Expander – opinie klientów i recenzja

Szczegóły kredytu

Sprawdź ofertę
Szczegóły kredytu
Kwota
1 000 - 250 000 zł
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

3.4/5

Siedziba firmy

ul. Inflanckiej 4B
00-189 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 43.992.400,00 zł
KRS: 0000287188
NIP: 521-345-12-55
REGON: 141062210

Expander to najdłużej działająca firma w Polsce w zakresie doradztwa finansowego. Swój pierwszy oddział w 2001 roku otworzyła w Warszawie. Obecnie – spółka w całości należy do grupy Aviva. Jak działa Expander? Jakie są jego zalety i wady? Sprawdzamy szczegóły oferty i opinie klientów.

Expander – opinie o pierwszej firmie doradztwa finansowego

Firma Expander to ciekawa propozycja dla osób oraz firm szukających porad finansowych w zakresie kredytów, pożyczek, lokowania kapitału, a także ubezpieczeń. Platforma zadebiutowała w 2000 roku jako portal internetowy, który miał pośredniczyć w sprzedaży produktów finansowych. Pierwszym większościowym akcjonariuszem spółki był Softbank. Jednak dopiero co raczkujący rynek produktów online, był mało popularny wśród polskich klientów – w wyniku czego Expander przeobraził swój profil na pierwszą firmę doradztwa finansowego w kraju.

Expander historia firmy
Źródło: www.expander.pl/o-firmie/

Pierwszy oddział doradztwa został otwarty w grudniu 2001 roku, w Warszawie. Obecnie firma dysponuje ponad 84 placówkami ulokowanymi w 50 największych miastach w Polsce, m.in.: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Gnieźnie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Olsztynie oraz Białymstoku i Zielonej Górze.

W 2003 roku, 100 proc. udziałów Expandera odkupiła spółka GE Investments należąca do międzynarodowego koncernu General Electrics. Natomiast w grudniu 2007 roku, 60 proc. akcji nabył fundusz Innova Capital, który w 2010 roku powiększył swoje udziały do 100 proc., stając się tym samym jedynym udziałowcem. Od 2015 roku właścicielem firmy jest grupa Aviva. Co ciekawe – w 2010 roku powstał inwestycyjny serwis internetowy Expander.pl

Jak działa Expander i na czym zarabia?

Usługi Expandera są całkowicie bezpłatne. Co oznacza, że klient chętny na współpracę nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Dlaczego? Założenie jest proste: firma nabywa konsumentów, a współpracujące z nią banki i inne instytucje finansowe, w zamian za nowego klienta wypłacają wynagrodzenie. W ten sposób zyskują one popyt na swoje usługi, a użytkownik – darmowe porównanie ofert. Podobne usługi oferuje także NOTUS Finanse.

Zasady działania Expandera i innych pośredników kredytowych określa ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.


Ważne! Na podstawie art. 17 powyżej ustawy, klient powinien otrzymać od pośrednika finansowego (takiego jak Expander) informacje o tym, z jakimi instytucjami współpracuje i jakie wynagrodzenie z tego tytułu uzyskuje. Pośrednik lub agent musi też poinformować o ewentualnych opłatach, jakie bezpośrednio ponosi klient na jego rzecz.


Oferta Expander – co proponuje?

Expander Advisors ma do zaoferowania pomoc przy szeregu produktów finansowych. Swoją uwagę koncentruje na ofercie kredytów (dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców), ubezpieczeń a ostatnio też nieruchomościach. W portfolio Expandera znajdziemy też produkty inwestycyjne. A jak wyglądają szczegóły usługi? Przekonajmy się!

Kredyt hipoteczny z Expanderem

Expander jest liderem w pośrednictwie sprzedaży kredytów mieszkaniowych. W samym III kwartale 2021 roku wartość wypłaconych kredytów hipotecznych (przy których udział miał Expander) wyniosła 4,86 mld zł!

Tak imponujący wynik jest konsekwencją rekordowego zainteresowania zakupem mieszkania lub domu. Nie jest też tajemnicą, że kredyt hipoteczny to skomplikowany produkt. Nic dziwnego, że duża część konsumentów poszukuje pomocy u pośredników.

Expander dla takich klientów oferuje:

 • spotkanie z ekspertem finansowym,
 • analizę dostępnych ofert pod kątem indywidualnych potrzeb i możliwości klienta,
 • przedstawienie najlepszej oferty i pomoc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów,
 • wsparcie przy wypełnianiu formalności,
 • pomoc w podpisaniu umowy.

Czy warto skorzystać z pomocy Expandera przy kredycie hipotecznym? To zależy od naszych indywidualnych upodobań. Dziś łatwo znaleźć porównanie ofert w Internecie. Poza tym nawet z pośrednikiem przyda nam się podstawowa wiedza o kredytach. W końcu jak rozpoznamy, czy dobrze nam doradza?

Kredyt gotówkowy w Expander

Dla Expandera także oferta kredytów gotówkowych jest bardzo istotna. To drugi najważniejszy produkt. W dodatku bardziej dostępny niż kredyty mieszkaniowe – przy których wymagany jest np. wkład własny. Jak wygląda pomoc agenta Expander przy kredycie gotówkowym?

Expander oferuje w tej sytuacji:

 • spotkanie z ekspertem, który dopasuje zobowiązanie do parametrów klienta,
 • pomoc przy wakacjach kredytowych (w razie problemów ze spłatą),
 • analizę ofert banków i wybór tych, które aktualnie oferują najlepsze warunki kredytowania,
 • pomoc w negocjacji z bankiem,
 • przeprowadzenie przez wszystkie formalności, od kwestii wyboru produktu do podpisania umowy.

Jeśli jednak czujemy się na siłach, to obecnie sami możemy w prosty sposób wybrać dla siebie odpowiedni kredyt. Takie porównanie znajdziemy np. w rankingu kredytów gotówkowych.

1.
Rozmowa z Doradcą
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
11,88 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej
Kwota
1 000 - 250 000 zł
RRSO
11,55 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej

1833 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
10,45 %
? zmienne
Kwota
3 000 - 250 000 zł
RRSO
10,99 %
? Oferta dla nowych klientów oraz dla klientów, którzy posiadają wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A.

231 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
9 - 60 miesięcy
Oprocentowanie
9,79 %
? zmienne 9,79% do 48 miesięcy 9,89% od 60 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
11,48 %

1493 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Expander pomaga też przy innych typach kredytów. Doradzi w ofercie kredytów konsolidacyjnych oraz przy kredycie refinansowym. Pierwszy przyda się, gdy chcemy złączyć kilka zobowiązań w jedno. Kredyt refinansowy natomiast przydaje się, gdy chcemy zmienić ofertę na taką o lepszych warunkach.

Oferta Expander dla firm

Oprócz obsługiwania klienta prywatnego firma zajmuje się również współpracą z przedsiębiorcami. W swoim asortymencie posiada:

 • Pożyczki i kredyty na bieżącą działalność inwestycyjną,
 • Dotacje unijne,
 • Leasing,
 • Factoring,
 • Oferta dla rolników.

W III kwartale 2021 roku Expander pośredniczył w sprzedaży kredytów dla przedsiębiorców o wartości prawie 105 mln złotych. W porównaniu do 4,86 mld złotych z kredytów mieszkaniowych to tylko drobna część działalności Expandera.

Wielu przedsiębiorców sięga samodzielnie po dostępne w Internecie rankingi. Unika tym samym zbędnego pośrednictwa, a przy okazji ma większą kontrolę nad zakresem oferty.


Sprawdź porównania produktów dla firm:


Inwestycje i ubezpieczenia dla klienta indywidualnego

W tym względzie, Expander posiada w zanadrzu:

 • Ubezpieczenia na zdrowie i życie
 • Polisę OC i AC
 • Ubezpieczenie wypadkowe
 • Polisę majątkową

Są wśród nich oferty inwestycji, jak:

 • Lokaty
 • Obligacje
 • Fundusze inwestycyjne
 • Zamknięte fundusze inwestycyjne
 • Programy emerytalne
 • Produkty strukturyzowane
 • Programy oszczędnościowe
 • Nieruchomości – z ofertą dla dewelopera oraz klienta

Przy każdym produkcie mamy od podstaw wsparcie specjalisty Expandera, który dodatkowo pomaga klientom dokonać decyzji w wyborze produktu, objaśnia zawiłe informacje, a także oferuje dostęp do zróżnicowanych instrumentów o różnym poziomie ryzyka i zysku.

Do dyspozycji użytkowników są również kalkulatory, dzięki którym można łatwo sprawdzić warianty inwestowania oraz potencjalny zarobek.

Kto może skorzystać z usług Expandera?

Platforma dostępna jest dla każdej osoby, która zainteresowana jest określonym produktem finansowym. Jednak, aby mogła z niego skorzystać musi spełnić pewne warunki. Są to:

 • Skończone 18 lat
 • Aktualny dowód osobisty
 • Rachunek bankowy
 • Telefon komórkowy
 • Dostęp do Internetu
 • Stałe i udokumentowane dochody

Expander nie jest kredytodawcą ani ubezpieczycielem. Klient zawiera umowę bezpośrednią z konkretną instytucją finansową, która współpracuje z firmą Expander. Usługodawca nie oferuje niestety popularnych w Polsce chwilówek bez BIK czy pożyczek bez zaświadczeń o dochodach. Każda oferta skierowana jest bowiem do osób z pozytywną historią kredytową. Firma współpracuje z wiodącymi instytucjami finansowymi w kraju. Oto lista partnerów:

Banki:

 • Alior Bank, mBank, Santander BP, BOŚ Bank, Millenium, mBank Bank Hipoteczny, BNP Paribas, Bank Pocztowy, PKO Bank Polski, Bank Pekao, Santander Leasing, Nest Bank, Neo Bank, ING Bank Śląski, Grupa BPS.

Partnerzy inwestycyjni:

 • AVIVA, MetLife, Plus Bank, Warta, Ipopema, Compensa, Vienna Life, Franklin Templeton Investments

Partnerzy ubezpieczeniowi:

 • Aviva, MetLife, Compensa, Nationale Nederlanden, Concordia Ubezpieczenia, Superpolisa.pl, Aegon, UNIQA, Europa Ubezpieczenia

Pełna lista partnerów finansowych znajduje się na stronie Expander1.

Jak korzystać z pomocy Expandera?

Cała procedura odbywa się online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że klient:

 • Wejdzie na stronę Expander.pl2
 • Skorzysta z zakładek na stronie głównej i wybierze docelowy produkt finansowy
 • Wypełni formularz i wyśle zapytanie o produkt do eksperta Expandera. Może również zadzwonić na infolinię, pod numer: 801 67 00 00 lub 22 295 44 44
 • Poczeka na szybką odpowiedź specjalisty, który zaproponuje najlepsze oferty dopasowane pod jego indywidualne potrzeby

Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe. Expander pobiera wyłącznie prowizję od banku lub instytucji, z której usług skorzysta klient.

Opinie o Expander – nasza recenzja

Współpracę z tą firmą mogą sobie chwalić konsumenci zaciągający kredyt hipoteczny. Kluczowe jest jednak to, aby pamiętać, że jakość oferowanej pomocy zależy od konkretnego agenta i jego doświadczenia. Niestety Expander nie udostępnia możliwości złożenia recenzji ich usług np. na Facebooku. Trudno zatem o obiektywną ocenę tej firmy.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że główną motywacją dla pośrednika jest wynagrodzenie pochodzące od banku. Nie trudno domyślić się, że podpisanie umowy, może oznaczać też mniejsze zainteresowanie pomocą dla klienta. Dlatego tak ważne jest, aby nawet przy udziale pośrednika, mieć podstawową wiedzę finansową o danym produkcie.

Szukając pomocy przy kredycie gotówkowym lub innym produkcie, mamy dostęp do licznych kalkulatorów i baz wiedzy. Tutaj usługi agenta Expander nie muszą być tak niezbędne. Przykładowo to czy stać nas na kredyt sprawdzimy w kalkulatorze zdolności kredytowej.

Czy zatem warto szukać kredytu z Expanderem? To oczywiście zależy od konkretnego produktu i naszej świadomości finansowej. Na pewno usługi agentów są pomocne. Niekiedy jednak część z nich możemy wykonać samodzielnie. Na przykład porównać ze sobą różne oferty.

Zalety i wady firmy Expander

Firma zbiera pozytywne opinie ze względu na:

 • Profesjonalne pośrednictwo finansowe
 • Bogatą ofertę finansową w jednym miejscu: kredyty i pożyczki, ubezpieczenia, inwestycje
 • Rozwiązania dostępne zarówno dla klienta prywatnego, przedsiębiorców, jak i przyszłych franczyzobiorców
 • Usługi oferowane przez Internet, bez obowiązku wychodzenia do placówki (usługi przystosowane na warunki pandemii),
 • Dostępne porównywarki kredytów, kalkulatory inwestycyjne, ubezpieczeniowe i emerytalne
 • Promocje oferowane dla klientów
 • Różne opcje kontaktu z ekspertami: formularz, czat, infolinia lub bezpośrednio w oddziale firmy

Z kolei do wad Expandera należą:

 • Brak oddziałów firmy w mniejszych miejscowościach
 • Konieczność posiadania dobrej historii kredytowej
 • Część usług konsument może wykonać samodzielnie (nie potrzebuje do tego pomocy eksperta).

Expander – kontakt

Pełna nazwa firmy to Expander Advisors Sp. z o.o.

Gdański Business Center ul. Inflancka 4B, bud. C, 6p. 00-189 Warszawa

801 67 00 00 22 295 44 44

 • Infolinia czynna od pon.- pt.: 8-22, sob.- niedz.: 10-18.
 • Czat z konsultantem: od pon.- pt.: 8-22, sob.- niedz.: 10-18

Expander jest firmą, która dostarcza klientom różne usługi finansowe na każdym etapie ich życia. Niewątpliwym plusem platformy jest więc możliwość uzyskania sporej gotówki w krótkim czasie i przy minimum formalności, a także możliwość korzystania z różnych rozwiązań finansowych. Począwszy od kredytów hipotecznych, gotówkowych, konsolidacyjnych, przez instrumenty inwestowania i ubezpieczenia, kończąc na usługach finansowania przedsiębiorstw.

1. https://www.expander.pl/partnerzy/

2. https://www.expander.pl/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.4/5 - (120 votes)
Komentarze (17)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • J
  J

  Jakub

  02.11.2020, 16:08

  Wyróżniający się komentarz

  Polecam Expandera w Warszawie na Prostej. Koszty doradztwa zwróciły się w postaci tańszego kredytu.

  • T
   T

   Tomson

   05.11.2020, 12:01

   Wyróżniający się komentarz

   A dużą prowizję pobierają w expanderze? Ile to jest procent kredytu?

  • M
   M

   Maciek

   14.10.2021, 12:47

   Wyróżniający się komentarz

   Nie pobierają. Przy kredytach prowizję płacą banki, a sam kredyt jest taki sam jak w banku. Nie wiem jak jest przy innych rzeczach typu ubezpieczenia, ale myślę że podobnie.

 • a
  a

  agnieszka

  17.05.2021, 11:57

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam Expandera w Białymstoku. Ja trafiłam na niesłownego i niekompetentnego. Sprawa nie została załatwiona. Musiałam zając się nią sama, co wpłynęło na poniesienie z mojej strony większych kosztów i wydłużony okres oczekiwania na decyzję ze strony banku.
  Nieeee polecam.

  • A
   A

   Adrian

   06.08.2022, 11:45

   Wyróżniający się komentarz

   Witam można prosić o jakieś nazwisko tej niekompetentnej osoby, nie chciałbym powielić błędu.pozdrawia.

 • M
  M

  Marcin

  10.11.2023, 22:26

  Wyróżniający się komentarz

  Expander w Łodzi to porażka. Zastępca dyrektora robi Klientów w bambuko. Wprowadza w błąd, mówiąc że zdolność kredytowa na wnioskowaną kwotę, po czym okazuje się, że kredyt otrzymany na kwotę o ponad 1/5 niższy.

 • M
  M

  Michał

  20.09.2023, 09:42

  Wyróżniający się komentarz

  Fatalna firma, niekompetentni doradcy po dwu tygodniach szkolenia. Pani mówi mi, ze nie mam zdolności kiedy jestem świeżo po rozmowie z bankiem, który dał mi zdolność w połowie taką jak potrzebuję i doradził co mogę zrobić aby niemal o drugą połowę ją podnieść w niedługim czasie. Jestem przed rozmowami z innymi bankami bezpośrednio, które za większą prowizję dają nawet do 100tys więcej. Moja wiedza już teraz jest większa niż tych niby ekspertów. Cała rozmowa trwała może 5 minut, pani nawet nie próbowała posłuchać tego co ja do niej mówiłem, była wręcz lekko arogancka, o pani która umawiała spotkanie, nawet się nie wypowiem (poziom sfrustrowanego urzędnika z lat 90.). Nie traćcie czasu, sami ogarniecie to lepiej, może potrwa to dłużej ale przyniesie wymierny efekt.

 • M
  M

  Marcin

  19.09.2023, 15:26

  Wyróżniający się komentarz

  Odradzam, a wręcz przestrzegam przed EXPANDER OLSZTYN. Wszystko załatwiane mozolnie i finalnie nie z efektem który ustalaliśmy. Nie był to nasz pierwszy kredyt więc byliśmy przyzwyczajeni do wyższych standardów…

 • E
  E

  Expander Olsztyn

  06.09.2023, 13:44

  Wyróżniający się komentarz

  Zdecydowałem się na radykalną opinię ponieważ Expander Olsztyn wydawał się dobrym rozwiązaniem dopóki nie doszło do końcowego etapu. Czas klienta i podawane terminy pracy są fikcją- jedyny warunek wyboru kredytu hipotecznego to szybki czas realizacji który został całkowicie wyssany z palca przez co poniosłem dodatkowe koszty z tym związane. Nie polecam expander Olsztyn opinie

 • A
  A

  Adam

  11.05.2023, 11:41

  Wyróżniający się komentarz

  Mnie chcieli namówić na 2 x większy kredyt hipoteczny żeby inwestować i zarabiać. Kredyt miał być w CHF. Był to rok 2004.
  Tacy z nich doradcy jak z koziej dupy risentache. Ale jak ma być inaczej skoro bank płaci a nie klient. Po moich doświadczeniach lepiej już samemu starać się o kredyt.

 • Ż
  Ż

  Życzliwym okiem

  19.02.2023, 15:21

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam pani Agnieszka Dębowska

 • K
  K

  Krzysztof

  29.12.2022, 16:54

  Wyróżniający się komentarz

  W roku 2007 Expander namówił mnie przeprowadził formalności do uzyskania kredytu hipotecznego w CHF
  Po 15 latach udało mi się ten kredyt sądowo unieważnić z uwagi na zawarte w umowie klauzule a używane.
  Umowa była przygotowana i nadzorowaną przez Expandera.Swiadomienie oszukano.Mam zamiar podać również Expandera do sądu po uprawomocnieniu wyroku kasującego umowę kredytu!
  Czy firma czuje się odpowiedzialna za oszustwo banku ,czy miala świadomość extra przekretu banksterow , który promowała swoim imieniem??

 • M
  M

  Marek

  27.12.2022, 22:20

  Wyróżniający się komentarz

  Stanowczo odradzam Expander Poznań Matejki. Zupełny brak profesjonalizmu, rzetelności i brak szacunku do czasu klienta.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Expander - rozmowa z doradcą
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()