Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – na czym to polega?

W życiu bywa różnie, a gdy zarówno bank, jak i firmy pożyczkowe odmawiają przyznania potrzebnych pieniędzy pojawia się pytanie – co dalej. Rozwiązaniem może być zaciągnięcie zobowiązania pod zastaw nieruchomości. Dowiedz się, na czym to polega.

Żaden bank nie udzieli pożyczki czy kredytu osobie, która nie ma zdolności kredytowej. Jeżeli należysz do grona osób, które mają małe szanse na otrzymanie środków z banku, alternatywą są pożyczki pozabankowe.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to rozwiązanie dla osób w kiepskiej sytuacji finansowej. Dzięki temu, że wierzyciel ma możliwość zabezpieczyć się wpisując się na hipotekę mieszkania czy domu, możesz wnioskować o bardzo wysoką kwotę – nawet do 5 mln zł. Plusem takiego rozwiązania jest także długi okres kredytowania do 10 lat.

Zarówno negatywna historia kredytowa ujawniona w BIK, jak również egzekucja komornicza nie mają znaczenia. W dalszym ciągu możesz otrzymać pieniądze, których potrzebujesz.


Gdzie złożyć wniosek pod hipotekę?

Ciekawą firmą o interesującej ofercie jest Speed Cash Polska. Działa na rynku od 15 lat i udzieliła już tysiące pożyczek firmom, jak i osobom prywatnym. Maksymalna kwota pożyczki o jaką można wnioskować to nawet 5 mln zł na okres 10 lat. Gotówkę otrzymasz w 24 godziny od złożenia wniosku przy niewielkich opłatach i jasnych zasadach. Wniosek o pożyczkę pod hipotekę złożysz, klikając w ten link.

Złóż wniosek o pożyczkę pod zastaw >>

Pożyczka pod zastaw gospodarstwa rolnego – czyli rolnik szuka gotówki!

Prowadzenie działalności rolniczej to nie tylko zbiór plonów. To także niezwykle intratny interes pod warunkiem, że jest zarządzany z głową. Jednak, jak każda forma rolnictwa – oprócz tego, że przynosi bezcenną satysfakcję to generuje spore nakłady finansowe. Środki przeznaczone na ochronę roślin, kupno paszy, materiałów siewnych, pielęgnacji zwierząt czy samo nabycie maszyn rolniczych to tylko część wydatków, z jakimi musi radzić sobie rolnik. Do tego doliczyć trzeba opłaty ewentualnych napraw sprzętu rolniczego, usług weterynaryjnych i paliwa. Dlatego w sytuacji, gdy saldo na koncie jest niewystarczające – rozwiązaniem są pozabankowe pożyczki dla rolników zaciągane pod zastaw ziemi rolnej lub gruntu.

Pożyczki online to atrakcyjna alternatywa dla kredytów bankowych – bardziej dostępna i szybsza w otrzymaniu. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, które z jakiś powodów nie mają szans na kredytowanie w banku, mogą zdecydować się na pożyczkę pod zastaw ziemi, gdzie zabezpieczeniem będzie działka lub nieruchomość budowlana. Na czym dokładnie polega ten typ zobowiązań? Jak sama nazwa wskazuje – pożyczka pod zastaw oznacza, że rolnik dysponuje majątkiem, którym może zabezpieczyć swój dług. W tym przypadku ustanowienie hipoteki na księdze wieczystej nieruchomości, obejmować będzie działkę pożyczkobiorcy, która jest jego własnością. Taki wpis umożliwia pożyczkodawcy odzyskanie pieniędzy, nawet gdy dłużnik nie spłaci swojego zobowiązania. Dlatego obowiązuje on przez cały okres trwania umowy i stanie się nieważny tylko wtedy, gdy rolnik spłaci całość długu w wyznaczonym terminie.

 Pożyczka dla rolnika – gdzie szukać pomocy?

W pierwszej kolejności, zanim rolnik zdecyduje się na konkretną ofertę pozabankową musi upewnić się, że korzysta z pomocy wiarygodnego pożyczkobiorcy. Ten w przeciwieństwie do banku – nie wymaga zazwyczaj ani zaświadczenia o dochodach, ani oświadczenia o zatrudnieniu czy niezalegania z płatnościami w ZUS i US. Nie sprawdza również historii kredytowej wnioskującego. W takim razie, co jest niezbędne, by uzyskać pożyczkę pod zastaw ziemi rolnej?

