Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – na czym to polega?

W życiu bywa różnie, a gdy zarówno bank, jak i firmy pożyczkowe odmawiają przyznania potrzebnych pieniędzy, pojawia się pytanie – co dalej. Rozwiązaniem może być zaciągnięcie zobowiązania pod zastaw nieruchomości. Dowiedz się, na czym to polega.

Żaden bank nie udzieli pożyczki czy kredytu osobie, która nie ma zdolności kredytowej. Jeżeli należysz do grona osób, które mają małe szanse na otrzymanie środków z banku, alternatywą są pożyczki pozabankowe.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to rozwiązanie dla osób w kiepskiej sytuacji finansowej. Ponieważ wierzyciel ma możliwość zabezpieczyć się, wpisując się na hipotekę mieszkania czy domu, możesz otrzymać kwotę, jakiej potrzebujesz – nawet do 5 mln zł. Plusem jest także długi okres kredytowania – nawet do 10 lat.

Zarówno negatywna historia kredytowa ujawniona w BIK, jak również egzekucja komornicza nie mają znaczenia! W dalszym ciągu możesz otrzymać pieniądze, których potrzebujesz.Gdzie złożyć wniosek pod hipotekę?

Firma, której ofertą warto się zainteresować to Speed Cash Polska. Działa na rynku od 15 lat i udzieliła tysiące pożyczek firmom, jak i osobom prywatnym. Maksymalna kwota pożyczki to nawet 5 milionów złotych na okres 10 lat. Gotówkę otrzymuje się w 24 godziny od złożenia wniosku. A co najważniejsze, przy niewielkich opłatach i jasnych zasadach. Wniosek o pożyczkę pod hipotekę można złożyć, klikając w ten link.

Złóż wniosek o pożyczkę pod zastaw >>pozyczka pod zastaw gospodarstwa

Pożyczka pod zastaw gospodarstwa rolnego – czyli rolnik szuka gotówki!

Prowadzenie działalności rolniczej to nie tylko zbiór plonów. To także niezwykle intratny interes pod warunkiem, że jest zarządzany z głową. Jednak, jak każda forma rolnictwa – oprócz tego, że przynosi bezcenną satysfakcję to generuje spore nakłady finansowe. Środki przeznaczone na ochronę roślin, kupno paszy, materiałów siewnych, pielęgnacji zwierząt czy samo nabycie maszyn rolniczych to tylko część wydatków, z jakimi musi radzić sobie rolnik. Do tego doliczyć trzeba opłaty ewentualnych napraw sprzętu rolniczego, usług weterynaryjnych i paliwa. Dlatego w sytuacji, gdy saldo na koncie jest niewystarczające – rozwiązaniem są pozabankowe pożyczki dla rolników zaciągane pod zastaw ziemi rolnej lub gruntu.

To przede wszystkim atrakcyjna alternatywa dla kredytów bankowych – bardziej dostępna i szybsza w otrzymaniu. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, które z jakiś powodów nie mają szans na kredytowanie w banku, mogą zdecydować się na pożyczkę pod zastaw ziemi, gdzie zabezpieczeniem będzie działka lub nieruchomość budowlana. Na czym dokładnie polega ten typ zobowiązań? Jak sama nazwa wskazuje – pożyczka pod zastaw oznacza, że rolnik dysponuje majątkiem, którym może zabezpieczyć swój dług. W tym przypadku ustanowienie hipoteki na księdze wieczystej nieruchomości, obejmować będzie działkę pożyczkobiorcy, która jest jego własnością. Taki wpis umożliwia pożyczkodawcy odzyskanie pieniędzy, nawet gdy dłużnik nie spłaci swojego zobowiązania. Dlatego obowiązuje on przez cały okres trwania umowy i stanie się nieważny tylko wtedy, gdy rolnik spłaci całość długu w wyznaczonym terminie.

 Pożyczka dla rolnika – gdzie szukać pomocy?

W pierwszej kolejności, zanim rolnik zdecyduje się na konkretną ofertę pozabankową musi upewnić się, że korzysta z pomocy wiarygodnego pożyczkobiorcy. Ten w przeciwieństwie do banku – nie wymaga zazwyczaj ani zaświadczenia o dochodach, ani oświadczenia o zatrudnieniu czy niezalegania z płatnościami w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Nie sprawdza również historii kredytowej wnioskującego. W takim razie, co jest niezbędne, by uzyskać pożyczkę pod zastaw ziemi rolnej?

