Bocian pożyczki – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Okres spłaty
35 - 44 tygodni
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 74 lat
Czas wypłaty
natychmiast
? wypłata w domu klienta, natychmiast po podpisaniu umowy gotówka/karta przedpłacona
Metoda wypłaty
Karta przedpłacona/gotówka
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 1 500 zł
Kwota
600 - 2 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
2000 zł
Sposób weryfikacji
telefonicznie
Wymagane konto bankowe
Nie
Oprocentowanie
18,50 %
RRSO
76,25 %
? minimum 76,25% maksimum 86,70%
Prowizja
15,49%

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 1000 zł na 35 tygodni: Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 1000 zł, umowa zawierana na 35 tygodni: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 86,28%, całkowita kwota kredytu 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty 1230,60 zł, oprocentowanie stałe 18,5%, całkowity koszt kredytu 230,60 zł (w tym: prowizja 70,50 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 65,10 zł), pierwsza rata tygodniowa 35,16 zł, kolejne raty tygodniowe po 35,16 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.11.2023.

Zalety
Możliwość spłaty zdalnej (karta płatnicza/BLIK/Google Pay/przelew)
Środki wypłacane są natychmiast po zawarciu umowy
Możliwość wnioskowania o kolejne pożyczki online
Wady
Spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą
Dłuższy proces wnioskowania o pierwszą pożyczkę
Pierwsza rata spłacana po 7 dniach od zawarcia umowy

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

3.7/5

Siedziba firmy

EVEREST FINANSE S.A.
Stary Rynek 88
61-772 Poznań

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 500000000
KRS: 0000541824
NIP: 7831722320
REGON: 360730596

Firma Bocian zyskała znaczną rozpoznawalność dzięki swojej charakterystycznej nazwie i skutecznej kampanii marketingowej. Jednak to nie wszystko, co wyróżnia ją spośród konkurencji. Bocian Pożyczki oferuje również nietypową metodę spłaty zobowiązań. W ramach oferty Bociana spłata odbywa się w regularnych cyklach tygodniowych, co daje klientom większą elastyczność. Co więcej, umowa kredytowa jest podpisywana podczas spotkania z doradcą, co sprawia, że cały proces jest bardziej dostosowany do potrzeb klienta. Co jeszcze warto wiedzieć o ofercie Bocian Pożyczki i czy warto z niej skorzystać? Sprawdźmy.

Właścicielem marki Bocian jest Everest Finanse S.A., działająca na polskim rynku od 2000 roku. Firma od tego czasu udzieliła już ponad 2 miliony pożyczek. Początkowo była aktywnie głównie w województwie wielkopolskim, jednak od 2008 roku firma rozszerzyła działalność na kolejne województwa. W 2014 roku Bocian Pożyczki udzielał już finansowań na terenie całego kraju, obsługując coraz większą liczbę miejscowości i rosnące grono klientów. 

Bocian  nasza opinia

Oferta tego pożyczkodawcy skierowana jest głównie do osób poszukujących średniej wysokości pożyczek, do kilku tysięcy złotych. To, co z pewnością wyróżnia ofertę Bociana na tle konkurencji, to jednak nie kwota finansowania, a jej niestandardowy charakter. Zobowiązanie reguluje się w ratach tygodniowych (a nie miesięcznych), a możliwość ubiegania się o pożyczkę nie ogranicza się jedynie do Internetu. Klienci mogą złożyć wniosek również za pośrednictwem telefonu, a podpisanie umowy odbywa się stacjonarnie, w domu wnioskującego. Bocian w ten sposób zrobił duży krok w stronę nieco starszych klientów, którzy od zdalnego kontaktu zdecydowanie wolą porozmawiać z doradcą na żywo. 

Bocian  jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z oferty?

Pożyczkodawca w jasny i przejrzysty sposób określa warunki, jakie muszą spełnić klienci, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać z jego oferty. Są one dość typowe dla branży pożyczkowej, chociaż na uwagę zasługuje dopuszczalny, maksymalny wiek pożyczkobiorcy – nie może on przekroczyć 74 roku życia. Najczęściej instytucje pożyczkowe określają limit w wysokości 70 lat, więc można uznać to za dodatkową zaletę. 

Kto może otrzymać pożyczkę w Bocian Finanse? Oto lista warunków, które należy spełnić: 

 • Odpowiedni wiek – nie możesz mieć mniej niż 18 i nie więcej niż 74 lata. 
 • Ważny dowód osobisty, który przedstawiasz na spotkaniu z doradcą.
 • Konieczne jest posiadanie numeru PESEL
 • Wymagane jest otrzymywanie stałych dochodów w postaci: wynagrodzenia, renty albo emerytury. Dochody muszą być zaświadczone odpowiednim dokumentem. 
 • Tytuł własności lokalu. Na spotkaniu z doradcą zostaniesz poproszony o przedstawienie dokumentu, który potwierdzi Twój stosunek do zajmowanej nieruchomości. Może to być: umowa najmu, czy imienny rachunek za media wystawiony na ten sam adres. 

Dodatkowo wnioskujący, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, powinien mieć dobrą zdolność kredytową oraz dostarczyć listę potrzebnych dokumentów:

 • zaświadczenie o dochodach – gdy posiadasz umowę o pracę, a jeśli jesteś emerytem lub rencistą – decyzja o przyznaniu świadczenia, 
 • aktualny i niezniszczony dowód osobisty – jedynie do okazania podczas spotkania z doradcą.

Sprawdź również:

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy w rejestrach dłużniczych 

Naturalnym etapem podczas udzielenia pożyczek jest weryfikacja danych klienta w rejestrach dłużników. Bocian, na tle konkurencji, podchodzi do tej kwestii wyjątkowo wyrozumiale. Wpis do BIK nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki, jednak wydanie pozytywnej decyzji zależy od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Każda sprawa jest więc rozpatrywana indywidualnie, a to oznacza, że możliwe jest udzielenie pożyczki również osobie zadłużonej.

Ważne! Ustawa antylichwiarska nakłada na pożyczkodawców oraz inne instytucje finansowe obowiązek weryfikowania zdolności kredytowej klientów. 

Powiększ swój budżet domowy z Bocian Pożyczki – dostępne oferty

Bocian przygotował dla swoich klientów rozbudowaną ofertę. Wnioskujący mogą złożyć wniosek o pożyczkę lub leasing konsumencki zwrotny. Na czym polega każda z tych propozycji?

 1. Pożyczka – możesz otrzymać finansowanie na dowolny cel, a spłatę zobowiązania rozłożyć nawet na 44 tygodni. Firma, przed wydaniem decyzji pożyczkowej, zweryfikuje:
  • Twój dowód osobisty, oświadczenie o dochodach, oświadczenie o wydatkach, dane w BIK, zdolność kredytową. 
  Wniosek o przyznanie pożyczki możesz złożyć online lub przez telefon, jednak podpisanie umowy odbywa się stacjonarnie.
 2. Leasing konsumencki zwrotny – skorzystanie z tej opcji pozwoli Ci otrzymać środki za przedmioty, które masz w posiadaniu, takie jak: sprzęt elektroniczny czy AGD. W jaki sposób? Wystarczy, że sprzedasz je Bocianowi, a następnie podpiszesz umowę leasingu konsumenckiego zwrotnego, dzięki czemu nadal będziesz mógł korzystać ze sprzętu, spłacając go w ratach leasingowych. Po zakończeniu umowy leasingowej masz opcję wykupu sprzętu, który wtedy staje się ponownie Twoją własnością. By sprawdzić możliwości udzielenia leasingu konsumenckiego zwrotnego, Bocian Pożyczki sprawdzi: 
  • Twój dowód osobisty,przedmiot sprzedaży. 
  Warto pamiętać o tym, że leasing zwrotny nie podlega pod ustawę o kredycie konsumenckim, dlatego obowiązują go nieco inne warunki. 
 3. Karta kredytowa – co prawda, klienci Bociana nie mają możliwości wnioskowania o kartę kredytową, ale za to po podpisaniu umowy pożyczki otrzymasz kartę bankomatową VISA od mBanku. Na tę kartę zostanie przelana kwota pożyczki, którą będziesz mógł wypłacić z bankomatu lub płacić nią za zakupy. 

Pożyczka domowa u Bociana

„Gdy nie ma siana, zadzwoń po Bociana” – ten pokrzepiający zwrot, którym reklamuje się pożyczkodawca, bez wątpienia znany jest szerszej publiczności. Jednak firma słynie z jeszcze jednej rzeczy, która wyróżnia ją na tle konkurencji. Jest to, tzw. pożyczka domowa, czyli pożyczka z przedstawicielem udzielana w domu klienta. W praktyce oznacza to, że wnioskujący może złożyć wniosek przez internet, ale resztę formalności należy dopełnić stacjonarnie podczas wizyty doradca klienta.

karty bocian pożyczki

IPożyczka trafia do Ciebie albo w gotówce, albo w postaci karty przedpłaconej (bankomatowej) Visa mBank, na którą zostanie przelana kwota z pożyczki. Pożyczone środki możesz też wypłacić z bankomatu lub płacić kartą za zakupy. Dlatego tego typu pożyczka domowa sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy krępujesz się rozmawiać o finansach w placówce firmy, przez telefon lub też chcesz uniknąć zbędnych pytań komornika (pieniądze nie trafiają na Twoje konto osobiste, które może być zablokowane przez komornika).

Czy wiesz, że Bocian Pożyczki oferuje swoim klientom darmową usługę, w ramach której zakładany jest Profil Klienta? Dzięki niej na bieżąco sprawdzisz informacje o Twoim zobowiązaniu, dostępnym saldzie, ratach oraz ciekawych ofertach. Szczegóły dotyczące korzystania z Platformy dostępne są w umowie pożyczki.

Bocian Pożyczki – formularz pożyczkowy

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda kwestia wnioskowania o pożyczkę i jakie dokumenty będą Ci w tym celu potrzebne – spieszymy z dokładnym wyjaśnieniem. Najważniejszym krokiem jest szybka rejestracja na stronie poprzez złożenie wniosku online (jednocześnie pamiętaj, że Bocian Pożyczki udziela pożyczek wyłącznie z obsługą domową).

Kluczowe jest także określenie swoich potrzeb finansowych oraz okresu spłaty. Wówczas pożyczkodawca wyliczy odsetki od zobowiązania, a Ty będziesz musiał podjąć ostateczną decyzję, czy przystajesz na takie warunki, czy też nie.

Jakich dokumentów wymaga firma?

 • Ważnego dowodu osobistego, ewentualnie prawa jazdy (w celu potwierdzenia tożsamości),
 • Zaświadczenia o dochodach lub decyzji o przyznaniu świadczenia (w przypadku emerytury/renty),
 • Tytułu własności lokalu np. w postaci imiennego rachunku za media lub korespondencji kierowanej na adres zamieszkania (w celu obsługi pożyczki domowej).

Pożyczka w Bocianie krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie Bocian przebiega na nieco innych zasadach, niż u konkurencji (np. w Ekassa). Aby otrzymać finansowanie, musisz zamówić spotkanie z doradcą. Jak to zrobić? Możesz wypełnić wniosek online, wchodzą na stronę: https://www.bocianpozyczki.pl/ws/kontakt), ale i przez telefon – dzwoniąc pod numer 600 100 100 (opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora). 

Jak wyglądają dalsze etapy?

 1. Przekazanie danych. Jeżeli oferta pożyczki przedstawiona przez Konsultanta wyda Ci się korzystna i będziesz chciał podpisać umowę — wówczas musisz podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu).
 2. Czekasz na decyzję pożyczkodawcy. Po przekazaniu swoich danych pozostaje Ci tylko czekać na wydanie decyzji przez pożyczkodawcę (wg. Bociana powinno to zająć do 24 godzin).
 3. Telefon od Doradcy Klienta i spotkanie. Gdy decyzja zostanie już podjęta, wówczas czekasz na telefon od Doradcy Klienta. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku umawiasz się na spotkanie i podpisujesz umowę.
 4. Wypłacenie pieniędzy. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności pożyczone pieniądze dostajesz w gotówce lub na karcie przedpłaconej. Cel, na jaki chcesz je wydać, jest dowolny i nie musisz go wskazywać.

Spłata rozpoczyna się w ciągu 7 dni od otrzymania pożyczki.

Jak wziąć pożyczkę w Bocian Finanse?

Koszt pożyczki

Wiesz już jak wziąć pożyczkę w Bocianie, teraz warto sprawdzić, jak wyglądają przykładowe koszty finansowania. 

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 600 zł

 • umowa zawierana na 35 tygodni,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 89,37%,
 • całkowita kwota kredytu 600 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 742,28 zł,
 • oprocentowanie stałe 20,5%,
 • całkowity koszt kredytu 142,28 zł (w tym: prowizja 3,90 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 43,38 zł),
 • pierwsza rata tygodniowa 21,14 zł, kolejne raty tygodniowe po 21,21 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 18.05.2023.

Przykład dla pożyczki na kwotę 900 zł

 • umowa zawierana na 35 tygodni,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 89,72%,
 • całkowita kwota kredytu 900 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 1114,07 zł,
 • oprocentowanie stałe 20,5%,
 • całkowity koszt kredytu 214,07 zł (w tym: prowizja 54,00 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 65,07 zł),
 • pierwsza rata tygodniowa 31,85 zł, kolejne raty tygodniowe po 31,83 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 18.05.2023.

Reprezentatywny przykład kosztów pożyczki na kwotę 1200 zł

 • umowa zawierana na 44 tygodnie,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 79,46%,
 • całkowita kwota kredytu 1200 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 1528,87 zł,
 • oprocentowanie stałe 20,5%,
 • całkowity koszt kredytu 328,87 zł (w tym: prowizja 115,80 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 44 zł, odsetki 109,07 zł),
 • pierwsza rata tygodniowa 34,75 zł, kolejne raty tygodniowe po 34,75 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 18.05.2023.

Minimalne RRSO dla pożyczek oferowanych przez Bocian Pożyczki wynosi 79,24%, maksymalne RRSO wynosi 89,93%, a okres spłaty wynosi od 35 do 44 tygodni. 

Bocian Pożyczki – logowanie

Aby zalogować się na swoje konto na bocianpozyczki.pl, należy wejść na stronę pożyczkodawcy i kliknąć „Profil Klienta”. Zostaniesz wtedy przeniesiony do panelu logowania, w którym wpisujesz swój numer PESEL oraz hasło podane podczas rejestracji.

Z profilu klienta masz dostęp do, m.in.:

 • pełnych informacji o umowie pożyczki,
 • historii spłaty zobowiązania,
 • kwoty spłaconej i kwoty pozostałej do spłaty,
 • funkcji sprawdzania salda karty przedpłaconej Bocian Pożyczki,
 • swoich danych kontaktowych z możliwością ich zmiany,
 • danych kontaktowych doradcy,
 • komunikatów i ciekawostek od pożyczkodawcy.

W przypadku, gdy zapomnisz hasła, to poprzez przycisk „Profil Klienta” wybierasz „Kliknij, jeśli nie pamiętasz hasła” (widoczny pod przyciskiem „Zaloguj się”). 

Bocian  co, jeśli nie spłacisz pożyczki na czas?

Tradycyjnie dla firm świadczących usługi pożyczkowe, niespłacenie należnej kwoty na czas wiążę się z podjęciem kroków, w celu jej wyegzekwowania. Konsekwencje stosowane przez Bociana mogą być różne, w zależności od Twojej sytuacji. Właśnie dlatego, gdy tylko zdasz sobie sprawę z tego, że nie możesz uregulować należności – skontaktuj się z doradcą w Bocian Finanse. Musisz też przygotować się na to, że pożyczkodawca:

 • Obciąży Cię karnymi odsetkami, które naliczane są od pierwszego dnia po upływie terminu spłaty.
 • Wyśle do Ciebie wezwanie do zapłaty, które może przyjąć formę SMS-a.
 • Sprzeda Twoje zadłużenie zewnętrznej firmie windykacyjnej. Zajmie się ona dalszym upominaniem się o spłacenie długu.
 • Przekaże sprawę do sądu, który orzeknie obowiązek wyegzekwowania należnego długu.
 • Przeprowadzi egzekucję komorniczą, której koszty będziesz musiał pokryć w całości.
 • Wprowadzi Twoje dane osobowe do rejestru dłużników, co w efekcie obniży Twoją wiarygodność kredytową i utrudni zaciąganie zobowiązań w przyszłości.

Czy warto wziąć pożyczkę w Bocian Pożyczki? 

Warunki udzielenia pożyczki zostały przejrzyście opisane na stronie pożyczkodawcy. Nowych klientów może przyciągnąć bogata oferta firmy, a szczególnie możliwość skorzystania z leasingu zwrotnego. 

Jakie zalety ma oferta Bociana? 

 • Minimum formalności – pożyczkodawca nie wymaga przedstawiania dużej ilości dokumentów. 
 • Możliwość złożenia wniosku przez telefon – co zdecydowanie ulatwia zaciągnięcie kredytu osobom starszym, które nie są biegłe w obsłudze komputera.
 • Raty leasingowe – możliwość sprzedaży posiadanego przez siebie sprzętu i dalsze korzystanie z niego. 
 • Indywidualne podejście do zdolności kredytowej oraz historii w rejestrach dłużniczych – pożyczki w niektórych przypadkach mogą zostać udzielone mimo negatywnej historii kredytowej, czyli osobie ze złym wpisem w BIK i BIG.

Dodatkową zaletą może być fakt, że pożyczkodawca w czasie pandemii Covid-19 umożliwił swoim klientom tymczasowe zawieszenie spłaty chwilówek.

Na specjalne warunki spłaty pożyczki, zgodnie z rekomendacją, mogą liczyć osoby, które na koniec lutego nie miały zaległości w spłacie pożyczki. Wniosek klient może złożyć telefonicznie, mailowo lub pisemnie.

Zbyszko Pawlak, prezes firmy Everest Finanse, która jest właścicielem marki Bocian Pożyczki w wypowiedzi dla Pieniadze.rp.pl 1.

Czy w takim razie oferta ta ma jakiekolwiek wady? Dla wielu pożyczkobiorców minusem może być fakt, że spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą, a spłaty odbywają się w tygodniowych, a nie miesięcznych cyklach. 

Infolinia, godziny pracy i dane kontaktowe:

Infolinia:

 • 600 100 100* (*opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora)

E-mail:

 • biuro@bocianpozyczki.pl

Godziny pracy:

 • od poniedziałku do piątku: 7.30 – 20.00,
 • w weekendy: nieczynne
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Numer REGON:360730596
Numer NIP:783-17-22-320
Numer KRS:0000541824
Adres firmy Stary Rynek 88, 61-772 Poznań

Sprawdź pozostałe oferty pożyczek:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

1 Pieniadze.rp.pl

https://pieniadze.rp.pl/finanse-domowe/art17461021-splaty-chwilowek-czasowo-zawieszone

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (204 votes)
Opinie o Bocian pożyczki (229)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  And

  07.05.2020, 19:29

  Wyróżniający się komentarz

  Oprocentowanie niezgodne z prawem. Oszustwo. Kiedy państwo się tym zajmie???

  • M
   M

   Marta

   19.02.2021, 12:03

   Wyróżniający się komentarz

   Najgorsza firma z jaką miałam doczynienia. Uporczywe nękanie w domu w pracy. Wystarczy drobna zaległości. A kierowniczka ze Słupska nie życzę nikomu kontaktu z tą kobietą.

  • T
   T

   Toom

   08.08.2021, 17:12

   Wyróżniający się komentarz

   Słaba oferta i nic więcej Rso 120 %

  • A
   A

   Alex

   02.05.2022, 19:01

   Wyróżniający się komentarz

   Jeszcze policja grożą :)

  • M
   M

   Monika

   06.05.2022, 18:37

   Wyróżniający się komentarz

   Zwykła lichwa.Masakra .RSO 140%?????
   Kuźwa kto to bierze?????To pętla na szyję, nic tylko stołek z pod nóg wykopać.

  • Z
   Z

   Znalazłem zlodzieja

   12.08.2022, 17:55

   Wyróżniający się komentarz

   Zauważyłem reklamę bociana… ładna, piękna, cudowna pożyczka booo… jak to reklamują nie podczas się u obcego tylko u swojego… a ja wam powiem ze nikt tak was nie oszuka na pieniądze jak rodak jak i inne takie pseudo firmy🤣🤣🤣 a rrso 146% 🤣🤣🤣🤣🤣 złodzieje w czystej postaci działający wedle.prawa

  • M
   M

   Minister

   17.01.2023, 18:06

   Wyróżniający się komentarz

   Jedno wielkie oszustwo i lichwa ludzie nie bierzcie tu pożyczki pożyczone 6tys po 2 latach płacenia pozostało 7200 do spłaty masakra kto na to zezwala policję powiadomić i tyle kto może oszuści

  • T
   T

   Tomasz

   12.03.2023, 01:15

   Wyróżniający się komentarz

   Dokładnie Oszuśći w 100%

 • M
  M

  Mariola

  05.01.2020, 17:31

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Kierownik z Gdyni pani Katarzyna S to jakieś nieporozumienie… Uporczywe nękanie, wyzwiska pod adresem klientów. Wystarczy drobna zaległość. Nie życzę nikomu kontaktu z ta kobietą.

  • M
   M

   Marta

   07.12.2020, 16:19

   Wyróżniający się komentarz

   Pani Mariolu musiały być ku temu powody. Osobiście miałam do czynienia z tą Panią i zawsze można było sie dogadać. Nawet do dnia dzisiejszego. A długi mniejsze czy większe trzeba spłacać.

  • M
   M

   Mariola

   16.01.2021, 12:14

   Wyróżniający się komentarz

   Pewnie widzisz ja codziennie w lustrze.

  • K
   K

   Kuba

   31.05.2021, 00:29

   Wyróżniający się komentarz

   Oszustwo nie polecam nikomu brać pożyczkę a tym bardziej aneks do umowy

  • B
   B

   Bezelbub

   17.02.2022, 16:33

   Wyróżniający się komentarz

   Oszuści i tyle w temacie. Jakieś ubezpieczenia i inne gówna niby nie obowiązkowe ale jeśli noe weźmiesz tych dodatków to nie dostaniesz pożyczki, mówię o drugiej pożyczce

  • A
   A

   Adam

   26.11.2022, 08:55

   Wyróżniający się komentarz

   Pewnie że tak firma jest najgorsza największe oszustwo jakie istnieje. 12 miesięcy uczciwych może być jak najbardziej lecz jeżeli ktoś chce zwrócić wcześniej tak naprawdę żądana jest wciąż kwota w całości po prostu oszuści nie polecam naprawdę nikomu

 • A
  A

  Adam

  29.11.2020, 18:36

  Wyróżniający się komentarz

  Wziąłem pożyczkę w wynajmowanym domu na dowód kolekcjonerski. Oczywiście wszystko przeszło więc nie ma żadnej weryfikacji. Trzeba było podpisać że to mieszkanie należy do mnie. Zaświadczenie o zatrudnieniu oczywiście fikcyjne. Kasę dali na karcie prepaid. Oczywiście wynajem się skończył i skończyła się spłata pożyczki zanim się jeszcze zaczęła. Podejrzewam że do tego mieszkania jeżdżą ale mnie to nie interesuje.

  • S
   S

   Sara

   01.03.2021, 19:23

   Wyróżniający się komentarz

   Witam pożyczkę wzięłam miesiac temu mimo że pani skłamała że posiadam rente. Obecnie dopiero podjęłam pracę. Pani straszy mnie znajomościami w sądzie rodzinnym i najściem w domu

  • T
   T

   Tina

   04.04.2021, 19:45

   Wyróżniający się komentarz

   👍👍👍👍👍🤣

  • l
   l

   lul

   12.04.2021, 11:32

   Wyróżniający się komentarz

   Hahah, dobrze. Złodzieje przynajmniej raz na swoim poziomie zostali ograni 😂

  • R
   R

   Ruby 13

   27.04.2022, 18:09

   Wyróżniający się komentarz

   Oszusci sa podani do knf i uokik ministerstwo sprawiedliwości podało ta firme do prokuratury krajowej maja moja książeczkę spłat poczekam co zrobia te instytucje jak nic nie zrobią zawiadomie unijne instytucje oprocentowanie to lichwa

  • J
   J

   Justa

   12.05.2022, 03:59

   Wyróżniający się komentarz

   Panie Adamie, komornik i tak Pana znajdzie prędzej czy później, ma ma to aż 10 lat, a Pan nawet nie będzie wiedział o tym, że przyszło do Pana pismo z sądu i nie będzie miał Pan możliwości się obronić.

  • d
   d

   dłużnik

   30.09.2022, 10:09

   Wyróżniający się komentarz

   Do Pani Justyny.

   Aktualnie prawo jest takie , że korespondencja ze sądu musi być doręczona dłużnikowi. Jeżeli nie uda się to Sądowi wtedy musi doręczyć komornik. Jeżeli nie znajdzie dłużnika i nie doręczy mu korespondencji, sprawa jest umarzana.

 • k
  k

  krzysztof

  22.01.2024, 18:16

  Wyróżniający się komentarz

  ludzie nie biezcie u nich pozyczek, zwykla lichwa w bialy dzien,przedstwiciele sie zmieniaja co miesiac i nikt nie odbiera rat, a potem kaza placic calosc i wysylaja do pracodawcy pismo o potracenie

 • K
  K

  Kornelia

  16.01.2024, 16:55

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorsze z możliwych.. Żadnych opóźnień w splatach, wniosek na spotkaniu odrzucony, spotkanie jeszcze po paru dniach, propozycja leasingu w formie 800zl z czego jeszcze zabieraja 60zl na spłatę pierwszej tygodniówki, do spłaty ponad 2 tysiące, z ratą ponad 200zl . Czyste złodziejstwo!!!

 • N
  N

  Naomi

  02.01.2024, 13:03

  Wyróżniający się komentarz

  Lichwa i tyle w temacie! Takich firm jest masa. A stosowanie ustawy antylichwiarskiej to w praktyce kpina. Sprawa trafia do sądu, a tam pan sędzia/pani sędzia przyklepuje po myśli liwchiarzy. A, co! Jak się klientowi nie podoba, to przecież może złożyć apelację do drugiej instancji, opłacając wcześniej stóweczkę za wydanie uzasadnienia wyroku. Znam przypadek pewnej pani sędzi z rejonowego, która za zgodną z ustawą uznała prowizję w wysokości 100 (słownie: STU) procent wysokości pożyczki! Sprawa nie dotyczyła jednak Bociana. Może prowizja pomyliła jej się z odsetkami? Taki to mamy „wymiar sprawiedliwości” z niektórymi sędziami niezawisłymi nawet od rozumu! Znajomy opisał jak wygląda ta rzekoma „walka z lichwą” ówczesnemu wiceministrowi Warchołowi. Nie raczył nawet odpowiedzieć. Bo prawdziwym problemem wymiaru sprawiedliwości w Polsce wcale nie są długie terminy ale żenująco niska jakość orzecznictwa, czego dowodem choćby liczba spraw przegranych przez RP przed ETPCz w Strasburgu z własnymi obywatelami. A wracając do „Bociana” to trzymajcie się z daleka. W końcu jego szef musi za coś prowadzić swój hedonistyczny styl życia. AMEN!

 • O
  O

  Oszukana

  17.12.2023, 12:16

  Wyróżniający się komentarz

  Ja mam podobnie. Oszuści. Byłam naiwna że wzielam. Teraz żałuję. Złodzieje są to i tyle. Mam tą pożyczkę już pół roku. 🫣 😲

 • L
  L

  Lola26

  12.12.2023, 16:17

  Wyróżniający się komentarz

  Nie spłacisz w terminie dokładają drugie tyle tej kwoty co dostałeś pożyczkę ja tak mam. Ale naiwna byłam że wzięłam w bocianie bozyczke. Oszukują i tyle.

 • N
  N

  Niki24

  23.10.2023, 12:31

  Wyróżniający się komentarz

  Witam
  Jakiś czas temu składałam wniosek o udzielenie pożyczki w Bocianie.Nie było możliwe odebrać telefonu od doradcy mowa tu o doradcach z Bolesławca woj.dolnoslaskie,po próbie kontaktu na następny dzień odbiło się echem doradca nie raczył/a odebrać ani odpisać na SMS, że bardzo zależy mi na tym.

  • K
   K

   Kamila

   30.10.2023, 00:28

   Wyróżniający się komentarz

   Czy dostala Pani pozyczke?

 • G
  G

  Gobol

  29.09.2023, 21:05

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorsi, tylko weź u nich kasę to już masz pozamiatane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Bocian pożyczki
Złóż wniosek