Ekassa – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Sposób weryfikacji
Kontomatik
Maks. kolejna pożyczka
1000-30000 zł
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 70 lat
Wiek firmy
0 miesięcy
? od pierwszego dnia działalności
Forma prawna firmy
JDG
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Okres spłaty
1 - 48 miesięcy
RRSO
67,14 %
Oprocentowanie
18,50 %
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Czas wypłaty
od 2 min
Godziny pracy w sobotę
9:00-17:00
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 30 000 zł
Metoda wypłaty
Wiele możliwości

Całkowita kwota pożyczki 20000,00 zł, czas obowiązywania umowy 360 dni, roczne oprocentowanie nominalne 18,5%, prowizja 3949,20 zł, łączna kwota odsetek: 2123,94 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 67,14%, całkowita kwota do spłaty przez Pożyczkobiorcę: 26073,14 zł, całkowity koszt pożyczki 6073,14 zł.

Nasza ocena:

4.7/5

Ocena klientów:

4.5/5

Siedziba firmy

TAMGACOM LLC
Office 10, Level 1, Sharjah Media City, Sharjah
P.O. Box 777 Sharjah Media City, Sharjah United Arab Emirates Emirates NBD

Dane firmy

KRS: 0000637673
NIP: 5272780167
REGON: 365426420

Ekassa to firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek dla jednoosobowych przedsiębiorstw. Celem takiego finansowanie jest dostarczanie środków firmom, które nie mogą skorzystać z pomocy banków. O pożyczkę dla firm w wysokości nawet 30 000 złotych może wnioskować praktycznie każdy właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej. Czy jednak warto skorzystać z pożyczki Ekassa? Sprawdźmy, jakie są opinie klientów, którzy zdążyli już zawnioskować o finansowanie od pożyczkodawcy. 

Podjęcie działalności gospodarczej wymaga nie tylko pomysłu i zaangażowania, ale także odpowiedniego finansowania. Dla właścicieli jednoosobowych firm otrzymanie pożyczki może być więc kluczowym krokiem do rozwoju biznesu. Ekassa oferuje specjalne rozwiązania finansowe, dostosowane do potrzeb jednoosobowych przedsiębiorców. Właściciele mogą otrzymać pożyczkę ratalną bez zbędnej biurokracji. 

Kluczowe informacje:

 • Ekassa udziela pożyczek dla jednoosobowych działalności gospodarczych.
 • O finansowanie mogą wnioskować nawet nowe firmy.
 • Maksymalnie w Ekassa można zaciągnąć pożyczkę na 30 tysięcy złotych z 48-miesięcznym okresem spłaty.
 • Przed otrzymaniem środków zostanie zweryfikowana Twoja zdolność kredytowa – taki obowiązek ciąży na firmach pożyczkowych od 18 maja 2023 roku.

Ekassa – nasza opinia

W obecnych warunkach konkurencji na rynku finansowym zaproponowanie unikalnych warunków pożyczek staje się coraz trudniejsze. W związku z tym wiele firm poszukuje coraz bardziej kreatywnych sposobów, aby wyróżnić się spośród konkurencji. Brytyjska firma Ekassa, zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych, zdecydowała się podjąć to wyzwanie w wyjątkowy sposób. Oferuje ona różnorodne rodzaje pożyczek, które są dostosowane do potrzeb klientów biznesowych. 

Szeroka oferta Ekassy ma jednak wspólny mianownik – większość z nich można wykorzystać na dowolny cel, niekoniecznie związany z prowadzoną działalnością. To sprawia, że przedsiębiorcy mogą otrzymać środki zarówno na rozwój biznesu, ale też na opłacenie rachunków czy na realizację prywatnych marzeń. 

Kto może otrzymać pożyczkę w Ekassa?

Z oferty może skorzystać przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową firmę, niezależenie od profilu działalności. Dodatkowo wnioskujący powinien posiadać polskie obywatelstwo i mieć nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 70 lat. Co ciekawe finansowanie dostępne jest już od pierwszego dnia działalności firmy. Indywidualne warunki pożyczki sprawiają, że z oferty może skorzystać naprawdę szerokie grono potencjalnych klientów. 

Pożyczka w Ekassa – jakie warunki należy spełnić?

Wymagania polskiego oddziału firmy Ekassa są praktycznie takie same jak w każdej innej konkurencyjnej firmie, która oferuje finansowanie dla firm.

 1. Wiek – musisz mieć ukończone co najmniej 18 lat i nie więcej niż 70.
 2. Obywatelstwo – konieczne jest, aby kredytobiorca miał polskie obywatelstwo oraz posiadał ważny dowód osobisty.
 3. Działalność – musisz być właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej (aktywny status przedsiębiorstwa). Ekassa udziela finansowań od 1 dnia działalności.
 4. Dane kontaktowe – wymagany jest polski numer telefonu komórkowego i adres mailowy.

Spełniając te wymagania, będziesz mógł skorzystać z usług Ekassy i złożyć wniosek o pożyczkę dla swojej firmy.

Szczegółowa oferta Ekassa

Ekassa skupia się na jednej konkretnej grupie klientów, a mianowicie na firmach jednoosobowych, proponując im różnego rodzaju pożyczki. Niestety, żadna z nich nie jest oferowana w postaci darmowego finansowania dla nowych klientów. Każdego obowiązuje ta sama taryfa kosztów, na które składają się odsetki oraz oprocentowanie. Warto poznać je, zanim złożymy wniosek.

Z jakich produktów finansowych składa się oferta Ekassa? 

 1. Kredyt na działalność gospodarczą – finansowanie można otrzymać w wysokości od 1 tys. zł do 30 tys. zł dla stałych klientów i do 10 tys. zł dla nowych klientów. Środki otrzymasz na dowolny cel, a pożyczkodawca nie sprawdzi, na co zostaną spożytkowane. Spłata pożyczki nie może zająć Ci więcej niż 48 miesięcy. 
 2. Kredyt dla nowych firm – to oferta, z której mogą skorzystać osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem biznesu. W takiej sytuacji warto pamiętać o tym, że skorzystanie niektórych propozycji kredytowych będzie wymagało przedstawienia dodatkowych dokumentów, w tym np. biznesplanu. 
 3. Kredyt na rozwój firmy – kolejna forma finansowania, którą może otrzymać przedsiębiorca. Podobnie jak w przypadku wczesniejszych ofert, tym razem pożyczkodawca również nie sprawdzi na co zostały wykorzystane środki. 
 4. Kredyt pomostowy – pożyczka pomostowa jest specyficzną formą wsparcia finansowego, udzielaną w kontekście realizacji projektu inwestycyjnego. Środki otrzymane w ten sposób powinny zostać spożytkowane na konkretny cel. Aby otrzymać kredyt pomostowy, należy przedstawić dodatkowe dokumenty, takie jak:
  • bilans, 
  • rachunek zysków i strat, 
  • dokumenty związane z ubieganiem się o uzyskanie dotacji unijnej. 
 5. Kredyt dla małych firm – finansowanie dla małych firm może otrzymać przedsiębiorca, który spełnia kryteria tzw. małej firmy, czyli:
  • zatrudnia między 10 a 50 pracowników, 
  • roczny obrót firmy lub całkowity bilans nie przekracza 10 milionów euro. 

Jak wziąć pożyczkę w Ekassa krok po kroku

Wnioskowanie o kredyt za pośrednictwem portalu Ekassa jest bardzo proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę pożyczkodawcy i skorzystasz z intuicyjnego narzędzia, który znajduje się na głównej stronie

 1. Określ interesującą Cię kwotę i czas spłaty. Za pomocą interaktywnego suwaka możesz wybrać wysokość pożyczki od 1 000 do 30 000 zł z terminem spłaty od 1 miesiąca do 48 miesięcy (dla nowych klientów od 1 000 do 15 000 zł).
 2. Sprawdź kwotę kredytu i koszty, które zostaną naliczone w związku z uruchomieniem finansowania. 
 3. Przeczytaj regulamin i zaakceptuj go. 
 4. Wypełnij formularz. Podaj takie dane, jak:
  • imię i nazwisko, 
  • PESEL
  • numer telefonu, 
  • numer dowodu osobistego, 
  • NIP, 
  • dane finansowe,
  • dane adresowe. 
 5. Poczekaj na propozycję umowy. W przypadku pozytywnej decyzji otrzymasz SMS-a lub wiadomość e-mail na podany adres. 
 6. Przejdź weryfikację tożsamości, aby potwierdzić umowę i odebrać pieniądze. Środki zostaną przekazane na nasz rachunek bankowy za pomocą systemu Blue Media, w 15 minut.

Ekassa – weryfikacja w BIK 

Ekassa, podobnie jak inni pożyczkodawcy sprawdza swoich klientów w rejestrach dłużniczych. Taki obowiązek na pożyczkodawców nakłada zresztą ustawa antylichwiarska. W maju 2023 roku weszły w życie regulacje dotyczące obliczania zdolności kredytowej i konieczności weryfikowania zdolności w bazach rejestrów dłużniczych. 


Zobacz też:

Przykładowe koszty pożyczki w Ekassa

Ile zapłacisz za pożyczkę w Ekassa? Wysokość opłat zależy od kwoty finansowania oraz okresu spłaty. Pamiętaj, że w przypadku pożyczek ratalnych, ważna jest nie tylko całkowita kwota kredytu, al również rzeczywista roczna stopa oprocentowania. 

Pożyczka na kwotę 5 tys. złPożyczka na kwotę 10 tys. złPożyczka na kwotę 20 tys. złPożyczka na kwotę 30 tys. zł
Okres spłaty48 miesięcy48 miesięcy48 miesięcy48 miesięcy
Opłata miesięczna193,71 zł387,41 zł774,83 zł1 162,24 zł
Całkowity koszt pożyczki4 290,54 zł8 583,54 zł17 168,79 zł25 746,99 zł
Prowizja1 785,30 zł3 573,00 zł7 145,10 zł10 716,00 zł
Odsetki naliczone2 505,24 zł5 010,54 zł10 023,69 zł15 030,99 zł
Łączna kwota do opłaty9 290,54 zł 18 583,54 zł37 168,79 zł55 746,99 zł

Warto też wiedzieć, że przy wcześniejszej spłacie pożyczki Ekassa, może zwrócić klientowi część poniesionych kosztów. Zanim złożysz wniosek o jakikolwiek kredyt, dokładnie sprawdź wszystkie koszty finansowania. Te zostały zawarte w RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). 

Nie spłaciłam całej pożyczki w terminie – co teraz? 

Jeśli nie skorzystaliśmy z przysługującej nam możliwości przedłużenia okresu spłaty wówczas musimy liczyć się ze standardowymi konsekwencjami prawnymi. Ekassa ma prawo do podjęcia poniższych kroków.

 • Nałożenie kosztów odsetek naliczanych od pierwszego dnia upłynięcia terminu niespłaconej pożyczki 24,5% w skali roku.
 • Wysyłanie licznych monitów, powiadomień, ponagleń i przypomnień w postaci SMS-ów, e-mailów, a nawet telefonów.
 • Objęcie dłużnika windykacją terenową.
 • Wszczęcie postępowania sądowego, wskutek którego klient obciążany jest wszelkimi należnymi opłatami z powodu jego wszczęcia. Skutkiem tego w większości przypadków jest przydzielenie komornika sądowego.
 • Przekazaniem długu na rzecz firmy zajmującej się windykacją.
 • Wprowadzenie danych klienta do wybranych rejestrów dłużników, co popsuje wiarygodność kredytową.

Sprawdź, też:

Wady i zalety oferty Ekassa – podsumowanie

Czy warto współpracować z firmą Ekassa? Ta oferta jak każda inna ma swoje wady i zalety. Warto sprawdzić, z czym klienci mają największy problem oraz za co chwalą pożyczkodawcę. 

ZaletyWady
Minimum formalności (pożyczki ratalne Ekassa udzielane są na podstawie krótkiego formularza)Finansowanie przeznaczone jest tylko dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność.
Przejrzyste warunki kredytowania – pożyczkodawca wymaga jedynie spełnienia kilku podstawowych warunków takich jak: odpowiedni wiek (min. 18 lat), obywatelstwo polskie, prowadzenie działalności na terenie krajuW przypadku niektórych produktów finansowych – istnieją drobne ograniczenia sposobów wykorzystywania otrzymanych środków 
Przystępny wniosek kredytowy – formularz został podzielony na kilka części (dane osobowe, dane finansowe i dane adresowe). Wypełnienie pół powinno zająć max. kilkanaście minut. 
Długi okres spłaty – firma, która zdecyduje się na finansowanie, może rozłożyć spłatę zobowiązania nawet na kilkanaście miesięcy (do 48 miesięcy), 

Ekassa – logowanie

Panel klienta dostępny jest dla osób, które założyły już konto w serwisie. W takiej sytuacji wystarczy podać adres e-mail oraz hasło.

Jeśli jednak nie posiadasz jeszcze konta, to zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza, takiego samego jak ten, który składa się podczas wnioskowania.

