Kredyty gotówkowe – ranking kredytów 2020

Kredyt gotówkowy to tylko z pozoru błaha rzecz. Nietrudno oprzeć się wrażeniu, że jest to transakcja, nad którą warto pochylić nieco uwagi. Gdzie najlepiej i najtaniej starać się o dobrą ofertę kredytową? Z pomocą przyjdzie nasz najnowszy ranking kredytów gotówkowych

Kwota kredytu
Wprowadź cyfrę
Okres spłaty
Wprowadź cyfrę

Na co można wziąć kredyt gotówkowy w banku?

Kredyty gotówkowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Częściowo dlatego, że środki z niego możesz przeznaczyć na dowolny cel oraz własne potrzeby. Oczywiście idealnym patentem byłoby comiesięczne odkładanie określonej kwoty pieniędzy. Jednak od słów do realizacji jeszcze daleka droga – i większość z nas, pomimo dużych chęci nie jest w stanie uzbierać wystarczającej sumy.

Dlatego, by móc spełnić swoje marzenia, zrealizować plany oraz spłacić niespodziewane wydatki – coraz więcej osób decyduje się na kredyt gotówkowy, potocznie nazywany konsumpcyjnym – lub zwykłą pożyczką. Mało kto wie, że aby w tym przypadku wszystko przebiegło zgodnie z planem, przed wyborem produktu bankowego warto zrobić porównanie kredytów gotówkowych. Bo o ile kredyty są świetnym sposobem na urzeczywistnienie marzeń – o tyle niesprawdzone pod kątem RRSO i całkowitych kosztów, mogą zwyczajnie być mało opłacalne.

Kredyt gotówkowy – szybka decyzja i pieniądze w garści!

Choć opiewa na mniejszą kwotę niż kredyt hipoteczny – kredyt gotówkowy generuje po drodze wiele dodatkowych kosztów. Należą do nich:

 • prowizja kredytodawcy– a więc kwota, jaką zapłacisz banku za “pożyczenie” pieniędzy,
 • oprocentowanie nominalne – czyli liczony w skali roku parametr określający, jakie odsetki będziesz musiał zapłacić za zobowiązanie. Nie mogą być większe niż 2-krotność wysokości odsetek ustawowych,
 • dodatkowe opłaty– np. obowiązkowa polisa na życie, ubezpieczenie kredytu, odsetki karne za opóźnienia w spłacie, opłata za udzielenie kredytu.

Korzystając z porównywarki kredytów swoje pierwsze kroki powinieneś skierować ku wskaźnikowi RRSO. Odnosi się on do Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania – a więc zawiera wszelkie powyższe koszty i pokazuje, ile faktycznie zapłacisz za pożyczone pieniądze. Sprawa jest zatem prosta: im niższe RRSO, tym oferta jest korzystniejsza! Istnieją też inne, istotne czynniki, które nasz ranking także uwzględnia.

Najtańszy kredyt gotówkowy – w którym banku? Oto najnowszy ranking!

Scenariusz ubiegania się o kredyt gotówkowy jest bardzo prosty. Nawet niewielkie opóźnienie w spłacie negatywnie wpływa na historię kredytową w BIK – i tym samym utrudnia weryfikację wniosku. Dlatego, osoby z dużymi problemami finansowymi mają znikome szanse na tani kredyt w banku. Pamiętaj jednak, że ostateczna decyzja pożyczkowa należy do banku, który rozpatruje wnioski indywidualnie, biorąc pod uwagę wiele osobistych parametrów.

Które banki oferują obecnie tanie kredyty gotówkowe z atrakcyjnym RRSO – bez obowiązkowego ubezpieczenia, bez prowizji i konieczności korzystania z innych produktów bankowych?

 • Alior Bank
 • Santander Bank Polska
 • PKO BP
 • Citi Handlowy
 • BGŻ BNP Paribas
 • Eurobank
 • T-Mobile Usługi Bankowe

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czyli jaki?

Większość banków wymaga od swoich klientów dokumentów, które dokładnie weryfikują ich dochód. Znacznie prościej jest w przypadku kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Tego typu zobowiązanie możesz zaciągnąć zawsze, wszędzie i o każdej porze – bo udzielane jest całkowicie online – na oświadczenie. Zatem kredytobiorca jedyne, co musi zrobić to wskazać we wniosku wiarygodne źródło dochodu. Nie musi ono pochodzić z tytułu umowy o pracę. Równie dobrze może to być: renta socjalna, umowa zlecenie/o dzieło lub własna działalność gospodarcza.

Do otrzymania pożyczki bez zaświadczeń wystarczy:

 • Skończone 18 lat,
 • Stałe źródło dochodu,
 • Własne konto bankowe, e-mail, telefon komórkowy
 • Dowód osobisty

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń znajduje się głównie w ofercie firm pożyczkowych i kojarzony jest z tzw. szybką chwilówką. Jednak widoczny jest także w niektórych bankach, które dzięki dostępowi do konta konsumenta znają jego historię kredytową, wysokość wynagrodzenia oraz bieżące zobowiązania. A to na ogół wystarcza, by kredytodawca podjął szybką decyzję o pożyczeniu pieniędzy. Co w przypadku nowych konsumentów? Tutaj instytucje bankowe wymagają często historii rachunku klienta, posiadanego w innym banku. A co, jeśli prowadzisz firmę? I w takiej sytuacji możesz skorzystać z takiego źródła finansowania własnej działalności. Dlatego, wbrew pozorom warto rozważyć każdą opcję kredytowania.

Ranking kredytów gotówkowych – podsumowanie

Wybór najlepszego kredytu nie jest łatwą sprawą. Nie wystarczy tylko porównać oprocentowanie, jakie oferują nam banki. Trzeba pamiętać też o innych kosztach, takich jak dodatkowe ubezpieczenie kredytu, prowizja czy w końcu konieczność zakładania rachunku w banku, w którym planujemy wziąć kredyt.