NetCredit – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Bezpłatna karta
Nie
Kwota
100 - 10 000 zł
? dla nowych i powracających klientów
Metoda wypłaty
limit na karcie
Czas wypłaty
od 15 minut
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? Pierwsze 30 dni dla nowego klienta RRSO : 0%
Maks. kolejna pożyczka
10000 zł
Okres spłaty
1 - 12 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 10 000 zł
Godziny pracy w sobotę
08:00-17:00
Okres obowiązywania
nieograniczony
? Umowa na 12 miesięcy (z automatycznym przedłużeniem o kolejne 12 miesięcy)
Promocja
Tak
? pierwsze 30 dni bezpłatnie
Oprocentowanie
0 %
? ,
Wiek pożyczkobiorcy
20 - 70 lat
Prowadzenie konta
Tak
? wymagane posiadanie konta w polskim banku
Prowizja
11%
RRSO
0 %
? Pierwsze 30 dni rrso 0% potem 191,48 %
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Reprezentatywny przykład dla limitu kredytowego w karcie kredytowej oferowanego przez pożyczkodawcę, na rzecz którego Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej kwoty limitu kredytowego 1.000,00 zł: RRSO wynosi 191,48% (obliczone na dzień 14.09.2023); całkowita kwota limitu: 1.000,00 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 0%; całkowity koszt: 1.012,58 zł, w tym: Prowizja 1.012,58 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 360 dni; całkowita kwota do spłaty: 2.012,58 zł

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.0/5

Siedziba firmy

Net Credit sp. z o.o.
Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000
KRS: 0000604185
NIP: 5213800158
REGON: 145874815

Zmiany na rynku pożyczek dotyczą nie tylko młodych firm. Niekiedy dotychczasowi gracze decydują się na zupełnie nowe otwarcie, czego dobrym przykładem jest Net Credit. Firma ta po 11 latach działalności zdecydowała się odejść od tradycyjnych pożyczek na rzecz karty kredytowej. Jak działa ta usługa w wydaniu pozabankowym, jakie są warunki i o jakich korzyściach możemy mówić? Sprawdzamy nową ofertę Net Credit.

Jak wygląda oferta pożyczek w firmie Net Credit?

W czasie gdy firmy pożyczkowe najczęściej proponują swoim klientom krótkoterminowe pożyczki chwilówki, Net Credit znane było z rozwiązania podobnego do kredytów gotówkowych w bankach. Dostępne przez lata pozabankowe pożyczki ratalne zniknęły jednak niedawno z oferty. 2022 rok to dla tej firm czas zmian, poprzez wprowadzenie nowego rozwiązania w postaci pożyczkowej karty kredytowej. To propozycja dla tych, którzy zamiast jednorazowego zastrzyku środków na jeden cel wolą posiadać pomocnicze źródło pieniędzy na różne wydatki.

Zmianie nie uległ jednak charakter firmy Net Credit, która formalnie świadczy usługę pośrednictwa kredytowego. Zbiera ona wniosek o kartę, przeprowadza weryfikację i nadzoruje wypłatę środków. Z kolei umowa zawierana jest z Twincard sp. z o.o., które formalnie udziela pożyczek. To ten podmiot stanowi też instytucję pożyczkową, na której rzecz dokonujemy w późniejszym czasie spłaty wykorzystanych środków na karcie.

Warto dodać, że karta kredytowa Net Credit może być wykorzystywana także do wypłat gotówki, o ile dokonujemy jej przy pomocy czytnika zbliżeniowego. Kartę możemy dodać też do systemu Apple/Android Pay i płacić wygodnie za pomocą naszego smartfona.

Wnioskowanie o pożyczkę w Net Credit krok po kroku

Aby otrzymać kartę kredytową z dostosowanym do potrzeb limitem, należy przejść kilka prostych kroków. Sprawdzamy na stronie internetowej pożyczkodawcy, co konkretnie należy zrobić.

 1. Znajdując się na stronie internetowej netcredit.pl, należy najpierw wybrać za pomocą kalkulatora pożyczkowego wysokość limitu kredytowego. Ustalamy ją za pomocą suwaka.
 2. Nie określamy przy tym terminu spłaty pożyczki, gdyż ta domyślnie odbywa się comiesięcznie. Oddajemy tyle, ile wykorzystaliśmy z ustalonego wyżej limitu.
 3. By zawnioskować, należy wybrać pomarańczowy przycisk „weź” i przejść do wskazania niezbędnych danych. Najpierw rejestrujemy konto użytkownika, które pozwoli nam później monitorować status wniosku, sprawdzać stan wykorzystanych środków i przeprowadzać wygodną spłatę. Do tego należy podać numer telefonu, adres e-mail oraz unikalne hasło.
 4. Po rejestracji konta, wypełniamy kolejne części formularza. Szczególnie przyda nam się pod ręką m.in. dowód osobisty oraz numer konta bankowego wraz z loginem do bankowości elektronicznej.
 5. Następnie przeprowadzamy weryfikację swojej tożsamości. Net Credit udostępnia nam tutaj aż 3 różne rozwiązania dostosowane do indywidualnej wygody. Pierwsze i najszybsze to usługa Blue Media A.S., polegająca na logowaniu się do bankowości elektronicznej w szyfrowany i certyfikowany sposób – bez pobierania przy tym żadnych danych. Kolejne dwa rozwiązania to przelew weryfikacyjny 1 zł dokonywany automatycznie poprzez usługę Blue Media lub ręcznie, w formie tradycyjnego przelewu.
 6. Po pomyślnej weryfikacji podpisujemy wirtualnie umowę pożyczki i dokumenty, które wysłane zostają na adres mailowy. Po ich akceptacji zostaje uruchomiony limit kredytowy na karcie.
 7. Środki na karcie pozostają aktywne od razu po uruchomieniu i można z nich korzystać w wyznaczonym limicie swobodnie.

Warto pamiętać, że poza stroną internetową, wniosek o kartę kredytową złożyć można także telefonicznie. Wystarczy skontaktować się z numerem 22 598 77 99 w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta.

Wymagania stawiane klientom w Net Credit

Zanim złożymy wniosek o kartę kredytową Net Credit, warto zapoznać się z warunkami korzystania z usług tej firmy. Podobnie jak w innych serwisach pozabankowych firm pożyczkowych, pełną listę wymagań możemy poznać po zajrzeniu w zakładkę „FAQ”.

 • Klient Net Credit musi być w wieku od 20 do 70 lat.
 • Konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa.
 • Należy posiadać polskie obywatelstwo i konto w polskim banku.
 • Niezbędne są stałe miesięczne przychody i historia kredytowa.
 • Do wniosku konieczny jest też numer telefonu komórkowego oraz adres mailowy.

Jakie bazy sprawdza firma?

Karta kredytowa w Net Credit to również pożyczka online, co oznacza, że i przed jej udzieleniem przeprowadzana jest weryfikacja w bazach dłużników. Aby sprawdzić pełną listę baz, należy wejść w zakładkę „dokumenty” i sprawdzić „formularz informacyjny Twincard”. To ten podmiot sprawdzi naszą zdolność do uzyskania limitu kredytowego na podstawie informacji o spłacie dotychczasowych zobowiązań w bazach. Jakie rejestry są badane?

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG InfoMonitor.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • ERIF.
 • European Union Credit Bureau.

Wysokość pożyczki, termin spłaty i koszty

Oferta Net Credit różni się w zależności od tego, za którym razem wnioskujemy o otrzymanie limitu kredytowego. Różnice zachodzą w maksymalnej dostępnej kwocie limitu oraz całkowitym koszcie pożyczki.

 • Pierwsza pożyczka – dla nowych klientów
  Za pierwszym razem minimalna wartość pożyczki wynosi standardowe 100 złotych, z kolei kolejne wartości powiększać można co 100 złotych aż do maksymalnego 3000 złotych.
 • Kolejna pożyczka – dla stałych klientów
  Stali klienci Net Credit mogą liczyć na większą kwotę maksymalnego limitu kredytowego na karcie. Ten może wynieść w maksymalnym wymiarze nawet 5000 złotych.
 • Okres obowiązywania umowy pożyczki – Okres obowiązywania umowy dla dowolnej pożyczki udzielonej w Net Credit zawsze domyślnie wynosi 360 dni, czyli 12 miesięcy. Spłata odbywa się comiesięcznie – zwracamy tylko tyle, ile wykorzystaliśmy w wybranym miesięcznym limicie.
 • Koszt pożyczki.
  Nowi klienci Net Credit mogą liczyć na promocyjne warunki spłaty. Pierwsze 30 dni korzystania z limitu jest dla nich całkowicie bezpłatne, co oznacza zwolnienie z wszelkich kosztów, jak prowizja i oprocentowanie. W promocyjnym okresie spłacamy tylko tyle, ile wykorzystaliśmy w pierwszym miesiącu posiadania limitu. Od kolejnego, tzn. 2 miesiąca, obowiązują już standardowe warunki spłaty.

Co w sytuacji niespłacenia pożyczki na czas?

Jednym z podstawowych warunków korzystania z takich produktów jak karta kredytowa Net Credit jest terminowa spłata zobowiązania, co określone zostaje w umowie pożyczki. Wykorzystany limit należy comiesięcznie regulować w określonym terminie, którego przekroczenie skutkować będzie naliczaniem karnych odsetek. Warto zawsze pilnować wyznaczonego terminu spłaty, gdyż nieterminowość generować może w dłuższej perspektywie nadprogramowe koszty.

Minimalna kwota do zapłaty

Warto pamiętać, że poza maksymalną kwotą, jaką wydać możemy miesięcznie w postaci z góry określonego limitu, istnieje jeszcze coś takiego jak minimalna kwota do zapłaty. Jest to miesięczny próg, który musimy przekroczyć w każdym okresie rozliczeniowym, aby Net Credit uznało, że faktycznie korzystamy z karty na określonych warunkach w umowie. Wysokość minimalnej kwoty do zapłaty określana jest proporcjonalnie do wysokości limitu. Jej dokładną wartość poznajemy podczas podpisywania umowy, kiedy to Net Credit przesyła nam dokładny harmonogram spłaty.

Zastrzeganie karty Net Credit

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej karty kredytowej, mogą pojawić się sytuacje, w których konieczne będzie zastrzeżenie karty Net Credit. Jeżeli np. zgubimy lub stracimy portfel w wyniku kradzieży, nie warto zwlekać, ponieważ opisywana firma pożyczkowa posiada aż dwa dedykowane numery telefonu do błyskawicznego kontaktu.

 • 22 598 77 99
  Ta infolinia pozostaje do dyspozycji klientów w godzinach pracy firmy, czyli od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 17:00.
 • 801000000 
  Ta infolinia przewidziana została dla osób, które wolą nie czekać i chcą dokonać zastrzeżenia błyskawicznie. Działa ona przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dane firmy

Firma: Net Credit sp z o.o

Adres: ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa

KRS: 0000401570

NIP: 5272670266

REGON: 145874815

Kapitał zakładowy: 200 000 zł

Dane kontaktowe

Telefon kontaktowy: 22 598 77 99

Zastrzeganie karty: +48 222 092 555

Poczta e-mail: kontakt@netcredit.pl

Godziny pracy biura: poniedziałek-piątek: 8:00-20:00; sobota: 8:00-17:00

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (147 votes)
Opinie o Net Credit (33)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Anonim

  12.08.2022, 19:59

  Wyróżniający się komentarz

  W 2020-2021 łącznie udzielili mi 19 pożyczek. Kwoty 100-5000. Nie miałam żadnych problemów z wnioskami, każdy rozpatrzony pozytywnie, wszystkie spłaty w terminie. Koszty są wyższe niż w zwykłym banku ale najczęściej ma się nóż na gardle, zaciska się zęby i spłaca z górką. Zakończyłam współpracę z powodu braku płynności finansowej, poratowałam się w innym miejscu, tu wszystko spłaciłam i zamknęłam konto. Polecam jeśli ktoś potrzebuje szybkiej gotówki ale tylko jeśli spłaci całość w terminie. Odsetki karne są tak wysokie, że to czyste złodziejstwo tak zdzierać.

 • R
  R

  Roger

  16.10.2022, 02:46

  Wyróżniający się komentarz

  Odradzam komukolwiek. To jest Lichwa. Podam przykład bierzesz np 5000 nawet jak spłacisz wszystko przed okresem rozliczeniowym to i tak musisz zapłacić 16% Od maksymalnej kwoty czyli 800 zł a jak nic nie spłacisz można wpaść w spirale długu będą ci naliczać co miesiąc 800 zł czyli jak nie dasz rady spłacić 3-2 miesiące to leżysz bo potem będziesz spłacał odsetki

  • B
   B

   Bezi

   11.12.2022, 00:25

   Wyróżniający się komentarz

   W takim przypadku najlepszym wyjściem jest spłacenie chociaż połowy by w następnym miesiącu ta kwota prowizji była mniejsza

 • B
  B

  Beata

  07.10.2019, 14:02

  Wyróżniający się komentarz

  Mam komornika więc jestem w BIK a pożyczki u nich biorę. Pierwsza była mała i bez kosztów a teraz to i 3500 mi proponują. Kilka dni przed spłatą wysyłają SMS z przypomnieniem. A, pierwszą pożyczkę dostałam w niedzielę ?

  • P
   P

   Prezydent

   14.09.2022, 20:32

   Wyróżniający się komentarz

   Nie polecam, firma a raczej inteligent bez mózgu zlecił i zmienił funkcjonalność firmy na kartę kredytową którą trzeba opłacać w każdym miesiącu…

 • N
  N

  Nina@

  18.09.2023, 19:29

  Wyróżniający się komentarz

  Ludzie, słuchajcie, czy ktoś z Was został oszukany w firmie centrum kredytowe net grzybowska 87 Warszawa, jest dym na necie, ludzie idą na policję, chcemy składać pozew zbiorowy, adres mają taki sam, wykupuje się polisę, przesyła im wpłatę, nie ma kontaktu, pożyczki, zwrotu wpłaty za polisę, telefon nieaktywny, sprawdźcie fora internetowe, bo tam blokują komentarze. Centrum kredytowe net wystarczy wpisać. Niech ktoś poszkodowany się odezwie, zostawi jakiś namiar do siebie. Jest kilka firmy pod tym adresem. Ludzie stracili po kilka stów, mają nóż na gardle, podobno jakieś zagraniczne powiązania.

 • o
  o

  oszukana

  24.08.2023, 12:36

  Wyróżniający się komentarz

  NIgdy przenigdy nie bierzcie u nich tej karty. Nigdy! to sa oszuści sprawę zgłosiłam do Rzecznika praw konsumenta. To nie jest normalna karta ani pożyczka to lichwa jakim cudem to jest na rynku nie wiem.

 • M
  M

  Mmimix

  22.06.2023, 13:17

  Wyróżniający się komentarz

  Dość słaba obsługa
  Wzięłam 500 zł. Pieniądze nie dotarły. Reklamacja? 30 dni. Zero pomocy, zero propozycji sprawdzenia w czym problem. Zadzwoniłam do Bluemedia, poinformowano mnie, że tylko zleceniodawca może sprawdzić, co się stało z tym przelewem. Netcredit się nie poczuwa. Uważam, że jeśli się bierze grubą kasę za pożyczki to część z tej kwoty można przeznaczyć na obsługę klienta. Nie tylko tego, który nie płaci, bo pewnie jak ktoś im nie odda, to potrafią się tym zająć.

 • E
  E

  Ewa

  05.06.2023, 10:18

  Wyróżniający się komentarz

  Pożyczkę zwielam i nie doszła na konto o co tu chodzi

  • M
   M

   Mmmmaxc

   22.06.2023, 13:21

   Wyróżniający się komentarz

   Mam taką samą sytuację.

 • K
  K

  Krzyś

  03.05.2023, 06:00

  Wyróżniający się komentarz

  Lichwa ze skaczącym rrso nawet do 449%. Omijać z daleka.

 • K
  K

  Kacper

  10.03.2023, 12:45

  Wyróżniający się komentarz

  ODRADZAM! Straszą windykacją jak nienormalni, informacje na stronie są bardzo nieprzejrzyste! POZYTYWNE KOMENTARZE WYSTAWIAJĄ PRACOWNICY

  • N
   N

   Niktważny

   31.03.2023, 13:27

   Wyróżniający się komentarz

   Dokładnie, ja wtopiłam w ich kartę kredytową. Wykorzystałam 2400, wpłaciłam im do tej pory 1800, a oni chcą jeszcze 2800. Banda złodziei.

 • B
  B

  Bogna

  01.08.2022, 08:51

  Wyróżniający się komentarz

  Może i szybko przyznają Jednak bardzo utrudniają jeśli chodzi o zamknięcie współpracy i blokują przez to procesy bankowe. Obsługa nieprzyjemna, zero współpracy. O ile się dodzwonić bo ostatnio to 10 minut wisiałam na telefonie. Zdecydowanie nie polecam

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie