Jak sprawdzić czy jestem w BIK za darmo?

jak sprawdzic siebie w bikUbiegając się o pożyczkę lub chwilówkę, warto pamiętać, że instytucje często poddają weryfikacji rejestry wykazujące naszą historię finansową oraz kredytową. Oprócz KRD nasze dane często są sprawdzane także w BIK. Rejestr ten nie musi jednak pozostawać dla nas tajemnicą — możemy sami, zza ekranu domowego komputera, sprawdzić naszą historię kredytową. To bardzo proste! Poznajmy ten proces krok po kroku.

Nie ulega wątpliwości fakt, że warto na bieżąco monitorować informacje na temat naszej sytuacji finansowej w bazach dłużników, takich jak KRD, BIG czy BIK. Pozwoli nam to nie tylko monitorować naszą sytuację finansową, ale także sprawdzić, czy aby ktoś nie wyłudził kredytu na nasze dane osobowe. Warto się tym tematem zainteresować, ponieważ liczba udaremnionych wyłudzeń na sfałszowane dane w 2017 roku wyniosła aż 6832.

Systematyczne i regularne monitorowanie naszych danych nie tylko w KRD, ale i BIK pozwoli nam także upewnić się, czy aby nie zapomnieliśmy spłacić zaległego zobowiązania. Kontrola w BIK nie zajmuje zbyt wiele czasu, a co 6 miesięcy można sprawdzić swój raport BIK całkowicie za darmo.

Dlaczego warto pobrać raport w BIK?

 • Poznajemy swoją historię kredytową.
 • Oceniamy swoje szanse na uzyskanie kredytu lub pożyczki.
 • Upewniamy się, czy nie jesteśmy dłużnikiem lub ktoś nie wyłudził na nas pożyczki.
 • Sprawdzimy, jaki rodzaj naszych danych osobowych jest widoczny dla banków i instytucji pożyczkowych.

Czego dowiemy się sprawdzając rejestr BIK?

Pobierając raport BIK, poznamy status naszych dowolnych obowiązujących zobowiązań. Może to być zarówno pożyczka, jak i rachunek za energię lub telefon. W raporcie poznamy m.in.

 • Podsumowanie spłacanych kredytów. Najważniejsze informacje o Twoich zobowiązaniach finansowych — na jeden rzut oka. Czytelne ikony ułatwią Ci szybką ocenę stanu poszczególnych zobowiązań. Kolor zielony oznacza, że wszystko spłacane w terminie, z kolei kolor żółty, że wystąpiły opóźnienia. Kolor czerwony to sygnał, że kredyt nie jest spłacany.
 • Postęp w spłacie kredytu. W tym momencie szybko upewniamy się, ile kredytu już udało nam się spłacić, a ile jeszcze pozostało do spłaty.
 • Dane z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Upewnisz się, że nie wpisano Cię do do rejestru dłużników. Potwierdzisz, że nie zalegasz z płatnościami za rachunki i faktury.
 • Ocena punktowa. Ocena punktowa (tzw. scoring) pomaga nam rzetelnie spojrzeć na naszą wiarygodność kredytową z perspektywy banku. Im wyższa ocena punktowa, tym mniejsze ryzyko wiąże się z udzieleniem Ci kolejnego kredytu. Na ocenę punktową wpływ mają m.in. aktywność kredytowa, spłacalność kredytów oraz częstotliwość wnioskowania o kredyt.

Jak sprawdzić czy jestem w BIK za darmo?

Krok pierwszy — to założenie konta.

Aby sprawdzić swój raport BIK za darmo, należy na stronie głównej kliknąć przycisk “zaloguj się” a następnie “załóż konto”. Tam wypełniamy formularz i weryfikujemy swoją tożsamość. Weryfikacja danych osobowych może zająć nawet 2-3 dni, ponieważ konta zatwierdzane są z najwyższą starannością.

logowanie do BIKSprawdzanie BIK darmowy raport BIK

W formularzu należy wpisać:

 • Imię, drugie imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu.
 • Następnie podajemy rodzaj naszego dokumentu tożsamości (dowód osobisty, polski paszport lub karta pobytu), wprowadzamy jego numer serii, datę ważności, a ten etap wieńczymy wprowadzeniem naszego numeru PESEL.
 • Przedostatnia część formularza to podanie naszych szczegółowych danych adresowych (nazwa ulicy, kod pocztowy, numer domu/lokalu).
 • Na końcu z 3 okienek obowiązkowo musimy tylko zaznaczyć, iż zapoznaliśmy się z regulaminem usługi BIK.
 • Po wypełnieniu formularza według wyżej wspomnianych etapów, musimy wysłać zdjęcie, które będzie skanem podanego przez nas rodzaju dokumentu tożsamości.
 • Następnie jesteśmy zobligowani do wykonania przelewu identyfikacyjnego w symbolicznej wysokości 1 złotego. Podane jest jednak przy tym dwa istotne warunki dane naszego konta bankowego muszą zgadzać się z danymi, jakie podaliśmy w formularzu rejestracyjnym. Rachunek ten nie może też być rachunkiem firmowym. Kwota przelewu weryfikacyjnego nie podlega zwrotowi, a operatorem tej transakcji jest firma Blue Media.
 • Kolejny krok weryfikacji to odebranie wiadomości e-mail, która jest wysyłana na naszą skrzynkę na podany w formularzu adres. We wiadomości zawarty jest link aktywacyjny, w który klikamy.
 • Po kliknięciu we wspomniany link aktywacyjny pozostaje nam zaczekać na wiadomość SMS. Będzie ona zawierać kod autoryzacyjny w postaci cyfr.
 • Kod będziemy musieli wprowadzić w ostatnim etapie rejestracji, po czym pozostaje już tylko ustawienie unikalnego, ustalonego przez nas hasła do logowania.
 • W tym momencie etap rejestracji się kończy, a nasze konto w BIK zostaje utworzone.

Jak sprawdzić BIK za darmo?

Po zalogowaniu się do swojego konta w panelu klikami ikonkę wiadomości i wysyłamy wiadomość z prośbą o przedstawienie naszych danych które są przetwarzane przez BIK. Niestety nie ma możliwości zamówienia tego raportu za pomocą przycisku, tak jak w przypadku płatnej wersji. Aby wysłać nam raport, BIK ma na to 30 dni, oczywiście zwykle jest wysyłany szybciej. Taki raport może uzyskać każdy konsument raz na 6 miesięcy za darmo.

Jeśli otrzymamy na maila wiadomość że raport jest już gotowy, po zalogowaniu się na konto klikamy w ikonkę koła zębatego, następnie “pliki do pobrania” i “pobierz PDF”. Z tego dokumentu będzie można dowiedzieć się jakie instytucje składały zapytania do BIK żeby sprawdzić nasze dane, jakie mamy aktywne zobowiązania oraz jakie mieliśmy w przeszłości.

BIK sprawdzanie bazkontakt z BIK dane z BIK

Czy można sprawdzić siebie w BIK szybciej?

Czy jest możliwość żeby sprawdzić informacje o sobie w BIKu w szybszy sposób? Otóż jest, jednak kosztuje on 39 złotych za każdy raport. Nie licząc rejestracji całkowity czas oczekiwania na płatny raport to nie więcej niż 5 minut. Aby go wykupić wystarczy przejść na stronę główną bik.pl i kliknąć “pobierz raport”.

Jak sprawdzić czy jestem w BIK za darmo?
4.2 (84.44%) 9 głos[ów]
2019-06-19T13:23:18+02:0005.09.2018|Blog finansowy|
Dodaj komentarz

4 komentarze

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. kasia 22 czerwca 2019 at 12:38 - Odpowiedz

  jak mam założyć i zablokować zgubiony dowód, jeśli nie mam go fizycznie, w związku z tym nie znam daty założenia i ważności…

 2. Adam 31 maja 2019 at 11:41 - Odpowiedz

  Witam,
  W treści wiadomości najlepiej wpisać:
  “na podstawie dyrektywy 95/46/WE z dnia 25.05 2018 r.”RODO” proszę o przesłanie kopii danych na mój temat”

 3. KRIS 26 lutego 2019 at 17:17 - Odpowiedz

  Co za bzdury. Za KRD trzeba płacić miesięcznie haracz 162 zł. + 500 zł za aktywację. Za pełny BIK 39 zł.

  • Stanisław 26 lutego 2019 at 18:11 - Odpowiedz

   Szanowny Panie, nikt o cenie sprawdzania KRD nie pisze w tym artykule więc nie wiem do czego się odnosi Pana komentarz.
   Jeśli chodzi o BIK to, to że pełen pakiet kosztuje 39 złotych, jest wyszczególnione w ostatnim akapicie artykułu. Jak sprawdzić siebie za darmo może się dowiedzieć czytając cały tekst.