JANVEST S.A. – recenzja i opinie klientów

Chcąc rozwijać swój biznes bez przestojów i zatorów finansowych, kluczowe są regularne dochody. Dlatego, jeśli z jakichś powodów Twoja działalność gospodarcza potrzebuje dodatkowych środków, warto skorzystać z dostępnych form finansowania. Na rynku usług pozabankowych odnajdziesz prywatne pożyczki dla firm oferowane przez instytucję finansową JANVEST S.A. Oto szczegółowa recenzja i opinie klientów na temat firmy.

JANVEST S.A. – nasza opinia

Inwestycje to nieodłączny element rozwoju przedsiębiorstwa. Dlatego, zarówno banki jak i firmy pożyczkowe dysponują w swoich ofertach specjalnymi produktami, które przeznaczone są dla firm, spółek i osób prowadzących działalność gospodarczą. Jednym z nich są pożyczki dla firm. Z ich pomocą otworzysz własny biznes, zainwestujesz w rozwój i zwiększysz swoje możliwości lub po prostu sfinansujesz bieżącą działalność.

Jedną z instytucji, która wspiera działania przedsiębiorców, jest kapitałowa instytucja finansowa JANVEST S.A. działająca na rynku od 2001 roku. Pod szyldem “Ekspresowo finansujemy Twój biznes” regularnie świadczy usługi skierowane głównie do podmiotów gospodarczych. Jednak w zasięgu jej działań są również pożyczki dla zadłużonych z komornikiem. Dlatego dziś nasza uwaga skupi się na przyjrzeniu się z bliska pełnej ofercie tej firmy i kosztach, jakie się z tym wiążą.

Aby móc się starać o finansowanie w Janvest S.A., nasza firma musi działać od minimum 6 miesięcy.

JANVEST S.A. – pełna oferta pożyczek

Instytucja proponuje kilka możliwości wsparcia dla aspirujących przedsiębiorców lub osób borykających się z zadłużeniem. Na stronie internetowej, JANVEST S.A. dokładnie sprecyzował, do kogo kieruje swoje produkty finansowe. A są to:

 • klienci z każdej branży, potrzebujący szybkiego finansowania: IDG, Spółka Cywilna, Jawna, sp. z o.o., SA, komandytowa, Start-up.
 • firmy poszukujące środków na inwestycje,
 • osoby potrzebujące środków “na wczoraj”,
 • przedsiębiorstwa ubiegające się o finansowanie pomostowe, przed finansowaniem bankowym,
 • przedsiębiorcy działający w branży niefinansowanej przez banki,
 • osoby szukające pieniędzy na uregulowanie zobowiązań wobec ZUS i US,
 • klienci szukający gotówki na zakup okazjonalny,
 • konsumenci potrzebujący środków na spłatę komornika,
 • osoby szukające pożyczki krótkoterminowej.

Jakie warunki należy spełnić w JANVEST S.A.?

W ofercie, jaką dysponuje JANVEST S.A., szansę na otrzymanie dofinansowania posiada każda osoba prowadząca swój biznes. Co więcej, firma wychodzi również z inicjatywą do klientów zadłużonych.

Zanim jednak wypełnisz wniosek online, spójrz na wymogi, jakie musisz spełnić, aby aplikować o dodatkowe środki. JANVEST S.A. proponuje swoim klientom pożyczki pod zastaw nieruchomości. W tym celu dokonuje bardzo szczegółowej weryfikacji wymaganych dokumentów, do których należą:

 • odpis księgi wieczystej bądź sam numer księgi wieczystej,
 • wypis i wyrys z rejestru gruntów,
 • zaświadczenie o ilości osób zameldowanych w mieszkaniu,
 • zaświadczenie o braku zaległości czynszowych lub o ich wysokości,
 • akt prawny będący podstawą nabycia nieruchomości (np. umowa kupna-sprzedaży, przydział),
 • fotografie nieruchomości z jej krótkim opisem (powierzchnia użytkowa, ilość pomieszczeń, rok budowy).

Osoby prawne muszą dodatkowo udostępnić:

 • zaświadczenie z Ewidencji Działalności Gospodarczej (ewentualnie aktualny odpis KRS),
 • NIP,
 • REGON.

Co ważne – JANVEST S.A. nie wymaga od swoich klientów żadnych zaświadczeń z ZUS i US, a także żadnego dokumentowania źródeł dochodu. Aby otrzymać szybką pożyczkę pozabankową dla zadłużonych, wystarczy jednie zwykłe oświadczenie o osiąganych dochodach.

Pożyczki dla firm (spółek i osób prowadzących działalność gospodarczą) udzielane są pod zastaw nieruchomości.

Jakie nieruchomości akceptuje JANVEST S.A.?

Podstawową kwestią jest lokalizacja. Nieruchomość musi znajdować się w mieście powyżej 40 tysięcy lub w miejscowości turystycznej (np. w pasie nadmorskim) albo w innej atrakcyjnej lokalizacji. Jakie typy nieruchomości są akceptowane jako zabezpieczenia?

 • nieruchomości mieszkalne (mieszkania, domy, apartamenty),
 • nieruchomości komercyjne (hotele, galerie handlowe),
 • lokale użytkowe (biura, magazyny),
 • grunty (działki budowlane, inwestycyjne),
 • nieruchomości standardowe (do indywidualnej oceny),

Janvest S.A. nie akceptuje gruntów rolnych oraz nieruchomości trudno zbywalnych.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Niezależnie od tego, jakie powody skłaniają Cię do skorzystania z pożyczki dla firm, warto przed tym wiedzieć, w jaki sposób instytucja weryfikuje wiarygodność klientów. Dobrą wiadomością jest to, że JANVEST S.A nie zagląda do BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) oraz BRKN (Bankowy Rejestr Klientów Niesolidnych). Oznacza to, że nie musisz się martwić złą historią kredytową, bo dla firmy nie ma ona większego znaczenia.

Zdecydowanie bardziej istotne jest posiadanie zabezpieczenia pod postacią nieruchomości (domu, mieszkania, działki bądź nieruchomości komercyjnej). Kluczowa dla otrzymania pożyczki jest też weryfikacja wymaganych dokumentów potwierdzających posiadanie nieruchomości.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Jeśli marzysz o założeniu własnej działalności gospodarczej i brakuje Ci na ten cel gotówki, to faktycznie pożyczka dla firm może być dobrym rozwiązaniem. Nie pozwól tylko, aby Twój zapał wygrał ze zdrowym rozsądkiem. Przed pożyczeniem pieniędzy w JANVEST S.A przyjrzyjmy się nieco bliżej najważniejszym parametrom, jakie wiążą się z zaciągnięciem określonego zobowiązania.

 • Pożyczki pod zastaw nieruchomości: w kwocie od 50 000 zł do 6 000 000 zł (większa kwota do indywidualnej oceny).
 • Pożyczka pod zabezpieczenie: do 50% wartości nieruchomości (dom, mieszkanie, działka, nieruchomość komercyjna). Poniesione koszty mogą zostać wliczone w koszty uzyskania przychodu, w związku z prowadzoną działalnością.
 • Czas trwania umowy: 6-12 miesięcy (z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy pod warunkiem terminowej spłaty pożyczki).
 • Koszty: odsetki 7,2% w skali roku, prowizja 10-14% za 6 miesięcy.
 • Przelew środków: w ciągu 1-2 dni od podpisania umowy (gdy zabezpieczeniem pożyczki jest przewłaszczenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu bez założonej księgi wieczystej, środki wypłacane są po wpłynięciu aktu do spółdzielni).
 • Forma zabezpieczenia: hipoteka na I lub II miejscu.
 • Weryfikacja: brak weryfikacji w BIK/BIG/BRKN.
 • Czas trwania całego procesu wnioskowego: od 3 do 7 dni roboczych od złożenia wniosku do wypłaty pożyczki (maksymalnie do 10 dni).

JANVEST S.A. proponuje wielokrotne przedłużanie umowy (w formie aneksu do umowy pożyczki). Istnieje również opcja wcześniejszej spłaty oraz wypowiedzenia umowy w każdym czasie, z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Pożyczka w JANVEST S.A. krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę dla firm w JANVEST S.A. został rozłożony na kilka etapów.

1. Wejdź na stronę janvest.pl i przyjrzyj się bliżej warunkom przyznania dofinansowania. Link do oferty odnajdziesz poniżej:

2. Przygotuj niezbędne dokumenty, o których wspomnieliśmy we wcześniejszym akapicie.

3. Wypełnij formularz pożyczkowy online. Wpisz w nim: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kwotę pożyczki, proponowane zabezpieczenie z szacowaną wartością nieruchomości i lokalizacją. W formularzu musisz też zaznaczyć, czy prowadzisz działalność (spółkę, jednoosobową działalność gospodarczą lub nie prowadzisz żadnej działalności).

4. Wyraź zgody na przetwarzanie danych osobowych.

5. Poczekaj na weryfikację wniosku i podjęcie decyzji, co do dalszego postępowania. W przypadku pozytywnej decyzji, konsultant JANVEST S.A. skontaktuje się z Tobą w celu umówienia się na spotkanie. Doradcy firmy dojeżdżają do klientów na terenie całego kraju oraz dokonują wyceny nieruchomości.

6. Oczekuj na przelew środków, który uruchamiany jest w ciągu 1-2 dni od momentu podpisania umowy1.

Jeśli klient odstąpi od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania i zwróci całość pożyczki – odsetki nie zostaną naliczone.

Źródło:

1. janvest.pl/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.4/5 - (13 votes)
Komentarze (10)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • a
  a

  ann

  01.05.2021, 10:33

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorsza firma, której nie można ufać!!!, naliczają w nieskończoność karne odsetki, kary, zrobią wszystko żeby przejąć i sprzedać z zyskiem wasze nieruchomości, nie dajcie się nabrać!, wszystko na pozór wygląda ok., są mili…, ale konsekwentnie realizują swój lichwiarski plan!!!

  • J
   J

   Joanna

   12.01.2022, 14:38

   Wyróżniający się komentarz

   Nie zgadzam się z Pani opinią.
   Jestem Klientem JANVEST od lat, warunki umowy są bardzo przejrzyste. Idą na rękę, na każdym etapie umowy.

  • Ż
   Ż

   Życzliwa

   03.10.2022, 13:34

   Wyróżniający się komentarz

   Najgorsza firma jak jest na świecie zabiera domy a człowiek po zabraniu domu ma nadal dług okropny firma kant o oszust

 • E
  E

  Ebic

  17.08.2022, 20:02

  Wyróżniający się komentarz

  Prokurator już siedzi na tej lichwie

  • M
   M

   Marika

   19.10.2022, 19:07

   Wyróżniający się komentarz

   Tu nie tylko powinien prokurator im siedziec ale i ministerstwo sprawiedliwości na sprawach karnych, czują się jak pany ale im te panoszenie się skończy

  • M
   M

   Marika

   19.10.2022, 19:10

   Wyróżniający się komentarz

   A czy pan też jest poszkodowany?

 • A
  A

  Andrzej

  23.11.2020, 14:59

  Wyróżniający się komentarz

  Polecam firmę, szybko rozwiązali moje problemy z płynnością finansową, nie musiałem długo czekać na pieniądze, szybko spłaciłem zaległości. Procedury też nie były specjalnie skomplikowane.
  Uratowaliście mnie na prawdę z poważnej opresji. Dzięki!

 • T
  T

  Tadeusz

  31.03.2023, 18:49

  Wyróżniający się komentarz

  Te wszystkie komentarze, że sądy nie sądy… a mało to banków w sądach wylądowało? Też mi coś. Każdy może iść do sądu jak się coś nie podoba. Gorzej z firmami, od razu szuka się afery. Poczekajcie na wyniki spraw. A nie siejecie plotki

 • T
  T

  Tomek

  15.02.2023, 12:06

  Wyróżniający się komentarz

  Ja tam jestem zadowolony, mam opiekuna- Pani Ania zawsze mi pomaga – jestem z nią w stałym kontakcie. Jak mam jakiś problem to wszystko poukłada. Kontakt z firmą rewelacja. Każdy płacze jak ma płacić. Stąd tyle tych opinii- nikt się nie wypowiada jak jest dobrze

 • e
  e

  ela

  24.09.2020, 12:07

  Wyróżniający się komentarz

  Potrzebuje pozyczki pod zastaw domu. Mam zly bik, kwota 50000 zl.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie