JANVEST S.A. – recenzja i opinie klientów

Nasza ocena
4.5
Wymagania
Status osoby fizycznej
Maks. pierwsza pożyczka
50 000 - 5 000 000 zł
Złóż wniosek w JANVEST

Zalety i wady firmy JANVEST

Zalety
 • Pożyczka pod zastaw nieruchomości
 • Brak weryfikacji w BIK/BIG/BRKN
 • Pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel biznesowy
Wady
 • Dość szczegółowa dokumentacja konieczna do przedstawienia
 • Czas trwania całego procesu wnioskowania z wypłatą środków może trwać do 10 dni.

Siedziba firmy

Janvest S.A.

Kosynierów Kościuszkowskich 13

87-100 Toruń

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 3 800 000 PLN

KRS: 0000048416

NIP: 8792289806

REGON: 871563958

Forma prawna firmy wszystkie formy
Sposób weryfikacji online/telefonicznie
Metoda wypłaty przelew na konto
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Maks. kolejna pożyczka 5000000 zł
Kwota 50 000 - 5 000 000 zł
Okres spłaty 6 - 24 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 50 000 - 5 000 000 zł
Czas wypłaty 48 godziny
cel dowolny
zabezpieczenie Tak

Chcąc rozwijać swój biznes bez przestojów i zatorów finansowych, kluczowe są regularne dochody. Dlatego, jeśli z jakichś powodów Twoja działalność gospodarcza potrzebuje dodatkowych środków, warto skorzystać z dostępnych form finansowania. Na rynku usług pozabankowych odnajdziesz prywatne pożyczki dla firm oferowane przez instytucję finansową JANVEST S.A. Oto szczegółowa recenzja i opinie klientów na temat firmy.

JANVEST S.A. – nasza opinia

Inwestycje to nieodłączny element rozwoju przedsiębiorstwa. Dlatego, zarówno banki jak i firmy pożyczkowe dysponują w swoich ofertach specjalnymi produktami, które przeznaczone są dla firm, spółek i osób prowadzących działalność gospodarczą. Jednym z nich są pożyczki dla firm. Z ich pomocą otworzysz własny biznes, zainwestujesz w rozwój i zwiększysz swoje możliwości lub po prostu sfinansujesz bieżącą działalność.

Jedną z instytucji, która wspiera działania przedsiębiorców, jest kapitałowa instytucja finansowa JANVEST S.A. działająca na rynku od 2001 roku. Pod szyldem “Ekspresowo finansujemy Twój biznes” regularnie świadczy usługi skierowane głównie do podmiotów gospodarczych. Jednak w zasięgu jej działań są również pożyczki dla zadłużonych z komornikiem. Dlatego dziś nasza uwaga skupi się na przyjrzeniu się z bliska pełnej ofercie tej firmy i kosztach, jakie się z tym wiążą.

JANVEST S.A. – pełna oferta pożyczek

Instytucja proponuje kilka możliwości wsparcia dla aspirujących przedsiębiorców lub osób borykających się z zadłużeniem. Na stronie internetowej, JANVEST S.A. dokładnie sprecyzował, do kogo kieruje swoje produkty finansowe. A są to:

 • klienci z każdej branży,
 • osoby potrzebujące środków “na wczoraj”,
 • przedsiębiorcy działający w branży niefinansowanej przez banki,
 • osoby szukające pieniędzy na uregulowanie zobowiązań wobec ZUS i US,
 • klienci szukający gotówki na zakup okazjonalny,
 • konsumenci potrzebujący środków na spłatę komornika,
 • osoby szukające pożyczki krótkoterminowej.

Jakie warunki należy spełnić w JANVEST S.A.?

W ofercie, jaką dysponuje JANVEST S.A., szansę na otrzymanie dofinansowania posiada każda osoba prowadząca swój biznes. Co więcej, firma wychodzi również z inicjatywą do klientów zadłużonych.

Zanim jednak wypełnisz wniosek online, spójrz na wymogi, jakie musisz spełnić, aby aplikować o dodatkowe środki. JANVEST S.A. proponuje swoim klientom pożyczki pod zastaw nieruchomości. W tym celu dokonuje bardzo szczegółowej weryfikacji wymaganych dokumentów, do których należą:

 • odpis księgi wieczystej bądź sam numer księgi wieczystej,
 • wypis i wyrys z rejestru gruntów,
 • zaświadczenie o ilości osób zameldowanych w mieszkaniu,
 • zaświadczenie o braku zaległości czynszowych lub o ich wysokości,
 • akt prawny będący podstawą nabycia nieruchomości (np. umowa kupna-sprzedaży, przydział),
 • fotografie nieruchomości z jej krótkim opisem (powierzchnia użytkowa, ilość pomieszczeń, rok budowy).

Osoby prawne muszą dodatkowo udostępnić:

 • zaświadczenie z Ewidencji Działalności Gospodarczej (ewentualnie aktualny odpis KRS),
 • NIP,
 • REGON.

