Karta ZEN – opinie i szczegóły oferty

ZEN to wschodząca gwiazda polskiego sektora fintech, który pod koniec 2020 r. zadebiutował na rynku krajowym i europejskim. Za jego powstanie odpowiada współtwórca popularnej platformy gamingowej G2A – Dawid Rożek. Oferta ZEN to, m.in. karta wielowalutowa (fizyczna i wirtualna), a także szereg usług i benefitów, które są dostępne z poziomu apki.

Kluczowe informacje

 • ZEN bywa określane mianem „polskiego Revoluta”. Współtwórcą aplikacji jest Dawid Rożek;
 • Aplikacja ZEN oferuje kartę wielowalutową, dostęp do kont w ponad 30 walutach czy wymianę walut po kursie Mastercard;
 • Do swojej dyspozycji masz też polski numer IBAN, natychmiastowy cashback, ochronę zakupów oraz przedłużoną gwarancję na zakupiony sprzęt RTV/AGD;
 • ZEN to przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które regularnie kupują przez internet, często podróżują lub wymieniają waluty, bo np. pracują za granicą;
 • W swojej ofercie posiada darmowy plan taryfowy Free.

ZEN – fintechowe rozwiązanie dla biznesu i klienta indywidualnego

Od 25.11.2020 r. możemy skorzystać z nowej usługi przygotowanej przez platformę fintech ZEN, która oferuje możliwości pokroju Revoluta czy Twisto. Jednak naszym skromnym zdaniem, potencjał omawianego debiutanta może zawstydzić dużych graczy na rynku. Karta wielowalutowa ZEN z wygodną aplikacją mobilną to pikuś. Za to natychmiastowy cashback, przedłużona gwarancja na rok za darmo, brak prowizji za przewalutowania i zakupowe assistance, gdy coś pójdzie nie tak – robi spore wrażenie!

Zacznijmy jednak od początku…

ZEN jest międzynarodową firmą fintech z siedzibą w Polsce, która posiada licencję pieniądza elektronicznego, wydaną przez Bank Centralny Litwy. Jej założycielem jest Dawid Rożek, bliżej znany jako współtwórca odnoszącej międzynarodowe sukcesy platformy gamingowej G2A, wyróżniony w rankingu Forbes „30 przed 30”. Fintech rozwija się przy strategicznym wsparciu Mastercard. Jak na razie, świadcząc usługi finansowe w 32 krajach Europy. Są to:

 • Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Lichtenstein, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania oraz Litwa.
Karta zakupowa ZEN Mastercard
zen.com.pl

Nazwa ZEN jest akronimem „zero effort non bank”, który jest jednocześnie credo i misją firmy. Głównym celem ZEN jest zapewnienie współczesnym konsumentom i przedsiębiorcom – szybkiego i wygodnego sposobu do zarządzania swoimi pieniędzmi i transakcjami zakupowymi.

Czym ZEN wyróżnia się na tle innych aplikacji?

„Spokój zakupów. Harmonia pieniędzy” – takim hasłem przewodnim ZEN zamierza się wyróżniać na tle innych apek do płatności w sklepach stacjonarnych i internecie. Na pierwszy rzut oka – nic nowego. W ramach ZEN otrzymujemy konto wielowalutowe, które możemy zasilać za pomocą BLIK-a, szybkiego przelewu czy karty płatniczej. Do rachunku dostajemy kartę Mastercard (do zakupów w sklepach stacjonarnych). Aczkolwiek istnieje również opcja zamówienia karty wirtualnej (do zakupów online czy opłacania abonamentów).

I tutaj pojawiają się prawdziwe możliwości. Bo w przypadku ZEN mamy do dyspozycji tzw. Zenefity, które nie są już standardem w pozabankowych aplikacjach.

 • Instant cashback. ZEN obiecuje, że pieniądze w ramach programu cashback trafią na Twoje konto szybciej niż u konkurencji – w ciągu 15 minut. W przypadku płatności kartą ZEN, platforma zwróci na Twoje konto do 15 proc. kwoty wydanej na zakupy w ponad 100 sklepach, m.in. Allegro, AliExpress, Lidl, Media Markt czy Booking.com.
 • Przedłużona gwarancja. Sprzedawca oferuje Ci dodatkowy rok gwarancji sprzętu elektronicznego za opłatą? Powiedz mu: NIE! Gdy zapłacisz kartą ZEN za jakikolwiek sprzęt elektroniczny w UE, otrzymujesz automatycznie dodatkowy rok gwarancji na towar całkowicie za darmo. Ochrona ta tyczy się jednak sprzętów z gwarancją producenta nie dłuższą niż 3 lata. O warunki i realizację gwarancji dba w tym przypadku Mastercard i AXA.
 • ZEN Care – Ochrona zakupów. Kupujący online, jak i offline mogą skorzystać z opcji a’la chargeback, działającej znacznie szybciej. W sytuacji, gdy otrzymasz niewłaściwy produkt, zostałeś oszukany albo Twoja transakcja przepadła – możesz złożyć reklamację poprzez support ZEN. Tak więc całą procedurę odzyskania pieniędzy bierze na siebie fintech. Co według zapewnień ZEN odbywa się w bardzo szybkim czasie 😊
 • Zakupy bez opłat. No i jeszcze jedno: płatności realizowane kartą wielowalutową ZEN są darmowe.

WSKAZÓWKA —> Przy wypłacie gotówki w kraju i za granicą miej na uwadze fakt, że sieci bankomatów mogą nakładać dodatkowe opłaty za korzystanie z ich terminali. Jest to tzw. surcharge.

Benefity karty ZEN
zen.com.pl

Konto wielowalutowe na każdą okazję

Rachunek walutowy ZEN gwarantuje przede wszystkim wymianę w 30 różnych walutach. Pozwala także wymieniać swoje pieniądze poniżej kursów bankowych, za pośrednictwem 500 par walutowych.

Poza ZEN polecane przez nas TOP3 wśród kont walutowych:

Dostępne waluty
CHF, EUR, USD, +
? oraz GBP, AUD, CAD, SEK, DKK, NOK, CZK, RUB, HUF i JPY
Opłaty za przelew walutowy
0 zł/ 5 zł/ 30zł
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
10 zł
? koszt miesięczny

73 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,8/5
Dostępne waluty
EUR, GBP, EUR, +137
? EUR, GBP, DKK, EUR, GBP, DKK, NOK, SEK, USD, AUD, MXN, BRL, CHF, TRY, INR, HKD i 137 innych walut
Opłaty za przelew walutowy
0 zł*
? Przelew =< 20000zł - 0zł; Przelew > 20000zł - 0,5%
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
0 zł*
? 0 zł/m standard;14,99 zł/m; plus 29 zł/m premium; 49,99 zł/m metal

193 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,2/5
Dostępne waluty
EUR, GBP, EUR, inne
Opłaty za przelew walutowy
0 zł
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
0 zł

92 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Domyślnie konto ZEN, jak i cała aplikacja występuje obecnie w 8 wersjach językowych: polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, włoskim, ukraińskim oraz greckim.

waluty dostępne w ZEN
zen.com.pl

Jednak to, ile kosztuje wymiana walut, zależy już od wybranego planu.

Free
0 zł miesięcznie
Gold
4 zł miesięcznie
Platinum
30 zł miesięcznie
Titanium
(wkrótce)
Opłata za wymianę walut0,5%0,2%0%0%
Wymiana waluty dokonana poprzez
system podczas zakupu karty
0,5%0,2%0%0%
Opłata poza godzinami
pracy rynku walutowego
0,4%0,4%0,4%0,4%

Oferta abonamentowa dla klientów indywidualnych

ZEN oferuje swoje usługi w ramach kilku planów abonamentowych. Co ciekawe, przed zdecydowaniem się na jedną konkretną taryfę, możesz na spokojnie sprawdzić, jak zarządza się finansami w stylu ZEN i wybrać bezpłatny 7-dniowy okres próbny.

 • Free – 0 zł msc. Oferuje rachunek w euro, funtach, dolarach i 26 innych walutach, bezpłatne przelewy wewnętrzne, kartę fizyczną i wirtualną, a także Apple Pay i Google Pay.
 • Gold – 4 zł msc. W jego skład wchodzi, m.in. wielowalutowe konto IBAN, darmowe przelewy lokalne i bezpłatne wypłaty z bankomatów do 900 zł.
 • Platinum – 30 zł msc. W pakiecie, z kontem IBAN w 30 walutach, darmową wymianą walut i przelewami SEPA, a także wypłatami z bankomatów do 3,8 tys. zł.

Spójrzmy jeszcze na pozostałe koszty i funkcjonalności dołączone do konta ZEN dla klientów detalicznych.

Konto FreeKonto GoldKonto PlatinumKonto Titanium
(wkrótce)
Konto IBAN w 30 walutach
Przelewy SEPA0,50 zł0,25 złza darmoza darmo
Przelewy SWIFT19 zł + 1%16,50 zł + 0,1%14 zł + 0,1%14 zł + 0,1%
Przelewy lokalne2,40 złza darmoza darmoza darmo
Wymiana walut0,5%0,2%0%0%
Wypłaty z bankomatów1,5%za darmo do 900 zł
(1,5% pow. darmowego limitu)
za darmo do 3,8 tys. zł
(1,5% pow. darmowego limitu)
za darmo do 10 tys. zł
(1,5% pow. darmowego limitu)
Darmowe karty
tylko karta wirtualna
1 karta fizyczna +
1 karta wirtualna
2 karty fizyczne +
3 karty wirtualne
3 karty fizyczne + 4 karty wirtualne
Kryptowaluty
Opłata za transfer i doładowanie kryptowalut
(Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Tether)
2%1%0,5%0,2%
ZEN Care – Ochrona zakupów
Dodatkowy rok gwarancji przy zakupie sprzętukażdy produkt do 1500€każdy produkt do 5000€każdy produkt do 5000€
Apple Pay i Google Pay
Wsparcie 24/7e-mail/formularz
Natychmiastowy cashbackzmniejszony o 50%

Wyjątkowe korzyści dla przedsiębiorców

Na polskim rynku jest dostępnych coraz więcej innowacyjnych usług oferowanych przez sektor fintech, z których mogą korzystać konsumenci. Do tej pory oferta graczy pozabankowych dla firm była jednak de facto ograniczona do usług finansowania działalności, takich jak leasing czy faktoring.
ZEN wypełnia istniejącą niszę, zapewniając przedsiębiorcom wygodny sposób zarządzania finansami firmy bez uciążliwych procedur i biurokracji – mówi założyciel ZEN, Dawid Rożek.

Oferta ZEN to bogactwo możliwości również dla klientów biznesowych – mikroprzedsiębiorców oraz firm z sektora MŚP, działających w internecie. Oprócz tego, że przedsiębiorcy mogą korzystać z wszelkich zalet oferty dla konsumentów, dostają w pakiecie, m.in. integrację konta firmowego z platformą płatności online. Jest to rozwiązanie na skalę światową, bo dzięki połączeniu tych dwóch elementów, sprzedający online nie muszą korzystać z konta technicznego – i otrzymują środki od swoich klientów czy partnerów biznesowych od razu po zapłacie.

Pakiet usług i benefitów ZEN, wspierających prowadzenie biznesu to także:

 • konto wielowalutowe IBAN w 29 walutach z ponad 500 parami walutowymi,
 • przelewy krajowe i zagraniczne po korzystnych kursach walutowych,
 • karty ZEN Mastercard (fizyczne i wirtualne) dla właścicieli i pracowników firmy,
 • cyfrowe innowacje, jak płatności Google Pay i Apple Pay.
 • dostęp do Zenefitów, czyli Instant cashback do 15%, ZEN Care – Ochrona zakupów, Automatyczna przedłużona gwarancja o 1 rok oraz 0% prowizji za zakupy i wymianę walut.

Plany taryfowe dla mobilnych przedsiębiorców

Jeśli chodzi o plany abonamentowe dla sektora biznes, możesz zdecydować się na jeden z czterech pakietów z bezpłatnym 30-dniowym okresem próbnym. Każda z taryf dopasowana jest do obrotów firmy, czy jej potrzeby rozliczeń walutowych.

 • Creative – z obrotem do 3000€ w cenie 45 zł msc.;
 • Smart – z obrotem do 15000€ w cenie 115 zł msc.;
 • Enterprise – z obrotem do 50000€ w cenie 450 zł msc.;
 • Supreme – z obrotem do 100000€ w cenie 2,250 zł msc.
karta zen - konto firmowe
Przykładowy cennik usług dostępny na stronie ZEN dla przedsiębiorców, zen.com.pl

Od każdego użytkownika ZEN pobiera miesięczną opłatę abonamentową w modelu subskrypcji, z opcją rezygnacji w dowolnym momencie. Każdy z powyższych planów posiada dodatkowo limity, w ramach których platforma nie pobiera opłat za korzystanie ze wszystkich funkcjonalności serwisu.

Konto wielowalutowe dla traderów

Swoją drogę w ZEN mogą odnaleźć dodatkowo inwestorzy związani z branżą kryptowalut. Do wyboru masz:

 • podstawowe Konto Trader – 710 zł msc., w tym darmowe otwarcie rachunku i konto IBAN w 34 walutach.
 • rozbudowane Konto Company – 1650 zł msc. z wieloma benefitami, np. wiele metod doładowania konta, dostęp do większej liczby kryptowalut, itp.

Oczywiście i w tym przypadku dostępny jest bezpłatny 30-dniowy okres testowania wybranego planu. W razie potrzeby możesz go też anulować, zmienić lub zamknąć w każdej chwili.

Płatności zbliżeniowe opaską Xiaomi Mi Smart Band 6

Ku uciesze miłośników wszelkich gadżetów elektronicznych w ofercie ZEN odnajdziemy też płatności opaską od Xiaomi (ale tylko tej ze wbudowanym modułem NFC!).

Aby zapłacić opaską, na początek musisz pobrać aplikację Mi Fit, zaakceptować wymagane uprawnienia i utworzyć konto Xiaomi. W kolejnym kroku wybierz Fitness bracelet Mi Smart Band 6 NFC w zakładce Urządzenia.

Finalnie przy każdej transakcji w sklepie wystarczy, że aktywujesz NFC, przesuwając ekran opaski w lewo, przyłożysz urządzenie do terminala – i gotowe!

Ile kosztuje karta?

Przez pierwszy miesiąc korzystanie z karty ZEN jest darmowe – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. W tym czasie możesz sprawdzić jej wszystkie możliwości w praktyce.

Później podstawowa wersja konta dla konsumentów kosztuje ok. 5 zł miesięcznie (1€), natomiast jego rozbudowana opcja – 20 zł miesięcznie (5€). Chyba, że w danym miesiącu nie będziesz korzystać z usług, wtedy nie poniesiesz żadnych opłat. Nie podpisujesz też żadnej umowy z ZEN. Płatności za subskrypcję pobierane są z dostępnych w portfelu środków, a nie automatycznie, np. z podpiętej karty.

W czasach, gdy banki coraz rzadziej oferują darmowe konta walutowe, 5-złotowa opłata za rachunek ZEN z rozbudowanymi funkcjonalnościami jest „perełką” na rynku.

Jak założyć konto ZEN?

Platformę ZEN wyróżnia prosty i jeden z najszybszych na rynku sposobów zakładania konta – całkowicie online. Wystarczy pobrać aplikację ZEN na Androida lub iOS, podać swoje dane osobowe i korespondencyjne, a potem wybrać jeden z abonamentów.

Weryfikacja tożsamości nastąpi poprzez wysłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz twarzy. Model każdego z dostępnych abonamentów jest subskrypcyjny, co oznacza, że możesz z niego zrezygnować w dowolnym momencie.

zen.com.pl

Prostota i cyfrowe technologie

Nowy polski fintech to świetny przykład ścisłej współpracy z Mastercard nie tylko w obszarze płatności i wydawania kart płatniczych. Mastercard odpowiedzialny jest również za kompleksowe wsparcie, obejmujące technologiczny i biznesowy know-how, pomoc ekspertów w zakresie rozwoju produktu i marketingu oraz dostęp do partnerów Mastercard w Polsce i za granicą.

Mastercard jest partnerem pierwszego wyboru dla firm fintech, nie tylko w Polsce, ale również w skali światowej. W Europie współpracujemy z 60 różnymi startupami i cyfrowymi bankami, w tym z takimi markami jak Revolut, N26, Monzo czy Wise (dawniej TransferWise). Wiemy, że najbardziej innowacyjne pomysły powstają dzięki połączeniu sił startupów i dużych graczy, dlatego chętnie współpracujemy z fintechami, oferując im nasz know-how, sprawdzone, innowacyjne rozwiązania i globalny zasięg – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w polskim oddziale Mastercard Europe.

Czy ZEN rozkręci konkurencję?

Odkąd Revolut zdobył na polskim rynku sporą popularność jako darmowa aplikacja do wygodnego płacenia, był niekwestionowanym liderem w branży. Niestety powoli się to zmienia, bo platforma odchodzi od swojej „darmowości”. Wydawało się więc, że sporym zagrożeniem będzie dla niej Twisto. Jednak i ono może czuć się niepewnie, bo przestało być tanie…

Ciekawą niebankową propozycją jest Cinkciarz.pl. Już teraz usługa posiada sporą bazę użytkowników walutowych i robi wszystko, by jak najlepiej dopasować się do ich potrzeb. Swoich zwolenników zbierają pracowicie inne aplikacje: Monese czy działająca na nieco innych warunkach karta Curve.

Wydaje się, że na rynku przetrwają tylko firmy najsilniejsze marketingowo, które zaoferują użytkownikom nie tylko wygodną aplikację, ale też niższe niż u konkurencji opłaty oraz mające to „coś”, co odróżnia je od reszty.

Jak na to wszystko zapatruje się fintech ZEN?

Mocną stroną ZEN jest szybki proces zakładania konta. Wystarczy do tego numer telefonu, e-mail oraz podanie swoje adresu – a samo potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą dowodu osobistego, paszportu albo karty pobytu. Kartami ZEN można płacić w ramach Google Pay i Apple Pay. Poza tym pakiet usług, który oferuje robi nie tylko dobre pierwsze wrażenie od strony marketingowej. ZEN to naprawdę zgrabne i funkcjonalne możliwości, które mogą przydać się w prywatnych, jak i firmowych transakcjach zakupowych.

Zalety i wady karty ZEN

Patrząc na liczbę Zenefitów, jakie udostępnia usługa, łatwo możemy wymienić jej zalety:

 • tanie konto wielowalutowe w 30 walutach,
 • Bezpłatny okres próbny i plan taryfowy w swojej podstawowej wersji:
 • kompleksowe i wygodne rozwiązanie dla klientów detalicznych, którzy potrzebują prostej i szybkiej bankowości,
 • usługa skierowana do mikroprzedsiębiorców i branży e-commerce,
 • aplikacja dostępna w 32 europejskich krajach,
 • szybkie założenie konta poprzez aplikację mobilną,
 • dostępne wirtualne karty płatnicze Mastercard,
 • natychmiastowe rozliczenia i ochrona chargeback dla sprzedających online i offline,
 • płatności online: Apple Pay i Google Pay,
 • bogata oferta benefitów dla każdego użytkownika apki: dodatkowa gwarancja, cashback, ochrona zakupów oraz zakupy bez prowizji (dla przedsiębiorców).

Tak, jak w przypadku innych platform nie obędzie się od kilku istotnych wad:

 • darmowy plan ma dość ograniczone możliwości, w efekcie zdecydowanie bardziej opłaca się wykupić płatną taryfę.
 • działanie na zasadzie pieniądza elektronicznego, a nie banku.

A Wy korzystacie już z karty ZEN? Jakie są Wasze opinie na temat tej platformy?

Choć Zen pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, ma wysoką ocenę 4,4/5 na portalu Trustpilot i ponad 1300 opinii. Usługa chwalona jest, m.in. za błyskawiczny cashback, świetny support, a także bogaty zestaw usług dodatkowych i atrakcyjne kursy walut.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (64 votes)
Komentarze (47)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Monika

  03.11.2021, 17:06

  Wyróżniający się komentarz

  To są po prostu oszuści i wyłudzacze. Tragedia!
  Chciałam zapłacić w sklepie kartą kredytową jedyną opcją był Zen
  Otworzyłam płatność, wstawiłam kartę z Google Pay i chciałam zapłacić,
  okazało się że muszę pobrać aplikację Zen… ok pobrałam zapłaciłam…
  ze sklepu przyszła wiadomość, że płatność nieudana ale z konta pieniądze pobrało.
  Piszę na tej aplikacji do pomocy co się stało,
  dostałam odpowiedź że problem techniczny i płatność nie przeszła,
  że pieniądze są na moim koncie Zen, którego nie zakładałam,
  dlatego najpierw muszę dokończyć zakładanie konta i się zweryfikować…
  Tłumaczę im że ja nie chcę żadnego konta zakładać ani się weryfikować,
  że ja chciałam tylko zapłacić w sklepie kartą i tyle.
  Dostałam informacje, że pieniądze zwrócą mi na konto.
  Pieniędzy oczywiście nadal nie ma i brak odpowiedzi na wiadomości i w pomocy i na email.
  Wychodzi na to, że blokują płatność żeby wymusić założenie konta
  a jak nie chcesz założyć konta olewają Cię…
  Jak prowadzisz sklep nie montuj ich wtyczek jak nie chcesz stracić klientów!!
  nic więcej

  • P
   P

   Paweł

   04.12.2021, 15:04

   Wyróżniający się komentarz

   a skąd masz karte jak nie masz konta?

  • R
   R

   Robert

   29.03.2022, 11:58

   Wyróżniający się komentarz

   Przestań fantazjować :D

  • M
   M

   Maciek

   13.05.2022, 18:17

   Wyróżniający się komentarz

   Ta historia tak się nie trzyma kupy, że komentarz powinien zostać usunięty.

 • C
  C

  Czad

  21.09.2021, 15:50

  Wyróżniający się komentarz

  Potrzebne mi konto zabezpieczone przed komornikiem dla przelewów w euro

  • K
   K

   Krzysztof

   10.12.2023, 16:56

   Wyróżniający się komentarz

   Też szukam takiego konta..
   Czy w ZEN jest to możliwe?

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   11.12.2023, 19:33

   Wyróżniający się komentarz

   Panie Krzysztofie, ZEN ma swoją siedzibę na Litwie, a więc nie figuruje w bazie danych systemu OGNIVO, do którego wgląd ma komornik. Proszę mieć tylko na uwadze fakt, że fintech stale się rozwija i być może za jakiś czas dojdzie do współpracy z polskimi bankami, a wtedy będzie możliwe przeprowadzenie egzekucji komorniczej z takiego rachunku.

 • M
  M

  Marcin

  11.09.2021, 11:46

  Wyróżniający się komentarz

  Zen ma bardzo słabe opinie na trustpilot potwierdzone licznymi negatywnymi historiami. a i moje doświadczenie jest po prostu słabe.
  Zen obiecuje na swojej stronie dla przedsiębiorców, że pieniądze od klienta trafiają błyskawicznie na konto przedsiębiorcy i może on z nich od razu korzystać. W praktyce, zaraz po akceptacji sklepu dostałem warunki, gdzie pieniądze trafiają na konto przedsiębiorcy po 7 dniach (ok, do 7 dni) oraz, że 5% wpłaconej przez klienta kwoty zostaje wstrzymana na okres 90 dni. Jest to duża sprzeczność względem deklaracji podanych na stronie internetowej co sprawia, że tracimy zaufanie do Zen gdyż po prostu nas tutaj okłamał i spodziewamy się, że inne obietnice też nie będą spełnione przez co natychmiast rezygnujemy z usług tej firmy. Zaufanie to podstawa.

  • P
   P

   Piotr

   27.09.2021, 16:03

   Wyróżniający się komentarz

   Dokonałem dwóch transakcji -> wszystkie zostały wykonane w ciągu paru sekund w naszym polskim rtv agd, cashback dostałem również w ciągu paru sekund i niby gwarancja jest… Więc póki co ja pozytywnie jestem zaskoczony kartą ZEN

  • R
   R

   Roberrt

   29.03.2022, 12:02

   Wyróżniający się komentarz

   U mnie przelewy są natychmiast, no trzeba liczyć w sekundach, tylko nie mogłem płacić we wszystkich sklepach. Tego jeszcze nie rozgryzłem, dlaczego tak jest, że w jednym sklepie przyjmuje, a winnych nie.

 • D
  D

  Dariusz

  02.08.2021, 18:28

  Wyróżniający się komentarz

  tragedia, doladowanie euro kosztuje prawie 6 euro, czy sa jakies alternatywy?

 • G
  G

  Gregg

  14.07.2021, 01:21

  Wyróżniający się komentarz

  „Wystarczy… podać swoje dane osobowe i korespondencyjne…”
  „Weryfikacja tożsamości nastąpi poprzez wysłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz twarzy.”
  Już będę jakiemuś kołkowi wysyłał zdjęcie dowodu. Gratuluję wszystkim inteligentnym inaczej którzy to zrobili.

  • l
   l

   leszen

   01.10.2021, 15:17

   Wyróżniający się komentarz

   Nie lepiej kołkowi w banku podawać swoje dane jak czytam takie bzdury to nie wierzę że są tacy ludzie.

  • K
   K

   Kubi

   27.11.2021, 00:50

   Wyróżniający się komentarz

   Ty udajesz czy serio to piszesz? Jak inaczej mają twoje dane zweryfikować, jak w oddziale się nie stawiasz? XD

 • D
  D

  Daro

  12.06.2021, 14:17

  Wyróżniający się komentarz

  Ta karta nie różni się od Revoluta jeżeli nie ma POLSKIEGO IBAN tylko Litwa?
  Dobrze wyczytałem?

  • P
   P

   Paulina Krupa

   14.06.2021, 13:39

   Wyróżniający się komentarz

   Z końcem marca 2021 r. ZEN.com wprowadził konta z polskim numerem IBAN, które można zasilać, wykorzystując lokalne metody płatności, np. Express Elixir, Elixir czy Sorbnet. Zatem przelewy z polskich banków są traktowane jako krajowe, nie generując przy tym dodatkowych kosztów. Są także realizowane natychmiastowo – najpóźniej do następnego dnia roboczego. Można więc spokojnie używać konta w ZEN do otrzymywania, np. wynagrodzeń – podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych kont osobistych w polskich bankach.

  • M
   M

   Marchello

   29.05.2022, 12:54

   Wyróżniający się komentarz

   Revolut ma czytelna aplikacje. Prosta w obsłudze nawet dla seniora. Czego nie można powiedzieć o Zen. A ja już mam konto w Polsce do Revolut. Pomimo że wersja darmowa.

 • M
  M

  Marek

  12.06.2021, 00:05

  Wyróżniający się komentarz

  UWAGA! Darmowy, 30 dniowy okres próbny konta Business jest oszustwem. Założyłem konto, po czym po 20 dniach, złożyłem dyspozycję zamknięcia. Poprosiłem o mailowe potwierdzenie o braku naliczania opłaty za kolejny okres, które to otrzymałem, z jasną informacją, że nie zostanę obciążony opłatą. Od ponad tygodnia koresponduję z automatami informującymi o tym, że na koncie jest debet, spowodowany naliczeniem opłaty za kolejny miesiąc, oraz, że musiałem źle przeczytać warunki umowy! Tak więc umieszczam info o próbie wyłudzenia, oraz kieruję sprawę do uokik, choć nie jestem pewien, czy to cokolwiek da, skoro firma jest poza Polską.

  • J
   J

   Jola

   18.06.2021, 14:00

   Wyróżniający się komentarz

   Ciekawe, że dokładnie słowo w słowo taki sam komentarz umieściłeś na innej stronie o zupełnie innej karcie. Od razu zaznaczę, że nie jestem posiadaczka żadnej z tego typu kart. Mam zwykle konto w banku.

 • M
  M

  Magda

  16.05.2021, 14:36

  Wyróżniający się komentarz

  Generalnie w praktyce działa to bardzo słabo. Konta są wielowalutowe ale znajdują się na Litwie. Ich zasilenie jest kosztowne

  • R
   R

   Robert

   29.03.2022, 12:10

   Wyróżniający się komentarz

   Nic mnie to nie kosztowało, bo mam czas próbny. W sumie wszystkie koszty są opisane, za co i ile płacimy. Transfer środków kosztuje jak piszą 1% wartości transakcji.

 • M
  M

  Marek

  12.04.2021, 10:16

  Wyróżniający się komentarz

  Czy płatności kartą ZEN uznawane będą przy zakupie biletów lotniczych?

  • P
   P

   Paulina Krupa

   13.04.2021, 08:17

   Wyróżniający się komentarz

   Karta zakupowa ZEN sygnowana jest logo Mastercard, więc jak najbardziej możliwy jest nią zakup biletów lotniczych.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()