Karta ZEN – opinie i szczegóły oferty

ZEN to wschodząca gwiazda polskiego sektora fintech, który pod koniec 2020 r. zadebiutował na rynku krajowym i europejskim. Za jego powstanie odpowiada współtwórca popularnej platformy gamingowej G2A – Dawid Rożek. Oferta ZEN to, m.in. karta wielowalutowa (fizyczna i wirtualna), a także szereg usług i benefitów, które są dostępne z poziomu apki.

Kluczowe informacje

 • ZEN bywa określane mianem „polskiego Revoluta”. Współtwórcą aplikacji jest Dawid Rożek;
 • Aplikacja ZEN oferuje kartę wielowalutową, dostęp do kont w ponad 30 walutach czy wymianę walut po kursie Mastercard;
 • Do swojej dyspozycji masz też polski numer IBAN, natychmiastowy cashback, ochronę zakupów oraz przedłużoną gwarancję na zakupiony sprzęt RTV/AGD;
 • ZEN to przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które regularnie kupują przez internet, często podróżują lub wymieniają waluty, bo np. pracują za granicą;
 • W swojej ofercie posiada darmowy plan taryfowy Free.

ZEN – fintechowe rozwiązanie dla biznesu i klienta indywidualnego

Od 25.11.2020 r. możemy skorzystać z nowej usługi przygotowanej przez platformę fintech ZEN, która oferuje możliwości pokroju Revoluta czy Twisto. Jednak naszym skromnym zdaniem, potencjał omawianego debiutanta może zawstydzić dużych graczy na rynku. Karta wielowalutowa ZEN z wygodną aplikacją mobilną to pikuś. Za to natychmiastowy cashback, przedłużona gwarancja na rok za darmo, brak prowizji za przewalutowania i zakupowe assistance, gdy coś pójdzie nie tak – robi spore wrażenie!

Zacznijmy jednak od początku…

ZEN jest międzynarodową firmą fintech z siedzibą w Polsce, która posiada licencję pieniądza elektronicznego, wydaną przez Bank Centralny Litwy. Jej założycielem jest Dawid Rożek, bliżej znany jako współtwórca odnoszącej międzynarodowe sukcesy platformy gamingowej G2A, wyróżniony w rankingu Forbes „30 przed 30”. Fintech rozwija się przy strategicznym wsparciu Mastercard. Jak na razie, świadcząc usługi finansowe w 32 krajach Europy. Są to:

 • Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Lichtenstein, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania oraz Litwa.
Karta zakupowa ZEN Mastercard
zen.com.pl

Nazwa ZEN jest akronimem „zero effort non bank”, który jest jednocześnie credo i misją firmy. Głównym celem ZEN jest zapewnienie współczesnym konsumentom i przedsiębiorcom – szybkiego i wygodnego sposobu do zarządzania swoimi pieniędzmi i transakcjami zakupowymi.

Czym ZEN wyróżnia się na tle innych aplikacji?

„Spokój zakupów. Harmonia pieniędzy” – takim hasłem przewodnim ZEN zamierza się wyróżniać na tle innych apek do płatności w sklepach stacjonarnych i internecie. Na pierwszy rzut oka – nic nowego. W ramach ZEN otrzymujemy konto wielowalutowe, które możemy zasilać za pomocą BLIK-a, szybkiego przelewu czy karty płatniczej. Do rachunku dostajemy kartę Mastercard (do zakupów w sklepach stacjonarnych). Aczkolwiek istnieje również opcja zamówienia karty wirtualnej (do zakupów online czy opłacania abonamentów).

I tutaj pojawiają się prawdziwe możliwości. Bo w przypadku ZEN mamy do dyspozycji tzw. Zenefity, które nie są już standardem w pozabankowych aplikacjach.