Kontakt z Ekassa – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Pracownicy Biura Obsługi Klienta Ekassa pracują od poniedziałku do soboty. W dni robocze można skontaktować się z nimi w godzinach od 8:00 do 18:00, a w soboty – od 9:00 do 17:00. Jeśli wolisz kontakt mailowy, możesz przesłać wiadomość z nurtującym Cię pytaniem. Wystarczy, że prześlesz wiadomość na adres: info@ekassa.pl

Ekassa – podsumowanie

Na stronie pożyczkodawcy widnieją opinie klientów, którzy skorzystali już z oferty pożyczkodawcy. Wśród nich przeważają pozytywne komentarze, które głównie skupiają się na elastycznej i szerokiej ofercie dopasowanej do potrzeb młodych przedsiębiorców. Jeśli jednak poszukamy nieco głębiej – możemy znaleźć również negatywne oceny. Te z kolei skupiają się utrudnionym kontakcie z biurem obsługi klienta. 

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (125 votes)
Opinie o Ekassa (11)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • w
  w

  wiola

  19.08.2022, 10:39

  Wyróżniający się komentarz

  mają większy limit w porównaniu z innymi firmami, szybka decyzja

 • L
  L

  Lucyna

  28.11.2018, 11:10

  Wyróżniający się komentarz

  Trzeba naprawdę uważnie czytać na co się zgadza, bo nie można spłacić przed czasem żeby uniknąć części kosztów :(

 • K
  K

  KRIS

  27.11.2023, 13:05

  Wyróżniający się komentarz

  Ustawa antylichwiarska ich nie obejmuje? 399% przy 20 tys. zł na 36 m
  rata 6649,42 zł

 • J
  J

  JanMiodek

  18.12.2023, 21:00

  Wyróżniający się komentarz

  W jaki sposób usunąć założone konto w tej firmie?
  Podane telefony nonstop zajęte, na wiadomości email nie odpowiadają.
  Oczywiście 1zł przelewu za potwierdzenie konta przepadło.
  Tworzysz konto na Ekassa a ewentualną pożyczkę udziela prostapozyczkaonline.pl.

 • P
  P

  PawełO

  05.12.2023, 15:12

  Wyróżniający się komentarz

  Pod względem kosztów udzielenia ta forma niczym się nie różni od innych, ale różni się pod kątem przyznawalności. Dostałem pożyczkę, mając na koncie zajęcie komornicze i po próbach uzyskania pożyczki niemal w każdej firmie pożyczkowej działającej w Polsce. Wszędzie były odmowy, nawet przy małych kwotach a tu dostałem pożyczkę na 3000 na raty od ręki, chociaż i tu bazy sprawdzają. Dzięki nim mam w końcu ulgę, komornik spłacony, a na oddawanie rat już mnie stać, a wcześniejsza firma windykacyjna i komornik nie chciały iść na żadną umowę w sprawie długu, bym mógł spłacać w ratach… Ekassa mnie więc uratowała i chociaż rozłożenie na raty u windykacji lub komornika byłoby korzystniejsze, to teraz mam przynajmniej spokój, bo te 3000 długu wisiały nade mną od miesięcy i nie dawały normalnie żyć.

 • A
  A

  Adam

  07.11.2022, 17:21

  Wyróżniający się komentarz

  Nie jednorazowo była odmowa w banku, dzięki ekassa dostałem pieniędzy, miałem indywidualne warunki pożyczki. Spodobała się długo terminowa spłata

 • P
  P

  Polecam

  25.10.2022, 09:21

  Wyróżniający się komentarz

  Szybki proces weryfikacji i szybki przelew na konto, bez zaświadczeń o dochodach. Miałem już nie pierwszą pożyczkę w tym serwisie i zawsze wszystko było dobrze

 • m
  m

  mateusz

  16.08.2022, 11:07

  Wyróżniający się komentarz

  w innych firmach miałem mały limit, a w ekassa przy kolejnym wniosku miałem większy limit. wszystkim polecam

 • K
  K

  Kamila

  23.10.2019, 08:22

  Wyróżniający się komentarz

  Na jaki adres należy wysłać odstąpienie od umowy?

 • E
  E

  Ewa

  21.01.2019, 14:30

  Wyróżniający się komentarz

  Myślę że wszystkie problemy z tą firmą wynikają z powodu nieterminowych płatności. Otrzymałam pożyczkę na ogólną kwotę 4700 zł na 3 miesiące. Spłacając ratami oddałam prawie 6300 zł Trochę drogo, ale dziś otrzymałam jakąś specjalną ofertę. Myślę że będę dalej korzystać z usług tej firmy. A odnośnie spłaty pożyczki przed terminem to czytałam w umowie że to jest możliwe, ale trzeba skontaktować się z infolinią i pobrać kwoty do spłaty.

  • M
   M

   Marta

   22.03.2019, 10:25

   Wyróżniający się komentarz

   A miala Pani problemy z ksiegowaniem rat albo nie aktualizowaniem Biku ?

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie