mFinanse – opinie klientów i recenzja

Szczegóły kredytu

Sprawdź ofertę
Szczegóły kredytu
Kwota
1 000 - 250 000 zł
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

3.9/5

Siedziba firmy

mFinanse S.A.
Ks. I. Skorupki 1
00-546 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 45 245 000 zł
KRS: 0000365126
NIP: 7251903631

Usługi pośrednictwa finansowego w Polsce z roku na rok zyskują na popularności. Jedną z firm, która oferuje swoją pomoc w tym zakresie jest mFinanse. Czy jednak korzystanie z usług tego pośrednika jest opłacalne i bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób obliczyć własną zdolność kredytową oraz jakie dokumenty będą potrzebne przy kredytach gotówkowych lub hipotecznych. Nie każdy czuje się też na tyle mocny w dziedzinie finansów, aby móc swobodnie porównywać różne produkty bankowe i wybrać najlepszy z nich. Pośrednik ma więc bardzo ważne zadanie do spełnienia. Pomóc klientom porozumieć się z instytucjami finansowymi oraz znaleźć dla nich najkorzystniejsze finansowanie. Zadowolony klient, który otrzyma kredyt, to dla pośrednika gwarancja zarobionej prowizji.

Czym są mFinanse?

mFinanse to spółka, która zajmuje się pośrednictwem kredytowym oraz ubezpieczeniowym i stanowi konkurencję dla takich firm jak: Notus Finanse czy Expander. W odróżnieniu od nich jednak mFinanse oferuje pomoc nie tylko w znalezieniu najlepszego kredytu gotówkowego, hipotecznego czy finansowania dla firm. Ten pośrednik kredytowy wspiera klientów w znalezieniu atrakcyjnej oferty na kartę kredytową czy też w procesie otwierania rachunków bankowych.

mFinanse to spółka należąca do grupy mBank. Od początku swego istnienia, udało jej się stworzyć solidną bazę ekspertów, która aktualnie liczy ponad 1000 osób. Pośrednicy pracują w placówkach stacjonarnych dostępnych w całej Polsce. Instytucja pośrednictwa finansowego została założona w 2009 roku, jednak nieco wcześniej, bo od 2005 roku funkcjonowała jako Aspiro, która również stanowiła część grupy mBank.

Jak działają mFinanse i na czym zarabiają?

Pośrednik finansowy zawsze otrzymuje wynagrodzenie od banku (tzw. prowizję), za pozyskanie klienta. Co ciekawe, ten może zażądać od firmy informacji na temat stawki, jaką ma w poszczególnym banku. Pośrednik nie może pobierać opłat od osób fizycznych, które są zainteresowane pozyskaniem finansowania. Skorzystanie z takiej usługi jest więc w pełni darmowe 1.

Jak to działa? Sposób funkcjonowania mFinanse jest zbliżony do tego, w jaki działają inni pośrednicy np. Notus Finanse. Proces ten powinien być przede wszystkim zgodny z przepisami, a dokładniej z Ustawą z dnia 23 marca 2017 roku, o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. W dokumencie zostały jasno określone obowiązki, które muszą spełnić pośrednicy czy agenci kredytowi.

Oferta mFinanse – nie tylko kredyty?

mFinanse to instytucja, która zajmuje się nie tylko pośrednictwem kredytowym. W ofercie usług finansowych świadczonych osobom indywidualnym można znaleźć m.in. takie produkty jak.:

 • karty kredytowe,
 • rachunki osobiste,
 • kredyty odnawialne,
 • czy ubezpieczenia.

Usługa pośrednictwa ubezpieczeniowego to bezsprzecznie wyróżnik na tle ofert innych instytucji finansowych. Dzięki temu, kontaktując się z jednym ekspertem, możesz obliczyć własną zdolność kredytową, wziąć kredyt, a także, wybrać najlepszą polisę na życie.

Warto wiedzieć, że łatwo też samodzielnie obliczyć wysokość raty kredytu lub zdolność. Pomoc ekspertów finansowych jest ważna, ale bez podstawowej wiedzy możemy nie wiedzieć, czy prezentowane przez pośrednika oferty są rzeczywiście dla nas najlepsze.

Kredyt hipoteczny z mFinanse

Ilość formalności, o których należy pamiętać przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny, jest ogromna. Co więcej, o czasie musisz przedłożyć wszystkie dokumenty, które mogą dotyczyć nie tylko Twojej sytuacji finansowej, ale też nabywanej nieruchomości. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się powierzyć swoje finanse pośrednikowi i skorzystać z jego usług, z nadzieją, że ten przeprowadzi ich „za rękę” przez cały proces.

Z całą pewnością wsparcie kredytowe będzie w takiej sytuacji nieocenione. Pośrednik może jednak próbować namówić Cię na finansowanie, które będzie korzystne przede wszystkim dla niego. Niektóre banki mogą bowiem proponować mu wyższą prowizję. W takiej sytuacji warto posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat kredytów. Pomocne okażą się aktualne rankingi kredytów hipotecznych, w których znajduje się podstawowe informacje umożliwiające porównanie kilku ofert.

Kredyt gotówkowy w mFinanse

Mogłoby się wydawać, że pomoc przy kredytach gotówkowych nie jest aż tak potrzebna. Jeśli jednak planujesz wziąć duży kredyt lub też nie jesteś pewien własnej zdolności, warto, abyś dokładnie rozważył wszystkie propozycje i np. skorzystał z usług pośrednika.

mFinanse na swojej stronie internetowej umieścił specjalny kalkulator, który umożliwi klientowi samodzielne sprawdzenie trzech najkorzystniejszych ofert z kilkunastu banków. Wystarczy wpisać kwotę pożyczki, wybrać okres spłaty oraz podać wiek kredytobiorcy. Narzędzie zaproponuje trzy możliwości, podając przy tym wysokość raty finansowania, koszt całkowity oraz jego oprocentowanie.

A jeśli chcesz sprawdzić, czy oferta przedstawiona przez mFinanse jest obiektywna, to zajrzyj dla porównania do naszego rankingu kredytów gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny mFinanse

Konsolidacja zobowiązań pozwala połączyć kilka kredytów w jedno. Dzięki temu nie musisz pamiętać o regulowaniu rat kilku pożyczek, tylko płacić jedną i to często odczuwalnie mniejszą. Kredyt konsolidacyjny udzielany jest na dłuższy okres, dzięki temu będzie łatwiej Ci zachować domowe finanse w dobrej formie.

Korzystając z usług pośrednika kredytowego, możesz otrzymać jedno finansowanie, które pozwoli Ci połączyć zadłużenia np. z tytułu kredytu gotówkowego, samochodowego czy kart kredytowych. Każdy bank samodzielnie ustala jakie zobowiązanie można skonsolidować. Niektóre z nich umożliwiają scalenie nawet dziewięciu różnych kredytów, a inne – dobranie dodatkowej gotówki.

Oferta dla firm w mFinanse

mFinanse kieruje swoją ofertę również do firm. Przedsiębiorcy mogą w ten sposób znaleźć najkorzystniejszy rachunek firmowy, ale też otrzymać pożyczkę na finansowanie bieżącej działalności czy postarać się o kredyt inwestycyjny. Pośrednik, który zostanie przypisany Twojej sprawie, omówi z Tobą rodzaj planowanych przedsięwzięć oraz przeanalizuje w Twoim imieniu oferty kilku banków. Korzystając z pomocy ekspertów, warto cały czas pamiętać o tym, że zaproponowane przez nich rozwiązanie nie zawsze musi być dla Ciebie najlepsze. Dlatego warto samemu sprawdzić dostępne oferty finansowania dla przedsiębiorców.

Okres spłaty
1 - 24 miesięcy
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Wiek firmy
6 miesięcy
? Minimum 6 miesięcy
Kwota
10 000 - 200 000 zł

462 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
7 - 120 dni
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Wiek firmy
12 miesięcy
Kwota
100 000 - 15 mln zł

571 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG i spółki
Wiek firmy
3 miesięcy
Kwota
15 000 - 200 000 zł

601 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Z jakimi instytucjami współpracuje mFinanse?

Firma funkcjonuje na rynku usług finansowych od długiego czasu, dzięki czemu katalog instytucji, z którymi współpracuje, jest niezwykle szeroki. Wśród największych graczy możemy wymienić takie banki jak: Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank PKO, BNP Paribas, ING Bank Śląski mBank, Pekao Bank Hipoteczny czy Santander Bank.

Do kogo skierowane są usługi mFinanse?

Usługi pośredników kredytowych skierowane są przede wszystkim do osób indywidualnych, które chciałby znaleźć najkorzystniejszą ofertę finansowania. Dzięki pomocy ekspertów, mogą liczyć również na profesjonalne wyliczenie zdolności kredytowej. Z usług mFinanse korzystają również firmy, które nie mają rozbudowanych wewnętrznych działów finansowych. Dzięki temu obowiązki związane ze znalezieniem kredytu na inwestycje przejmuje na siebie pośrednik.

Czego dowiemy się ze strony mFinanse?

Na stronie internetowej mFinanse można znaleźć informacje na temat całej oferty pośrednika. Instytucja prowadzi również bloga kredytowego, na którym publikowane są artykuły ściśle związane z tematyką zadłużeń. mFinanse oferuje swoim klientom również szereg narzędzi, które mogą ułatwić zarządzanie domowymi finansami takie jak: kalkulator zdolności kredytowej czy ofert kredytowych. Wśród przydatnych ciekawostek, znaleźć można również słowniczek pojęć oraz dla zainteresowanych – informacje o tym, jak zostać partnerem mFinanse.

mFinanse opinie klientów

Twoją uwagę powinien zwrócić fakt, że firma nie pozwala klientom na dodawanie recenzji usług za pośrednictwem mediów społecznościowych (np. na FB). Miejsce, z którego korzysta tak wiele osób, nie będzie więc w tej sytuacji stanowić dobrego źródła wiedzy na temat pośredników.

Na forach internetowych czy też na wizytówce Google znajdziemy różnorodne oceny. Większość z nich dobrze opiniuje pracę ekspertów, jednak końcowa recenzja bardzo mocno związana jest z konkretnym miastem, na którego terenie działa ekspert. To pokazuje, jak wiele zależy od indywidualnych umiejętności pośrednika, a nie marki, którą reprezentuje.

Naszą szczególną uwagę przykuła sprawa z 2019 roku związana z wyciekiem danych. Skrzynki pocztowe pracowników mFinanse zostały wtedy zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. Niestety wiele wskazuje na to, że hakerom udało się przejąć wrażliwe dane wielu klientów, współpracujących z mFinanse. Taka historia z całą pewnością nie świadczy dobrze o firmie. W czasach, gdy jedną z walut są dane osobowe, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

mFinanse – zalety i wady

Korzystanie z usług pośrednika kredytowego ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Aby jednak pomóc Ci w podjęciu decyzji, przedstawiamy wszystkie „za” i „przeciw”.

Zalety:

 • poczucie bezpieczeństwa – mFinanse należy do grupy mBank, a to sprawia, że korzystając z usług tego pośrednika, masz pewność, że firma jest wiarygodna,
 • szeroki zakres ofert kredytowych i ubezpieczeniowych,
 • możliwość darmowego skorzystania z pomocy przy obliczeniu zdolności kredytowej,
 • łatwy kontakt z mFinanse m.in. dzięki usłudze bezpłatnej konsultacji.

Wady:

 • mFinanse nie udostępnia opcji recenzji na Facebooku, co ogranicza dostęp potencjalnych klientów do opinii innych użytkowników ich usług,
 • nadszarpnięte zaufanie spowodowane incydentem związanym z wyciekiem danych,
 • konieczność samodzielnej weryfikacji ofert. Nie każdy doradca będzie kierował się Twoim dobrem, niektórzy z nich mogą zwracać uwagę jedynie na własne korzyści finansowe.

Kontakt mFinanse i informacje

Kontakt z firmą mFinanse jest mocno ułatwiony, co z pewnością stanowi dodatkową zaletę. Korzystając ze strony internetowej, możesz zamówić bezpłatną konsultację z ekspertem lub też napisać wiadomość mailową pod adres: kontakt@mfinanse.pl.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić placówkę osobiście, wystarczy, że wyszukasz na mapie najbliższy oddział. Na stronie znajdziesz również informacje na temat godzin otwarcia placówki czy też bezpośrednich numerów kontaktowych.

Źródła:

1. Art. 17, Ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (16 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
mFinanse - rozmowa z doradcą
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()