Kredyty gotówkowe – ranking kredytów 2020

Kwota kredytu
Wprowadź cyfrę
Okres spłaty
Wprowadź cyfrę

Kredyt gotówkowy to tylko z pozoru błaha rzecz. Nietrudno oprzeć się wrażeniu, że jest to transakcja, nad którą warto pochylić nieco uwagi. Gdzie najlepiej i najtaniej starać się o dobrą ofertę kredytową? Z pomocą przyjdzie nasz najnowszy ranking kredytów gotówkowych!

Na co można wziąć kredyt gotówkowy w banku?

Zbliża się lato – a co za tym idzie również początek planowania wakacyjnych wojaży. Dla wielu osób jest to więc czas „poluzowania” ograniczeń finansowych i większych wydatków. Oczywiście idealnym patentem byłoby comiesięczne odkładanie określonej kwoty pieniędzy. Jednak od słów do realizacji jeszcze daleka droga – i większości pomimo dużych chęci nie udaje się uzbierać wystarczającej sumy.

Dlatego, by móc spełnić swoje marzenia, zrealizować plany oraz spłacić niespodziewane wydatki – coraz więcej osób decyduje się na wspomniany kredyt gotówkowy, potocznie nazywany konsumpcyjnym – lub zwykłą pożyczką. W praktyce, pożyczone pieniądze mogą zatem zostać przeznaczone na różne cele – zarówno na zakup sprzętu AGD, kupno samochodu, kontynuowanie rehabilitacji, ale równie dobrze na egzotyczny wyjazd. Jednak mało kto wie, że aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, przed wyborem produktu bankowego warto zrobić porównanie kredytów gotówkowych. Bo o ile są świetnym sposobem na urzeczywistnienie marzeń – o tyle niesprawdzone pod kątem RRSO i całkowitych kosztów, mogą zwyczajnie być mało opłacalne.

Kredyt gotówkowy – szybka decyzja i pieniądze w garści!

Choć opiewa na mniejszą kwotę niż kredyt hipoteczny – kredyt gotówkowy generuje po drodze wiele dodatkowych kosztów. Należą do nich:

 • Prowizja kredytodawcy– a więc kwota, jaką zapłacisz banku za “pożyczenie” pieniędzy,
 • Oprocentowanie nominalne– czyli liczony w skali roku parametr określający, jakie odsetki będziesz musiał zapłacić za zobowiązanie. Nie mogą być większe niż 2-krotność wysokości odsetek ustawowych,
 • Dodatkowe opłaty– np. obowiązkowa polisa na życie, ubezpieczenie kredytu, odsetki karne za opóźnienia w spłacie, opłata za udzielenie kredytu.

kredyty gotówkowe

Korzystając z porównywarki kredytów swoje pierwsze kroki powinieneś skierować ku wskaźnikowi RRSO. Odnosi się on do Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania – a więc zawiera wszelkie powyższe koszty i pokazuje, ile faktycznie zapłacisz za pożyczone pieniądze. Sprawa jest zatem prosta: im niższe RRSO, tym oferta jest korzystniejsza! Można więc powiedzieć, że aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, wystarczy sprawdzać RRSO. Istnieją jednak także inne, istotne czynniki które nasz ranking także uwzględnia.

Najtańszy kredyt gotówkowy – w którym banku? Oto najnowszy ranking!

Scenariusz ubiegania się o kredyt gotówkowy jest bardzo prosty. Nawet niewielkie opóźnienie w spłacie przeszłych zobowiązań negatywnie wpływa na historię kredytową w BIK – i tym samym utrudnia weryfikację wniosku. Dlatego od razu jasno wskazać trzeba, że osoby z dużymi problemami finansowymi mają znikome szanse na tani kredyt w banku. Jednak i tak ostateczna decyzja pożyczkowa rozpatrywana jest indywidualnie i zależy od wielu osobistych parametrów.

Które banki oferują obecnie tanie kredyty gotówkowe z atrakcyjnym RRSO – bez obowiązkowego ubezpieczenia, bez prowizji i konieczności korzystania z innych produktów bankowych?

 • Alior Bank
 • Santander Bank Polska
 • PKO BP
 • Citi Handlowy
 • BGŻ BNP Paribas
 • Eurobank
 • T-Mobile Usługi Bankowe

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czyli jaki?

Większość banków wymaga od swoich klientów dokumentów, które dokładnie weryfikują ich dochód. Znacznie prościej jest w przypadku kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Tego typu zobowiązanie możesz zaciągnąć zawsze, wszędzie i o każdej porze – bo udzielane jest całkowicie online– na oświadczenie. Zatem kredytobiorca jedyne, co musi zrobić to wskazać we wniosku wiarygodne źródło dochodu. Nie musi ono pochodzić z tytułu umowy o pracę. Równie dobrze może to być: renta socjalna, umowa zlecenie/o dzieło lub własna działalność gospodarcza.

Do otrzymania pożyczki bez zaświadczeń wystarczy:

 • Skończone 18 lat,
 • Stałe źródło dochodu,
 • Własne konto bankowe, e-mail, telefon komórkowy
 • Dowód osobisty

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń znajduje się głównie w ofercie firm pożyczkowych i kojarzony jest z tzw. szybką chwilówką. Jednak dostępny jest także w niektórych bankach, które dzięki dostępowi do konta konsumenta znają jego historię kredytową, wysokość wynagrodzenia oraz bieżące zobowiązania. A to na ogół wystarcza, by kredytodawca podjął szybką decyzję o pożyczeniu pieniędzy. Co w przypadku nowych konsumentów? Tutaj instytucje bankowe wymagają często historii rachunku klienta, posiadanego w innym banku. A co, jeśli prowadzisz firmę? I w takiej sytuacji możesz skorzystać z takiego źródła finansowania własnej działalności. Dlatego wbrew pozorom warto rozważyć każdą opcję kredytowania.

Ranking kredytów gotówkowych – podsumowanie

Wybór najlepszego kredytu nie jest łatwą sprawą. Nie wystarczy tylko porównać oprocentowania, jakie oferują nam banki. Trzeba pamiętać o innych kosztach, takich jak dodatkowe ubezpieczenie kredytu, prowizja czy w końcu konieczność zakładania rachunku w banku, w którym planujemy wziąć kredyt.