Uwaga na podejrzane oferty od Concash! Nasza opinia o Concash.pl

Szukając informacji o nowych firmach pozabankowych, natknęliśmy się na firmę „Concash”. Pierwsze wątpliwości wzbudziła w nas dosyć kiczowato wyglądająca strona i logo. Następną rzeczą jest duży napis „Szybkie Pożyczki Pozabankowe bez BIK i KRD” i absurdalnie duża kwota 120 tysięcy złotych! Jest to kilkukrotnie więcej, niż udzielają firmy pozabankowe ze sprawdzaniem BIK i potwierdzonym dochodem. Jeśli jest się w temacie finansów i szybkich pożyczek, bez wątpienia można uznać tę stronę za dobry dowcip. W dzisiejszym artykule przedstawimy zebrane przez nas informacje na temat Concash, które jasno udowadniają, że ta strona powinna zniknąć z sieci, a właścicielami powinny zainteresować się odpowiednie służby.

Concash – firma z inkubatora przedsiębiorczości

Na początku warto ustalić, czy firma jest poprawnie zarejestrowana w KRS. Otóż jeśli chcielibyśmy znaleźć Concash w spisie firm, niestety nie przyniesie to efektów. Concash nie jest zarejestrowany jako firma i nie ma swojego KRS. Podlega on pod tak zwany Inkubator przedsiębiorczości, czyli instytucje, które mają na celu wspieranie początkujących przedsiębiorstw. Korzystają z nich głównie mikro-firmy, których nie stać na opłacenie pełnego ZUS-u i reszty podatków. Potwierdzenie można znaleźć w regulaminie:

2.3 Serwis internetowy, działający pod adresem concash pl, prowadzony jest w ramach zorganizowanej części przedsiębiorstwa działającego pod firmą Concash w ramach Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój StartUp”, z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawia 6/12 lok. 766, NIP: 5213641211, REGON: 146433467, KRS: 0000442857

Czyli inkubatorem w tym wypadku jest fundacja „Twój StartUp”. Zazwyczaj pod takie instytucje podlega nawet kilkadziesiąt mikro-firm.

30 minut na infolinii za 7,69 zł/min. Potwierdzanie danych Concash

Jeśli wybierzemy interesującą nas kwotę i czas spłaty na suwakach, zostaniemy poproszeni o podanie podstawowych danych, a następnie dostaniemy informację, że nas wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Ostatnim krokiem do otrzymania gotówki jest skontaktowanie się z Concash pod numerem „708 877 775” i potwierdzenie danych osobowych. W internecie znaleźliśmy podobnie wyglądającą stronę o nazwie „Konar Pożyczki” gdzie można znaleźć ten sam, płatny numer telefonu.

a) Użytkownik, który chcę skorzystać z usługi dodania oferty do serwisu, jest zobowiązany do kontaktu z konsultantem w celu weryfikacji danych oraz potwierdzenia oferty. Koszt wykonania połączenia na numer głosowy IVR premium 708 877 775 wynosi 7,69 zł brutto za min. Jest to opłata za korzystanie z usług Serwisu, która jest uiszczana przez Użytkownika wraz z uiszczeniem rachunku telefonicznego na rzecz operatora, z którego usług korzysta.

 Niezidentyfikowane „Usługi MT” od Concash

Oprócz długich rozmów na infolinii za 7,69 zł/min kolejną niespodzianką czekającą na klientów Concash są nieznane usługi MT, o których informację można znaleźć w regulaminie. W regulaminie znajdujemy następującą definicję tego wyrażenia:

„Usługi MT” – usługi, które Użytkownik aktywuje za pośrednictwem telefonu komórkowego, w ramach których z częstotliwością określoną w § 4 otrzymywać będzie na telefon komórkowy wiadomości tekstowe SMS oferty od Pożyczkodawców.

Niby niegroźna usługa, bo przecież będziemy otrzymywać jedynie wiadomości SMS. Tak może się wydawać do czasu, aż nie sprawdzimy ile kosztuje taka przyjemność.

4.2. Aktywacja Usług MT przez Użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem przez niego zgody na otrzymywanie wiadomości SMS z następującą częstotliwością: trzy razy w tygodniu, na numer telefonu, z którego dokonał aktywacji Usług MT. 4.3. Koszt Usług MT to kwota 4,92 zł brutto za każdą wiadomość SMS otrzymaną przez Użytkownika w związku z realizacją Usługi MT, w tym wiadomość wskazaną w pkt 4.1 oraz w pkt 4.5.

Czyli trzy razy w tygodniu będziemy otrzymywać płatny SMS za 4,92 zł. Daje to prawie 15 złotych w skali tygodnia, 60 złotych w skali miesiąca. Myślę, że dodatkowy rachunek za telefon, to ostatnia rzecz, którą chciałaby zobaczyć osoba potrzebująca gotówki.

Fałszywe opinie w internecie pracownikow Concash

Czy pracowników – tego nie wiemy. Concash to zapewne jednoosobowa firma, bo większe wychodzą z inkubatorów przedsiębiorczości. Można się jedynie domyślać, ale jest duża szansa, że wszystkie pozytywne opinie na temat Concash wypisuje właściciel tego „przedsiębiorstwa”. Otóż jeśli wpiszemy w Google frazę „Concash opinie” powinien nam się pokazać temat na forum Ukredytowani pl. Po 16 stronach prawie samych pochlebnych opinii oraz osób wychwalających Concash pod niebiosa, na ostatniej stronie można znaleźć wpis administratora serwisu:

Ostrzegamy przed przesłodzonymi opiniami na temat tej firmy także w innych miejscach internetu. Na różnych forach są zakładane tematy, gdzie zamieszczane są fałszywe opinie, zwykle od kont-gości, lub od użytkowników zarejestrowanych tego samego dnia.

Podsumowanie i nasza opinia na temat Concash

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu przemyślicie dokładnie decyzję o składaniu wniosku na tej stronie. My osobiście radzimy trzymać się z daleka od firm-krzaków, zwłaszcza po wszystkich informacjach, które tutaj zebraliśmy, lepiej omijać Concash szerokim łukiem. Takie same metody działania mają firmy „Arkon Finance„, oraz „Konar Pożyczki”. Nie są to zapewne jedyne pesudo-strony pożyczkowe, do innych po prostu nie udało nam się dotrzeć.

Jeśli mamy wątpliwości lub pożyczamy od danej firmy po raz pierwszy, zawsze warto przeczytać regulamin. Zajmie to 5 minut, a może zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych w portfelu.

Więc teraz ktoś mógłby zapytać „Czy możliwe jest właściwie dostać pożyczkę ze złą przeszłością kredytową?” Na to pytanie odpowiedź będzie twierdząca. Zalecamy spróbować sprawdzić nasze oferty i pełne rankingi w następujących zakładkach:

Opinie:
3,6/5
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 30 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Czas wypłaty
15 minut

3783 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
2.
taRata pożyczka online
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 60 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? Zależnie od oferty pożyczkodawcy
Czas wypłaty
max 15 minut

4505 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 60 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Czas wypłaty
30 minut

5429 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,9/5
Okres spłaty
61 - 90 dni
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 10 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Czas wypłaty
15 minut

3648 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,5/5
Okres spłaty
1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 6 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? darmowa pożyczka na 5000 zł - promocja
Czas wypłaty
kilka minut

2587 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.9/5 - (10 votes)
Komentarze (11)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • a
  a

  alan

  28.02.2018, 13:52

  Wyróżniający się komentarz

  poszedł z tym ktoś na policję? prosze o pomoc za rozmowe wyniosło mnie 600 zł a rozmawiałem niecałe 30 minut.

  • W
   W

   WIKTOR

   09.04.2018, 16:01

   Wyróżniający się komentarz

   PROSZE O KONTAKT POSZKODOWANYCH PRZEZ ZASRANA FIRME CONCASH 669460090 SKLADAMY GRUPOWE ZAWIADOMIENIE O POPELNIENIE OSZUSTWA PRZEZ TA FIRME

  • w
   w

   wiola

   08.06.2018, 17:18

   Wyróżniający się komentarz

   witam zostalam oszukana przez kon cash. misia19947 @wp.pl

 • H
  H

  Hanna

  23.09.2018, 16:14

  Wyróżniający się komentarz

  Ja też za rozmowę z tą firmą przyszła mi faktura 400 zł a pożyczki jak nie było tak nie ma

 • V
  V

  Violetta

  10.07.2018, 15:48

  Wyróżniający się komentarz

  Ta firma teraz jest pod inną nazwą ale numer jest ten sam jak to możliwe że nikt .nie .zrobił pozadku z tym problemem dla czego

  • S
   S

   Stanisław

   10.07.2018, 15:53

   Wyróżniający się komentarz

   Mogła by Pani podesłać adres ich nowej strony?

 • K
  K

  Karol

  29.04.2018, 23:20

  Wyróżniający się komentarz

  Zal mi was „idioci” .Jesli ktos jest tak naiwny i mysli,ze ktos mu udzieli 10 czy 20 tys. bez sprawdzania w biku i nawet z komornikiem ,to niech płaci za te telefony. Takie firemki zakładane przez róznej masci cwaniaków napychają sobie kiesę na takich jak wy. Powodzenia dalej w zyciu.

 • m
  m

  mekan

  22.01.2018, 09:35

  Wyróżniający się komentarz

  i komentaze wywalaja

 • m
  m

  mekan

  22.01.2018, 09:34

  Wyróżniający się komentarz

  noto ladnie czlowieka naciagaja tylko policja

 • B
  B

  Bożka

  29.11.2017, 10:18

  Wyróżniający się komentarz

  Zawiesili wszystkie słupy w miescie POZYCZKA BEZ BIK BEZ OGRANICZENIA WIEKU nr 708877857.Ostrzegam to są OSZUSCI za telefon mam do zapłaty 500 zl Zgłoszę to na Policję

  • S
   S

   Stanisław

   29.11.2017, 10:25

   Wyróżniający się komentarz

   Bardzo słusznie. Oprócz policji, warto odezwać się do Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Zazwyczaj pomagają w takich sytuacjach.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()