Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – na czym to polega?

W życiu bywa różnie, a gdy zarówno bank, jak i firmy pożyczkowe odmawiają przyznania potrzebnych pieniędzy, pojawia się pytanie, co dalej. Rozwiązaniem może być zaciągnięcie zobowiązania pod zastaw nieruchomości. Dowiedz się, na czym to polega.

Żaden bank nie udzieli pożyczki czy kredytu osobie, która nie ma zdolności kredytowej. Wśród osób ubiegających się o dodatkowe środki są jednak także osoby, które dobrze zarabiają, ale nie mogą pochwalić się pozytywną historią kredytową. Jeżeli należysz do ich grona, masz małe szanse, aby otrzymać środki z banku. Co w takiej sytuacji?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to rozwiązanie dla osób również w Twojej sytuacji. Ponieważ wierzyciel ma możliwość zabezpieczyć się, wpisując się na hipotekę mieszkania czy domu, możesz otrzymać kwotę, jakiej potrzebujesz – nawet do 5 mln zł. Plusem jest także długi okres kredytowania – nawet do 10 lat.

Zarówno negatywna historia kredytowa ujawniona w BIK, jak również egzekucja komornicza nie mają znaczenia – w dalszym ciągu możesz otrzymać pieniądze, których potrzebujesz.

Gdzie złożyć wniosek pod hipotekę?

Firma, której ofertą warto się zainteresować to Speed Cash Polska. Działa na rynku od 15 lat i udzieliła tysiące pożyczek firmom, jak i osobom prywatnym. Maksymalna kwota pożyczki to nawet 5 milionów złotych na okres 10 lat. Gotówkę otrzymuje się w 24 godziny od złożenia wniosku. A co najważniejsze, przy niewielkich opłatach i jasnych zasadach. Wniosek o pożyczkę pod hipotekę można złożyć, klikając w ten link.

ZŁÓŻ WNIOSEK O POŻYCZKĘ POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI >>

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Sformułowanie „pożyczki pod zastaw nieruchomości” może być mylące – to po prostu pożyczka hipoteczna, czyli taka, której zabezpieczeniem jest nieruchomość. Wierzyciel zabezpiecza swoje roszczenie na hipotece nieruchomości, wpisując się do prowadzonej dla niej księgi wieczystej. Dłużnik, który zaprzestanie spłacać pożyczkę, musi liczyć się z tym, że wierzyciel hipoteczny będzie mógł dochodzić zlicytowania lub przejęcia nieruchomości.

Gdy pożyczkę lub kredyt hipoteczny ma udzielić bank, niezbędne jest wykonanie wyceny nieruchomości przez biegłego. Dzięki wycenie specjaliści zatrudnieni w banku są w stanie określić, o jaką kwotę może wnioskować potencjalny klient. Jeżeli pożyczka ma zostać udzielona przez prywatną firmę pożyczkową, to taka wycena najczęściej nie jest konieczna. W efekcie osoba zainteresowana otrzymuje pieniądze praktycznie od ręki, zaś formalności są ograniczone do minimum.

Pożyczki pod zastaw nieruchomościNa co można przeznaczyć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Jeżeli zdecydujesz się na pożyczkę pod zastaw nieruchomości, pożyczkodawca nie będzie wnikał, na co potrzebujesz pieniędzy. Możesz zatem przeznaczyć otrzymaną kwotę na dowolny cel, np. na zakup innej nieruchomości, na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej czy bieżące potrzeby.

Ponieważ wierzyciel otrzymuje zabezpieczenie w postaci wpisu hipotecznego na nieruchomości, możesz starać się o przyznanie wysokiej kwoty. To główna zaleta takiej pożyczki online. Dodatkowo firmy pożyczkowe nie wymagają od potencjalnych klientów zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach – sprawdzą jedynie dokumenty nieruchomości przed podpisaniem z wnioskodawcą umowy.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości także przez internet

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe przyzwyczaiły klientów do możliwości wnioskowania o pieniądze przez internet. Właśnie dlatego o pożyczkę pod zastaw nieruchomości również można wnioskować online. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo osoba zainteresowana nie musi odwiedzać siedziby firmy – procedura przyznania środków odbywa się przez internet.

Jesteś zainteresowany pożyczką pod zastaw nieruchomości? Zapoznaj się z ofertą firm pożyczkowych i sprawdź, która ma dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę. Przed podpisaniem umowy, upewnij się, że będziesz miał środki na spłatę zobowiązania. W innym przypadku musisz liczyć się, że wierzyciel będzie dążył do odzyskania swoich pieniędzy poprzez np. licytację nieruchomości.

Na co należy uważać zastawiając hipotekę?

Składając wniosek w wyżej wymienionej firmie, masz pewność, że otrzymasz uczciwe warunki i jasne zasady spłaty pożyczki. Jeśli jednak zamierzasz zdecydować się na inną ofertę dostępną na rynku musisz zwrócić uwagę na następujące rzeczy. Po pierwsze, konieczne jest przeczytanie całej umowy, nawet jeśli ma 20 stron. Hipoteka to często praca całego życia, więc nie warto jej tracić przez nieprzeczytanie kilku stron. W innym wypadku pożyczkodawca może wpisać do umowy praktycznie wszystko, a to, co nam powie, nie jest w żaden sposób wiążące.

W mediach można usłyszeć często historie osób, które tracą swoje mieszkania, z powodu nieuczciwego oprocentowania, które jest zawarte w umowie. Całkowity koszt, prowizja i oprocentowanie to coś, co powinno być rzeczą decyzyjną przy staraniu się o kredyt pod zastaw. Następna sprawa to tak zwany “LTV” czyli z angielskiego “Loan To Value”. Tłumacząc na polski jest to “pożyczka do wartości” czyli wskaźnik, który określa w procentach, o jaką pożyczkę możemy się starać, posiadając hipotekę o odpowiedniej wartości. W przypadku gdy LTV wynosi 50%, to posiadając mieszkanie o wartości 200 tysięcy złotych, dostaniemy maksymalną pożyczkę 100 tysięcy złotych.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości
3.4 (68.24%) 34 głos[ów]
2019-02-26T11:04:48+01:0011.04.2018|Rodzaje pożyczek|

6 komentarzy

 1. Paulina 2 października 2018 at 16:39 - Odpowiedz

  Witam jrstem zainteresiwana pozyczka pod zastaw nieruchomosvi

 2. Dorota 4 października 2018 at 08:11 - Odpowiedz

  Ja rowniez jestem zainteresowana pozyczko pod zastaw

  • Stanisław 23 października 2018 at 08:19 - Odpowiedz

   Zapraszam do złożenia wniosku w Speed Cash, wypłacają oni gotówkę w ciągu 48 godzin, bez weryfikacji w bazach.

 3. Beata 22 listopada 2018 at 14:44 - Odpowiedz

  Witam
  Jak wyglądają koszty pozyczki pod zastaw domu w stanie surowym zamkniętym z oknami

 4. Danuta 18 marca 2019 at 14:48 - Odpowiedz

  Czy da się wziąć kredyt pod zastaw domu co chcemy kupić bądź wyremontować lub zbudować?

 5. Ola 20 marca 2019 at 15:17 - Odpowiedz

  A co w sytuacji jak mam mieszkanie w bloku, ale nam akt notarialny i nie ma w ogóle założonej księgi na mieszkanie. Co w takiej sytuacji?

Dodaj komentarz