Jak sprawdzić czy jestem w KRD? – Krajowy rejestr dłużników

Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Warto sprawdzać informacje na swój temat w bazach dłużników, takich jak KRD, BIG czy BIK. Pozwoli to monitorować swoją sytuację finansową oraz sprawdzać, czy ktoś nie wyłudził kredytu na nasze dane. Tematem warto się zainteresować, bo liczba udaremnionych wyłudzeń na fałszywe dane, w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosła aż 6 832. Systematyczne sprawdzanie siebie w KRD pozwala również upewnić się, czy przypadkiem nie zapomnieliśmy zapłacić jakiegoś zobowiązania. Sprawdzanie siebie w KRD jest całkowicie bezpłatne i dosyć proste.
pożyczki bez bik baner

Sprawdzanie siebie w KRD

1. Na początku należy przejść na stronę krd.pl. Następnie, gdy już jesteśmy na stronie, wybieramy opcję „Panel klienta” i naciskamy czerwony przycisk „Załóż konto”. Zostaniemy poproszeni o podanie wszelkich danych z dowodu. Nie ma się jednak czego obawiać. Procedury weryfikacyjne są wdrażane po to, żeby nikt obcy nie podszył się pod nasze dane i nie mógł sprawdzać informacji o nas, bez naszej zgody. sprawdzanie siebie w krd


2. Zostaniemy poproszeni o potwierdzenie swojego adresu e-mail oraz numeru telefonu komórkowego. Na samym końcu, będziemy mieli do zaznaczenia kilka pól ze zgodami. Warto zaznaczyć wszystkie, z wyjątkiem tego na temat przetwarzania naszych danych do celów marketingowych, jeśli nie chcemy otrzymywać wiadomości od firmy.

krajowy rejestr dluznikow jak sprawdzic

 

formularz krd


3. Jeśli proces rejestracji mamy już za sobą, możemy się zalogować do panelu klienta KRD. Klikamy przycisk „Panel klienta”, wybieramy opcję „Dla konsumentów”. Następnie podajemy numer PESEL oraz hasło ustawione przy rejestracji.

weryfikacja i logowanie

sprawdzanie krd konsumenci


4. Ostatnim krokiem, który dzieli nas od sprawdzenia swoich danych w Krajowym Rejestrze dłużników, jest pełna weryfikacja tożsamości. Podobnie jak w wielu firmach pożyczkowych, można to zrobić za pomocą przelewu weryfikacyjnego na 1 zł lub przesyłając zdjęcia z obu stron swojego dowodu osobistego. Czas oczekiwania na zatwierdzenie naszych danych przez pracownika KRD to około 24 godzin, jednak w przypadku przelewu na 1 zł, trwa to kilka minut.

krd przelew lub zdjecia dowodu

 

krajowy rejestr dluznikow sprawdzenie


5. Jeśli nasze dane zostaną potwierdzone, klikamy przycisk „Sprawdź mój PESEL”. W ciągu kilku chwil raport będzie gotowy. Możemy go zobaczyć, przechodząc w zakładkę „Raporty”, w menu głównym. Swój PESEL w KRD możemy bezpłatnie sprawdzać raz na 6 miesięcy. Oprócz tego raz na 6 miesięcy możemy pobrać informacje na temat, kto pobierał nasze dane z bazy Krajowego Rejestru Dłużników. Jeśli chcielibyśmy korzystać z tej usługi częściej, mamy możliwość sprawdzenia numeru PESEL w bazie KRD za jednorazową opłatą 6,90 zł, bez ograniczeń.

sprawdz swoj pesel

raport krd


Dlaczego warto systematycznie sprawdzać swoje dane w KRD?

Dlaczego warto co najmniej raz na 6 miesięcy sprawdzić siebie w Krajowym Rejestrze Dłużników? Warto używać tego narzędzia zwłaszcza w przypadku aktywnego korzystania z różnych rozwiązań kredytowych. Dzięki temu klient może dowiedzieć się jakie informacje pozytywne i negatywne na jego temat znajdują się w bazach. Jeśli mamy sporo rzeczy na głowie wiadomość o niezapłaconym mandacie albo rachunku może nam łatwo umknąć. Dzięki sprawdzeniu raz na jakiś czas swojego profilu w KRD, wiemy na czym stoimy i nic nas nie zaskoczy. Warto też rozważyć zakup płatnego abonamentu w tej bazie dłużników. Dzięki temu za każdym razem, kiedy ktoś wyśle prośbę o nasz raport oraz gdy na naszym koncie pojawi się jakiś wpis, dostaniemy powiadomienie. Jest to dobra metoda na przeciwdziałanie wyłudzeniu kredytów na nasze dane. Oprócz tego możesz samemu ocenić czy masz szansę na pożyczkę w banku lub w firmie pozabankowej.

Czy warto zainwestować w płatny pakiet?

W standardowej opcji możemy raz na 6 miesięcy pobrać informacje o swoich zobowiązaniach oraz sprawdzić kto szukał w bazie informacji na nasz temat. Jeśli te możliwości nie są dla nas wystarczające, można sięgnąć po płatny pakiet, zwłaszcza że nie jest on o drogi. W płatnym pakiecie, w ramach abonamentu, klient ma nielimitowaną możliwość sprawdzania:

 • swoich danych,
 • informacji o firmach, które sprawdzały nas bazach dłużników
 • oraz usługę Bezpieczny PESEL, która chroni przed wyłudzeniem pieniędzy na nasz dowód.

Oprócz tego dostajemy także możliwość dopisania nawet 10 dłużników miesięcznie którzy są winni nam pieniądze. Taka usługa kosztuje 4,90 zł miesięcznie. Roczny koszt usługi to nie więcej niż 60 zł. Jeśli więc ktoś korzysta aktywnie z pożyczek pozabankowych i chce mieć kontrolę nad swoimi zobowiązaniami, taka usługa będzie dla niego bardzo wygodna.

Jak dopisać swojego dłużnika do baz KRD?

Dopisywanie dłużników do baz nie jest zarezerwowane tylko dla firm pożyczkowych. Każda osoba prywatna może wpisać do rejestru inną osobę, która jest jej winna pieniądze i nie oddała ich w terminie. Jeśli mamy wykupiony abonament, można miesięcznie dopisać 10 osób. Jeśli nie, trzeba będzie ponieść jednorazową opłatę. Dłużnika do rejestru można dopisać, podając jego dane, oraz wysyłając mu pisemne zawiadomienie o możliwości dopisania do baz KRD w przypadku braku spłaty zobowiązania. Bardzo prawdopodobne, że samo powiadomienie wystarczy, żeby nieuczciwy dłużnik zobaczył, że żarty się skończyły i zaczęliśmy rozwiązywać sprawę poważnie. Według statystyk, 50% osób spłaca zadłużenie, już po otrzymaniu samej informacji na ten temat.

Zobacz też:

Autor wpisu: Stanisław

Dodaj komentarz

19 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Jolanta 7 stycznia 2020 at 16:43 - Odpowiedz

  Czy mogę sprawdzić mojego zmarłego Ojca w KRD?

 2. Zofia 11 grudnia 2019 at 12:41 - Odpowiedz

  Chciałabym się zarejestrować

  • Paulina 11 grudnia 2019 at 12:54 - Odpowiedz

   Jeśli stanowi to dla Pani duży kłopot, to proszę spróbować zadzwonić bezpośrednio do biura KRD, numer telefonu: 71 78 50 395.

 3. Danuta 7 grudnia 2019 at 11:26 - Odpowiedz

  Mam długi jestem w krd

 4. Adam 29 listopada 2019 at 11:03 - Odpowiedz

  Miało być już moje konto wyczyszczone po spłacie swoich długów a nadal widnieje w systemie.

  • Zofia 11 grudnia 2019 at 12:44 - Odpowiedz

   Mam długi w krd

 5. Marzna 5 października 2019 at 15:18 - Odpowiedz

  Od ponat tygodnia czekam na potwierdzenie profilu i dzwonie a oni ciągle coś wymyślają to jakas lipa pisza że mają na potwierdzenie 72 godziny a ja czekam już 7 dzień

 6. iza 25 czerwca 2019 at 18:09 - Odpowiedz

  kiedys sobie zakladalam tu konto, teraz chcialabym sie sprawdzic, ale nie pamietam hasla, a oni wysylaja je na niewazny juz nr telefonu. Jak moge jeszcze ponownie sie tu sprawdzic?

 7. Krzysztof 20 lutego 2019 at 12:31 - Odpowiedz

  Dzień dobry mam pytanie a jak konto już założyłem tylko przez przypadek wybrałem pakiet za 98zl a jestem osobą prywatną i chciałem sprawdzić jedno razowo z jakiego powodu tam widnieje to co mam zrobić żeby to zmienić i dowiedzieć się za 1zl

 8. Darek 10 stycznia 2019 at 16:42 - Odpowiedz

  Potwierdzam. Szybko i sprawnie można kogoś zweryfikować.

 9. Ewelina 17 grudnia 2018 at 09:08 - Odpowiedz

  A co jeśli ktoś nie pamięta hasła a numer telefonu który był podany przy pierwszej rejestracji jest już nie aktualny? Jak mogę zmienić dane i zarejestrować się ponownie w kdr aby pobrać swój raport?

  • Stanisław 17 grudnia 2018 at 11:36 - Odpowiedz

   Pani Ewelino, zapraszam do kontaktu bezpośrednio z KRD, powinni rozwiązać wszystkie problemy. Tel KRD to: 71 78 50 395

 10. Marek 16 grudnia 2018 at 21:15 - Odpowiedz

  Czy ten adres to faktycznie krd czy tylko podstępne wyłudzenie wszystkich danych osobowych łącznie z numerem telefonu, mailem i numerem konta…wszystko co potrzebne do wyłudzenia kredytu.

  • Stanisław 17 grudnia 2018 at 11:39 - Odpowiedz

   krd.pl jest oficjalną stroną Krajowego Rejestru Długów.

 11. Sławomir 10 grudnia 2018 at 13:46 - Odpowiedz

  Chcę się dowiedzieć czy istnieje w krajowym rejestrze dłużników

  • Stanisław 10 grudnia 2018 at 21:53 - Odpowiedz

   Szanowny Panie Sławomirze – zachęcam do przeczytania powyższego artykułu na temat KRD, gdzie dowie się Pan jak to zrobić.

 12. Ireneusz 7 czerwca 2018 at 08:28 - Odpowiedz

  Potwierdzam powyższe, teraz, żeby sprawdzić czy Twoja firma nie widnieje na liście KRD trzeba spisać umowę i płacić abonament. Jeszcze w ubiegłym roku można było sprawdzić jednorazowo, za opłatą.

 13. Wiktoria 24 marca 2018 at 04:07 - Odpowiedz

  Dzisiaj zadzwoniła pani z KRD z ofertą…200 zł za najtańszy abonament ( sprawdzenie 1-2 firm w miesiącu). Przesada z taką kwotą.

 14. izabela 31 grudnia 2017 at 19:40 - Odpowiedz

  To jest bardzo dobry pomysł. Usłyszałam o tym od kolegi i od tego czasu regularnie się sprawdzam w KRD. Wolę mieć swoje finanse pod kontrolą.