Jak sprawdzić czy jestem w KRD? – Krajowy rejestr dłużników

Jak sprawdzić czy jestem w KRD? - Krajowy rejestr dłużników

Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Warto sprawdzać informacje na swój temat w bazach dłużników, takich jak KRD, BIG InfoMonitor czy BIK. Pozwoli to na bieżąco kontrolować swoją sytuację finansową oraz sprawdzać, czy ktoś nie wyłudził kredytu na nasze dane. Tematem warto się zainteresować, bo liczba udaremnionych wyłudzeń na fałszywe dane w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosła aż 6 832. Systematyczne sprawdzanie siebie w KRD pozwala również upewnić się, czy przypadkiem nie zapomnieliśmy zapłacić jakiegoś zobowiązania. Sprawdzanie siebie w KRD jest całkowicie bezpłatne i dosyć proste.

Sprawdzanie siebie w KRD

1. Na początku należy przejść na stronę krd.pl. Następnie, gdy już jesteśmy na stronie, wybieramy opcję „Panel klienta” i naciskamy czerwony przycisk „Załóż konto”. Zostaniemy poproszeni o podanie wszelkich danych z dowodu. Nie ma się jednak czego obawiać. Procedury weryfikacyjne są wdrażane po to, żeby nikt obcy nie podszył się pod nasze dane i nie mógł sprawdzać informacji o nas, bez naszej zgody.


2. Zostaniemy poproszeni o potwierdzenie swojego adresu e-mail oraz numeru telefonu komórkowego. Na samym końcu, będziemy mieli do zaznaczenia kilka pól ze zgodami. Warto zaznaczyć wszystkie, z wyjątkiem tego na temat przetwarzania naszych danych do celów marketingowych, jeśli nie chcemy otrzymywać wiadomości od firmy.


3. Jeśli proces rejestracji mamy już za sobą, możemy się zalogować do panelu klienta KRD. Klikamy przycisk „Panel klienta”, wybieramy opcję „Dla konsumentów”. Następnie podajemy numer PESEL oraz hasło ustawione przy rejestracji.


4. Ostatnim krokiem, który dzieli nas od sprawdzenia swoich danych w Krajowym Rejestrze dłużników, jest pełna weryfikacja tożsamości. Podobnie jak w wielu firmach pożyczkowych, można to zrobić za pomocą przelewu weryfikacyjnego na 1 zł lub przesyłając zdjęcia z obu stron swojego dowodu osobistego. Czas oczekiwania na zatwierdzenie naszych danych przez pracownika KRD to około 24 godzin, jednak w przypadku przelewu na 1 zł, trwa to kilka minut.


5. Jeśli nasze dane zostaną potwierdzone, klikamy przycisk „Sprawdź mój PESEL”. W ciągu kilku chwil raport będzie gotowy. Możemy go zobaczyć, przechodząc w zakładkę „Raporty”, w menu głównym. Swój PESEL w KRD możemy bezpłatnie sprawdzać raz na 6 miesięcy. Oprócz tego raz na 6 miesięcy możemy pobrać informacje na temat, kto pobierał nasze dane z bazy Krajowego Rejestru Dłużników. Jeśli chcielibyśmy korzystać z tej usługi częściej, mamy możliwość sprawdzenia numeru PESEL w bazie KRD za jednorazową opłatą 6,90 zł, bez ograniczeń.


Dlaczego warto systematycznie sprawdzać swoje dane w KRD?

Dlaczego warto co najmniej raz na 6 miesięcy sprawdzić siebie w Krajowym Rejestrze Dłużników? Warto używać tego narzędzia zwłaszcza w przypadku aktywnego korzystania z różnych rozwiązań kredytowych. Dzięki temu klient może dowiedzieć się jakie informacje pozytywne i negatywne na jego temat znajdują się w bazach. Jeśli mamy sporo rzeczy na głowie wiadomość o niezapłaconym mandacie albo rachunku może nam łatwo umknąć. Dzięki sprawdzeniu raz na jakiś czas swojego profilu w KRD, wiemy na czym stoimy i nic nas nie zaskoczy. Warto też rozważyć zakup płatnego abonamentu w tej bazie dłużników. Dzięki temu za każdym razem, kiedy ktoś wyśle prośbę o nasz raport oraz gdy na naszym koncie pojawi się jakiś wpis, dostaniemy powiadomienie. Jest to dobra metoda na przeciwdziałanie wyłudzeniu kredytów na nasze dane. Oprócz tego możesz samemu ocenić czy masz szansę na pożyczkę w banku lub w firmie pozabankowej.