 • Instant cashback. ZEN obiecuje, że pieniądze w ramach programu cashback trafią na Twoje konto szybciej niż u konkurencji – w ciągu 15 minut. W przypadku płatności kartą ZEN, platforma zwróci na Twoje konto do 15 proc. kwoty wydanej na zakupy w ponad 100 sklepach, m.in. Allegro, AliExpress, Lidl, Media Markt czy Booking.com.
 • Przedłużona gwarancja. Sprzedawca oferuje Ci dodatkowy rok gwarancji sprzętu elektronicznego za opłatą? Powiedz mu: NIE! Gdy zapłacisz kartą ZEN za jakikolwiek sprzęt elektroniczny w UE, otrzymujesz automatycznie dodatkowy rok gwarancji na towar całkowicie za darmo. Ochrona ta tyczy się jednak sprzętów z gwarancją producenta nie dłuższą niż 3 lata. O warunki i realizację gwarancji dba w tym przypadku Mastercard i AXA.
 • ZEN Care – Ochrona zakupów. Kupujący online, jak i offline mogą skorzystać z opcji a’la chargeback, działającej znacznie szybciej. W sytuacji, gdy otrzymasz niewłaściwy produkt, zostałeś oszukany albo Twoja transakcja przepadła – możesz złożyć reklamację poprzez support ZEN. Tak więc całą procedurę odzyskania pieniędzy bierze na siebie fintech. Co według zapewnień ZEN odbywa się w bardzo szybkim czasie 😊
 • Zakupy bez opłat. No i jeszcze jedno: płatności realizowane kartą wielowalutową ZEN są darmowe.

WSKAZÓWKA —> Przy wypłacie gotówki w kraju i za granicą miej na uwadze fakt, że sieci bankomatów mogą nakładać dodatkowe opłaty za korzystanie z ich terminali. Jest to tzw. surcharge.

Benefity karty ZEN
zen.com.pl

Konto wielowalutowe na każdą okazję

Rachunek walutowy ZEN gwarantuje przede wszystkim wymianę w 30 różnych walutach. Pozwala także wymieniać swoje pieniądze poniżej kursów bankowych, za pośrednictwem 500 par walutowych.

Poza ZEN polecane przez nas TOP3 wśród kont walutowych:

Dostępne waluty
CHF, EUR, USD, +
? oraz GBP, AUD, CAD, SEK, DKK, NOK, CZK, RUB, HUF i JPY
Opłaty za przelew walutowy
0 zł/ 5 zł/ 30zł
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
10 zł
? koszt miesięczny

185 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,8/5
Dostępne waluty
EUR, GBP, EUR, +137
? EUR, GBP, DKK, EUR, GBP, DKK, NOK, SEK, USD, AUD, MXN, BRL, CHF, TRY, INR, HKD i 137 innych walut
Opłaty za przelew walutowy
0 zł*
? Przelew =< 20000zł - 0zł; Przelew > 20000zł - 0,5%
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
0 zł*
? 0 zł/m standard;14,99 zł/m; plus 29 zł/m premium; 49,99 zł/m metal

316 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,2/5
Dostępne waluty
EUR, GBP, EUR, inne
Opłaty za przelew walutowy
0 zł
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
0 zł

158 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Domyślnie konto ZEN, jak i cała aplikacja występuje obecnie w 8 wersjach językowych: polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, włoskim, ukraińskim oraz greckim.

waluty dostępne w ZEN
zen.com.pl

Jednak to, ile kosztuje wymiana walut, zależy już od wybranego planu.

Free
0 zł miesięcznie
Gold
4 zł miesięcznie
Platinum
30 zł miesięcznie
Titanium
(wkrótce)
Opłata za wymianę walut0,5%0,2%0%0%
Wymiana waluty dokonana poprzez
system podczas zakupu karty
0,5%0,2%0%0%
Opłata poza godzinami
pracy rynku walutowego
0,4%0,4%0,4%0,4%

Oferta abonamentowa dla klientów indywidualnych

ZEN oferuje swoje usługi w ramach kilku planów abonamentowych. Co ciekawe, przed zdecydowaniem się na jedną konkretną taryfę, możesz na spokojnie sprawdzić, jak zarządza się finansami w stylu ZEN i wybrać bezpłatny 7-dniowy okres próbny.

 • Free – 0 zł msc. Oferuje rachunek w euro, funtach, dolarach i 26 innych walutach, bezpłatne przelewy wewnętrzne, kartę fizyczną i wirtualną, a także Apple Pay i Google Pay.
 • Gold – 4 zł msc. W jego skład wchodzi, m.in. wielowalutowe konto IBAN, darmowe przelewy lokalne i bezpłatne wypłaty z bankomatów do 900 zł.
 • Platinum – 30 zł msc. W pakiecie, z kontem IBAN w 30 walutach, darmową wymianą walut i przelewami SEPA, a także wypłatami z bankomatów do 3,8 tys. zł.

