Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Kredyt hipoteczny, samochodowy, konsolidacyjny a może gotówkowy? Bez względu na to, jakiego rodzaju finansowania potrzebujesz, zobacz, gdzie najłatwiej dostać kredyt, którego potrzebujesz.

gdzie najłatwiej dostać kredyt? ranking

Kluczowe informacje

 • Wyróżniamy różne rodzaje kredytów, m.in. hipoteczne, samochodowe, konsolidacyjne, gotówkowe itp., które w zależności od banku, różnią się między sobą warunkami i dostępnością;
 • Na przyznanie finansowania wpływa wiele czynników, m.in. Twoja zdolność kredytowa, wysokość uzyskiwanych dochodów, rodzaj umowy, na jaką jesteś zatrudniony, ilość osób w gospodarstwie domowym czy Twoja punktacja BIK, w tym inne kredyty i zobowiązania, jakie aktualnie spłacasz;
 • O kredyt najłatwiej i najszybciej zawnioskujesz w banku, w którym posiadasz rachunek bankowy. Alternatywnie możesz skorzystać z rankingu kredytów, dostępnego na naszej stronie. Z jego pomocą prześledzisz, które oferty znajdują się w top najchętniej wybieranych przez klientów.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt lub pożyczkę?

O tym w dużej mierze zadecyduje Twoja zdolność kredytowa. Dlatego poświęć chwilkę, by wpisać swoje dane w naszym kalkulatorze zdolności kredytowej (* przycisk poniżej), a otrzymasz jej prognozowaną kalkulację. Choć to tylko szacunkowe wyniki i mogą się one różnić w zależności od polityki banku. To, w jaki sposób instytucje liczą zdolność kredytową swoich klientów owiane jest tajemnicą bankową.

Ale do rzeczy. Gdzie najłatwiej dostaniesz kredyt lub pożyczkę? Skieruj się najpierw do banku, w którym posiadasz konto osobiste. Po pierwsze dlatego, że ma on bezpośredni wgląd do Twojego rachunku: wpływów i historii. I po drugie, taka instytucja nie będzie wymagała od Ciebie żadnych dodatkowych dokumentów, a wręcz przeciwnie. Może zaproponować Ci szybki kredyt na klik, o który zawnioskujesz z poziomu swojej aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej.

Innym rozwiązaniem może być porównywarka kredytowa, jak np. nasza :) Wchodzisz na ranking kredytów gotówkowych, sprawdzasz co jest aktualnego w propozycjach na rynku i czy może któraś z ofert przewiduje promocje. Przy okazji sprawdzasz opinie klientów i inne ważne dla Ciebie informacje, by później przejść do wypełniania wniosku online.

Jak nie instytucje bankowe, to opcją są również pożyczki pozabankowe. Firmy pożyczkowe prowadzą mniej restrykcyjną politykę względem klientów niż banki, co ma oczywiście swoje wady i zalety. Minusem często są wysokie koszty i krótki okres spłaty. A plusami: duża dostępność pierwszej pożyczki za darmo z RRSO 0% (* dla nowych klientów) oraz pomoc finansowa nawet dla osób z zadłużeniem w BIK czy BIG-ach.

Polecane kredyty gotówkowe:

Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Kwota
500 - 200 000 zł
RRSO
11,40 %
Przyznawalność
85 %
? Przyznawalność kredytu liczona jest na podstawie liczby kredytów udzielonych w ostatnich trzech miesiącach.
Wysoka

554 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
10 - 84 miesięcy
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
12,40 %
Przyznawalność
75 %
? Przyznawalność kredytu liczona jest na podstawie liczby kredytów udzielonych w ostatnich trzech miesiącach.
Wysoka

767 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 120 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
15,75 %
Przyznawalność
70 %
? Przyznawalność kredytu liczona jest na podstawie liczby kredytów udzielonych w ostatnich trzech miesiącach.
Wysoka

1985 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Z poziomu naszego rankingu możesz również zestawić ze sobą różne oferty (* za pomocą przycisku Dodaj do porównania) i przyjrzeć się dokładnie poszczególnym kosztom, jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) oraz całkowity koszt (* który zawiera koszty ubezpieczenia kredytu gotówkowego). W ten sposób zobaczysz, ile wyniesie Cię pełna kwota do spłaty.

