Bocian pożyczki – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
600 - 5 000 zł
Termin spłaty
35 - 52 tygodni
Złóż wniosek w bocian pożyczki

Zalety i wady firmy bocian pożyczki

Zalety
 • Stosunkowo długi okres kredytowania – może on wynieść nawet 62 tygodnie, czyli ponad rok
 • Pożyczkodawca wypłaca środki na podany przez nas rachunek bankowy natychmiast po zawarciu umowy
Wady
 • Spłata pożyczki odbywa się kontakcie z doradcą
 • Proces ubiegania się o pożyczkę jest dość długi

Siedziba firmy

EVEREST FINANSE S.A.

Stary Rynek 88

61-772 Poznań

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 500000000 PLN

KRS: 0000541824

NIP: 7831722320

REGON: 360730596

Maks. pierwsza pożyczka600 - 5 000 zł
Maks. kolejna pożyczka6000 zł
Wiek pożyczkobiorcy18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratisNIE
Termin spłaty35 - 52 tygodni
Czas wypłaty24 godziny
Metoda wypłatyPrzedstawiciel

Tym razem przyjrzę się ofercie polskiej firmy z ponad 18-letnim doświadczeniem na rynku pożyczek. Firma Bocian to dobrze rozpoznawalna marka, która dzięki dźwięcznej nazwie i szeroko zakrojonej kampanii marketingowej zyskała wysoką rozpoznawalność wśród konsumentów. Jej oferta jest dość niestandardowa — raty spłacane są co tydzień, a wniosek jest składany podczas spotkania z konsultantem. Sprawdziłem ofertę tego pożyczkodawcy.

Bocian  nasza opinia

Bocian jest częścią spółki Everest Finance, która działa w Polsce od 2000 roku. Oferta tego pożyczkodawcy adresowana jest do osób szukających pożyczek długoterminowych w średnich kwotach. Oferta Bociana jest dość niestandardowa i zanim złożysz wniosek o pożyczkę, warto dokładnie zapoznać się z zasadami jej udzielania. Raty pożyczki spłacasz co tydzień, a dodatkowo ubiegać się o nią możesz nie tylko za pośrednictwem internetu, ale i przez telefon i SMS-em.

Sprawdzę czym wyróżnia się niecodzienna oferta Bociana i czy warto z niej skorzystać.

Bocian  jakie warunki należy spełnić?

Pożyczkodawca w jasny i przejrzysty sposób określa warunki, jakie muszą spełnić klienci po raz pierwszy korzystający z jej oferty. Są one dość typowe dla branży pożyczek, choć Bocian opisuje je w zwięźlejszy i oszczędniejszy sposób, niż jest to przyjęte. Poznajmy wszystkie warunki.

 • Musisz mieć nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż 74 lata.
 • Niezbędny jest ważny polski dowód osobisty.
 • Konieczny jest stały adres zameldowania, który możemy poświadczyć np. dokumentem tożsamości.
 • Wymagane jest posiadanie stałych dochodów lub renty albo emerytury. Dochody muszą być zaświadczone odpowiednim dokumentem, podobnie jak renta i emerytura.
 • Musisz mieć telefon komórkowy.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Naturalnym etapem jest także weryfikacja Twoich danych w rejestrach dłużników. Bocian, na tle konkurencji, podchodzi do tej kwestii wyjątkowo wyrozumiale. Wpis do BIK nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki, jednak wszystko zależy od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie.

W regulaminie nie ma informacji na temat sprawdzania wnioskodawców w takich bazach jak KRD, BIG czy ERIF.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Podstawą oferty bociana nie są chwilówki, lecz pożyczki na dłuższy okres. Ich parametry są następujące:

 • minimalna kwota wynosi 600 złotych, a maksymalna 6 000 złotych,
 • minimalny okres spłaty wynosi 25 tygodni (ok. 5 miesięcy),
 • pożyczkę możesz też spłacać przez 35, 44 i 52 tygodnie,
 • rata, niezależnie od okresu spłaty, musi być regulowana co tydzień, poczynając od zawarcia umowy pożyczki, w wysokości co najmniej 35,22 złotych.

Jeżeli zaciągniesz pożyczkę w kwocie 600 złotych na 25 tygodni wówczas dodatkowe koszty pożyczki wyniosą 380 złotych, przez co koszt całkowity pożyczki wyniesie 880 złotych. Dla porównania  Wonga udziela minimalnie 1 500 złotych pożyczki na 60 dni, a dodatkowe koszty pożyczki wynoszą 10 złotych.

Pożyczka w Bocianie krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę jest w firmie Bocian przebiega na nieco innych zasadach, niż u konkurencji (np. w Lime Credit, Ekspres Pożyczka czy Ekassa). Proces wnioskowania o pożyczkę przedstawia się następująco:

 1. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć nie tylko przez pośrednictwem internet, ale i przez telefon (dzwoniąc pod numer 600 100 100 lub wysyłając SMS o treści KONTAKT ma numer 7057). W przypadku składania wniosku przez internet, wystarczy, że podasz tam swoje dane osobowe i numer telefonu, na który oddzwoni konsultant.
 2. Kontakt z konsultantem. Wszystkie wyżej wspomniane 3 metody łączy jedna cecha — etap drugi i pozostałe wyglądają tak samo. Dzwoniąc na wspomniany numer, kontaktujesz się z konsultantem firmy. Reprezentująca Bociana osoba udzieli Ci wszystkich potrzebnych informacji na temat specyfiki pożyczki, warunków umowy i wszelkich kosztów, jakie łączą się ze spłatą należności. Podczas rozmowy podajesz także kwotę pieniędzy, jaka jest nam potrzebna, a także podajesz okres, na jaki chciałbyś wziąć pożyczkę.

Dalsze etapy:

 1. Przekazanie danych. Jeżeli oferta pożyczki przedstawiona przez konsultanta wyda Ci się korzystna i będziesz chciał podpisać umowę — wówczas musisz podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, numerem PESEL, numer telefonu, adres e-mail oraz numer i serię dowodu osobistego).
 2. Czekasz na decyzję pożyczkodawcy. Po przekazaniu swoich danych pozostaje Ci tylko czekać na wydanie decyzji przez pożyczkodawcę (wg. Bociana powinno to zająć od 24 do 48 godzin).
 3. Telefon od konsultanta i spotkanie. Gdy decyzja zostanie już podjęta, wówczas czekasz na telefon od doradcy. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku umawiasz się na spotkanie z doradcą. Podczas niego podpisujesz umowę.
 4. Wypłacenie pieniędzy. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności, pożyczone pieniądze dostajesz w gotówce. Jeśli jednak zależy Ci na przelewie — nie ma z tym problemu. Cel, na jaki chcemy je wydać jest dowolny i nie musisz go wskazywać.

Bocian  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Tradycyjnie dla firm świadczących usługi pożyczkowe, niespłacenie należnej kwoty na czas wiążę się z podjęciem kroków, w celu jej wyegzekwowania. Konsekwencje stosowane przez Bociana są następujące:

 • Obciążenie Cię karnymi odsetkami, które naliczane są od pierwszego dnia upłynięcia terminu spłaty, jeśli nie podejmiesz kontaktu z firmą.
 • Wysyłanie do dłużnika ponagleń i wezwań do zapłaty, które mogą przyjąć formę SMS-ów, e-maili, telefonów i listów.
 • Przeprowadzenie windykacji terenowej.
 • Sprzedanie Twojej sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej. Zajmie się ona dalszym upominaniem się o spłacenie długu.
 • Przekazanie sprawy do sądu, który orzeknie obowiązek wyegzekwowania należnego długu.
 • Przeprowadzenie egzekucji komorniczej, której koszty będziemy musiał pokryć w całości.
 • Wprowadzenie Twoich danych osobowych do rejestru dłużników, co w efekcie obniży Twoją wiarygodność kredytową i utrudni zaciąganie zobowiązań w przyszłości.

Sprawdź pozostałe oferty pożyczek:

Komentarze (26)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od And
  And
  07.05.2020, 19:29

  Oprocentowanie niezgodne z prawem. Oszustwo. Kiedy państwo się tym zajmie???

 • Komentarz od Monika
  Monika
  04.05.2020, 10:38

  Okradli mnie na 1700 zł. Najgorsza firma jaka jest to Bocian. Prawnik do domu! Ta pożyczka to żart. Niech nikt tam nie bierze pieniędzy.

  • Komentarz od DOMINIKA
   DOMINIKA
   12.05.2020, 20:04

   Czy byli u pan I w domu,nachodzili pania

  • Komentarz od Lila
   Lila
   27.05.2020, 11:18

   Co znaczy, że okradli, w jaki sposób proszę jaśniej.

  • Komentarz od Justyna
   Justyna
   01.07.2020, 02:55

   Witam. W jaku sposob okradli bo wlaśnie niewiem czy też nie zostalam oszukana. Czy umowę pożyczki dostaje na maila? Pytam bo ja nie dostaĺam.

 • Komentarz od Mariola
  Mariola
  05.01.2020, 17:31

  Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Kierownik z Gdyni pani Katarzyna S to jakieś nieporozumienie... Uporczywe nękanie, wyzwiska pod adresem klientów. Wystarczy drobna zaległość. Nie życzę nikomu kontaktu z ta kobietą.

 • Komentarz od Magda
  Magda
  02.01.2020, 19:57

  Uważajcie na firmę Bocian pożyczki to są oszuści i naciągacze.

 • Komentarz od Ola
  Ola
  02.01.2020, 16:20

  Nie polecam. Najgorsza firma na rynku. Systematyczne nekanie, nachodzenie w domu, pracy..

 • Komentarz od Maria
  Maria
  12.11.2019, 19:16

  UważajCię bezwzględni naciagacze

 • Komentarz od liliana
  liliana
  03.11.2019, 18:33

  Jeden wielki SYF , pod każdym względem .

 • Komentarz od Ona
  Ona
  02.10.2019, 08:34

  Mazury bocian świnie to beszczel jakich mało, pani R. Umawiali się na inną godzinę i dzień po czym nie dzwonią przyjeżdżają i wieszaja kartki na drzwiach tłumaczy się że ona pracuje ja jej ze tez i nie rzucę pracy no ona pracuje nie tylko w bocianie a ja mam być i koniec bo wlazi jak świnia ? podani na policję

 • Komentarz od Karolina
  Karolina
  26.09.2019, 14:41

  Jedno wielkie syfiarstwo ta firma. Oszuści i naciągacze.

 • Komentarz od Beata
  Beata
  18.09.2019, 06:25

  Najgorsza firma pozyczkowa jaką znam to BOCIAN. Wystarczy jedna zaległość w spłacie rat, a już jest windykator, nękają ludzi w domu, nachodzą w pracy, odgrażają się że podadzą do publicznej wiadomości o długu.Ja osobiście mam złe doświadczenie z tą firmą. Doradcy są też koszmarni. Nie można porozumieć się z nimi i dojść do ugody. WYSTRZEGAJCIE SIĘ FIRMY BOCIAN!!!!!!!!!!!!!!!! NIE POZYCZAJCIE U NICH BO ZGNEBIA CZŁOWIEKA NA 100PROCENT!!!!!!!!

Weź pożyczkę w bocian pożyczki