Co ważne – JANVEST S.A. nie wymaga od swoich klientów żadnych zaświadczeń z ZUS i US, a także żadnego dokumentowania źródeł dochodu. Aby otrzymać szybką pożyczkę pozabankową dla zadłużonych, wystarczy jednie zwykłe oświadczenie o osiąganych dochodach.

Pożyczki dla firm (spółek i osób prowadzących działalność gospodarczą) udzielane są pod zastaw nieruchomości.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Niezależnie od tego, jakie powody skłaniają Cię do skorzystania z pożyczki dla firm, warto przed tym wiedzieć, w jaki sposób instytucja weryfikuje wiarygodność klientów. Dobrą wiadomością jest to, że JANVEST S.A nie zagląda do BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) oraz BRKN (Bankowy Rejestr Klientów Niesolidnych). Oznacza to, że nie musisz się martwić złą historią kredytową, bo dla firmy nie ma ona większego znaczenia.

Zdecydowanie bardziej istotne jest posiadanie zabezpieczenia pod postacią nieruchomości (domu, mieszkania, działki bądź nieruchomości komercyjnej). Kluczowa dla otrzymania pożyczki jest też weryfikacja wymaganych dokumentów potwierdzających posiadanie nieruchomości.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Jeśli marzysz o założeniu własnej działalności gospodarczej i brakuje Ci na ten cel gotówki, to faktycznie pożyczka dla firm może być dobrym rozwiązaniem. Nie pozwól tylko, aby Twój zapał wygrał ze zdrowym rozsądkiem. Przed pożyczeniem pieniędzy w JANVEST S.A przyjrzyjmy się nieco bliżej najważniejszym parametrom, jakie wiążą się z zaciągnięciem określonego zobowiązania.

 • Pożyczki pod zastaw nieruchomości: w kwocie od 50 000 zł do 5 000 000 zł (większa kwota do indywidualnej oceny).
 • Pożyczka pod zabezpieczenie: do 60% wartości nieruchomości (dom, mieszkanie, działka, nieruchomość komercyjna). Poniesione koszty mogą zostać wliczone w koszty uzyskania przychodu, w związku z prowadzoną działalnością.
 • Czas trwania umowy: 6-24 miesięcy (z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy pod warunkiem terminowej spłaty pożyczki).
 • Oprocentowanie: odsetki w skali miesiąca 0,83% (do negocjacji).
 • Przelew środków: w ciągu 1-2 dni od podpisania umowy (gdy zabezpieczeniem pożyczki jest przewłaszczenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu bez założonej księgi wieczystej, środki wypłacane są po wpłynięciu aktu do spółdzielni).
 • Forma zabezpieczenia: hipoteka na I lub II miejscu.
 • Weryfikacja: brak weryfikacji w BIK/BIG/BRKN.
 • Czas trwania całego procesu wnioskowego: od 3 do 7 dni roboczych od złożenia wniosku do wypłaty pożyczki (maksymalnie do 10 dni).

JANVEST S.A. proponuje wielokrotne przedłużanie umowy (w formie aneksu do umowy pożyczki). Istnieje również opcja wcześniejszej spłaty oraz wypowiedzenia umowy w każdym czasie, z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Pożyczka w JANVEST S.A. krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę dla firm w JANVEST S.A. został rozłożony na kilka etapów.

1. Wejdź na stronę janvest.pl i przyjrzyj się bliżej warunkom przyznania dofinansowania. Link do oferty odnajdziesz poniżej:

2. Przygotuj niezbędne dokumenty, o których wspomnieliśmy we wcześniejszym akapicie.

3. Wypełnij formularz pożyczkowy online. Wpisz w nim: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kwotę pożyczki, proponowane zabezpieczenie z szacowaną wartością nieruchomości i lokalizacją. W formularzu musisz też zaznaczyć, czy prowadzisz działalność (spółkę, jednoosobową działalność gospodarczą lub nie prowadzisz żadnej działalności).

4. Wyraź zgody na przetwarzanie danych osobowych.

5. Poczekaj na weryfikację wniosku i podjęcie decyzji, co do dalszego postępowania. W przypadku pozytywnej decyzji, konsultant JANVEST S.A. skontaktuje się z Tobą w celu umówienia się na spotkanie. Doradcy firmy dojeżdżają do klientów na terenie całego kraju oraz dokonują wyceny nieruchomości.

6. Oczekuj na przelew środków, który uruchamiany jest w ciągu 1-2 dni od momentu podpisania umowy1.

Jeśli klient odstąpi od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania i zwróci całość pożyczki – odsetki nie zostaną naliczone.

Źródło:

1. janvest.pl/

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od ela
  ela
  24.09.2020, 12:07

  Potrzebuje pozyczki pod zastaw domu. Mam zly bik, kwota 50000 zl.

  0
Sprawdź ofertę w JANVEST