Bocian pożyczki – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
600-6000 zł
Termin spłaty
1-12 miesięcy

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Ostatnia aktualizacja: 27 Marca 2020
Ranking tworzony według najczęściej udzielanych pożyczek
zobacz opinie
800-25000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
3-48 miesięcy
Termin spłaty
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
1000-60000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
12-60 miesięcy
Termin spłaty
30 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
2000-10000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
12-24 miesięcy
Termin spłaty
1-3 dni
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
1500-20000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
6-36 miesięcy
Termin spłaty
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
1000-10000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
4-48 miesięcy
Termin spłaty
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Maks. pierwsza pożyczka600-6000 zł
Maks. kolejna pożyczka6000 zł
Wiek pożyczkobiorcy18-75 lat
Pierwsza pożyczka gratisNIE
Termin spłaty1-12 miesięcy

Zalety i wady firmy bocian pożyczki

Zalety
 • Stosunkowo długi okres kredytowania – może on wynieść nawet 62 tygodnie, czyli ponad rok
 • Pożyczkodawca wypłaca środki na podany przez nas rachunek bankowy natychmiast po zawarciu umowy
Wady
 • Spłata pożyczki odbywa się kontakcie z doradcą
 • Proces ubiegania się o pożyczkę jest dość długi

Siedziba firmy

EVEREST FINANSE S.A.

Stary Rynek 88

61-772 Poznań

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 500000000 PLN

KRS: 0000541824

NIP: 7831722320

REGON: 360730596

Tym razem przyjrzymy się ofercie polskiej i wyjątkowo doświadczonej firmy, która szczyci się już ponad 18-letnim doświadczeniem na rynku pożyczek. Firma Bocian to dobrze rozpoznawalna marka, która dzięki dźwięcznej nazwie i szeroko zakrojonej kampanii marketingowej zyskała dobry poziom rozpoznawalności wśród konsumentów. Jej oferta jest dość niestandardowa — raty musimy spłacać co tydzień, a cały proces składania wniosku zawsze odbywa się razem z konsultantem na spotkaniu. Sprawdźmy szczegółową ofertę tego parabanku.

Bocian  nasza opinia

Bocian to członek spółki Everest Finance, która działa w Polsce już ponad 18 lat od 2000 roku. Oferta omawianego pożyczkodawcy celuje w osoby szukające pożyczek długoterminowych w średniej wielkości kwotach. Oferta Bociana jest dość niestandardowa i zanim złożymy wniosek o pożyczkę warto dogłębnie zapoznać się z jej zapisami i zasadami. Raty pożyczki musimy uiszczać co tydzień, a dodatkowo ubiegać możemy się o nią nie tylko za pośrednictwem internetu, ale i połączenia telefonicznego oraz SMS-a.

Sprawdźmy czym wyróżnia się niecodzienna oferta Bociana i czy warto z niej skorzystać.

Bocian  jakie warunki należy spełnić?

Omawiana firma w jasny i przejrzysty sposób określa warunki, jakie muszą spełnić pierwsi klienci. Są one dość typowe dla branży pożyczek, choć Bocian opisuje je w zwięźlejszy i oszczędniejszy sposób, niż się przyjęło. Poznajmy wszystkie warunki.

 • Musimy mieć nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż 74 lat.
 • Niezbędny jest ważny, polski dowód osobisty.
 • Konieczny jest stały adres zameldowania, który możemy poświadczyć np. dokumentem tożsamości.
 • Wymagane jest posiadanie stałych dochodów lub renty albo emerytury. Dochody muszą być zaświadczone odpowiednim dokumentem, podobnie jak renta i emerytura.
 • Musimy posiadać telefon komórkowy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Naturalnym etapem jest także weryfikacja naszych danych w rejestrach dłużników. Bocian, na tle konkurencji, podchodzi do tej kwestii wyjątkowo wyrozumiale. Wpis do BIK nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki, jednak wszystko zależy od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Każda sprawa weryfikowana jest indywidualnie.

Nie ma w regulaminie informacji na temat weryfikowania takich baz jak KRD, BIG oraz ERIF.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Podstawą oferty bociana nie są chwilówki, lecz pożyczki na dłuższy okres. Ich podstawowym założeniem są następujące parametry.

 • Kwota minimalna wynosi 600 złotych, a maksymalna 6000 złotych.
 • Minimalny okres spłaty wynosi 25 tygodni (ok. 5 miesięcy).
 • Kolejne dostępne okresy kredytowania do 35, 44 i 52  tygodnie. Ostatni wspomniany okres jest jednocześnie maksymalną wartością.
 • Rata, niezależnie od okresu spłaty, musi być regulowana co tydzień poczynając od zawarcia umowy pożyczki co najmniej 35,22 złote.

Jeżeli zaciągniemy pożyczkę na minimalną kwotę pieniężną i minimalny okres spłaty, czyli 600 złotych na 25 tygodni wówczas dodatkowe koszty pożyczki wyniosą 380 złotych, przez co koszt całkowity pożyczki wyniesie 880 złotych. Dla porównania  Wonga udziela minimalnie 1500 złotych pożyczki na 60 dni (2 miesiące) załączając do tego dodatkowe koszty wynoszące 10 złotych.

Pożyczka w Bocianie krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę jest w firmie Bocian przebiega na nieco innych zasadach, niż u konkurencji pokroju Lime Credit, Ekspres Pożyczka czy Ekassa. Poszczególne kroki nie odbiegają wprawdzie swoim charakterem od istniejących na rynku pożyczkowym standardów, ale warto zaznajomić się z całym procesem szczegółowo. Krok po kroku.

 1. Złożenie wniosku o pożyczkę. I już na wstępie ciekawostka. O wsparcie finansowe od Bociana możemy ubiegać się nie tylko za pośrednictwem internetu, ale i naszego telefonu komórkowego. Druga i trzecia metoda to odpowiednio połączenie telefoniczne oraz wysłanie odpowiedniego SMS-a na wskazany przez pożyczkodawcę numer — 600 100 100. Aby go odnaleźć, musimy wejść na stronę internetową bocianpozyczki.pl — jest wyeksponowany na samym środku strony. W przypadku wiadomości tekstowej wysyłamy SMS-a o treści KONTAKT ma numer 7057 (koszt 50 groszy). Jeżeli chodzi o stronę internetową — wygląda to standardowo. Podajemy tam swoje dane osobowe i numer telefonu, na który oddzwoni konsultant.
 2. Kontakt z konsultantem. Wszystkie wyżej wspomniane 3 metody łączy jedna cecha — drugi i pozostałe etapy wyglądają tak samo. Dzwoniąc na wspomniany numer, kontaktujemy się z konsultantem firmy. Reprezentująca Bociana osoba udzieli nam wszystkich potrzebnych informacji na temat specyfiki pożyczki, warunków umowy i wszelkich kosztów, jakie łączą się ze spłatą należności. Podczas połączenia wskazujemy także kwotę pieniędzy, jaka jest nam potrzebna, a także podajemy okres spłaty, jaki chcemy zawrzeć.

Dalsze etapy:

 1. Przekazanie danych. Jeżeli oferta pożyczki przedstawiona przez konsultanta wyda nam się korzystna i zechcemy podpisać umowę — wówczas musimy podać nasze dane osobowe. Zostaną one uwzględnione podczas indeksowania naszego wniosku, a ich zakres jest standardowy dla tej procedury we wszystkich firmach pożyczkowych. Musimy podzielić się: imieniem, nazwiskiem, numerem PESEL, numerem telefonu, adresem e-mail oraz numerem i serią dowodu osobistego.
 2. Czekamy na decyzję pożyczkodawcy. Po złożeniu naszych danych pozostaje tylko czekać na wydanie decyzji przez pożyczkodawcę Bocian zastrzega sobie prawo do przeznaczenia czasu na tę procedurę od 24 do 48 godzin, czyli od jednej do dwóch dób.
 3. Telefon od konsultanta i spotkanie. Gdy decyzja zostanie już podjęta, wówczas czekamy na telefon od doradcy, który zadzwoni do nas w imieniu firmy. Pozytywne rozpatrzenie wniosku wiąże się z umówieniem na spotkanie z doradcą. Podczas niego podpisujemy umowę oraz podpisujemy umowę.
 4. Przekazanie nam pieniędzy. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności, przekazuje się nam wskazane przez nas pieniądze w gotówce. Jeśli jednak zależy nam na przelewie — nie ma z tym problemu. Cel, na jaki chcemy je wydać jest dowolny i nie musimy go wskazywać.

Bocian  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Tradycyjnie dla firm świadczących usługi pożyczkowe, niespłacenie należnej kwoty na czas wiążę się z podjęciem kroków w celu jej wyegzekwowania. Bocian stosuje konkretny rodzaj konsekwencji. Ich rodzaje są uruchamiane w zależności od czasu, w jakim pozostajemy zadłużeni i nie kontaktujemy się z pożyczkodawcą.

 • Obłożenie nas karnymi odsetkami i naliczane są od pierwszego dnia upłynięcia terminu spłaty, jeśli nie podejmie się kontaktu z firmą.
 • Wysyłanie do dłużnika ponagleń i wezwań do zapłaty, które mogą przyjąć formę SMS-ów, e-maili, telefonów i listów.
 • Przeprowadzenie windykacji terenowej.
 • Sprzedanie naszej sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej. Zajmie się ona dalszym upominaniem się o spłacenie długu.
 • Przekazanie sprawy do sądu, który orzeknie obowiązek wyegzekwowania należnego długu.
 • Przeprowadzenie na nas egzekucji komorniczej, której koszty będziemy musieli w całości pokryć.
 • Wprowadzenie naszych danych osobowych do rejestru dłużników, co w efekcie obniży naszą wiarygodność kredytową i utrudni zaciąganie zobowiązań w przyszłości.

Sprawdź pozostałe oferty pożyczek:

Komentarze (21)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Mariola
  Mariola
  05.01.2020, 17:31

  Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Kierownik z Gdyni pani Katarzyna S to jakieś nieporozumienie... Uporczywe nękanie, wyzwiska pod adresem klientów. Wystarczy drobna zaległość. Nie życzę nikomu kontaktu z ta kobietą.

 • Komentarz od Magda
  Magda
  02.01.2020, 19:57

  Uważajcie na firmę Bocian pożyczki to są oszuści i naciągacze.

 • Komentarz od Ola
  Ola
  02.01.2020, 16:20

  Nie polecam. Najgorsza firma na rynku. Systematyczne nekanie, nachodzenie w domu, pracy..

 • Komentarz od Maria
  Maria
  12.11.2019, 19:16

  UważajCię bezwzględni naciagacze

 • Komentarz od liliana
  liliana
  03.11.2019, 18:33

  Jeden wielki SYF , pod każdym względem .

 • Komentarz od Ona
  Ona
  02.10.2019, 08:34

  Mazury bocian świnie to beszczel jakich mało, pani R. Umawiali się na inną godzinę i dzień po czym nie dzwonią przyjeżdżają i wieszaja kartki na drzwiach tłumaczy się że ona pracuje ja jej ze tez i nie rzucę pracy no ona pracuje nie tylko w bocianie a ja mam być i koniec bo wlazi jak świnia ? podani na policję

 • Komentarz od Karolina
  Karolina
  26.09.2019, 14:41

  Jedno wielkie syfiarstwo ta firma. Oszuści i naciągacze.

 • Komentarz od Beata
  Beata
  18.09.2019, 06:25

  Najgorsza firma pozyczkowa jaką znam to BOCIAN. Wystarczy jedna zaległość w spłacie rat, a już jest windykator, nękają ludzi w domu, nachodzą w pracy, odgrażają się że podadzą do publicznej wiadomości o długu.Ja osobiście mam złe doświadczenie z tą firmą. Doradcy są też koszmarni. Nie można porozumieć się z nimi i dojść do ugody. WYSTRZEGAJCIE SIĘ FIRMY BOCIAN!!!!!!!!!!!!!!!! NIE POZYCZAJCIE U NICH BO ZGNEBIA CZŁOWIEKA NA 100PROCENT!!!!!!!!

 • Komentarz od Monika
  Monika
  14.08.2019, 21:24

  Lichwa bezczelnosc i oszusci wezmy die ludzie zbierzmy do kupy i idzmy tych bandytow podac do sądu a ta lichwa a sami sa czarnej liscie .ha ha.

 • Komentarz od Mariusz
  Mariusz
  31.07.2019, 11:41

  bocian pożyczki to najgorsza opcja najgorsza jaka jest ciągłe sms itp