 • Akt notarialny własności działki
 •  Numer księgi wieczystej
 • Wypis z rejestru gruntów
 • Zaświadczenie z gminy o warunkach zabudowy
 • Zdjęcia działki
 • Zabezpieczenie wierzytelności poprzez wpis do IV (obciążenie hipoteczne) lub II działu księgi wieczystej

Które firmy pożyczkowe posiadają aktualnie w swojej ofercie pożyczki dla rolników?

 • Speed Cash – maksymalna kwota zobowiązania to nawet 10 mln zł. Przy większych sumach, pożyczki rozpatrywane są indywidualnie i zależą od klasy ziemi rolnej.

Pożyczka pod zastaw ziemi to już nie kłopot!

Dlaczego warto zdecydować się na pozabankową pożyczkę pod zastaw gruntu?

 • Elastyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla zadłużonych, ze złą historią kredytową (albo chcących ją poprawić) oraz osób potrzebujących gotówki na spłatę komornika,
 • Pieniądze na oświadczenie o dochodach,
 • Pożyczki bez sprawdzania klientów w bazach: BIK, BIG, ERIF i KRD,
 • Alternatywa dla kredytów bankowych oraz pożyczek z poręczycielem,
 • Umowa pożyczki zawarta na okres od 6 do 12 miesięcy z możliwością karencji (wstrzymania lub odłożenia w czasie spłaty zobowiązania),
 • Oferta skierowana do rolników, ale i osób z różnych branż, np. przedsiębiorców, którzy szukają nowych sposobów finansowania,
 • Brak opłat za rozpatrzenie wniosku,
 • Decyzja pożyczkowa wysyłana nie dłużej niż w ciągu 48 godzin,
 • Kwoty pożyczki opiewają na kwoty sięgające kilkunastu milionów złotych.

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Dla niektórych, sformułowanie „pożyczki pod zastaw nieruchomości” może być mylące. Jest to po prostu pożyczka hipoteczna, której zabezpieczeniem jest nieruchomość. Wierzyciel zabezpiecza swoje roszczenie na hipotece nieruchomości, wpisując się do księgi wieczystej. Dlatego, jeśli dłużnik przestanie spłacać pożyczkę musi liczyć się z tym, że wierzyciel hipoteczny może zlicytować lub przejąć nieruchomość.

Gdy pożyczkę lub kredyt hipoteczny udziela bank, niezbędne jest wykonanie wyceny nieruchomości przez biegłego. Dzięki takiej wycenie specjaliści zatrudnieni w banku określają, o jaką kwotę może zawnioskować potencjalny klient. Jeśli pożyczka ma zostać udzielona przez prywatną firmę pożyczkową, to taka wycena nie jest konieczna. W efekcie czego, osoba zainteresowana otrzymuje pieniądze praktycznie od ręki, a wszelkie formalności ograniczone są do minimum.

Na co można przeznaczyć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Jeżeli zdecydujesz się na pożyczkę pod zastaw nieruchomości, pożyczkodawca nie będzie wnikał, na co potrzebujesz pieniędzy. Możesz zatem przeznaczyć otrzymaną kwotę na dowolny cel. Przykładowo, na zakup innej nieruchomości, rozwój prowadzonej działalności gospodarczej czy bieżące potrzeby.

W momencie, gdy wierzyciel otrzymuje zabezpieczenie w postaci wpisu hipotecznego na nieruchomości, możesz starać się o przyznanie wysokiej kwoty. To główna zaleta takiej pożyczki online. Dodatkowo firmy pożyczkowe nie wymagają od potencjalnych klientów zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach – przed podpisaniem z wnioskodawcą umowy sprawdzają jedynie dokumenty tyczące się nieruchomości.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości także przez internet

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe przyzwyczaiły klientów do możliwości wnioskowania o pieniądze przez internet. Właśnie dlatego o pożyczkę pod zastaw nieruchomości również zawnioskujesz online. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba odwiedzać siedziby firmy i gotówkę otrzymujesz bezpośrednio na konto.

Jesteś zainteresowany pożyczką pod zastaw nieruchomości? Zapoznaj się z ofertą firm pożyczkowych i sprawdź, która przygotowała dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę. Przed podpisaniem umowy upewnij się tylko, że będziesz miał środki na spłatę zobowiązania. W innym przypadku wierzyciel zrobi wszystko, by odzyskać pożyczone pieniądze poprzez np. licytację nieruchomości.

Na co należy uważać zastawiając hipotekę?

Składając wniosek w firmach obecnych w rankingach Czerwonej-Skarbonki masz pewność, że otrzymasz uczciwe warunki i jasne zasady spłaty pożyczki. Jeśli, jednak zamierzasz zdecydować się na inną ofertę dostępną na rynku musisz zwrócić uwagę na następujące parametry. Po pierwsze, konieczne przeczytaj całość umowy, nawet jeśli jest to plik kilkudziesięciu stron. Hipoteka to często zobowiązanie na całe życie, o które musimy dbać. W przeciwnym razie pożyczkodawca może wpisać do umowy praktycznie wszystko, a to, co wypowie słownie w żaden sposób nie jest wiążące.

W mediach często słyszymy historie osób, które tracą swoje mieszkania z powodu nieuczciwego oprocentowania. Całkowity koszt, prowizja i oprocentowanie to czynniki będące rzeczą decyzyjną przy staraniu się o kredyt pod zastaw. Następna sprawa to tzw. LTV, czyli z angielskiego „Loan To Value”. Jest to inaczej „pożyczka do wartości”, czyli wskaźnik, który określa w procentach, o jaką pożyczkę możemy się starać posiadając hipotekę o odpowiedniej wartości. W przypadku gdy LTV wynosi 50%, a mieszkanie ma wartość 200 tys. zł to otrzymamy pożyczkę na wysokość 100 tys. zł.

Komentarze (15)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Jakub
  Jakub
  07.03.2020, 15:07

  ... i tutaj chciałbym powiedzieć, że pomoc jest bardzo trudna do uzyskania wręcz niemożliwa jeżeli chcecie uzyskać jakąkolwiek kwote zabezpieczając się na gruncie poza dużymi miastami. Szkoda.

  • Komentarz od AP
   AP
   17.03.2020, 19:59

   Nie jest to prawda, dostałam finansowanie w Capital Direct. Zabezpieczeniem był grunt po Mińskiem Maz.

 • Komentarz od Gawin
  Gawin
  01.09.2019, 17:50

  Z tego co podajecie to moim zdaniem jedyną sensowną opcją są pożyczki pod zastaw. Np. takie firmy jak Financial home to ugruntowana pozycja na rynku, nie są to chwilówki tylko przecież normalne pożyczki z weryfikacją klienta pod kontem zdolności finansowej. Do tego jasne zasady i mam przerzucie, że przy problemach w którymś momencie spłaty istnieje szansa jakiegoś "pokojowego" rozwiązania problemu.

 • Komentarz od Małgorzata
  Małgorzata
  22.07.2019, 16:49

  Witam jestem zainteresowana pożyczka pod zastaw

  • Komentarz od Paulina
   Paulina
   23.07.2019, 07:09

   W takim razie proszę skorzystać z oferty Speed Cash, nie weryfikują w bazach.

 • Komentarz od Roksana
  Roksana
  05.05.2019, 12:29

  Tak sobie myślę, że najlepszym rodzajem pożyczek dla deweloperów są chyba pożyczki pod zastaw, na dobrą sprawę. Bezpieczne, da się szybko spłacić, bo już gdy bank udzieli późniejszej pożyczki to możemy częściowo pozbywać się 1-ego długu, a moim zdaniem takie dzielenie na dwa jest bezpieczne.

 • Komentarz od Robert
  Robert
  04.05.2019, 16:54

  czy mogę zastawić 0,28h działki wraz z domem nie będąc przedsiębiorcą?

 • Komentarz od Piotr
  Piotr
  29.03.2019, 08:49

  Chciałby zastawić dom

 • Komentarz od Ola
  Ola
  20.03.2019, 15:17

  A co w sytuacji jak mam mieszkanie w bloku, ale nam akt notarialny i nie ma w ogóle założonej księgi na mieszkanie. Co w takiej sytuacji?

 • Komentarz od Danuta
  Danuta
  18.03.2019, 14:48

  Czy da się wziąć kredyt pod zastaw domu co chcemy kupić bądź wyremontować lub zbudować?

 • Komentarz od Beata
  Beata
  22.11.2018, 14:44

  Witam Jak wyglądają koszty pozyczki pod zastaw domu w stanie surowym zamkniętym z oknami

  • Komentarz od Malgorzata
   Malgorzata
   01.04.2020, 22:04

   Czy jest możliwość otrzymania kredytu pod zastaw jeśli, jestem współwłaścicielem mieszkania.Po rozwodzie jestem.Ex mąż jest drugim współwlaścicielem. Czy jest potrzebna do tego jego zgoda?

 • Komentarz od Dorota
  Dorota
  04.10.2018, 08:11

  Ja rowniez jestem zainteresowana pozyczko pod zastaw

  • Komentarz od Stanisław
   Stanisław
   23.10.2018, 08:19

   Zapraszam do złożenia wniosku w Speed Cash, wypłacają oni gotówkę w ciągu 48 godzin, bez weryfikacji w bazach.

Podobne artykuły
Vindix
03.04.2020
Vindix wzywa do zapłaty długu? Zobacz, jak się bronić!
Vindix – co to jest? Vindix jako firma windykacyjna skupia się przede wszystkim na zakupach portfeli wierzytelności na własny rachunek. Dlatego też, jak możemy przeczytać na stronie firmowej Vindix, spółka oferuje kompleksowe usługi windykacyjne na każdym etapie prowadzenia postępowania. Do usług znajdujących się w portfolio Vindix zalicza się także budowa strategii windykacyjnej, wycena wierzytelności oraz […]
02.04.2020
BEST – czym się zajmuje i jak traktuje dłużników?
BEST – co to za firma? BEST S.A. to jeden z największych podmiotów windykacyjnych, działających na polskim rynku. Firma założona została w 1994 roku i początkowo funkcjonowała pod nazwą BEST Przedsiębiorstwo Handlowe S.A. Zajmowała się wówczas sprzedażą ratalną i doradztwem w zakresie pośrednictwa kredytowego. W 2002 roku firma BEST przeszła zmiany reorganizacyjne, których pokłosiem było […]
Ranking chwilówek
02.04.2020
Ranking chwilówek – kwiecień 2020. Najlepsze pożyczki online
Pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów jako wygodne i szybko dostępne źródło wsparcia finansowego. Poszukując najlepszej oferty, warto skorzystać z zestawień gromadzących tylko te, które zasługują na zaufanie konsumenta. Przedstawiamy nasz najnowszy ranking chwilówek, który pozwoli szybko znaleźć bezpieczne pożyczki. Ranking chwilówek – kwiecień 2020 Chwilówki online cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów na przestrzeni […]
02.04.2020
Arvato do mnie wydzwania. Co robić?
Arvato – co to za firma? Arvato Financial Solutions to międzynarodowa firma windykacyjna świadcząca m.in. takie usługi jak monitoring płatności, windykacja należności, skup wierzytelności czy globalna platforma windykacyjna. Polski oddział firmy mieści się w Poznaniu. Arvato Polska obsługuje m.in. klientów z sektora finansowego, w tym tak znanych pożyczkodawców jak Hapipożyczki, MoneyMan czy Vivus. Podmiot ten […]
Ranking pożyczek ratalnych: luty 2020. Najlepsze pożyczki na raty
02.04.2020
Ranking pożyczek ratalnych: kwiecień 2020. Najlepsze pożyczki na raty
Legitymując się dowodem osobistym i spełniając niewygórowane kryteria, można otrzymać pozabankowe pożyczki na raty. Są to pożyczki długoterminowe, gdyż suma do spłaty zostaje rozłożona na dłuższy czas. To atrakcyjna alternatywa dla kredytów bankowych. Brak wystarczającej gotówki na większe wydatki to nie koniec świata. Jak widać, pozabankowe pożyczki ratalne na kwiecień nie kosztują tak wiele, jak przed […]
pozyczki prywatne
01.04.2020
Pożyczki prywatne – czy pożyczka prywatna jest bezpieczna? Opinie
Poza kredytami udzielanymi przez banki oraz pożyczkami, w których specjalizują się profesjonalne firmy pozabankowe, leży mroczne królestwo pożyczek prywatnych. Czym charakteryzuje się ten typ finansowania? I najważniejsze – czy pożyczki prywatne są bezpieczne? Przemierzając miasto, możemy natknąć się na karteczki z napisem „prywatne pożyczki od ręki” na tablicach ogłoszeń. Otwierając lokalną gazetę, często ujrzymy dużą […]