Paysera – opinie klientów i recenzja

Jak uniknąć komornika? Wystarczy założyć konto w instytucji, która nie jest zarejestrowana na terenie Polski. Dzięki temu możesz uchronić się również od wysokich opłat za przewalutowanie czy korzystać z szybkich i prostych przelewów międzynarodowych. Jak znaleźć dobrą ofertę? Zwróć uwagę na instytucję finansową Paysera, która stanowi poważną konkurencję dla popularnego Revoluta.

Przelewy międzynarodowe stanowią duże wyzwanie, zwłaszcza dla zlecającego. Przed wykonaniem transakcji należy dopełnić szeregu formalności i zmierzyć się z niemałą opłatą. Dodatkowy problem stanowi kwestia przewalutowania i poniesienia w związku z tym nadprogramowego kosztu. Osoby, które często wykonują przelewy za granicę, nierzadko szukają więc międzynarodowych instytucji, które umożliwiają im szybkie i tanie przelewy.

Paysera co to jest za firma?

Paysera to litewska firma, założona w 2004 roku. Aktualnie świadczy ona usługi płatnicze w ponad 170 krajach, w tym w 48 państwach europejskich. Wśród indywidualnych i firmowych klientów instytucji, największą popularnością cieszy się oferta rachunków bankowych, za pomocą których można wykonywać międzynarodowe transakcje. Paysera oferuje swoim klientom możliwość skorzystania również z:

 • kart przedpłaconych do codziennych płatności,
 • szybkich i niedrogich przelewów międzynarodowych,
 • kantoru walutowego,
 • bramki płatności online (oferta dla sklepów internetowych),
 • elektronicznej obsługi płatności dla rzeczywistych sklepów detalicznych.

Konta Paysera — oferta

Rachunki Paysera posiadają numer IBAN i umożliwią wykonywanie przelewów w wybranej walucie na całym świecie. Klienci indywidualni oraz firmy zarejestrowane w Europie mogą zlecać transakcje w obrębie krajów SEPA, całkowicie za darmo. Bezpłatne jest także założenie samego konta, pod warunkiem że zrobisz to przez system, a nie w oddziale Paysera. Za prowadzenie rachunku bankowego w większości przypadków, również nic nie zapłacisz.

paysera portal
https://www.paysera.pl/v2/pl-PL/konto-platnicze-paysera

Konto Paysera dla klientów indywidualnych

Osoby fizyczne mogą zdecydować się na rachunek bankowy w Paysera, jeśli często wykonują przelewy zagraniczne (np. w euro). Bank nie pobiera bowiem opłat za transakcję do momentu, aż liczba przelewów w ciągu miesiąca nie przekroczy 50. Każda kolejne zlecenie wiąże się z opłatą w wysokości 0,25 EUR za przelew.

Klienci indywidualni mogą korzystać również z szybkich, natychmiastowych transferów, które gwarantują dotarcie środków do odbiorcy w ciągu 30 minut. Wysyłanie pieniędzy do znajomych czy rodziny, którzy posiadają konto Paysera, jest jeszcze wygodniejsze. Środki trafiają na rachunki odbiorców dosłownie w kilka minut.

Rachunek Paysera jest wielowalutowy, co oznacza, że można przechowywać na nim pieniądze w kilku walutach jednocześnie. Klient, który założył konto w Paysera, może dodatkowo korzystać z kantoru online.

Kurs wymiany proponowany przez litewską organizację zbliżony jest do tego, który publikowany jest przez popularne banki komercyjne, a nierzadko jest od nich niższy.

Bezpłatne prowadzenie konta dotyczy tylko tych sytuacji, w których klient korzysta z rachunku całkowicie online. Posiadanie karty debetowej lub kredytowej wiąże się z dodatkowymi opłatami (kartę kredytową Paysera możesz mieć już za 3 EUR miesięcznie), ale również korzyściami. Za pomocą karty płatniczej możesz zapłacić za zakupy w stacjonarnych punktach sprzedaży oraz wypłacać gotówkę z bankomatów, które obsługują karty Visa.

Konto firmowe Paysera

Paysera umożliwia korzystanie z kont bankowych również klientom firmowym. Przedsiębiorcy mogą korzystać z opcji:

 • przelewów natychmiastowych,
 • bramek płatności online,
 • sprzedaży ratalnej i leasingu,
 • płatności SMS-em,
 • płatności mobilnych,
 • aplikacji do pobierania opłat telefonem, bez użycia POS.

Ile kosztuje skorzystanie z usług Paysera? Firmy zarejestrowane w krajach SEPA, Albanii lub Kosowie, mogą prowadzić rachunki całkowicie bezpłatnie. W przypadku firm zarejestrowanych poza tym obszarem pobierana jest opłata w wysokości 10 EUR. Dodatkowo przedsiębiorstwa, które zostały zarejestrowane jako dawcy usług finansowych, muszą uiścić jednorazową opłatę w wysokości 100 EUR za otwarcie lub zamknięcie rachunku oraz 10 EUR za obsługę konta.

Co ciekawe, z konta bankowego w Paysera nierzadko korzystają nie tylko firmy, które chcą mieć gwarancję tanich przelewów międzynarodowych, ale również te, które chciałyby uniknąć komornika.