 • Akt notarialny własności działki
 •  Numer księgi wieczystej
 • Wypis z rejestru gruntów
 • Zaświadczenie z gminy o warunkach zabudowy
 • Zdjęcia działki
 •  Zabezpieczenie wierzytelności poprzez wpis do IV (obciążenie hipoteczne) lub II działu księgi wieczystej

Które firmy pożyczkowe posiadają aktualnie w swojej ofercie pożyczki dla rolników?

 • Speed Cash – maksymalna kwota zobowiązania to nawet 10 mln zł. Przy większych sumach, pożyczki rozpatrywane są indywidualnie i zależą od klasy ziemi rolnej.

Pożyczka pod zastaw ziemi to już nie kłopot!

Dlaczego warto zdecydować się na pozabankową pożyczkę pod zastaw gruntu?

 • Elastyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla osób zadłużonych i potrzebujących gotówki na spłatę komornika lub mających problem ze zdolnością kredytową (albo chcących ją poprawić),• Wsparcie uzyskane wyłącznie na podstawie oświadczenia o dochodach,
 •  Pożyczki bez sprawdzania klientów w bazach: BIK, BIG, ERIF i KRD,
 • Alternatywa dla kredytów bankowych oraz pożyczek z poręczycielem,
 •  Umowa pożyczki zawarta na okres od 6 do 12 miesięcy z możliwością karencji – czyli wstrzymania lub odłożenia w czasie spłaty zobowiązania,
 • Oferta skierowana nie tylko do rolników, którym zdarza się mieć zatory płatnicze, ale również osób z różnych branż, np. przedsiębiorców, którzy szukają nowych sposobów finansowania,
 •  Brak opłat za rozpatrzenie wniosku,
 •  Decyzja pożyczkowa wysyłana nie dłużej niż w 48 godzin,
 •  Kwoty pożyczki opiewające nawet na kilkanaście milionów złotych

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Sformułowanie „pożyczki pod zastaw nieruchomości” może być mylące – to po prostu pożyczka hipoteczna, której zabezpieczeniem jest nieruchomość. Wierzyciel zabezpiecza swoje roszczenie na hipotece nieruchomości, wpisując się do prowadzonej dla niej księgi wieczystej. Dłużnik, który zaprzestanie spłacać pożyczkę musi liczyć się z tym, że wierzyciel hipoteczny będzie mógł dochodzić zlicytowania lub przejęcia nieruchomości.

Gdy pożyczkę lub kredyt hipoteczny ma udzielić bank, niezbędne jest wykonanie wyceny nieruchomości przez biegłego. Dzięki wycenie specjaliści zatrudnieni w banku są w stanie określić, o jaką kwotę może wnioskować potencjalny klient. Jeżeli pożyczka ma zostać udzielona przez prywatną firmę pożyczkową, to taka wycena najczęściej nie jest konieczna. W efekcie osoba zainteresowana otrzymuje pieniądze praktycznie od ręki, zaś formalności są ograniczone do minimum.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Na co można przeznaczyć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Jeżeli zdecydujesz się na pożyczkę pod zastaw nieruchomości, pożyczkodawca nie będzie wnikał, na co potrzebujesz pieniędzy. Możesz zatem przeznaczyć otrzymaną kwotę na dowolny cel. Przykładowo na zakup innej nieruchomości, na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej czy bieżące potrzeby.

Ponieważ wierzyciel otrzymuje zabezpieczenie w postaci wpisu hipotecznego na nieruchomości, możesz starać się o przyznanie wysokiej kwoty. To główna zaleta takiej pożyczki online. Dodatkowo firmy pożyczkowe nie wymagają od potencjalnych klientów zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach – sprawdzą jedynie dokumenty nieruchomości przed podpisaniem z wnioskodawcą umowy.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości także przez internet

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe przyzwyczaiły klientów do możliwości wnioskowania o pieniądze przez internet. Właśnie dlatego o pożyczkę pod zastaw nieruchomości również można wnioskować online. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo osoba zainteresowana nie musi odwiedzać siedziby firmy – procedura przyznania środków odbywa się przez internet.

Jesteś zainteresowany pożyczką pod zastaw nieruchomości? Zapoznaj się z ofertą firm pożyczkowych i sprawdź, która ma dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę. Przed podpisaniem umowy, upewnij się, że będziesz miał środki na spłatę zobowiązania. W innym przypadku musisz liczyć się, że wierzyciel będzie dążył do odzyskania swoich pieniędzy poprzez np. licytację nieruchomości.

Na co należy uważać zastawiając hipotekę?

Składając wniosek w wyżej wymienionej firmie, masz pewność, że otrzymasz uczciwe warunki i jasne zasady spłaty pożyczki. Jeśli jednak zamierzasz zdecydować się na inną ofertę dostępną na rynku musisz zwrócić uwagę na następujące rzeczy. Po pierwsze, konieczne jest przeczytanie całej umowy, nawet jeśli ma 20 stron. Hipoteka to często praca całego życia, więc nie warto jej tracić przez nieprzeczytanie kilku stron. W innym wypadku pożyczkodawca może wpisać do umowy praktycznie wszystko, a to, co nam powie, nie jest w żaden sposób wiążące.

W mediach można usłyszeć często historie osób, które tracą swoje mieszkania, z powodu nieuczciwego oprocentowania, które jest zawarte w umowie. Całkowity koszt, prowizja i oprocentowanie to coś, co powinno być rzeczą decyzyjną przy staraniu się o kredyt pod zastaw. Następna sprawa to tak zwany „LTV” czyli z angielskiego „Loan To Value”. Tłumacząc na polski jest to „pożyczka do wartości” czyli wskaźnik, który określa w procentach, o jaką pożyczkę możemy się starać, posiadając hipotekę o odpowiedniej wartości. W przypadku gdy LTV wynosi 50%, to posiadając mieszkanie o wartości 200 tysięcy złotych, dostaniemy maksymalną pożyczkę 100 tysięcy złotych.

Autor wpisu: Stanisław

Dodaj komentarz

12 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Gawin 1 września 2019 at 17:50 - Odpowiedz

  Z tego co podajecie to moim zdaniem jedyną sensowną opcją są pożyczki pod zastaw. Np. takie firmy jak Financial home to ugruntowana pozycja na rynku, nie są to chwilówki tylko przecież normalne pożyczki z weryfikacją klienta pod kontem zdolności finansowej. Do tego jasne zasady i mam przerzucie, że przy problemach w którymś momencie spłaty istnieje szansa jakiegoś „pokojowego” rozwiązania problemu.

 2. Małgorzata 22 lipca 2019 at 16:49 - Odpowiedz

  Witam jestem zainteresowana pożyczka pod zastaw

  • Paulina 23 lipca 2019 at 07:09 - Odpowiedz

   W takim razie proszę skorzystać z oferty Speed Cash, nie weryfikują w bazach.

 3. Roksana 5 maja 2019 at 12:29 - Odpowiedz

  Tak sobie myślę, że najlepszym rodzajem pożyczek dla deweloperów są chyba pożyczki pod zastaw, na dobrą sprawę. Bezpieczne, da się szybko spłacić, bo już gdy bank udzieli późniejszej pożyczki to możemy częściowo pozbywać się 1-ego długu, a moim zdaniem takie dzielenie na dwa jest bezpieczne.

 4. Robert 4 maja 2019 at 16:54 - Odpowiedz

  czy mogę zastawić 0,28h działki wraz z domem nie będąc przedsiębiorcą?

 5. Piotr 29 marca 2019 at 08:49 - Odpowiedz

  Chciałby zastawić dom

 6. Ola 20 marca 2019 at 15:17 - Odpowiedz

  A co w sytuacji jak mam mieszkanie w bloku, ale nam akt notarialny i nie ma w ogóle założonej księgi na mieszkanie. Co w takiej sytuacji?

 7. Danuta 18 marca 2019 at 14:48 - Odpowiedz

  Czy da się wziąć kredyt pod zastaw domu co chcemy kupić bądź wyremontować lub zbudować?

 8. Beata 22 listopada 2018 at 14:44 - Odpowiedz

  Witam
  Jak wyglądają koszty pozyczki pod zastaw domu w stanie surowym zamkniętym z oknami

 9. Dorota 4 października 2018 at 08:11 - Odpowiedz

  Ja rowniez jestem zainteresowana pozyczko pod zastaw

  • Stanisław 23 października 2018 at 08:19 - Odpowiedz

   Zapraszam do złożenia wniosku w Speed Cash, wypłacają oni gotówkę w ciągu 48 godzin, bez weryfikacji w bazach.

 10. Paulina 2 października 2018 at 16:39 - Odpowiedz

  Witam jrstem zainteresiwana pozyczka pod zastaw nieruchomosvi