Lista ostrzeżeń Czerwona Skarbonka

Lista ostrzeżeń Czerwona Skarbonka

Lista ostrzeżeń przed firmami, które wyłudzają dane, zdjęcia dowodu osobistego lub przedpłaty.

Firmy, które zostały przedstawione poniżej, nie zajmują się udzielaniem pożyczek. Ich metodą zarobku jest wyłudzanie przedpłat, zdjęć dowodu osobistego lub innych danych prywatnych. Wszystkie osoby, które zostały oszukane przez firmy znajdujące się na naszej liście, zapraszamy do kontaktu z UOKiK w celu złożenia zawiadomienia.


Jeśli mamy sprawdzić jakieś witryny – prosimy o dodanie ich w komentarzu lub wysłanie zgłoszenia na zgloszenia@czerwona-skarbonka.pl. Dzięki temu unikną Państwo straty pieniędzy oraz stresu.


Jeśli szukasz firm, które faktycznie udzielają pożyczek bez wyłudzania przedpłat lub danych osobowych, sprawdź nasz ranking chwilówek i ranking pożyczek ratalnych. Wszystkie te firmy sprawdzaliśmy na sobie.

Zestawienie będzie aktualizowana na bieżąco:

Lista firm, na które trzeba uważać:

 • XULOCK sp. z o.o. sp. k (NIP: 7252200707) –  Kancelaria Kredytowa “MONEY” Korneliusz Zagórski– firma, która za możliwość złożenia wniosku na swojej stronie wymaga wysłania SMS za 30 złotych. Po wysłaniu nie otrzymujemy żadnych informacji o pożyczce. W decyzji (Decyzja nr RWR-10/2020) UOKiK stwierdził stosowanie przez firmę praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Lista domen należących do spółki:
  • dampozyczke.pl
  • finansowapomoc.net
  • Pozyczki-prywatne.com
 • NET MEDIA SERWIS SP. Z O.O. (NEW MEDIA SERWIS, NIP: 7822665396) – pośrednik który wprowadza w błąd klienta zachęcając do wysłania płatnego SMS lub zadzwonienia na płatną infolinię. W regulaminie na jednej ze stron znajdziemy punkt: „Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że zdjęcia, nagrania jak i opisy obsługujących rozmowy SMS oraz połączenia telefoniczne, które zamieszczone są na stronie, reklamach serwisu, jak i podczas prowadzonej rozmowy mogą być nieprawdziwe. Ponadto treść prowadzonych rozmów nie ma charakteru wiążącego.” Koszt takiej usługi to 7,69 zł brutto za minutę połączenia.
 • Ascanet Group Patryk Balicki, NIP: 7773345118 i serwisy wskazujące ten podmiot jako administratora stosujące praktyki noszące znamiona missellingu:
  • Concash.pl – pośrednik, który pobierał opłatę 7,69 za minutę połączenia z biurem obsługi klienta. Przeprowadzenie rozmowy jest konieczne do złożenia wniosku. Aktualnie formularz na stronie przekierowuje do serwisu ->
  • wygodnepozyczki[.]pl, który działa na zasadzie giełdy ogłoszeń. Według regulaminu na stronie użytkownik, składając formularz o pożyczkę, otrzymuje decyzję, która „nie jest decyzją otrzymania pożyczki, a jedynie zgodą na skorzystanie z usług Serwisu, w szczególności na zamieszczenie Ogłoszenia.„. Aby zamieścić ogłoszenie, użytkownik musi dokonać wcześniej opłaty w wysokości 79 zł.
  • na podobnej zasadzie działa też strona gotowkowe-pozyczki[.]pl należąca do Ascanet
 • Kredyty-Leasingi Bartosz Szumiński Strzegom (NIP: 884-22-90-379, REGON: 385269710, ul. Parkowa 1/1, 58-150 Strzegom) – firma wyłudzająca przedpłaty (zgłoszone przez czytelników). Po opłaceniu prowizji kontakt z firmą urywa się.
 • creditron.org, cashbro.net – pośrednik pożyczkowy, który po podaniu danych z karty pobiera 19,99 euro co 15 dni. Po wypełnieniu danych nie oferuje nic oprócz rankingu pożyczek, który jest dostępny na każdej innej porównywarce. Według regulaminu firma dalej wymaga przedpłaty za usługi, które normalnie są darmowe: „Operator świadczy wszystkie usługi na zasadzie 100% przedpłaty. Podczas rejestracji w Serwisie użytkownik musi wpłacić 100% zaliczki.
 • oferta.org.pl (na Facebooku „Całodobowa pomoc finansowa„), tel. „537 766 609” – firma wyłudzająca 300 złotych pod pozorem oferowania pożyczek.
 • TNN Finance – to niewielka instytucja płatnicza z siedzibą w Sosnowcu, która jest właścicielem serwisu wymiany walut kantoronline.pl (strona aktualnie nie działa). Firma trafiła pod lupę KNF wz. z rażącym naruszeniem warunków do prowadzenia działalności o charakterze małej instytucji płatniczej oraz obowiązków związanych z prowadzeniem tej działalności.
 • FIRMA USŁUGOWO HANDLOWA KRYSTIAN KOMOTAJTYS (NIP: 7352514003) – wyłudza przedpłaty pod pozorem udzielania pożyczek. Firma nie widnieje w Rejestrze Pośredników Kredytowych prowadzonym przez KNF.
 • Kviku.com – firma pobiera pieniądze z karty pod pozorem wniosku pożyczkowego. W rzeczywistości nie udziela pożyczek.
 • pozyczka.help – umowa pożyczki niezgodna z ustawą o kredycie konsumenckim. Pod pozorem oferowania bezpłatnych pożyczek firma pozyskuje dane osobowe klientów na rzecz spółki OS Pomoc Prawna sp. z o.o.
 • kurcz-pozyczka.com – brak danych firmy na stronie, brak wzoru umowy, brak polityki prywatności
 • orange-finansow-polska[.]net strona zgłoszona przez użytkowników. Serwis wyłudza dane i wymaga wykonania przelewu na wysoką kwotę (np. 570 zł) przed uzyskaniem pożyczki. Na stronie znajdziemy regulamin, który kieruje do innej strony: finantous[.]com. Obie strony są dynamicznie tłumaczone na język polski, co powinno wzbudzić czujność użytkowników, co do ich wiarygodności.
 • makura-usluga[.]com – strona zgłoszona przez użytkowników. W formularzu wniosku o pożyczkę brakuje informacji komu powierzane są nasze dane, brakuje też zgód RODO. Po wysłaniu zapytania otrzymujemy prośbę o założenie konta w „peekao bank”. Po założeniu konta w panelu „banku” pojawia się kwota, o którą wnioskowaliśmy. Jednak aby wysłać przelew z peekao banku, wymagany jest kod aktywacyjny. Żeby go otrzymać, należy zrobić przelew na wysoką kwotę.
 • kredytznajomego[.]pl (Creditperfect, S.L.U. CIF: B-02633733 z siedzibą w Paseo de la Castellana, 171 Planta 18, 28004 Madrid HISZPANIA) – serwis zgłoszony przez użytkowników, którzy informują, że pomimo wycofania subskrypcji z ich karty pobierane są dalej środki. Serwis nie odpowiada na próby kontaktu.
 • Finanse MN Monika Naramowska – (z siedzibą w Łękach 10, 32-823 Łęki, NIP: 8681921721) – wprowadza klienta w błąd, sprawiając wrażenie firmy pożyczkowej, wyłudza przedpłaty od klientów.
  • ofertanajuz[.]pl
  • finansemn[.]pl
  • w1dzien-gotowka[.]pl
 • Petank Line (strona: petankline.com.pl). Właścicielem serwisu jest PETANK LINE® – pl. Orląt Lwowskich 1 53-605 Wrocław. Jego wiarygodność podważa brak jakichkolwiek informacji o formach zabezpieczenia danych klientów. Nie jest także wpisany w rejestrze instytucji KNF legalnie działających na terenie naszego kraju. Petankline.com ogłasza się w internecie jako bank, jednak przed udzieleniem pomocy finansowej wymaga opłaty transferowej. Strona zgłoszona przez użytkowników.
 • Strony: actryt-bank.co.uk/ oraz danzi-holding.com. Ze zgłoszeń naszych czytelników wynika, że przed udzieleniem pożyczki obie strony wyłudzają przedpłaty za aktywację konta bankowego (np. w wysokości 890 zł) oraz kolejne dodatkowe opłaty za dalsze uruchomienie rachunku. Na obu witrynach odnajdziemy również ten sam nr telefonu: +48 (0)609 569 256, z którego może się kontaktować jeden z oszustów. Strona Danzi Holding (osoba do kontaktu: Michael Makurat) pośredniczy w udzielaniu finansowania i przekierowuje klientów do otwarcia rachunku w ACTRYT Banku. Przedpłaty kierowane są na dane: Agata Halina Przegalińska, nr konta: 97 1240 3057 1111 0011 1687 0116 (bank polska kasa opieki spółka akcyjna). Ostrzegamy: Aktualnie oszuści działają pod nazwą: Kosmala Inwestycji! (numer telefonu i sposób działania pozostał taki sam).
 • ulgaoddlugu.pl i kancelaria Certo (certo-kancelaria.pl) – choć nie funkcjonują jako firmy pożyczkowe, to ich działanie możemy uznać za typowo lichwiarskie. Ich głównym zadaniem jest pomoc w oddłużaniu osób najbardziej potrzebujących. W rzeczywistości, po współpracy z tymi firmami, klienci mają na swoim koncie jeszcze większy dług, niż wnioskując o pomoc. Odradzamy jakikolwiek kontakt! (Polecamy nasz szczery tekst na temat tej instytucji -> Ulga od długu – opinie klientów i recenzja.)
 • moon-credit.net – firma podszywała się pod legalnie działającą spółkę Ubezpieczenia i Kredyty sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Niccolo Paganiniego 3A, numer NIP: 7123360159. Jedyne co ją wyróżniało, to inny numer konta bankowego. Firma wyłudzała dane osobowe klientów + po wstępnej weryfikacji wniosku żądała dodatkowych opłat w postaci ubezpieczenia pożyczki. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.
 • Prime Credit i Vitacredit PL – obie firmy nie są wpisane ani do Rejestru Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych KNF, nie mają REGON, NIP, KRS, nie widnieją też w CEiDG. Vitacredit (lub zamiennie Vita Credit) nie ma nawet swojej strony internetowej, odsyła jedynie do witryny -> /flavio.pl/3356/vitacredit-pl/ i primedk.pl/. Z kolei Prime Credit również odsyła do dwóch powyższych stronek + ma swoje dodatkowe strony na Facebooku, na których oferuje „szybkie pożyczki dla zadłużonych z komornikiem” (www.facebook.com/profile.php?id=100078232774773). Ich aktualny nr tel: 730 258 943 (ma same negatywne opinie o wyłudzaniu danych, oferowaniu pożyczek, podawali się też za firmę elektryczną). Wcześniej posługiwali się nr tel: 690117758 (wyłudzali dane + zachęcali, m.in. do zakupu akcji na giełdzie).
 • Centralna Agencja Pożyczkowa – (ul. Długa 29, 00-238 Warszawa, KRS: 0000997166, telefon do kontaktu: 519348116). Nie widnieje na Liście Pośredników KNF. Współpracuje ona z ubezpieczycielem Capital sp. z o.o. Wspomniany pożyczkodawca ogłasza się głównie na portalach społecznościowych (m.in. na OLX), oferując pożyczki bez baz, bik, krd z komornikiem do 100 tys. zł. W ogłoszeniach brak kluczowych informacji, kto udziela pożyczki, a kto zabezpiecza (te informacje wychodzą dopiero przy podpisaniu umowy). Żądają poręczenia pożyczki (np. w wysokości 8 tys. zł) – kwota ta jest bezzwrotna, chyba że kredyt zostanie spłacony w ciągu 14 dni. Później brak wypłaty kredytu pod pretekstem, że wspomniana wyżej kwota to jedynie kaucja i dodatkowo klient musi opłacić koszty ubezpieczenia kredytu. Wpłaconych pieniędzy nie chcą zwrócić. Polecamy zachować czujność!
 • Logeh24h – (logeh24h.com/, adres: Rablstrasse 39, 81669 Monachium, / Floriana Straszewskiego 43, 31-113 Kraków, nr telefonu: +4915219490862). Ze zgłoszeń użytkowników wynika, że jest to oszust z Warszawy, który kontaktuje się głównie przez WhatsApp. Nie ma zarejestrowanej działalności w Polsce (brak NIP, REGON, KRS, CEiDG). Brak kapitału zakładowego. Nie widnieje też na Liście Pośredników KNF. Oferuje pożyczki w zamian za przedpłaty, o które prosi jeszcze przed podpisaniem umowy. Dodatkowo posługuje się drugim adresem: ul. Piękna 19, Warszawa. Do podpisania umowy wykorzystuje spreparowane dokumenty wystawione przez Komisję Europejską. Sama strona internetowa, jak i umowa pożyczki są nieudolnie przetłumaczone na język polski. Odradzamy wszelkich kontaktów i wysyłania swoich danych!

Według naszej opinii wyżej wymienione firmy są jedynie pośrednikami pożyczkowymi lub wyłudzają przedpłaty i dane. Zdecydowanie odradzamy wnioskowanie w tych firmach o pożyczki, ponieważ szansa na ich uzyskanie wynosi 0%.

Jak rozpoznać nieuczciwego pożyczkodawcę? 5 wskazówek!

 1. Wymaga wniesienia opłaty przed uzyskaniem pożyczki
 2. Wymaga wysyłki drogiego SMSa premium lub kosztownego połączenia telefonicznego
 3. Nie widnieje w rejestrze KNF (https://rpkip.knf.gov.pl/index.html)
 4. Jest na liście ostrzeżeń
 5. Na stronie firmy brakuje regulaminu lub informacji o administratorze serwisu

Polecamy też artykuł: Jak zabezpieczyć się przed wyłudzeniem kredytu?

Archiwalna lista ostrzeżeń Czerwonej Skarbonki

Poniżej zamieszczamy też zestawienie podmiotów, których strony już nie działają, ale znajdowały się na liście ostrzeżeń:

Geldor Artur Karwot (NIP: 6422479442) – Na wszystkich niżej wymienionych stronach, należących do tego przedsiębiorcy, żeby złożyć wniosek, trzeba wysłać SMS za 25 złotych. Po wysłaniu SMS nasz wniosek pożyczkowy jest procesowany w nieskończoność. Żeby ponowić wniosek, trzeba wysłać kolejnego SMS-a. Nie ma możliwości skontaktowania się z biurem obsługi klienta. Lista stron należących do firmy i działających w ten sam sposób:

 • kirchbaum.pl 
 • Fresh-finance.pl
 • Cedino.pl
 • Pozyczkanatelefon24.pl
 • Colorcredit.pl
 • Viskon.pl 
 • Alfapro.pl
 • Grumman.pl
 • As-chwilowka.pl
 • Zebrapozyczki.pl
 • stopkomornikowi.pl
 • Wraplo.pl
 • kredyt-na-pesel.pl
 • euresco.pl
 • gotowkanadzis.pl
 • eksolon.pl
 • rozsadnapozyczka.pl
 • 3000-od-reki.pl
 • pozyczka.click
 • szybka-wyplata.pl
 • pomocnapozyczka.pro
 • alisto-pozyczki.pl
 • onerqe-kredyt.pl
 • tysiaczek.pl
 • bezbiku.pro
 • pełną listę 81 domen należących do firmy wraz z ostrzeżeniem konsumenckim UOKiK znajdziemy pod tym linkiem. Według danych pochodzących z Bazy Internetowej REGON opisywany podmiot ma zawieszoną działalność od 1 września 2021 roku.

NA2 SP. Z O. O. (NIP: 7010446706) – pośrednik, który za minutę połączenia z biurem obsługi klienta pobierał opłatę 7,69 zł. Do złożenia wniosku była wymagana rozmowa, która mogła trwać nawet 30 minut. Decyzją Prezesa UOKiK firma została uznana za stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów (Decyzja nr RŁO-1/2020). Z dniem 7 lutego 2020 roku zaniechał stosowania nieuczciwych praktyk. Lista stron należących do spółki:

 • Szybka-pozyczka.com
 • twoja-pozyczka.com

ROS-HAN Hanna Rosiak – firma wymagała wysłania SMS na 30 zł przed złożeniem wniosku. W regulaminie widnieje zapis, który mówi: „Po wysłaniu dwóch SMS użytkownik otrzymuje dostęp do porównywarki firm pożyczkowych dostępnych na rynku.” – czyli płacimy za coś, co jest za darmo. Oprócz tego po wysłaniu SMS wyrażamy zgodę na otrzymywanie 4 razy w tygodniu płatanych SMS-ów po 8zł każdy. Do tej firmy należy do niej kilka serwisów (aktualnie strony nie działają):

 • tapozyczkabezbik.pl
 • udzielam-pozyczki.pl
 • credofinanse.pl
 • 25tys.pl
 • udzielepozyczki.com.pl

International-free-bank.com IF bank – przed wypłatą kredytu prosi o opłacenia opłaty za transfer w wysokości kilkuset euro. Po opłaceniu kontakt urywa się, a środki nie są wypłacane (strona aktualnie nie działa).

 • finance-dorchi.com – strona działająca na tej samej zasadzie co IF bank.

mangopozyczki pl – płatna infolinia 7,69 zł/min. (708 870 880) na stronie brak podstawowych danych takich jak nazwa firmy, adres, KRS, kontakt mailowy itd. Jedyna informacja jest taka, że firma istnieje od 2003 roku – domena jednak została zarejestrowana dopiero w sierpniu 2018 roku. Aktualnie strona nie działa.mrowkakredyt.com – po wypełnieniu wniosku wysyłany jest mail z informacją, że do uzyskania pożyczki wymagana jest przedpłata na ubezpieczenie. Lista podobnie funkcjonujących stron (aktualnie nieaktywnych) poniżej. W sprawie wymienionych stron toczyło się postępowanie (dokument):

 • pomocnyinwestor.net
 • Taniapozyczka.info
 • bizneskredytparnter.com
 • acreditofinance.pl (firma wyłudza przedpłatę 149 lub 199 zł za wyszukanie pożyczki, a następnie kontakt się urywa)
 • 123kredyt.com

Bezbaz.net (PC Pożyczki S.p. z.o.o NIP 5862297621) – wyłudzanie pieniędzy na ubezpieczenie przed podpisaniem umowy (zgłoszone przez użytkowników). Strona obecnie nie działa.

abckredyt.net – firma wyłudzała przedpłaty (aktualnie strona nie działa); crediqa.pl – pośrednik podszywający się pod firmę pożyczkową w celu wyłudzenia danych. Strona już nie działa; pomockredytowa.net – firma wyłudzająca przedpłaty (zgłoszone przez czytelników). Firma używa na swojej stronie danych Pieniążek Pożyczki Sp. z o. o. (strona nieaktywna); omegakredyt.com, prostykredyt.net – firma wyłudzająca przedpłaty na ubezpieczenie (zgłoszone przez czytelników). Po opłaceniu ubezpieczenia kontakt się urywa. (strony już nie działają); protelfinanse.pl – pośrednik kredytowy wyłudzający przedpłaty. Strona obecnie nie działa; allianzloans.com – oszustwo polegające na wyciąganiu od klientów zainteresowanych pożyczką opłaty za przelew i podatki do Nigerii. Strona już nie działa.

Fullkasa.pl – infolinia płatna 7,69 zł za minutę; taniapozyczka24.pl – firma żąda przelewu 800 zł za potwierdzenie konta; Mosess Usługi Pożyczki – firma oszukuje pożyczkobiorców żądając opłaty za złożenie wniosku pożyczkowego; Kredite-seppo.com – firma podszywająca się pod bank i wyłudzająca opłaty za złożenie wniosku. W przypadku braku wpłaty, firma grozi komornikiem oraz więzieniem (oczywiście nie ma do tego prawa); topcash.pl – infolinia płatna 7,69 zł za minutę, brak danych firmy na stronie; maxpozyczka.pl – płatna infolinia 7,69 zł za minutę, brak danych firmy na stronie (strony już nie są aktywne).

Szukasz bezpiecznej pożyczki? Sprawdź poniższe oferty:

Ostatnia aktualizacja: 28 Stycznia 2023
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15000 zł
Maks. kolejna pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Super Promocja z RRSO od 31,31%

100% online!
3 000 - 60 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
? darmowy zwrot do 60 dni
Pierwsza pożyczka gratis
60000 zł
Maks. kolejna pożyczka
30 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
200 - 5 000 zł
? do 3000 zł darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
15000 zł
Maks. kolejna pożyczka
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Pierwsza pożyczka do 3 000 zł ZA DARMO - RRSO 0%, a do 5 000 zł z RABATEM -50%

200 - 3 000 zł
? do 3000 zł pierwsza darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? do 3 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
15000 zł
Maks. kolejna pożyczka
od 15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Pierwsza pożyczka do 3 000 zł ZA DARMO - RRSO 0%, a do 5 000 zł z RABATEM -50%

100 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
10000 zł
Maks. kolejna pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Komentarze (2016)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • A
  A
  Asia
  20.12.2022, 14:25

  Witam. Zostałam oszukana przez firmę Petank line oraz Sylwestra Dawiduka. Wzięłam 2000 zł. Gdy chciałam je przelać na swoje konto potrzebowali opłaty 330 zł. Po wiadomościach z nimi kiedy pisałam że mają zwrócić pieniądze na konto a jeśli nie zrobią tego zgłoszę to na policję kontakt się urwał. z bankiem jak i z całym Sylwestrem. Proszę o kontakt z osobami również oszukanymi na maila asiaipatrys30 @gmail.com. Niech w końcu ktoś się za tych złodziei zabierze.

  • K
   K
   Krystyna
   26.01.2023, 04:22

   To złodzieje tez dałam się nabrać wpłaciłam 330zl potem 490 zl a teraz chcą gwarancji 642zl. Mam potwierdzenia wplat ale nie wiem co da się z tym zrobic

 • J
  J
  Jan
  16.12.2022, 17:53

  Ludzie uważajcie na Centralna Agencja Pożyczkowa Sp z o.o. ul. Długa 29 00-238 Warszawa
  KRS 0000997166 oferują pożyczkę od prywatnego inwestora a poręczycielem jest „CAPITAL” Sz. z o.o.
  ul. Lindleya 16 02-013 Warszawa KRS 0000948511 celowo wprowadzają w błąd wyłudzając pieniądze na poręczenie a później okazuje się że poręczenie jest za małe i pożyczka nie jest dostępna .

  • M
   M
   Martyna
   20.12.2022, 23:27

   My jesteśmy w kropce bo też wołają prowizje czy dał się pan oszuka. Na tą firme ???

  • J
   J
   Jan
   21.12.2022, 10:31

   Tak, nie zauważyłem że w ponkcie 6 jest wymagane dwukrotna kwota poręczenia pożyczki, a ja miałem jedną i inwestor odmówił wypłaty pożyczki. Sprawa jest u prawnika, i znajdzie finał w sądzie.

  • P
   P
   Piotrek
   06.01.2023, 21:07

   Witam, tez biore prawnika, jestem w takiej samej sytuacji, prosze o kontakt, pozdrawiam. 604092197.

  • P
   P
   Piotr
   07.01.2023, 11:45

   Witam, też zostałem oszukany przez Centralną Agencję Pozyczkowa i CAPITAL, Sp. z o.o., też sprawa jest u prawnika, proszę o kontakt, może ustalimy więcej szczegółów, pozdrawiam.

 • B
  B
  Barbara
  07.12.2022, 19:23

  Bardzo proszę o kontakt z osobami które miały styczność z PETANK line oraz Sylwester Dawiduk zostaliśmy oszukani prosimy o kontakt osoby które musiały też taka sytuację.

  • B
   B
   Basia
   10.12.2022, 15:59

   To nie wypłaca on pożyczki czy o co chodzi

  • P
   P
   Paweł
   12.12.2022, 17:27

   Taką sytuację, czyli jaka?

  • n
   n
   nick
   17.12.2022, 15:29

   ja wpłaciłam duzo pieniędzy i boję się ,że nie dostane pożyczki

  • A
   A
   Andrze
   25.01.2023, 11:18

   Ja wpłaciłem ponad 3 tyś złotych i nie otrzymałem pożyczki. Dlaczego wpłaciłem? Ponieważ byłem przy ścianie,mocno zdesperowany,zagubiony bezsilny. Niestety wykorzystano mój stan jak i pewnie innych którzy dali się nabrać. Wydaję mi się że trzeba to zgłosić na policję jak najszybciej i dołożyć wszelkich starań żeby ten ban jak i Sylwester przestali wykorzystać ludzi

 • K
  K
  Krzysztof
  01.12.2022, 15:02

  Prosił bym o sprawdzenie Marie Vincent 09-402 poznań

 • L
  L
  Lupus
  30.11.2022, 08:17

  Co to za firma pozyczki prywatne andrzej rolniczak chce opinii?

 • S
  S
  Syla
  25.11.2022, 20:13

  Czy Marzena Światek jest wiarygodna?

 • S
  S
  Syla
  16.11.2022, 08:56

  Bardzo proszę o sprawdzenie moon-Credit.net
  Przed podpisaniem umowy zadają wykupienie polisy za 1400zl. Ciekawi mnie, czy po opłaceniu polisy faktycznie otrzymuje się pożyczkę. Firma wpisana w KNF

  • S
   S
   Sandra
   16.11.2022, 20:32

   wlasnie niby wszystko sie zgadza, ale ta oplata to dziwne i podejrzane….. nic nie wplacilam na 80 procent to przekret

  • K
   K
   Kaja
   23.11.2022, 20:02

   Proszę niczego nie wpłacać to są oszuści. Już policja się tym zajęła. My jutro z mężem również zgłaszamy sprawę na policję. Proszę skontaktować się z Panią Aleksandra pod nr . tel 737 571 401 i zgłosić to jeśli został złożony i wysłany wniosek o pożyczkę.

 • O
  O
  OBSERWATOR
  14.11.2022, 14:41

  Do gościa, który ukrywa się pod ksywą Firma kredytowa -> TAKICH KRĘTACZY POWINNO SIĘ ZAMYKAĆ W WIĘZIENIACH I ODEBRAĆ IM WSZYSKO CZEGO SIĘ DOROBILI NA NIEUCZCIWYCH , LICHWIARSKICH POŻYCZKACH POWINNI PRACOWAĆ ZA GARNUSZEK CZARNEJ KAWY I KROMKE SUCHEGO CHLEBA JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ SŁUŻBY PANSTWA POLSKIEGO MOŻE SA NA USŁUGACH TYCH KRĘTACZY

 • A
  A
  Adam
  12.11.2022, 11:08

  Czy zna ktoś Midset lub Moon-Credit
  Co to za firmy?
  Jak działają?
  Nie mogę znaleźć żadnych prywatnych komentarzy , opinii , nie ma szczegółowych informacji

  • S
   S
   Sandra
   16.11.2022, 20:25

   Tez mnie nurtuje moon credit-zlozylam wniosek po paru dniach przyslali na e -maila ramowa umowe i inne dokumenty ale wydaje mi sie ze to sciema wychodzi na to ze jakas polise trzeba oplacic przed pozyczka, dziwne i malo wiarygodne przeciez to powinno byc w racie, nawet jesli to pierwsza rata…..

  • k
   k
   krypie167
   23.11.2022, 20:06

   Broń Boże moon-credit. To złodzieje, zajmuje się nimi policja.

 • M
  M
  Mariola
  03.11.2022, 10:44

  Proszę o kontakt osoby, które miały dostać pozyczkę prywatną od- marzena.swiatek.kredyty@interia. pl mój mail mariola3940@wp. pl

Podobne artykuły