Zobacz także: Konto bez komornika – które banki je oferują?


Jak otworzyć rachunek w Paysera?

Założenie konta osobistego w Paysera jest bardzo proste. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną, a następnie wybrać opcję „Utwórz konto” i wprowadzić numer telefonu, na który otrzymasz kod weryfikacyjny. Po wpisaniu numeru, w nowym oknie, zostaniesz poproszony o wykonanie dodatkowych czynności, zgodnie z wyświetlaną na ekranie instrukcją.

Do utworzenia konta biznesowego w Paysera, konieczne jest założenie konta osobistego, a następnie przeprowadzenie identyfikacji firmy. Następnie należy wybrać kraj rejestracji instytucji i wpisać numer REGON. Rachunek firmowy może założyć jedynie przedstawiciel prawny danej instytucji.

Identyfikacja firmy odbywa się poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego. Konieczne może okazać się również przesłanie dokumentu rejestracji przedsiębiorstwa.

Zasilenia konta Paysera jak to zrobić?

Zanim założysz rachunek w Paysera, warto zdać sobie sprawę z tego, że otrzymywanie na litewski rachunek wynagrodzenia, od polskiego pracodawcy lub też świadczeń rodzinnych wypłacanych np. w ramach 500 plus, może być mocno utrudnione. Pracodawca, przelewając na rachunek Paysera, środki w polskiej walucie, powinien wpisać w tytule przelewu specjalny numer, który zagwarantuje Ci to, że płatność zostanie prawidłowo zaksięgowana w systemie. Co więcej, nie ma też możliwości, aby wpłacać środki na rachunek za pomocą wpłatomatów, ponieważ Paysera nie podpisała umów z polskimi dostawcami i właścicielami urządzeń.

Co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli chcesz zasilić swoje konto bankowe, powinieneś zlecić przelew SEPA z konta bankowego w Polsce. Po zalogowaniu się do swojego rachunku możesz również przejść do zakładki „Rachunki i karty”, a następnie „Instrukcja zasilenia”. W tym miejscu zostaną wyświetlone wszystkie możliwe metody doładowania Twojego konta.

Bezpłatne przelewy i szybkie transfery zalety posiadania rachunku w Paysera

Zespół Paysera może odnotować niemały sukces. Firma stworzyła prostą i intuicyjną aplikację mobilną, za pomocą której klienci mogą wykonywać transfery do ponad 170 krajów na całym świecie. Jakie jeszcze zalety niesie za sobą posiadanie konta Paysera?

Jako użytkownik, możesz korzystać z:

 • 50 darmowych przelewów w miesiącu,
 • platformy płatniczej, która obsługuje 18 języków, w tym język polski,
 • darmowego rachunku, któremu nie grozi zajęcie komornicze,
 • wymiany walut po korzystnym kursie,
 • karty prepaid, zakładanej do konta.

Komornik a konto Paysera opinie

Ze strony Paysera, stworzonej na platformie z recenzjami Trustpilot, można zaobserwować, że firma nie cieszy się nad wyraz pozytywnymi opiniami. Klienci narzekają na częstą i bezpodstawną blokadę środków oraz konieczność dostarczania dodatkowej dokumentacji, potwierdzającej źródło pochodzenia środków finansowych.

Dużym minusem jest również obsługa. Chociaż strona internetowa Paysera prowadzona jest również w języku polskim, to całodobowy kontakt telefoniczny z firmą odbywa się tylko i wyłącznie w języku angielskim. Polska infolinia obsługuje klientów jedynie w godzinach 9-17.

Paysera to instytucja finansowa, która wbrew powszechnym opiniom, nie jest bankiem. To sprawia, że nie podlega ona pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co z kolei powoduje, że w razie bankructwa, klienci instytucji mogą pozostać bez środków.

Dodatkowo problematyczny wydaje się fakt doładowania konta. Nie ma możliwości otrzymywania na rachunek świadczeń wypłacanych przez ZUS, a transfer wynagrodzeń w polskiej walucie jest mocno utrudniony. Konieczność przelewania środków z polskiego rachunku, który może zostać zajęty przez komornika, wydaje się więc kompletnie niepraktyczne.

Jeśli szukasz sposobu na to, aby uciec przed komornikiem, załóż podstawowe konto w innej, międzynarodowej organizacji. Dobrą alternatywą może okazać się np. Revolut, który umożliwia otrzymywanie wynagrodzeń w polskiej walucie. Pamiętaj jednak o tym, że zajęcie komornicze ma na celu spłatę Twojego długu. Unikanie windykacji nie sprawi, że zobowiązanie zniknie, a jedynie spowoduje wzrost odsetek oraz dodatkowych opłat (zobacz poradnik: Jak wyjść z długów?).

Paysera kontakt

Z instytucją możesz skontaktować się mailowo, korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej. Wystarczy podać swoje dane i wpisać treść zapytania. Możesz również skorzystać z pomocy telefonicznej. Biuro Obsługi czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Obsługa w języku angielskim dostępna jest przez całą dobę, pod numerem telefonu: +44 20 80996963.

 • Adres: Pilaites pr.16, LT-04352 Litwa
 • Polski numer telefonu: +48 22 2062146
 • E-mail: info@paysera.lt
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie