Lista ostrzeżeń Czerwona Skarbonka

Lista ostrzeżeń przed firmami, które wyłudzają dane, zdjęcia dowodu osobistego lub przedpłaty.

Firmy, które zostały przedstawione poniżej, nie zajmują się udzielaniem pożyczek. Ich metodą zarobku jest wyłudzanie przedpłat, zdjęć dowodu osobistego lub innych danych prywatnych. Wszystkie osoby, które zostały oszukane przez firmy znajdujące się na naszej liście, zapraszamy do kontaktu z UOKiK w celu złożenia zawiadomienia.


Jeśli mamy sprawdzić jakieś witryny – prosimy o dodanie ich w komentarzu lub wysłanie zgłoszenia na zgloszenia@czerwona-skarbonka.pl. Dzięki temu unikną Państwo straty pieniędzy oraz stresu.


Jeśli szukasz firm, które faktycznie udzielają pożyczek bez wyłudzania przedpłat lub danych osobowych, sprawdź nasz ranking chwilówek i ranking pożyczek ratalnych. Wszystkie te firmy sprawdzaliśmy na sobie.

Zestawienie będzie aktualizowana na bieżąco:

Lista firm, na które trzeba uważać:

 • XULOCK sp. z o.o. sp. k (NIP: 7252200707) –  Kancelaria Kredytowa “MONEY” Korneliusz Zagórski– firma, która za możliwość złożenia wniosku na swojej stronie wymaga wysłania SMS za 30 złotych. Po wysłaniu nie otrzymujemy żadnych informacji o pożyczce. W decyzji (Decyzja nr RWR-10/2020) UOKiK stwierdził stosowanie przez firmę praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Lista domen należących do spółki:
  • dampozyczke.pl
  • finansowapomoc.net
  • Pozyczki-prywatne.com
 • NET MEDIA SERWIS SP. Z O.O. (NEW MEDIA SERWIS, NIP: 7822665396) – pośrednik który wprowadza w błąd klienta zachęcając do wysłania płatnego SMS lub zadzwonienia na płatną infolinię. W regulaminie na jednej ze stron znajdziemy punkt: „Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że zdjęcia, nagrania jak i opisy obsługujących rozmowy SMS oraz połączenia telefoniczne, które zamieszczone są na stronie, reklamach serwisu, jak i podczas prowadzonej rozmowy mogą być nieprawdziwe. Ponadto treść prowadzonych rozmów nie ma charakteru wiążącego.” Koszt takiej usługi to 7,69 zł brutto za minutę połączenia.
 • Ascanet Group Patryk Balicki, NIP: 7773345118 i serwisy wskazujące ten podmiot jako administratora stosujące praktyki noszące znamiona missellingu:
  • Concash.pl – pośrednik, który pobierał opłatę 7,69 za minutę połączenia z biurem obsługi klienta. Przeprowadzenie rozmowy jest konieczne do złożenia wniosku. Aktualnie formularz na stronie przekierowuje do serwisu ->
  • wygodnepozyczki[.]pl, który działa na zasadzie giełdy ogłoszeń. Według regulaminu na stronie użytkownik, składając formularz o pożyczkę, otrzymuje decyzję, która „nie jest decyzją otrzymania pożyczki, a jedynie zgodą na skorzystanie z usług Serwisu, w szczególności na zamieszczenie Ogłoszenia.„. Aby zamieścić ogłoszenie, użytkownik musi dokonać wcześniej opłaty w wysokości 79 zł.
  • na podobnej zasadzie działa też strona gotowkowe-pozyczki[.]pl należąca do Ascanet
 • Kredyty-Leasingi Bartosz Szumiński Strzegom (NIP: 884-22-90-379, REGON: 385269710, ul. Parkowa 1/1, 58-150 Strzegom) – firma wyłudzająca przedpłaty (zgłoszone przez czytelników). Po opłaceniu prowizji kontakt z firmą urywa się.
 • creditron.org, cashbro.net – pośrednik pożyczkowy, który po podaniu danych z karty pobiera 19,99 euro co 15 dni. Po wypełnieniu danych nie oferuje nic oprócz rankingu pożyczek, który jest dostępny na każdej innej porównywarce. Według regulaminu firma dalej wymaga przedpłaty za usługi, które normalnie są darmowe: „Operator świadczy wszystkie usługi na zasadzie 100% przedpłaty. Podczas rejestracji w Serwisie użytkownik musi wpłacić 100% zaliczki.