Co decyduje o tym, jak łatwo dostać kredyt?

Wpływ na udzielenie kredytu gotówkowego ma sporo czynników. Najważniejsze z nich to:

 • wysokość udokumentowanych i stałych dochodów (* banki akceptują różne ich rodzaje);
 • forma zatrudnienia i rodzaj umowy, na podstawie, której wykonujesz pracę (* najbardziej pożądana jest umowa na czas nieokreślony);
 • ilość osób w gospodarstwie domowym (* zwykle tych, które nie są w stanie utrzymać się samodzielnie);
 • punktacja BIK, czyli ocena historii kredytowej raportowana przez Biuro Informacji Kredytowej;
 • koszty życia (* np. opłaty za czynsz, wynajem, media);
 • raty innych kredytów i pożyczek (* także pozabankowych);
 • wysokość miesięcznych stałych zobowiązań (*płatne subskrypcje, abonamenty, etc.);
 • wiek, a nawet wykształcenie osoby składającej wniosek o kredyt.

O pozytywnej decyzji kredytowej decyduje dodatkowo oprocentowanie nominalne kredytu oraz rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Oba czynniki mają bezpośredni wpływ na wysokość miesięcznej raty, a tym samym na Twoją zdolność kredytową.

Jak widzisz, zdolność kredytowa, czy to przy kredycie gotówkowym, czy też kredycie hipotecznym uzależniona jest od wielu czynników. Często na wybór oferty wpływ mają właśnie narzucone przez instytucje wymogi. Im łatwiej otrzymać kredyt gotówkowy, tym większa ilość składanych wniosków, ale co za tym idzie, znaczne ułatwienia przygotowane przez banki.
Jak sprawdzić BIK za darmo? Poradnik Zobacz

Rodzaj kredytu ma znaczenie

Składając wniosek o kredyt konsumencki czy pożyczkę gotówkową, pamiętaj, że warunki ich udzielenia są mniej wygórowane niż w przypadku kredytów hipotecznych. Banki w przypadku tych pierwszych nie wymagają zwykle żadnych zabezpieczeń. I dlatego kredyt gotówkowy otrzymasz znacznie szybciej i łatwiej niż kredyt na mieszkanie czy dom. Wiele instytucji oferuje np. kredyt gotówkowy online, którego zasada działania jest bardzo prosta. Wyszukujesz interesującą propozycję finansowania, składasz wniosek przez internet i tą samą drogą wykonujesz pozostałe formalności (* o ile takie się pojawią). Cały proces odbywa się bez wychodzenia z domu.

W przypadku kredytów hipotecznych sama procedura jest mocno restrykcyjna. Owszem, wniosek kredytowy możesz złożyć zdalnie, ale pozostałą dokumentację (* głównie tą związaną z samą nieruchomością), musisz już osobiście donieść do banku.

gdzie najlatwiej dostac kredyt - na co biora kredyt polacy

Najlepszą ofertę kredytu gotówkowego determinuje oprocentowanie, co powoduje, że jego rata nie obciąży tak bardzo Twojego domowego budżetu. Co więcej, tego typu zobowiązania udzielane są na dowolnie obrany przez Ciebie cel. Oznacza to, że takie pieniądze możesz przeznaczyć, np. na remont, wakacje, spłatę innych zobowiązań, kupno sprzętu itp. Nie jest też konieczne dostarczanie różnego rodzaju oświadczeń. Dlatego często możesz spotkać się z jego innym terminem: kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Na pewno w banku, w którym od dłuższego czasu masz otwarty ROR. Co więcej, taka instytucja może mieć przygotowaną dla Ciebie specjalną ofertę. Jeśli zastanawiasz się, gdzie odnaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, to przyda Ci się jeszcze najnowszy ranking kredytów gotówkowych, czyli obiektywnie przygotowane zestawienie najlepszych ofert bankowych. Taka bezpłatna porównywarka, jak np. Czerwona-Skarbonka, da Ci dostęp, m.in. do:

 • kosztów kredytowych;
 • RRSO;
 • oprocentowania.

Klikając w kafelek Złóż wniosek, możesz również wstępnie zapoznać się z warunkami oferty i przejść do innych jej szczegółów, np. tego, ile wynosi prowizja (* i czy w ogóle jest) oraz czy jest wymagane ubezpieczenie kredytu gotówkowego, a także jakie warunki trzeba spełnić, aby w ogóle otrzymać finansowanie.

Kredyt bez prowizji: gdzie szukać? Czy jest możliwy? Zobacz

Kredyt gotówkowy online to szybka decyzja kredytowa

Instytucje oferujące kredyt gotówkowy online czy też pożyczki gotówkowe, do oceny zdolności kredytowej wykorzystują specjalnie przygotowane algorytmy. Takie zautomatyzowane narzędzia pozwalają na szybkie oszacowanie możliwości finansowych klientów i realne szanse terminowej spłaty kredytu.

Dlatego o pozytywnej decyzji kredytowej dowiesz się często już nawet w kilka minut od chwili złożenia wniosku. Za to pieniądze na Twoim rachunku mogą pojawić się w kilkanaście minut (* o ile posiadasz w kredytowanym banku konto osobiste) lub w kilka godzin. Nie oznacza to jednak, że wniosek o kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową powinieneś składać w pierwszej instytucji z brzegu.

Zwróć uwagę, który bank proponuje:

 • najniższe koszty kredytowe;
 • proste formalności przy ubieganiu się o finansowanie;
 • szybką decyzję kredytową oraz
 • wysoką przyznawalność kredytów (* część banków prowadzi szeroko zakrojone akcje kredytowe, udostępniając swoje kredyty większej liczbie klientów).

Pamiętaj, że oprocentowanie kredytów gotówkowych różni się w zależności od polityki danej instytucji. A ma na nie wpływ, np. kwota kredytu. Im wyższa, tym niższe jest zwykle oprocentowanie, ale także większe ogólne koszty kredytowania.

Porównywarka kredytów gotówkowych pozwoli Ci na sprawdzenie kosztów kredytu, z uwzględnieniem wybranej kwoty i terminu spłaty kredytu (* okresu kredytowania).

Ile wynosi maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego nie może wynosić więcej niż 255 550 złotych, co jest wymogiem narzuconym na banki przez ustawę o kredycie konsumenckim 1. Tak wysoka pożyczka gotówkowa, to również wysoka kwota do spłaty. Dlatego niezwykle ważne jest niskie oprocentowanie kredytu gotówkowego, a konkretniej rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Na RRSO składa się:

 • oprocentowanie;
 • prowizja za udzielenie kredytu;
 • marża banku;
 • koszty dodatkowe.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt hipoteczny?

Na otrzymanie kredytu hipotecznego wpływ mają podobne czynniki, jak w przypadku kredytu gotówkowego. Liczy się przede wszystkim zdolność kredytowa, kwota finansowania oraz okres spłaty. Wybór oferty również powinieneś rozpocząć od analizy kilku czynników, które z punktu widzenia kredytobiorcy są kluczowe. Należą do nich:

 • całkowity koszt kredytu hipotecznego;
 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania;
 • pełna kwota do spłaty i termin spłaty zadłużenia (* okres kredytowania);
 • koszty poboczne, jak ubezpieczenie kredytu, konieczność założenia rachunku (* konto osobiste w danym banku) czy innego produktu, np. karty kredytowej itp.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Praktyka działania jest podobna do wcześniejszych. Najpierw sprawdź warunki konsolidacji w swoim banku. Jeśli nie jesteś do niej przekonany, bo koszty są za wysokie albo konsolidacja nie obejmie zobowiązań, jakie spłacasz, skieruj uwagę na inne podmioty, w tym na instytucje pozabankowe.

Z ich pomocą także możesz połączyć kilka rat w jedną. Choć uprzedzam, że w przypadku firm pożyczkowych ostateczna wysokość takiego finansowania, jest dużo wyższa niż w bankach. Ofertę kredytu konsolidacyjnego odnajdziesz, np. w Smartney.

Czy łatwiej dostać kredyt online, czy stacjonarnie?

To zależy od wielu czynników. Na pewno łatwiej dostaniesz kredyt online, jeśli:

 • złożysz wniosek w banku, w którym prowadzisz swój ROR (* decyzja będzie błyskawiczna);
 • zawnioskujesz online w banku, któremu za pomocą specjalnej aplikacji, udostępnisz wgląd do historii swojego rachunku w innym banku (* lub ewentualnie prześlesz mu elektronicznie wyciąg z rachunku);
 • lub znajdziesz ofertę kredytu online, która umożliwia przebrnięcie przez wszystkie formalności w 100 proc. zdalnie (* a takie oferty coraz częściej pojawiają się w naszej porównywarce, bądź czujny i obserwuj nasze rankingi na bieżąco).

Natomiast przy kredytach hipotecznych i konsolidacyjnych także możesz wnioskować online, co oczywiście polecam. Jednak, czy dostaniesz takie finansowanie łatwiej? Na pewno będzie szybciej, choć i tak część formalności, np. przy kredytach hipotecznych będziesz musiał wykonać stacjonarnie (* przez internet złożysz sam wniosek i dyspozycję chęci wzięcia kredytu). Dalsza procedura kredytowa będzie wymagała od Ciebie częstych wizyt w oddziale. Zresztą podobnie, jak przy konsolidacji, gdzie bank poprosi Cię o umowy zobowiązań, które mają zostać skonsolidowane.

Kredyt gotówkowy zdecydowanie łatwiej otrzymasz przez internet niż stacjonarnie. W przypadku kredytów hipotecznych i konsolidacyjnych, sam wniosek również warto złożyć przez internet. Choć polecam w tym przypadku udać się do oddziału swojego banku i porozmawiać z doradcą, bo być może przygotuje dla Ciebie specjalne warunki (np. weźmie pod uwagę to, że jesteś wieloletnim klientem, który do tej pory spłacał swoje zobowiązania na czas).
Doradca kredytowy: czy warto skorzystać z jego usług? Zobacz

Szczegółowa analiza zdolności kredytowej

Jeśli składasz w banku wniosek o kredyt hipoteczny, a więc taki, który ma pomóc sfinansować Ci zakup mieszkania lub domu, to Twoja zdolność kredytowa jest skrupulatnie analizowana przez pracownika banku. Musi mieć on 100 proc. pewność, że jego spłata nie będzie dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem. Kredyty hipoteczne udzielane są na zdecydowanie większe kwoty niż pożyczki konsumpcyjne. Wydłużony jest także okres kredytowania, sięgający nawet 30 lat.

Jakie czynniki mają wpływ na udzielenie kredytu hipotecznego?

 • rodzaj umowy, na podstawie której otrzymujesz wynagrodzenie;
 • staż pracy, czyli to jak długo wykonujesz daną pracę;
 • zdolność finansowa, która ma pozwolić na bezproblemową spłatę zadłużenia.

Kredyt hipoteczny zabezpieczony jest finansowaną nieruchomością, co powoduje, że jego oprocentowanie jest znacznie korzystniejsze niż przy pożyczkach gotówkowych. Nie oznacza to jednak, że uzyska go każda osoba, która złoży wniosek w banku. Aby go otrzymać, musisz wykazać się zarówno stałymi dochodami, jak i przyzwoitą historią kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Czy można uzyskać kredyt bez zdolności kredytowej?

W gruncie rzeczy jest to bardzo trudne, a czasami niemożliwe. W przypadku kredytów gotówkowych warunki są nieco mniej rygorystyczne niż przy kredytach hipotecznych. Przy czym minimalna zdolność jest niezbędna, aby w ogóle bank zdecydował się na udzielenie finansowania. Oznacza to tyle, że jeśli masz niską zdolność kredytową, to być może uda Ci się zaciągnąć kredyt gotówkowy, ale będzie on niósł ze sobą sporo ograniczeń (np. niższa kwota niż ta, o którą wnioskowałeś lub wyższa marża banku za ryzyko). W przypadku kredytów hipotecznych, analitycy bankowi wymagają wysokiej zdolności kredytowej. Do jej oceny niezbędne jest przedłożenie dokumentów i zaświadczeń.

Najbardziej swobodne podejście do oceny zdolności kredytowej klientów mają firmy pozabankowe. Musisz jednak pamiętać, że zgodnie z ustawą Prawo bankowe, nie udzielają one kredytów a pożyczek. W ich ofercie odnajdziesz zarówno chwilówki krótkoterminowe, jak i pożyczki na raty z długim okresem spłaty.

Banki vs firmy pożyczkowe

Poszukując kredytu gotówkowego, wiele osób rozważa pożyczki gotówkowe online oferowane przez wyspecjalizowane w tym firmy. Składają się na to zwykle mniejsze kryteria dotyczące zdolności kredytowej. Pozabankowa pożyczka online wiąże się jednak z nieco większymi kosztami, na co trzeba zwrócić uwagę jeszcze na etapie poszukiwania finansowania.

Rozważając zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, sprawdź m.in. jej termin spłaty (okres kredytowania), maksymalne oprocentowanie oraz całkowity koszt, na który wpływ ma wiele czynników. Pamiętaj, że ważna jest także miesięczna rata, która ma zapewnić bezproblemową spłatę zadłużenia oraz realna roczna stopa oprocentowania. A ta jest znacznie wyższa niż w przypadku kredytu gotówkowego zaciąganego w banku.

Kredyty vs pożyczki gotówkowe

Pożyczki gotówkowe zaciągane w firmach pożyczkowych są nieco innym sposobem finansowania naszych potrzeb i celów życiowych. Kredyty oferowane przez banki podlegają odpowiednim regulacjom narzuconym na sektor bankowy przez KNF, jak i samą ustawę Prawo bankowe. Obowiązuje je m.in. maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego. Poza tym, aby dostać takie zobowiązanie, musisz spełnić narzucone odgórnie przez ustawodawców warunki. Choć dużo zależy od samej kwoty kredytu. Do pewnej wysokości kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest dostępny dla szerokiego grona klientów.

Z kolei firmy pożyczkowe mogą oferować pożyczki z rzeczywistą roczną stopę oprocentowania znacznie wyższą niż tą, którą otrzymasz w banku komercyjnym. Mają też mniejsze wymagania, a co za tym idzie, jako ich klient, nie musisz wykazywać wysokiej zdolności kredytowej.

KredytPożyczka gotówkowa
Podstawa prawnaUstawa prawo bankoweUstawa o kredycie konsumenckim
Podmiot finansowaniaWyłącznie bankFirma pożyczkowa, osoba prawna (* w tym bank), osoba fizyczna
Forma umowyWyłącznie na piśmieMoże być ustna
CelDowolny
(* w przypadku kredytów gotówkowych) lub konkretnie wybrany
Dowolny
KosztyPożyczana kwota, odsetki, prowizja, marża, czasem ubezpieczenieUstalane przez pożyczkodawcę
* np. RRSO może być 0% dla nowych klientów

Kredyt gotówkowy udzielany jest przez banki, a pożyczka gotówkowa online, to domena firm niepodlegających pod prawo bankowe. Przed zaciągnięciem takiego zobowiązania, sprawdź, ile dokładnie wyniesie Cię kwota do spłaty i czy nie lepszy będzie kredyt gotówkowy, w którego znalezieniu pomoże Ci ranking kredytów gotówkowych dostępny na stronie Czerwonej-Skarbonki.
Kredyt a pożyczka. Jaka jest różnica? Zobacz

Kredyty konsolidacyjne dla osób z długami

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie wielu zobowiązań, wydłużenie okresu spłaty kredytu, a także regulowanie jednej miesięcznej raty, zamiast kilku w różnych terminach.

Wybierając najtańszy kredyt konsolidacyjny możesz więc wyeliminować koszty narzucone przez inne banki, jak np. niepotrzebne konto osobiste, które często jest „doklejone” do kredytu gotówkowego. Tego typu finansowanie oferowane jest przez większość banków w Polsce, w tym również przez firmy pożyczkowe.

Podobnie, jak w przypadku zobowiązań finansowych, sprawdź całkowity koszt kredytu, oprocentowanie nominalne oraz dopuszczalny przez bank okres kredytowania, który będzie miał wpływ na wysokość miesięcznej raty.