Spójrzmy jeszcze na pozostałe koszty i funkcjonalności dołączone do konta ZEN dla klientów detalicznych.

Konto FreeKonto GoldKonto PlatinumKonto Titanium
(wkrótce)
Konto IBAN w 30 walutach
Przelewy SEPA0,50 zł0,25 złza darmoza darmo
Przelewy SWIFT19 zł + 1%16,50 zł + 0,1%14 zł + 0,1%14 zł + 0,1%
Przelewy lokalne2,40 złza darmoza darmoza darmo
Wymiana walut0,5%0,2%0%0%
Wypłaty z bankomatów1,5%za darmo do 900 zł
(1,5% pow. darmowego limitu)
za darmo do 3,8 tys. zł
(1,5% pow. darmowego limitu)
za darmo do 10 tys. zł
(1,5% pow. darmowego limitu)
Darmowe karty
tylko karta wirtualna
1 karta fizyczna +
1 karta wirtualna
2 karty fizyczne +
3 karty wirtualne
3 karty fizyczne + 4 karty wirtualne
Kryptowaluty
Opłata za transfer i doładowanie kryptowalut
(Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Tether)
2%1%0,5%0,2%
ZEN Care – Ochrona zakupów
Dodatkowy rok gwarancji przy zakupie sprzętukażdy produkt do 1500€każdy produkt do 5000€każdy produkt do 5000€
Apple Pay i Google Pay
Wsparcie 24/7e-mail/formularz
Natychmiastowy cashbackzmniejszony o 50%

Wyjątkowe korzyści dla przedsiębiorców

Na polskim rynku jest dostępnych coraz więcej innowacyjnych usług oferowanych przez sektor fintech, z których mogą korzystać konsumenci. Do tej pory oferta graczy pozabankowych dla firm była jednak de facto ograniczona do usług finansowania działalności, takich jak leasing czy faktoring.
ZEN wypełnia istniejącą niszę, zapewniając przedsiębiorcom wygodny sposób zarządzania finansami firmy bez uciążliwych procedur i biurokracji – mówi założyciel ZEN, Dawid Rożek.

Oferta ZEN to bogactwo możliwości również dla klientów biznesowych – mikroprzedsiębiorców oraz firm z sektora MŚP, działających w internecie. Oprócz tego, że przedsiębiorcy mogą korzystać z wszelkich zalet oferty dla konsumentów, dostają w pakiecie, m.in. integrację konta firmowego z platformą płatności online. Jest to rozwiązanie na skalę światową, bo dzięki połączeniu tych dwóch elementów, sprzedający online nie muszą korzystać z konta technicznego – i otrzymują środki od swoich klientów czy partnerów biznesowych od razu po zapłacie.

Pakiet usług i benefitów ZEN, wspierających prowadzenie biznesu to także:

 • konto wielowalutowe IBAN w 29 walutach z ponad 500 parami walutowymi,
 • przelewy krajowe i zagraniczne po korzystnych kursach walutowych,
 • karty ZEN Mastercard (fizyczne i wirtualne) dla właścicieli i pracowników firmy,
 • cyfrowe innowacje, jak płatności Google Pay i Apple Pay.
 • dostęp do Zenefitów, czyli Instant cashback do 15%, ZEN Care – Ochrona zakupów, Automatyczna przedłużona gwarancja o 1 rok oraz 0% prowizji za zakupy i wymianę walut.

Plany taryfowe dla mobilnych przedsiębiorców

Jeśli chodzi o plany abonamentowe dla sektora biznes, możesz zdecydować się na jeden z czterech pakietów z bezpłatnym 30-dniowym okresem próbnym. Każda z taryf dopasowana jest do obrotów firmy, czy jej potrzeby rozliczeń walutowych.

 • Creative – z obrotem do 3000€ w cenie 45 zł msc.;
 • Smart – z obrotem do 15000€ w cenie 115 zł msc.;
 • Enterprise – z obrotem do 50000€ w cenie 450 zł msc.;
 • Supreme – z obrotem do 100000€ w cenie 2,250 zł msc.
karta zen - konto firmowe
Przykładowy cennik usług dostępny na stronie ZEN dla przedsiębiorców, zen.com.pl

Od każdego użytkownika ZEN pobiera miesięczną opłatę abonamentową w modelu subskrypcji, z opcją rezygnacji w dowolnym momencie. Każdy z powyższych planów posiada dodatkowo limity, w ramach których platforma nie pobiera opłat za korzystanie ze wszystkich funkcjonalności serwisu.

Konto wielowalutowe dla traderów

Swoją drogę w ZEN mogą odnaleźć dodatkowo inwestorzy związani z branżą kryptowalut. Do wyboru masz:

 • podstawowe Konto Trader – 710 zł msc., w tym darmowe otwarcie rachunku i konto IBAN w 34 walutach.
 • rozbudowane Konto Company – 1650 zł msc. z wieloma benefitami, np. wiele metod doładowania konta, dostęp do większej liczby kryptowalut, itp.

Oczywiście i w tym przypadku dostępny jest bezpłatny 30-dniowy okres testowania wybranego planu. W razie potrzeby możesz go też anulować, zmienić lub zamknąć w każdej chwili.

Płatności zbliżeniowe opaską Xiaomi Mi Smart Band 6

Ku uciesze miłośników wszelkich gadżetów elektronicznych w ofercie ZEN odnajdziemy też płatności opaską od Xiaomi (ale tylko tej ze wbudowanym modułem NFC!).

Aby zapłacić opaską, na początek musisz pobrać aplikację Mi Fit, zaakceptować wymagane uprawnienia i utworzyć konto Xiaomi. W kolejnym kroku wybierz Fitness bracelet Mi Smart Band 6 NFC w zakładce Urządzenia.

Finalnie przy każdej transakcji w sklepie wystarczy, że aktywujesz NFC, przesuwając ekran opaski w lewo, przyłożysz urządzenie do terminala – i gotowe!

Ile kosztuje karta?

Przez pierwszy miesiąc korzystanie z karty ZEN jest darmowe – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. W tym czasie możesz sprawdzić jej wszystkie możliwości w praktyce.

Później podstawowa wersja konta dla konsumentów kosztuje ok. 5 zł miesięcznie (1€), natomiast jego rozbudowana opcja – 20 zł miesięcznie (5€). Chyba, że w danym miesiącu nie będziesz korzystać z usług, wtedy nie poniesiesz żadnych opłat. Nie podpisujesz też żadnej umowy z ZEN. Płatności za subskrypcję pobierane są z dostępnych w portfelu środków, a nie automatycznie, np. z podpiętej karty.

W czasach, gdy banki coraz rzadziej oferują darmowe konta walutowe, 5-złotowa opłata za rachunek ZEN z rozbudowanymi funkcjonalnościami jest „perełką” na rynku.

Jak założyć konto ZEN?

Platformę ZEN wyróżnia prosty i jeden z najszybszych na rynku sposobów zakładania konta – całkowicie online. Wystarczy pobrać aplikację ZEN na Androida lub iOS, podać swoje dane osobowe i korespondencyjne, a potem wybrać jeden z abonamentów.

Weryfikacja tożsamości nastąpi poprzez wysłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz twarzy. Model każdego z dostępnych abonamentów jest subskrypcyjny, co oznacza, że możesz z niego zrezygnować w dowolnym momencie.

zen.com.pl

Prostota i cyfrowe technologie

Nowy polski fintech to świetny przykład ścisłej współpracy z Mastercard nie tylko w obszarze płatności i wydawania kart płatniczych. Mastercard odpowiedzialny jest również za kompleksowe wsparcie, obejmujące technologiczny i biznesowy know-how, pomoc ekspertów w zakresie rozwoju produktu i marketingu oraz dostęp do partnerów Mastercard w Polsce i za granicą.

Mastercard jest partnerem pierwszego wyboru dla firm fintech, nie tylko w Polsce, ale również w skali światowej. W Europie współpracujemy z 60 różnymi startupami i cyfrowymi bankami, w tym z takimi markami jak Revolut, N26, Monzo czy Wise (dawniej TransferWise). Wiemy, że najbardziej innowacyjne pomysły powstają dzięki połączeniu sił startupów i dużych graczy, dlatego chętnie współpracujemy z fintechami, oferując im nasz know-how, sprawdzone, innowacyjne rozwiązania i globalny zasięg – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w polskim oddziale Mastercard Europe.

Czy ZEN rozkręci konkurencję?

Odkąd Revolut zdobył na polskim rynku sporą popularność jako darmowa aplikacja do wygodnego płacenia, był niekwestionowanym liderem w branży. Niestety powoli się to zmienia, bo platforma odchodzi od swojej „darmowości”. Wydawało się więc, że sporym zagrożeniem będzie dla niej Twisto. Jednak i ono może czuć się niepewnie, bo przestało być tanie…

Ciekawą niebankową propozycją jest Cinkciarz.pl. Już teraz usługa posiada sporą bazę użytkowników walutowych i robi wszystko, by jak najlepiej dopasować się do ich potrzeb. Swoich zwolenników zbierają pracowicie inne aplikacje: Monese czy działająca na nieco innych warunkach karta Curve.

Wydaje się, że na rynku przetrwają tylko firmy najsilniejsze marketingowo, które zaoferują użytkownikom nie tylko wygodną aplikację, ale też niższe niż u konkurencji opłaty oraz mające to „coś”, co odróżnia je od reszty.

Jak na to wszystko zapatruje się fintech ZEN?

Mocną stroną ZEN jest szybki proces zakładania konta. Wystarczy do tego numer telefonu, e-mail oraz podanie swoje adresu – a samo potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą dowodu osobistego, paszportu albo karty pobytu. Kartami ZEN można płacić w ramach Google Pay i Apple Pay. Poza tym pakiet usług, który oferuje robi nie tylko dobre pierwsze wrażenie od strony marketingowej. ZEN to naprawdę zgrabne i funkcjonalne możliwości, które mogą przydać się w prywatnych, jak i firmowych transakcjach zakupowych.

Zalety i wady karty ZEN

Patrząc na liczbę Zenefitów, jakie udostępnia usługa, łatwo możemy wymienić jej zalety:

 • tanie konto wielowalutowe w 30 walutach,
 • Bezpłatny okres próbny i plan taryfowy w swojej podstawowej wersji:
 • kompleksowe i wygodne rozwiązanie dla klientów detalicznych, którzy potrzebują prostej i szybkiej bankowości,
 • usługa skierowana do mikroprzedsiębiorców i branży e-commerce,
 • aplikacja dostępna w 32 europejskich krajach,
 • szybkie założenie konta poprzez aplikację mobilną,
 • dostępne wirtualne karty płatnicze Mastercard,
 • natychmiastowe rozliczenia i ochrona chargeback dla sprzedających online i offline,
 • płatności online: Apple Pay i Google Pay,
 • bogata oferta benefitów dla każdego użytkownika apki: dodatkowa gwarancja, cashback, ochrona zakupów oraz zakupy bez prowizji (dla przedsiębiorców).

Tak, jak w przypadku innych platform nie obędzie się od kilku istotnych wad:

 • darmowy plan ma dość ograniczone możliwości, w efekcie zdecydowanie bardziej opłaca się wykupić płatną taryfę.
 • działanie na zasadzie pieniądza elektronicznego, a nie banku.

A Wy korzystacie już z karty ZEN? Jakie są Wasze opinie na temat tej platformy?

Choć Zen pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, ma wysoką ocenę 4,4/5 na portalu Trustpilot i ponad 1300 opinii. Usługa chwalona jest, m.in. za błyskawiczny cashback, świetny support, a także bogaty zestaw usług dodatkowych i atrakcyjne kursy walut.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (64 votes)
Komentarze (47)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • S
  S

  Seba

  20.07.2021, 09:42

  Wyróżniający się komentarz

  Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź – chciałbym używać ZEN ale tylko i wyłącznie w płatnościach krajowych tzn. by wydali mi zwykłą plastikową kartę i bym mógł płacić w sklepach. Czy to się opłaca i czy będzie działo tak jakbym miał w każdym innym PL banku ? Pozdrawiam.

 • M
  M

  MARCIN

  03.07.2021, 18:25

  Wyróżniający się komentarz

  Jedno wielkie g…. jestem na Cyprze i trzy razy płatność kartą została odrzucona pomimo posiadania środków na koncie. Wstyd i szukanie innej karty. Po powrocie rezygnuję z tego szajsu

 • R
  R

  Radek

  27.01.2022, 12:44

  Wyróżniający się komentarz

  Ja nie polecam. Zen.com kilka dni temu „zgubił” pieniądze – 5-cyfrową kwotę – którymi zasiliłem swoje konto i nie jest mi w stanie udzielić informacji, gdzie się podziały. Nie są też w stanie powiedzieć kiedy będą mieli dla mnie jakieś konkretne informacje. Gdy dziś zdecydowanie nalegałem na podanie terminu wyjaśnienia mojej sprawy, pracownik oświadczył, że opuszcza czat. Zgłoszenie wysłane mailem pozostaje bez odpowiedzi. Wiele osób ostrzegało mnie przed tzw. fintechami. Teraz wiem dlaczego. W przypadku banku mógłbym zadzwonić albo nawet podejść do okienka aby wyjaśnić sprawę. Tu pozostaje mi chat z w moim odczuciu słabo wykwalifikowanymi pracownikami i skrzynka pocztowa.

 • P
  P

  P XYZ

  25.04.2024, 17:32

  Wyróżniający się komentarz

  Usunąć nie używać !!!
  Dramat nie ma nic gorszego jak ZEN.COM zabiorą CI pieniądze i nie oddają.
  7 dni od wysłania przelewu na ZEN z Santander , 4 dni robocze – zero informacji. Nikt wam nie pomoże pieniądze przepadną.

 • A
  A

  Aleksander

  06.09.2023, 12:30

  Wyróżniający się komentarz

  Złodzieje blokują kąta bez podania przyczyny i zero odpowiedzi

 • Z
  Z

  Zadowolony

  11.03.2023, 01:51

  Wyróżniający się komentarz

  A ja zauważyłem że większość komentarzy jest pisanych w podobnym tonie.
  Bo revolut najlepszy bo Zen taki zły…
  I jedno i drugie to fibtech, w revolucie od roku walczę z automatami o zamkniecie konta…
  A komentarze wydaje mi się że piszą trolle z revo żeby nagabic sobie klientów

 • N
  N

  Nie lubię Zen

  19.10.2022, 11:44

  Wyróżniający się komentarz

  Zdecydowanie nie polecam. Okradli mnie trzy razy..Za długo żeby tu wszystko opisać..Przestrzegam przed tym czymś zwanym Zen! I pamiętajcie, wszystko jest względnie ok do chwili kiedy nie pojawią się jakieś kłopoty..

 • R
  R

  Radek

  29.09.2022, 09:16

  Wyróżniający się komentarz

  Zdecydowanie odradzam – ZEN.com to proszenie się o kłopoty. Korzystam z ZENa do wymiany walut.
  W tym roku zablokowali mi już kilkanaście tysięcy zł przelanych na konto ZEN. Po wielu rozmowach z bezradnym supportem okazało się, że muszę udokumentować swoje przychody. Pieniądze zostały odblokowane po 6 dniach! Przez ten czas nie mogłem dysponować środkami, choć ich potrzebowałem.

  W zeszłym tygodniu zaryzykowałem ponownie – byłem pewien, że przesłana już raz obszerna dokumentacja przychodów będzie gwarantem bezproblemowych transferów. Pomyliłem się. Tym razem zablokowano poważniejszą kwotę. Sprawa jest o tyle kłopotliwa, że odkładałem pieniądze na zakup nieruchomości. Kiedy jest odzyskam? Nie wiadomo. W komentarzach ludzie piszą nawet o kilku tygodniach. Sam ZEN.com w ogólnikowo sformułowanym mailu nie informuje o terminach. Nie informuje nawet o samym fakcie przetrzymywania pieniędzy klienta.

  ZEN.com powołuje się na wymogi prawne. Trudno mi to ocenić. Operując większymi kwotami niż na „ZENie” nigdy nie spotkałem się przechwytywaniem przelewów w połączeniu z tak beznadziejną komunikacją. Przetrzymywanie środków klienta bez powiadomienia go o terminie odblokowania uważam za nieakceptowalne, gdyż naraża klienta na poważne kłopoty, jeśli powierzone „ZENowi” środki były przeznaczone na terminową transakcję.

  Ostrzegam z całą stanowczością przed tym serwisem. W przypadku ZEN.com ZEN = stres i obawa, czy Twoje pieniądze dotrą na czas na Twoje własne konto

  • J
   J

   Jozef

   23.10.2022, 15:23

   Wyróżniający się komentarz

   ;)

 • L
  L

  Lech

  22.08.2022, 10:23

  Wyróżniający się komentarz

  Jedyna zaleta to polski IBAN, którego w Revolucie nie mam. Reszta to albo standard, albo połączone z opłatami.

 • P
  P

  Patryk M.

  03.08.2022, 13:46

  Wyróżniający się komentarz

  Świetna karta i świetni ludzie, polecam serdecznie! :)

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()