 • oferta.org.pl (na Facebooku „Całodobowa pomoc finansowa„), tel. „537 766 609” – firma wyłudzająca 300 złotych pod pozorem oferowania pożyczek.
 • TNN Finance – to niewielka instytucja płatnicza z siedzibą w Sosnowcu, która jest właścicielem serwisu wymiany walut kantoronline.pl (strona aktualnie nie działa). Firma trafiła pod lupę KNF wz. z rażącym naruszeniem warunków do prowadzenia działalności o charakterze małej instytucji płatniczej oraz obowiązków związanych z prowadzeniem tej działalności.
 • FIRMA USŁUGOWO HANDLOWA KRYSTIAN KOMOTAJTYS (NIP: 7352514003) – wyłudza przedpłaty pod pozorem udzielania pożyczek. Firma nie widnieje w Rejestrze Pośredników Kredytowych prowadzonym przez KNF.
 • Kviku.com – firma pobiera pieniądze z karty pod pozorem wniosku pożyczkowego. W rzeczywistości nie udziela pożyczek.
 • pozyczka.help – umowa pożyczki niezgodna z ustawą o kredycie konsumenckim. Pod pozorem oferowania bezpłatnych pożyczek firma pozyskuje dane osobowe klientów na rzecz spółki OS Pomoc Prawna sp. z o.o.
 • kurcz-pozyczka.com – brak danych firmy na stronie, brak wzoru umowy, brak polityki prywatności
 • orange-finansow-polska[.]net strona zgłoszona przez użytkowników. Serwis wyłudza dane i wymaga wykonania przelewu na wysoką kwotę (np. 570 zł) przed uzyskaniem pożyczki. Na stronie znajdziemy regulamin, który kieruje do innej strony: finantous[.]com. Obie strony są dynamicznie tłumaczone na język polski, co powinno wzbudzić czujność użytkowników, co do ich wiarygodności.
 • makura-usluga[.]com – strona zgłoszona przez użytkowników. W formularzu wniosku o pożyczkę brakuje informacji komu powierzane są nasze dane, brakuje też zgód RODO. Po wysłaniu zapytania otrzymujemy prośbę o założenie konta w „peekao bank”. Po założeniu konta w panelu „banku” pojawia się kwota, o którą wnioskowaliśmy. Jednak aby wysłać przelew z peekao banku, wymagany jest kod aktywacyjny. Żeby go otrzymać, należy zrobić przelew na wysoką kwotę.
 • kredytznajomego[.]pl (Creditperfect, S.L.U. CIF: B-02633733 z siedzibą w Paseo de la Castellana, 171 Planta 18, 28004 Madrid HISZPANIA) – serwis zgłoszony przez użytkowników, którzy informują, że pomimo wycofania subskrypcji z ich karty pobierane są dalej środki. Serwis nie odpowiada na próby kontaktu.
 • Finanse MN Monika Naramowska – (z siedzibą w Łękach 10, 32-823 Łęki, NIP: 8681921721) – wprowadza klienta w błąd, sprawiając wrażenie firmy pożyczkowej, wyłudza przedpłaty od klientów.
  • ofertanajuz[.]pl
  • finansemn[.]pl
  • w1dzien-gotowka[.]pl
 • Petank Line (strona: petankline.com.pl). Właścicielem serwisu jest PETANK LINE® – pl. Orląt Lwowskich 1 53-605 Wrocław. Jego wiarygodność podważa brak jakichkolwiek informacji o formach zabezpieczenia danych klientów. Nie jest także wpisany w rejestrze instytucji KNF legalnie działających na terenie naszego kraju. Petankline.com ogłasza się w internecie jako bank, jednak przed udzieleniem pomocy finansowej wymaga opłaty transferowej. Strona zgłoszona przez użytkowników.
 • Strony: actryt-bank.co.uk/ oraz danzi-holding.com. Ze zgłoszeń naszych czytelników wynika, że przed udzieleniem pożyczki obie strony wyłudzają przedpłaty za aktywację konta bankowego (np. w wysokości 890 zł) oraz kolejne dodatkowe opłaty za dalsze uruchomienie rachunku. Na obu witrynach odnajdziemy również ten sam nr telefonu: +48 (0)609 569 256, z którego może się kontaktować jeden z oszustów. Strona Danzi Holding (osoba do kontaktu: Michael Makurat) pośredniczy w udzielaniu finansowania i przekierowuje klientów do otwarcia rachunku w ACTRYT Banku. Przedpłaty kierowane są na dane: Agata Halina Przegalińska, nr konta: 97 1240 3057 1111 0011 1687 0116 (bank polska kasa opieki spółka akcyjna). Ostrzegamy: Aktualnie oszuści działają pod nazwą: Kosmala Inwestycji! (numer telefonu i sposób działania pozostał taki sam).
 • ulgaoddlugu.pl i kancelaria Certo (certo-kancelaria.pl) – choć nie funkcjonują jako firmy pożyczkowe, to ich działanie możemy uznać za typowo lichwiarskie. Ich głównym zadaniem jest pomoc w oddłużaniu osób najbardziej potrzebujących. W rzeczywistości, po współpracy z tymi firmami, klienci mają na swoim koncie jeszcze większy dług, niż wnioskując o pomoc. Odradzamy jakikolwiek kontakt! (Polecamy nasz szczery tekst na temat tej instytucji -> Ulga od długu – opinie klientów i recenzja.)
 • moon-credit.net – firma podszywała się pod legalnie działającą spółkę Ubezpieczenia i Kredyty sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Niccolo Paganiniego 3A, numer NIP: 7123360159. Jedyne co ją wyróżniało, to inny numer konta bankowego. Firma wyłudzała dane osobowe klientów + po wstępnej weryfikacji wniosku żądała dodatkowych opłat w postaci ubezpieczenia pożyczki. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.
 • Prime Credit i Vitacredit PL – obie firmy nie są wpisane ani do Rejestru Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych KNF, nie mają REGON, NIP, KRS, nie widnieją też w CEiDG. Vitacredit (lub zamiennie Vita Credit) nie ma nawet swojej strony internetowej, odsyła jedynie do witryny -> /flavio.pl/3356/vitacredit-pl/ i primedk.pl/. Z kolei Prime Credit również odsyła do dwóch powyższych stronek + ma swoje dodatkowe strony na Facebooku, na których oferuje „szybkie pożyczki dla zadłużonych z komornikiem” (www.facebook.com/profile.php?id=100078232774773). Ich aktualny nr tel: 730 258 943 (ma same negatywne opinie o wyłudzaniu danych, oferowaniu pożyczek, podawali się też za firmę elektryczną). Wcześniej posługiwali się nr tel: 690117758 (wyłudzali dane + zachęcali, m.in. do zakupu akcji na giełdzie).
 • Centralna Agencja Pożyczkowa – (ul. Długa 29, 00-238 Warszawa, KRS: 0000997166, telefon do kontaktu: 519348116). Nie widnieje na Liście Pośredników KNF. Współpracuje ona z ubezpieczycielem Capital sp. z o.o. Wspomniany pożyczkodawca ogłasza się głównie na portalach społecznościowych (m.in. na OLX), oferując pożyczki bez baz, bik, krd z komornikiem do 100 tys. zł. W ogłoszeniach brak kluczowych informacji, kto udziela pożyczki, a kto zabezpiecza (te informacje wychodzą dopiero przy podpisaniu umowy). Żądają poręczenia pożyczki (np. w wysokości 8 tys. zł) – kwota ta jest bezzwrotna, chyba że kredyt zostanie spłacony w ciągu 14 dni. Później brak wypłaty kredytu pod pretekstem, że wspomniana wyżej kwota to jedynie kaucja i dodatkowo klient musi opłacić koszty ubezpieczenia kredytu. Wpłaconych pieniędzy nie chcą zwrócić. Polecamy zachować czujność!
 • Logeh24h – (logeh24h.com/, adres: Rablstrasse 39, 81669 Monachium, / Floriana Straszewskiego 43, 31-113 Kraków, nr telefonu: +4915219490862, +48 797 158 949). Ze zgłoszeń użytkowników wynika, że jest to oszust z Warszawy, który kontaktuje się głównie przez WhatsApp. Nie ma zarejestrowanej działalności w Polsce (brak NIP, REGON, KRS, CEiDG). Brak kapitału zakładowego. Nie widnieje też na Liście Pośredników KNF. Oferuje pożyczki w zamian za przedpłaty, o które prosi jeszcze przed podpisaniem umowy. Dodatkowo posługuje się drugim adresem: ul. Piękna 19, Warszawa. Do podpisania umowy wykorzystuje spreparowane dokumenty wystawione przez Komisję Europejską. Sama strona internetowa, jak i umowa pożyczki są nieudolnie przetłumaczone na język polski. Odradzamy wszelkich kontaktów i wysyłania swoich danych!

*oszust dodatkowo może posługiwać się danymi: Kupiec Andrzej – konto w mBanku, Anna Kwiatkowska – konto w ING, Jacek Jagóra – Wielkopolski Bank Spółdzielczy.

 • PożyczkaOnline1 (Dominique Heriard-Dubreuil, Paryż, 21 Rue des Ardennes) – pożyczkodawca ogłasza się z ofertą prywatnej pożyczki na portalach ogłoszeniowych, typu OLX. Cały proces rzekomego zawarcia umowy następuje e-mailowo po kontakcie z polskim prawnikiem (dane zapewne fikcyjne: Filip Wrzeszcz). Po podpisaniu umowy i dokonaniu opłat kontakt z firmą się urywa. Dane oraz numer konta, jakim się posługują: Anna Grala, nr rachunku: 23 1940 1076 4743 7785 0000 0000 (Credit Agricole). *oszuści dodatkowo proszą o zdjęcie dowodu osobistego + login i hasło do bankowości elektronicznej klienta!
 • Kancelaria Finansowa Nikodemus – Finance Tomasz Lisiecki (NIP: 9670625646, Jana Zamoyskiego 15/3, 85-063 Bydgoszcz, nr tel.: 52 529 93 96) – podmiot został wpisany na Listę Ostrzeżeń KNF w związku z naruszeniem art. 178 ustawy o obrocie instrumentami.
 • turbogrosz24.com – (nazwa handlowa firmy Fininity Ltd., zarejestrowana w Polsce (nr identyfikacyjny: 14523902), z siedzibą w Tartu Street 84a, Tallinn, 10112, EE..). Sama strona pożyczkodawcy wygląda na przetłumaczoną w translatorze. Brak wpisu do pośredników kredytów konsumenckich w KNF, brak śladów działalności w CEIDG.
 • Oreon pożyczki, Personum pożyczki – dwa podmioty, które nie są zarejestrowane w KNF jako firmy z branży pożyczkowej. Brak również wpisów w CEIDG, świadczących o prowadzeniu legalnej działalności. Obie firmy nie posiadają własnej strony internetowej, a jedyne informacje, jakie możemy o nich znaleźć, znajdują się pod adresem: erne.pl (erne.pl/239/personum-pozyczki/, erne.pl/50/oreon-pozyczki/). Witryny te bardziej przypominają tekst przetłumaczony z automatu, brak konkretnych informacji o pożyczce, „lanie wody”. Również nie można znaleźć danych kontaktowych ani adresu, pod którymi zarejestrowane są rzekome firmy.
 • udzielepozyczkiprywatnejszybko.pl – fejkowa strona, która w założeniu nie proponuje żadnych pożyczek, a mimo to odsyła bezpośrednio do złożenia wniosku o pożyczkę prywatną na stronie: sprawdzonyprywatnyinwestor.pl. Tam w założeniu klient ma zostawić swoje dane (imię i nazwisko oraz adres e-mail). Co najgorsze, witryna przekierowuje także do forum -> prywatna-pozyczka.pl/forum/, które gromadzi ludzi, będących w faktycznej potrzebie, i łączy ich z prywatnymi oszustami. Oczywiście na próżno szukać Polityki Prywatności i informacji dot. prowadzenia legalnej działalności, adresu czy danych kontaktowych.
 • wygodnepozyczki.pl – (adres: Ascanet Group Patryk Balicki, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, e-mail: biuro@wygodnepozyczki.pl, NIP: 7773345118, REGON: 381992532) – Wygodne Pożyczki, jak sama nazwa wskazuje, ma zaserwować klientom szybkie i wygodne pożyczki. W założeniu jednak osoby o złej zdolności kredytowej muszą wykupić usługę w wysokości 79 zł za dostęp do pożyczek prywatnych ze Strefy Inwestora.
 • Inter Finance (Finance Inter) – prywatny inwestor oferujący pożyczki na serwisach ogłoszeniowych (posługuje się danymi: ul. Księdza Józefa Michalskiego 31M, 41-605 Świętochłowice, umowa podpisywana w obecności świadka: Ewa Syrkowska (dane prawdopodobnie fałszywe)). Przed udzieleniem pożyczki żąda różnych przedpłat, które całościowo mogą osiągnąć kwotę nawet kilku tysięcy złotych. Są to, m.in. opłaty za certyfikat wypłacalności, formularz aktywacji konta w systemie Orabank (polski nr rachunku: PL 45 1140 2004 0000 3402 8045 4972, choć reszta danych obcojęzyczna: Claire Dumas). Uczulamy, że przesyłane przez oszusta umowa, jak i dokumenty pełne są błędów, niedopowiedzeń i podrobionych certyfikatów.

Według naszej opinii wyżej wymienione firmy są jedynie pośrednikami pożyczkowymi lub wyłudzają przedpłaty i dane. Zdecydowanie odradzamy wnioskowanie w tych firmach o pożyczki, ponieważ szansa na ich uzyskanie wynosi 0%.

Jak rozpoznać nieuczciwego pożyczkodawcę? 5 wskazówek!

 1. Wymaga wniesienia opłaty przed uzyskaniem pożyczki
 2. Wymaga wysyłki drogiego SMSa premium lub kosztownego połączenia telefonicznego
 3. Nie widnieje w rejestrze KNF (https://rpkip.knf.gov.pl/index.html)
 4. Jest na liście ostrzeżeń
 5. Na stronie firmy brakuje regulaminu lub informacji o administratorze serwisu

Polecamy też artykuł: Jak zabezpieczyć się przed wyłudzeniem kredytu?

Archiwalna lista ostrzeżeń Czerwonej Skarbonki

Poniżej zamieszczamy też zestawienie podmiotów, których strony już nie działają, ale znajdowały się na liście ostrzeżeń:

Geldor Artur Karwot (NIP: 6422479442) – Na wszystkich niżej wymienionych stronach, należących do tego przedsiębiorcy, żeby złożyć wniosek, trzeba wysłać SMS za 25 złotych. Po wysłaniu SMS nasz wniosek pożyczkowy jest procesowany w nieskończoność. Żeby ponowić wniosek, trzeba wysłać kolejnego SMS-a. Nie ma możliwości skontaktowania się z biurem obsługi klienta. Lista stron należących do firmy i działających w ten sam sposób:

 • kirchbaum.pl 
 • Fresh-finance.pl
 • Cedino.pl
 • Pozyczkanatelefon24.pl
 • Colorcredit.pl
 • Viskon.pl 
 • Alfapro.pl
 • Grumman.pl
 • As-chwilowka.pl
 • Zebrapozyczki.pl
 • stopkomornikowi.pl
 • Wraplo.pl
 • kredyt-na-pesel.pl
 • euresco.pl
 • gotowkanadzis.pl
 • eksolon.pl
 • rozsadnapozyczka.pl
 • 3000-od-reki.pl
 • pozyczka.click
 • szybka-wyplata.pl
 • pomocnapozyczka.pro
 • alisto-pozyczki.pl
 • onerqe-kredyt.pl
 • tysiaczek.pl
 • bezbiku.pro
 • pełną listę 81 domen należących do firmy wraz z ostrzeżeniem konsumenckim UOKiK znajdziemy pod tym linkiem. Według danych pochodzących z Bazy Internetowej REGON opisywany podmiot ma zawieszoną działalność od 1 września 2021 roku.

NA2 SP. Z O. O. (NIP: 7010446706) – pośrednik, który za minutę połączenia z biurem obsługi klienta pobierał opłatę 7,69 zł. Do złożenia wniosku była wymagana rozmowa, która mogła trwać nawet 30 minut. Decyzją Prezesa UOKiK firma została uznana za stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów (Decyzja nr RŁO-1/2020). Z dniem 7 lutego 2020 roku zaniechał stosowania nieuczciwych praktyk. Lista stron należących do spółki:

 • Szybka-pozyczka.com
 • twoja-pozyczka.com

ROS-HAN Hanna Rosiak – firma wymagała wysłania SMS na 30 zł przed złożeniem wniosku. W regulaminie widnieje zapis, który mówi: „Po wysłaniu dwóch SMS użytkownik otrzymuje dostęp do porównywarki firm pożyczkowych dostępnych na rynku.” – czyli płacimy za coś, co jest za darmo. Oprócz tego po wysłaniu SMS wyrażamy zgodę na otrzymywanie 4 razy w tygodniu płatanych SMS-ów po 8zł każdy. Do tej firmy należy do niej kilka serwisów (aktualnie strony nie działają):

 • tapozyczkabezbik.pl
 • udzielam-pozyczki.pl
 • credofinanse.pl
 • 25tys.pl
 • udzielepozyczki.com.pl

International-free-bank.com IF bank – przed wypłatą kredytu prosi o opłacenia opłaty za transfer w wysokości kilkuset euro. Po opłaceniu kontakt urywa się, a środki nie są wypłacane (strona aktualnie nie działa).

 • finance-dorchi.com – strona działająca na tej samej zasadzie co IF bank.

mangopozyczki pl – płatna infolinia 7,69 zł/min. (708 870 880) na stronie brak podstawowych danych takich jak nazwa firmy, adres, KRS, kontakt mailowy itd. Jedyna informacja jest taka, że firma istnieje od 2003 roku – domena jednak została zarejestrowana dopiero w sierpniu 2018 roku. Aktualnie strona nie działa.mrowkakredyt.com – po wypełnieniu wniosku wysyłany jest mail z informacją, że do uzyskania pożyczki wymagana jest przedpłata na ubezpieczenie. Lista podobnie funkcjonujących stron (aktualnie nieaktywnych) poniżej. W sprawie wymienionych stron toczyło się postępowanie (dokument):

 • pomocnyinwestor.net
 • Taniapozyczka.info
 • bizneskredytparnter.com
 • acreditofinance.pl (firma wyłudza przedpłatę 149 lub 199 zł za wyszukanie pożyczki, a następnie kontakt się urywa)
 • 123kredyt.com

abckredyt.net – firma wyłudzała przedpłaty (aktualnie strona nie działa); crediqa.pl – pośrednik podszywający się pod firmę pożyczkową w celu wyłudzenia danych. Strona już nie działa; pomockredytowa.net – firma wyłudzająca przedpłaty (zgłoszone przez czytelników). Firma używa na swojej stronie danych Pieniążek Pożyczki Sp. z o. o. (strona nieaktywna); omegakredyt.com, prostykredyt.net – firma wyłudzająca przedpłaty na ubezpieczenie (zgłoszone przez czytelników). Po opłaceniu ubezpieczenia kontakt się urywa. (strony już nie działają); protelfinanse.pl – pośrednik kredytowy wyłudzający przedpłaty. Strona obecnie nie działa; allianzloans.com – oszustwo polegające na wyciąganiu od klientów zainteresowanych pożyczką opłaty za przelew i podatki do Nigerii. Strona już nie działa.

Fullkasa.pl – infolinia płatna 7,69 zł za minutę; taniapozyczka24.pl – firma żąda przelewu 800 zł za potwierdzenie konta; Mosess Usługi Pożyczki – firma oszukuje pożyczkobiorców żądając opłaty za złożenie wniosku pożyczkowego; Kredite-seppo.com – firma podszywająca się pod bank i wyłudzająca opłaty za złożenie wniosku. W przypadku braku wpłaty, firma grozi komornikiem oraz więzieniem (oczywiście nie ma do tego prawa); topcash.pl – infolinia płatna 7,69 zł za minutę, brak danych firmy na stronie; maxpozyczka.pl – płatna infolinia 7,69 zł za minutę, brak danych firmy na stronie (strony już nie są aktywne).

Szukasz bezpiecznej pożyczki? Sprawdź poniższe oferty:

1.
Provident Samoobsługowa
1.
Provident Samoobsługowa
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 20 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Maks. kolejna pożyczka
20000 zł
Czas wypłaty
15 minut
SPRAWDŹ
2.
wirtualna karta kredytowa
2.
wirtualna karta kredytowa
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 10 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? Pierwsze 30 dni dla nowego klienta RRSO : 0%
Maks. kolejna pożyczka
10000 zł
Czas wypłaty
od 15 minut
SPRAWDŹ
3.
Super Grosz
3.
Super Grosz
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 12 500 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Maks. kolejna pożyczka
15000 zł
Czas wypłaty
15 minut
SPRAWDŹ
4.
You Money
4.
You Money
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 50 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Maks. kolejna pożyczka
100-10000 zł
Czas wypłaty
15 minut
SPRAWDŹ
5.
Cashtero
5.
Cashtero
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 10 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Maks. kolejna pożyczka
10000 zł
Czas wypłaty
15 minut
SPRAWDŹ
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.6/5 - (133 votes)
Komentarze (2067)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • F
  F

  Firma kredytowa

  07.04.2022, 10:39

  Wyróżniający się komentarz

  Zamiast narzekać to kliencie dla twoich informacji zwłaszcza tych co nie czytają umów. Na rynku pożyczek pozabankowych w ostatnich latach pojawiło się wiele wartych uwagi firm o bardzo zróżnicowanym profilu działalności. Nie brakuje w niej rożnego rodzaju alternatyw, pożyczka dla zadłużonych bądź osób widniejących w bazach nie zawsze oznacza finansowanie Twoich zobowiązań mimo dużego zaufania w udzielaniu wsparcia finansowego każdy ma inną sytuację finansową i zwykle zaciągniecie kolejnego zobowiązania może już przerastać twoje możliwości finansowe. Nie każdemu można pomóc a żadna firma nie bierze odpowiedzialności za Twoje zobowiązania i wpisy w bazach. Zawsze na kilku zadowolonych klientów będzie ktoś niezadowolony to zwykle osoba która raczej chce wyłudzić pożyczkę bez zamiaru jej spłaty wtedy pożyczkobiorca może odmówić ci udzielenia pożyczki bez podania przyczyny.Tak jak w większości przypadków tutaj wielce pokrzywdzonych.

  • o
   o

   obserwator

   14.11.2022, 14:44

   Wyróżniający się komentarz

   gościu przestań ………. jak jesteś taki mądry to stań oko w oko a nie wymadrzaj się na forum

  • E
   E

   Elżbieta

   18.11.2022, 10:07

   Wyróżniający się komentarz

   Proszę o informację, czy ktoś otrzymał pomoc finansową – kredyt- od Susann Zuber.

  • W
   W

   Www

   24.01.2023, 17:51

   Wyróżniający się komentarz

   Czy ktoś uzyskał pożyczkę od kingakamila8[@]gmail.com?

 • M
  M

  Michal

  07.04.2022, 12:11

  Wyróżniający się komentarz

  Czy Pan Krystian Komotajtys z Rabki Zdrój jest wiarygodny ?

  • O
   O

   Obserwator

   11.04.2022, 23:01

   Wyróżniający się komentarz

   A czy Cyganka prawdę ci powie ? Czy zadłużony widniejący w bazach niespłacających swoich zobowiązań dłużnik i przekręt napisze prawdę dlaczego nie dostał pożyczki ? Odpowiedz sam sobie na to pytanie

  • R
   R

   Rodzinnie

   12.04.2022, 10:27

   Wyróżniający się komentarz

   Super firma Wielobranżowa polecamy z każdej strony

  • M
   M

   Mt

   06.05.2022, 17:13

   Wyróżniający się komentarz

   Prosze uwazac na tego czlowieka

  • J
   J

   Jarek

   11.05.2022, 16:02

   Wyróżniający się komentarz

   Nie jest wiarygodny. Pobiera prowizje 500 zł, dostaje podpisaną umowę po czym zbywa klienta. Nie otrzymujesz pożyczki i tracisz pieniądze z prowizji. Zgrywa z początku uczciwego po czym ma klienta w tyłku. Nie polecam

  • A
   A

   Anna

   09.06.2022, 11:42

   Wyróżniający się komentarz

   Oszust

  • A
   A

   Aleksandra

   15.06.2022, 10:40

   Wyróżniający się komentarz

   KRYSTIAN KOMOTAJTYS
   Zwykły oszust, po wpłacie 1000 złotych po 3 tygodnia trzeba wpłacić 600 aby inwestor wypłacił środki, gdy się nie zgodziłam nagle jestem oszustką i chce wyłudzić pożyczkę… Tragedia nikomu nie polecam zwykły krętacz i buc…

  • K
   K

   Klient RR

   04.07.2022, 07:49

   Wyróżniający się komentarz

   Pan Krystian komotajtys to zwykły oszust. Po przelaniu pieniędzy za weryfikację plus odesłaniu umowy kontakt nagle się urywa, na szczęście wiedziałem że tak może być i jeśli do końca dnia dziś się nie odezwie to wszelaki cały materiał jaki zgromadziłem przekazuje w odpowiednie miejsce

  • C
   C

   Czarna Mamba

   29.08.2022, 23:29

   Wyróżniający się komentarz

   Pan Komotajtys to oszust. W 100%. Wyłudza pieniądze. Tu mamy do czynienia z jakimś większym przestępstwem, które gdzieś na jakimś etapie jest chronione. Innymi słowy jakaś gruba ryba maczała w nim palce, więc zgłoszenie sprawy na policję, czy od razu do sądu niewiele da, bo nie wiadomo czy Pan Komotajtys to w istocie ten sam człowiek, który ma firmę, płaci na bieżąco zusy, jest podatnikiem VAT, etc. Nawet jeśli pewne dane się zgadzają to i tak to wygląda na porządny przekręt, w którym strona starająca się o finansowanie i tak przepada z kredesem. Swoją drogą – ktoś ma łeb jak sklep, albo porządne plecy!!!

  • J
   J

   Joanna

   19.09.2022, 20:49

   Wyróżniający się komentarz

   Niee ,jest na liście wylłudzaczy poczytaj ,, czerwona skabonka

  • a
   a

   aladem

   24.09.2022, 15:53

   Wyróżniający się komentarz

   Nie nie jest wiarygodny zapłaciłam 500 zł pożyczki nie załatwił pieniędzy nie oddał

  • B
   B

   BK

   24.11.2022, 21:13

   Wyróżniający się komentarz

   Nie jest wiarygodny, nie polecam dla mnie to jest zwykły oszust

  • K
   K

   Klaudiusz

   22.12.2022, 20:15

   Wyróżniający się komentarz

   Nie już go policja ścignęła

  • A
   A

   Atram

   16.02.2023, 13:38

   Wyróżniający się komentarz

   Pan Komotajtys aktualnie urzęduje w więzieniu w Krakowie.

 • E
  E

  Ewa

  28.01.2021, 11:05

  Wyróżniający się komentarz

  Witam Czy ktoś otrzymał pożyczkę od firmy Finanse MN Zadają opłaty 150 zł Więc chciał bym wiedzieć czy faktycznie u nich można dostać SA pozytywne komentarze Ale już wcześniej wyłudziły inne firmy i osoby prywatne przedpłaty więc wolę dmuchać na zimne

  • K
   K

   Krystyna

   27.02.2021, 05:54

   Wyróżniający się komentarz

   Nie otrzymałam pożyczki pomimo wpłaty 150 złoty a pod inicjałami MN figuruje Monika Naramowska

  • K
   K

   Krystyna

   27.02.2021, 11:21

   Wyróżniający się komentarz

   Nie

  • K
   K

   Krysia

   01.03.2021, 16:17

   Wyróżniający się komentarz

   Czy ktoś korzystał z usług Finansowanie dla wszystkich firma znajduje się w Niemczech proszę o odpis żądaja 520 złoty wpłaty

  • a
   a

   anna

   16.03.2021, 04:33

   Wyróżniający się komentarz

   Ja tez nie dostalam

  • I
   I

   Ivo

   01.06.2021, 19:07

   Wyróżniający się komentarz

   nie to wyłudzacz pieniędzy ta firma. Aktualna cena to 200 zł za usługi

  • P
   P

   Pysia

   29.06.2021, 22:14

   Wyróżniający się komentarz

   Witam, czy otrzymała pani pożyczkę od firmy całodobowa pożyczka finansowa?

  • J
   J

   Jolanta

   14.07.2021, 23:35

   Wyróżniający się komentarz

   Nr 61 4151570 oraz 22 1228703,OSZUŚCI,nie dajcie się nabrać,ja się dałam przelałam 169 zł na „umowę”, dla Radcy Prawnego S.J.,która miała przyjść DHL-em. Byli bardzo profesjonalni,ale jak sobie przemyślałam to dałam się nieźle nabrać. Pewnie pękają ze śmiechu, aż mi wstyd…jak cholera…telefon oczywiście już nie istnieje…

  • K
   K

   Krzysiek

   31.07.2021, 11:26

   Wyróżniający się komentarz

   Zadanie opłaty zawsze jest oszustwem. Zawsze.

  • d
   d

   d_ndg

   04.08.2021, 11:40

   Wyróżniający się komentarz

   Witam, czy ktos korzystał z usług przez email od tego pożyczkodawcy: lukasz23.10zalewski@wp. pl

  • A
   A

   Aneta

   27.09.2021, 18:00

   Wyróżniający się komentarz

   Proszę o sprawdzenie strony borysancor.com. dziękuję. Prosze o informację na mailan

  • M
   M

   Monika

   08.10.2021, 03:26

   Wyróżniający się komentarz

   Czy ktos korzystał z firmy Polskie Finanse? Powołują się na Ministerstwo Finansowe.

  • G
   G

   Gosia

   14.04.2022, 15:22

   Wyróżniający się komentarz

   Czy istnieje taki bank jak Sansonetti?

 • B
  B

  Barbara

  04.06.2023, 15:16

  Wyróżniający się komentarz

  Witam,proszę o wiadomość czy ktoś z Państwa uzyskał pożyczkę od konrad konrat z ogłoszemy 24.pl

 • W
  W

  Wiktoria

  03.06.2023, 19:25

  Wyróżniający się komentarz

  Czy ktoś wie jak zaprzestać pobierania opłat przez kredytznajomego? Od kilku miesięcy pobierają mi 144zl

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   05.06.2023, 10:13

   Wyróżniający się komentarz

   Ze swojej strony polecamy udać się do banku i unieważnić kartę, zablokuje Pani tym samym możliwość dalszego pobierania opłat.
   Warto również złożyć reklamację i podjąć próbę odzyskania wcześniejszych opłat jako nieautoryzowanych. Ale finalnie może być to trudne do udowodnienia.

 • D
  D

  Dart

  01.06.2023, 17:01

  Wyróżniający się komentarz

  Witam czy zna ktoś firmę RevPożyczki Gerwela Czesław Poznań?

 • m
  m

  maliś

  15.05.2023, 15:19

  Wyróżniający się komentarz

  Czy komuś coś mówi pośrednik
  PROTON FINANSE Wojciech Wasiniak z siedzibą Kowróz 3/4, 87-148 Kowróz 2.

  nigdzie nie mogę znaleźć informacji, a chcą na email aby przesłać im raporty z bik.

  Mam obawy, że to wyłudzenie danych

 • J
  J

  Julka

  05.05.2023, 09:38

  Wyróżniający się komentarz

  Czy ktoś korzystał z firmy trade partner w Ząbkowicach śląskich? Udzielają pożyczek

  • A
   A

   ALICJA

   09.05.2023, 15:22

   Wyróżniający się komentarz

   Podpinam się pod pytanie

  • B
   B

   Barbara

   16.05.2023, 00:30

   Wyróżniający się komentarz

   Tez bym się chciała dowiedziec .

 • J
  J

  Julka

  05.05.2023, 00:56

  Wyróżniający się komentarz

  Czy ktoś korzystał z pożyczki od Pani Roksana Glanc

  • K
   K

   Katarzyna

   14.05.2023, 18:39

   Wyróżniający się komentarz

   Oszustka ….

 • J
  J

  Julka

  05.05.2023, 00:44

  Wyróżniający się komentarz

  Witam. A czy ktoś słyszał o hipozyczka? Czy to nie oszuści

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   05.05.2023, 09:01

   Wyróżniający się komentarz

   Jeśli chodzi Pani dokładnie o firmę hipożyczka sp. z o.o. (adres al. Grunwaldzka, Gdańsk), to jest wpisana do Rejestru pośredników konsumenckich KNF.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie