich użytkownikami. Dlatego, aby komornik mógł sięgnąć po swoje, musiałby na początek złożyć wniosek o zajęcie konta do komornika na Litwie, bo tam zarejestrowana jest firma.

Inną alternatywą dla karty ZEN są:

Zobacz oferty kont walutowych, z siedzibą podmiotu poza granicami Polski:

Dostępne waluty
CHF, EUR, USD, +
? oraz GBP, AUD, CAD, SEK, DKK, NOK, CZK, RUB, HUF i JPY
Opłaty za przelew walutowy
0 zł/ 5 zł/ 30zł
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
10 zł
? koszt miesięczny

170 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,8/5
Dostępne waluty
EUR, GBP, EUR, +137
? EUR, GBP, DKK, EUR, GBP, DKK, NOK, SEK, USD, AUD, MXN, BRL, CHF, TRY, INR, HKD i 137 innych walut
Opłaty za przelew walutowy
0 zł*
? Przelew =< 20000zł - 0zł; Przelew > 20000zł - 0,5%
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
0 zł*
? 0 zł/m standard;14,99 zł/m; plus 29 zł/m premium; 49,99 zł/m metal

308 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Karta prepaid – czyli anonimowa karta płatnicza

Na rynku dostępne są także, tzw. karty prepaid, które są wolne od zajęć komorniczych. Banki zachęcają do zamawiania tego typu kart jako prezentów dla bliskich albo elektronicznego portfela dla dzieci. Jednak taki prezent może sobie sprawić sama osoba zadłużona, bo wszystkie zgromadzone środki będą w pełni bezpieczne od zajęcia komorniczego.

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że konto, które konieczne jest do zamówienia karty, musi należeć do osoby trzeciej, a nie dłużnika. Dodatkowo właściciel rachunku bankowego nie może posiadać zadłużenia komorniczego. W przeciwnym razie karta prepaid zostanie wyczyszczona na poczet egzekucji.

Jeszcze kilka lat temu, karty prepaid były niezwykle popularne i banki chętnie wydawały je klientom, którzy z kolei doceniali łatwość ich otrzymania oraz anonimowość.

Idea anonimowych kart prepaid zaczęła jednak budzić wątpliwości KNF, który zauważył, że mogą być one wydawane bez umowy z klientem, a to mogło się wiązać z „praniem brudnych pieniędzy”. Kartą przedpłaconą można było wypłacać gotówkę z bankomatu czy zasilać konto, ukrywając swoją tożsamość. Dlatego w praktyce KNF wydał wytyczne, które ograniczyły popularność kart prepaid. Banki zostały zobowiązane do sprawdzania tożsamości posiadaczy takich instrumentów.

Paulina Iwicka – ekspertka Czerwonej-Skarbonki.pl

Karty prepaid – oferta banków

W tym miejscu chcę zaznaczyć, że banki różnie podchodzą do umieszczania danych na plastikach. W niektórych instytucjach karta prepaid jest spersonalizowana i widnieją na niej informacje o użytkowniku, a w innych – nie ma tego typu danych.

Które banki oferują karty przedpłacone? W bankach komercyjnych nie ma zbyt dużego wyboru. Za to produkty prepaid świetnie się mają w sektorze spółdzielczym, w bankach Grupy BPS oraz SGB.

Karta prepaidKto może być posiadaczem karty?Kto może być użytkownikiem karty?Czy dane osobowe widnieją na karcie?
Millennium Mastercard Prepaid
(Bank Millennium)
posiadacz konta osobistego w Banku Millenniumosoba fizyczna pow. 13. roku życiaTAK
Karta przedpłacona Mastercard
(ING Bank Śląski)
osoba z dostępem do Moje INGwłaściciel karty oraz dziecko właściciela karty (pow. 13. roku życia)TAK
Karta przedpłacona Mastercard
(Grupa BPS)
osoba fizyczna pow. 18. roku życiaosoba fizyczna pow. 13. roku życiaNIE
Karta prepaid Mastercard
(Bank SGB)
osoba fizyczna pow. 18. roku życiaosoba fizyczna pow. 13. roku życiaNIE

Darmowe konto socjalne bez komornika

Świadczenia socjalne przyznawane przez państwo, np. zasiłek z MOPSu, nie podlega egzekucji komorniczej. Czasem jednak może dojść do sytuacji, w której środki pochodzące z takich źródeł zostają zablokowane na rachunku. Dlaczego? Trafiające na konto pieniądze tracą swoją tożsamość i zaliczane są do ogólnych wpływów.

W momencie, gdy kwota na rachunku przekroczy kwotę wolną, przekazywana jest ona do organu egzekucyjnego. Taka nieprawidłowa identyfikacja wpływów przyczynia się często do blokady środków, które nie powinny zostać zagarnięte przez komornika. Dlatego, aby oszczędzić sobie nerwów, dostępny jest nowy rodzaj darmowego konta bankowego – rachunek rodzinny, który nazywany jest również kontem socjalnym1.

Konta socjalne z góry opatrzone są zakazem wstępu dla komorników, bo trafiają na nie środki wolne od zajęcia i ustawowo nietykalne!
Niestety, tego typu produkty nadal czekają na dokładniejsze doprecyzowanie prawne. Dlatego polecamy osobiście pofatygować się do najbliższego oddziału banku i zapytać o takie rozwiązanie instytucję.

Co to jest rachunek rodzinny?

To nowy rodzaj rachunku, który powstał w wyniku nowelizacji ustawy Prawo bankowe. Powszechnie szerzej znany jest jako, tzw. konto socjalne. W swojej funkcjonalności nie różni się od klasycznego konta bankowego, za wyjątkiem środków, które mogą na nie wpływać.

Lista ustawowo zwolnionych świadczeń spod egzekucji komorniczej, które mogą trafić na konto socjalne:

 • świadczenia rodzinne,
 • świadczenia wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów,
 • dodatki rodzinne,
 • dodatki pielęgnacyjne,
 • zasiłki dla opiekunów,
 • dodatki poporodowe,
 • świadczenia z pomocy społecznej,
 • dodatki dla sierot zupełnych,
 • świadczenia wychowawcze, np. 500 plus,
 • świadczenia integracyjne.

W praktyce jest to więc konto na 500+ bez komornika lub na inne świadczenia z państwa – za wyjątkiem świadczeń alimentacyjnych.

rachunek rodzinny a konto bez komornika

Konto socjalne bez komornika powstało z myślą o osobach, które chcą chronić swoje środki przed zajęciem ich przez komornika albo inny organ egzekucyjny.

Kto może założyć konto socjalne?

Na mocy art. 49 ust. 4 Prawa bankowego:2

Rachunki rodzinne mogą być prowadzone wyłącznie dla osób fizycznych, którym przyznano niepodlegające egzekucji świadczenia, dodatki, zasiłki oraz inne kwoty, o których mowa w art. 833 ograniczenie egzekucji z innych świadczeń pieniężnych § 6 i 7 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 1822, z późn. Zm.), z wyjątkiem świadczeń alimentacyjnych.

Jak założyć konto socjalne bez komornika?

Konto rodzinne założysz niemal w każdej popularnej instytucji bankowej. Wystarczy okazać bankowi zaświadczenie o numerze rachunku bankowego ośrodka pomocy społecznej, z którego pobierasz świadczenie. Oprócz numeru rachunku świadczeniobiorcy musisz też dostarczyć decyzję o przyznaniu samego świadczenia.

Tak otwartego konta socjalnego komornik nie może zająć. Ma natomiast prawo zablokować Twoje podstawowe konto osobiste. Blokady tej nie unikniemy, nawet jeśli założymy konto osobiste w innym banku…

Opłaty za rachunek rodzinny

Zgodnie z ustawą Prawo bankowe, otwarcie i użytkowanie konta socjalnego jest całkowicie darmowe. Oznacza to, że nie zapłacisz za:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów banku, w którym otworzymy rachunek,
 • wydanie karty do konta,
 • wypłaty środków w oddziale.

Konto na 500+ – lista banków

Obecnie rachunek rodzinny wolny od zajęcia komorniczego oferują poniższe banki.

Bank oferujący rachunek rodzinnyNazwa konta
PKO BPPKO Konto za Zero Rodzina 500+
Bank PocztowyKonto Oszczędnościowe 500+
Alior Bankoferta produktowa dostępna tylko w oddziale banku
BOŚ BankEKOkonto oszczędnościowe 500+
(oferta już nieaktualna)

Oczywiście, nie ma ustawowego obowiązku zakładania tego typu konta. Jednak, jeśli pobierasz świadczenie, warto o nim pomyśleć. Prowadzenie rachunku rodzinnego nic nie kosztuje, a w momencie zawirowań finansowych i zajęcia komorniczego, nie tracisz dostępu do pieniędzy, które Ci się zwyczajnie należą.

A może bank offshorowy?

W potocznym języku często spotykamy się ze zwrotem bank na Kajmanach, który niekoniecznie kojarzy się pozytywnie. Jest to właśnie klasyczny przykład banku offshore, który zlokalizowany jest poza granicami państwa. Jego rezydentami jest większość depozytariuszy. Zazwyczaj siedzibą banku offshorowego są państwa wyspiarskie – szczególnie tropikalne, choć do tego typu instytucji śmiało możemy zaliczyć banki luksemburskie, austriackie albo szwajcarskie.

Kraje specjalizujące się w tego typu bankowości charakteryzuje bardzo duża niezależność od reszty gospodarek, zwłaszcza gdy zlokalizowane są w odległej części globu. Przykładowo, mając konta zagraniczne na Karaibach, możemy być pewni, że znajdują się one poza zasięgiem prawa europejskiego. Sama bankowość w tym regionie jest dodatkowo bardzo konkurencyjna.

Pod koniec stycznia 2023 istniało w Polsce 30 banków komercyjnych + 493 banki spółdzielcze. Z kolei Kajmany (mające 56 tys. ludności) posiadały w 2006 r. 285 licencjonowanych banków.

Do głównych korzyści banków offshore zaliczamy:

 • duża konkurencyjność i bardzo przyjazny system podatkowy (banki ulokowane są w tzw. rajach podatkowych);
 • anonimowość wynikająca z luźnego systemu prawnego;
 • niskie podatki i brak interwencji państwowej, które są gwarancją wyższego oprocentowania na depozytach.

Nie brak i wad takiego rozwiązania. Ze względu na koszty utrzymania banki offshore skierowane są do zamożnych klientów. Tego typu instytucje uważane są również za mniej bezpieczne finansowo – głównie ze względu na brak gwarancji. Np. w przypadku bankructwa banku, nie obejmuje nas swoją ochroną Bankowy Fundusz Gwarancyjny i tracimy wszystkie oszczędności.

Konto bez komornika i pozabankowe alternatywy

W dzisiejszych czasach, z jednej strony jesteśmy pod ciągłą obserwacją instytucji krajowych, a z drugiej, posiadamy co rusz to lepsze rozwiązania, dzięki którym, choć częściowo możemy ukryć swoją tożsamość przed komornikiem sądowym.

I mimo że w pełni anonimowego konta bankowego na rynku nie znajdziemy, to częściowo zabezpieczymy swoje środki na specjalnych kontach socjalnych. Możemy także sięgnąć po rozwiązania pozabankowych instytucji i całkiem legalnie założyć tam rachunek. Ewentualnie pójść inną drogą i wybrać anonimową kartę prepaid (która do końca nie jest taka anonimowa). Jednak najlepszym rozwiązaniem jest nie ucieczka od odpowiedzialności, a jak najszybsze rozprawienie się z problemami. Ukrywanie swojego majątku przed komornikiem na dłuższą metę nie jest ani komfortowe, ani sensowne.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy komornik może wejść na konto Wise?

Wise to podmiot zarejestrowany w Wielkiej Brytanii. A to oznacza, że polski komornik nie może wejść na takie konto.

Czy komornik może zająć N26?

Nie. N26 ma siedzibę w Niemczech, zatem taki rachunek jest w 100% wolny od blokady polskiego komornika.

Co zrobić, aby komornik umorzył dług?

Podstawowym argumentem do umorzenia długu przez komornika jest spłata całego zadłużenia. Innym powodem może być brak możliwości zaspokojenia roszczeń wierzyciela. W praktyce taka sytuacja ma miejsce, gdy dłużnik nie posiada żadnego majątku, który można poddać egzekucji. Wtedy czynności komornicze podlegają umorzeniu: z mocy prawa, na wniosek wierzyciela bądź dłużnika lub z urzędu.

Jak długo komornik może ściągać długi?

Tak długo, jak długo pozwalają mu na czynności egzekucyjne przepisy prawa, czyli do momentu przedawnienia długu. W zależności od konkretnego rodzaju długu przedawnia się on maksymalnie po 6 latach. Warto jednak pamiętać, że każda czynność wierzyciela podjęta w celu odzyskania należności przerywa bieg przedawnienia, w wyniku czego zaczyna on biec na nowo.

Czy komornik może wejść na konto PayPal?

Tak, komornik ma prawo zająć konto PayPal w celu wyegzekwowania zadłużenia. W takiej sytuacji może skierować wniosek do PayPal o udostępnienie informacji nt. rachunku dłużnika, a także zablokować dostępne na nim środki na poczet zaległej należności.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródła:

1., 2. Art. 12. – [Odrębny rachunek bankowy dla środków ZFŚS] – Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (42 votes)
Komentarze (17)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Raffi

  28.05.2022, 12:41

  Wyróżniający się komentarz

  Hej mam pytanie posiadam konto w systemie revolut oraz wrednego komornika który notorycznie zajmował mi konta w pl od momentu połączenia współpracy anion bank i revolut zastanawiam się czy nadal revolut jest bezpieczny ??

  • S
   S

   Sztanga

   17.02.2024, 18:30

   Wyróżniający się komentarz

   Revolut na dziś 17.02.2024 rok jest bezpieczny

 • P
  P

  PIOTR

  26.01.2022, 15:51

  Wyróżniający się komentarz

  Jak najszybciej chciałbym miec konto na które nie ma wglądu komornik, chciałbym taką karte po Polsku

 • J
  J

  Jakub

  01.02.2022, 16:40

  Wyróżniający się komentarz

  Na dzień dzisiejszy nie ma nic lepszego niż ZEN UAB.

  • S
   S

   Sztanga

   17.02.2024, 18:37

   Wyróżniający się komentarz

   Chyba to jakiś żart z tym ZEN , czytałeś opinie ludzi jak blokowane środki są tam ?

 • P
  P

  PlusMinus

  16.01.2023, 14:07

  Wyróżniający się komentarz

  Przed chwilą dzwoniłem do Boś Banku – nie mają konta rodzinnego w ofercie

  • R
   R

   Redakcja

   16.01.2023, 16:44

   Wyróżniający się komentarz

   Dziękujemy za informację i czujność. Już aktualizujemy ten fragment. Pozdrawiamy!

  • J
   J

   JackTheRipper

   09.02.2023, 13:58

   Wyróżniający się komentarz

   Raffi28.05.2022, 12:41
   Hej mam pytanie posiadam konto w systemie revolut oraz wrednego komornika który notorycznie zajmował mi konta w pl od momentu połączenia współpracy anion bank i revolut zastanawiam się czy nadal revolut jest bezpieczny ??

   Pawel28.05.2022, 12:40
   Hej mam pytanie posiadam konto w systemie revolut oraz wrednego komornika który notorycznie zajmował mi konta w pl od momentu połączenia współpracy anion bank i revolut zastanawiam się czy nadal revolut jest bezpieczny ??

   P.S. Czy Raffi i Pawel to bracia syjamscy?

 • P
  P

  Pawel

  28.05.2022, 12:40

  Wyróżniający się komentarz

  Hej mam pytanie posiadam konto w systemie revolut oraz wrednego komornika który notorycznie zajmował mi konta w pl od momentu połączenia współpracy anion bank i revolut zastanawiam się czy nadal revolut jest bezpieczny ??

 • D
  D

  Daria

  10.04.2022, 14:29

  Wyróżniający się komentarz

  Mam komornika i chce takie konto jak najszybciej.

  • M
   M

   Michał Arc.

   06.10.2023, 22:14

   Wyróżniający się komentarz

   Jedną z lepszych kont poza mackami komornika, to konta kryptowalutowe, które rejestrują cię w swoim systemie, ale żaden komornik z polski jeszcze tam mnie nie sięga. Konta tego typu nazywają się: Binance, crypto.com hodl(?) czy coinbase.

 • J
  J

  Jolanta

  23.03.2022, 23:37

  Wyróżniający się komentarz

  Potrzebuje na teraz założyć konto bez komornika proszę o pomoc

  • m
   m

   mariola

   25.05.2022, 18:52

   Wyróżniający się komentarz

   Citi bank handlowy

 • E
  E

  Ewcia

  21.03.2022, 09:45

  Wyróżniający się komentarz

  Mam komornika by chciałam założyć sobie konto bez egzekucji takie konto rodzinne czy jest takie możliwość bo jak tak to poproszę jakieś nie wiem namiary albo kontakt telefoniczny pod numerem 724 477 964 i o to mi chodzi że ja mam komornika gdzie po prostu wynagrodzenie moje ściąga też komornik i po prostu by nie chciałam żeby mi komornik ściągnął z wynagrodzenia gdzie mam komornika z czasów jeszcze takich dawnych i po prostu szukam takiego konta konto rodzinne bez egzekucji czy jest takie w ogóle istnieje

 • K
  K

  Krzysztof

  20.02.2022, 18:10

  Wyróżniający się komentarz

  Chciałbym założyć takie konto tylko żeby było po pl

  • Z
   Z

   Zik

   11.09.2022, 19:02

   Wyróżniający się komentarz

   Proszę założyć Peysera

 • W
  W

  Wiesława

  27.10.2021, 20:05

  Wyróżniający się komentarz

  Chce założyć konto

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()