Czy warto zainwestować w płatny pakiet?

W standardowej opcji możemy raz na 6 miesięcy pobrać informacje o swoich zobowiązaniach oraz sprawdzić kto szukał w bazie informacji na nasz temat. Jeśli te możliwości nie są dla nas wystarczające, można sięgnąć po płatny pakiet, zwłaszcza że nie jest on zbyt kosztowny. W płatnym pakiecie, w ramach abonamentu, klient ma nielimitowaną możliwość sprawdzania:

 • swoich danych,
 • informacji o firmach, które sprawdzały nas bazach dłużników
 • oraz usługę Bezpieczny PESEL, która chroni przed wyłudzeniem pieniędzy na nasz dowód.

Oprócz tego dostajemy także możliwość dopisania nawet 10 dłużników miesięcznie którzy są winni nam pieniądze. Taka usługa kosztuje 4,90 zł miesięcznie. Roczny koszt usługi to nie więcej niż 60 zł. Jeśli więc ktoś korzysta aktywnie z pożyczek pozabankowych i chce mieć kontrolę nad swoimi zobowiązaniami, taka usługa będzie dla niego bardzo wygodna.

Jak dopisać swojego dłużnika do baz KRD?

Dopisywanie dłużników do baz nie jest zarezerwowane tylko dla firm pożyczkowych. Każda osoba prywatna może wpisać do rejestru inną osobę, która jest jej winna pieniądze i nie oddała ich w terminie. Jeśli mamy wykupiony abonament, można miesięcznie dopisać 10 osób. Jeśli nie, trzeba będzie ponieść jednorazową opłatę. Dłużnika do rejestru można dopisać, podając jego dane, oraz wysyłając mu pisemne zawiadomienie o możliwości dopisania do baz KRD w przypadku braku spłaty zobowiązania. Bardzo prawdopodobne, że samo powiadomienie wystarczy, żeby nieuczciwy dłużnik zobaczył, że żarty się skończyły i zaczęliśmy rozwiązywać sprawę poważnie. Według statystyk, 50% osób spłaca zadłużenie, już po otrzymaniu samej informacji na ten temat.

Zobacz też:

Komentarze (20)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Mateusz
  Mateusz
  20.01.2020, 10:58

  Artykuł trochę nieaktualny. Teraz zakłada się konto poprzez chronpesel.pl

 • Komentarz od Jolanta
  Jolanta
  07.01.2020, 16:43

  Czy mogę sprawdzić mojego zmarłego Ojca w KRD?

 • Komentarz od Zofia
  Zofia
  11.12.2019, 12:41

  Chciałabym się zarejestrować

  • Komentarz od Paulina
   Paulina
   11.12.2019, 12:54

   Jeśli stanowi to dla Pani duży kłopot, to proszę spróbować zadzwonić bezpośrednio do biura KRD, numer telefonu: 71 78 50 395.

 • Komentarz od Danuta
  Danuta
  07.12.2019, 11:26

  Mam długi jestem w krd

 • Komentarz od Adam
  Adam
  29.11.2019, 11:03

  Miało być już moje konto wyczyszczone po spłacie swoich długów a nadal widnieje w systemie.

  • Komentarz od Zofia
   Zofia
   11.12.2019, 12:44

   Mam długi w krd

 • Komentarz od Marzna
  Marzna
  05.10.2019, 15:18

  Od ponat tygodnia czekam na potwierdzenie profilu i dzwonie a oni ciągle coś wymyślają to jakas lipa pisza że mają na potwierdzenie 72 godziny a ja czekam już 7 dzień

 • Komentarz od iza
  iza
  25.06.2019, 18:09

  kiedys sobie zakladalam tu konto, teraz chcialabym sie sprawdzic, ale nie pamietam hasla, a oni wysylaja je na niewazny juz nr telefonu. Jak moge jeszcze ponownie sie tu sprawdzic?

 • Komentarz od Krzysztof
  Krzysztof
  20.02.2019, 12:31

  Dzień dobry mam pytanie a jak konto już założyłem tylko przez przypadek wybrałem pakiet za 98zl a jestem osobą prywatną i chciałem sprawdzić jedno razowo z jakiego powodu tam widnieje to co mam zrobić żeby to zmienić i dowiedzieć się za 1zl

 • Komentarz od Darek
  Darek
  10.01.2019, 16:42

  Potwierdzam. Szybko i sprawnie można kogoś zweryfikować.

 • Komentarz od Ewelina
  Ewelina
  17.12.2018, 09:08

  A co jeśli ktoś nie pamięta hasła a numer telefonu który był podany przy pierwszej rejestracji jest już nie aktualny? Jak mogę zmienić dane i zarejestrować się ponownie w kdr aby pobrać swój raport?

  • Komentarz od Stanisław
   Stanisław
   17.12.2018, 11:36

   Pani Ewelino, zapraszam do kontaktu bezpośrednio z KRD, powinni rozwiązać wszystkie problemy. Tel KRD to: 71 78 50 395

Podobne artykuły
04.04.2020
EOS KSI – dostałeś wezwanie do zapłaty? Przeczytaj, co zrobić!
EOS KSI – co to za firma? EOS KSI oferuje zarządzanie wierzytelnościami zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w windykacji na zlecenie, zakupie należności oraz w outsourcingu procesów biznesowych obiecując „perfekcję w zarządzaniu wierzytelnościami”. Przedmiotem działalności firmy jest także windykacja terenowa. Dane firmy EOS KSI Adres: Bitwy Warszawskiej 1920 […]
Vindix
03.04.2020
Vindix wzywa do zapłaty długu? Zobacz, jak się bronić!
Vindix – co to jest? Vindix jako firma windykacyjna skupia się przede wszystkim na zakupach portfeli wierzytelności na własny rachunek. Dlatego też, jak możemy przeczytać na stronie firmowej Vindix, spółka oferuje kompleksowe usługi windykacyjne na każdym etapie prowadzenia postępowania. Do usług znajdujących się w portfolio Vindix zalicza się także budowa strategii windykacyjnej, wycena wierzytelności oraz […]
02.04.2020
BEST – czym się zajmuje i jak traktuje dłużników?
BEST – co to za firma? BEST S.A. to jeden z największych podmiotów windykacyjnych, działających na polskim rynku. Firma założona została w 1994 roku i początkowo funkcjonowała pod nazwą BEST Przedsiębiorstwo Handlowe S.A. Zajmowała się wówczas sprzedażą ratalną i doradztwem w zakresie pośrednictwa kredytowego. W 2002 roku firma BEST przeszła zmiany reorganizacyjne, których pokłosiem było […]
Ranking chwilówek
02.04.2020
Ranking chwilówek – kwiecień 2020. Najlepsze pożyczki online
Pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów jako wygodne i szybko dostępne źródło wsparcia finansowego. Poszukując najlepszej oferty, warto skorzystać z zestawień gromadzących tylko te, które zasługują na zaufanie konsumenta. Przedstawiamy nasz najnowszy ranking chwilówek, który pozwoli szybko znaleźć bezpieczne pożyczki. Ranking chwilówek – kwiecień 2020 Chwilówki online cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów na przestrzeni […]
02.04.2020
Arvato do mnie wydzwania. Co robić?
Arvato – co to za firma? Arvato Financial Solutions to międzynarodowa firma windykacyjna świadcząca m.in. takie usługi jak monitoring płatności, windykacja należności, skup wierzytelności czy globalna platforma windykacyjna. Polski oddział firmy mieści się w Poznaniu. Arvato Polska obsługuje m.in. klientów z sektora finansowego, w tym tak znanych pożyczkodawców jak Hapipożyczki, MoneyMan czy Vivus. Podmiot ten […]
Ranking pożyczek ratalnych: luty 2020. Najlepsze pożyczki na raty
02.04.2020
Ranking pożyczek ratalnych: kwiecień 2020. Najlepsze pożyczki na raty
Legitymując się dowodem osobistym i spełniając niewygórowane kryteria, można otrzymać pozabankowe pożyczki na raty. Są to pożyczki długoterminowe, gdyż suma do spłaty zostaje rozłożona na dłuższy czas. To atrakcyjna alternatywa dla kredytów bankowych. Brak wystarczającej gotówki na większe wydatki to nie koniec świata. Jak widać, pozabankowe pożyczki ratalne na kwiecień nie kosztują tak wiele, jak przed […]