Bocian pożyczki – opinie klientów i recenzja

bocian pożyczki opinie

Tym razem przyjrzymy się ofercie polskiej i wyjątkowo doświadczonej firmy, która szczyci się już ponad 18-letnim doświadczeniem na rynku pożyczek. Firma Bocian to dobrze rozpoznawalna marka, która dzięki dźwięcznej nazwie i szeroko zakrojonej kampanii marketingowej zyskała dobry poziom rozpoznawalności wśród konsumentów. Jej oferta jest dość niestandardowa — raty musimy spłacać co tydzień, a cały proces składania wniosku zawsze odbywa się razem z konsultantem na spotkaniu. Sprawdźmy szczegółową ofertę tego parabanku.

Bocian  nasza opinia

Bocian to członek spółki Everest Finance, która działa w Polsce już ponad 18 lat od 2000 roku. Oferta omawianego pożyczkodawcy celuje w osoby szukające pożyczek długoterminowych w średniej wielkości kwotach. Oferta Bociana jest dość niestandardowa i zanim złożymy wniosek o pożyczkę warto dogłębnie zapoznać się z jej zapisami i zasadami. Raty pożyczki musimy uiszczać co tydzień, a dodatkowo ubiegać możemy się o nią nie tylko za pośrednictwem internetu, ale i połączenia telefonicznego oraz SMS-a.

Sprawdźmy czym wyróżnia się niecodzienna oferta Bociana i czy warto z niej skorzystać.

Bocian  jakie warunki należy spełnić?

Omawiana firma w jasny i przejrzysty sposób określa warunki, jakie muszą spełnić pierwsi klienci. Są one dość typowe dla branży pożyczek, choć Bocian opisuje je w zwięźlejszy i oszczędniejszy sposób, niż się przyjęło. Poznajmy wszystkie warunki.

 • Musimy mieć nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż 74 lat.
 • Niezbędny jest ważny, polski dowód osobisty.
 • Konieczny jest stały adres zameldowania, który możemy poświadczyć np. dokumentem tożsamości.
 • Wymagane jest posiadanie stałych dochodów lub renty albo emerytury. Dochody muszą być zaświadczone odpowiednim dokumentem, podobnie jak renta i emerytura.
 • Musimy posiadać telefon komórkowy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Naturalnym etapem jest także weryfikacja naszych danych w rejestrach dłużników. Bocian, na tle konkurencji, podchodzi do tej kwestii wyjątkowo wyrozumiale. Wpis do BIK nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki, jednak wszystko zależy od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Każda sprawa weryfikowana jest indywidualnie.

Nie ma w regulaminie informacji na temat weryfikowania takich baz jak KRD, BIG oraz ERIF.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Podstawą oferty bociana nie są chwilówki, lecz pożyczki na dłuższy okres. Ich podstawowym założeniem są następujące parametry.

 • Kwota minimalna wynosi 600 złotych, a maksymalna 6000 złotych.
 • Minimalny okres spłaty wynosi 25 tygodni (ok. 5 miesięcy).
 • Kolejne dostępne okresy kredytowania do 35, 44 i 52  tygodnie. Ostatni wspomniany okres jest jednocześnie maksymalną wartością.
 • Rata, niezależnie od okresu spłaty, musi być regulowana co tydzień poczynając od zawarcia umowy pożyczki co najmniej 35,22 złote.

Jeżeli zaciągniemy pożyczkę na minimalną kwotę pieniężną i minimalny okres spłaty, czyli 600 złotych na 25 tygodni wówczas dodatkowe koszty pożyczki wyniosą 380 złotych, przez co koszt całkowity pożyczki wyniesie 880 złotych. Dla porównania  Wonga udziela minimalnie 1500 złotych pożyczki na 60 dni (2 miesiące) załączając do tego dodatkowe koszty wynoszące 10 złotych.

Pożyczka w Bocianie krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę jest w firmie Bocian przebiega na nieco innych zasadach, niż u konkurencji pokroju Lime Credit, Ekspres Pożyczka czy Ekassa. Poszczególne kroki nie odbiegają wprawdzie swoim charakterem od istniejących na rynku pożyczkowym standardów, ale warto zaznajomić się z całym procesem szczegółowo. Krok po kroku.

 1. Złożenie wniosku o pożyczkę. I już na wstępie ciekawostka. O wsparcie finansowe od Bociana możemy ubiegać się nie tylko za pośrednictwem internetu, ale i naszego telefonu komórkowego. Druga i trzecia metoda to odpowiednio połączenie telefoniczne oraz wysłanie odpowiedniego SMS-a na wskazany przez pożyczkodawcę numer — 600 100 100. Aby go odnaleźć, musimy wejść na stronę internetową bocianpozyczki.pl — jest wyeksponowany na samym środku strony. W przypadku wiadomości tekstowej wysyłamy SMS-a o treści KONTAKT ma numer 7057 (koszt 50 groszy). Jeżeli chodzi o stronę internetową — wygląda to standardowo. Podajemy tam swoje dane osobowe i numer telefonu, na który oddzwoni konsultant.
 2. Kontakt z konsultantem. Wszystkie wyżej wspomniane 3 metody łączy jedna cecha — drugi i pozostałe etapy wyglądają tak samo. Dzwoniąc na wspomniany numer, kontaktujemy się z konsultantem firmy. Reprezentująca Bociana osoba udzieli nam wszystkich potrzebnych informacji na temat specyfiki pożyczki, warunków umowy i wszelkich kosztów, jakie łączą się ze spłatą należności. Podczas połączenia wskazujemy także kwotę pieniędzy, jaka jest nam potrzebna, a także podajemy okres spłaty, jaki chcemy zawrzeć.

Dalsze etapy:

 1. Przekazanie danych. Jeżeli oferta pożyczki przedstawiona przez konsultanta wyda nam się korzystna i zechcemy podpisać umowę — wówczas musimy podać nasze dane osobowe. Zostaną one uwzględnione podczas indeksowania naszego wniosku, a ich zakres jest standardowy dla tej procedury we wszystkich firmach pożyczkowych. Musimy podzielić się: imieniem, nazwiskiem, numerem PESEL, numerem telefonu, adresem e-mail oraz numerem i serią dowodu osobistego.
 2. Czekamy na decyzję pożyczkodawcy. Po złożeniu naszych danych pozostaje tylko czekać na wydanie decyzji przez pożyczkodawcę Bocian zastrzega sobie prawo do przeznaczenia czasu na tę procedurę od 24 do 48 godzin, czyli od jednej do dwóch dób.
 3. Telefon od konsultanta i spotkanie. Gdy decyzja zostanie już podjęta, wówczas czekamy na telefon od doradcy, który zadzwoni do nas w imieniu firmy. Pozytywne rozpatrzenie wniosku wiąże się z umówieniem na spotkanie z doradcą. Podczas niego podpisujemy umowę oraz podpisujemy umowę.
 4. Przekazanie nam pieniędzy. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności, przekazuje się nam wskazane przez nas pieniądze w gotówce. Jeśli jednak zależy nam na przelewie — nie ma z tym problemu. Cel, na jaki chcemy je wydać jest dowolny i nie musimy go wskazywać.

Bocian  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Tradycyjnie dla firm świadczących usługi pożyczkowe, niespłacenie należnej kwoty na czas wiążę się z podjęciem kroków w celu jej wyegzekwowania. Bocian stosuje konkretny rodzaj konsekwencji. Ich rodzaje są uruchamiane w zależności od czasu, w jakim pozostajemy zadłużeni i nie kontaktujemy się z pożyczkodawcą.

 • Obłożenie nas karnymi odsetkami i naliczane są od pierwszego dnia upłynięcia terminu spłaty, jeśli nie podejmie się kontaktu z firmą.
 • Wysyłanie do dłużnika ponagleń i wezwań do zapłaty, które mogą przyjąć formę SMS-ów, e-maili, telefonów i listów.
 • Przeprowadzenie windykacji terenowej.
 • Sprzedanie naszej sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej. Zajmie się ona dalszym upominaniem się o spłacenie długu.
 • Przekazanie sprawy do sądu, który orzeknie obowiązek wyegzekwowania należnego długu.
 • Przeprowadzenie na nas egzekucji komorniczej, której koszty będziemy musieli w całości pokryć.
 • Wprowadzenie naszych danych osobowych do rejestru dłużników, co w efekcie obniży naszą wiarygodność kredytową i utrudni zaciąganie zobowiązań w przyszłości.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Stosunkowo długi okres kredytowania – może on wynieść nawet 62 tygodnie, czyli ponad rok.
 • Pożyczkodawca wypłaca środki na podany przez nas rachunek bankowy natychmiast po zawarciu umowy.

Wady

 • Proces ubiegania się o pożyczkę jest dość długi.
 • Pierwszą ratę pożyczki należy spłacić zaledwie 7 dni po zawarciu umowy pożyczki.
 • Spłata pożyczki odbywa się kontakcie z doradcą.

Sprawdź pozostałe oferty pożyczek:

Bocian – infolinia

tel. 600 100 100
SMS o treści KONTAKT na nr 7057

Godziny pracy infolinii:

Poniedziałek – piątek: 7.30 – 20.00
Soboty: 9.00 – 20.00
Niedziele:9.00 – 18.00

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

21 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Mariola 5 stycznia 2020 at 17:31 - Odpowiedz

  Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Kierownik z Gdyni pani Katarzyna S to jakieś nieporozumienie… Uporczywe nękanie, wyzwiska pod adresem klientów. Wystarczy drobna zaległość. Nie życzę nikomu kontaktu z ta kobietą.

 2. Magda 2 stycznia 2020 at 19:57 - Odpowiedz

  Uważajcie na firmę Bocian pożyczki to są oszuści i naciągacze.

 3. Ola 2 stycznia 2020 at 16:20 - Odpowiedz

  Nie polecam. Najgorsza firma na rynku. Systematyczne nekanie, nachodzenie w domu, pracy..

 4. Maria 12 listopada 2019 at 19:16 - Odpowiedz

  UważajCię bezwzględni naciagacze

 5. liliana 3 listopada 2019 at 18:33 - Odpowiedz

  Jeden wielki SYF , pod każdym względem .

 6. Ona 2 października 2019 at 08:34 - Odpowiedz

  Mazury bocian świnie to beszczel jakich mało, pani R. Umawiali się na inną godzinę i dzień po czym nie dzwonią przyjeżdżają i wieszaja kartki na drzwiach tłumaczy się że ona pracuje ja jej ze tez i nie rzucę pracy no ona pracuje nie tylko w bocianie a ja mam być i koniec bo wlazi jak świnia 🐽 podani na policję

 7. Karolina 26 września 2019 at 14:41 - Odpowiedz

  Jedno wielkie syfiarstwo ta firma. Oszuści i naciągacze.

 8. Beata 18 września 2019 at 06:25 - Odpowiedz

  Najgorsza firma pozyczkowa jaką znam to BOCIAN. Wystarczy jedna zaległość w spłacie rat, a już jest windykator, nękają ludzi w domu, nachodzą w pracy, odgrażają się że podadzą do publicznej wiadomości o długu.Ja osobiście mam złe doświadczenie z tą firmą. Doradcy są też koszmarni. Nie można porozumieć się z nimi i dojść do ugody. WYSTRZEGAJCIE SIĘ FIRMY BOCIAN!!!!!!!!!!!!!!!! NIE POZYCZAJCIE U NICH BO ZGNEBIA CZŁOWIEKA NA 100PROCENT!!!!!!!!

 9. Monika 14 sierpnia 2019 at 21:24 - Odpowiedz

  Lichwa bezczelnosc i oszusci wezmy die ludzie zbierzmy do kupy i idzmy tych bandytow podac do sądu a ta lichwa a sami sa czarnej liscie .ha ha.

 10. Mariusz 31 lipca 2019 at 11:41 - Odpowiedz

  bocian pożyczki to najgorsza opcja najgorsza jaka jest ciągłe sms itp

 11. Iza 22 lipca 2019 at 14:44 - Odpowiedz

  Jedna wielka sciema jak i opis na ich stronie, tak cala rozmowa z konsultantem.

 12. Eva 11 lipca 2019 at 07:54 - Odpowiedz

  Stanowczo odradzam, z ich ” doradcami ” często ciężko jest się porozumieć, problemy przy prostych czynnościach. Dramat.
  Mam tam pożyczkę od kilku miesięcy i mimo regularnych spłat przy rozmowie z kierownikiem w sprawie zmiany doradcy nie dość, że nie udało się z nim załatwić tego co było trzeba to jeszcze straszył mnie windykacją.Wtf? , podejście do klienta, który nie ma zaległości całkiem dziwne, prawda ?
  Reasumując, odradzam pakować się w tę pożyczkę.

 13. Chirek999 26 czerwca 2019 at 14:45 - Odpowiedz

  Najgorsza firma ten bociek pożyczek. Ja dzwoniłem, rozmowa ok, potem baba oddzwania, że przyznano mi pożyczkę.
  Czekam, a tu sms: wniosek odrzucony. Co za oszuści
  Także zupełnie ich nie polecam. Zadzwoniłem do Providentu i przyjechał Pan, zweryfikował mnie i udzielił mi pożyczkę bez problemów.
  Bierzcie w Providencie, bo tam jest miło.
  A boćka omijać z daleka

  • Magdalena 9 sierpnia 2019 at 16:42 - Odpowiedz

   W tym artykule ktoś zapomniał wspomnieć że do kosztów pożyczki należy doliczyć sobie również koszt paliwa na dojazd do doradcy. niestety w każdą rato muszę jeździć do doradcy klienta do domu, bo nie chce przyjeżdżać się do mnie.

 14. Krzysek 30 marca 2019 at 00:24 - Odpowiedz

  Jak patrzę w telewizji na reklamę to Śmiać mi się chce 100 80% czysta Lichwa do tego miało nie być jeszcze nikt z tym nie zrobił porządku

 15. bartek 20 lutego 2019 at 19:33 - Odpowiedz

  Oszuści jakich mało do tego jeszcze przedstawicielka nie grzeczna i wulgarna do klienta

 16. Barbara 17 lutego 2019 at 12:45 - Odpowiedz

  Pożyczka maks do 2000 a nie do 6000. W kosztach pożyczki pakiety-prawny i medyczny. Przy podpisaniu nie ma wyboru, trzeba je wziąć. Droga pożyczka z pakietami – W OGÓLE NIE ATRAKCYJNA

  • Agnieszka 4 sierpnia 2019 at 14:40 - Odpowiedz

   Doradcą powinien poinformować klienta że ma 30dni na odstapuenie z pakietu prawnego. Poza tym nie jest obowiązkowy doradca jak sprzeda bez pakietu prawnego nie ma zapłacone nawet złotówki dlatego o niczym nie informują klientow

 17. Józek 3 stycznia 2019 at 13:38 - Odpowiedz

  Gotówka do ręki. Stara szkoła. Jak dla mnie najpewniejsza firma.

  • Chirek999 26 czerwca 2019 at 14:49 - Odpowiedz

   Chyba najgorsza chciałeś napisać.
   Bociek to oszusty, nie polecam ich.
   Nie ma to jak Provident.
   Po rozmowie w boćku dostaje sms, że pożyczka przyznana, a po paru godzinach, że wniosek odrzucony.
   Dzwonię więc do providenta. Rozmowa przeszła pomyślnie, przyjechali i dali pożyczkę

   • Edzia 29 października 2019 at 06:44

    Nie jest najgorzej. Wiadomo, więcej do zapłaty niż np kredyt w banku, ale nie każdy może w banku dostać.
    Ate dodatkowe pakiety, to można z nich zrezygnować w ciągu 30 dni od podpisania umowy i dostaje się zwrot kasy, co automatycznie zmniejsza całkowity koszt pożyczki.
    Doradca wciska te pakiety, bo ma za to kasę. Nie powie Ci, że nie musisz tego brać…