Największe zalety konsolidacji kredytów:

 • pozbycie się kilku miesięcznych rat i zastąpienie ich jedną;
 • zmniejszenie zadłużenia, dzięki wyborowi lepszej oferty w konkurencyjnym banku;
 • możliwość wydłużenia okresu spłaty (prolongata);
 • zwiększenie zdolności kredytowej.

Trudniej o dobrą zdolność kredytową – co robić?

 • Zrezygnuj z kart kredytowych, kredytów odnawialnych, dostępnych limitów;
 • Wyeliminuj niepotrzebne koszty, jak płatne subskrypcje czy inne zbędne wydatki;
 • Dokonaj wcześniejszej spłaty pożyczek (* o ile w Twoim przypadku jest to możliwe);
 • Skonsoliduj zobowiązania finansowe;
 • Skorzystaj z prolongaty kredytu (* a więc wydłuż okres spłaty);
 • Zadbaj o wyższy wkład wpłasny (* przy kredycie hipotecznym);
 • Zwiększ obroty na rachunku osobistym;
 • Wybierz najtańszą ofertę kredytową;

Dla banków ważna jest Twoja historia kredytowa, którą raportuje Biuro Informacji Kredytowej. I to ona w dużej mierze ma wpływ na ostateczną decyzję kredytową.

Jak zwiększyć zdolność kredytową? Poradnik Zobacz

Gdzie dostanę kredyt bez problemu? Podsumowanie

Słowem końca, otrzymanie kredytu gotówkowego zależy od wielu czynników. Wpływ na decyzję banku ma nasza historia kredytowa, jak i możliwości finansowe. Dużą rolę odgrywa oprocentowanie nominalne i całkowity koszt kredytu oraz łączna kwota do spłaty i okres na, jaki zawierana jest umowa kredytowa. Jednak wybór oferty nie powinien być przypadkowy. Chcąc wybrać najtańszą opcję, sprawdź np. aktualny ranking kredytów gotówkowych i skieruj się ku tej propozycji, która nie będzie wiązała się wysokimi kosztami.

Z kolei gdy celem Twojego finansowania ma być zakup nieruchomości, to również do swoich poszukiwań możesz użyć porównywarki kredytowej. Dzięki niej być może odnajdziesz najtańszy kredyt hipoteczny, który na spokojnie porównaj z innymi ofertami. Takie zestawienia wzbogacone są dodatkowo o kluczowe parametry, jak całkowity koszt kredytu mieszkaniowego oraz rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, które determinują ostateczną wysokość finansowania.

gdzie najłatwiej dostać kredyt - rozwiązania

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Kto pomoże załatwić kredyt?

Jedną z opcji jest pomoc w osobie doradcy kredytowego. Jest to jednak usługa płatna. Innym rozwiązaniem może być doradca finansowy, który z kolei za swoją pomoc nie pobiera prowizji. Najlepiej jednak, aby taki pośrednik mógł potwierdzić swoje kompetencje, m.in. wpisami w KNF i CEiDG.

Czy jak ma się chwilówki to dostanie się kredyt?

Jak najbardziej tak. Posiadanie chwilówek na koncie, nie stanowi przeszkody w uzyskaniu kredytu bankowego. Inną kwestią jest natomiast to, czy Twoja zdolność kredytowa pozwoli Ci na kolejne zobowiązanie.

Kto najczęściej bierze kredyt?

Najczęściej po kredyty sięgają osoby w wieku produkcyjnym, od 18 do 65 roku życia. Wśród nich największy odsetek stanowią, 30-sto i 40-stolatkowie.

Czy opłaca się teraz brać kredyt?

To zależy od wielu czynników: od sytuacji na rynku, w tym przede wszystkim od Twoich aktualnych możliwości finansowych. Jeśli dysponujesz stałymi dochodami i pewną umową o pracę, to na pewno taki kredyt dostaniesz. Jednak, aby był on dla Ciebie opłacalnym rozwiązaniem, przeanalizuj między sobą kilka konkrencyjnych ofert i wybierz tę, która oferuje najniższe koszty.

Polecamy:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródła:

1. Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim – art. 3

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.9/5 - (17 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()