Kredyty Gotówkowe2019-04-17T14:54:07+02:00

Kredyty gotówkowe – ranking ofert kredytów 2019

Kwota kredytu
Wprowadź cyfrę
Okres spłaty
Wprowadź cyfrę

kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy to tylko z pozoru błaha rzecz. Nietrudno oprzeć się wrażeniu, że jest to transakcja, nad którą warto pochylić nieco uwagi. Gdzie najlepiej i najtaniej starać się o dobrą ofertę kredytową? Z pomocą przyjdzie nasz najnowszy ranking kredytów gotówkowych!

Gotówka na dowolny cel

Zbliża się lato – a co za tym idzie również początek planowania wakacyjnych wojaży. Dla wielu osób jest to więc czas „poluzowania” ograniczeń finansowych i większych wydatków. Oczywiście idealnym patentem byłoby comiesięczne odkładanie określonej kwoty pieniędzy. Jednak od słów do realizacji jeszcze daleka droga – i większości pomimo dużych chęci nie udaje się uzbierać wystarczającej sumy.

Dlatego, by móc spełnić swoje marzenia, zrealizować plany oraz spłacić niespodziewane wydatki – coraz więcej osób decyduje się na wspomniany kredyt gotówkowy,potocznie nazywany konsumpcyjnym – lub zwykłą pożyczką. W praktyce, pożyczone pieniądze mogą zatem zostać przeznaczone na różne cele – zarówno na zakup sprzętu AGD, kupno samochodu, kontynuowanie rehabilitacji, ale równie dobrze na egzotyczny wyjazd. Jednak mało kto wie, że aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, przed wyborem produktu bankowego warto zrobić porównanie kredytów gotówkowych. Bo o ile są świetnym sposobem na urzeczywistnienie marzeń – o tyle niesprawdzone pod kątem RRSO i całkowitych kosztów, mogą zwyczajnie być mało opłacalne.

Kredyt gotówkowy – szybka decyzja i pieniądze w garści!

Choć opiewa na mniejszą kwotę niż kredyt hipoteczny – kredyt gotówkowy generuje po drodze wiele dodatkowych kosztów. Należą do nich:

 • Prowizja kredytodawcy– a więc kwota, jaką zapłacisz banku za “pożyczenie” pieniędzy,
 • Oprocentowanie nominalne– czyli liczony w skali roku parametr określający, jakie odsetki będziesz musiał zapłacić za zobowiązanie. Nie mogą być większe niż 2-krotność wysokości odsetek ustawowych,
 • Dodatkowe opłaty– np. obowiązkowa polisa na życie, ubezpieczenie kredytu, odsetki karne za opóźnienia w spłacie, opłata za udzielenie kredytu.

Korzystając z porównywarki kredytów swoje pierwsze kroki powinieneś skierować ku wskaźnikowi RRSO. Odnosi się on do Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania – a więc zawiera wszelkie powyższe koszty i pokazuje, ile faktycznie zapłacisz za pożyczone pieniądze. Sprawa jest zatem prosta: im niższe RRSO, tym oferta jest korzystniejsza!

Najtańszy kredyt gotówkowy – gdzie szukać? Oto najnowszy ranking!

Scenariusz ubiegania się o kredyt gotówkowy jest bardzo prosty. Nawet niewielkie opóźnienie w spłacie przeszłych zobowiązań negatywnie wpływa na historię kredytową w BIK – i tym samym utrudnia weryfikację wniosku. Dlatego, od razu jasno wskazać trzeba, że osoby z dużymi problemami finansowymi mają znikome szanse na kredyt w banku. Jednak i tak ostateczna decyzja pożyczkowa rozpatrywana jest indywidualnie i zależy od wielu osobistych parametrów.

Które banki oferują obecnie tanie kredyty gotówkowe z atrakcyjnym RRSO – bez obowiązkowego ubezpieczenia, bez prowizji i konieczności korzystania z innych produktów bankowych?

 • Alior Bank
 • Santander Bank Polska
 • PKO BP
 • Citi Handlowy
 • BGŻ BNP Paribas
 • Eurobank
 • T-Mobile Usługi Bankowe

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czyli jaki?

Większość banków wymaga od swoich klientów dokumentów, które dokładnie weryfikują ich dochód. Znacznie prościej jest w przypadku kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Tego typu zobowiązanie możesz zaciągnąć zawsze, wszędzie i o każdej porze – bo udzielane jest całkowicie online– na oświadczenie. Zatem kredytobiorca jedyne, co musi zrobić to wskazać we wniosku wiarygodne źródło dochodu. Nie musi ono pochodzić z tytułu umowy o pracę. Równie dobrze może to być: renta socjalna, umowa zlecenie/o dzieło lub własna działalność gospodarcza.

Do otrzymania pożyczki bez zaświadczeń wystarczy:

 • Skończone 18 lat,
 • Stałe źródło dochodu,
 • Własne konto bankowe, e-mail, telefon komórkowy
 • Dowód osobisty

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń znajduje się głównie w ofercie firm pożyczkowych i kojarzony jest z tzw. szybką chwilówką. Jednak dostępny jest także w niektórych bankach, które dzięki dostępowi do konta konsumenta znają jego historię kredytową, wysokość wynagrodzenia oraz bieżące zobowiązania. A to na ogół wystarcza, by kredytodawca podjął szybką decyzję o pożyczeniu pieniędzy. Co w przypadku nowych konsumentów? Tutaj instytucje bankowe wymagają często historii rachunku klienta, posiadanego w innym banku. A co, jeśli prowadzisz firmę? I w takiej sytuacji możesz skorzystać z takiego źródła finansowania własnej działalności. Dlatego wbrew pozorom warto rozważyć każdą opcję kredytowania.

Oceń ten wpis